Nógrád Megyei Hírlap, 1998. május (9. évfolyam, 102-125. szám)

1998-05-11 / 109. szám

4. oldal Labdarúgó NB III 1998. május 11., hétfő Hideg zuhany a kánikulában Salgó Öblös-Faipari SC - Selypi Kinizsi 3-5 (1-4) Forgách-telep, 400 néző. VEZ.: Deme. SALGÓ ÖBLÖS FSC: Lázár 4 - Bornai 4, Morva 5, Ács 4 (Soós -) - Valet 5, Pintér 5 - Eged 4, Kőházi 5, Szabó T. 5 - Kovács 4 (Sándor G. -), Oláh S. 5. EDZŐ: Simon Attila. SELYP: Szén - Vona, Karsai, Markgráf, Augusztin - André, Szekrényes, Szabó S., Litkei - Erhardt (Patkó), Nagy. EDZŐ: Pécely Szabolcs. GL.: Erhardt 3, Szabó S., Nagy, ill. Kőházi, Szabó T. (2 - mindkettőt 11-es- ből). SÁRGA LAP: Kőházi, Ács, ill. Markgráf, Erhardt. KIÁLLÍTVA: Vona. 16. perc: Szekrényes indítását Erhardt a kapuját elhagyó Lázár fölött a léc alá emelte. 0-1. 18. perc: Kőházi 26 méteres szabadrúgása megpattant a ve­tődő Szén előtt, aki a bal felső sa­rokba ütötte a labdát. 1-1. 22. perc: A bizonytalankodó védők közül a legkorábban esz­mélő Erhardt a hosszú sarokba gurított. 1-2. 27. perc: Erhardt megszerezte csapatának és magának a harma­duk gólját. 1-3. 44. perc: A félidő lefújása előtt jött az újabb hideg zuhany. Szabó S. lövése vánszorgott túl a gólvonalon. 1-4. 60. percben: Nagy bal oldali akciót követően növelte az előnyt. 1-5. Az „üvegeseket” hideg zuhany­ként érte az öt gól, ám küzdeni tu­dásból mégis jelesre vizsgáztak. 72. perc: Szabó T. 11-esből szépített. 2-5. 80. perc: Vona szabálytalan­kodott ismét a 16-oson belül, s mivel ez volt a második sárgája, kiállították. A 11-est újfent Szabó T. értékesítette. 3-5. Két ellentétes félidőt láthattak a délelőtti matinéra kilátogató né­zők. A selypiek megérdemelten győzték le az első félidőben kap­kodó, sokat hibázó hazaiakat. Simon Attila: - Egy félidőnyi előnyt adtunk. Pécely Szabolcs: - Az idény legeredményesebb játékával úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ifi: 6-0. Czene József További eredmények: Besenyő- telek - Rákóczifalva 0-0, Monor - Füzesabony 2-2, Gödöllő - Új­szász 5-0, Gyöngyös - Tápió- szecső 0-6. A bajnokság állása 1. T.-szecső 25 19 4 2 78­25 61 2. J.-berény 25 19 2 4 73­26 59 3. M.-kövesd 25 14 4 7 52­26 46 4. Monor 25 12 8 5 52­30 44 5. PHFC 25 13 5 7 51­33 44 6. B.-telek 25 11 8 6 46­31 41 7. Selyp 25 11 6 8 43­37 39 8. S. Öblös 24 10 5 9 39­33 35 9. BSE 25 9 6 10 46­43 33 10. Gödöllő 25 9 6 10 44­42 33 11. Poroszló 24 8 8 8 44­38 32 12. R.-falva 25 6 6 13 33­45 24 13. Újszász 25 6 6 13 32­48 24 14. F.