Nógrád Megyei Hírlap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-07 / 80. szám

1997. április 1., kedd A Nógrád Megyei Hírlap Sportmelléklete 7. oldal Labdarúgás, NB II, Keleti csoport Idegenben jobban megy Bíróéknak FC Eger-Egertej - Salgótarjáni BTC 0-2 (0-1) Eger, 600 néző, vezette: Szabó J. (Vámos, Nyilas). FC Eger: Molnár - Gyöngyösi, Holtner, Aszódi, Kovács - Hompoth, Tá­bori (Klátyik, 59.), Unvatinszki (Kormos, 81.), Szamosi - Be- recz, Bezzegh. Edző: Vígh Tibor. SBTC: Szabó I. Cs. - Kajli, Sági, Kecskés, Nagy P. - Gubán, Németh, Stark, Forgó (Gyet- vai, 88.) - Hadusovszki (Géczi, 60.), Bíró. Edző: Kis Károly. Gl.: Bíró a 45., Gyöngyösi (öngól) a 73. percben. Sárga lap: Nagy P. a 38., Kajli a 67., Bezzegh a 76. percben. Szabó Csaba I (középen) most is remekül védett archív fotó Szinte viharos erejű szélben kezdődött a szomszédvárak rangadója. A mérkőzést a nóg­rádiak kezdték támadóbban. 9. perc: Forgó adott jó lab­dát a balösszekötő helyén ki­lépő Hadusovszki elé, aki a ki­futó Molnáron át kapu fölé emelt. 23. perc: Tábori bal oldalról elvégzett szabadrúgásból ke­resztbe ívelt, ahol az érkező 'Hompoth ötméteres fejesét láb­bal hárította Szabó /. 40. perc: Gubán ugratta ki a jobb oldalon felfutó Kecskést, aki éles szögből lőtt, Molnár azonban szögletre hárított. 41. perc: Unvatinszki 22 mé­terről leadott lövését Szabó I. tolta szögletre. 45. perc: Stark vette el Tábo- ritól a labdát a 16-osnál, majd indította Bírót, akinek első lö­vési kísérlete még nem járt si­kerrel, ám másodjára - eléggé kisodródott helyzetből - a bal alsó sarokba gurított. 0-1. 68. perc: Szamosi szöglete után Hompoth fejelt Berecz elé, akinek szorongatott helyzetből leadott 16 méteres lövését védte Szabó I. 70. perc: Bíró a bal oldalról ívelt a középen felfutó Stark- hoz, akit az utolsó pillanatban szereltek a 11 -es pontnál. 73. perc: Gubán futott el a jobb oldalon majd az ötös sar­kánál átemelt a kapujából ki­lépő Molnáron. A bal kapufánál érkéző Gyöngyösi Bíró szoron- gatásában azonban saját kapu­jába fejelt - öngól. 0-2. 83. perc: Kormos 17 méteres lövése szállt a bal kapufa mellé. 89. perc: Kormos 18 méteres szabadrúgását fogta biztosan Szabó I. Zord, szeles időben mindvé­gig bátrabban és magabizto­sabban futballoztak a tarjániak, több gólhelyzetet is kialakítot­tak az egri kapu előtt. A hazai­aknak voltak ugyan ígéretes támadásaik, de azok rendre el­haltak ellenfelük 16-osánál. Már úgy tűnt, hogy gól nélkül végződik az első játékrész ami­kor Bíró - bár ismétlésből - megszerezte a vezetést, amitől még inkább bátrak lettek a ven­dégek. Szervezettebben futbal­lozott az SBTC és noha kissé szerencsésen, de második gólját is megszerezte, amivel eldőlt a három pont sorsa. Jobban akarta a sikert a tarjáni gárda és méltán teljesítette célkitűzését: győzelemmel távozott a hevesi megyeszékhelyről. Jók: Berecz, ill. Bíró, Stark, Kajli, Sági. Vígh Tibor: - A vendégek a játék minden elemében felül múltak bennünket, sajnos lelke­sedésben is. Kis Károly: - A nagy szél miatt nem alakulhatott ki fo­lyamatos játék, de megérdemel­ten nyertünk. (fesztbaum) * * * További eredmények: Nyír­egyháza - Kaba 1-4, Diósgyőr - Kazincbarcika 2-2, Tisza- kécske - Hatvan 2-0, Szeged- Dorozsmá - Hajdúnánás 2-1, Szolnok - Tiszafüred 1—1, Ti- szavasvári - Kecskeméti SC- RSC 1-1. A bajnokság állása 1. Diósgyőr 20 12 5 3 26-14 41 2. Tiszakécske 20 12 2 6 34-19 38 3. Szeged-Dor. 19 9 7 3 25-16 34 4. Kaba 19 8 8 3 28-16 32 5. Nyíregyháza 19 8 8 3 25-16 32 6. Szolnok 20 9 5 6 25-23 32 7. Tiszavasvári 20 8 7 5 25-20 31 8. SBTC 19 8 6 5 19-16 30 9. KSC-RSC 20 5 8 7 21-23 23 10. KTE 19 6 4 9 20-23 22 11. K.-barcika 20 5 S 10 22-31 20 12. Hajdúnánás 19 5 4 10 16-27 19 13. Hatvan 20 4 6 10 19-23 18 14. Tiszafüred 20 4 4 12 16-29 16 IS. Eger 20 3 3 14 11-36 12 A 22. fordulóban: SBTC­Diósgyőr, Kazincbarcika - Szolnok, Hajdúnánás - KTE, Kaba - Szeged-Dorozsma, Kecskeméti SC-RSC - Tisza- kécske, Tiszafüred - Tiszavas- vári, Hatvan - Nyíregyháza. Labdarúgás, NB III, Mátra-csoport - Szécsény - Kisújszállás 2-0 (1-0) Oravecz volt a meccs hőse Szécsény, 300 néző, v.: Balpataki. SZÉCSÉNY: Kisnémet 6 - Kómár 7, Zsély 6, Várszögi 6 - Geczkó 5 (Árva -), Hodúr 6, Végh 6, Oravecz 8 (Sümegi -) - Zsigmond 7, Juhász 6, Molnár 6. EDZŐ: Sipkó Sándor. KISÚJ­SZÁLLÁS: Hatvani - Gulyás, Kállai, Bakos, Hídvégi (Csillag), Szerencsi, Faragó, Iványi, S. Nagy, Jodi, Kincs. EDZŐ: Kádár József. SARGA LAP: Juhász, Várszögi, Molnár. 17. perc: Oravecz 20 méter­ről lövésre szánta el magát, a labda alig kerülte el a kaput. 28. perc: Végh, Molnár, Várszögi akció végén a bea­dott labdát Juhász elől nehe­zen mentették a vendégvédők. 29. perc: //orfór szögletrú­gását a jókor érkező Oravecz fejelte a hálóba. 1-0. 50. perc: Hodúr indítását Molnár középre‘játszotta, az érkező Végh ballal mellé lőtt. 52. perc: Hodúr nagyszerű szögletét ismét Oravecz bólin­totta a hálóba. 2-0. 82. perc: Zsigmond indította Molnárt, aki Sümegi elé fejelte a játékszert, ám a fiatal játékos 16 méterről leadott lövését há­rította a vendégek portása. A szécsényi játékosok a mérkőzés első pillanatától kezdve mezőnyfölényt harcol­tak ki, s ötletesen szőtt akció­ikból csak a jó befejezés hi­ányzott. A nagyszerűen játszó Oravecz két pontrúgás utáni fejesgóljával a mérkőzés hő­sévé „nőtte ki" magát. A látot­tak alapján teljesen megérde­melt győzelmet aratott a to­vábbra is nehéz helyzetben A két gól szerzője lévő Nógrád megyei gárda. Sipkó Sándor: - A muta­tott játék képe alapján, teljesen megérdemelten szereztük meg a nagyon fontos három pontot. Ifi: 1-0. (kós) Ügyetlenkedő hazai csatárok Palotás - Gödöllő 1-2 ( 1 Palotás, 400 néző. VEZ.: Kalicz. PALOTÁS: Jeszenszky 0 - Lalusz 5, Kroner 6, Gál 6 (Simó L. -), Sóss 5, Mohácsi 5 (Bara­nyai P. -), Sass 6, Jele Cs. 5, Bencsik 5, Szekula 6, Jele Z. 5. EDZŐ: Zemplényi Zoltán. GÖDÖLLŐ: Izracska - Rab, So­mogyi, Nádasdy, Kispeti, Legéndi, Földváry, Ferencz, Hutter (Vajda), Lévai (Saska), Kiss. EDZŐ: Stefkó Sándor. 7. perc: Bencsik átadását Jele Z. 15 méterről rászúrta, de a vendégkapus hárított. 15. perc: Jele Z. 17 méteres lövését védte Izracska. 29. perc: Sass, Jele Z. volt a labda útja, utóbbi jól szöktette Szekulát, aki fordulásból a kapu közepébe lőtt. 1-0. 32. perc: Mohácsi átadását Jele Cs. 20 méterről rálőtte, de a labda elkerülte a kaput. 