Nógrád Megyei Hírlap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-03 / 78. szám

1995. április 3., hétfő SporTTüköR 11. oldal KÉZILABDA, NB II., FÉRFIAK Sikeres nyitány, januári időben Támad a Tarján: Márta (jobbra) kapja a labdát Szabótól SALGÓTARJÁNI ÉPÍTŐK KC-R és T SE 19-17 (12-10) Salgótarján, Építők kézilabda-stadion, 100 néző, vezette: Fü- löp, Gergely. Salgótarjáni Építők KC: Kiss - Rácz (1), Pádár (1) , Márta (7), Vas (3), Urbán (1), Szabó A. (6/1). Csere: Varga Cs. kapus, Gajdos, Zsolnai, Lilinger, Lavrincz. Edző: Szabó Attila. R és TSE: Rácz - Szép (5), Eöri (3/2), Lettner, Kerekes (2) , Behovics, Hufnáger (1). Csere: Rév A. kapus, Fiteka, Kru- pánszki, Németh, Bődy (6). Edző: Bakos István. Hétméteres: 2/1 illetve 3/2. Kiállítás: 10 perc illetve 8 perc. Jók: Kiss, Márta, Vas, illetve Rév A., Bődy, Szép. Eredmény alakulása: 10. perc: 4-3, 20. perc: 9-6, 26. perc: 11-9, 40. perc: 16-12, 50. perc: 18-15, 56. perc: 19-15. Az időjárás nem fogadta kegye­ibe a szabadtéri mérkőzés résztvevőit. A játékosok a kö­rülményekhez alkalmazkodva próbáltak játszani, ami a hazai­aknak sikerült jobban az első félidőben, és ez kétgólos előnyt jelentett a félidő végére. A második játékrészben to­vább folytatódott a küzdelem az irreális körülményekkel, ami nemcsak a játékosokat zavarta, hanem a játékvezetőket is, akik több téves ítélettel borzolták a hóesésben is kilátogató közön­ség és a játékosok idegeit. Az ítéletek általában az építősöket sújtották. Összességében az Építők KC minden külső nehézséget le­küzdve fegyelmezett játékkal kerekedett felül a budapesti gárda fölött. Szabó Attila: Irreális körül­mények között nagyon fontos két pontot szereztünk. M. F Vereség az utolsó öt percben KÉZILABDA NB I/B., FÉRFIAK DUNAKESZI-KÁBEL SE 26-22 (11-11) Dunakeszi, 150 néző, vezette: Tóth, Sziklai. Dunakeszi: Pál - Somlyai, Farkas (3), Réti 4/2, Tótok (3), Csányi (4), JÁRDI (9/4). Csere: GÁBOR (kapus), Germány, Szalisznyó, Gatyula (2), Suscsák. Edző: Berczelly Csaba. Kábel: Ocsovai - Bán, Burg (1), Cseri (7/5), Tillmann (1), Kertész (5), SZERÉNYI (3). Csere: DÓSA (kapus), CSEH (4), Hadfi, Kovács, Kiss (1). Edző: Lombos István. Kiáll.: 14+1 végleges, ill. 10 perc. Hét­méteresek: 9/6, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 19. perc: 4-5, 26. perc: 9-8, 35. perc: 11-13, 42 perc: 15-17, 54. perc: 21-22. Jól kezdett a Kábel. Az első percben egy pillanatig sem adta ki kezéből a megszerzett előnyt. Kertészt nem tudták tartani a kesziek, ő lőtte a gyarmatiak első három gólját. A hazaiak rendkívül pontatla­nul vezették támadásaikat, de a vendégek kapkodása miatt egyszer sem nőtt két gólra az előny. A 23. percben 7-7-es állásnál Dósa, a Kábel csere­kapusa egymás után két bünte­tőt és ziccert hárított, de ez sem juttatta olyan pszichikai előnyhöz a Lombos-tanítvá­nyokat, hogy a vezetést ismét megszerezzék. Az első félidő végén két alkalommal is ket­tős emberelőnybe kerültek a gyarmatiak, de figyelmetlen­ségük miatt nem sikerült gólra váltaniuk a lehetőséget. Szünet után Cseh két nagy­szerű indításgóljával végre megnyugtatóbb lett a Kábel vezetése, ekkor több lehetőség kínálkozott a nagyobb előny megszerzésére, de újabb hibák miatt az ellenfél két hétméte­ressel egyenlíteni tudott. Az Ipoly-partiak még egyszer megkaparintották a vezetést 17-15-re, de ezt pillanatok alatt kiegyenlítették a Duna-partiak. Hat perccel a találkozó vége előtt 22-21-re vezetett a gyar­mati csapat, de ettől kezdve, mintha átok ült volna rajtuk, nem sikerült bevenniük a jól védő Gábor kapuját. A duna- kesziek zsinórban 5 gólt vág­tak Ocsovai hálójába, és bebiz­tosították győzelmüket. A ta­lálkozó egészét nézve a Kábel nem érdemelt vereséget ezen az estén, viszont az, hogy ki­kaptak, csak önmaguknak kö­szönhetik. Lombos István: Háromszor kerültünk kettős embere­lőnybe, de egyszer sem sike­rült kihasználni. Ekkora zic­cert nem lehet büntetlenül ki­hagyni. Hegedűs TEHETSÉGEK AZ IPOLY PARTJÁN Kézilabdás lány, aki(nek) jól esik Boros Zsuzsa elégedetlen a 4,4-es tanulmányi eredményé­vel. Lehetne jobb is - mondja kicsit szomorúan. Ilyet is ritkán hallani egy tizenévestől. A gyarmati Balassi gimnázium másodikos diákja mellesleg igen jól kézilabdázik. Beállóst játszik az iskolai csapatban. De még ez sem elég: a városi csa­patban is ontja a gólokat.