Nógrád Megyei Hírlap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

Labdarúgás, NB II, Keleti csoport - Elveszett az egyéves hazai veretlenség „Lenullázta” a Stécét a Kecskemét Salgótarjáni BTC - Kecskeméti TE 0-1 (0-0) Salgótarján, 800 néző. VEZETTE: Jenei (Lánczos, Zvolenszky). SBTC: Szabó 16 - Kajli 5, Kecskés 6, Csatlós 5, Forgó 4 - Gubán 4 (Hadusovszky - 75.), Palaticzky 5, Németh 6, Stark 5 - Géczi 4 (Szabó II - 75.), Bíró 5. EDZŐ: Kis Károly. KTE: Sinescu 6 - Gubucz 7 - Széli 6, Deme 5-2=3, Czipper 5, Csernák 6, Tu boly 5 (Márton - 70.) Lázár 6, Gligorovics 5 - Szentmártoni 5 (Hor- nyák - 75.), Babai 4. EDZŐ: Linka József. GÓLSZERZŐ: Csernák (92. perc). SÁRGA LAP: Deme a 23., Lázár a 47., Szentmártoni a 62. percben. KIÁLLÍTVA: Deme a 64. percben. A meccs előtt egyperces néma felállással adóztunk az elhunyt nemzetközi játékvezető, Vízhá­nyó emlékének. Verőfényes napsütésben, ám a hazai csapat számára rossz előjelekkel kezdődött a derbi. A standard tizenegyből ugyanis Sági kiállítás, Nagy Péter há­rom sárga lap miatt hiányzott, de Kajli és Stark is sérülten vál­lalta a szereplést. Ettől függetlenül huszáros Stécé-rohamokkal indult a já­ték. Az 5. percben Stark futott el a jobb oldalon, visszagurí- tott, s a jókor érkező Bíró 10 méterről kapura „szűrt” labdája a vendégek kapusáról a felső kapufára pörögve hagyta el a játékteret. A 14. percben Kajli lőtt sza­badrúgásból mellé. Ezután a kecskemétiek kijöt­tek a szorításból, s az ügyesen osztogató Tubolytól irányítva több támadást vezettek. A 18. percben balról végzett el szabadrúgást a nagy tehet­ségnek indult, egykori Vasas­csatár, labdáját Széli fejelte ka­pura, ám Szabó I a helyén volt. A 23. percben balról, 12 mé­terről lőtt Tuboly, de Szabó I megint védett. Ismét az SBTC vette át a küzdelem irányítását. A 28. percben Németh 23 méterről célozta meg a vendégek „ketre­cét”, a portás szögletre tenye- relte a lasztit. A komerből beí­velt játékszert Csatlós néhány lépésről mellé fejelte. Ezután ellaposodott a mér­kőzés. A KTE érthetően vigyá­zott a kapujára, a Stécé pedig ötlettelenül és pontatlanul ját­szott. A 37. percben a magát leg­inkább „csipkedő” Bíró unta meg a pepecselést, a tizenhatos sarkáról lőtt, de a „pettyes” a jobb sarok mellé repült. A 43. percben a számára szokatlan bal hátvéd posztján bizonytalanul játszó Forgó életveszélyesen adott haza, s Szabó I csak önfeláldozóan, lábbal tudott menteni. A második félidő is hazai ro­hamokkal kezdődött. A 49. percben Bíró balról, 20 méterről tüzelt, a labda alig ment fölé. Nyomott Stécé, a kecskemé­tiek szabálytalanságokkal pró­bálták széttördelni a játékot. A 64. percben Géczit bir- kózta le a már sárga lapos Deme, s miután ippont érő mozdulatát újabb sárgával, majd piros lappal honorálta a jól bíráskodó Jenei, mehetett zuhanyozni. Az emberelőny következté­ben még nagyobb lett a salgó­tarjáni gárda mezőnyfölénye, amely azonban meddőnek bi­zonyult, hiszen változatlanul egysíkúan, elképzelés és átütő erő nélkül futballozott. Ugyan­akkor a Kecskemét sziklaszi- lárdan védte a kapuját, s a volt Vasas-játékos, Gubucz meste­rien söprögetett. Kis Károly edző kettős cse­rével próbált frissíteni, ered­ménytelenül. A 85. és a 87. percben kétszer is Németh tüzelt, de mindkét­szer magasra állította az irány- zékot. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a hazaiak számára bekövetkezett a „tra­gédia”. A 92. percben gyors vendégkontra futott a pályán, Csernákhoz került a labda, aki néhány lépés után középről, 18 méterről elemi erejű lövést eresztett meg a jobb felső sa­rokba. 0-1. A kecskemétiek a játék képe alapján ugyan csak egy pon­tért jöttek, s végül mégis há­rommal távoztak. Vagyis sike­rült „ lenullázniuk” az otthoni­akat. Köszönhető ez annak, hogy az SBTC szürkén, erőtle­nül játszott, képtelen volt igazi gólhelyzetet kidolgozni. Egyet­len Stécé-játékos nem volt a „gyepen”, aki tudta volna, hogy mit kell(ene) tenni a zár­tan védekező Gubuczék ellen. Aztán jött Csernák ágyúlö- vésszerű „lökete”, amely jó egyéves hazai veretlenségétől fosztotta meg a fekete-fehér együttest. Kis Károly: - Gratulálok a vendégeknek. Linka József: - Tíz ember­rel is kiválóan védekeztünk, s a kontráink közül egy bejött. Csapatomból nagyon jól ját­szott Sinescu, Gubucz, Széli és Csernák. Kolaj László További eredmények: Tisza- kécske — Nyíregyháza 1-1, KSC-RSC - Szolnok 0-1, Ti­szafüred - Diósgyőr 0-1, Haj­dúnánás - Kaba 0-3, Hatvan - Tiszavasvári 0-0. A bajnokság állása 1. Diósgyőr 19 12 4 3 24-12 40 2. Tiszakécske 19 11 2 6 32-19 35 3. Nyíregyháza 18 8 8 2 24-12 32 4. Szeged-Dor. 18 8 7 3 23-15 31 5. Szolnok 19 94 6 24-22 31 6. Tiszavasvári 19 8 6 5 24-19 30 7. Kaba 18 7 8 3 24-15 29 8. SBTC 18 7 6 5 17-16 27 9. KSC-RSC 19 5 7 7 20-22 22 10. KTE 19 64 9 20-23 22 11. K.-barcika 19 54 10 20-29 19 12. Hajdúnánás 18 54 9 15-25 19 13. Hatvan 19 4 6 9 19-21 18 14. Tiszafüred 19 43 12 15-28 15 15. Eger 19 33 13 11-34 12 A 21. fordulóban: Eger - SBTC, Nyíregyháza - Kaba, Diósgyőr - Kazincbarcika, Tiszakécske - Hatvan, Kiskundorozsma - Hajdúnánás, Szolnok - Tisza­füred, Tiszavasvári - KSC- RSC. Szabadnapos: KTE. Palaticzkynek (csíkosban) nem sikerült bizonyítani fotó: gy. t. Elúszni látszik a szécsényi hajó Szécsény - Multi-Rocco 0-0 Szécsény, 400 néző. VEZETTE: Zsiák. SZÉCSÉNY: Kisnémeth 6 - Komár 6, Juhász 6, Várszögi 5 — Zsig- mond 4, Zsély 5, Molnár 4, Végh 6, Oravecz 6 - Árvái 5, Geczko 5 (Oláh). EDZŐ: Sipkó Sándor. MULTI- ROCCÓ: Nagy - Dömök, Holczer, Balázs, Hajdú L., Szepesi T., Hajdú, Kiss, Lengyel, Tamás, Kompsa. EDZŐ: Szepesi Tamás. SÁRGA LAP: Balázs, Dömök. Nagy várakozás előzte meg a hazai csapat szempontjából sorsdöntőnek nevezhető mér­kőzést. 3. p: Végh beadását Nagy kiejtette, a jól érkező Zsély ka­pura emelt, ám Szepesi a gólba tartó labdát a vonal előtt kie­melte. 10. p: Zsély jobb oldali bea­dását Árvái jó helyzetbe gyat­rán fölé fejelte. 15. p: Kompsa beadását Várszögi a kapu előteréből vágta a mezőnybe. 33. p: Oravecz jól indított, Molnár elé került a bőrgolyó, ő 10 méterről lőtt, Nagy szög­letre hárított. 