Nógrád Megyei Hírlap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-25 / 225. szám

j. szeptember 25., hétfő SporTTüköR 7. oldal Labdarúgás, IVB III, Mátra-csoport Csak küzdelem volt... Hasznos SE - Pásztói FC 0-0 Hasznos, 800 néző, vezette: Pintér. Hasznos: Koncsik - Maksó D., Andó, Pingiczer, Rizán, Kerekes (Kisbenedek), Jeremiás, Bognár, Géczi, Garami (Virányi), Maksó V. (Balogh Z.) Edző: Nagy Vilmos. Pásztó: Juhász - Budavári, Fazekas, Szeles, Vá- radi, Tamássy, Galbács, Nagy, Szabó (Szuhánszky), Balogh T., Bognár A. Edző: Kovács József. Sárga: Maksó D., Bognár Zs., illetve Galbács. 4. perc: két hasznosi szöglet vezette be a mérkőzést. 5. perc: Rizán felvágta Galbá- csot, a 20 m-es szabadrúgásból Szeles lövését Koncsik fölé ütötte. 16. perc: Géczi 17 rn-ről nagy lövést küldött kapura, Juhász bravúrral védte. 26. perc: Szeles 6 m-es fejesét óriási bravúrral tolta fölé Kon­csik. 38. perc: Andó 17 m-ről nehéz szögből nagy erővel lőtt, a ka­pus szögletre hárított. A szöglet után Andó 14 m-ről alig fejelt fölé. 56. perc: Szöglet után Tamássy fejelt 5 m-ről mellé. 51. perc: Pingiczer 20 m-es bomba szabadrúgását védte Ju­hász. 60. perc: Géczi az ötösön elpe­pecselt egy nagy gólhelyzetet. 63. perc: Szeles veszélyezte­tett, de a 16-oson belül szerel­ték. 67. perc: Balogh Z.-t gólhely­zetben szögletre szerelték, a sa­rokrúgás után Juhász védett bravúrral. 79. perc: Védelmi hiba után Koncsik bravúrjára volt szük­ség. 83. perc: Bognár Zs. 5 m-ről nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. Közepes színvonalú mérkő­zés, sok apró szabálytalanság­gal tarkított gólképtelen csatár­sorokkal és szerencsére fölös­legesen megerősített rendezői gárdával. Jók: A hazaiakból senki, il­letve Fazekas, Tamássy, Gal­bács. Nagy Vilmos: - A Pásztó an- tifocit játszott. Mi veszítettünk két pontot, nem a pásztóiak nyertek. Kardos József: - A helyzete­ink alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Azonban a végén a döntetlennek is örülnünk kel­lett. Kerekes Lajos A hasznosi csapat a nyári felkészülés során Helyzetkihasználás, óh! Karcag Épkar SE - Szécsény VSE 2-0 (1-0) Karcag, 700 néző. Vezette: Veress. Karcag: Móga - Pataki, Varga Z. (Kis L.), Méhes, Varga J., Albert, György, Bernáth, Békési, Kocsis, Lekvár. Edző: Ágh Gábor. Szécsény: László - Kómár, Kerényi, Várszögi, Juhász, Végh, Zsigmond, Geczkó (Oravecz), Zsély, Bódi, Árva. Edző: Bérezi József. 11. perc: A vendégvédelem közepe nagyot hibázott, Békési lövéshez jutott, amit a kapus ugyan kiütött, de a jókor érkező Bemáth értékesítette a kínál­kozó helyzetet. 1-0. 78. perc: Oravecz fejese a felső kapufán csattant. 80. perc: Albert a vendégtér­fél közepén egyből emelt Bé­kési elé, aki a bal összekötő he­lyéről 20 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal alsó sa­rokba. 