Nógrád Megyei Hírlap, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-06 / 81. szám

6. oldal Kosárlabda - Atlétika 1998. április 6., hétfő Kosárlabda NB I/B, helyosztó a 21-24. helyért - Déri edző köszönet mond a játékosoknak „Mumusuk” ellen is továbbléptek a Sasok Salgótarjáni Fekete Sasok KK - Fehérvár KC 98-94 (47-37) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Demjén, Jobbágy. SFSKK: TAHIN 20, Bede 11/9, Tursics 3, RADENKO- VITY 42/3, Tóth 10/3. Csere: Brandi 10, Selmeci 2, Edző: Déri Csaba. Fehérvár KC: Béres 12, Pálffy 12, Kertész 9, RAJKÓ 28/18, Hegedűs 5/3. Csere: KÉPLI 24, Sértő 4, Füzy. Edző: Tajti Zoltán. Kipontozódott: Képli a 34., Kertész a 38. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-5, 10. perc: 27-15, 15. perc: 44-26, 25. perc: 62-48,30. perc: 74-65,35. perc: 85-81. tarjániak szinte akkor szereztek kosarat, amikor akartak, a fehér­vári próbálkozások pedig rendre elhaltak a Sasok agresszív véde­kezése nyomán. A 15. percben mát; közel húsz pont volt a különbség a csapatok között, de a félidőre ez tízre csökkent. Tursics (fehérben) röptében célozza az FKC gyűrűjét fotö: rigö Hozzászokhattunk már, hogy az utóbbi időben nincs telt ház a Fe­kete Sasok hazai meccsein, ám a pénteki derbin megjelent száz néző azért valószínűleg így is negatív rekord. Az eredetileg 18 órára kiírt meccs jó húsz percet csúszott a vendégek késése miatt, ám ez nem zavarta meg hazai csapatot. Tursicsék úgy ugrottak ellenfe­lüknek, ahogyan az egy esélyes és otthon játszó gárdától el is várható. Az első pontokat a végig nagyon ponterősen játszó szerb légiós, Radenkovity szerezte, amire azonban még válaszoltak Béresék. Utána viszont egyértel­műen salgótarjáni percek követ­keztek. Előbb Tahin dobott két duplát, majd Bede „süllyesztett el” két hármast a fehérváriak ko­sarába. Tajti Zoltán, a vendégek mes­tere érezte, hogy csapata eléggé szétesve kosárlabdázik, így ki­kérte első idejét. A szünet után azonban ott folytatták az együtte­sek, ahol előtte abbahagyták. A A második játékrész Bede újabb triplájával indult. Ez, s még több tarjáni kosár egy nagy arányú Sas-győzelmet vetített előre. Nos, nem egészen ez lett a vége... A rendkívül keményen küzdő vendégek ugyanis nem adták fel a harcot, s a nagyon jó napot ki­fogó Rajkó Arnold révén csök­kenteni tudták a hátrányukat. A félidő derekán kilenc, rá öt percre pedig már csak négy pont elő­nyük volt Tóthéknak. Amikor három perccel a játék­idő vége előtt a Fehérvár átvette a vezetést (88-89), mindenkiben felsejlett a március tizenharma- diki találkozó. A vendégcsapat akkor óriási hátrányt ledolgozva aratott egypontos sikert a Sasfé­szekben. Szerencsére ez most elmaradt, Tursics nagyszerű passzait ugyanis Radenkovity rendre a gyűrűbe juttatta. így, ha kicsit izgalmasra is sikeredett a hajrá, a végén a hazaiak örülhet­tek. Továbbjutott kettős győze­lemmel a Salgótarjáni Fekete Sasok KK. Déri Csaba: - Jelenlegi hely­zetünkben azt is meg kell kö­szönnöm a játékosoknak, hogy egyáltalán pályára léptek. A mu­tatott produkciót éppen ezért