40. p: Végh beadását Zsély 5 méterről, senkitől sem zavar­tatva az üres kapu mellé lőtte. Ez volt talán a mérkőzés sorsdöntő pillanata. Ha be­megy a- labda, valószínűleg Zsély majdnem nyerő lett megszűnik az ideges állapot, s a mérkőzés három pontja a hazaiaknál marad. 55. p: Oravecz Zséllyell kényszerítőzött, de a vendégek jól védő kapusa szögletre mentett. 70. p: Kompsa 20 méterről leadott lövése a felső léc fölött zúgott el. 74. p: Végh szöglete után Juhász fejese gólba tartott, de az ott álló Zsély combjáról az oldalra pattant. 82. p: Zsigmond vezette a vendégek kapujára a labdát, a jól kifutó Nagy hárította a gyenge lövést. A hazai együttes az első pil­lanattól kezdve nagy akarás­sal küzdött, a kiharcolt me­zőnyfölény helyzetekben is je­lentkezett. Am az i-re senki nem tudta feltenni a pontot. A második játékrész is szécsényi fölénnyel telt el, de a hazaiak hibát hibára halmoztak. Az egy pontra berendezkedett vendégek elérték céljukat, vé­gül is „pontosan” távoztak. Sipkó Sándor: - Hétről hétre egyre nagyobb bűnt kö­vetünk el mindannyian, ami­kor az elődeim által jól meg­szabott és most is használható kabáthoz képtelenek vagyunk gombot beszerezni. (kós) i Akár féltucat is lehetett volna Füzesabony - Palotás 3-1 Füzesabony, 500 néző. VEZETTE: Török. FÜZES­ABONY: Varga - Nagy, Szabó, Baranyai A., Gál, Novak Z., Novák T„ Kiss, Márkus,(Sima), Csőké, Bocsi. EDZŐ: Varga Zoltán. PALOTÁS: Jeszenszky 6 - Gál 5, Turcsá- nyi 5—2=3, Kiss J. 4, Sóss 5 — Baranyai P. 5 (Baranyai I.), Mohácsi 5, Jele Cs. 5, Bencsik 6 - Szekula 5, Jele Z. 4 (Simó A.). EDZŐ: Zemplénvi Zoltán. GÓLLÖVŐK: Bo­csi, Csőke, Baranyai A., illetve Szekula. SÁRGA LAP: Szabó, Bocsi, illetve Gál, Simó A. PIROS LAP: Turcsányi. 6. p: Bencsik visszagurított labdáját Mohácsi 18 m-ről rá­szúrta, de Varga remek érzék­kel hárított. 12. p: Nagy a félpályáról in­dult, lefutotta a vendégek vé­delmét, de a kapujából jó ütem­ben kiinduló Jeszenszky bravúr­ral hárított. 14. p: Gál indításával Ben­csik remekül lefordult őrzőjé­ről, lövését Varga a felsőléc se­gítségével mentette. 17. p: A lesgyanús helyzet­ben lévő Csőké elhúzott a bal szélen, visszagurította a labdát, s a középen üresen álló Bocsi a kapu közepébe lőtt 1-0. 32. p: Baranyai P. indítását Szekula átvette, egy csellel le­rázta őrzőjét, s 16 m-ről a jobb felső sarokba bombázott. 1-1. 45. p: A tizenegyes ponton álló Csőkére nem figyeltek a vendégvédők, s ő a bal alsó sa­Jeszenszky megtette a magáét rokba vágta a labdát. 2-1. 53. p: Csőké a bal oldalon már sokadszor hozta zavarba a vendégek védelmét, középre játszott, és az üresen álló Bara­nyai A. nyugodtan a kapu köze­(2-1) pébe fejelte a játékszert. 3-1. 65. p: A magáról megfeled­kezett Turcsányit utánrúgásért kiállította a játékvezető. 80. p: A 16-on belül cselez­gető Csőke, átesett Simó A. lá­bán, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Nagy lőtte, jobb sa­rokba tartó labdáját Jeszenszky a kapu tövére ütötte, majd a vé­dők felszabadítottak. 