Nógrád Megyei Hírlap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-17 / 192. szám

6. oldal Forma-1 Magyar Nagydíj 1998. augusztus 17., hétfő Forma-1,13. Marlboro Magyar Nagy díj - Az idény talán legizgalmasabb versenye a Hungaroringen Schumacher nyerte a gépek csatáját Vasárnap délután két órakor a mogyoródi pályán hatalmas érdek­lődés, mintegy kétszázezer néző szurkolása mellett bőgtek fel a motorok, s kezdődött meg a 13. Marlboro Magyar Nagy díj. Vajon mi lehetett a gond? - kérdi Irvine (jobbra) szerelőjétől Az időmérő edzések után az első sorból a két West-McLaren Mer­cedes pilótája, Mika Häkkinen és David Coulthard indulhatott, akik remekül kapták el a rajtot. A harmadik rajtkockából startoló Michael Schumacher is jól indult, de kerekei kipörögtek, ezért Da­mon Hill csaknem elébe került. A brit aztán Irvine-nal vívott rövid csatát, az ír a célegyenes végén megelőzte az 1996-os világbaj­nokot. A Häkkinen, Coulthard, Schumacher hármas hamar elhú­zott, Irvine pedig az első körök­ben föltartotta a Hill vezette ül­dözőket. Amint kellő távolságba kerültek az éllovasok, Irvine gyorsított és Schumacherék után eredt. Irvine mögött Hill a tizedik körben már csaknem tíz másod­perccel volt lemaradva. A 13. és a 14. köregy-egy kiál­lást hozott. Előbb Eddie Irvine, majd a minardis Esteban Tuero állt ki motorhiba miatt. A Ferrari második számú pilótájának korai búcsúja miatt Damon Hill és Jacques Villeneuve mögött He- intz- Harald Frentzen is pont­szerző helyre jött föl. A 19. kör­ben a Tyrrell versenyzője, Taka- dzsi Toranoszuke kezdte meg a boxkiállást. A tankolás és a ke­rékcsere 9,5 másodpercet vett igénybe. Még ugyanebben a kör­ben Mika Salo, az Arrows piló­tája is kiállt, de ő a fűre és végle­gesen. Az ok prózai: motorhiba. Eközben egyre élesedett a küzdelem a második helyen álló David Coulthard és az őt üldöző Michael Schumacher között. A kettejük közötti különbség mind­össze kilenctized másodperc volt ekkor. A 24. körben Jamo Trulli (Prost-Mugen) és Hill is kiállt a boxba. Egy körrel később Schu­macher tett hasonlóan, majd a második helyen autózó Villene­uve mögé tért vissza. Schuma- chert követte Coulthard, aki vi­szont Villeneuve elé került. így a kétszeres világbajnok német piló­tát a kanadai föltartotta. Az élen haladó Häkkinen a 28. körben zavartalanul állhatott be a boxba, hogy onnan újra az éllo­vas pozícióba térjen vissza a pá­lyára. A finn a 30. körben megfu­totta az aktuális leggyorsabb kör­időt, 1:20,545 percet. A 31. körben utolsó előttiként a világbajnoki címvédő Ville- neve állt ki, majd több mint 11 másodpercnyi álldogálás után tért vissza az ötödik helyre, Da­mon Hill mögé. A 32. körben Michael Schumacher futotta a legjobb időt, 1 perc 19.952-t. A 38. körtől kezdve Schumacher és Coulthard hatalmas csatába fo­gott, kettejük között állandóan fél másodperc körül mozgott a kü­lönbség. A hajsza a 42. körig tar­tott, amikor Schumacher