-abony 25 5 9 11 33­52 24 15. Szécsény 25 3 4 18 20­65 13 16. Gyöngyös 25 0 1 24 15­127 1 Hajtottak, akik maradtak BSE-N. Volán -Mezőkövesd 3-1 (1-1) Balassagyarmat, Nagyligeti pálya, 500 néző. VEZ.: kalicz (Buda, Kelemen). BSE: Pál­mán 7 - Gulyka 8, Szilágyi 8, Orgoványi 8, Hodászi 8 - Pin­tér 9, Szabó 8, Bozsó 8, Kole- szár 8 - Dombóvári 6 (Sza- lánszki 6), Gyimesi 6. Edző: Szalai István. MEZŐKÖ­VESD: Bán 6 - Baranyi 6, Szobóczki 6, Bodnár 6, Bocsó 6 - Papp 6 (Petrik -), Bádea 7, Tábori 6, Báder 6 - Kocka 6 (Horváth 5), Császári 6 (Szentiványi). EDZŐ: Kubi- nyi József. GL.: Hodászi, Pin­tér, Gulyka, ill. Báder. SÁRGA LAP: Szalánszki, Koleszár, ill. Bocsó, Papp. 3. perc: Pintér indította remek labdával á jobb oldalon bein­duló Hodászit, aki 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-0. 10. perc: Hodászi futott el ismét a jobb oldalon, az alap­vonalról belőtt labdájáról Gyi­mesi lemaradt, a későn ébredő Bozsó a visszafutó védőbe rúgta a labdát. 22. perc: Dombóvári lépett ki gólt ígérő helyzetben, de a büntetőterületen belül Bocsó és Bodnár 11 -est érően szerelte, ám Kalicz nem így látta. 40. perc: Pintért rúgják fel a vendégek térfelének közepén, de a bírói sípszó elmaradt. 4L perc: A szögletből belőtt labdát Bodnár lefejelte és Bá­der közelről kiegyenlített. 1-1. 50. perc: Pintér jobb oldali szögéletét Gulyka hajszállal fe­jelte a jobb kapufa mellé. 68. perc: Pintér bal oldali szabadrúgását a rövid oldalon érkező Gulyka a jobb alsó sa­rokba pörgette. 2-1. 70. perc: Pintér indította Sza- lánszkit, aki lefutotta a védőjét, majd 15 méterről a bal kapufa belső lapjára rúgta a labdát. 80. perc: A hazai rúgtak sza­badrúgást jobbról, 20 méterről. Szalánszki és Pintér állt a labda mögé, előbbi átlépte, utóbbi a bal alsó sarokba csavarta a bőr­golyót. 3-1. A mérkőzés előtti taktikai ér­tekezleten derült ki, hogy há­rom játékos - Petrovszki, Má­tyás, Oláh R. - cserbenhagyta a csapatát, Szalánszkinak sérül­ten kellett a cserepadra leülni. Ehhez képest a pályára lépett játékosok igencsak kitettek ma­gukért, és jó játékkal lepték meg szurkolóikat, nem kevésbé a csoport egyik legjobb csapa­tának tartott matyóföldi legény­séget. A hajrában bemutatott védekezéssel több tavaszi meccsét hozta volna le győzte­sen a Szalai-legénység. Szalai István: - A játékhoz és eredményhez csak gratulálni tudok a fiúknak. Köszönöm a nagyszerű hozzáállásukat! Ifi: 4-1. Kanyó Ferenc Nagy csatában vesztettek a vendégek Jászberényi Vasas SE - Pásztó-Hasznos FC 2-1 (1-1) Jászberény, 400 néző. VEZ.: Szabó S. (Szabad, Sipeki). JÁSZBERÉNY: Bak - Nyíri, Balogh, Tóth G., Molnár (Pos­tás) - Bató, Mosonyi, Gep­hardt, Kövesdi (Kónya) - Ládi, Tóth J. EDZŐ: Szabó Imre. PHFC: Őri 7 - Galbács 6, Krá- lik 5, Zsély 5, Sármány 5 - Egyed 5, Polaneczky 6, Niki 5, Mátyus 7 (Bognár 5) - Ivitz 6 (Tóth Z. 5), Cristea 7. EDZŐ: Balga József. GÓLLÖVŐK.: Ládi 2, ill. Cristea. SÁRGA LAP: Balogh, Bató, illetve Zsély, Polaneczky, Tóth Z. 8. perc: Ládi műesését Szabó já­tékvezető „megette”. Molnár szabadrúgását Őri kiütötte, ám a védők nem figyeltek, és Ládi kö­zelről a kapuba lőtt. 1-0. 