nem is értékelném... Kelemen Gábor 365 induló a mezeifutó-diákolimpia megyei döntőjén Szécsényben Futócipőben a horgászok „felségterületén” Nincs szerencséjük az utóbbi időben a mezei futást rendezőknek a helyszínek kijelölésével. Ebben talán az is szerepet játszik, hogy a korábbi kiváló füves-gyepes terepeknél megváltoztak a tulajdon- viszonyok, az ingyenes területek pedig változó minőségűek. A megyei mezeifutó-diákolim- piát az idén először - s talán nem utoljára - a szécsényi hor­gásztó körül rendezték. A helyszín többek szerint ideá­lisnak, mások szerint verseny rendezésére alkalmatlannak bi­zonyult. Sokan zsörtölődtek a több rajthely, a kavicsos terep, s a tájékoztatás vélt, vagy valós hiányosságai miatt. A salgótar­jáni Gagarin Iskola I. és III. korcsoportos lányai - sokak bánatára - még a rajtról is le­maradtak. Végül is Bene Judit, nem bánkódott sokáig, mert szo­ros küzdelemben ugyan, de a IV. korcsoportosok között is nyerni tudott. Igaz, versenyen kívül... Eredmények /. korcsoport, lányok (33 in­duló): 1. Kelecsényi Beatrix (Bgy. Dózsa), 2. Koplányi Enikő (Bgy.Dózsa), 3. Kepf Tünde (Bgy. Kiss A.). Csapat (5): 1. Bgy. Dózsa (Robb. Koplá­nyi, Őrlik, Fábri, Kelecsényi), 2. Szügy, 3. Bgy. Május 1. Fiúk (51): 1. Vidó Zsolt (Bgy. Dó­zsa), 2. Czibulya Ádám (Bgy. Dó­zsa), 3. Dániel Bence (Cered). Csapat (10): 1. Bgy. Dózsa (Vidó, Kovács-Pál, Czibulya, Pintér), 2. St. Petőfi A, 3. Cered. 11. korcsoport, lányok (56): 1. Fűrész Dóra (Bgy. Kiss Á.), 2. Mák Viktória (Bgy. Dózsa), 3. Tillmann Tímea (Bgy. Dózsa). Csapat (10): 1. Bgy. Dózsa (Tillmann, Borbás, Mák, Taskó, Szilágyi.), 2. Bgy. Kiss Á., 3. St. Arany. Fiúk (78): 1. Gólyán Pé­ter (St. Kodály), 2. Nágel Tamás (St. Kodály), 3. Dicse Gergő (Bgy. Dózsa). Csapat (14): 1. Bgy. Dózsa (Dicse, Zagyvái, Perjés, Móró, Mák), 2. St. Petőfi A, 3. St. Petőfi B. III. korcsoport, lányok (36): 1. Kis-Simon Tünde (St. Petőfi), 2. Czékmán Ágnes (St. Petőfi), 3. Kovács Zsanett (Bgy. Dózsa). Csapat (6): 1. St. Petőfi (Kis- Simon, Czékmán, Molnár^ Ha­lász, Ráduly), 2. Bgy. Kiss Á., 3. Bgy. Május 1. Fiúk (65): 1. Pó- csa Zsolt (Cered), 2. Rusz Dá­niel (Bolyai), 3. Pelyhe Dániel (St. Kodály). Csapat (12): 1. St. Petőfi (Kadlót, Győrffy, Dénes, Szirbusz, Pintér), 2. Bgy. Kiss Á„ 3. Bgy. Dózsa, Beszterce. IV. korcsoport, lányok (8): 1. Papp Ildikó (St. Táncsics), 2. He­gyi Andrea (Bolyai), 3. Kocsis Agnes (St. Madách). Csapat: 1. St. Madách (Kocsis, Bogár, Tóth, Lokotka N., Simon). Fiúk (18): 1. Domonkos Gyula (St. Stromfeld), 2. Pelyhe Dénes (Pásztó Mikszáth), 3. Ozsvárth Henrik (St. Borbély). Csapat (3): 1. St. Madách (Bandur, Bo- zsik, Varga, Ruszin, Hegedűs), 2. Bolyai, 3. Szécsény Körösi. V. korcsoport, lányok (9): 1. Garami Katalin (St. Madách), 2. Kiss Krisztina (Bolyai), 3. Czene Zsuzsa (St. Madách). Csapat (2): 1. St. Madách (Ga­rami, Czene, Lakatos, Ricler, Szilágyi. Fiúk (11): 1. Sándor Tamás (St. Borbély), 2. Novák György (Bolyai), 3. Szivák Pé­ter (Bolyai). Csapat (2): 1. St. Bolyai (Novák, Szivák, Bomai, Boronyai, Kövesdi), 2. St. Ma­dách. (e. a.) 