Nógrád Megyei Hírlap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

1997. április 1., kedd SporTTüköR 9. oldal Áfész teremlabdarúgó-torna a húsvét jegyében Hazai sikert hozott a Nyuszi Nagy csata volt a Zagyvaróna - Áfész összecsapáson GYURIAN Hétfő helyett már pénteken délután megérkezett a hús­véti nyuszi a salgótarjáni Borbély Lajos Műszaki Kö­zépiskolába. Itt rendezte meg ugyanis a salgótarjáni Áfész kispályás labdarúgó- csapata a Nyuszi Kupa el­nevezésű teremtornát, me­lyet „udvariatlan házigaz­daként” meg is nyert. Négy csapat, a Renault- Szojka, az Eldorádó, a Zagy­varóna SE és a rendező Áfész mérte össze erejét a Borbély tornatermében. Eredmények: Renault - Eldorádó 1-2. GL: Sándor, ill. Molnár, Tóth. Zagyvaróna - Áfész 3-5. Gl.: Jánosi, Király, Simon, ill. Langár (2), Seregi (2), Varga. Zagyvaróna - Renault 3-2. Gl.: Bíró, Mag, Angyal, ill. Baranyi, Szabó. Eldorádó - Áfész 3-3. Gl.: Bede, Molnár, Antal, ill. Se­regi (2), Bottyán. „Áfész - Renault 4-1. Gl.: Langár (2), Varga, Dóra, ill. Szerafin. Eldorádó - Zagyvaróna 2-4. GL: Deák, Temóczi, ill. Bíró (2), Mag, Király. A torna végeredménye: 1. Áfész 7 pont, 2. Zagyvaróna 6 pont, 3. Eldorádó 4 pont, 4. Renault 0 pont. A torna legjobb kapusának Baranyi Lászlót (Áfész), a legjobb védőjátékosnak Mol­nár Pált (Eldorádó), a leg­technikásabb csatárnak pedig Mag Mártont (Zagyvaróna) választották. A gólkirály Langár Tamás és Seregi Al­bert (mindkettő Áfész) lett, . négy-négy góllal. A meccsek után a csapatok „átruccantak” a Somosi Fo­gadóba, ahol egy kellemes vacsora várta őket. Az Áfész labdarúgói ajándékkal ked­veskedtek szponzoraiknak, mégpedig egy olyan pólóval, melyen minden cégnek és magánszemélynek rajta volt a neve, amely vagy, aki az el­múlt fél évtizedben támogatta a csapatot. Azon a garnitúra Lotto felszerelésen azonban, melyet az áfészosok vehettek át csak egyetlen név volt, mégpedig az ajándékozó Det­roit Hungária-Blehó Kft.-é. Nyolc^ medál a rétsági cselgáncsozók nyakában Eremeső a Dunántúlról Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak - Hazai győzelem a megyei rangadón Feltámadtak a Kábel-remények Bgy. Kábel SE - St. Építők KC 26-21 (16-11) Balassagyarmat, városi sportcsarnok, 300 néző, vezette: Ju­hász, Mihalovics. Bgy. Kábel: Ocsovai 1 - Bán 2, Tillmann 1, Abay 2, Kiss 1, Kertész 8/2, Kecskés 9/6. csere: Jakubecz 2, Szukán 3, Dobos. Edző: Lombos István. St. Építők: Ponyi - Hadfi 4, Márta 3, Csörgő, Cseri 5/5, Vas 3, Lavrincz 1. Csere: Kisbalázs 3, Stork 1, Urbán R., Urbán T., Rácz 1, Berta, Kiss. Edző: Szabó Attila. Hétméteresek: 11/8, ill. 5/5 Kiállítás: 8. perc, ill. 12. perc + 1 kizárás (Ponyi). A Honvéd-Rétsági SE sporto­lói szombaton Tatabányán, a helyi dzsúdóklub által szerve­zett serdülő és diák korcso­portos észak-dunántúli regio­nális versenyen vettek részt. A „termés” kiváló, hiszen a nyugat-nógrádi cselgáncsozók nyolc éremmel és sok-sok új tapasztalattal térhettek haza. A nyolc éremből ötnek ezüst az „alapanyaga”, ilyet akasztot­tak Bányai Tibor, Debreczeni Zsolt, Dósa Dóra, Kramlik Kornél és Partos Gábor nya­kába. A három bronzmedál tulaj­donosai: Bányai Szabolcs, Kramlik Balázs és Molnár Mik­lós. A dobogóról leszorult társaik is helytálltak, hiszen a népes mezőnyben az előkelő ötödik helyet szerezte meg Debreczeni Mónika, Debreczeni Viktor, Hajdú János és Kardos Krisz­tián is. A rétsági dzsudokák a tava­szi szünet idejére budapesti edzőtáborba vonulnak a Spek- tív 2000 Kft. jóvoltából, ahol szorgalmasan készülnek az áp­rilis 5-i, esztergomi rangsorver­senyre. Legközelebb május 16- 17-én az ausztriai Salzburgban küzdenek majd a „honvédek”, egy húsz ország cselgáncscsa­patait megmozgató nemzetközi