Nógrád Megyei Hírlap, 1996. november (7. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-11 / 263. szám

Labdarúgás, NB II, Keleti csoport - Győztes hazai gól az utolsó percben Kecskés dobogóra lőtte a Stécét Salgótarjáni BTC - Kazincbarcika 1-0 (0-0) Salgótarján, 900 néző. Vezette: Márta (7) (Nagy I., Ta- mássy). SBTC: Szabó I 0 - Kajli 5, Sági 5, Nagy 6 - Gubán 5, Németh 5, Oláh 6, Kecskés 8, Stark 5 - Szabó II 4 (Pala- ticzky 5, 59.), Bíró 4. Edző: Kis Károly. KAZINCBAR­CIKA: Fiilöp 7 - Földeák 5, Salló 6, Szabó Zs. 5 - Hanász 4, Lukács 5, Körösi 4, Gál 5, Szaniszló 5 - Remenár 5, Farkas 4 (Harnócz -, 91.). Edző: Kálmán Vilmos. GÓL­SZERZŐ: Kecskés a 91. percben. SÁRGA LAP: Gál a 28., Kecskés a 29., Remenár a 37., Lukács a 45. percben. Napsütéses időben kezdődött a mérkőzés, ám a befejezésre több fokot hűlt a levegő. Ta­liga Benjamin végezte el a kezdőrúgást, majd a jelenlé­vők egyperces néma felállás­sal adóztak a 65. életévében elhunyt, s csütörtökön a salgó­tarjáni új temetőben utolsó út­jára kísért Oláh Miklós emlé­kének, aki hosszú időn át volt a stécés rendezőgárda tagja. A bajnokságban bravúrosan szereplő SBTC-nek csak a győzelem volt elfogadható eredmény, ennek megfelelően rögtön támadásba lendült. Ám a vendégek jól védték térfelü­ket, s némi keménykedésért sem mentek a szomszédba. A hazaiak ötlettelenül játszottak, keveset mozogtak. Kis mester a pálya széléről több futásra biztatta fiait, nem sok sikerrel. Az első lövést Kajli eresz­tette meg a 20. percben, ám 16 méterről a jobb sarok mellé durrantott. Ebből az időszakból emlí­tést érdemel a hazai Nagy többszöri felfutási kísérlete, további Sági szintén többszöri bizonytalan közbelépése. A 35. percben Stark 14 mé­terről tüzelt, ám Fülöp látvá­nyos repüléssel védett. A 42. percben Oláh lőtt bal­ról, 17 méterről szabadrúgást. Labdája a kazincbarcikai cer­berus kezét is érintve a felső kapufáról pattant a mezőnybe. Ezzel vége is lett az első 45 percnek, amelyet jobb mie­lőbb elfelejteni. Kis edző felrázhatta tanít­ványait, mert a második fél­időt élénkebben kezdték. A 47. percben Oláh került gólhelyzetbe, de 5 méterről a kirepülő kapusba lőtt. Az 51. percben Oláh ívelt a kapu elé, Stark jól érkezett, de fölé fejelt. Feltámadtak a kazincbarci­kaiak. Az 52. percben Reme­nár egyedül húzott kapura, hosszan szöktette azonban magát, s Szabó kapus elrúgta előle a bőrgolyót. Az 56. percben Szabó Zs. a tizenha­tos vonaláról életerős lövést eresztett meg, de a középre tartó lasztit biztosan fogta a tarjáni portás. A 61. percben Remenár jobb oldali lövését lábbal hatástalanította Szabó I. A nézőtérről ébresztőt kia­báltak a szurkolók, s Kis tré­ner is nagyobb elánra ösztö­kélte legényeit. A 65. percben Oláh került ajtó-ablak helyzetbe, de 12 méterről a jobb kapufa mellé gurított. Fél perc múlva me­gint csak ő szerezhetett volna gólt, de ballábas löketét a le­vegőben úszva detronizálta Fülöp. A 69. percben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki. Gubán jobbról kanyantotta be a játékszert, ám a pontosan érkező Stark 3 méterről fejjel a jobb sarok mellé csúsztta. A 77. percben sokadszorra szerezhette volna meg a