- Mindig kéziztél?- Több sportágat kipróbál­tam. Elsőtől negyedikig talajoz- tam, utána egy fél évig kosaraz­tam, majd atletizáltam. Rájöt­tem, hogy igazából a kézilabda való nekem.- Miért?- Számomra fontos a csapat- szellem. Ismemi kell, hogy a társam mit fog csinálni. Nagy­szerű érzés egymásért küzdeni.-Nem kényelmetlen a dará­lóban?-Egyáltalán nem. Meg kell szokni a beállós szerepkört.- És az esésekkel hogy vagy?-Nem zavar különösebben, a kézilabdához hozzátartozik.- Nem fáj?- Csak akkor, ha nem úgy esek, ahogy akarok.- Ez aztán érdekes.- Lehet irányítani az esést, azt, hogy a kezem vagy a tér­dem érjem le előbb. Persze olyan is előfordul, hogy nem sikerül jól a zuhanás. Akkor az­tán jönnek a kék foltok.- Úgy tudom, jelenleg te vagy a legfiatalabb a városi csapatban?- Igen.- Sok gólt dobsz egy-egy meccsen.- Csodálatos érzés, amikor rezeg a háló. (ádám) i»:i /-V CUL- Cl J W az YTONG-ban, hogy mé­retpontos, könnyű, gyor­san építhető, hogy ke­vesebb habarcs kell hoz­zá és hogy szép. Az, hogy az YTONG a legjobb hőszigetelő is, az építkezés során nem sokat jelent. A beköltözés után annál többet. Ha további információra van szüksége, küldje el az alábbi szelvényt címünkre: YTONG Hungary Kft. 1393 Budapest, Pf. 330 ____________-, ____:______ K érem, küldjenek számomra díjmentes i ismertetőt az YTONG falazóelemekről. | I i Név:........................................ i I * r I .................................................................i j Város:...........................................j 1 Utca:......................................... I I Házszám: Irányítószám: __ Fe lhasználói kategória: i 1 □ Tervező □ Kivitelező G Beruházó 1 I □ Magánépítő □ Építőanyagforgalmazó ( □ Egyéb:.......................... 1 2 03 1 ■ i YTONG Huszár-emléktorna - A Stromfeld-napok keretén belül rendezték meg a Huszár László emléktomát, aminek legjobban várt mérkőzésén az SBTC-öregfiúk küzdöttek a Fekete Sasok kosarasaival. Kokóék 2-0-ra legyőzték Borókékat, és ezzel visszavágtak a múltkor elszenvedett vereségért. A későbbiekben a stécések a kupagyőzelmet is kivívták. fotó: gyurián KÉZILABDA, NŐK Klassziskülönbség BALASSAGYARMAT- GÖD 12-23 (5-10). Balassagyarmat, 150 néző, vezette: Fábri. Balassagyar­mat: Garamvölgyi - Ocsovai J. 3, Keresztúri 3, Krivánszky 2, Baros 2, Lukács, Földvári 1. Csere: Almási (kapus), Vi­téz 1, Marosvölgyi, Nagy, Putnoki. Edző: Hegedűs Hen­rik. A gödiek legjobb dobói: Pongó 6, Balázsovits 4. Hét­méteresek: 2/1, ill. 4/3. Kiállí­tások: 2 perc, ill. 0. Az NB Il-es bajnoki rajtra ké­szülő Pest megyei gárda előké­születi mérkőzésre látogatott az Ipoly partjára. A Göd nagy fö­lénnyel verte a gyarmati kézis lányokat, így sokkal jobbnak bizonyult a fáradtan és rengeteg hibával játszó hazai hölgyekkel szemben.-hege­NÓGRÁDI HÍRLAP BALASSAGYARMAT, BÁTONYTERENYE, PÁSZTÓ. RÚTSÁG. SALGÓTARJÁN. SZÉCSÉNY VÁROSOK ÉS KORNYÉKÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kiadói Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. TANKA LÁSZLÓ. Felelős szerkesztő: Balás Róbert, dr. Csongrády Béla. Felelős kiadó: az AS-M Kft. ügyvezető igazgatója. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Salgótarján, Erzsébet tér 6. Postafiók: 96. Telefon: 32/316-455, telefax 32/312-542, 32/311-504. Főszerkesztő: 32/310-589. Irodavezető: 32/312-542. Hirdetési csoport: 32/311-504. Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Nógrád Megyei Irodája. Árusításban terjeszti a BUVIHIR Hírlapker. Rt. (1133 Budapest, Véső u. 3., Telefon: 1203-345, Fax.: 1129-5688) Nógrád megyében működő árushálózata. Előfizethető közvetlenül a Nógrád Megyei Hírlap kiadójánál Salgótarján, Erzsébet tér 6. (Telefon: 32/316-455) és ügynökségeinél, a Nógrád Megyei Hírlap hírlapkézbesítőinél, postautalványon és átutalással a Mezőbank Rt. Salgótarjáni Fiók 379-98903 sz. számlájára. Előfizetési díj egy hóra 375 Ft, negyedévre 1125 Ft, fél évre 2250 Ft, egy évre 4140 Ft. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9095