2-0. Jók: Kocsis, Békési, Albert, ill. Juhász, Várszögi, Zsély. Bérezi József: — Ellentétes félidőt produkált a két csapat. A helyzeteit a Karcag jobban ér­tékesítette, és ezzel nyert. Ifi: Karcag Gépkar SE-Szé- csény VSE 0-0. Bihari Kosárlabda NB I, „Zöld csoport” Ha a játék nem is, a győzelem elfogadható MEAFC - Salgótarjáni KK 76-85 (48-45) Miskolc, egyetemi körcsarnok, 500 néző, vezette: Balogh, Ber­nât. MEAFC: FEJES 26/6, Nagy 6, ÁDÁM 18/3, Borosnyai 3/3, Tóth 13. Csere: Tahin 6, Jávorszki, Vitális, Kamrás 4, Greb- nvev. Edző: Lukicsevics Miien. SKK: SKURIN 22/6, KOVÁCS 25/3, Fekete 2, Tursics 10, Borók 8. Csere: BERKICS 18, Mol­nár. Edző: Valaczkay Győző. A Losonc elleni előkészületi meccs jó bemelegítés volt Kapkodó játékkal, idegesen kezdődött a találkozó. A ven­dégcsapat nem találta a megfe­lelő ritmust, ezért a hazaiak könnyedén érték el pontjaikat, és a félidő közepére 8 pontos előnyre tettek szert. Valaczkay megpróbálta rendezni a soro­kat, de kevés sikerre, mivel a Salgótarján elsősorban védeke­zésben gyengét nyújtott. A fél­idő végére mégis sikerült há­rom pontra megközelíteni a lel­kes egyetemistákat. Fordulás után mintha egy másik Salgó­tarján lépett volna pályára. Az ezen az estén enerváltan játszó Fekete helyett Berkics került a kezdő csapatba és megváltozott a játék képe. Sokkal szigorúbb, sokkal keményebb lett a sasok védekezése, amit jól mutat, hogy a vendéglátók erejéből 8 perc alatt mindössze két pontra futotta. A vendégek viszont könnyedén érték el kosaraikat, ebben az időszakban elsősor­ban Berkics és Kovács volt elemében, de Skurin is kivette részét a pontgyártásból. A 35. percben 16 pont lett a tarjániak előnye. Ekkor zónavédekezésre tért át a hazai csapat, amivel kissé megzavarta Tursicsékat. Izgalmas lett a véghajrá, de egy pillanatig sem forgott veszély­ben a Salgótarján idei első ide­genbeli győzelme. Valaczkay Győző: - Nagyon szenvedtünk ezen a mérkőzé­sen, mindenkiben égett a bizo­nyítási vágy, ami néha a csapat­játék rovására ment, de győz­tünk és ez a lényeg. Köszönöm a csapatnak, hogy a negyvene­dik születésnapomon így kö­szöntött fel.-dániel­Labdarúgás, NB II, Keleti csoport Rácz bravúrjai sem segítettek Kecskeméti TE - Salgótarjáni BTC 1-0 (0-0) Kecskemét, 4000 néző. Vezette: Vad (Herbály, Szabó János). KTE: Molnár - Márics, Gebri, Pisont, Sass, Major (Farkas 61. p.), Linka, Pintea (Lázár 46. p.), Vén, dr. Kovács (Ozsváth 85. p.), Barna Cs. Edző: Linka József. Salgótarján: Rácz - Kajli, Gyetvai, Homann, Forgó, Palaticzki (Kovács 80. p.), Gubán, Stark, Oláh, Lajkovics, Géczi. Edző: B. Kovács Zoltán. Sárga lap: Géczi a 3., Homann a 16., Linka a 18., Pisont a 30., Major az 54., Vén az 59. percben. Kiállítva: Gebri a 86. percben. 6. perc: Márics jobb oldali be­adását Major lehajolva a bal kapufa mellé fejelte. 10. perc: Vén beadása után Major lefejelte a labdát a gól­vonal elé, de amikor felpattant, Rácz kapus szögletre mentett. 16. perc: Pisont legurított szabadrúgását Vén lőtte kapura, de a labda a bal oldali léc tövét érintve mellé ment. 29. perc: Pintea átadását Barna Cs. futtából lőtte a jobb felső sarok felé, de Rácz ujj­heggyel kitolta a léc alól. 36. perc: Kétszer egymás után közeli fejest ütött ki Rácz, majd harmadszor Pintea pat­togó lövését tolta a léc fölé. 45. perc: Barna Cs. két lé­pésről a kapust találta telibe. 50. perc: Márics indítoKa Majort, aki a szögletzászlótól belőtte a labdát. Barna Cs. előre dőlve fejelt a bal sarokba. 1-0. 54. perc: Egy partdobás után a kapu előtt Oláh elrúgta a lab­dát a jobb helyzetben lévő Géczi elől. 79. perc: Homann bal felső sarokba tartó nagy lövését Molnár védte bravúrosan. 