Nógrád Megyei Hírlap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-06 / 55. szám

1995. március 6., hétfő SporTTüköR 11. oldal LABDARÚGÓ NB I. - NAGY ÉRDEKLŐDÉS, HAZAI SIKEREK Ez a Vasas még mindig az a Vasas KÉZILABDA NB I. B., KELETI CSOPORT, FÉRFIAK Bravúros győzelem a Viharsarokban újkígyós - kábel se 23-25 (12-13) Újkígyós, 300 néző, v.: Kiss, Kliment. Újkígyós: Ecker - Selmeczy (3), Moldovan (3), Gedó (9/3), Csányi (1), Fekete (6), Tóth (1). Csere: Koppányi (kapus), Bánfi, Lukovicki, Vida, Bacsa. Edző: Szabó Károly. Kábel: Ocsovai - Hadfi, Burg (5), Cseri (4/2), Tillmann (2), Kertész (7), Cseh (6). Csere: Dósa (kapus), Kecskés, Szerényi (1), Abay, Kis. Edző: Lombos István. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2. A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-1,18. perc: 7-8. 39. perc: 16-15,47. perc: 20-16 és 54. perc: 21-20. A még őszi idényben két mér­kőzésre eltiltott Bán, és a gyengébb formáját mutató Kürtössy nélkül állt fel a Kábel csapata a messzi Békésben. Az első félidő elején fej fej mellett haladt a két csapat. Óriási iramú játék folyt a pá­lyán. Sorban estek a gólok mindkét kapuban, amíg végül Lombos István kapuscserére határozta el magát és a 10. perctől Ocsovai helyett Dósa állt a gyarmatiak hálója elé. A cserekapus ezután szinte min­den védhető lövést hárított. Védekezésben kimagaslót nyújtott a Kábel-társaság, kö­zülük is kiemelkedett Szeré­nyi, aki valósággal kikapcsolta a játékból, az újkígyósiak leg­jobbját, az Erdélyből áttelepült Moldovánt. Bizonyítja ezt, hogy csupán 3 gólt szerzett a romániai játékos. Támadásve­zetésben Kertészt nem lehetett megállítani, minden átlövése kapuba talált. Neki is köszön­hető, hogy a gyarmatiak az első félidő végére minimális előny birtokába jutottak. A második játékrész elején Gedó vezérletével óriási iramot dik­tált a viharsarki gárda és ezzel négy- gólos előnyhöz jutottak, melyben nem kis szerepe volt a tétovázó játékvezetőknek is. A Kábel ettől kezdve futott az eredmény után egészen az utolsó öt perc kezdetéig. Ek­kor 23-21-es hazai vezetésnél ismét Ocsovai állt a gyarmati kapuba, s egymás után két zic­cert is hárított, amelyből az Ipoly-partiak leindítottak, s Cseh gólokat is szerzett az in­dításokból. Az utolsó négy perc óriási izgalmaiban talpon maradt a gyarmati együttes, s négy gólt zsinórban dobva, bebiztosí­totta magának a győzelmet. Közel egyévnyi idegenbeli kudarcsorozat után végre győ­zelmet arattak vendéglátójuk otthonában a Lombos-tanítvá­nyok, ezzel is köszöntve friss Bérczy Károly-díjas mesterü­ket. Lombos István: - A fe­gyelmezett játék diadala volt ez a győzelem. Evek óta nem tapasztaltam ilyen nagyfokú összetartást a csapatban, mint amit most nyújtottak a fiúk. Jók: Dósa, Cseh, Kertész, Cseri, Tillmann, Burg és Te- rény.-Hegedűs­Glass-Faipar női kézilabdatoma Az Öblös-lányok a téli alapozást befejezve, most már felkészü­lési mérkőzéseken alakítják, csiszolják játékukat, hogy az ápri­lis 1-i szezonnyitóra minél jobb formába lendüljenek. A for­mába hozás, taktikai-technikai elemek, különböző figurák gyakorlása volt a célja a salgótarjáni városi sportcsarnokban megrendezett tornának is. STADLER - PARMALAT 0-0 Akasztó, 10 000 néző, vezette: Puhl (9), (Juhos, ring). Stadler FC: Babócsy O - Oprisan 6 - Makrickij 