veze­tést a Stécé, ám Bíró balról be­ívelt labdáját a csereként be­állt Palaticzky 4 méterről a felső lécre belsőzte. A hazai drukkerek már-már az elvesztett pontokat kezdték „siratni”, amikor a megmen­téivé előlépett Kecskés a 91. percben egy kipattanó labdát 18 méterről elemi erővel vá­gott a léc alá. 1-0. Értékes gól­jával Attila a dobogó harma­dik fokára lőtte csapatát, s „beverekedte” magát a forduló válogatottjába. Küzdelmes, kemény mérkő­zésen az SBTC második leg­gyengébb hazai mérkőzését produkálta. Nehezen lendült játékba, s kimaradtak a gól­helyzetek. Végül megérdemel­ten gyűrte le a mezőnyben „harapó” Kazincbarcikát. Kis Károly: - A győzelem­ben döntő szerepet játszott nagyszerű szurkolótáborunk és Kecskés ritkán látható ala­kítása. Gratulálok a fiúknak! Kálmán Vilmos: - A Sté- cének több helyzete volt, de csak az utolsó percben lőtt góllal nyert. Tovább tart a pechsorozatunk. Kolaj László További eredmények: Diós­győr - Nyíregyháza 0-0, Eger, Szolnok - 0^1, Kiskundo- rozsma - Tiszakécske 1-0, Kaba-Hajdúszoboszló - Hat­van 2-2, Kecskeméti TE - Ti- szavasvári 0-1, Hajdúnánás - Kecskeméti SC-RSC 2-0. A bajnokság állása 1. Diósgyőr 13 8 3 2 19-10 27 2. Nyiregyháza 13 7 4 2 20- 9 25 3. SBTC 13 7 3 3 14-10 24 4. K.-dorozsma 13 6 5 2 16-10 23 5. Tiszakécske 13 7 1 5 19-14 22 6. Szolnok 13 6 3 4 16-12 21 7. Tiszavasvári 13 6 3 4 18-15 21 8. Kaba 13 4 7 2 14-11 19 9. Hajdúnánás 13 4 4 5 10-14 16 10. Hatvan 13 4 3 6 17-16 15 11. KTE 13 4 2 7 15-16 14 12. KSC-RSC 13 2 7 4 12-15 13 13. K.-barcika 14 3 3 8 15-23 12 14. Tiszafüred 13 2 3 8 9-20 9 15. Eger 13 1 3 9 6-25 6 A 15. fordulóban: Nyíregyháza - SBTC, Tiszakécske - Kecs­keméti TE, Szolnoki - Diós­győr, Tiszafüred - Hajdúná­nás, Kecskeméti SC-RSC - Kaba-Hajdúszoboszló, Hat­van- Kiskundorozsma. Kecskés (fehér mezben) „bűvöli” a labdát fotó: Bábel Labdarúgás, NB III, Mátra-csoport - Gyengén játszottak a vendégek Rászámolás után kiütéses vereség Újszász - Pásztó-Hasznos FC 5-1 (2-0) Újszász, 100 néző. Vezette: Holló. ÚJSZÁSZ: Rézsó P. - Kere­kes (Pető), Czabkó, Viola, Máriusz, Szilvási, Rézsó T., Katona, F. Tóth, Konka, Mérész. Edző: Papp István. PHFC: Őri 5 - Kodak ,4, Fazekas 4, Augusztin 4, Sármány 4, Bognár 4, Veres 5, Ács 5, Buzma 4, Halász 4, Cristea 4. Edző: Balga József. GÓLLÖVŐ: Katona 2, Mérész, Szilvási 2, ill.: Cristea. SÁRGA LAP: Konka, illetve Augusztin, Ács. Cristea lőtte a becsületgólt 6. perc: Bognár remekül indította Halászt, aki ígéretes helyzetben az alapvonalon túlra vezette a labdát. Majd Ács tört be a 16-oson belülre, lövését a gólvonalról fejelték ki. 10. perc: Mérész tört kapura, Kodák azonban szögletre men­tett a kapu torkából. 13. perc: Jobb oldali hazai támadás végén katona 10 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. 25. perc: Bognár-Veres ak­ció végén utóbbi lövését a bal felső sarok elől paskolta el Ré­zsó. 30. perc: Szilvási húzott ka­pura, majd nagy helyzetben mellé lőtt. Az ellentámadásnál Veres jobb oldali beadását Ha­lász hibázta el a kapu előtt. 42. perc: Mérész bal oldali beadását Szilvási fejelte mellé ígéretes helyzetben. Ezután ugyancsak Mérész lépett ki les­gyanús helyzetben, és Őri mel­lett a hálóba gurított. 