Nógrád Megyei Hírlap, 1997. június (8. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-02 / 126. szám

6. oldal Kosárlabda - Sportvilág 1997. június 2., hétfő Kosárlabda, NB II, Keleti csoport, férfiak Maradnak a Sasok (?) SFSKKII - Békéscsabai KK 87-82 (46-28) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 50 néző, vezette: Laczkó, Tóth. SFSKK II: KLUG 33, KASLÉDER 12, SELMECI19, Szomszéd 8, Hopka 9. Csere: Mede 2, Petrucsik 2, Boronyai 2, Berki. Edző: Gulyás József. Jó egyórás késéssel kezdődött a salgótarjániak számára létfontos­ságú találkozó, mivel a vendégek busza Jászberénynél lerobbant. A vendégek agyában még a balul sikeredett utazás járhatott, mert Kasléder és Selmeci kosara­ival villámrajtot vettek a Sasok. Mire a csabaiak felocsúdtak, a ha­zaiak kétszer annyi pontot termel­tek, mint ők. Ekkor edzőjük idő­kéréssel próbálta felrázni játéko­sait, ám a hazaiak látványos játék­kal megnyugtató előnyt szereztek a félidőre. A második játékrész elején a kevés főt számláló, de annál lelke­sebb hazai szurkolótábor azt hi­hette. eldőlt a mérkőzés. Ám a vendégek nem így gondolták a dolgot: szívós munkával egyre közelebb kerültek az ebben az időszakban sokat hibázó Sasok­hoz. A dolog kísértetiesen kezdett hasonlítani a Békési Áfész elleni mérkőzésre, ahol húszpontnyi előnyt Játszottak el” a tarjániak. Hogy végül is ez nem következett be, az Klug Péternek köszönhető. A hazai center szinte minden ko­sárszerzési próbálkozása ered­ményes volt, így, ha nehezen is, de sikerült begyűjteni a nagyon fontos győzelmet. A tarjániak a győzelemnek kö­szönhetően minden valószínűség szerint jövőre is az NB II Keleti csoportjában játszhatnak, ahol egyébként játéktudásuk alapján helyük is van Kasléderéknek. A mérkőzés lefújását követően a vendégek mestere, Vida András hosszasan bírálta a játékvezető­ket és a rendezőket, pedig a késés miatt a tarjániaknak le sem kel­lett volna játszani a mérkőzést... Gulyás József: - Az első féli­dőben nagyon megvertük a Bé­késcsabát. A másodikban egy kissé kiengedtek a fiúk, de amint kezdett veszélyessé válni a hely­zet, ismét fölébük kereked­tünk. Kelemen Gábor Sportvilág Negyedik hely jutott A negyedik helyet szerezte meg a ma­gyar válogatott a 15. férfi kézilabda­világbajnokságon Japánban. A har­madik helyért rendezett mérkőzésen Vass Sándor tanítványai egygólos, 28-27 arányú vereséget szenvedtek a címvédő francia nemzeti csapattól. 1982 és 1993 után harmadik alkalom­mal Oroszország lett a világbajnok. A döntőben az Európa-bajnok oroszok az olimpiai második helyezett svédek el­len arattak kétgólos győzelmet. Finálé helyett vereség Amennyi hibát el lehet követni, azt mind elkövette a férfi vízilabda Vi­lágkupa elődöntőjében a magyar vá­logatott. Kemény Dénes szövetségi kapitány tanítványai négygólos (8-4) vereséget szenvedtek szombaton Gö­rögországtól. Ezüstös lett csapatunk A szombathelyi hatodik férfi öttusa Európa-bajnokság egyéni számában az orosz Dmitrij Szvatkovszkij győ­zött, megelőzve a német Valerij And- rejevet és a lett