Nógrád Megyei Hírlap, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-17 / 90. szám

1998. április 17., péntek SporTTüköR 9. oldal Labdarúgó NB I/B - Szabó II. Csaba és Győri Zoltán remekül szolgálták ki egymást - A Stécé-védelem a helyzet ura volt Idegenbeli meglepetés: három gól, mely három pontot ért Nagykanizsai Olajbányász FC - Salgótarjáni Barátság TC 1-3 (0-3) Nagykanizsa, Olajbányász-stadion, 700 néző, vezette: Balajti. Nagykanizsa: Czigóth - Panghy - Pálfi, Agics - Farkas, Ko­vács L., Csörnyei (Somogyi, 46.p.), Kiss, Pulai (Kovács T., 70.p.) Gordián (Horváth L., 70.p.), Horváth G. Edző: Madár Gábor. SBTC: Szabó I. Cs. - Kajli, Kecskés, Gyetvai, Nagy - Gubán, (Palaticzky, 81. p.), Szoboszlai, Csatlós, Forgó - Szabó II. Cs., Győri (Hadusovszki, 90. p.) Edző: Kis Károly. Szabó II. (csíkosban) két gólt lőtt Széllel szemben az Olajbá­nyász kezdte a játékot. Az első helyzet Szabó II. Cs. előtt adó­dott, de lövését Czigóth védte. A salgótarjáni együttes úgy tá­madott, mintha hazai pályán játszana, az Olajbányász szór­ványos ellenakcióit pedig vé­dőik könnyen hárították. Az első tíz perc legnagyobb lehetőségét Győri hagyta ki. Egyedül tört be a 16-oson be­lülre, lövését azonban Czigóth jó érzékkel hárította. Az első veszélyes lövést a hazaiak ré­széről Farkas adta le, aki mint­egy 16 méterről a kapufát ta­lálta el. Mozgalmas volt a mér­kőzés, a vendégek jól védekez­tek és nagyon bátran támadtak. Az „olajos” legénység nagyon sok hibával játszott, nem fogtak embert, az átadások pedig pon­tatlanra sikerültek. 23. perc: gólt kaptak a haza­iak; gyors ellentámadás során Győri adta a labdát Szabó II- nek, aki 15 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. 0-1. 32. perc: következett az újabb hidegzuhany. Győri re­mek labdával ugratta ki Szabó Il-t, s az első gól szerzője ismét hibátlanul oldotta meg a felada­tot. 0-2. A hazaiak egy-két tá­voli lövéssel próbálkoztak, de ezek többnyire veszélytelenek voltak. A félidő utolsó előtti percé­ben megpecsételődött a hazaiak sorsa. Forgó adta a labdát Szabó II-nek, aki Győrihez ját­szott. A me­zőny leg­jobbja kímé­letlen volt. 0-3. A második félidő hazai támadásokkal indult. A 12. percben Ko­vács L. pró­bálkozott lö­véssel, de Szabó 1. Cs. biztosan vé­dett. A tarjá- niak a 3-0-ás vezetés birto­kában nyu­godtan fociz­tak. A házi­gazdák is próbálkoztak, a 16-os vonalától Pálfi ívelt be egy szabadrúgást, amit Panghy jó helyzetben fejelt kapura, de a vendégkapus a helyén volt. 62. perc: góllá ért az Olajbá­nyász mezőnyfölénye. Az ad­dig is jól játszó Pálfi robogott el a jobb szélen, beadását pedig Horváth Gy. bólintotta a há­lóba. 1-3. A hazaiak továbbra is táma­dásban maradtak, a következő esemény egy 20 méterről lea­dott szabadrúgás volt. A labda mögé Somogyi állt, csavart lö­vése a bal kapufán csattant. Szabó kapus mozdulni sem tu­dott. Továbbra is támadott az Olajbányász, Agics lövése megpattant egy védőn és mivel a vendégportás az ellenkező irányba indult, akár gól is lehe­tett volna az „akcióból”, de a labda elkerülte a kaput. Kis Károly: -A kontráink szerencsére bejöttek. Bravúrra készültünk, ez sikerült. Tamás István További eredmények: Sze- ged-Dorozsma - Komló 0-1, Csepel - Nyíregyháza 1-0, Du­naferr - Tiszaújváros 1-0, Do­rog - Matáv Sopron 1-0, Pécs - III. Kér. TVE 0-1, Kecskemét- Kaposvár 2-1, Soproni FAC- Kaba 1-0, Paks - Érd 0-1, Tiszavasvári — Szolnok 1-0. A bajnokság állása 1. Ny.-háza 29 17 9 3 46-17 60 2. III. Kér. 29 16 7 6 63-29 55 3. Matáv 29 15 7 7 54-27 52 4. Dunaferr 29 16 7 6 45-26 49 5. N.-kanizsa 28 14 4 10 40-33 46 6. Érd 29 12 9 8 46-33 45 7. SFAC 29 11 10 8 30-31 43 8. Szeged-D. 29 11 9 9 47-39 42 9. SBTC 29 11 7 11 35-36 40 10. Kaposvár 29 11 7 11 32-43 40 11. Pécs 29 9 11 9 26-24 38 12. Kaba 29 10 8 11 28-28 38 13. Kecskemét 29 11 5 13 29-37 38 14. Szolnok 29 9 8 12 37-48 35 15. Paks 29 8 12 9 24-27 34 16. T.-vasvári 29 7 10 12 24-36 31 17. Komló 29 8 4 17 26-54 28 18. Csepel 29 6 7 16 22-43 25 19. Dorog 28 5 7 16 24-41 22 20. T.