Nógrád Megyei Hírlap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-14 / 190. szám

1998. augusztus 14., péntek SporTTüköR 7. oldal Labdarúgó Samsung Magyar Kupa, 2. forduló - Sárkányrepülő hozta a bőrgolyót - A vendégek számára hízelgő az eredmény Fociünnep az új gyepszőnyegen és nézőtéren Pásztó Labdarúgó Club - Kispest-Honvéd FC 1-1 (1-1) Pásztó, 1000 néző, vezette: Kiss B. (Ring, Tompos). Pásztó LC: őri - Galbács, Fazekas, Zsély, Sármány - Zsigmond, Pola- neczky, Mátyus (Rizán, 15. p.), Stark - Bíró, Smelkó (Kisbali 75.p). Edző: Balga József. Kispest-HFC: Tóth - Plókai, Gabala (Hungler, 45.p.), Tarlue - Cseke (Némethy, 80. p.), Farkas, Szántó, Pintér - Kabát, Borgulya (Csertői, 45. p.), Azotei. Edző: Gálhidi György. Gl.: Smelkó (43. p.), ill. Kabát (41. p.) Sárga lap: Stark, Kisbali, ill. Cseke, Farkas. Piros lap: Plókai. védő kézzel ütötte ki a kapuba tartó labdát, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt. 41. perc: bal oldali kispesti szabadrúgást követően Kabát elé került a labda, a csatár pedig a lábak sűrűjében a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1. 43. perc: Galbács jobb oldali Közös képen a házigazdák (sötét mezben) és a profiligás vendégek Zsúfolásig megtelt a teljesen felújított lelátó, a rég nem látott népes szurkolótábor „szervusz­tok” köszöntéssel fogadta a me­legíteni érkező hazaiakat, külö­nösképpen őri kapust. A kez­déshez sárkányrepülő hozta a labdát, majd Becsó Zsolt or­szággyűlési képviselő végezte el a kezdőrúgást. 2. perc: az első vendégtáma­dás után Stark mentett szög­letre, majd a beadásból Gabala melléfejelt. 4. perc: az első pásztói szög­letet követően Smelkó elől tisz­táztak a vendégek. 10. perc: a kitörő Borgulya elől Őri szögletre hárított. A sa­rokrúgást követően a beadást Cseke vágta a kapu mellé. Egy perccel később Borgulya 20 méteres szabadrúgása kerülte el a pásztói kaput. 27. perc: Galbács tört ka­pura, de a védők szerelni tud­ták, majd Bíró futott el a bal ol­dalon, három csel után lőtt, ám Tóth elcsípte a labdát. 32. perc: Stark elől tisztáztak szögletre a vendégvédők. A sa­rokrúgást követően az egyik szabadrúgását Smelkó kapura fejelte, ám Tóth szögletre men­tett. Stark kis beadását Zsig­mond próbálta értékesíteni, majd a lepattanó labdát Smelkó közelről a hálóba bombázta. 1-1. 60. perc: Zsigmond jobb ol­dali beadását Polaneczky 20 méterről küldte kapura, s Tóth- nak bizony kapaszkodni kellett, hogy hárítani tudjon. 72. perc: Stark került nagy helyzetbe, s a vendégvédelem csak üggyel-bajjal tudott men­teni előle. A túloldalon Szántó nagy lövése zúgott Őri kapuja mellé. 85. perc: Polaneczky előtt adódott óriási helyzet, de Tóth ezúttal is bravúrral tisztázott. A pályaavató mérkőzés re­mek összecsapást hozott. A ha­zaiak méltó ellenfelei voltak a profiligában szereplő kispesti gárdának. A játék képe alapján a Balga József által irányított legénység közelebb állt a győ­zelemhez. A vendégek egy talált góllal szereztek vezetést, ám két perc elteltével Smelkó találata újra megnyugtatta a vendéglá­tókat. Az viszont talány marad, hogy miért nem adta meg a já­tékvezető a jogos büntetőt. Balga József: - Becsülettel küzdöttünk, úgy érzem, méltó ellenfelei voltunk a