Vjacseszlav Duhano- vot. A csapatversenyben az aranyér­met Oroszország szerezte meg, Ma­gyarország és Lengyelország előtt. Egyéniben Sárfalvi Péter 5., Madaras Ádám 10., Kállai Ákos 12., Martinék János 18. lett. Nem jutottunk tovább Befejeződtek a küzdelmek a röplabda Európa-bajnokság selejtező csoportja­iban. A győztesek már készülődhetnek a fináléra, míg a második helyezettek egy torna keretében csapnak össze, ahonnan a legjobb két csapat jut majd tovább. A magyar férfi válogatott a tervezettnél jobban szerepelt, a har­madik helyen végzett. A portugálok elleni kettős vereség fosztotta meg a Nyári-legénységet a további küzdel­mektől. Benefon remekművek a(u)kciós áron! A Westel 0660-nál most kalapács alatt a Benefon két csúcsminőségű készüléke, a közkedvelt Delta és az észkombájn Sigma. Ha nem késlekedik, május 20. és június 6. között óriási kedvezménnyel vásárolhatja meg őket. A Benefon Delta ugyanis most 95.900 Ft helyett csupán 39.800 Ft, a Benefon Sigma pedig 124.900 Ft helyett mindössze 54.800 Ft-ba kerül, a többi készülékünkhöz hasonlóan 3 év garanciával. Sőt, most 12 havi kamatmentes részletre 50% előleg­gel is elvihetők a készülékek, mindössze 19.900 ill. 27.400 Ft-ért. Ingyenes rendszerbelépés! Mindezen felül a Westel most még a 25.000 Ft-os rendszerbelépési díjat is elengedi. A 0660-as telefonok a legkedvezőbb mobil perc­díjakkal, az ország egész területén használhatók. Bárhol jár, bármennyit telefonál. Jelenlegi előfizetőinknek az alábbi kedvezményt kínáljuk: 15W-os készülékkel rendelkező ügy­feleink, akik legalább 2 éve előfizetőink, külön­leges díjcsomagot választhatnak, mellyel akár 20%-os megtakarítás is elérhető. Érdeklődjön ügyfélszolgálatunknál! Kamatmentes hitel! OQOO Társ a társalgásban További információért hívja a vezetékes telefonról ingyen hfvható 06 80 450-450-es telefonszámot, http://www.westel.hu WESTEL IRODA: MISKOLC, 3525 KOSSUTH L. U. 2.. TEL: (06 46) 411 -550, RÁDIÓTELEFON: (06 60) 351 -000 WESTEL FORGALMAZÓK: SALGÓTARJÁN, APEX KFT. 3100 KLAPKA ÚT 3.. TEL: (06 32) 312-832, RÁDIÓTELEFON: (06 60) 337-247 • PÁSZTÓ. KRÉMUSZ TÜZELÉSTECHNIKA, 6030 FÓ ÚT 105,, TEL,: (06 32) 360-030, RÁDIÓTELEFON: (06 60) 365-900 {((mim mi WESTEL 1997. június 2., hétfő Labdarúgó JVB III 3. oldal Van, amikor a hazai kapufa sem segít... Palotás - Dunakeszi 0-2 (0-1) Palotás, 800 néző, vezette: Drucskó. PALOTÁS: Jeszenszky Cs. 7 - Gál 5, Turcsányi 5, Kroner 6, Simó A. 5 (Baranyai I. -), Mohácsi 6, Baranvai P. 5, Sass - (Lalusz 5), Jele Cs. 6, Szekula 5, Jele Z. 5. EDZŐ: Tóth Dénes. DUNAKESZI: Telek - Szőllősi, Balogh, Tör­teti, Steidl, Ránits (Kekecs), Simon (Jeszeszky J.), Varró (Mázló), Balázs, Horváth, Kalina. EDZŐ: Dzurják József. GÓLLÖVŐ: Ba­lázs, Mázló. SÁRGA LAP: Steidl, Balázs, Kalina. KIÁLLÍTVA: Ba­logh. JÓK: Jeszenszky, Mohácsi, Jele Cs., ill. Telek, Törteli, Kalina. 18. perc: Szőllősi jobb oldali be­adását elvétették a hazai védők, Balázs a hosszú oldalon érkezett és öt méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1). 