Nógrád Megyei Hírlap, 1998. május (9. évfolyam, 102-125. szám)

1998-05-04 / 103. szám

2. oldal Labdarúgó NB I/B - Ez + Az 1998. május 4., hétfő Labdarúgó NB I/B - Több alkalommal Szabó I Csaba bravúrja mentette meg a Stécét Tartalékos csapattól ennyire tellett! Érdi VSE - Salgótarjáni BTC 2-0 (1-0) Érd, 1000 néző, vezette: Szökrény (Heibl, dr. Bozóky). Érd: Elbert 6 - Jakab 6, Ócsai 5, Somogyi 5, Kult 5 - Tolnai 5, Süveges 6, Varga 5 (Bernáth 59. p.) - Horváth 6 (Máté 80. p.), Dukon 7, Bagi 6 (Vancó 73. p.). Edző: Kozma Mihály. SBTC: Szabó I Cs. 6 - Kajli 5, Sági 7, Gyetvai 5, Kecskés 5 - Tamásy 4, Csatlós 5, Palaticzky 4 (Hadusovszki 63. p.) - Németh 6, Szabó II Cs. 6, Gubán 5. Edző: Kis Károly. Gl.: Jakab, Süveges. Sárga lap: Kajli, Csatlós. 4. perc: ha­mar vezetést szerzett az Érd. Dukon szögletét az előrefutó Ja­kab a vonalon ragadó Szabó I Csabát meg­előzve a há­lóba fe­jelte.1-0. A gól után kitámadott a Stécé, a legnagyobb veszélyt Kajli part­dobásai után Csatlós és Sági je­lentették, ám sem ők, sem a csa­tárok nem tudták góllal befejezni a helyzeteket. 14. perc: ismét veszélyeztetett a kontrára játszó Érd, ám Horváth jó helyzetben a vendégek kapuja mellé lőtt. Még ebben a percben szabálytalanul állították meg a hazai tizenhatos előtt Palaticzkyt. Németh szabadrúgása a sorfalban halt el. Nagy küzdelem, ám gyatra ka­pura lövések jellemezték a félidő második részét, igazi veszélyben egyik kapu sem forgott. 39. perc: egy kapu előtti kavaro­dás után Dukon célozta meg Szabó I „rezidenciáját”, ám a fe­kete-fehérek hálóőre bravúrral hárított. Az utolsó öt percben saját ka­puja elé szorult az SBTC, mialatt Kajli feltartásért sárga lapot ka­pott 45. perc: ismét Szabó I bravúr­jára volt szük­ség ahhoz, hogy ne növe­kedjen tovább a házigazdák előnye. A vendégportás Varga jól he­lyezett lövését mentette (csak az a szöglet ne lenne...). A szünetben Kis Károly edző azért korholta fiait, mert nem azt játszották, amit előre megbeszél­tek. Nem zártak vissza, s rendre elvesztették a párharcokat. Fel­hívta játékosai figyelmét arra, hogy egyszer az Érd is hibázni fog, s azt könyörtelenül ki kell használni. Lüktető, jó iramú, de sok hi­bával tarkított negyedóra vezette fel a második félidőt, melynek egyik legérthetetlenebb momen­tuma Csatlós sárga lapos figyel­meztetése volt az 50. percben. 58. perc: Tamásy lábában volt az egyenlítés, de a középpályás a kaputól öt méterre, középről gyatrán fölélőtt. Továbbra is támadgatott a Stécé, de akcióiból hiányzott az igazi átütőerő. A hazaiak ered­ményük biztos megtartására he­lyezték a hangsúlyt, s csak néha szánták el magukat egy-egy kontratámadásra. 62. perc: egy ilyen kontra végén Süveges szép lövését védte im­már sokadszor Szabó I Cs. 90. perc: Kecskés könnyelműs- ködött saját tizenhatosán, s a szemfüles Süveges - miután el­csente a labdát - tíz méterről megszerezte csapata második gólját. 2-0. Égyik edző sem lehetett igazán elégedett csapata pályán nyújtott teljesítményével. Az érdiek igen gyenge produkcióval tartották otthon a három pontot a meddő játékot mutató SBTC-vel szem­ben. (y) A további eredményeket és a ta­bellát keddi számunkban találják. Csatlós Csaba Szabó I Csaba Labdarúgó NB I, 29. forduló - Döntetlen a rangadón Nyögvenyelős Fradi-gyözelem Labdarúgás, Németország Bajnok a Kaiserslautern! A Kaiserslautern szerezte meg az aranyérmet a német labda­rúgó Bundesliga I. osztályában, miután szombaton hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Wolfsburgot, és egy fordulóval a bajnokság vége előtt 4 pontos előnyre tett szert a címvédő Bayern Mün­chennel szemben. A münche­niek a 33. fordulóban csak 0-0- ás döntetlent értek el a Duis­burg otthonában. A Kaiserslautern, amely 1951, 1953 és 1991 után ne­gyedszer végzett az élen az I. osztályban, az 1963-ban indult Bundesliga