viadalon. (bányai-andó) Majdnem megtelt a gyarmati sportcsarnok nézőtere a megyei rangadóra és akik szombat esti programjukként a kézilabda­meccset választották, azok este fél nyolckor úgy értékelhették: nem bánták meg. A mérkőzés első percei a vendégeké voltak. A Szabó At­tila edzette tarjáni legénység a hetedik perc végén egy góllal vezetett. Ám hogy ez a mérkő­zés során többet nem fordul elő, azt talán még a legpesszimis­tább tarjáni drukkerek sem gondolták. Egy perc múlva egyenlő volt az állás, majd öt perc elteltével már négy góllal (8—4) vezettek a Kábelesek. Az ezt követő tíz percben a kü­lönbség nem csökkent, legfő­képp annak köszönhetően, hogy Ocsovai többször is bra­vúrosan hárított. A hazai néző­ket csupán az bosszantotta, hogy bravúrjai után az indításai nem „jöttek be”. A 22. percben 14—9-et muta­tott az eredményjelző a hazaiak javára. Ezt követően Urbán R. kiállítása miatt emberhátrányba kerültek az Építők, de ezt ki- védték, sőt, még csökkentették is hátrányukat (14—10). Nagybátony, 50 néző, vezette: Herczeg, Koncz. Nagybátony: Kéri - Káposzta 1, Polencsár 8, Szebeni 4, Ugri, Kecskés 3, Pintér. Csere: Híves 1, Bene, Macsó, Domonkos 2, Gordos, Petrovics, Oláh 1. Edző: Szabó Gábor. A Vác legjobb dobói: Pálffy 12, Nemes 6, Szunyogh 4. Hétméteresek: 8/8, i'll. 4/4. Kiállítások: 8 p., ill. 14 p. + 1 kizárás. A dobogóra mindenképpen esélyes vendégcsapat a várako­zásnak megfelelően az első percektől nem hagyott kétséget a mérkőzés végkimenetele fe­lől. A hazaiak debütáló örökifjú mestere, Szabó Gábor bemutat­kozása jónak mondható, hiszen „tanítványai” derekasan helyt­álltak. Szabó Gábor: - Jó iramú, küz­delmes mérkőzésen maradt alul csapatom. Mindenki tudása leg­javát nyújtva küzdött, s ha vé­Nem sokáig maradt az ered­mény, mert Tillmann „tanár úr” csípőből lőtt jobb alsó sarkos góljával tartotta ötgólos előnyét a Kábel, majd ugyan ő harcolt ki egy hetest, melyet Kertész ér­tékesített. A félidő hajrájában Cseri lőtt büntetőből a hazai kapuba, majd Jakubecz és Bán is hibázott zicéerben. Maradt tehát az ötgólos különbség. A második játékrész elején a hazaiak kettős emberhátrányba kerültek melyet az Építők Kis­balázs és Vas góljainak kö­szönhetően könyörtelenül ki­használt: három gólt dobva 16-14-re megközelítették el­lenfelüket. A harminchetedik percben már 18-17 az állás. Az építősök jól semlegesítették Kertészt, a többiek pedig nem tudnak mit kezdeni a jól védekező tarjáni fallal. Hét és fél perc eltelte után Jakubecz végre betalál, nem sokkal később Kecskés gólja után pedig már 20-17 áll az eredményjelzőn. Megvillant Márta és Hadfi, újra szorossá téve az állást: 20-19. Ekkor öt percen át egyik csapat sem tudott a kapuba ta­lálni. A „góliszonyból” a haza­delmünk masszívabban állt volna a lábán és alkalmanként kínálkozó helyzeteinket jobb hatásfokkal használtuk volna ki, még szorosabb eredmény iák ébrednek hamarabb, hiszen tizenegy perccel a találkozó vége előtt Kecskés és Kertész is gólt dobott, mellyel újra három gólra nőtt a Kábel előnye (22-19). Az 51. percben Urbán T. ki­állítását Ponyi nem bírta ide­gekkel - kizárták. Két perccel később visszatért a pályára a második félidő ötö­dik percétől pihentetett Ocso­vai. Lombos edző húzása be­jött, hiszen Szukán jól védett. A 25. percben 24—20-as Kábel­vezetésnél eldőlni látszott a bajnoki pontok sorsa, hiszen látható volt: az Építők már nem tud újítani. Két perccel a lefújás előtt Bán Tibor belőtte csapata hu­szonötödik gólját, de nem ez volt a mérkőzés legnagyobb „csattanója”. Az utolsó másod­percekben Ocsovai, a hazai ka­pus lövi be a huszonhatodik kábeles gólt... Lombos István: -A mai mérkőzés a csapatjáték diadala volt, főleg a védekezésünket