1998. április 6., hétfő Labdarúgó - NB II - NB III 3. oldal NB II - A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen ajándék góllal szerzett vezetést a vendégcsapat Egyenlő erők küzdelme, igazságos eredmény Palotás - Kiskőrös 1-1 (0-1) Palotás, 500 néző. VEZ.: Kormos (Nagypál, Kálé). PALOTÁS: Je­szenszky 6 - Ács 6, Turcsányi 7, Tóth 6, Szeles 6 - Baranyai 5 (Szabó 5), Mohácsi 6 (Jele Cs.), Lénárt 6, Jele Z. 6 - Szekula 6, Sabján 5 (Jávor 6). Megbízott edző: Bodonyi Béla. KISKŐRÖS: Tüskés 7 - Amuncsuk 7, B. Szabó 7, Beregszászi 6 (Sárközi 5), Aszódi 6 - Somlyai 5, Závoda 6, Boda 6, Somogyi 6 - Csernák 7 (Kneifel), Csehi. EDZŐ: Földesi János. GL.: Szekula illetve Cser­nák. SÁRGA LAP: Turcsányi, Szeles, illetve Somogyi, Závoda. 21. perc: Sabján játszotta ma­gát tisztára a jobb oldalon, kö­zépre ívelt, a kifutó Tüskés és B. Szabó egymást zavarta, így a labda Mohácsi elé került, aki jó helyzetben 16 méterről a jobb felső sarok fölé emelt. 29. perc: Mintaszerű hazai támadás végén Sabján beadását Tóth kapásból 8 méterről centi­méterekkel lőtte a felső léc fölé. 42. perc: Vitatható góllal sze­reztek vezetést a vendégek. Tur­csányi lábáról Csernák kezére pattant a labda, a palotási védők szabadrúgásra várva leálltak, így a vendégek támadója 15 méterről zavartalanul a kapu jobb oldalába helyezett. 0-1. 55. perc: Lénárt szabadrúgása elcsúszott a jó helyzetben lévő Acs lába mellett. 57. perc: Jele Z. bal oldalról remekül belőtt szabadrúgásáról hajszállal maradtak le Szelesék. 65. perc: Tóth kitűnő labdával ugratta ki Szekulát, de a kapujá­ból jó ütemben kimozduló Tüs­kés felszedte a játékszert. 68. perc: Lénárt jobb oldali beadását Jávor az 5-ösön átvette, egy csellel lefordult őrzőjéről, de lövésébe Sárközi az utolsó pilla­natban belelépett, így róla szög­letre perdült a labda. 69. perc: Lénárt bal oldali sával Jele Z. az alapvonalig fu­tott, remekül játszott középre és a hosszú oldalon érkező Szekula két lépésről a kapu bal oldalába lőtt. 1-1. Az időjárás nem volt kegyes a tavasszal eddig veretlen két együttes találkozójához. A viha­ros erejű szél az első időszakban Szekula - középen - a 88. percben szerezte „pontos”gólját lotásiak kapujuk elé szorították ellenfelüket, de a befejezés se­hogy sem akart sikerülni. A be­tömörülő vendégek ellen táma­dásaikat középen erőltették, amely nem vezetett eredményre. Már sokan elkönyvelték a vendé­gek győzelmét, amikor végre a szélről érkező labdát Szekula ér­tékesítette, így egy pont Palotá­son maradt. A jó iramú, végig küzdelmes találkozón a játék képe alapján igazságos vég­eredmény született. Bodonyi Béla: - Egyenlő erők küzdelmében igazságos ered­mény született. Földesi János: - Sajnos, az utolsó pillanatban veszítettünk pontokat. Ifi: 0-3. Szabó Mihály További eredmények: SZEAC - Soroksár 0-3, Kazincbarcika - Kiskunfélegyháza 1-1, Tiszafü­red - REAC 0-0, Nyírbátor - Hajdúnánás 3-1, Kalocsa - Hat­van 4—2, Demecser - Dunakeszi 0-0, Eger - Borsodi VSE 1-3. A bajnokság állása 1. Soroksár 21 12 6 3 34-15 42 szögletét a magasan felugró Sze­sokszor megtréfálta a csapatokat. 