83. perc: dr. Kovács egyedül húzott kapura, de labdáját Rácz szögletre mentette. 85. perc: Farkas cselezte át magát három védőn, ám lövését Rácz fogta. 86. perc: Gebri lerántotta Géczit. Bár nem volt utolsó ember, a játékvezető kiállította Gebrit. A KTE nagy lendülettel kez­dett és kapujához szegezte el­lenfelét. Gólt mégsem sikerült elérni, mert Rácz kapus 3-4 esetben is gólnak látszó fejese­ket és lövéseket mentett. A for­dulás után Barna Cs. bravúros gólja remek támadás befejezése volt. Ezután a KTE „eldugta” a labdát és a vendégek sokszor percekig alig tudtak hozzáérni. A kecskemétiek néhány ötletes, gyors támadása végén ismét a vendégek kapusa remekelt. A hajrában Gebri kiállítása után még próbálkozott az SBTC, de igazi gólhelyzetet nem tudtak összehozni. Kitűnt: Pisont, Sass, Linka. Barna Cs., Pintea, illetve Rácz, Kajli, Gubán, Lajkovics, Géczi. Linka József: - Az első perc­től kapujához szegeztük az el­lenfelet és csak a kapusuk bra­vúros védése miatt nem rúg­tunk még legalább három gólt. B. Kovács Zoltán: -Küz­delmes, nagy iramú mérkőzé­sen a hazaiaknak volt több lehe­tősége, így a győzelmük meg­érdemelt. Szabó Zoltán Eredmények Labdarúgó NB II Diósgyőr - Gödöllő 4-0, Kecskeméti SC - Kaba 0-0, Eger - Nyíregyháza 1-4, Sényő - III. kér. 0-6, Haj­dúnánás - Tiszakécske 1-1, Hatvan - Tiszavasvár 0-0, Hódmezővásárhely — Ka­zincbarcika 1-0. 1. KTE 7 6 1 0 8- 2 19 2. Diósgyőr 7 5 2 0 13- 1 17 3. III.Ker.TVE 7 5 1 1 17- 3 16 4. Tiszakécske 7 4 2 1 13- 5 14 5. H.-szoboszló 7 4 2 1 8- 5 14 6. T.-vasvári 7 4 1 2 8- 6 13 7. Nyíregyháza 7 4 0 3 13- 6 12 8. K.-barcika 7 3 1 3 12- 6 10 9. SBTC 7 2 2 3 7- 6 8 10. FC Eger 7 2 1 4 11-11 7 11. Hatvan 7 2 1 4 8-14 7 12. KSC-RSC 7 1 3 3 6- 8 6 13. Hajdúnánás 7 1 2 4 4- 9 5 14. Gödöllő 7 1 1 5 4-18 4 15. H.-vásárhely 7 1 0 6 2-17 3 16. FC Sényő 7 1 0 6 7-24 3 Labdarúgó \’B III Recsk - Jászberény 0-2, Szolnok - Monor 2—1, Multi Rocco - Füzesabony 2-0, Gyöngyös - Cegléd 2-0, Uj szász - Selyp 1-0, REAC - Dunakeszi 1-0. 1. Szolnok 7 6 1 0 9- 2 19 2. Jászberény 7 6 0 1 19- 3 18 3. REAC ’ 7 5 2 0 15- 1 17 4. Karcag 7 5 1 1 14- 3 16 5. Selyp 7 4 0 3 7- 6 12 6. Dunakeszi 7 3 2 2 14- 7 Í1 7. Monor 7 3 1 3 13- 8 10 8. Füzesabony 7 3 13 14-12 10 9. Szécsény 6 2 2 2 5- 6 8 10. Gyöngyös 7 2 2 3 9-12 8 11. Multi-Rocco 7 2 1 4 8-14 7 12. Cegléd 7 2 0 5 6-11 6 13. Ujszász 7 115 6-11 4 14. Recsk 6 114 4-17 4 15. Hasznos 7 115 2-18 4 16. Pásztó 7 0 2 5 1-15 2 Labdarúgó megyei I. o. Nagybátony - Karancskeszi 1- 1, Balassagyarmat - Nagylóc 1-1, St. Glass-FSC - Karancsberény 2-0, Er- sekvadkert - Mátranovák 3-2, SKFC - Rétság 2-0, Karancslapujtő - N.V.Bag- lyas 1-2, Mohora - Bércéi 2- 2. Totóeredmények: 1. Ferencváros - Győr a 2. Stadler FC - Csepel X 3. Bremen - K.lautem X 4. Hamburg - Karlsruhe X 5. Rostock - St. Pauli 1 6. Cremonese - Roma 2 7. Lazio - Udinese X 8. Milan - Atalanta 1 9. Napoli - Intemazionale 1 10. Parma - Fiorentina 1 11. Piacenza - Bari 1 12. Torino - Sampdoria X 13. Vicenza - Padova •>1 14. Debrecen - Békéscsaba 1 Kézilabda NB II, Északi csoport, férfiak Bakos-vezette győztes vendégfogat Bgy. Kábel SE - Rév és Tsa. SE 14-16 (7-9) Balassagyarmat, 150 