35. perc: Mohácsi remek in­dításával Jele Cs. lépett ki a vé­dők közül, átemelte a kifutó kapuson a labdát, amely a felső lécről visszapattant Jele Z. elé, akit azonban az ötösön szerel­tek a védők. 38. perc: Hutter középen egy csel után lőtt, a labda Kroner lábán megpattant, s az elmoz­duló Jeszenszky mellett a bal alsó sarokban kötött ki. 1-1. 50. perc: Sass Szekulához játszott, aki egy csel után Jele Cs. elé tálalt; -akinek a 47 méte­res ballábas lövése alig kerülte el a jobb felső sarköt. 53. perc: Mohácsi gyorsan legurított, szabadrúgását Sze­kula lőtte rá, de 10 méteres lö­vését Izracska lábbal hárította. 57. perc: Szekula 18 méterről megeresztett lövését a vendé­gek kapusa bravúrral hárította. 58. perc: Ferencz a jobb ol­dalon lefutotta a hazai védőket, középre játszott, Lévai az ötös sarkáról a rövid sarokba perdí- tett. 1-2. 70. perc: Sóss 20 méterről-1) leadott lövése zúgott el a bal felső sarok felett. 75. perc: A csereként beállt Burányi P. ívelt középre, de az ötösön nagy helyzetben lévő Jele Z. fejesét óriási bravúrral hárította a vendégek kapusa. Vendégpróbálkozásokkal kezdődött a meccs, majd a ha­zaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést. Góljuk meg­szerzése után tovább növelhet­ték volna előnyüket, de a táma­dók ügyetlenkedtek. Szerencsés góllal egyenlítettek a1 Vendégek. A második játékrészben a haza­iak nyomtak, de egy ellentáma­dásból ismét betaláltak a gö­döllőiek. A góltól görcsössé, idegessé váltak a palotásiak, a lelkesen játszó vendégek pedig lehúzták a „rolót”. Zemplényi Zoltán: - A gól­helyzet kihagyása megbosz- szulta magát. Stefkó Sándor: - A csapat mindent megtett a győzelemért. Ifi: 1-1. Szabó Mihály Salgótarjánnak tizennyolc, Balassagyarmatnak nyolc, Pásztónak két, Szécsénynek egy érmet szereztek a versenyzői Felemásra sikeredett a mezeifutó megyei bajnokság A 13-15 éves fiúk mezőnye volt a legnépesebb fotó: rigó Szeles, hűvös időben, a várt­nál kevesebb résztvevővel, gyér érdeklődés mellett ren­dezte meg a Nógrád Megyei Atlétikai Szövetség szomba­ton 10 órától Salgótarján­ban, az SBTC-pálya környé­kén az idei mezeifutó megyei bajnokságot. Eredetileg mintegy száz nevezőre szá­mítottak a szervezők, ám még negyvenen sem álltak rajthoz. Két évvel ezelőtt még százötvenen is indultak. Elsőként a 10-12 éves gye­rekek futották le távjukat, a nyolcszáz méteres egy kört. Említésre érdemes, hogy Kad- lót Dávid (SKDASE) egyéni­ben sorrendben már harmad­szor nyert, s csapatban is to­vább gyarapította az éremgyűj­teményét. A 13-15 évesekre már két kör megtétele várt, s a lányok­nál és a fiúknál egyaránt sprint­győzelem született. Utóbbiak közül egy sífutó országos baj­nok, Szolnoki Adám vitte el a pálmát. Csapatban ugyanakkor a balassagyarmati Vitalitás SE „négyese” volt a legjobb. Ezután a 16-17 és a 18-19 éves lányok, valamint a 20 év feletti nők együtt futották le „penzumukat”, a három kört, hiszen a három korosztályban csupán négyen jelentkeztek. Célba érkezés után többen is gratuláltak Siket Andreának, a balassagyarmati Triatlon SE versenyzőjének, aki jelentős súlyfeleslege ellenére is meg­birkózott a 2400 méterrel. A 16-17 éves fiúk mezőnyét az