Nógrád Megyei Hírlap, 1996. november (7. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-18 / 269. szám

Labdarúgás, NB II, Keleti csoport - Az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő Klasszikus kontrát játszott a Stécé Nyíregyházi FC - Salgótarjáni BTC 0-0 Nyíregyháza, 3000 néző. Vezette: Lánczos (6) (Szabó J., Vá­mos). NYFC: Mező 0 - Czap 6, Barna 6, Kiss 6 - Túróczi 5 (Göncz -, 77.) Karkusz 6, Kovács 5 (Capatina -, 69.) Besse­nyei 5, Kákóczki 5 - Domokos 5, Németh Gy. 5 Sira 5, 57.) Edző: Kiss Miklós. SBTC: Szabó I 0 - Kajli 5, Sági 7, Kecs­kés 6, Nagy 6 - Gubán 6, Németh T. 6, Stark 5, Forgó 5 - Bíró 5 (Palaticzky, 83.) Szabó II 5 (Gyetvai -, 90.). Edző: Kis Károly. SÁRGA LAP: Kajli (26. perc), Gubán (49. perc), Szabó II. (51. perc) Nagy (66. perc), Czap (79. perc). 26. perc: Kákóczki húszmé- teres szabadrúgását Szabó szögletre hárította. 43. perc: Bíró ívelt át a má­sik oldalra, a jobbösszekötó helyén szabadon tanyázó Gu­bán bármit csinálhatott volna a labdával, de végül csúnyán fölé durrantott. 45. perc: Stark ügyesen lé­pett ki a lesre játszó védők kö­zött, ám hosszan szöktette magát, ütközött Mezővel, s a labda pedig kapu mellé gurult. 54. perc: a tizenhatoson be­lül Sági mellbe rúgta Németh Gyulát, ám a játékvezető to- vábbot intett. (A hazai támadó nem tudta folytatni a játékot.) 88. perc: vendégkontra után Németh Cs. került jó hely­zetbe, ám gyatrán mellé lőtt. Az első félidő nagy részéről sok mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy dúskált az eseményekben. A félidő dere­kán egy hazai szabadrúgás után Kákóczki lövése tornáz­tatta meg a vendégkapust. Ez­után jó ideig akár újságot is olvashattak volpa a cerberu­sok. Mindkét védelem jól zárt. Sági volt a védelem oszlopa a középpályások közül inkább a vendégek jeleskedtek, hiszen jól őrizték embereiket. Unal­mas volt a zárás, a hazaiaknak nem sikerült emlékezetes csa­tában búcsúzni a drukkerektől. Ebben döntő szerepük volt a remekül játszó vendégeknek, akik jól mutatták be a klasszi­kus kontrajátékot. A hátsó sor kitünően zárt, a középpályások jó! tartották ellenfeleiket, a csatárokra sem lehetett pa­nasz. így aztán a döntetlen a hazaiak számára hízelgő, hi­szen amíg a nógrádiaknak óriási helyzeteik akadtak, ne­kik még lehetőségük sem na­gyon volt. Bár a meccs gyen­gécskére sikeredett, azért azt nem szabad elfeledni, hogy mindkét együttes várakozáson felül szerepelt ősszel, amiért gratulálni lehet a játékosok­nak. Kis Károly: - Gratulálok csapatom őszi szerepléséhez. Bár a Nyíregyháza többét tá­madott, a nagyobb helyzeteket mi hibáztuk el. Mán László Eredmények: Szolnok ­Diósgyőr 1-2, T.-kécske - KTE 2-0, T.-füred - H.-nánás 4-1. KSC-RSC - Kaba 2-1, Hatvan - K.-dorozsma 0-0, T.-vasvári - Eger 3-1. A bajnokság őszi végeredménye 1. Diósgyőr 14 9 3 2 21-11 30 2. Nyíregyháza 14 7 5 2 20- 9 26 3. Tiszakécske 14 8 1 5 21-14 25 4. SBTC 14 7 4 3 14-10 25 5. K.-dorozsma 14 6 6 2 16-10 24 6. Tiszavasvári 14 7 3 4 21-16 24 7. Szolnok 14 6 3 5 17-14 21 8. Kaba 14 4 7 3 15-13 19 9. Hatvan 14 4 4 6 17-16 16 10. KSC-RSC 14 3 7 4 14-16 16 11. Hajdúnánás 14 4 4 6 11-18 16 12. KTE 14 4 2 8 15-18 14 13. K.