néző, vezette: Hevesi Tóth, Szer. Kábel: Szukán - Géczy, Kertész 5, Cseri 4/4, Tillmann, Cseh 4, Sze- rényi. Cs: Bán, Kis, KOVÁCS 1, Abay, Kecskés. Edző: Lombos István. RISE: BAKOS - Harsányi 1, WENTZEL 3, KEREKES 4, Lettner 1, Németh, Hutvágner 2. Cs: Rév (ka­pus), BŐDY 5, Rácz, Szép, Behovics. Edző: Bakos István. Kiállítások: 0, ill. 2 p. Hétméteresek: 5/4, ill. 0/0. A csoport rangadójának kikiáltott találkozón rendkívül hullámzó játékkal telt el az első félidő. A tizedik percben Cseri hétméteres találatával jutott először veze­téshez a Kábel, de erre a ven­dégek hárommal válaszoltak. Az RTSE jó teljesítményéhez nagyban hozzájárult a tarfejű kapusuk, az egykori Elektro­mos ex-válogatott Bakos pará­dés formája. Cseh és Ahay alsó sarkos átlövéseit, Bán fifikás szélső beugrásos dobásait nagy-nagy nyugalommal hárí­totta, ezzel tüzet öntve játékos­társaiba, akik a félidő végét jelző hármas sípszóra kétgólos előnyt harcoltak ki. A szünetben Lombos edző nem tudott lelket verni tanít­ványaiba, mert az ellenfél az első percekben valóságos tűzi­játékot rendezett Szukán ka­puja előtt, s előnyét ötre nö­velte. Ezután megpróbált fel- tápászkodni az Ipoly-parti együttes, közel állt az egyenlí­téshez, de az utolsó percekben nem koncentráltak eléggé, és a pestiek bebiztosították győ­zelmüket. Már a hétközi, Eger elleni edzőmérkőzésen lát­szott, nincs egységben a gyarmati legénység. A hét vé­gére bebizonyították,, ilyen já­tékkal nem érdemlik meg, hogy bajnokesélyesként emle­gessék őket. Lombos István: Gyenge támadójátékunknak és a szen­zációsan védő vendégkapus­nak köszönhetjük a veresé­get. hege Salgótarjánban már be is fejezték, mire máshol elkezdték Kadlót az ország leggyorsabbja A Samsung Elekronics Magyar Rt. kérésére a salgótarjáni ug­rógála műsorából a megszokott futóverseny elmaradt, helyette szombaton futhatott a nyílt ver­senyen kicsi és nagy. Ä hivatalos ősz első napján, ragyogó napsütésben már nem sokkal tíz óra után megtelt a salgótarjáni Fő tér. Minden be­nevezett futni szándékozó át­vehetett a rendezőktől egy Samsung pólót és jól tette az, aki időben elindult otthonról, mert sajnos, volt olyan, akinek már nem jutott. Nyilván a szer­vezők nem számítottak ekkora érdeklődésre. így a 2650 egyenpólós mellett több tucat­nyian saját „szerelésben” fut­hatták végig a távot. Eredetileg a Petőfi rádió síp­jelére 11 óra 5 perckor kellett Kadlót a leggyorsabb magyar volna elrajtolni a mezőnynek, de félreértés és némi rendezési fogyatékosság miatt a népes fu­tósereg már 10 óra 50-kor meg­lódult. Azok a nem kevesek, akik még a pontos indulásra számítva meiegítettek, öt-tíz perc késéssel loholtak a többiek után, nem sokkal előbb, mint ahogy Kadlót Zoltán, majd Langer Olivér (mindkettő az St. Glass-Faipari SC versenyzője) az országban elsőként a képze­letbeli célba érkezett. (Az óra 11.07-et mutatott!) Pár perccel később megérkezett a hölgyek leggyorsabbja is: Teveli Petra. az UTE tehetséges futója. Az ünnepi futást követő sor­solás az általános iskolásoknak kedvezett, hiszen a Samsung márkájú fényképezőgépet Bál­nái Mónika (Zagyvaróna), a mikrohullámú sütőt Deme Lídia (Petőfi) és a fődíjat, a színes te­levíziót Laczkó Tamás (Gaga­rin) nyerte. -gara-