magasabb osztályban szereplő Kispest­nek. Gálhidi György: - Gratulá­lok a Pásztónak. A nagyszerű sikert követő vacsorán Ferencz Gyula, a me­gyei labdarúgó-szövetség el­nöke, dr. Dobrovoczky István, Pásztó polgármestere és Kopka László, az Egri Nyomda Kft. vezérigazgatója méltatta a dél­nógrádi csapat teljesítményét. Kerekes Lajos Orvos, csodaorvos... Rengetegen voltak kiváncsiak a felújított pályára, az új Pásztora és persze a Kispestre FOTÓK: rigó tibor Kiszenvedték a győzelmet Kék SE - Palotási SE 1-2 (1-1) Kék, 300 néző, vezette: Rudcskó. Palotás: Telek (Je­szenszky) - Kiss, Udvari, Háhn, Máté - Tóth, Mohácsi, Tuifel, Jele Cs. (Simó A.) - Rob, Lénáit (Baranyai) Edző: Bodonyi Béla. Gl.: Fogarasi, ill. Mohácsi, Baranyai. 3. perc: Lénárt bal oldali beadását Mohácsi kapásból 11 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 0-1. 37. perc: Fogarasi a térfél közepétől végezte el a sza­badrúgást. Kapu elé ívelt lab­dája a kimozduló, elrugasz­kodni nem tudó Telek felett akadálytalanul a bal alsó sa­rokba hullott. 1-1. 48. perc: Tóth bal oldali bedobását Baranyai kapásból, nyolc méterről a hosszú sa­rokba lőtte. 1-2. A vendégcsapat nagy len­dülettel kezdte a mérkőzést és hamar vezetést is szerzett. Az első negyedóráig féltucat zic­cert dolgozott ki, amelyek azonban rendre kimaradtak. A folytatásban ellaposodott a játék, a félidő vége felé pedig egy ritkán látható góllal egyenlített a hazai csapat. Szünet után újra vezetést sze­reztek a vendégek. Továbbra is mezőnyfölényben játszot­tak, bár a nagy lelkesedéssel küzdő hazaiak rendre meghi­úsították a vendégpróbálko­zásokat. Összességében a gyenge napot kifogó, rengeteg helyzetet elhibázó palotásiak megérdemelten nyertek. Bodonyi Béla: A lelkes hazaiak ellen a futballra al­kalmatlan pályán kiszenved­tük a győzelmet. Sz. M. Esélylatolgató - E hét végén útjára indul a futball-labda a Nógrád megyei első osztályú bajnokságban is Lázas készülődések, nagy fogadkozások a nyitány előtt Szombat délután a Szécsény - Villtesz összecsapással kezdetét veszi a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 1998/’99. évi pontvadászata. Az előjelek alapján nagyon sokan vélekednek úgy, hogy az utóbbi esztendők legszínvonalasabb idénye vár­ható. Hogy aztán így lesz-e, azt majd a fordulók mutatják meg. Mindenesetre kíváncsian várjuk a fejleményeket, s bízunk ab­ban, hogy minél több izgalmas összecsapásról tudósíthatjuk majd olvasóinkat. Bevezetésként fogadják szeretettel beharan- gozónkat, melyben tájékoztatást adunk a csapatok várható összeállításáról, s arról, mit várnak az edzők és csapatvezetők tanítványaiktól a bajnoki rajton. Szécsény - Villtesz. Rákóczi fejedelem városában a kiesést követően megpróbálták ren­dezni a sorokat, s bár a játékos- állomány gyengülni látszik, mégsem mondtak le egy esetle­ges feljutásról. Diósjenőn ab­ban bíznak, hogy az elmúlt idény legrosszabb álmukban sem jelenik meg. Reznicsek László szakosz­tályvezető: -Ezt a mérkőzést két okból is meg kell nyernünk: kiesésünk miatt elkeseredett szurkolóinkat vissza kell csalo­gatni a lelátókra, egyébként pe­dig céljaink eléréséhez feltétle­nül szükség van a három pontra. Keretünk: Vikor, Majo­ros (kapusok) - Geczkó, Varga, Tó'zsér, Várszögi