-barcika 14 3 3 8 15-23 12 14. Tiszafüred 14 3 3 8 13-21 12 15. Eger 14 1 3 1 10 7-28 6 Labdarúgás, NB III, Mátra-csoport - Gyöngyös - Palotás 4-3 (2-1) Szekula mesterhármasa is kevés volt Gyöngyös, 250 néző, vezette: Zsiák. GYÖNGYÖS: Sipeki, Patkó, Orsó, Galbács, Holtner, Szilágyi, Hadusovszki, Csomós, Szokolai, Kovács (Jaros), Polakovics. Edző: Czene József. PA­LOTÁS: Nagy, Aszódi, Kéri, Gubik (Kiss), Simó A., Mohácsi, Sass, Jele Cs., Óvári (Bencsik), Szekula, Jele Z. EDZŐ: Zemp- lényi Zoltán. SÁRGA LAP: Orsó, Hadusovszki, Szokolai, il­letve Aszódi. KIÁLLÍTVA: Jele Z. . Palotási támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. 7. perc: Szekula a jobb szélen felfutó Óvárihoz játszott, aki jól adott be, a menteni akaró Orsó­ról Szekula elé került a labda, aki hálóba lőtt. 0-1. 8. perc: a 16-oson belül buktat­ták Holtnert. A büntetőt Cso­mós a jobb alsó sarokba rúgta. 1-1. 22. perc: Csomós indítását Hadusovszki a 16-oson belül kapta, aki a kifutó Nagyon áte­melte a labdát, majd az üres ka­puba fejelt. 2-1. 43. perc: Holtner kézzel ütötte le Jele Zoltán szögletét, de a játékve­zető továb- bot intett. 49. perc: Sass három embert is ki­cselezett, Orsó a 16-os előtt buk­tatta. Kéri bombáját Si­peki bravúrral hárította. 54. perc: Jelez Z. szögletet ívelte be, a labda a védőkről Szekula elé pattant, aki 8 méter­ről a jobb alsó sarokba bombá­zott. 2-2. 59. perc: a késlekedő palo­tási védők gyűrűjéből Hadu­sovszki talált a hálóba. 3-2. 66. perc: Sass beadását Sze­kula a rövid saroknál mesterien perdített a hálóba. 3-3. 80. perc: Jelez Z. elé pattant a labda, a partjelző lest intett. Jele Z. megsértette a partjelzőt, a bíró kiállította. 84. perc: Hadusovszki a ven­dégvédők gyűrűjéből kitört, ke­resztbe játszott, a hosszú olda­lon érkező Holtner a bal kapufa tövénél hálóba kotorta a bőrgo­lyót. 4-3. Három volt nógrádi labda­rúgó vitte győzelemre a mátraal­jai gardát. Szekula mesterhár­masa sem volt elegendő. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Czene József: - Megjártuk a poklot és mennyet. Zemplényi Zoltán: - Védelmi hibáinkat a hazaiak jól kihasz­nálták. Ifi: 1-0. Szabó Mihály Szekula Ferenc 10. perc: Őri nem merte megfogni a hazaadott labdát, kirúgni sem tudta, s a berob­banó Ránits elpörgette mellette a pettyest. 0-1. 14. perc: Cristeát büntető- gyanúsan szerelték a pesti vé­dők a kapujuk előtt, ám a játék­vezető továbbot intett. Ezután Bíró kapott remek labdát, az ötös sarkáról megcélozta a ka­put, ám a játékszer elsuhant a jobb oldali léc mellett. 42. perc: a hazai védelem kihagyott, Ránits léphetett ki, ám elhamarkodottan lőtt. s lab­dája elkerülte Őri kapuját. 60. perc: Acs, a mezőny leg­jobbja tört be a 16-oson belülre, Szabó lerántotta, amiért piros lapot kapott. A játékvezető 11- est is ítélt, amelyet Cristea vég­zett el. Ám rosszul helyezte a labdát, a kapus hárítani tudott, s az ismétlés sem sikerült. 75. perc: góllá értek a soro­zatos hazai támadások. Bíró egy csel után okosan helyezett a vendégek kapujába. 1-1. 78. perc: a csereként beállt Bognár lépett ki a védők gyűrű­jében, de Doma elkaszálta. A megítélt 20 m-es szabad­rúgásból Sármány a bal alsó sa­rokba csa­varta a lab­dát. 2-1. 