-újváros 29 6 4 19 31-57 22 akár 13 Ft/óra Áprilisban minden hétvégén - sőt húsvéthétfőn is - hihetetlenül kedvező áron telefonálhat akár az ország legtávolabbi zugába. Ezeken a hétvé­geken 41 órán keresztül beszélhet 500 forintért, ami óránként kevesebb mint 13 forintos díjnak felel meg! Minden szombaton 5 órától vasárnap 22 óráig - meg húsvéthétfőn is 5-től 22 óráig - bármennyit beszélhet vagy internetezhet, egy-egy belföldi hívásnál csak az első 500 Ft (azaz nettó 400 Ft) eléréséig ketyeg a számláló. így például napközben egy III. díjzónába (pl. Sopron-Miskolc) tartozó távolsági beszélgetésnél a hívás a 28. perctől már díjtalan. Használja ki az akciót - telefonáljon többet április minden hétvégéjén. A megtakarított összeg „Csevegő hétvége'cím alatt jelenik meg a telefonszámlán. Az akció a MATÁV hálózatán belül érvényes és csak egyéni előfizetőkre vonatkozik. Nem érvényes arra az esetre, ha a MATÁV-előfizető emeltdíjas szolgáltatást, más hazai (vezetekes vagy mobil) szolgáltatóhoz tartozó állomást hív. vagy külföldre telefonál. A kedvezmény nem terjed ki a nyilvános távbeszélő-állomásokra és az ISDN-adatforgalomra. Ingyenes információs Zöld szám. 06 80 203 203 MATAV Internet-cím: www.matav.hu Kosárlabda, NB I/B, helyosztó a 21-22. helyért Szép búcsú a hazai pályától SFSKK - Tiszaújváros 106-66 (48-10) Salgótarjáni Városi Sport- csarnok, 100 néző, vezette: dr. Szakáll, Porpáczy. SFSKK: TAHIN 27, Bede 7/3, Selmeci 12, RADENKOVITY 30, Tóth 15/6. Csere: BRANDI 15/3, dr. Fejes. Edző: Déri Csaba. Tiszaújvá­ros: SAFTESCU 21, Nagy Zs. 4, Brunyánszky 7/3, Hajdú 11, Filótás 12. Csere: Fazekas 7/3, Tóth 3, Nagy N. 1, Sol­tész, Magyar. Edző: Szendrey Tibor. Kipontozódott: Brandi a 37. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-13, 10. perc: 19-24, 15. perc: 25-30, 25. perc: 59-45, 30. perc: 78-53,35. perc: 95-57. Rá egy percre Bede újabb sze­mélyit szedett össze, így négy faulttal zárta a félidőt. Szerencsére a játékban idő­közben óriási fordulat állt be. A vendégek elbizonytalanodtak, Tahinék pedig előbb kiegyenlí­tettek, majd a vezetést is átvet­ték. A Sasok előnye végül nyolc pontra nőtt az első húsz perc lefújásakor. Ekkor még senki nem gon­dolta, hogy valamivel több mint fél órával később kiütéses győ­zelmet aratnak a hazaiak. A második játékrészt ferge­tegesen kezdték Radenkovityék. Szinte minden támadásból ko­sarat értek el, míg a megszep­„Gumi”, azaz Déri Csaba edző tart eligazítást a Sasoknak A szerdai, utolsó hazai talál­kozón a Sasoknál Tursics Oli­vér most sem léphetett pályára, makacs lábsérülése gátolta eb­ben. A találkozó első részében mutatott produkció még nem vetítette előre a későbbi iskola­játékot, akár úgy is fogalmaz­hatnánk, hogy a Tiszaújváros meglepte a hazaiakat. Román vendégjátékosuk, Cornelius Saftescu nagyon elemében volt ebben az időszakban, egymás után szerezte a duplákat. A tarjániak mestere, Déri Csaba érezte is a bajt, így a ti­zenegyedik percben, 15-20-as állásnál időt kért. Nem sokkal ezután az újvárosiak edzője, Szendrey Tibor úgy gondolta, hogy neki is van mondanivalója játékosainak. Ebben a percben még egy említésre méltó dolog történt. Bede Miklós úgy érezte, hogy támadás közben szabálytalanul szerelték, s ezt közölte is a já­tékvezetőkkel. Ez elég gyakori ebben a sportágban, éppen ezért meglepő, hogy Szakáll techni­kait fújt a tarjáni irányító ellen. pent vendégek alig-alig szerez­tek pontot. A 26. percben már közel húsz ponttal vezettek Tóthék, amikor Szendrey mes­ter - utoljára - megpróbálta összekapni fiait. A lendületbe jött tarjániakat azonban már nem lehetett megállítani. Sel- meciék előnye a 32. percben harminc pontra emelkedett, ám még nagyobb különbség volt a csapatok között... A századik Sas-pontot Bede szerezte meg, majd Radenko- vity palánkszaggató zsákolását tapsolhatta meg az időközben fellelkesült publikum. A vége így negyvenpontos hazai siker lett, s valószínűleg nem elha­markodott?' kijelentés, ha azt mondjuk a visszavágó előtt, hogy az SFSKK megszerzi a 21. helyezést. Ezzel a győze­lemmel a salgótarjáni játékosok szépen búcsúztak közönségük­től és pályájuktól. Déri Csaba: - A második félidőben nagyon kijött a lépés a srácoknak. Nagy kár, hogy nem az alapszakaszban sikerült ilyen teljesítményt nyújta­nunk... Kelemen Gábor