Nógrád Megyei Hírlap, 1997. február (8. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-24 / 46. szám

1997. február 24., hétfő SporTTüköR 9. oldal Ismét az MLSZ elnöksége elé viszik az átszervezést NB II -es talányok Amint az várható volt, viha­rosra és mintegy négy és fél órásra sikeredett a Magyar Hívatásos Labdarúgó Liga NB Il-es szekciójának pén­teki közgyűlése. Merthogy ismét terítékre került az át­szervezés. Miként az ismert, február 14-én Salgótarjánban ta­nácskoztak az összevonás ellen tiltakozó, az MLSZ el­nökségének a kétcsoportos, hűszcsapatos másodosztályt előirányzó döntését megvál­toztatni akaró klubok képvi­selői, s a szándékukat nyi­latkozatban is megfogal­mazták. Többek között ezt írták: „Alulírott labdarúgó- klubok meghatalmazott je­lenlévő képviselői, illetve a távollétüket írásban igazo­lok egybehangzóan és visz- szavonhatatlanul kinyilvá­nítják, hogy az 1997-'98-as bajnoki évben az NB Il-es labdarúgó-bajnokságot a je­lenlegi kétcsoportos rend­szerben kívánják lebonyolí­tani.” A nyilatkozatot Laczkó Mihály MLSZ-el- nök, Harcsár István OTSH- elnök, Kuncze Gábor bel­ügyminiszter mellett Sárosi Ferencnek, a Hivatásos Labdarúgó Liga igazgatójá­nak is elküldték. Sárosi Ferenc a közgyű­lésen elmondta: a vádakkal ellentétben a Liga kiállt a két csoport mellett, hiszen a december 17-ei MLSZ el­nökségi ülésen ő, Iványi Mihály NB I-es és Illés Já­nos NB Il-es szekcióvezető a két csoport mellett szava­zott. Mindez azonban kevés volt az „üdvösséghez”, mert a többiek az összevonás mellett voksoltak. Ahhoz, hogy a másodosz­tályú klubok többségének akarata érvényesüljön, az MLSZ elnökségének kell megváltoztatnia korábbi ha­tározatát. Mivel azonban az MLSZ elnöksége nem köte­les figyelembe venni a Liga javaslatát, az a célravezető, ha az érdekeltek meggyőzik igazukról a testület tagjait. Ezért minél előbb össze kell hívni az MLSZ elnökségé­nek rendkívüli ülését, hogy a klubvezetők „agitálhassa­nak” a mostani bajnoki rendszer mellett. Sikerült telefonkapcsola­tot teremteni dr. Laczkó Mi­hállyal, aki hajlott is a „jó szóra”. Az MLSZ elnöke március 3-ára, vagy 4-ére hívja össze az elnökségi ülést, amelyen vélhetően véglegesen eldől, hogy az új bajnokságban hány csopor­tos lesz az NB II. (kol) Községi pingpongbajnokság Szurdokpüspökiben Túrmezei megint nyert Az immár kétszeres győztes Hét végén rendezték meg Szurdokpüspökiben az ez évi községi asztalitenisz-bajnok­ságot. Sajnos, a nők vetélke­désére rányomta bélyegét, hogy több, jó helyezésre esé­lyes versenyző betegség miatt hiányzott. Tekintettel az indulók kis számára, női egyesben körmér­kőzés alapján döntötték el a bajnoki címet. Túrmezei Ber­nadett két győzelemmel meg­védte tavaly kivívott elsőségét. Második az egy győzelmet arató Buda Nikoletta, harmadik a nyeretlen Lazák Brigitta. A férfiak versenyében a ti­zenöt induló három csoportban előselejtezőt játszott, s a cso­portok első két helyezettje ju­tott döntőbe, ahol körmérkőzés alapján döntötték el a bajnoki címet. A verseny végeredménye: 1. Fónad Róbert (5 győzelem), 2. Pintér Tibor (4) 3. Boháti Jó­zsefig) 4. Hegedűs Tibor (2), 5. Menus Nándor (1), 6. Kerekes Milán (0). A bajnokság kellemes szín­foltja volt, hogy a 62. éves Bo­háti József felvette a