Nógrád Megyei Hírlap, 1998. szeptember (9. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-21 / 221. szám

6. oldal Kézilabda - Kosárlabda 1998. szeptember 21., hétfő Kézilabda NB II, Északi csoport, férfiak Győzelem, rossz játékkal is St. Építők KC - Egri TK 29-14 (13-6) Kézilabda NB II, Északi csoport, férfiak A védekezés már kitűnő Mogyoród - Bgy. Kábel SE 14-14 (6-8) Mogyoród, 100 néző, vezette: Csaba, Molnár. Kábel SE: OCSOVAI - Do­bos 3, Kecskés J. 3, Kovács G. 2/2, Tillmann 1, Jakubecz 1, Kecskés T. Csere: Szukán (ka­pus), ABAY 4, Gál, Specziár, Kovács K. Edző: Lombos Ist­ván, Kovács József. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2. Kiállítások: 2 perc, ill. 10 perc + 1 kizárás (Kecskés T.) Az eredmény alakulása. 11. perc: 3-3, 21. perc: 3-6, 40. perc: 8-9, 51. perc: 11-11, 56. perc: 12-14. Szabad téren, de jó időben játszották le a mérkőzést a csa­patok. Kitűnően kezdett a Ká­bel, elsősorban védekezése volt az első pillanattól kezdve re­mek, miközben Ocsovai is szenzációsan védett. A 21. per­cig megnyugtató, háromgólos előnyt szerzett a gyarmati csa­pat, ez időben a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a Kábel vé­delmével. A második félidőben tovább folytatta kitűnő védekezését a Kábel és az egész második fél­időben két-három góllal veze­tett. Ocsovai továbbra is bravú­rok sorozatát mutatta be, mi­közben a gyarmatiak egymást múlták felül védekezésben. Az utolsó négy perc kétgólos Ká­bel-vezetéssel kezdődött, ami­kor - ki tudja miért - Kecskést kiállították. Nem sokkal később Boskó két gólja döntetlenre mentette a mérkőzést, melyet a hazaiak már-már elveszettnek hittek. Az elmúlt heti rossz játék, a hazai vereség után összeszedte magát a balassagyarmati le­génység és az első helyezett otthonában majdnem nyert. Lombos István: - Ha a táma­dójátékunk is hatékonyabbá vá­lik és játékosaim elhiszik, hogy vállalkozni kell ahhoz, hogy gólokat lőjünk, még eredmé­nyesebbek is lehettünk volna. (lombos-kanyó) Harmadik helyen a Dunaferr Salgótarján, Építők-stadion, 150 néző, vezette: Szabó, Völgyi. St. Építők: KISS - Stork,* Márta 2, Kisbalázs 4, Rácz 5, Petreczky 4/1, LÓRIK 7/4. Csere: Öze (kapus), Urbán 1, Szabó A. 6., Pádár, Bánfai. Edző: Szabó Attila. Egri Tanárképző: Orosz - Pinytyi 1, Ördög 2, Gyóni 1, Kormos, JUHÁSZ 5/1, CSÍK 4. Csere: Iványi. Tóth 1. Edző: Sütő Lőrinc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/1. Ki­állítások: 2 perc, ill. 2 perc. A mérkőzés alakulása. 7. perc: 4—1, 18. perc: 9-2, 27. perc: 11-5, 39. perc: 18-9, 50. perc: 23-12, 55. perc: 28—13. A változékony időjárás és a csapatok első percekben nyújtott teljesítménye az igazi őszt jelez­ték szombaton délután a Nógrád - Heves rangadón. A tarjániak ta­láltak rá előbb a játék fonalára és meg is kezdték a gólgyártást. Kü­lönösen Lórik és Petreczky volt elemében, a félidő közepéig a sok hiba ellenére szinte csak az Építők talált be a kapuba (10-3). A játékrész végén Szabó A. to­vább növelte az amúgy is meg­nyugtatónak mondható előnyt. A második „felvonás” első perceiben Kisbalázs folytatta a gólgyártást (15-6), az Építők pe­dig továbbra is formás, szép ak­ciókat vezettek. Fokozatosan nö­velték az előnyüket (22-11), de a gólok elle­nére a haza­iak játékát több hiba jel­lemeke. A 24. perc végén Márta és Szabó összjátéka után egy