másod­szor is kiállt a boxutcába, ám he­lyét megőrizve hajtott vissza a pályára. Egy körrel később Co­ulthard is kereket cserélt és tan­kolt, de csak a német mögé, har­madiknak állt vissza. Schumacher hátránya Häkki- nennel szemben 23,5 másodperc volt, amikor a finn is kiállt a boxba. Schumacher ugyanazzal a taktikával előzte meg a vb-pontverseny éllova­sát, mint korábban Co- ulthardót, átvéve ezzel a vezetést. A 46. körben a vezető Schumacher növelte előnyét Coultharddal szemben, a német 1 perc 19,594 másodperccel felállította az újabb kör­rekordot. Tempója em­ber- és „gépfeletti” volt, olyannyira, hogy az 52. körben, a célegyenes előtti utolsó kanyarban kicsúszott a fűre, ahon­nan viszont azonnal visszatért. Ennek elle­nére tovább növelte elő­nyét, az 54. kör végére már 16 másodperccel volt jobb Coulthardnál. A mogyoródi verseny váratlan és különleges eseményét Häkkinen látványos visszaesése jelentette. Előbb Villeneuve előzte meg, majd Hill eredt a nyomába. A brit a 71., majd Frentzen a 72. körben került a finn elé, aki így már csak a hato­dik helyen folytatta, s fejezte be a viadalt. A futamgyőzelmet Michael Schumacher szerezte meg, pálya­futása 32. elsőségét aratva, a Fer­rari pedig 118. sikerét könyvel­hette el. A 13. Marlboro Magyar Nagydíj végeredménye: 1. Mi­chael Schumacher (német, Fer­rari), 2. David Coulthard (brit, McLaren-Mercedes), 3. Jacques Villeneuve (kanadai, Williams- Mécachrome), 4. Damon Hill (brit, Jordan-Mugen Honda), 5. Heinz-Harald Frentzen (német, Williams-Mécachrome), 6. Mika Häkkinen (finn, McLaren-Mer­cedes). Sok múlott a Ferrarik előkészítésén is FOTÓ: RIGÓ TIBOR Häkkinen McLarenje csak az „elsőfélidőt" bírta fotó: TRACO Coulthard (balra) és Schumacher joggal örült FOTÓ: TRACO 1998. augusztus 17., hétfő Labdarúgó Mt II - XB III 3. oldal iarúgó NB II, Keleti csoport - Csalódást okozott játékával közönségének a házigazda Pontot mentett az élelmes vendégcsapat Palotási SE — Püspökladány 0-0 Labc Palotás, 300 néző, vezette: Drucskó (Kormos, Ortó). Palotás: Telek 0 - Kiss 5 (Simó L. -), Udvari 6, Hahn 5, Máté L. 5 - Tóth 5, Mohá­csi 5, Tuifel 5 (Baranyai 6), Jele Cs. 4 (Nádasdy -) - Rob 5, Lénárt 5. Edző: Bodonyi Béla. Püspökladány: Varró 8 - Czövek 7, Máté I. 7, Kondás 7, Fige 6, Gulyás 6, Geszti 7 (Palotás -), Molnár 7, Nagy Cs. 16, Berecz 7 (Nagy Cs. II -), Nagy Zs. 8. Edző: Magyar Balázs. 11. perc: Lénárt legurított szögletét Jele Csaba a vendégkapu elé ívelte, de Máté L. hat méterről nagy helyzetben fölé fejelt. 12. perc: Mohácsi kitűnő lab­dával ugratta ki Lénártot, aki el­húzott, a kifutó Varró mellett kö­zépre tálalt, de a védők - üggyel- bajjal - felszabadítottak. Í6. perc: Molnár indította a balösszekötő helyén kiugró Be- reczet, aki 14 méterről a jobb ka­pufát találta el. 18. perc: Rob 18 méteres, jobb alsó sarokba tartó lövését Varró bravúrral kiütötte. 21. perc: Nagy Cs. / jobb ol­dali szögletét Molnár a felső lécre fejelte. 