versenyt a nála harminc évvel fiatalab- bakkal is, s bronzérmet szer­zett. Az iskolások bajnokságában, a fiúk között Pusztai Attila vég­zett az élen, megelőzve Kerekes Tamást. A két bronzérmes: He­gedűs Tibor és Kelemen Zsolt. A lányok versenyét Papp Anita nyerte, Buda Nikoletta és Pintért Nikoletta előtt. (esla) Kosárlabda, rájátszás az A csoportért - SFSKK-Dombóvári VMSE 61-89 (35-40) Újabb „zakót” láthattak a nézők Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Vá- radi, dr. Páli. SFSKK: Selmeci 2, KOVÁCS 20, FEKETE 19, Jankovics 4, Bíró 10. Csere: Eisert 4, Boronyai 2. Edző: Tatár István. DMVSE: Milvojsa 6, Laczházi 18, Trupp, Miklóssy 11/3, Radovics 18/15. Csere: Panta 2, SZŐKE 21/6, Jani 2, Kovács 9, Szili 2. Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-8,10. perc: 14-24, 15. perc: 24-38, 25. perc: 41-51, 30. perc: 47-68, 35. perc: 53-76. tált tempót, sőt a félidő közepe táján a vendégek legponterő- sebb embere, Radovics is meg­találta dobókezét. A találkozó végére egy kissé megroppant a hazai csapat, ezt még a fiatal já­tékosok lendülete sem tudta megakadályozni. így a vége sima, majd’ harmincpontos Selmeci (fehérben) próbálja megakadályozni a vendégakciót A Fekete Sasok kérése ellenére mintegy 400 néző tekintette meg Kovácsék utolsó hazai mérkőzését, köztük az Ultra Black Force néven ismert B- közép, amely „Nincs még vége! Mi nem adjuk fel!” transzpa­renssel köszöntötte a pályára lépő hazaiakat. A mérkőzés vendégkosárral indult, amelyre Fekete hatalmas zsákolással válaszolt. Az első néhány percben jól tartották magukat a hazaiak, (5. perc: 8-8), a jó kezdés után azonban elhúzott a Dombóvár. A ven­dégcsapat szenzációsan véde­kezett ebben az időszakban, mutatja ezt az is, hogy első személyi hibájukat 12 perc el­telte után „szerezték” Radovi- csék. A 13.percben már 18 pont volt a vendégek előnye, ekkor úgy tűnt,a hazaiak ismét nagy „zakót” kapnak. Ezután azon­ban szinte egyik pillanatról a másikra minden megváltozott. A dombóváriak nem tudtak mit kezdeni a zónavédekezéssel szemben, ugyanakkor a hazaiak - a nagyon lelkesen játszó Ko­vács és Fekete révén - szinte minden támadást eredménye­sen fejeztek be. Laczháziék ere­jéből az utolsó öt percben mindössze két pontra futotta, így a hazaiak a félidőre öt pontra közelítették meg ellenfe­lüket. A második játékrészben az­tán - sajnos - elfogyott a Sasok ereje. Egyre több hiba csúszott a támadásbefejezésekbe, s a védekezés sem volt tökéletes. A tarjániak egyre kevésbé tudták követni a Dombóvár által dik­vendéggyőzelem, ám a hazai szurkolók még így is vastapssal köszönték meg kedvenceik hő­sies küzdelmét. Tatár István: - Ennyire vol­tunk képesek, köszönöm a kö­zönség hűségét. Molnár István: - Magabizto­san, esélyeshez méltóan nyer­tünk, de egy-két játékosomnak el kell gondolkodnia mai telje­sítményén. Kelemen Gábor Farsang Teremlabdarúgó Torna '97, Nagybátony - Tizenöt csapat indult Nem ízlett az ellenfeleknek a Pepsi A szokásos, a szurkolót és a játékost egyaránt próbára tevő nonstop formában bonyolították le hét végén Nagybátonyban a ’97 évi Farsang Teremlabdarúgó Tornát. Á tizenöt csapat szombat reggel 8 órától késő éjszakába nyúló küzdelemsoro­zatban „tisztázta” el a hatos döntőbe jutás sorsát. Eredmények. A-csoport: Lehel - Anfield Road 2-2, Ménkes - Fűtőber 1-1, Lehel - Mátramindszent 4—1, Mén- kes-Hanfield Road 0-5, M.