83. perc: Veress és Cristea ka­kaskodni kezdett, a játékvezető mindkettőjüket zuhanyozni küldte. Az ismét kitűnő csapatszel­lem, meghozta a remélt ered­ményt. A játékvezetői hármas kitünően bíráskodott. Balga József: - Gratulálok a fiúknak az őszi jó szerepléshez. Köszönetét mondok Miriez Ti­bor elnöknek, és azoknak a lel­kes szurkolóknak, akik végig kitartottak mellettünk és bíztak bennünk. Ifi: 1-1. Kerekes L. Minden jó, mert jó lett a vége Pásztó-Hasznos FC - Rákospalotai EAC 2-1 (0-1) Pásztó, 300 néző, vezette: Csukás (Szabad, Szabó). PHFC: Őri 6 - Kodák 7, Fazekas 7, Budavári 7, Sármány 8 - Ács 9, Veres 7, Buzma 7, Erhardt 6, (Bognár -) - Bíró 7, Cristea 7-2=5. Edző: Balga József. REAC: Gál - Takács B. Princz, Siteri, Szabó, Herczeg, Veress, Szöcs (Takács S.) Ránits, Csikós, Doma. Edző: Kiss László. GÓLLÖVŐ: Bíró, Sármány, illetve Ránits. SÁRGA LAP: Veres, illetve Takács B., Szabó, Csikós, Doma. PIROS LAP: Cristea, illetve Szabó, Veress. Kodák Gyula Padlót fogott, de „feltámadt” Szécsény Szécsény - Selyp 3-3 (1-1) Szécsény, 500 néző. Vezette: Paróczai. SZÉCSÉNY: Szathmári 6 - Kómár 8, Juhász 6, Várszögi 6-2=4 - Kiss Z. 5 (Jusztin -), Mátyus 7, Hodur 6, Molnár 6, Geczkó 6 - Árva 6, Oláh 8. Edző: Sipkó Sándor. SELYP: Juhász - Tóth G, Kurucz, Lilik, Pálinkás (Szakolczai), Pásztor, Tábori, Fekete, Muraközy, Molnár, Bazsó (Demeter). Edző: Posch Péter. SÁRGA LAP: Pálinkás, Pásztor, Tóth G. KIÁLLÍTVA: Várszögi. A csapatok nagy küzdelmet vívtak fotó: rigó 6. perc: formás vendégakció végén Muraközy átadását Bazsó lőtte a hálóba 0-1. 14. perc: Molnár játszott kö­zépre, Árva ügyesen átlépte a labdát s a jókor érkező Oláh nem kegyelmezett 1-1. 47. perc: Molnár 18 m-ről hatalmas kapufát lőtt. 48. perc: Mátyus jobb oldali beadását Geczkó 5 m-ről pör­gette az üres kapu mellé. 53. perc: Juhász felszabadí­tását Muraközy igazítás nélkül vágta a hosszú sarokba 1-2. 60. perc: Fekete, Pásztor összjáték után Pásztor ügyesen emelt a kifutó Szatmári háló­jába 1-3. 64. perc: Várszögi visszahú­zás miatt megkapta a második sárga lapját, így létszámhát­rányba került a hazai csapat. 70. perc: Kómár szabadrúgá­sát Juhász bólintotta névrokona kapujába 2-3. 74. perc: Mátyus beadását Oláh fejelte kapufára. 89. perc: Mátyus beadását a jó ritmusban érkező Oláh fe­jelte a hálóba 3-3. Az erősen tartalékos hazai csapat még fel sem ocsúdott, máris vezetéshez jutott a hevesi gárda. A gyors választ követően kiegyensúlyozottá vált a játék. A második játékrész elején Geczkó eldönthette volna a mérkőzést. Kétgólos selypi ve­zetés után Várszögi a pálya el­hagyására kényszerült, s ekkor nemigen volt ember, aki bízott volna a szécsényiek feltámadá­sában. Amit aztán az utolsó 20 percben művelt a hazai együt­tes, az maga volt a csoda. Min­den szécsényi játékosa dicsére­tet érdemel a teljesítményéért. Sipkó Sándor: - Az a csa­pat, amelyik ilyen helyzetben és körülmények között is talpra tud állni, megérdemli szurkolók szeretetét. Külön öröm szá­momra, hogy Oláh Miklós visz- szatért „tanult szakmájához”. (kós) További eredmények: Jászbe­rény - Dreher S. 2-1, Kisúj­szállás - Dunakeszi 0-2, Füzesabony - Besenyőtelek 1- 0, Multi-Rocco - Üjszász 2- 2, Gödöllő - Monor 1-0. A bajnokság állása 1. Dunakeszi 15 12 0 3 33-10 36 2. REAC 15 9 2 4 29-12 29 3. Füzesabony 15 9 2 4 24-14 29 4. Besenyőtelek 15 8 3 4 21-13 27 5. Palotás 15 7 4 4 22-19 25 6. Pásztó-HFC 15 6 6 3 12-13 24 7. Selyp 15 6 5 4 31-26 23 8. Monor 15 6 3 6 22-17 21 9. Jászberény 15 6 3 6 19-14 21 10. Multi-Rocco 15 5 4 6 13-20 19 11. Újszász 15 5 3 7 22-20 18 12. Gyöngyös 15 4 3 8 17-22 15 13. Szécsény 15 3 6 6 19-25 15 14. Dreher S. 15 4 3 8 18-34 15 15. Kisújszállás 15 3 1 11 13-35 10 16. Gödöllő 15 2 2 11 13-34 8 Labdarúgás, NB I - Tizenötödször is nyert az MTK - Óvhat a Fradi ellen a Győr - Továbbra is gyengélkedik a Stadler és a Csepel Pécs egy pontot adott a Debrecennek, kettőt elvett magától Csepel - Vác vettek maguktól... A Ferencvárosban a lefújás N„ Korsós, Bekő, Árki, ill. ma játsszák a Szőnyi úton. 1-1 (0-1) Csepel, 1000 néző, v.: Vágner. Stadler - MTK 1-2 (0-1) pillanatában négy idegenlégiós volt a pályán, emiatt lehet, Csóka, Tóth Gy., Kocsárdi. Egy gól, más semmi... A bajnokság állása 1. MTK 15 15 0 0 47-11 45 Gl.: Jakab, ill. Andrássy. Akasztó, 500 néző, v.: Csema. hogy óvnak a győriek. * * * 2. Ferencváros 15 12 2 1 31-16 38 Sárga láp: Nagy Tamás, Pét­Gl.: Mikóczi (11-esből), ill. * * * Békéscsaba - Újpest 3. Újpest 15 11 2 2 35-14 35 rók, ill. Ándrássy, Horváth. Ki­Illés (2, egyet 11-esből). Sárga * ’ Vasas - III. Kér. TVE 1-3 (1-2) 4. Vasas 15 10 2 3 20-10 32 állítva: Tyukodi. lap: Jeremejev, Kertész, Deme, WÊÊÈ 1-0 (0-0) Békéscsaba, 2500 néző, v.: Ju­5. Debrecen 15 7 4 4 30-20 25 A két egykori SBTC-csapat­Lehota, ill. Illés, Molnár. Kiál­BSpr «w-ç, Fáy utca, 4000 néző, v.: Varga hős. 6. BVSC 14 6 4 4 21-14 22 társ (Oláh és Lajkovics) jelen­lítva: Jeremejev. S. Gl.: Fehér (öngól), ill. Véber, 7. Zalaegerszeg 15 7 1 7 16-21 22 légi gárdái barátságos döntet­A 15. győzelem az őszi baj­■Hl m Gl.: Fischer. Sárga lap: Szanyó, Kovács Z. Sárga lap: 8. Kispest 14 6 3 5 20-19 21 lent játszottak. noki címet jelenti az MTK-nak. Herczeg, Aranyos, Juhár, ill. Major, Unciás, ill. Kvasz, 9. Győri ETO 15 6 2 7 18-24 20 He * * * * * bplllP'A " / j Varga, Kiss. Zombori, Fehér, Kovács Z. 10. Haladás 15 5 4 6 20-17 19 Pécs - Debrecen Ferencváros - Győr Gólképtelen a Kerület csa­Olyan jól megy az Újpest­11. Videoton 15 4 6 5 17-17 18 1-1 (1-0) 3-2 (2-1) társora... nek, hogy még a csabaiaknak is 12. Békéscsaba 15 4 3 8 18-22 15 Pécs, 2000 néző, v..- Kincses. Üllői út, 11000 néző, v.: Mól­He Hs H« segíthetett... 13. III. Kér. TVE 15 3 5 7 17-26 14 ' Gl.: Tököli, Győri (öngól). nár. Videoton - Zalaegerszeg He He He 14. Vác 15 3 4 8 19-27 13 Sárga lap: Schneider, ill. Stu­Gl.: Nyilas, Horváth, Ni­■ , : 1-0 (0-0) Haladás - Siófok 15. Siófok 15 3 3 9 10-27 12 par, Madar Cs. csenko, ill. Szarvas (2). Sárga ; Székesfehérvár, 3000 néző, v.: 2-3 (0-1) 16. Csepel 15 1 6 8 15-29 9 A pécsiek egy pontot adtak a lap: Nagy N., Jagodics, ill. ' ________________________________1 Kiss G. H« H« He 17. Stadler 15 2 2 11 7-23 8 Debrecennek, kettőt viszont el­Mracskó, Hámori. Illés ismét két gólt lőtt Gl.: Takács. Sárga lap: Tóth A BVSC - Kispest találkozót 18. Pécsi MFC 15 1 3 11 10-34 6