Nógrád Megyei Hírlap, 1996. november (7. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-25 / 275. szám

i 1996. november 25., hétfő SporTTüköR 9. oldal Röplabda, NB II, Keleti csoport Minden jó, ha jó a vége Alkaloida - Salgótarjáni RK 0-3 (-1, -10, -3) Tiszavasvári, 100 néző, ve­zette: Szakóczai, Jávor. SRK: Kurekova, Győriné, Balázs, Pepsiczkyné, Gu- lyásné, Szabó I. Csere: Pus- nik, Karnis, Brunda, Lo- kotka. Játékosedző: Balázs Zsuzsa. A felnőttek meccsének ki­meneteléhez nem férhetett kétség: az ősszel végig bizto­san vezető vendégeknek köte­lezően „hozni kellett” a győ­zelmet a bajnokság sereghaj­tójánál is. Ezt bizonyította is az első szett, amelyben a rutinosabb SRK játékosai percek alatt majd’ tízpontos előnyre tettek szert. Balázs Zsuzsa játékos­edző ekkor beküldte a csere­sort, vagyis Pusnik Líviát, Karnis Erikát, Brunda Mag­dolnát és Lokotka Lindát, s a „második vonal” sem vallott szégyent: csupán egyetlen pontot engedélyeztek a hazai­aknak (1-15). 0-1. A második játékrészre visszaálltak az addig pádon „ücsörgő” kezdők (Balázs, Szabó, Gulyásáé, Kurekova), de úgy látszott, túlságosan is belefeledkeztek a pihenésbe, hiszen „dermedten” mozog­tak a játszma elején. Ezt pon­tokkal bosszulta meg az Alka­loida, de a vendéggyőzelem nem forgott veszélyben, így újra pályára léphetett Pusnik és Karnis, akik egyre inkább belelendültek a játékba, pont­erősen játszottak. A szett vé­gül 10-15-ös SRK-győzelmet hozott. 0-2. A harmadik „felvonást” már energikusabban, figuratí- vabban kezdték Győrinéék, mint az előzőt, Pepsiczkyné, Balázs, Kurekova és Szabó pontjai révén gyorsan meg­nyugtató előnyhöz jutottak. A szettre és a mérkőzésre Kar­nis tette fel a koronát egy gyönyörű ütésből szerzett ponttal (3-15). 0-3. Karnis Erika, a nyerő cse­reember FOTÓK: GYURIÁN Nyolcadik győzelmükkel megérdemelten szerezték meg az őszi bajnoki címet a tarjáni lányok-asszonyok, s ha nem is megnyugtató, de biz­tos előnnyel vezetik a bajnok­ságot. Alkaloida ifi - SRK ifi 2-3(8, -11,-3,3, -13) SRK: Lokotka, Brunda, He­gedűs A., Hegedűs M., Me­gyés, Nagy. Edző: Győriné Liktor Zsuzsa és Pepsiczkyné Szkiba Margit. Nem mindennapos nagy csatában szerezték meg idei negyedik győzelmüket Brun- dáék. Látványos játékkal sze­rezték sorra a pontokat, ám a bosszantó hibákból is akadt bőven... A tapasztalatlanság­nak is betudható hibák elle­nére az ifik is győzelemmel fejezték be a szezont, (ákos) Az őszi végeredmény 1. Salgót. RK 2. Szolnok 3. Biogal 4. Kaszások 5. ELCOMP 6. Dabas 7. BHG LTC* 8. Gyöngyös 9. Ny. TKFSE 10. Alkaloida 9 8 1 26- 5 17 9 7 2 21- 9 16 9 6 3 21-11 15 9 6 3 18-15 15 9 5 4 18-14 14 9 4 5 18-18 13 9 4 5 16-18 12 9 3 6 12-21 12 9 1 8 6-24 10 9 1 8 3-25 10 Listavezetőként térhet téli pihenőre az SRK csapata Kosárlabda, Magyar Kupa - A legjobb 16 között a Fekete Sasok „Orvosvér” folyt a csarnokban Salgótarjáni Fekete Sasok KK - OSC 115-60 (58-30) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 700 néző, vezette: Bodnár, Hegedűs. SFSKK: CARR 33/15, KOVÁCS 14/3, BORÓK 11/3, JANKOVICS 12/6, HASZJANOV 11/3. Csere: HOPKA 2, FEKETE 16, KLUG 6, EISERT 11/3. Edző: Mirko Zserajics. OSC: Simon 4, Jenei T. 2, dr. Király 9, JENEI ZS. 17/3, Vár­szegi 12. Csere: Selmeczi 2, Lajtai 2, Gombos 8, Dűrr 4. Edző: Rasid Abeljanov. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-8, 10. perc: 26-14,15. perc: 44-22,30. perc: 82-41,35. perc: 95-45. Magyar Kupa mérkőzésen fo­gadta szombat délután a salgó­tarjáni Fekete Sasok csapata a fővárosi OSC gárdáját. Ä tét a legjobb 16 csapat közé jutás volt, s mindenképpen a hazaiak számítottak esélyesnek, még úgy is, hogy Bíró Balázs - be­tegsége miatt - nem lehetett ott a többiekkel. A Sasok a szerdai, Szolnok elleni edzőmeccsen szerepelt kezdőötössel vették fel a harcot a Piros-csoport he­tedik helyén szerénykedő or­vosegyetemi alakulat ellen. A feldobás után Haszjanov sze­rezte meg a labdát, majd átadá­sát Carr juttatta a gyűrűbe. Az első öt percben még viszonylag szoros volt a mérkőzés, három­négy pont volt a különbség. Abeljanov edző a hetedik perc­ben időt kért, s megpróbálta rendezni a sorokat, a pillanatnyi szünet azonban inkább a hazai­akat nyugtatta meg, hiszen a nyolcadik percben tíz pontra nőtt a különbség. A hazai csapat annyira jól védekezett, hogy a vendégek alig-alig jutottak dobóhely­zetbe. A másik oldalon viszont szebbnél szebb kosarakat értek el a Sasok, különösen Larry Carr parádézott. A „rugólábú” játékos olyan NBA-színtű zsá­kolásokkal szórakoztatta a kö­zönséget (még hátrafelé is be­gyömöszölt egyet), hogy a pub­likum majd’ szétszedte a sport­csarnokot. A félidő végére ak­kora különbség volt már a két csapat között, hogy Zserajics mester pályára küldhette a cse­réket is. A második játékrész ott foly­tatódott, ahol az első abbama­radt. Carr a változatosság ked­véért nem zsákolgatott, hanem hárompontosokkal borzolta a vendégek idegeit. Az egyete­mistákon látszott, hogy lélek­ben már teljesen feladták a küzdelmet. Ennek eredménye­képp’ a harmincadik percre 40, két perccel később pedig 50 pont lett a különbség. A Sasok a 34. percben a jégkorongra emlékeztető sorcserét hajtottak végre. Három perccel a vége előtt Klug szerezte meg a Sasok századik pontját, s így a fiatal játékosra a meccs befejeztével nagy feladat várt a büfében (ő fizethette az első kört). A ven­dégekre mért megalázó veresé­get Jankovics utolsó másod­percben bevarázsolt trojkája tette teljessé. A salgótarjániak szórakoz­tató játékkal fektették két vállra szerény képességű ellenfelüket, arra pedig a legidősebb drukke­rek sem emlékeztek, hogy mi­kor aratott a Salgótarján tét­mérkőzésen ötvenöt pontos győzelmet. Carr hozta szokásos formá­ját, s jó néhány dolgot felvillan­tott a kosárlabda szépségeiből. Kovács ponterősen játszott, s védekezése is dicsérhető volt. Boróknak ezúttal nem kellett „meg­szakadnia” a pályán, végre felszabadul­tan játszha­tott. Jankovics leginkább há­rompontosai­val tűnt ki, centermunká­jára nem iga­zán volt szük­ség. Haszjanov régi önma­gára emlékez­tetve _ fogta össze a csapa­tot, méltó társa volt Carmak. Fekete ren­geteg lepatta­nót szerzett és pontszerző kezét is meg­találta. Klug erő­szakos