- mindszent - Fűtőber 0-3, Lehel - Ménkes 2-1, Fűtőber - Anfi­eld Road 0-3, M.-mindszent - Ménkes 0-3, Fűtőber - Lehel 2-1, Anfield Road - M.-mind- szent 5-3. B-csoport: Coca-Cola - Fa­mília 0-1, Mennydörgés - Ar­zenál 0-5, M.-mindszent - Coca-Cola 5-2, Mennydörgés - Família 1-4, M.-mindszent - Arzenál 3-1, Coca-Cola - Mennydörgés 8-2, Arzenál - Família 5-4, Mennydörgés - M.-mindszent 2-1, Coca- Cola-Arzenál 7-0, M.-mind- szent-Família 1-1. C-csoport: Eglo - Pepsi Cola 0-1, Autójavító - Crazy 1-2, Eglo - Club Gabi 3-0, Autója­vító - Pepsi 0-5, Club Gabi - Crazy 3-3, Eglo - Autójavító 1-0, Crazy - Pepsi 1-7, Autó­javító - Club Gabi 0-7, Eglo - Crazy 6-3, Club Gabi - Pepsi 2^1. Vasárnap délelőtt a közép­döntőkkel folytatódott a küzde­lemsorozat. Anfield Road - Familia 9-1. GL: Dudás 5, Fekete 2, Raáb, Nagy, ill. Mátrai Gy. A sérülé­sektől megtizedelt Mátrai Fa­mília kiütéses vereséget szen­vedett. Mátramindszent - Lehel 0-2. GL: Kiéi, Ottmár. Jobban akar­ták a győzelmet lelkes „amatő­rök”. Anfield - Road-Pepsi 1-5. Gl.: Kiss-Simon, ill. Erhardt 2, Oláh B. 2, Veres. Meglepően nagy arányú „ha­zai” győzelem született. Mátramindszent- Eglo 3-2. GL: Orosz A. 2, Szőke ill., Aig­ner, Fösvény. Egyenlő erők küzdelmében egy árnyalattal volt jobb a Mindszent. Família - Pepsi 1-5. GL: Mátrai Gy., ill. Erhardt 2, Veres 2, Oláh B. A Mátrai családnak sem kegyelmezett a Pepsi v Lehel - Eglo 2-5. GL: Ágos­ton, Susán, ill. Aigner 2, Fös­vény 2, Maksó. A végjátékban voltak jobbak a pásztóiak. Helyosztók: A harmadik helyért: Ánfield Road - Lehel 3-1. GL: Raáb, Kiss-Simon, Dudás, ill. Susán. A képzettebb, rutinos tarjáni gárda megérdemelten szerezte meg a bronzérmet. Döntő: Pepsi - Eglo 5-0. GL: Erhardt 3, Oláh "b. 2. A Pepsi csapatának játéka ellen az Eglosok sem találtak hatékony ellenszert. Különdíjban részesült: Aig­ner Krisztián. Legtechnikásabb játékos és gólkirály: Erhardt Szilárd, (si) Sporttijrmix Ajkler a dobogón A Budapesten, az Olimpiai Csarnokban megrendezett fedett pályás országos baj­nokság első napján, szomba­ton Ajkler Zita, a Salgótar­jáni Kohász Diák Atlétikai Sportegyesület kiváló ver­senyzője távolugrásban 5,85 méterrel a harmadik lett. Vasárnap ismét felállhatott a dobogóra, miután 9.90 mp-cel a második legjobb időt futotta 60 méter gáton. Vizes Fradi siker Férfi vízilabda LEN-kupa elődöntő első mérkőzésen FTC-Vitalin — Jug Dubrov­nik (horvát) 9-7 (0-2, 3-1, 3- 0, 3-4). Ugyanebben a kupában Athena Savonától. Athena Savona (olasz) - UTE-Office and Home 9-8 (3-2, 3-0, 1-3, 2-3). Szuperek vagyunk A magyar férfi asztalitenisz­válogatott, visszavágó mér­kőzésen, Amszterdamban 4- 0-ra nyert a holland együttes ellen, s így bentma­radt a Szuper Ligában. Lisztes játszott Első Bundesliga-mérkőzé- sét játszotta szombaton Németországban Lisztes Krisztián. A Ferencvárosból a VfB Stuttgartba került labdarúgó a Karlsruhe elleni bajnoki találkozó 79. percé­ben, O-O-s állásnál lépett pályára. A 49 ezer előtt le­játszott meccset a Stuttgart nyerte Bobic góljával. Helytálltak a fiúk Az egyesült államokbeli Fa­irfaxben, Nemzetközi Ama­tőr Atlétikai Szövetség (IAAF) Grand