14. perc: Remek Pola- neczky-Mátyus összjáték végén előbbit nagy helyzetben, a lövés pillanatában szerelték a hazai vé­dők. Az ellentámadásnál Ládi közeli lövését Őri bravúrral szög­letre védte. 16. perc: Mátyus kitűnő cse­lekkel húzott el a bal oldalon, be­adására Cristea remek ütemben érkezett, és a hosszú sarokba lőtte a „pettyest”. 1-1. 20. perc: Cristeát buktatták 18 méterre a kaputól, a megítélt sza­badrúgásból Sármány csavart labdáját a kapus védte. 25. perc: Ládi bal oldali bea­dását Kövesdi 5 méterről fölé bombázta. 40. perc: Molnár ravasz sza­badrúgását Őri remek reflexszel ütötte szögletre. 48. perc: Tóth J. átadását a gólveszélyes Ládi senkitől sem zavartatva 16 méterről bombázta a jobb alsó sarokba. 2-1. 52. perc: Ivitz beadását Niki 8 méterről oda fejelhette volna, ahová akarja, ám ő mégis a kapus kezébe stukkóit. 90. perc: Cristeát buktatták 18 méterre a kaputól, Polaneczky szabadrúgása megpattant a védő­kön, így oda lett a lehetőség. Izgalmas, jó mérkőzést vívott egymással a két csapat, a hazaiak gyorsan el akarták dönteni a mér­kőzést, ám a vendégek lelkes, szervezett játéka miatt ez meghiú­sult. Az első jászberényi gólra még válaszoltak a vendégek, de végül is felülkerekedtek Ládiék. Bár vendéglátóknak több helyze­tük volt, kis szerencsével akár pontot is szerezhetett volna a Pásztó. Végül is egy jól felkészült, jó játékosokból álló ellenféllel szemben veszítettek Mátyusék. Cristea végre megint gólt lőtt Balga József: - Ha ugyanilyen hozzáállással játszottunk volna az elmúlt két fordulóban, akkor előbbre tartanánk. Egyébként gratulálok a Jászberénynek. Ifi: 4-0 (1-0). Kerekes Lajos 1998. május íi., hétfő Labdarúgó Megyei I. Osztály 5. oldal Nagybátony kiütötte Mátranovakot Nagybátony - Mátranovák 4- 1 (2-0) Nagybátony, 500 néző, vezette: Pintér. Nagybátony: Reviczki 7- Oláh 8, Osváth 8, Baranyi 8 - Szabó 8, Gazdág 8, Vámos 8, Kecskés 8 (Balogh 7), Orosz 8, Piczek 8, Mező 7 (Lakatos -). Edző: Verebélyi Attila. Mátranovák: Juhász 4 - Csi­kós G. 5, Mihály 5, Pintér 5, Tóth 4 (Simon Z. -) - Orosz 5, Ná- dasdi 5, Lakatos 4 (Simon K. -), Baranyi 5 - Csikós A. 5, Bukrán 5 (Bocsó -). Játékos-edző: Buk­rán Csaba. Gl.: Vámos, Baranyi, Szabó, Oláh, ill. Nádasdi. Sárga lap: Baranyi. Verebélyi Attila: - Gratulálok játékosaimnak a mai eredmény­hez, de jobb koncentrációval még nagyobb arányban nyerhettünk volna. Bukrán Csaba: - Végigalud- tuk a mai mérkőzést. Ifi: 2-2. (sipkó) Kazár - Karancslapujtő 0-0 Kazár, 400 néző, vezette: Nyer­ges. Kazár: Szabó - Szternácsik, Milcsovics, Kis G. - Berki (Fe­nyő), Bornai, Komódi, Jeney, Nagy Sz. - Botos (Szulyovszki), Kovács T. Edző: Kriskó Lajos. Karancslapujtő: Juhász J. (Peleskei) - Juhász A., Szabó, Osgyáni - Zsélyi, Radván (He­gedűs), Juhász G., Tőzsér, Fodor- Szőrös, Lavaj. Edző: Sipkó Sándor. Jók: Szternácsik, Kis G., Bornai, Komódy, ill. Szabó, Fo­dor, Lavaj. Kriskó Lajos: - Igazságos eredmény született. Sipkó Sándor: - Úgy érzem, Kazáron jó egy pontot szerezni. Ifi: 1-2. (kölö) K.