Nógrád Megyei Hírlap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-04 / 207. szám

1995. szeptember 4., hétfő SporTTüköR 11. oldal Labdarúgás, Nb III, Mátra csoport Szécsényben megkezdődött a (gól)szüret Szécsényi VSE - Gyöngyösi AK 3-2 (1-1) Szécsény, 500 néző, v.: Sütő. Szécsényi VSE: László - Romár, Hodúr, Juhász, Várszögi -Végh, Zsigmond, (Oravecz), Mol­nár, Zsély (Percze) - Bódi, Árva (Geczkó). Edző: Bérezi József. Gyöngyösi AK: Kemenár - Keibl, Sándor, Nemoda, Szpahics, Karsai, Nagy, Csomós, (Madoniczki), Tóth, Laczkovich, (Ju­hász), Creista. Edző: Hegedűs Béla. Kezdés után az első vendég­támadásnál máris megsérült a hazaiak kapuvédőjének keze, Csomós hagyta rajta lábjegyét. 7. perc: Molnár jobb alsó sa­rokra helyezett fejesét Kemenár vetődve hárította. 15. perc: megszerezték a ha­zaiak a vezetést: középről Végh indította támadásba a jobb olda­lon Molnárt, aki egyből Árvá­hoz passzolt. A fiatal csatár egyedül állt a kapuvédővel szemben, de elbizonytalano­dott, és nem találta el a labdát, amely az üres sarok felé ván- szorgott. Végül nagy kavarodás után a szemfüles Bódi kanalazta be a gólvonalon túlra a labdát. 1-0. 30. perc: váratlan lövést eresztett meg Laczkovich, László kapujára, amely meg­lepte a sérült kapuvédőt, és ke­zei között a hálóba hullott az egyenlítő gól. 1-1. 47.perc: újra megszerezte a vezetést a hazai csapat. Lendü­letesen támadtak, és az egyik akció végén Juhász fejjel csúsz­tatta a labdát Boáihoz, aki egy testmozdulattal megzavarta a vendégkapust, majd a támadás­sal együtt érkező Zsély elé tette le a labdát, és máris zörgött a háló. 2-1. 52. perc: Laczkovich újra tá­voli lövéssel egyenlített, ezúttal az egyik hazai védő irányt vál­toztató labdája tréfálta meg a hazai kapuvédőt. 2-2. 57. perc: szépségdíjas akció futott a gyöngyösi kapu felé. Molnár a bal oldalon robogott el, két hazai védőt is kicsele­zett, majd a labdát félmagasan Bódi irányába lőtte, aki a leve­gőben úszva a bal kapufa mellé fejelte a labdát. 77. perc: az egyik legjobb szécsényi játékos, Hodúr har­colt ki egy partdobást, a labda Bódihoz szállt, aki jól ismerte fel, hogy Végh szabadon tartóz­kodik a 16-oson belül, és hozzá juttatta fejjel a labdát, aki nem habozott, és egyből a jobb felső sarokba helyezte a hazaiak harmadik gólját. 3-2. A szécsényi csapat idei leg­jobb csapatjátékát nyújtotta, kü­lön erényük, hogy a gólszerzés örömének ízét hárman is meg­kóstolhatták. Jók: Molnár, (a mezőny leg­jobbja), Zsély, Bódi, Hodúr, Juhász, illetve Laczkovich, Nagy, Szpahics. Bérczry József: - Élvezetes, változatos játékkal megérde­melt győzelmet aratott a csapat. Hegedűs Béla: - Javult a csapatjáték, de csak 7-8 játé­kossal vagyok elégedett. Ifi: 0-1. Rácz András Újabb állomás a „kudarc-túrán” Jászberényi SE - Hasznosi SE 6-0 (3-0) Jászberény, 200 néző, v.: Rabecz. Hasznos: Kürty (Koncsik) - Maksód, Ándó, Rizán, Kisbenedek - Kerekes (Virányi) a 46. percben, Maksóv, Bognár, Jeremiás - Pingiczer, Balogh (Aig­ner) a 81. percben. Edző: Koncsik László. Sárga: Andó az 51., Virányi a 87. percben. A hasznosiak tehetetlenül nézték a jászberényi gólözönt fotó: arch. 9.perc: az első igazi helyzet a vendégek előtt adódott, de Kerekes elől az utolsó pillanat­ban mentettek a védők. 