B., Percze, Barinyák, Zsíros, Kuris, Jusz­tin, Végh, Molnár, Sümegi, Ko­losi, Bozsó, Lászlók, Bartus. Gerda Gyula edző: -Nagy izgalommal készülünk, már csak azért is, mert ilyen rosszul soha nem sikerült a felkészülé­sünk. Mindenkinek fontosabb volt az egyéb elfoglaltsága, mint a csapat. Sérültből is akad bőven, ennek ellenére remélem, hogy a Szécsény elleni feladat feldobja a fiúkat. A keret: Ko­vács, Szabó, Hanzel, Gere, Monostori, Schmittinger, Ke­resztes, Tóth, Sztupák, Józsa, Lieszkovszki, Szabó, Vanda, Surin, Benyó, Varga. Mátramindszent - Nógrád Volán-Baglvasalja. Nagy vá­rakozás előzi meg az újonc be­mutatkozását a megyei élvo­nalban. A várhatóan forró lég­körű összecsapás nagy kérdése, hogy a rutinos játékosokat fel­vonultató újoncok, vagy a fiatal labdarúgókkal próbálkozó, na­gyobb múltú baglyasiak lesz­nek-e a befutók? Szabó László edző: - Szeret­nénk három ponttal gazdagab­ban zárni ezt a 90 percet, hiszen ez nagy lökést adhatna a sikeres folytatáshoz. A kezdőcsapat: Gál - Hajdara, Kun N., Gulyás, Orosz T. - Hadusovszki, Bokor, Heves, Nagy - Szőke, Balogh. Gulyka Ferenc: - Számomra ismeretlen a mindszenti csapat és a környezet egyaránt. Ennek ellenére bízom a sikeres rajt­ban. Keret: Vincze, F ranka (ka­pusok) - Demeter, Juhász, Kongorácz, Balogh, Handó, Surján, Csala, Faragom, Pá­dár, Dudás, Muzsik, Mihály, Bíró G. Karancslapujtő - Nagybá- tony. Az első forduló sláger­mérkőzésének ígérkezik ez az összecsapás. A lapujtői csapat­nál volt kisebb a változás a já­tékoskeretben, így elvileg nekik kellene egységesebb csapat be­nyomását kelteni. Persze tudni kell azt is, hogy a Nagybátony évek óta a csoport egyik legstí­lusosabban futballozó együt­tese. Sipkó Sándor: - El tudtam volna képzelni könnyebb baj­noki rajtot is, de előbb-utóbb úgyis mindenkivel játszani kell. Zsély és Balázs kisebb sérülése aggaszt, remélem, a hét végére hadra foghatóak lesznek. A kezdőcsapat: Peleskei - Juhász A., Szabó, Tó'zsér, Osgyáni - Zsély vagy Oravecz, Fodor, Hegedűs Tóth Sz. vagy Balázs - Lavaj, Fekete. Verebélyi Attila: - Nagy­szerű pályán egy rangadó-jel- legű mérkőzést játszunk majd. Remélem, színvonalas össze­csapáson számunkra kedvező eredmény születik. Kezdőcsa­patunk: Zsignár - Baranyi, Os- váth, Vámos, Fodor - Szalai, Orosz A., Kecskés, Mező - Mé­száros, Horváth. Jobbágyi - Nagylóc-Nógrád- megyeri Románé. Két alapo­san beerősítő, az új bajnoki idénytől a nagy kiugrást váró csapat találkozik Jobbágyiban. A nevek alapján egy árnyalattal a nagylóciak esélyesebbek. Koncsik László edző: - A ha­zai pálya előnyét kihasználva győzelemmel szeretnénk bemu­tatkozni a most induló bajnok­ságban. Nem lesz könnyű fel­adatunk a nagyon jó képességű vendégegyüttes ellenében. Ke­retünk: Bangó Z., Kotasz (kapu­sok) - Batta, Egyed, Molnár N., Kovács, Bognár, Halász, Buda­vári, Fekete, Tari, Molnár K, Megyesi, Tóth, Pusomi, Bangó. Gyebnár Gyula: - Bár mind­két csapat nagyon jól erősített, azért úgy érzem, játékosállo­mányunk alapján okkal számít­hatunk pontra vagy pontokra Jobbágyiban is. A keret: Csampa, Horváth (kapusok) - Oláh Cs., Makkai, Keviczki, Guthi, Petrovszki, Búzás, Má­tyás, Oláh S., Kovács, Lakatos, Lóié, Oláh R„ Oláh N. St. Acél - Kazár. Festői kör­nyezetben, a Kohász-stadion­ban mérkőzik meg a két együt­tes. A hazaiak a tavalyi, otthon elszenvedett érzékeny vereség­ért minden bizonnyal szeretné­nek visszavágni, persze ehhez lesz egy-két szava a Kriskó- legénységnek is. Horváth Gyula: -Felkészü­lésünk a tervek szerint alakult, jól igazoltunk, így kíváncsian várom, mire leszünk képesek. A rajton természetesen győ­zelmet várok. A várható kezdő­csapat: Babják - Sándor A., Kerényi, Garami - Horváth, Laczkovich, Fancsik, Sándor N., Palkovics - Mánczos, Tő- zsér. Kriskó Lajos: - Csapatunk gerince egyben maradt, így a tavalyi csapatra támaszkodha­tok. Tavaly kétszer is legyőztük az Acélt,s idén is szeretnénk jó rajtot venni - ponttal. Kere­tünk: Szabó - Szternácsik, Mil- csovics, Bornai, Kis G., Fenyő, Komódy, Kovács T., Nagy Sz., Kovács V., Botos, Radics, ja- kab, Tóth T., Handó, Hársi. Bércéi - Héhalom. Izgalmas összecsapás várható Bercelen, ahol a házigazdák új trénerrel kezdik az idényt, a vendégeket pedig egy Bércéiről származó „sztáijátékos” is erősíti. Adamek László: - Nem ije­dünk meg a jó képességű ven­dégektől. Ha kell, csúszva- mászva, de mindent megte­szünk, hogy ellensúlyozzuk a nagyobb tudást. Kezdőcsapa­tunk: Dobrocsi /. - Dobrocsi II., Kosik, Róza - Szarvas, Kö­kény, Nándori, Molnár - Szabó, Mészáros, Proxa. Szilágyi Albert: -Úgy ér­zem, szervezett játékkal esé­lyünk lehet idegenben is a pontszerzésre. Keretünk: Nagy A., Samu (kapusok) - Berki B. /., Berki B. II., Berki D., Kéri, Lőrincz, Fekete, Szűcs, Varga, Kurucz, Csemer, Jele Z., Pász­tor, Sóss, Juhász, Mentei. Kisterenye - Karancskeszi. A tavalyi év meglepetéscsapata ezúttal is jól erősített, így az új idényben már esetleges jó sze­replése csak keveseket lepne meg. Kesziben sikerült több ru­tinos játékost is megszerezni, ezért a Karancs völgyében is bizakodva néznek a jövő elé. Daróczi Sándor elnök:- Tudjuk, hogy a Keszi ruti­nos csapat, de számukra ezen a találkozón csak a három pont az elfogadható eredmény. Kere­tünk: Földi, Szarka, Valet, Ná- nási, Komódy, Tarlósi, Pintér, Zsemlyán, Maksó, Grijfaton, Orosz, Kovács, Szűcs. Képesi István: - Nem a leg­jobb előjelekkel indulunk Te- renyére, hiszen két fiatal vé­dőnk, Csonka és Tarjáni is sú­lyos sérülést szenvedtek. Ennek ellenére bízunk a jó rajtban. A keret: Kürti, Mancsi, Herczeg, Elekes, Juhász, Chovan, Orsós, Molnár, Berta, Dénes, Tó'zsér, Barta, Polonkai, Romhányi, Raab. Berkenye - Karancsberény. A nyugati másodosztályú bajnok bemutatkozik a „megye-egy- ben”. Berkenyén úgy vélik, hogy csapatuk megállja majd helyét a magasabb osztályban is. Ennek bizonyítására itt a jó alkalom számukra. Berényből több játékos távozott, pótlásu­kat saját erőből, ifjúsági játéko­sokkal oldották meg. German József: - Szeretnénk partiban lenni a tavalyi bronz­érmes csapattal. Kezdőcsapa­tunk: Szunyogh I. - Schmidt, Genzelmann, Szunyogh II., Géczi - Hesz vagy Lepsényi, Hugyecz F., Sipiczki - Lovas, Hörnyék, Lichi. Kaszás József elnök: - A tisztes helytállás és egy pont megszerzése reményében uta­zunk Nyugat-Nógrádba. kere­tünk: Fodor P. - Klement, Gyetvai, Furizs, Kanyó, Ko­vács, Hegedűs, Létrái, Fodor Cs. P., Szőke, Simon, Vilk, Me­zei K, Mezei G., Simon F. (kétes)