82. p: A leálló vendég véde­lem mellett Csőké rávezette Je- szenszkyre a játékszert, aki a 16-on kívül lábbal szerelte. A palotásiak kezdetben töb­bet kezdeményeztek, de a kapu előtt határozatlannak bizonyul­tak. A kontrára játszó hazaiak megérezték, hogy a vendégvé­dők ezen a napon sebezhetők, s ezt könyörtelenül kihasználták. Csak az abonyiakon múlott, hogy nem szereztek újabb gólo­kat. Varga Zoltán: - Második félidei játékunkkal megérde­melten győztünk. Ugyanakkor bosszantó, hogy további két mérkőzésre való helyzetet hi­báztunk. Zemplényi Zoltán: - Gratu­lálok Füzesabony megérdemelt győzelméhez. Ifi: 1-0. Szabó Mihály Labdarúgó NB I, 23. forduló - Soványka győzelem a Hungária körúton - A Stadler pontokat rabolt a Fraditól Akasztón Ifjabb Mohácsi szeme láttára „vágta pofon” a Csepelt a Pécs Csepel - Pécs 0-1 (0-1) Csepel, 1000 néző, vezette: Mohácsi. Gl.: Schneider. Sárga lap: Keresztúri, ill. Bücs, Romanek J„ Kislőrincz, Szaszovszky. Pi­ros lap: Szekeres. * * * MTK - Debrecen 1-0 (1-0) Hungária körút, 2500 néző, ve­zette: Vágner. Gl.: Farkasházy. Sárga lap: Halmai, Csillag, Orosz, ill. Stupar, Vadicska. * * * Békéscsaba - ZTE 3-1 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző, ve­zette: Varga S. Gl.: Szabados, Kulcsár, Ka- sik, ill. Németh. Sárga lap: Ma­jor, Todorovics, Medgyesi, ill. Kocsárdi. * * * Kispest - Győri ETO 1-1(1-0) Bozsik-stadion, 2000 néző, ve­zette: Tóth V. Gl.: Arany, ill. Hámori. Sárga lap: Plókai A., ill. Fehér, Cseke, Hámori. * * * Stadler - Ferencváros 0-0 Akasztó, 8000 néző, vezette: Molnár. Sárga lap: Farkas, Kovács, ill. Nagy N., Jagodics. * * * Haladás - Videoton 0-0 Légi csata Akasztón Szombathely, 7000 néző, ve­zette: Piller. Sárga lap: Balassa, ill. Hor­váth A., Vancsa, Schindler, Du- lics. * * * BVSC - Vasas 0-1 (0-1) Szőnyi út, 3000 néző, vezette: Puhl. Gl.: Szilveszter. Sárga lap: Simon A., Mónos, ill. Potem­kin, Simon T. * * * Siófok - III. Kér. TVE 2-1 (0-0) Siófok, 2000 néző, vezette: Arany. Góllövök.: Filipovics, Szabó Z„ ill. Szabó A. (Il-esből). Sárga lap: Virág, Filipovics, ill. Krecska, Perger Gy., Páling. * * * Vác - Újpest 0-1 (0-1) Vác, 3000 néző, vezette: Csema. Gl.: Herczeg. Sárga lap: Kriska, Strasser, Borgulya, ill. Bérczy, Herczeg, Sebők. Piros lap: Nagy T. * * * A bajnokság állása 1. MTK 23 20 2 1 62-14 62 2. FTC 23 16 5 2 50-26 53 3. Újpest 23 16 4 3 49-22 52 4. Vasas 23 16 3 4 36-17 51 5. Debrecen 23 9 8 6 34-22 35 6. BVSC 23 10 4 9 29-24 34 7. Kispest 23 9 6 8 28-30 33 8. Haladás 23 7 7 9 27-25 28 9. Videoton 23 7 7 9 25-26 28 10. Győri ETO 23 7 7 9 28-35 28 11. Vác 23 6 7 10 25-32 25 12. ZTE 23 8 1 14 22-40 25 13. III. Kér 23 5 9 9 30-39 24 14. Békéscsaba 23 7 3 13 27-42 24 15. Siófok 23 5 6 12 20-41 21 16. Pécsi MFC 23 4 6 13 19-46 18 17. Csepel 23 3 7 13 32-43 16 18. Stadler 23 4 4 15 14-33 16 * * * A 24. forduló (április 5-6.) párosítása: Pécsi MFC - Eck- er-Stadler, Újpest - Csepel, Debreceni VSC-Epona - Vác FC, Győri ETO - MTK, III. Kér. TVE - Kispest-Honvéd, Zalaegerszeg - Siófoki Bá­nyász, Videoton FC Fehérvár - Békéscsaba, Vasas-Danubius Hotels - Haladás VSE, Ferenc­város - BVSC.