24. perc: a jászberényi Ba­logh 15 méterről erős lövést küldött kapura, a vetődő Kürty- ről a labda Ládi elé pattant és ő 2 méterről nem hibázott. 1-0. 30. perc: a kitörő Baloghot a hazai védők a büntetőterületen belül buktatták, de a játékve­zető sípja néma maradt. 32. perc: a lesre játszó hasz­nosi védők közül Ládi ugrott ki és Kürtyt is kicselezve lőtt a há­lóba. 2-0. 42. perc: ismét Ládi lőtt a kapu jobb sarkába 3-0. 58. perc: jobb oldalról pon­tos beívelés érkezett Ládi elé, aki egyszerűen a léc alá vágta. 4-0. 64. perc: Virányi kísérlete­zett 20 méterről, de ez is a hazai portás kezében halt el. 69. perc: balról az alapvo­nalról visszalőtt labdát Ládi he­lyezte a kapu sarkába. 5-0. Az esetnél a vendégek ka­pusa megsérült, később a pász­tói kórházban szemöldökét több öltéssel kellett össze­varrni. 76. perc: a hazai kapus, ha üggyel-bajjal is, de hárította Balogh közeli lövését. 80. perc: Szerdahelyi látvá­nyos mozdulattal beállította a végeredményt. 6-0. Kis ünnepség előzte meg a találkozót. A hazai vezetők kö­szöntötték a színeikben kétszá- zadik mérkőzését játszó Ládit. A gólvágó a statisztika szerint 158 esetben terhelte meg az el­lenfél kapuját. Ötletessége ezen a mérkőzé­sen is főszerepet játszott, vezér­letével a minden csapatrészé­ben jobban teljesítő hazaiak ilyen arányban is megérdemel­ten nyerték a találkozót. Koncsik László: - Amíg ilyen fegyelmezetlenül ját­szunk, addig csak ez az ered­mény születhet. Jó: Maksó D. Ifi: 8-2. Balga József Labdarúgás, Nß II, Keleti csoport Diósgyőri pofonok a Tóstrandon 't­Mint Gubá, úgy szálltak el az SBTC pontszerzési reményei. Salgótarjáni BTC - Diósgyőri FC 0-1 (0-0) Salgótarján, 2000 néző, v.: Vad. SBTC: Rácz - Lajkovics - Kajli, Homann, Lenkey - Németh, Oláh B., Gyetvai, Stark - Gubán, Forgó. Edző: B. Kovács Zoltán. Diósgyőr: Hanyecz - Vámosi - Földvári, Farkas, Takács - Varga, Danes, Mbemba, Tábori - Tóth, Pitács. Edző: Oláh Ferenc. Csere: Tábori és Pitács helyett Nagy Cs. és Rácz a 68., Forgó helyett Géczi a 80., Mbemba helyett Farkas J. a 88. percben. Gl.: Farkas A. a 82. percben. Sárga: Mbemba a 25. (Oláh leteríté- séért), Farkas A. a 32. (Oláh felvágásáért), Takács a 44. (Gu­bán akasztásáért), Kajli a 46. (Tábori felvágásáért), Rácz a 87. percben (könyökkel ütésért). 6. perc: A hazaiak végez­hettek szabadrúgást a jobb ol­dalról a tizenhatos sarkának magasságából. A legurított labdából Homann lőtt, az cen­timéterekkel, de elsuhant a jobb alsó sarok mellett. Foko­zatosan magára talált a hazai csapat, de enyhe fölényüket csak eredménytelen sarokrú­gásaik jelentették, ez viszont, ahogy lenni szokott, a vendé­geket hozta fel. Előbb az ismét sokat hibázó Pitács 18 méter­ről éles szögből bombázott az oldalhálóba, majd Tóth előtt adódott gólszerzési lehetőség, de 10 méterről leadott, bal alsó sarokra tartó lövését Rácz ki­tűnő érzékkel hárította. 23. perc: A megint kitűnő formában játszó Danes szök­tette a jobb oldalon felfutó Tóthot, aki középre nyesett, de a hazai kapuvédő merész kive­tődéssel hárított. Egy perc el­teltével a szituáció megismét­lődött, azzal a különbséggel, hogy most Pitács fejese a jobb kapufa tövét súrolva hagyta el a játékteret. 