történetében az első olyan klub, amely újoncként szerezte meg az aranyérmet. Az is eldőlt, hogy a tabellán utolsó helyezett Arminia Biele­feld búcsúzott az I. osztálytól. A Bielefeldnek csak 32 pontja van, míg a 17. helyezett 1. FC Köln 35 pontot gyűjtött, akár­csak az ugyancsak kieső helyen álló Borussia Mönchenglad- bach. Utóbbi csapatnak mini­mális esélye van arra, hogy lee­lőzze a 15. helyezett Karlsruher SC-t, amelynek 38 pontja van. Eredmények a 33. forduló­ból: Kaiserslautern - Wolfs­burg 4-0, Karlsruher SC - VfB Stuttgart 4-2, Werder Bremen - VfL Bochum 1-0, 1860 München - Schalke 04 1-0, Bielefeld - 1. FC Köln 2-1, Bayer Leverkusen - Hertha BSC 0-1, MSV Duisburg - Bayern München 0-0, Borussia Dortmund - Hamburger SV 0-1, Borussia Mönchenglad­bach - Hansa Rostock 5-2. Vízilabda, KEK-döntő, első mérkőzés Bizakodhatunk a visszavágón Stadler - MTK Hungária 0-1 (0-0) Akasztó, 3000 néző, vezette: Hajdó. Gl.: Madar. Sárga lap: Korol, illetve Halmai, Orosz, Koro- lovszky, Illés. A rutinosabb MTK Hungária nagy küzdelemben győzte le a négy tartalékjátékossal felálló Stadlert. * Haladás - Diósgvőr 1-2 (0-1) Szombathely, 7000 néző, vezette: Hanacsek. Gl.: Varga, illetve Domokos, Buliga. Sárga lap: Bonchis, il­letve Téger, Kákóczki. A lelkesebben és fegyelmezet­tebben játszó diósgyőriek meg­érdemelten győztek. * Ferencváros - ZTE 3-2 (1-1) Üllői út, 8500 néző, vezette: Kurmai. Gl.: Miriuta (2), Horváth F., il­letve Kámán, Sebők. Sárga lap: Albert, Zavadszky, Vincze, il­letve Gaál. Jó iramú, színvonalas mérkő­zésen a Ferencváros nehezen győzte le a szervezetten, ügyesen játszó Zalaegerszeget. Békéscsaba - Tiszakécske 3-3 (2-1) Békéscsaba, 5000 néző, vezette: Szabó Zs. Gl.: Belvon, Fazekas, Czipó, illetve Nagy L., Szántó, Török. Sárga lap: Sándor, illetve Bállá L. Az alsóházi rangadón nagy akarással játszott mindkét csapat. Az első félidőben a Békéscsaba, a második játékrészben viszont a vendégek nyújtottak jobb telje­sítményt. A játék összképe alap­ján reális eredmény született. * Debrecen - Győri ETO 1-2 (1-1) Debrecen, 7500 néző, vezette: Vágner. Gl.: Ilea, illetve Somogyi, Fe- renczi. Sárga lap: Pető, Bemáth, Vadicska, Ilea, illetve Stark, So­mogyi, Gogh. A hazaiak az első félidő vé­géig szinte kapujához szegezték a Győrt. A vendégek azonban egy szerencsés szabadrúgással egyenlítettek, majd a második félidő elején a vezetést is meg­szerezték. Bár mindkét oldalon akadtak még helyzetek, a Győr megérdemelten nyert. A további eredmények és a ta­bella a keddi számunkban! Az FTC-Vitalin a férfi vízilabda KEK-döntő első mérkőzésén egygólos, 7-6-os vereséget szen­vedett a görög Olympiakosz Pi­reusz otthonában. Góldobók: Hadzisz 3, Arroyo, Hadzitheodorosz, Ludisz, Vafia- disz, ill. Steinmetz B., Lontay, Péter, Székely, Matajsz, Hesz. Az FTC-Vitalin játékosai biza­kodva várhatják a két hét múlva esedékes visszavágót. 1998. május 4., hétfő KÉZILABDA - RÖPLABDA 7. oldal Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak Nem várt, de biztos győzelem Bgy. Kábel SE - Szentendre 26-23 (12-9) Balassagyarmat, 400 néző, ve­zette: Vantal I., Vantal Gy. Bgy. Kábel SE: Ocsovai - Géczi, LAMBEK 9, Kovács J., Kis, KOVÁCS G. 5, Kecskés 1. Csere: Szukán (kapus), Siró (ka­pus),' JAKUBECZ 6, Tillmann, Abay 1, Bán 3, Specziár, Kovács K. 1. Edző: Lombos István, Ko­vács József. FI étméteresek: 3/2, illetve 10/8. Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc + 1 kizárás (Szaka). Az eredmény alakulása: 12. perc: 3-5, 18. perc: 6-8, 25. perc: 11-8, 37. perc: 17-13, 48. perc: 22-16. 