2-0. 50. perc: Buzma fejesét Ré­zsó látványosan védte. 59. perc: Szilvási szabadrú­gását Őri szögletre öklözte. A beívelt labdát Viola fejelte há­lóba. 3-0. 70. perc: Halász, aztán Ács is szépíthetett volna, de hibáztak. 73. perc: A felezővonalnál Verest buktatták, de a játékve­zető nem sípolt, Szilvási pedig az előreívelt bőrgolyót a hálóba lőtte. 4-0. 76. p.: Cristea tört be a 16-oson belülre, ahol buk­tatták. A megítélt 11-est a sértett végezte el, amit a kapus kiütött, de az ismétlés már jónak bizonyult. 4-1. 85. perc: A lesre játszó vé­dők mellett Katona lépett ki, majd a hálóba gurította a játék­szert. 5-1. Ezzel kiütéses vere­séget szenvedett a pásztói csa- pat! Az őszi mérkőzések közül Új- szászon nyújtotta leggyengébb teljesítményét az eddig remekül szereplő pásztói csapat. Ezzel szemben a hazai együttes remek napot fogott ki, játékosai úgy­szólván kedvük szerint rúgták góljaikat. Az újszászi csapat még ebben az arányban is meg­érdemelte a győzelmet. Balga József: - A vereség­nek egyszerű a magyarázata: nagyon gyengén játszottunk a hazai pálya minden „előnyét” kihasználó Újszász ellen. Ifi: 3-2 (0-0). Kerekes Lajos Ács István „Elcsalta” a sípmester a meccset? Dunakeszi - Szécsény 2-1 Dunakeszi, 400 néző, vez.: Saskői. DUNAKESZI: Telek - Tóth, Balogh, Balázs, Szölősi, Jeszenszky, Horváth (Szabados), Varró, Simon (Szurgent), Törteli, Mundi. Edző: Steidl S. SZÉCSÉNY: Szatmári 8 - Kómár 8, Juhász 7, Várszögi 7, Zsigmond 7-2=5, Geczkó 7, Mátyus 7, Molnár 8, Árva 7, Smelkó 8, Végh 7. (A játékosokat az edző osztályozta). Edző: Sipkó Sándor. GL.: Szabados, Varró, ill. Smelkó. SÁRGA LÁP: Molnár, Smelkó, Végh. KIÁLLÍTVA: Zsigmond. 5. perc: Mátyus átadását Smelkó nagy helyzetben mellé­lövi. 8. perc: Végh beadását Árva az ötösről kapu mellé fejelte. 15. perc: Jobb oldali beadást követően Szabados kézzel jut­tatta a kapuba a labdát. A játék­vezető viszont középre muta­tott! 1-0. 35. perc: Smelkó félpályás szólója után a kapus kétségbee­setten mentett. 65. perc: Molnár nagy bom­báját Telek kapu fölé ütötte. 75. perc: Â reklamáló ven­dégcsapat edzőjét elküldték a kispadról. 80. perc: A játékvezető ért­hetetlenül 11 -est ítélt a hazaiak javára. Törteli lövését azonban Szatmári bravúrral hárította. Tudósítónk nem közölte, ki és mikor lőtte a hazaiak máso­dik gólját. „Kerülő úton” annyit sikerült megtudnunk, hogy a ta­lálatot Varró szerezte. 88. perc: Smelkó lépett ki a hazai védők között, és elegán­san a kapu közepébe emelt. 2-1. Az idény legjobb játékával előrukkoló szécsényi csapat vé­gigtámadta a mérkőzést. A baj­nokesélyes hazai csapat komoly játékvezetői segítséggel nyerte meg a meccset. Külön fájó, hogy az egyébként is szűkös já­tékkerettel rendelkező szécsényi csapatból ok nélkül három já­tékos is kipontozódott. Ami akár azt is jelentheti, hogy en­(1-0) Zsigmondot kiállították nek következménye az NB III-as szereplést is veszélyeztetheti Szécsényben. Sipkó Sándor: - Elképesztő, hogy tapasztalatlan, fiatal já­tékvezetők mit meg nem en­gedhetnek maguknak?! Felelőt­lenségükkel emberek, csapatok sorsát dönthetik el! pkó Bakiban játszott labdarúgó válogatottunk - A televíziónézők csupán az első gólt láthatták egyenes adásban Mi nem bakiztunk: hármas csapás - magyar módra Azerbajdzsán - Magyarország 0-3 (0-1) Az európai csoportokban a hét végén hamisítatlan „nagy­üzem” jellemezte a világbajnoki selejtező-műsort. Többek kö­zött a 3. csoportban is két összecsapásra került sor vasárnap. Ezek egyike a magyar válogatott föllépése volt. Csánk János szövetségi kapitány együttese a Bakiban lévő Bahramov-stadi- onban harmadszor lépett gyepre az 1998-as franciaországi vb- fináléba jutásért. A rivális Ázerbajdzsán legénysége volt. Totóeredmények 1. Svájc - Norvégia 2 2. Németo. - É.-írország X 3. Lengyelo. - Moldova lapzártánkig nem érkezett meg 4. Torino - Cremonese 2 5. Bari - Cesena X 6. C.d. Sangro - Brescia 2 7. Chievo - Salernitana 1 8. Cosenza - Empoli X 9. Genoa - Pescara X 10. Lucchese - Venezia X 11. Padova - Reggina X 12. Palermo - Lecce 2 13. Ravenna - Foggia X Pluszmérkőzés 14. Azerb. - Magyaro. 2 Baki, 35 000 néző, vezette: Po­liak (horvát). Azerbajdzsán: Zsidkov (Kudi- jev) - Gajszumov, Aszadov, Abusov, Agajev (Getman) - Ahmedov, Rzajev, Izsidov, Licskin (Haszanbekov) - Szu- lejmanov, Guszejnov. Magyarország: Sáfár - Bánfi - Mracskó, Kuttor - Nyilas, Urbán (Szlezák), Illés (Sándor T.), Halmai, Nagy N. - Klausz, Torma (Dombi). Gl.: Nyilas (2, egyet 1 l-esből), Urbán. Sárga lap: Aszadov, Rzajev, ill. Illés. Csank igazán jól „megkom­ponálta” a védelmet, mert a kezdeti hazai rohamoktól nem kellett sokat tartani. A 34. percben Guszejnov balról, éles szögből „próbálta ki”, mit is tud Sáfár, akinek ad­dig sok oka nem volt az ideges­kedésre. A meglehetősen gyengécske első félidei játszadozás kelle­mesen zárult. A labdát többet birtokló magyarok a 43. perc­ben vezetéshez jutottak. Nyilas - élete első válogatottbéli talá­lata volt ez - mintegy 13 méter­ről, ügyesen célozta meg a ha­zai kaput. Lövése Gajszumovot is érintette, a kapu jobb oldalá­ban landolt. (0-1). Fordulás után föltámadt a szél, és Azerbajdzsán csaknem negyedórán keresztül a közön­ség frenetikus biztatása köze­pette gőzerővel támadott. A nehéz negyedóra végezté­vel Halmai bődületes erővel a felső kapufát találta el, s ekkor már látszott, a magyarok aka­rata kezd érvényesülni. A 70. percben a második já­tékrészre alaposat javult Urbán cselezgetett az azerbajdzsáni büntetőterületen belül, a kapu­tól nyolc méternyire ellökték. A büntetőt Nyilas a kapu bal olda­lába lőtte. (0-2). A 82. percben bebiztosította győzelmét Magyarország. Nagy Norbert a bal oldalon ve­zetett akciót, ügyesen tálalt Ur­bán elé, aki hat méterről okos góllal állította be a végered­ményt. (0-3). A magyar válogatott derekas munkát végzett ezen a vasár­napi erőpróbáján, idegenben gyűjtötte be azt a három pontot, amely kétségkívül visszaadta a hitet. Egységesebb, jobb gárda benyomását keltette, mindössze a második félidő első harmadá­ban kényszerült jelentősebb védekezésre. A törékeny azer­bajdzsáni védelmet háromszor sikerült feltörni, a diadal meg­nyugtató. A csoport állása 1. Norvégia 3 3 0 0 9-0 9 2. Magyarország 3 2 0 1 4-3 6 3. Svájc 3 1 0 2 3-4 3 4. Azerbajdzsán 3 10 2 1-83 5. Finnország 2 0 0 2 2-4 0