betö­rései bizta­tóak voltak, bajnoki mérkőzé­seken is próbálkozni kellene ilyenekkel. Eisert hasznos tagja volt a csapatnak, sok pontot szerzett. Hopka ezen a meccsen többet játszott, mint az összes többin együttvéve. Számára ez jó ru­tinszerzési alkalom volt. Mirko Zserajics: - Jobbak voltunk. Kelemen Gábor Kosárlabda, NB II, Keleti csoport - Ismét csak öt Sas utazott el, edző nélkül Öt emberből áll egy csapat (?) Mezóoerény - Salgótarjáni FSKKII105-86 (47-27) Mezőberény, 200 néző, ve­zette: Szalontai, Ladányi. SFSKK II: Füssy 11, BÁ­LINT 13/3, Galicz 13, BESZE 24, KASLEDER 26. A tarjáni NB Il-es csapat háza táján - túlzás nélkül állít­ható - tűrhetetlen állapotok uralkodnak. A csapat tagjai immáron rendre edző nélkül, öten, saját autóval utaznak az idegenbeli mérkőzésekre. A körülményekhez képest most is helyt álltak a fiatalok, bár az első félidőben még rendre kimaradtak a dobások. A második félidőben már jól ját­szottak Kasléderék, hiszen azt egy ponttal meg is nyerték. A csapat létszámából adódóan a védekezéssel voltak csak prob­lémák, mert a kipontozódás réme Damoklész kardjaként le­begett a fejek fölött. A kapitány Kasléder és Besze hétről hétre kimagasló teljesítményt nyújt. Reméljük, hogy a helyzet hamarosan rendeződik, mert ez a csapat megfelelő háttérrel még nagyon sokra viheti. K. G. Sportturmix Újabb Schumacher Megkötötte első Forma 1-es szponzorszerződését Ralf Schumacher. A kétszeres vi­lágbajnok német Michael Schumacher 21 éves öccse a Günther nevű szerencsejá­ték-forgalmazó céggel kö­tött egymillió márkás, két­éves megállapodást. Ralf Schumacher a Jordan-csa- patnál kezdi jövőre első idényét a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnoksá­gon. Elindult a RAC-Rallye Brit földön megkezdődött a nemzetközi hírű RÁC autós rali. A viadalnak már a nyitó napján volt egy balszeren­csés szereplője: a háromszo­ros bajnok finn Juha Kank- kunen ugyanis a harmadik gyorsasági szakaszon kicsú­szott a jeges útról és kocsi­jának motorja súlyosan megsérült. Igaz, ezzel még aligha került behozhatatlan hátrányba, hiszen az angliai Chesterből elrajtolt és oda is érkező mezőny Skócia és Wales különböző területeit bejárva összesen 1770 ki­lométeres versenyben dönti el a végső sorrendet. Az első nap után mindenesetre a német Armin Schwarz (Toyota Celica) vezet 3:47 perc előnnyel a japán Masio Kamioka (Subaru Impreza) előtt. Emlékmű-stadion Tegnaptól a Népstadion is a világ több mint 800 béke­emlékműve közé tartozik. A Sri Chinmoy nemzetközi békealapítvány tagjai, to­vábbá a Népstadion és In­tézményei (NSI) vezetősége által szervezett avatóünnep­séget a Toronyépület előtt tartották meg. A Népstadi­ont megelőzően olyan léte­sítményt, helyszínt avattak békeemlékműnek, mint a Sydneyben lévő Operaház, a Niagara-vízesés vagy a New York-i repülőtér. Bukott a Barca (is) A spanyol bajnokság szom­bati fordulójában elveszí­tette őszi veretlenségét az FC Barcelona. A katalán gárda Bilbaóban ugyan Abe- lardo 25. percben szerzett fejesével, vezetéssel tért pi­henni, de fordulást követően a hazaiak előbb a 62. perc­ben