-berény - Baglyasalja 5- 1 (3-1) Karancsberény, 200 néző, ve­zette: Kiss Gy. Áfész-Karancs- berény: Fodor 0 - Freistag 7, Gyetvai 7, Simon 8, Varga 7, Klement 7, Fekete 7 (Tórák -), Hegedűs 8, Létrái 9, Kovács (-) (Balázs 7), Horváth 8 (Pásztor -). Edző: Földi Attila. Nógrád Volán-Baglyasalja: Szabó 4 - Demeter 4, Juhász 5, Kongorácz 4, Szalai 4 (Faragona 4), Szerémi 4 (Balogh -), Oláh B. 5, Csala 4, Pádár 4, Surján 4 (Bíró -), Muzsik 4. Edző: Gulyka Ferenc. GL: Létrái (2), Gyetvai, Horváth, Tórák, ill. Csala. Földi Attila: - Nagyszerűen játszó csapatunk ilyen arányban A fehér mezes lapujtőiek ponttal is megérdemelten nyert. Ggratu­lálok minden játékosomnak. Gulyka Ferenc: - Gratulálok a hazai csapatnak. Fegyelmezetlen csapatjátékunk hozta ezt a vég­eredményt. Ifi: 2-0. Kanyó József Karancskeszi - Bércéi 2-0 (1-0) Karancskeszi, 300 néző, v.: Smelkó. Karancskeszi: László 7 - Mancsi 7, Tarjáni 8, Raáb 7, Romhányi 7, Molnár 7, Szabó 6, Bartkó 6, Chovan 7, Dénes 7, Or­sós 7. Edző: Dávid Róbert. Bércéi: Dobrocsi L. 6 - Szar­vas 5, Szalai 6, Makó 5, Ocztos 5, Kaposvári 5, Kökény 4 (Deli 4), Dobrocsi N. 5, Csapó 5, Szabó 6, Molnár 5. Edző: Dobro­csi Lajos. GL: Dénes, Chovan. Sárga lap: Molnár Cs, Ocztos. A hazaiak csupaszív játékot nyújtottak. , Dávid Róbert: -Jó csapatot győztünk le, remélem, ez vissza­adja csapatomnak a megtépázott önbizalmát. Gratulálok játékosa­imnak a jó teljesítényükhöz. Dobrocsi Lajos: - A mezőny­ben még úgy-ahogy játszottunk, de a kapu előtt már elfogyott a tudományunk. Ifi: 5-3. Képesi István Rétság - Jobbágyi 0-1 (0-1) Rétság, 100 néző, vezette: Schreng. Rétság: Talpas V. 7 - Rojkovics 7, Kalúz 6 (Szklenár 6), Sirkó 5, Mezei 4 (Talpas T. 6), Sztruhár 6, Cserhalmi 5, Varga 5, Furák 5, Molnár 5, Papp 6. Edző: Salgai György. Jobbá­gyi: Bangó Z. 8 - Kovács 7, Bo­dor 6, Molnár M. 6, Halász 6, Molnár K. 6, Tari 6, Tóth - (Bangó Cs. 6), Váradi 6. Megy­tértek haza Kazárról gyesi 7, Jancsó 6. Edző: Baranyi István. GL: Halász. Salgai György: - Sajnos amíg gólt nem tudunk rúgni, addig ki­kapunk. Baranyi István: - Lelkes hazai csapat ellen sikerült begyűjteni a három pontot, egy sportszerű mérkőzésen. Ifi: 1-7. Talpas József St. Acél - Kisterenye 2-2 (1-0) Salgótarján, Kohász-stadion, 500 néző, vezette: Ágoston. St. Acél: Babják 7 - Kira 6, Kerényi 6, Sándor A. 5 (Lantos -), Sándor N. 5, Várszögi 5, Fan- csik 6, Birincsik 