va­lódi „kínai figurát” jutalmazhatott tapssal és ovációval a közönség. A 25. perc végén a nagy különbség tudatá­ban Szabó mester az Építők ka­pujába állította a 16. életévéhez közeledő őze Pétert, aki remekül mutatkozott be a felnőtt NB Il-es bajnokságban, hiszen a tanáije- löltek csak egy gólt tudtak neki lőni. Összességében az Építők le­génysége nagyon sportszerű, bár sok hibával tarkított találkozón tudta érvényesíteni a nagyobb ru­tinját, amiből megérdemelt, nagy különbségű hazai győzelem szü­letett. Szabó Attila: - A kötelező két pontot megszereztük annak elle­nére, hogy nem játszottunk jól. Elsősorban a nagy gólkülönbsé­get lehet dicsérni. Ifi: 27-15. Mulicza Ferenc A Dunaferr SE IHK Kupa-győz­tes női kézilabdacsapata a har­madik helyen végzett a dániai Silkeborgban rendezett szuper­kupa négyes döntőjében. A magyar bajnok dunaújváro­siak vasárnap 14-13-as félidő után 28-23-ra verték a nagy rivá­lis osztrák Hypo Niederösterre­ich együttesét. Szabó Attila Kosárlabda, NB I/B, Piros-csoport, férfiak - Újabb vereség, ezúttal idegenben Nem volt nyerő szám a huszonegyes... Miskolci EAFC — Salgótarjáni Fekete Sasok 107—86 (49-47) Miskolc, Egyetemi körcsarnok, 300 nezo, vezette: Simó, Demjén. MEAFC: BALOGH 19/6, TÓTH G. 36/6, Vujadinovics 18/3, RA- DENKOVICS 17, Bene 6. Csere: Soltész, VARGA 2, Tvordy 5/3, Dohány 1, Vitális 3. Edző: Miien Vukicsevics. Salgótarjáni Fekete Sasok: Tucker 12/6, Brandi 14, TURCSÁN 39/21, Sütő 2, Radon- jics 19. Csere: Bede, Longauer, Kovács, Klug, Jankovics. Edző: Novák Gábor. Kipontozódott: Sütő a 32,. Brandi a 40. percben. A két észak-magyarországi csa­pat évek óta rendre presztízsta­lálkozót vív egymással legyen szó bajnoki, vagy kupamérkőzés­ről. Nem volt ez másként szom­baton este sem, ráadásul a hangu­latot fűszerezte még, hogy a há­zigazdák egyik légiósa, Alex Ra- denkovics tavaly még a Sasok tol­láit viselte... Nem ijedtek meg az idegenbeli meccsen a nógrádiak (igaz, az a háromszáz néző nem is volt túl ijesztő...), az első játékrész elején a vendégek vezettek. A házi­gazda miskolciak képtelenek vol­tak megoldani az egykori váloga­tott Turcsán semlegesítését, aki szinte minden pozícióból beta­lált. A félidőt jelző dudaszó előtt nem sokkal átvették a vezetést az Avas-aljiak, így csekélyke pont- és lélektani előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A folytatásban egyre inkább kiéleződött a küzdelem. Egyik csapat sem tudott komolyabb előnyre szert tenni egészen a 31. percig, amikor a vendégek né­hány rossz megmozdulását ki­használva tizenegy pontos előnyhöz jutott a MEAFC (75—64). A tarjániak ekkorra kezdtek elkészülni erejükkel, így Vargának és Vitálisnak már nem okozott akkora megterhelést Turcsán őrzése. A lassan-lassan vezér nélkül maradt vendégek le­eresztettek a találkozó végére, így a mutatott játéknál súlyosabb, 21 pontos vereséggel vonulhattak az öltözőbe. A tarjániak mérlege így két mérkőzés után két vere­ség. Novák Gábor: - Idegenben 86 pontot dobni nagyon jó teljesít­mény, ennek ellenére katasztrofá­lis védekezésünk miatt súlyos ve­reséget szenvedtünk. El kellene gondolkoznia annak a néhány já­tékosnak, akik sem támadásban, sem védekezésben nem tudnak hozzátenni a csapat összjátéká­hoz, hogy miért nevezik magukat profi kosárlabdázónak... Ifi: 80-50. (É. M. - A. Á.) Brandi Attila