34. perc: Forgó-Oláh össz- játék után az ismét nagy for­mában focizó középpályás ki­tűnő labdát tálalt a tizenhatos vonalán üresen álló Forgó elé, aki kivárt, így a védők az utolsó pillanatban tisztáztak. 38. perc: Tóthnak most sem sikerült bevenni a Stécé kapu­ját. A tizenegyes pontról felugorva, igazából senkitől sem különösebben zavartatva, fejelt a felső lécre, ahonnan a labda a mezőnybe vágódott. 51. perc: Oláh szöktette a jobb oldalon lévő Némethet, aki pontosan ívelt keresztbe Starknak, ő 14 méterről egyből lőtt, de a játékszer elkerülte a jobb felső sarkot. 59. perc: Gyetvai adott ki­tűnően a középen üresen álló Forgóhoz, de ő ismét kivárt, így felszabadíthatott a diósgyőri védelem. Elsősorban a játékvezető következetlenségei miatt egyre paprikásabb lett a han­gulat. Összetűzés egy időben a lelátón és a pályán is. Kint a nézők között elcsattant egy­két pofon, a pályán Farkas és Gubán között támadt nézetel­térés. Szerencsére mindkét he­lyen rövid idő alatt lecsilla­podtak a kedélyek. Egyre jobban fáradtak a csapatok, több lett a hiba mindkét oldalon. A hazai szurkolók olykor nyomdafes­téket nem tűrő szavakkal szó­lították fel a vezető edzőt cse­rére. Ez meg is történik - a vendégcsapatnál. 72. perc: Az utolsó SBTC- gólhelyzet is kimaradt. Stark-Oláh-Gubán akció után Forgó elé került a labda, de Hanyecz kifutva, lábbal tisztá­zott a csatár elől. 82. perc: Középről 20 mé­terről Dancsnak a jobb alsó sa­rok felé tartó lövését Rácz bra­vúrral szögletre hárította. A bal oldali sarokrúgást köve­tően a labda Farkas elé pattant és ő 12 méterről elemi erővel vágta a kapu közepébe. 0-1. Részben hideg, részben esős, részben napsütéses idő­ben, változatos, olykor ke­mény csatát vívott a régebben még élvonalban játszó két csapat. A több mint félszáz NB I-es találkozón a vendégek még mint a Diósgyőri Vasgyá­rak Testgyakorló Köre, a haza­iak pedig Bányászként vetél­kedtek. Azóta viszont történt egy s más: hol vannak a vas­gyárak és a bányák?! Mind­emellett a rangadónak számító találkozón valóban az NB II Keleti csoportjának két leg­jobb csapata mérkőzött meg. Szinte az első pillanattól kezdve kialakultak az elvá­laszthatatlannak tűnő párok: Homann-Tóth, Kajli-Pitács, Lenkey-Varga, Föld­házi-Forgó, Tábori-Gubán, Mbemba-Stark. Az egyik ol­dalon viszonylag szabadabban játszhatott Oláh, a másikon a nagy munkabírású Danes. A piros-fehérek többet bir­tokolták a labdát, harcosab­bak, keményebbek voltak, no és, gólt is tudtak rúgni, így megérdemelten nyerték a ta­lálkozót. Vad játékvezető következet­len és téves ítéleteivel rontotta a mérkőzés színvonalát. B. Kovács Zoltán, a Nem­zeti Sportnak nyilatkozva: - Fájó vereség, mert úgy érzem, hogy játékunkkal egy pontra feltétlen rászolgáltunk. Oláh Ferenc: -Azt hi­szem, egy góllal feltétlen job­bak voltunk. Jók: Rácz, Kajli, Lajkovics, Homann, Oláh, illetve Vá­mosi, Mbemba, Danes, Tóth.- gara ­Kardossal erősödött a Pásztó Pásztó FC - Multi Roceo 1-1 (0-0) Pásztó, 300 néző, v.: Holló. Pásztó: Juhász - Budavári, Faze­kas, Szeles, Váradi, Bognár, Galbács, Nagy I.,(Kónya) Szu- hánszki, Balogh, Petre (Szabó). Edző: Kardos József. A mérkőzés előtt Kardos Jó­zsef, a többszörös volt váloga­tott labdarúgó, a pásztói csapat újdonsült edzője a következő­ket nyilatkozta: - A döntetlen eredménnyel elégedett lennék és azt sikernek könyvelném el, mivel ismerem a fővárosi egye­sület játékosállományát. 