Prix-viadalán a magyar Tölgyesi Balázs 4:00.91 perccel ötödik lett egy mérföldön, Árpási Mik­lós pedig hetedik 1:50.94 perccel 800 méteren. Totóeredmények 1. VfB Stuttgart - Karlsruhe 1 2.1860 München -1. FC Köln 1 3. Bologna - Udinese x 4. Cagliari - Verona 1 5. Fiorentina - Juventus x 6. Intemazionale - Atalanta 1 7. Napoli - Sampdoria x 8. Perugia - Milan 1 9. Roma - Reggiana x 10. Vicenza - Piacenza x 11. Genoa -Cesena 1 12. Lecce-Venezia x 13. Torino-Empoli 2 Pluszmérkőzés: 14. Salemitana - Lucchese 1 Tizenegyedik nemzetközi Öblös Kupa teremlabdarúgó-torna - A színvonalas mérkőzéseken jól szórakozott a közönség Idegek csatája a döntőben: Öblös-győzelem a Balassagyarmat ellen Tizenegyedik alkalommal adott otthont a Salgótarján Városi Sportcsarnok a St. Glass Faipari SC által rendezett Öblös Kupa nemzetközi teremlabdarúgó-tornának. Az elmúlt évek­hez hasonlóan az egész napos, színvonalas rendezvény ezúttal is jól szolgálta a szurkolók szórakozását, valamint a csapatok bajnoki idényre való felkészülését. Az „Alcsoportban a házigazda St. Glass gárdája esélyt sem hagyott vetélytársainak, s im­ponáló magabiztossággal vég­zett az élen. Nagyszerűen vizs­gáztak a megyei ifjúsági válo­gatott játékosai is: csoportbeli második helyezésük minden dicséretet megérdemel. A ka- rancslapujtői csapatnak nem sok hiányzott a bravúrhoz a ké­sőbb tomagyőztes Öblös elleni mérkőzésen. A csoport utolsó helyén - nem kis csalódást okozva szurkolóiknak - a bag- lyasiak végeztek. Eredmények: Nógrád ifi vá­logatott - St. Glass 0-6, Nóg­rád Volán - Nógrád ifi váloga­tott 4-5, St. Glass - Nógrád Vo­lán 5-0, Karancslapujtő - Nóg­rád ifi 1-2, St. Glass Karancs­lapujtő 2-1, Karancslapujtő - Nógrád Volán 5-2. A másik ágon a szlovákiai Gyetva együttese és Balassa­gyarmat csapata egymás között döntötte el a csoportelsőség sorsát. Szoros mérkőzésen az Ipoly-parti fiatalok győzedel­meskedtek. A „B”-csoport sereghajtója Karancslapujtő jobb volt a Nógrád Volánnál fotó: rigó cím elkerüléséért vívott össze- góllal nyertek. Következéskép- csapáson a karancskesziek két pen: Mátranovák zárta pont nélkül a csoportküzdelmeit. Eredmények: Gyetva - Ba­lassagyarmat SE 2-3, Gyetva - Karancskeszi 4-2, Gyetva - Mátranovák 4—2, Balassagyar­mat - Karancskeszi 5-2, Balas­sagyarmat - Mátranovák 7-2, MátranoVák - Karancskeszi 1-3. Ezután került sor a helyosztó mérkőzésekre. A hetedik helyért: Mátrano­vák - Nógrád Volán 2-6. Ma­gabiztos győzelmet arattak a közlekedésiek. Az ötödik helyért: Karancsla- pujtő-Karancskeszi 1-6. Esélyt sem hagyott a Keszi a Lapujtő- nek a karancsvölgyi rangadón. A harmadik helyért: Nógrád ifi válogatott - Gyetva 3-5. De­rekasan küzdöttek a nógrádi fiatalok, de ezúttal a nagyobb tapasztalat előtt meg kellett ha­jolniuk. A döntő: St. Glass - Balassa­gyarmat 3-2. Remek mérkőzést láthatott a nagyérdemű publi­kum. Két jól felkészült csapat játszotta a finálét, ahol végül minimális arányú hazai siker született. Különdíjak. Legsportszerűbb csapat: Nógrád megye ifjúsági válogatottja. Legjobb ifjúsági játékos: He­gedűs Henrik. Legjobb védőjátékos: Szabó Tamás (St. Glass). Legjobb mezőnyjátékos: Lu- bos Novak (Gyetva). Gólkirály: Tóth Zsolt (St. Glass). Legjobb kapus: Oláh Tibor (Balassagyarmat). (kétes)