Nógrád Megyei Hírlap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-20 / 115. szám

1997. május 20., kedd Kézilabda 7. oldal Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak - Kifelé másznak a gödörből a tarjániak Ponyiék pontmentése az éremvárományostól Salgótarjáni Épító'k KC A két régi rivális találkozóját a hazaiak kezdték jobban, hiszen Stork remek átlövése már a 20. másodpercben Tamási kapujában landolt. Továbbra is a tarjániak kezdemé­nyeztek többet, jól védekeztek és a tá­madásokat gólokkal fejezték be. Ponyi, a hazaiak kapusa bra­vúrt bravúrra halmo­zott. A félidő második felében egy nyolc­perces hullám­völgybe kerültek a tarjániak, több labdát ellőttek, illetve a ka­pufát vagy a sáncot találták telibe. A második félidő elején az építősök még tudták tartani a megszerzett előnyt, annak ellenére, hogy egyre „szellősebben” védekeztek és táma­dásaikban nem volt meg a kellő átütőerő. It a Sőt még közel másfél perces ket- zen tős emberelőnyüket sem tudták 20. gól(ok)ra váltani! Szerencsére ban azonban ebben az időszakban a- Váci KSE 17-17 (11-9) Salgótarján, Építők-pálya, 150 néző, vezette: Gyúró, Láda. St. Építők KC: PONYI - Szummer 1, Stork 1, Márta 5, Kisbalázs, Vas 4, Rácz 3. Csere: Kiss (kapus), Urbán R. 1/1, Tóth I. 2, Szabó A., Pádár, Csörgő, Petreczky. Edző: Szabó Attila. Váci KSE: Ta­mási - Bognár, Pálffy 8/1, Nemes 6, Konecsni 1, Schaffer, Miklián 1. Csere: Kovács (kapus), Serfőző, Pálinkás 1, Szunyogh. Edző: Pálffy Miklós. Hétméteresek: 2/1, ill. 4/1. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Vác is sok hibával játszott. A játékrész közepére kiegyen­lítődött a játék, majd tízperces kemény, de sportszerű, igaz, sok hibával tarkított csata követke­zett, mindkét oldalon remek ka­pusteljesítményekkel fűszerezve. A tarjáni Tóth I. és a váci Pálffy gólpárbaja után az utolsó másodpercek idegtépő küzdelmet hoztak a győztes gól megszerzé­séért, de mindkét csapat nagy összpontosítással küzdött és az eredmény változatlan maradt. Az így született pontosztozkodás igazságosnak mondható. Az egyre jobb formába len­dülő Építők Ponyi káprázatos védéseivel végig egyenrangú el­lenfele volt a Vácnak. Szabó Attila: - Csömörön elindultunk fölfelé, ott még csak bizakodtunk, hogy így is marad. A másik éllovas ellen bebizonyí­tottuk, hogy sokkal többre va­gyunk képesek, mint az előző időszak hazai mérkőzésein. Ez az egy pont kellett, hogy a tornyo­suló viharfelhők eloszoljanak a fejünk felől. Mulicza Ferenc * * * A bajnokság allasa 1. Csömör 19 2. Gyöngyös 19 3. Vác 19 4. Ózd-v. B. 19 5. Szentendre 19 6. Pilisvörösv. 19 7. Bgy. Kábel 19 8. St. Építők 19 9. Abony 19 10. Szigetszent. 19 11. Füzesabony 19 12. N.-bátony 19 16 0 3 481-385 32 13 2 4 454-374 28 12 3 4 466-355 27 13 1 5 484-391 27 12 2 5 493-432 26 13 0 6 399-368 26 7 2 10 448-451 16 7 1 11 407-431 15 6 3 10 449-478 15 4 0 15 365-446 8 4 0 15 346-468 8 0 0 19 343-555 0 Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak Sikerült a visszavágás Bgy. Kábel - Szigetszentmiklós 32-19 (19-11) Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak Jó játékkal is vereség Nagybátonyi KC -Abony KC 24-25 (11-14) Nagybátony, 100 néző, vezette: Marton. Rajkai. Nagybátony: Kéri - Domon­kos 1, Hajtó 5, Koldos, Ká­poszta, Oláh, Nagy 