21. perc: Szekula a 16-oson belül két szép csellel „elküldte” a vé­dőket, majd 14 méterről lőtt, a labda azonban a kapufák találko­zásáról kivágódott a mezőnybe. 37. perc: Simon 10 méteres lövé­sét Jeszenszky lábbal hárította. 53. perc: Mohácsi kitűnő indítá­sával Szekula kiugrott az ötös sarkán, elfektette a kifutó Tele­ket, már lövéshez készült, amikor a fekvő kapus „leszedte” a tá­madó lábáról a labdát. Óriási helyzet volt. 54. perc: a 16-os jobb oldali sar­kán a kitörő Jele Csabát Szőllősi felvágta. A megítélt szabadrúgást Szekula küldte kapura, erős lövé­sét Telek üggyel-bajjal hárította szögletre. 61. perc: Mohácsi remekül tálalt a felfutó Jele Csaba elé, aki ki­sodródva lőtt, a labda a kapujából kifutó Telekről Jele Zoltán elé pattant, aki óriási helyzetben 12 méterről az üres kapu fölé emelt. 73. perc: Mohácsi átadását Jele Csaba nagy helyzetben 10 méter­ről Telekbe lőtte. 75. perc: Jele Zoltán bal oldali beadását a felugró Varró a 16- oson belül kézzel elütötte, ám a nyilvánvaló 11-es helyett a já­tékvezető továbbot intett. 85. perc: a kitörő Mohácsit a ka­putól 17 méterre Balogh buktatta. A szabadrúgást Szekula kapufára lőtte. 88. perc: Kroner beadását az Sass hamar megsérült egyik védő a 16-oson belül kéz­zel leütötte, a játékvezető sípja ismét néma maradt. 90. perc: Steidl elfutott a jobb ol­dalon, középre játszott és a cse­reként beállt Mázló először Je- szenszkybe lőtt, majd a vissza­pattanó labdát a kapu jobb olda­lába helyezte (0-2). 92. perc: az előretörő Turcsányi átjátszotta Baloghot, aki a bünte­tőterületen belül felvágta a palo- tási játékost. A játékvezető kiállí­totta a szabálytalankodó vendég­focistát, majd mindenki meglepe­tésére a 11-es pont helyett a 16- os vonal elé tetette le a labdát szabadrúgáshoz. Mindkét csapat játékosain ér­ződött a nagy tét miatti feszült­ség. A vendégek vezető gólja után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, de vagy Telek kapus, vagy a kapufa hárította a lövése­ket. A második játékrészben a pa- lotásiak óriási nyomás alatt tar­tották a dunakesziek kapuját, de a legnagyobb ziccereket is elhi­bázták. A végig nagy iramú mér­kőzés messze felülmúlta az NB III színvonalát, amelyen a hazaiak legalább egy pontot megérdemel­tek volna. Tóth Dénes: - Játékosaim be­csülettel végigküzdötték a mér­kőzést, de a játékvezető sajnos három jogos büntetőt nem ítélt meg a javunkra. Dzurják József: - Jó iramú és színvonalú mérkőzésen kitűnő el­lenfelet sikerült legyőznünk. Ifi: 2-6. Szabó Mihály Hiányzott a tűz és a lelkesedés a játékból Jászberényi Vasas - Pásztó-Hasznos FC 3-0 (2-0) Jászberény, 300 néző, vezette: Szabó (Péter, Szálkái). JÁSZBE­RÉNY: Bugyi — Bakonyi, Balogh, Lukácsi, Keresztes, Bató, Mo- sonyi, Juhász, Kövesdi (Farkas J.), Ládi, Vasas. EDZŐ: Sárközi Gyula. PHFC: őri 6 - Kodák 5, Kéri 5, Augusztin 5, Sármány 4 - Ács 5, Bíró 5, Demeter 4 (Veres -), Buzma 5 - Cristea 5, Mol­nár 4 (Niki -). EDZŐ: Balga József. GÓLLÖVŐ: Ládi, Kövesdi, Farkas J. SÁRGA LAP: Augusztin. 