utolsó métereken Szivák Pé­ter, a SKDASE futója remek finissel utasította maga mögé. Zárószámként a felnőtt fér­fiak álltak a rajtvonalra. A négy körön át óriási küzdelmet vívott egymással a hosszútávfutó Langer Olivér (Salgótarjáni Öb­lös-Faipari SC) és a középtáv­futó Kojnok Sándor (SKDASE), akik mellesleg unokatestvérek. Mindvégig Kojnok vezetett, ám a végén nem figyelt kellően, s az utolsó métereken a rokon lehajrázta. A díjátadásra az egyes ver­senyszámok után került sor. Az érmeket többek között Horváth Mihály, a megyei sporthivatal vezetőhelyettese, Vojtkovszky Györgyi, a bajnokságot támo­gató Signál Rt. salgótarjáni fiókjának vezetője, Czene Gyula, a Petőfi Sándor Iskola igazgatója, dr. Palkonyai Gá­bor, a megyei atlétikai szövet­ség elnöke, Mecser Lajos sok­szoros magyar bajnok, Kmetyi Ferenc, a megyei.atlétikai szö­vetség elnökségének örökös tagja adta át az első három he­lyezetteknek. A verseny után nyilatkozato­kat kértünk a felemásra sikere­dett bajnokságról. Czene Gyula, a tarjáni Pe­tőfi Sándor Iskola igazgatója:- Az iskolákban jelenleg ta­vaszi szünet van, sok gyerek elutazott a szüleivel. Szeren­csésebb lett volna, ha nem a szünetben és nem hét végén tartják a bajnokságot. Dr. Palkonyai Gábor, a Nógrád Megyei Atlétikai Szö­vetség elnöke:- Nem is olyan régen még a sport ünnepe volt a hétvége­ken megrendezett verseny. Mostanra azonban feje tete­jére állt a világ. Sajnos, az is­kolák nem tartják szívügyük­nek, hogy minél több tanuló­juk elinduljon a bajnokságon, pedig a mozgósítás csupán akarat kérdése. Szmolenszky Pál. a Nógrád Megyei Atlétikai Szövetség fő­titkára:- Néhányan a vonzóbb táj­futó országos bajnokságot, vagy a félmaratoni Budapest- bajnokságot választották, ezért maradtak távol. A versenynap- tár most már annyira zsúfolt, hogy nagyon nehéz olyan napot találni, amelyik mindenki szá­mára elfogadható volna. Kolaj László Érmet nyertek 10-12 évesek. Lányok: 1. Palkonyai Szilvia (St.-i Gagarin), 2. Csábi Georgina, 3. Fűrész Dóra (mindkettő Bgy.-i Vitalitás SE). Fiúk: 1. Kadlót Dávid, 2. Kólinkás Gábor, 3. Holecz Attila (mindhárom SKDASE). Csapatverseny: 1. SKDASE (Kadlót Dávid, Kólinkás Gábor, Holecz Attila, Nágel Tamás). 13-15 évesek. Lányok: 1. Reményi Júlianna (Bgy.-i Vitalitás SE), 2. Berkes Bernadett, 3. Szalai Viktória (mindkettő Pásztói Szabadidő SE). Fiúk: 1. Szolnoki Ádám, 2. Bandúr Dániel (mindkettő SKDASE), 3. Hoffmann Szabolcs (Bgy.-i Vitalitás SE). Csapatverseny: 1. Bgy.-i Vitalitás SE (Fiam Tamás, Hoffmann Szabolcs, Fűrész Gábor, Belencsák József). 16-17 évesek. Lányok: 1. Hegyi Andrea (St.-i Öblös-F. SC). Fiúk: 1. Szivák Péter (SKDASE), 2. Domonkos Gyula (St.-i Öblös-Faipari SC), 3. Ozsvárt Henrik (SKDASE). 18-19 évesek. Lányok: 1. Garami Katalin (St.-i Öblös-F. SC). 20-34 évesek. Nők: 1. Simon Lilla (St.-i Öblös-Faipari SC), 2. Siket Andre (Bgy.-i Triatlon SE). Férfiak: 1. Langer Olivér (St.-i Öblös-Faipari SC), 2. Kojnok i Sándor (SKDASE), 3. Szabó János (Salgótarjáni Tűzoltóság). 40-49 évesek. Férfiak: 1. Szilágyi Tibor, 2. Baranyi Dezső (mindkettő SKDASE), 3. Kovács József (Bgy.-i Triatlon SE). 50-59 évesek. Férfiak: 1. Jusztin Ferenc (Szécsény).