2, Kecskés 8, Palencsár 8, Macsó. Abony: Tajti - Berkó, Csuti, Bárány S., Baranyi, Takács, Bárány J„ Zsemlye, Bárány N., Tarjányi, $inka, Mészáros. A tavaszi nyolcadik forduló­ban a Nagybátonyi KC hazai pályán fogadta a kiesőjelölt Abony csapatát. A vendégek a nagy tét miatt végig idegesen és sok hibával játszottak, amit a hazaiak sajnos nem tudtak megfelelően kihasználni. A 11-14-es félidő után a ha­zaiak igen fegyelmezett játék­kal felzárkóztak és nyílttá tették a mérkőzést. Ám hiába használ­ták ki az emberelőnyös helyze­teket, néhány bírói tévedés, ki­hagyott helyzet és kettős embe­relőnyből kapott két gól végül az ellenfélnek kedvezett, így az abonyiak nyerték a mérkőzést. A bátonyiak idei második legjobb játékukat produkálták, példásan küzdöttek, de ez ismét kevés volt az annyira áhított győzelem megszerzésére. Szabó Gábor XV. férfi kézilabda-világbajnokság, japán Győzelemmel kezdtünk ! Balassagyarmat, városi sport­csarnok, 250 néző, vezette: Ácél, Sajóvölgyi. Bgy. Kábel: Ocsovai - Bán 7, Kertész 11, Abay 5, Tillmann 1, Kecskés 3, Jakubecz 2. Csere: Szukán (kapus), Kiss, Pál, Ko­vács K., Dobos 3. Edzők: Kovács József, Lombos István. . Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hét­méteresek: 2/1, ill. 4/2. A mérkő­zés alakulása: 7. perc: 5-1, 15. perc: 8-6, 24. perc: 16-9, 36. perc: 22-11, 42. perc: 24—14, 52. perc: 28-16. A mérkőzés előtt a kábeles fiúk fogadkoztak, hogy vissza­vágnak az őszi fiaskóért. Ocsovai a csütörtöki edzésen 11 gólos Kábel-győzelmet jósolt. Jól indult a mérkőzés, hiszen az első percekben öt hazai gólra a vendégek csak eggyel válaszol­tak. Következett egy rövid meg­torpanás (két gólra feljöttek a vendégek), de ekkor Bán és Ker­tész is „megvillant”, s máris megnyugtató, hatgólos lett a ká­belesek előnye. A szünetig hátra­lévő idő alatt Abay, Kecskés, Kertész és Bán „köszönt be” talá­lataival a vendégek kapujába. Fordulás után majdnem sike­rült lekopírozni az első félidő kezdését, hiszen most hét perc alatt négy kábeles gólra ismét csak egyszer tudtak válaszolni a vendégek. Az így megszerzett ti­zenegy gólos különbség annyira megnyugtatta Abayékat, hogy rögtön produkáltak egy hétperces gólszünetet (szerencsére ezalatt a vendégek is csupán kettőt „ter­meltek”). A következő tíz percet újból 5-1-es gólkülönbséggel zárták a hazaiak, s a tetemes előny birto­kában Lombos „mester” egyre több játéklehetőséget adott a cse­reembereinek is, akik éltek a le­hetőséggel. Jól illeszkedett be a csapatba Dobos Krisztián, hiszen három remek gólt „szórt”. A találkozó végét a kábeles fiúk már „lazára vették”, de így is rég látott, nagy gólkülönbségű győzelmet arattak, melyet közön­ségük vastapssal jutalmazott. Lombos István: - Végre jól és eredményesen játszottunk, így sikerült a nagyarányú győze­lem. Kanyó F. Győzelemmel kezdte meg sze­replését a magyar válogatott a férfi kézilabda-világbajnokság D-csoportjában. Vass Sándor szövetségi kapitány együttese hat góllal verte Marokkó legjobbjait. Magyarország - Marokkó 25-19 (10-8). Vezette: M. Gar­cia, Moreno (francia). GL: ÉLES 10, Pásztor 5, Gulyás 3, Sótonyi 2, Bergendi, Kertész, Kis, Rosta, Zsigmond 1-1, illetve BERRA- JAA 8, Bohaddioui 5, Ahouri 4. A magyar csapat legközelebb szerdán 13 órakor Kuba ellen lép pályára.