24. perc: Háhn 25 méterről le­adott léc alá tartó szabadrúgását Varró szögletre tornázta. 27. perc: Lénárt pontos átadá­sával Rob kiugrott, két csellel becsapta őrzőjét, nyolc méterről lőtt, de Varró óriási bravúrral, lábbal szögletre tisztázott. 39. perc: Lénárt 21 méterről leadott lövését a gólvonal előtt álló Máté I. vágta a mezőnybe. 44. perc: Jele Cs. jobb oldali szöglete Tóth elé pattant, aki ka­pásból lőtt, de a labda a kapu előtt álló Máté L. hátáról a me­zőnybe vágódott. 60. perc: Mohácsi labdáját Lénárt 16 méterről, jó helyzetben centiméterekkel a bal alsó sarok mellé lőtte. 63. perc: Jele Cs. vezette vé­gig a labdát az ellenfél térfelén, 12 méterről lőtt, de bombája a bal kapufa mellett süvített el. 68. perc: Baranyai két szép csel után 16 méterről lőtt, de Varró ismét hárított. 89. perc: Háhn labdáját a nagy helyzetben lévő Mohácsi hat mé­terről a kapu fölé vágta. A palotásiak kezdték a játékot és az első' negyedórában át sem engedték ellenfelüket a félpályán. Az idó' múlásával a házigazdák kényelmessé, időnként könnyel­művé váltak. A püspökladányiak ráéreztek, hogy ezúttal sebezhető a hazai védelem és szórványos el­lentámadásaik végén kétszer is a kapufa segített Teleknek. A má­sodik félidőben nagyobb sebes­ségbe kapcsoltak a palotásiak. Baranyai beállításával gyorsabb lett a támadásvezetésük de a ka­pura nem jelentettek veszélyt. A dél-nógrádiak nem találták meg a kapujuk elé tömörülő ladányiak gyenge pontjait, a meg-megújuló támadások rendre elhaltak a vendég tizenhatos előtt. A mélyen tudásuk alatt játszó hazaiak nagy csalódást okoztak közönségük­nek. Bodonyi Béla: - A játék képe alapján igazságos eredmény szü­letett. Magyar Balázs: - A remekül és fegyelmezetten játszó csapa­tommal úgy érzem, két pontot hagytunk Palotáson. Szabó Mihály További eredmények: Borsod Volán - Kazincbarcika 1-1, Tá- piószecső - Hatvan 3-3, Csepel - Kiskőrös 1-1, Eger-REAC 1-1, Kalocsa - Kiskunfélegyháza 0-5, Dunakeszi - SZEAC 2-1, Nyír­bátor - Gyula 0-0. A bajnokság állása 1. kiskunf. 2 2 0 0 8-1 6 2. REAC 2 110 5-24 3. Palotás 2 110 3-04 4. SZEAC 2 10 13-33 5. D.-keszi 2 10 13-43 6. Hatvan 2 0 2 0 4-4 2 7. Borsod V. 2 0 2 0 2-2 2 8. Eger 2 0 2 0 2-2 2 9. Kiskőrös 2 0 2 0 2-2 2 10. P.-ladány 2 0 2 0 1-1 2 11. Nyírbátor 2 0 2 0 1-1 2 12. Csepel 10 10 1-11 13. K.-barcika 10 10 1-11 14. T.-szecső 2 0 114-51 15. Gyula 2 0 110-31 16. Kalocsa 2 0 0 2 1-9 0 Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - Továbbra sincs szerencséje az újonc Mátranováknak Katasztrofális vereség a bajnokjelöltnél Jászberény - Mátranovák 13-0 (3-0) Jászberény, 400 néző, vezette: Deme. Jászberény: Szén 0 (Bugyi -) - Lukácsi 6, Nyíri 6, Mosonyi 7 - Tasi 6 (Tóth J. 7), Bató 6 (Tóth Cs. 7), Gephard 6, Molnár 7 - Tóth G. 8, Ládi 8, Kövesdi 8. Edző: Szabó Imre. Mátranovák: Reviczki 4 - Jeney 4, Mihály 4, Pintér 3, - Szabó 4, Králik 4, Tóth T. 3 (Orosz 4), Tóth M. 4-2=2, Bara- nyi 3 - Csikós A. 3, Piczek 3. Edző: Tóth Miklós. GL: Kövesdi (3), Ládi (2), Tóth G. (3), Tóth Cs. (3), Molnár, Pintér (öngól). Sárga lap: Jeney. Piros lap: Tóth M. A mérkőzés előtt Gál József a hazai csapat szakosztály-igazga­tója és Szabó Imre edző egyér­telmű célként a bajnokság meg­nyerését jelölték meg csapatuk számára. Ehhez mind az anyagi, mind a személyi feltétel adott Jászberényben. 