46. perc: Nagyi, átverekedte magát a védőkön, és estében 5 méterről betalált az ellenfél ka­pujába. 1-0. 51. perc: sakk-matt helyzetet hozott össze a Pásztó a vendég­csapat kapuja előtt, de Bognár 8 méterről hibázott. 63. perc: az PFC 16-osán be­lül ide-oda pattogott a játék­szer. Fekete eszmélt legelőször, és 8 méterről a hálóba lőtt. 1-1. Nagy iramban kezdett mind­két csapat. Az együtteseken le­hetett érezni a feszültséget. Kapkodó, ideges volt a játék, sok volt a pontatlanság, a rossz megoldás. A pásztói középpá­lyások közül az eltiltott Ta- mássi hiányát nagyon meg­érezte a hazai csapat. A máso­dik félidő első percében meg­szerzett pásztói vezetés után a vendégcsapat kitámadott, így több lehetőség adódott a gól­szerzésre. Mindkét kapu több­ször forgott veszélyben, de a csatárok elügyetlenkedték e helyzeteket. Holló játékvezető alacsony színvonalon dirigálta az össze­csapást. Jók: Fazekas, Galbács, Bog­nár, Nagy I. Kardos József: — A mérkő­zés előtt kiegyeztem volna a döntetlennel. Helyzeteinket sorra elhibáztuk, így az ered­ményt igazságosnak tartom. Ifjúsági mérkőzés: Pásztó FC-Multi Rocco 0-8 (0-5). Pásztó, 80 néző, v.: Gótka. Pásztó: Árminincki - Nagy S.,(Molnár), Kelemen, Sidi D. (Czudar), Sidi R., Dancsók, Gortva, Bagyinszki, Kürti (Dinka), Szappan (Nagy P.), Sárközi. Edző: Csőri József. A súlyos vereség ellenére a szur­kolók megtapsolták a pásztói tinédzsereket. Bazsó Béla * Kézilabda, Nß II, Északi Csoport, férfiak Gyarmati siker a véghajrában Bgy. Kábel SE - Csömör KSK 25-20 (11-11) Balassagyarmat, 100 néző, v.: Demény, Kerek. Kábel: Szu­kán - Géczy, Szerényi 2, Cseri 5/2, KIS 1, Kertész 6, Kecskés 1. Cs: Dósa (kapus), BÁN 3, ABAY 7, Pál, Kovács K. Edző: Lombos István. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1. Kiállítások: 18 p.(+2 kizárás), ill. 8 p.(+l végleges). A mérkőzés alakulása: 15. p.(6-4), 21. p..(9-6), 38. p.( 14-11), 52. p.(19-18). A találkozó gyászszünettel kezdődött, a közelmúltban el­hunyt egykori nagyszerű gyarmati kapus, Kenyeres László emlékére. Az első percekben a csömö­riek gépezete tűnt olajozot- tabbnak. Góljaikra csak-csak válaszoltak a hazaiak, de a megszokott, átütő erejű táma­dások hiányoztak. A kábele­sek akkor tudtak újítani, ami­kor Abay csatasorba állásával felgyorsult a játék, s most már indításgóloknak is örvendhe­tett a publikum. A félidő vé­gére azonban érthetetlen mó­don elfáradtak Kisék. Szünet után feljavult a ká­beles védekezés. A Pest me­gyeiek nyolc percen keresztül tanácstalanul szőtték támadá­saikat, veszélytelennek bizo­nyultak Dósa kapujára. Ekkor észrevették, hogy a beállós posztján van keresnivalójuk. A fiatal Pardi révén rövid időn belül csökkentették is a hát­rányt. Áz utolsó öt percben Cseri nagyot javult, Ábay szebbnél szebb gólokkal hozta lázba a közönséget, s a véghajrában ismét régi önmagára emlékez­tetett a palóc legénység. Kemény, ám nem durva mérkőzésen győzött a gyar­mati gárda a tavaly bajnoki címért küzdő csömöriek ellen. Az erősen tartalékos - négy kezdőjátékosát nélkülöző - Lombos-legénység a mérkőzés összképét tekintve megérde­melten győzött. Lombos István: —Zöldek vagyunk még, de már érésnek indultunk. (hegedűs) <»r­.jjv 4.'/1 />;< v