Jose Mari kavarodás után belőtt góljával egyenlí­tettek, majd a 76. percben Guerrero a győztes találatot is megszerezte. Negyvenöt év bíráskodás után búcsúzott a síptól és a partzászlóktól a 75 esztendős Lévavári Gyula „Sok szép élményre, sok barátra tettem szert” Közel fél évszázados bíráskodás után tegnap elbúcsúzott a já­tékvezetéstől a hetvenöt esztendős Lévavári Gyula. Tegnap lengetett utoljára a Mátraszele - Karancsalja mérkőzésen, mely összecsapás előtt búcsúztatták barátai, kollégái és a Sal­gótarjáni Városi Labdarúgó Szövetség vezetői. Ekkor beszél­gettünk vele mi is a pályákon töltött éveiről. A deres fejű, ám testileg és szellemileg nagyon is fitt öregúr készségesen, bár néha könnyeivel küszködve mesélt emlékeiről.-Tizenhárom éves korom­ban kezdtem el focizni a Zagy- vapálfalvai SE-ben - mondta Lévavári Gyula. - Akkor még engedély kellett az iskola igaz­gatójától, hogy játszhassak. A szüleim nem nagyon örültek neki, hogy erre a „pályára” ke­rültem, kezdetben ellenezték is, de később beletörődtek.- Mikor lépett játékvezető­ként először a pályára?- Pontosan negyvenöt éve, 1951-ben kezdetem vezetni, először ifjúsági meccseket, majd megyeieket, s eljutottam az NB II-ig. Körülbelül 2500- 3000 mérkőzésen fújtam vagy lengettem, ennek kb. felén az NB-s osztályokban, a másik felén a megyében.- Melyik a legemlékezete­sebb meccs, amelyet vezetett?- A legelső. Komoly mérkő­zés volt a megyei első osztály­ban, az Öblös és a ZIM játszott, ezen a meccsen debütáltam. Segítőim Bácskái és Lejfler vol­tak.-A játékosokkal milyen vi­szonyt sikerült kialakítania?- Elmondhatom, hogy a negyvenöt év alatt soha nem volt problémám sem a játéko­sokkal, sem az egyesületekkel. Mindig sikerült jól együttmű­ködnünk. (Egy jó ismerőse mondta róla: mind a pályán, mind a magánéletben a halk- szavúság és a finom modor jel­lemezte és jellemzi ma is Léva­vári Gyulát.)-Az ismerősei, a családtag­jai hogyan fogadták, hogy min­den hétvégét a futballpályákon töltött?- Elfogadták, sőt, feleségem sokáig kijárt velem a mécs­esekre is, s végig mellettem állt.- Mit adott Önnek a labdarúgás, a játékveze­tés?- Rengeteg élményt, sok barátot, ismerőst - szerencsére ellenséget nem - egészséget és hosz- szú életet. Nézzen rám: a mai napig is bírom a fu­tást! Hasonló jó erőnlétet kívánok valamennyi sport­társamnak!- Mit fog csinálni most, hogy nyugalomba vonult?-Továbbra is kijárok a mérkőzésekre, de már csak nézőként. E mellett segí­tem a városi szövetség já­tékvezetői bizottságának munkáját is. Jó pihenést, és még hosszú, egészséges életet kívánunk! (andó) Lévavári Gyula pihenni küldte a sípot Totóeredmények Egy mérkőzést töröltek a tipposzlopból, a megállapí­tott eredmény lapzártánkig nem érkezett meg. 1. ül. Kér. - Ferencváros 1 2. Debrecen - Újpest 2 3. Bremen - Dortmund 2 4. Bielefeld - Freiburg 1 5. 1. FC Köln - Hamburg x 6. St. Pauli - Leverkusen 1 7. Schalke - 1860 München 1 8. Bologna - Atalanta 1 9. Cagliari - Napoli x 10. Lazio - Sampdoria x 11. Parma - Roma x 12. Perugia - Verona 1 13. Udinese - Juventus törölve Pluszmérkőzés 14. MTK-BVSC 2