52. perc: 24-17, 57. perc: 26-20. Rosszul indult a balassagyar­matiak számára a mérkőzés, hi­szen a találkozó elején a helyze­teit biztosan értékesítette a Szentendre. Ráadásul jól is véde­keztek, így Nemes irányításával majdnem sikerült elhúzniuk a hazaiaktól. A kábelesek érezték a beláza­sodott Tillmann hiányát, aki he­lyett Lombos mester meglepe­tésre Kovács Józsefet, edzőtársát szerepeltette az öt plusz egyes védekezésben, zavaró szerepkör­ben. Egy remek labdaszerzésénél Kovács mester majdnem súlyos sérülést szenvedett, így a vele szemben szabálytalankodó szentendrei Szakát kizárták. A kizárás után úgy tűnt, már Kovács József csak egy csapat van a pályán. El­húzott a Kábel és ha Lambekék jobban kihasználták volna hely­zeteiket, nagyobb előnyt is sze­rezhettek volna a szünetig. A második félidőben folytató­dott a Kábel-fölény, már hétgólos is volt a különbség. A végén azonban Jakubeczék az ilyenkor rájuk jellemző sorozatos köny- nyelműsködéssel apasztották az előnyt így a végeredmény a mu­tatott játékhoz képest szoros. Lombos István: -Nem várt, biztos győzelmet arattunk, amelyre már nagy szükségünk volt hazai pályán. De nehogy azt higgye valaki is, hogy most már ismét a régiek vagyunk... (káef) Kézilabda, NB II, Északi csoport, nők Nincs ekkora különbség St. Faipari FC - Láng Vasas 15-27 (7-11) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 150 néző, vezette: Bakos, Holman. St. Faipari FC: CSÍKI - Fo­dor 2, Kériné 4/1, Molnár 1, Szabó 1, Marcsokné 3/2, Princz. Csere: Cinger (kapus), Kovács, Lokotka 2/2, Berindán 1, Mag 1. Edző: Zorga Zsuzsa. Láng Vasas: Némethné - Nachligal 2, Mónosné, BO- ZÓNÉ 5/1, Rávoszki, TÓTHNÉ 7, Tamás 2. Csere: Lesiné (kapus), Horváthné 2, Szerényi 4, Cseh 2, Ránoszéki, Joó 2, Thomaidu 1. Edző: Czir- ják János. Hétméteresek: 6/5, illetve 5/1. Kiállítások: 0 perc, illetve 2 perc. A mérkőzés alakulása: 7. perc: 3-3, 14. perc: 5-5, 25. perc: 7-9, 37. perc: 7-15, 45. perc: 10-19, 55. perc: 14-23. A tabella harmadik helyén álló angyalföldi gárda látoga­tott a Karancs aljára, a faiparos hölgyekhez. A mérkőzés tétje a vendégek számára a dobogón maradás, a hazaiaknak a kieső­zónából elkerülés volt. Mindkét csapat a maga tétjé­nek megfelelően próbált ját­szani. A hazaiak Éodor Móni révén már a 35. másodpercben bevették Némethné kapuját, majd nagy küzdelem alakult ki, fej fej mellett haladtak a csapa­tok a 20. percig. A tarjániak több technikai hibát vétettek, amiből a vendégek „profitál­tak” és a félidő végére meg­nyugtató előnyt szereztek. A második játékrész első hét perce sorsdöntőnek bizonyult, mert a hazaiak hibát hibára halmoztak, az angyalföldiek pedig ezeket a hibákat rutino­san kihasználva - főleg szélen vezetett támadásaiknak kö­szönhetően - fokozatosan el­húztak. A folytatásban a vendégek rákényszerítették akaratukat a hazaiakra, akik nagy elánnal küzdöttek, de a rutint nem tud­ták lelkesedéssel ellensúlyozni. A tarjáni csapatból egyedül Csíki Andrea kapus nyújtott kimagaslót. A tehetséges „por­tás” négy büntető, s tucatnyi át- lövés, illetve ziccer hárításával mentette meg csapatát a még súlyosabb vereségtől. Zorga Zsuzsa: - A technikai hiányosságaink eredménye a súlyos vereség, amit három hó­napos munkával nem lehet ki­küszöbölni. Föl van adva a lecke: ezeket a hiányosságokat kell sürgősen kijavítanunk. Mulicza Ferenc Röplabda, női döntő Eger a bajnok! Szombaton a női bajnoki döntő ötödik mérkőzésén ha­zai környezetben 3:l-es győ­zelmet aratott az egri Agria- Computer RC gárdája a BSE- CSM fölött, így hatodszor lett magyar bajnok. Képünkön a néhány hete a Magyar Kupát is elhódító baj­nokcsapat tagjai, álló sor, balról: dr. Seress Gábor ügyv. elnök, Natalja Papijanszkaja, Wolf Rita, Tatár Mihály edző, Fekete Krisztina, Natalja Akimova, Sztankó Éva, dr. Rubóczky Béla orvos. Guggol: Szabó Domi­nika, Helli Hajnalka, Kalotay Rózsa, Tímár Edit, Bóta Enikő. (Az együttes hétvégén, szomba­ton részt vesz egy bátonytere- nyei női tornán, ahol a Miskolc, a BVSC, a Jászberény vagy a Gödöllő, a Salgótarjáni RK és a Kisterenyei SE lesz az ellenfele.)