6, Palkovics 6, Tőzsér 6, Oláh 5 (Czene -). Edző: Horváth Gyula. Kistere­nye: Földi 6 - Nánási 6 (Tőzsér -), Vincze 6, Szarka 8, Komódy 7, Tarlósi 7, Kaszás 7, Zsemlyán 7, Kovács 7, Lóié - (Susán 6), Griffaton 6. Edző: Koncsik László. GL: Biricsnik, Tőzsér, ill. Kovács, Zsemlyán. Sárga lap: Várszögi. A Kisterenye rászol­gált a döntetlenre. Horváth Gyula: - Számomra fájó, hogy már megnyertnek lát­szó mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből. Ugyanakkor be kell val­lanom, hogy a győzelmet jobban akaró vendégek megérdemelten jutottak az egy ponthoz. Koncsik László: - Remekül játszó csapatunk győzelmet ér­demelt volna, sajnos, helyzetein­ket sorra elpuskáztuk. Ifi: 3-2. (e. a.) Nagylóc - Nézsa 4-0 (3-0) Nagylóc, 250 néző, vezette: Molnár. Nagylóc-Nógrádme- gyeri Romano: Csampa 8 ­Makkai 7, Keviczki G. 9, Pu- ruczki 7, Botos 7 (Zsíros -) Guti 8, Búzás 7 (Oláh T. -), Kovács 8, Kelemen 7, Berki 9, Keviczki Gy. 6. (Oláh R. -). Edző: Gyeb- nár Gyula. Nézsa: Kucsera Tibor- Deák (Dósa), Pusztai, Kaszaba, Kucsera Tamás (Kucsera J.), Ku­csera Cs., Lieszkoszki, Kucsera B., Zachar, Bach, Duhonyi, Edző: Deák Ervin. GL: Kovács, Kelemen, Berki, Oláh T. Húsz perc alatt eldőlt a mérkő­zés. Ilyen arányban is megérde­melten nyertek a nagylóciak. Gyebnár Gyula: - Jó helyzet- kihasználással, teljesen megér­demelten győztünk. Deák Ervin: - Az első félidő­ben kapott gólok megpecsételték sorsunkat. Ifi: 9-2. (stb) Villtesz - Érsekvadkert 7-3 (5-1) Diósjenő, 200 néző, vezette: Te­lek A. Villtesz: Orbán 8 (Tövis 0)- Monostori 6, Vanda R. 9, Schmittinger 7, Gere 6, Valkó 6, Varga 7, Surin 6, Sztupák 6, Roj­kovics 6 (Szabó 6), Tóth 6 (Gerda -). Edző: Gerda Gyula. Érsekvadkert: Szabó - Kris­tóf, Kovács, Bozsó, Kristók G„ Balga, Valent, Benyó, Hustyava (Galik), Keresztes, Boda (Kris­tók J.). Edző: Németh László. GL: Vanda 4, Varga 2, Surin, ill. Keresztes 2, Bozsó. A hazaiak rászolgáltak a há­rom pontra. Gerda Gyula: - Ma véletlenül csatáraink elemükben voltak, és nagyon fontos három pontot sze­reztünk. Németh László: - Védelmünk hibát hibára halmozott, ugyanak­kor a jól játszó hazaiak könyörte­lenül kihasználták a helyzeteit. Ifi: 2-0. (dag) A bajnokság állása 1. Mátranovák 24 14 5 5 53-39 2. Kisterenye 24 13 6 5 46-27 3. K.-berény 24 14 2 8 52-47 4. St. Acél 24 12 5 7 46-39 5. K.-lapujtő 24 10 8 6 47-33 6. Kazár 24 10 7 7 28-25 7. Nagylóc 24 10 7 7 52-38 8. Nagybátony 24 11 2 11 52-39 9. K.-keszi 24 9 5 10 28-33 10. Jobbágyi 24 9 3 12 40-44 11. Nézsa 24 8 5 11 31-36 12. Bércéi 24 7 8 9 25-33 13. N. Volán-B. 24 7 8 9 29-35 14. Villtesz 24 7 6 11 39-46 15. Rétság 24 3 8 13 28-50 16. É.-vadkert 24 3 5 16 29-61 A Nagylóc-Nógrádmegyeri Ro- manótól és a Nógrád Volán-Bag- lyasaljától egy-egy pont levonva!