tudom kiemelni. A fiúk nevé­ben is köszönöm szurkolóink lelkes biztatását. Szabó Attila: - Az első fél­időben az következett be, ami­től féltem: kintről nem tudtunk gólt dobni. A második játék­részben sok ziccert hagytunk ki, különösen amikor szoros volt az eredmény és ez felhozta a hazaiakat. Gratulálok a Ká­belnek, verjenek meg minden­kit! K. F. születhetett volna. Elsősorban kapusaink teljesítménye örven­detes, míg mezőnyjátékosaim eljesítményei közül kiemelke­dett Káposzta játéka, -kétes­Sportturmix „Tromosé” a kupa Az Elektromos férfi kézi­labdacsapata nyerte el a Magyar Kupát a Fotex Veszprémmel szemben. A döntőben 24-24 volt a ren­des játékidő után az állás, a büntetőpárbajt azonban a „Tromos” nyerte 4-2-re. Kettős hátrány A női kézilabda Bajnokok Ligája-elődöntőjének első mérkőzésén: Viborg (dán) - Herz-FTC 27-24. Az EHF kupa elődöntőjének „oda- vágóján”: Olimpija Ljubl­jana (szlovén) - Vasas 21-17. Rendbontás Újabb szurkolói rendbon­tásra került sor Hollandiá­ban. Ezúttal az Ado Den Haag együttesének híveit próbálta megfékezni a rend­őrség, amelynek során két rendőr megsérült. Mindket­tőjüknek gázspray-t fújtak az arcába. Világbajnok tőrözö Újabb éremmel gyarapodott a magyar küldöttség gyűj­teménye a spanyolországi kadett és junior vívó világ- bajnokság vasárnapi ver­senynapján. Horváth Árpád a kadett férfi párbajtőrözők között mindvégig biztosan nyerte asszóit, s a döntőben az ukrán Efremenkót 15-8- ra verte. A világbajnoksá­gon eddig a magyar vívók egy arany- és három bronz­érmet szereztek. Röpis katasztrófa Több mint kétszáz ember sérült meg az indiai Vada- karában egy helyi röplabda­tornán, amikor is leszakadt egy alkalmilag emelt lép­csősor a tömeg alatt. A sze­rencsétlenség alig néhány perccel a mérkőzés kezdete előtt következett be. Totóeredmények 1. BVSC- Vasas 2 2. Haladás - Videoton x 3. B. München - Bremen 1 4. Bielefeld - Karlsruhe 2 5. Leverkusen - Schalke 1 6. M’gladbach - Düsseldorf 1 7. Rostock - Freiburg 1 8. Brescia - Chievo x 9. Empoli - Bari 1 10. Foggia - Lucchese 1 11. Lecce - Cremonese 1 12. Padova - Castel di S. x 13. Pescara - Torino x Pluszmérkőzés 14. Salernitana - Genoa x Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak - Javulóban a hazaiak játéka Tisztes, kis arányú vereség Nagybátonyi KC - Váci KSE 20-27 (5-13) Szebeni (labdával) „kóstolgatja” a váciak védőit Szambázott a Williams - A Williams istálló kanadai pilótája, Jacques Villeneuve nyerte a Formula-l-es Brazil Nagydíjat. Mögötte az osztrák Gerhard Berger (Benetton) és a francia Olivier Panis (Prost GP) ért célba. fotó: traco Nem piskóta ! Ronaldo, a brazil csodacsatár után számos más vonzó tulaj­donsága mellett immár édes volta miatt is epekedhetnek a hölgyek, legalábbis a kataló- niai Lerida városkában. Ramon Prats cukrászmester ugyanis megformázta a világ­hírű sportoló életnagyságú szobrát tiszta, finom csokolá­déból. A focirajongó cukrász a spanyol televízió műsorában elmondta, hogy a csoki-Ro- naldo összesen 87 kilogrammot nyom, s elpanaszolta, hogy kü­lönösen a labdarúgó fogait volt nehét megformázni. A Ronaldo-baba egyébként nem más, mint egy túlmérete­zett mona, azaz húsvéti praliné, amelyet egy régi spanyol ha­gyomány szerint a keresztszü­lők ajándékoznak keresztgyer­mekeiknek a húsvét előtti nagyhéten. Floridai teniszbírek - Az osztrák Thomas Muster nyerte a Key Biscayne-i tenisztorna férfi egyesének döntő­jét, miután a döntőben 7:6, 6:3, 6:l-re legyőzte a spanyol Bruguerát. A nőknél a svájci Hingis végzett az élen, ő az amerikai Szelest verte 6:4, 6:2-re. A férfi párosoknál az ausztrál Woodbridge, Woodforde duó lett az első, miután 7:6, 7:6-ra bizonyult jobbnak a Knowles, Nestor kettősnél. t