5. perc: Cristea egy szabadrúgást követően jobb oldalról átívelt a bal oldalon érkező Buzma elé, aki a gólvonalon álló védőt találta el. Az ellentámadásnál Ládi lövését Őri kiütötte, majd Augusztin a mezőnybe vágta a labdát. 16. perc: Kövesdi jó helyzetben húzott kapura a bal szélen, de Kodák bravúrosan szögletre men­tett előle. 20. perc: Kodákot buktatták a fe­lezővonalnál, ám a játékvezető nem fújt. Az ellentámadásnál a lesen kilépő Kövesdi lövését Őri hárította. 24. perc: Augusztint buktatták a 16-os bal oldalánál. Sármány szabadrúgás-ívelését Kodák a kapu mellé fejelte. 38. perc: Lukácsi futott el a jobb szélen, pontos beadására Ládi jó ütemben érkezett és senkitől sem zavartatva 10 méterről lőtt Őri hálójába (1-0). 45. perc: a jászberényi térfél kö­zepén Demeter röviden játszott vissza egy labdát, melyet elcsíp­tek a hazai védők. Az előreívelt labdával Mosonyi elviharzott, be­adásából Kövesdi a kapufát ta­lálta el, ahonnan a játékszer a ka­puba került (2-0). 48. perc: sorozatos hazai szögle­tek okoztak gondot a vendégvé­dőknek Őri kapuja előtt, ám ezekből nem született gól. 60. perc: Bíró két csel után De­meterhez játszott, akinek nem túl erős, 20 méteres lövése után a labda átcsúszott a kapus lába kö­zött, de megállt a gólvonal előtt. 78. perc: Mosonyi száguldott el a bal szélen, éles lövését őri a jobb alsó sarokról ütötte szögletre. A túloldalon Kodák futott el, ám beadását a hazai kapus megfogta. 87. perc: a kitámadó vendégjáté­kosok elől ragadtak, Ládi elvi­harzott a bal oldalon, pontos ke­resztlabdáját a csereként beállt Farkas J. teljesen tiszta helyzet­ben a tehetetlen Őri mellett a há­lóba helyezte (3-0). A találkozó előtt még bizako­dás látszott a pásztói fiúkon, de a mérkőzésen a hazaiak pontos passzos, „felpörgetett” játékával szemben többnyire csak a véde­kezés maradt. A támadásokban nem volt elképzelés, az átadások pontatlanok voltak. A vendégek nemcsak fizikálisán, hanem fej­ben is elmaradtak a hazaiaktól, védőik sokat hibáztak, a középpá­lyások nem tudták ellátni felada­tukat, míg a támadók hamar feladták a harcot. Balga József: - Se tűz, se lel­kesedés - ezek nélkül játékunk csak ennyit ér. Ifi: 3-2 (0-2). (esla) * * * További eredmények: Multi­Rocco - Selyp 1-3, Füzesabony - REAC 2-1, Kisújszállás - Dre­her Sörgyár 2-0, Gyöngyös - Besenyőtelek 1-1, Gödöllő - Új­szász 2-2. A bajnokság állása 1. Dunakeszi 27 19 4 4 51-18 61 2. REAC 27 17 4 6 56-24 55 3. Füzesabony 27 16 4 7 46-28 52 4. Palotás 27 13 6 8 42-32 45 5. Jászberény 27 12 6 9 37-26 42 6. B.-telek 27 11 8 8 34-29 41 7. Ujszász 27 10 8 9 37-31 38 8. Monor 27 10 7 10 40-37 37 9. Pásztó-HFC 27 9 10 8 23-26 37 10. Selyp 27 10 5 12 49-50 35 11. Szécsénv 27 9 8 10 30-38 35 12. Multi-R. 27 9 6 12 27-37 33 13. Gödöllő 27 7 6 14 39-48 27 14. Dreher 27 7 4 16 35-54 25 15. Gyöngyös 27 6 5 16 27-48 23 16. K.-szállás 27 5 1 21 21-68 16 A következő forduló ( június 8.) párosítása: Selyp - Palotás, Új­szász - Jászberény, Monor - Ki­sújszállás, Dreher Sörgyár - Fü­zesabony, Besenyőtelek - Szé- csény, PHFC - Multi-Rocco, REAC - Gödöllő, Dunakeszi - Gyöngyös.