2. Demecser 21 11 8 2 30-13 41 les elfejelte a vendégek kapusa A vendégek kaptak előbb lábra, 3. Kiskőrös 21 9 7 5 33-22 34 mellett, de a gólvonalon álló Sár­gyors támadásaikkal bizonyítot­4. REAC 21 8 8 5 25-29 32 közi fejjel mentette meg csapatát ták, hogy nem véletlenül állnak 5. Palotás 21 8 7 6 27-21 31 a góltól. előkelő helyen a táblázaton. A 6. Nyírbátor 21 8 7 6 27-24 31 70. perc: Jele Z. bal oldalról széllel szemben játszó hazaiak a 7. Borsod V. 21 7 10 4 33-33 31 elvégzett szabadrúgását a berob­félidő derekától feljöttek, de tá- ­8. K.-barcika 21 7 9 5 29-19 30 banó Szabó nagy helyzetben sa­madásaikból ezúttal hiányzott az 9. Dunakeszi 21 6 10 5 27-19 28 rokkal az oldalhálóba perdítette. átütő erő. Palotási próbálkozá­10. Eger 21 5 10 6 14-14 25 83. perc: Csehi pontos labdá­sok közepette egy vendégakció 11. Kiskunfél. 21 5 9 7 18-23 24 val indította a jobb oldalon fel­végén a nyilvánvaló kezezést a 12. Kalocsa 21 6 6 9 29-37 24 futó Bodát, aki 15 méterről lőtt, a játékvezető elnézte, így ajándék 13. Hatvan 21 5 5 11 21-32 20 jobb alsó sarokba tartó lövést Je­góllal vezetéshez jutottak a kis­14. H.-nánás 21 5 4 12 24-38 19 szenszky szögletre tornázta. kőrösiek. A második félidőben a 15. Tiszafüred 21 4 6 11 22-41 18 88. perc: Lénárt pontos indítá­nagyobb fokozatra kapcsolt a pa­16. SZEAC 21 3 6 12 16-29 15 NB III - Az alacsony színvonalú mérkőzésen veszélyesebbek voltak a ritkább hazai támadások Enervált, kapkodó játék, törvényszerű vereség Füzesabony - BSE-Nógrád Volán 2-1 (1-1) Füzesabony, 300 néző, VEZETTE: Sulyok. FÜZESABONY: Ko­vács 5 - Fazekas 5, Bódi 6, Bőgős 5, Kiss 6 - Sasvári 5, Ferencz 6, Kovács 6, Ragó 6 - Penti 5, Bakos 6. EDZŐ: Lőrincz János. BSE: Pálmán 5 - Szilágyi 5, Gulyka 4, Petrovszki 4, Orgoványi 5, Hodá- szi 4 (Mátyás), Pintér 4, Szabó 4, Bozsó 4 (Huttyán) - Szalánszki 4, Oláh R. 4 (Gyimesi). EDZŐ: Szalai István. 15. perc: Szalánszki beadása után Hodászi került gólhelyzetbe, de buktatták a büntetőterületen belül. A 11-est Szalánszki a jobb sarokba lőtte 0-1. 39. perc: A vendégvédelem hathatós segítségével Kovács ti­zenkét méterről belőtte a hazai csapat egyenlítő gólját. 1-1. 44. perc: Oláh - Szalánszki akció végén sikerült a mérkőzés legnagyobb helyzetét elpuskázni a gyarmatiaknak. 76. perc: A kitámadó vendég­csapat védelmének fellazulását kihasználták a hazaiak: Penti a félpályáról indulva be­lőtte a győz­tes gól. 2-1. 80. perc: Pintér lövése jutott a hazai együttes ka­pujába, de Sulyok játék­vezető les címén ér­vénytelení­tette a találatot. A mérkőzést hatalmas szélvi­harban játszották, s ez nagyban befolyásolta a játékot, hiszen akadályozta a folyamatosságot. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat ritkább ellentá­madásaiból eredményesebb tu­dott lenni, és ez eldöntötte a há­rom pont sorsát. Lőrincz János: — Határtalan lelkesedésünk elvitte csapatomat a győzelemig. Szalai István: - Enervált, kap­kodó játékunk csak a mérkőzés el­vesztéséhez volt elegendő. Ifi: 2-1 (0-1). (Kanyó) Szalánszki Ferenc