9. perc: óriási lehetőséget hagyott ki a vendégcsapat. Bara- nyi a kifutó kapust találta el, majd Szabó G. 20 méterről nem tudott az üres kapuba lőni. 14. perc: kényszerítőzés után Kövesdi lőtt a bal felső sarokba. 1-0. 18. perc: Ládi beadását Kö­vesdi 15 méterről ívelte a ka­puba. 2-0. 25. perc: egy jobbról belőtt labdát Molnár 14 méterről lapo­san lőtt a hálóba. 3-0. 48. perc: Mosonyi beadását Tóth G. öt méterről lőtte a ka­puba. 4-0. 53. perc: Tóth G. most Ládi beadását értékesítette. 5-0. 55. perc: Ládi hét méterről fe­jelhetett a kapuba. 6-0. 63. perc: a játékvezető - asz- szisztense jelzése után - piros la­pot mutatott fel a reklamáló Tóth Miklósnak. A mátranováki csapat ezután teljesen összeomlott. 67. perc: a Tóth-testvérek összjátéka után Tóth Cs. fejelt a hálóba. 7-0. 69. perc: Kövesdi közelről megszerezte harmadik gólját is. 8—Ö. 70. perc: Tóth G. beadását Ládi könnyedén értékesítette. 9- 0. 72. perc: egy szabadrúgás-va­riáció után újra Tóth Cs. lőtt gólt. 10- 0. 74. perc: Tóth G. ezúttal kö­zelről passzolt a hálóba. 11-0. 83. perc: Gephard beadása Pintérről pattant a vendégek ka­pujába, öngól. 12-0. 86. perc: ismét a Tóth-testvé- rek játszottak össze, amely után Tóth Cs. szerezte meg csapata 13. gólját. 13-0. Erről a mérkőzésről nehéz ér­demlegeset mondani. A vendég­csapat a második félidőben fe­gyelmezetlenül, akarat és hit nél­kül futballozott, s ennek eredmé­nye csak egy megszégyenítő ve­reség lehetett. A labdarúgásban - igaz, ritkán - előfordulnak ilyen súlyos vereségek is. Az élet azonban nem áll meg: most min­den mátranováki játékosnak el kell számolnia saját lelkiismere­tével. Az igazi sportolók abban különböznek az átlagemberektől, hogy a nehéz helyzeteken is úrrá tudnak lenni és megmutatják em­beri tartásukat. Hat nap múlva lesz lehetőség a javításra a Po­roszló elleni mérkőzésen. Tóth Miklós: -Ezt a napot, ezt a mérkőzést sürgősen el kell felejteni. Ifi: 14—0. Serfőző Péter További eredmények: Po­roszló - Besenyőtelek 3—1, Ti­szafüred - Gödöllő 1-1, Rákó- czifalva - Monor 3-3, Mezőkö­vesd - Heves 1-3, Karcag — Salgó Öblös 1—1. A bajnokság állása 1. Jászberény 2 2 0 0 14­0 6 2. Heves 2 2 0 0 8­1 6 3. Újszász 2 1 1 0 3­0 4 4. Karcag 2 1 1 0 4­2 4 5. R.-falva 2 1 1 0 5­4 4 6. Gödöllő 2 1 1 0 3­2 4 7. Poroszló 2 1 0 1 4­3 3 8. Monor 2 0 2 0 5­5 2 9. Pásztó-H. 2 0 2 0 2­2 2 10. Selyp 2 0 2 0 2­2 2 11. Tiszafüred 2 0 2 0 1­1 2 12. Öblös-F. 2 0 1 1 2­3 1 13. M.-kövesd 2 0 1 1 3­5 1 14. B.-telek 2 0 0 2 1­4 0 15. BSE 2 0 0 2 0­8 0 16. M.-novák 2 0 0 2 1­16 0