5, Linnyikov 5, Nagy N. 5. - Csehi I. 6, Molnár 5, Je- remejev 7, kertész 4 - Hleba 4, Resko 6. Edző: Sándor István. Parmalat FC: Disztl P. 7 - Disztl L. 6 - Zimmermann 6, Lőrincz 6 - Dubecz 5, Fodor 4, Muzsnay 5, Keresztúri 5, Cseh 5 - Kuntics 5, Horváth 4. Edző: Szabó Károly. Csere: Hleba he­lyett Csehi Z. (5) a szünetben, Kertész helyett Rumán (-) a 68., Dubecz helyett Varga (-) a 85. percben. Sárga lap: Disztl L. (lerántotta Reskót) a 11., Nagy N. (felvágta Kunticsot) a 16., Resko (Muzsnayt akasz­totta) a 48., Keresztúri (rekla­málásért) a 64., Cseh (fellökte Csehi I-t) a 76. percben. VASAS - B.-CSABA 0-4 (0-2) Fáy u., 2500 néző, vezette: Varga S. (Arany, Márton). Va­sas: Sáfár 4 - Pintér 3 - Maczó 3, Geress 3 - Gricajuk 4, Mári- ási 4-2=2, Vancea 3, Galaschek 3, Juhár 4 - Váczi 4, Borgulya 3. Edző: Verebes József. Bé­késcsaba: Baji 0 - Usmajev 6 - Mracskó 7, Zahorán 6 - Szenti 6., Csató J. 7, Csató S. 6, Kasik 6 - Fodor 7, Szarvas 7, Kulcsár 8. Edző: Pásztor József. Csere: Geress helyett Pál (4), Maczó helyett Jován (4) mindkettő a 32., Csató J. helyett Kovács M. (-) a 61., Szenti helyett Varga (-) a 75. percben. Gólszerző: Kulcsár a 10., Csató J. a 28., Kulcsár a 46., Szarvas a 66. percben. Sárga lap: Csató S. (Vancsa gáncsolásáért) a 25., Máriási (kezezésért) a 29., Borgulya (Csató S. fel vágásá­ért) az 56., Mracskó (Pál akasz­tásáért) a 85. percben. Kiál­lítva: Máriási az 51. percben. CSEPEL - GYŐRI FC 1-0 (0-0) Csepel, 1500 néző, v.: Bognár (9) (Kurmai, Szilágyi). Cse- pel-Kordax: Hajdú 0 - Váczi 5 - Bereczki 4, Tyukodi 4 - Sü­veges 4, Jakab 5, Medgyes 4, Vancsa 4, Zombori 4 - Pena 4, Azoitei 4. Edző: Varga István. Győri FC: Végh 4 - Lázár 4 - Kuttor 4, Radies 5 - Csertői 4, Lantai 4, Korsós 4, Kövecses 4, Hajszán 4 - Hámori 4, Argye- lán 3. Edző: Győrfi László. Csere: Árgyelán helyett Her­czeg =4) az 54., Kövecses he­lyett Ivanics (-) a 69., Jakab he­lyett Szekeres (-) a 79., Pena helyett Nagy T. (-) a 84. perc­ben. Gólszerző: Radies (öngól) a 60. percben. Sárga lap: Köve­cses (Süveges visszahúzásáért) a 18., Lantai (Nagy T. buktatá­sáért) a 89. percben. PMSC - UTE 0-2 (0-0) Pécs, 12.000 néző, vezette: Tóth V. (6) (Bede, Gergely). PMSC: Géléi 5 - Márton 6 - Dienes 5, Szabados 5 - To- locsko 4, Warzycha 4, Jaki 6, Niederbacher 4, Virág 5 - Fa­tusi 5, Eszenyi 5. Edző: Eich László. UTE: Praj 6 - Füzesi 6- Tomka 6, Molnár 6 - Jenei 6, Kozma 7, Véber 6, Szlezák 6, Egressy 8 - Tiefenbach 5, Wu- kovics 5. Edző: Garami József. Csere: Szabados helyett Schne­ider (5) a szünetben, Tiefen­bach helyett Belvon (5) az 58., Eszenyi helyett Dárdai (-) a 63., Véber helyett Túri (-) a 67. percben. Gólszerző: Kozma a 76., Egressy a 80. percben. Sárga lap: Niederbacher (Kozma felvágásáért) a 15., To- locsko (Egressy buktatásáért) a 22., Jenei (Fatusi fellökéséért) a 27., Kozma (a szabadrúgás síp­szó előtti elvégzéséért) a 75. percben. FTC - ZTE 3-0 (1-0) Üllői út, 15 000 néző, vezette: Kiss G. (8) (Bay), Hancsacsek). Ferencváros: Balogh 7 — Telek 6 - Hrutka 6, Szekeres 6 - Pá- ling 5, Albert 6, Lipcsei 8, Lisz­tes 7, Keller 6 - Kopunovics 6, Zavadszky 6. Edző: Novák De­zső. Zalaegerszeg: Tóth 6 - Ba­log 6 - Szabó I. 5, Horváth J. 5- Horváth A. 6, Lendvai 5, Varsányi 5, Kutasi 5, Németh 5- Szabó II. 5, Preisinger 5. Edző: Madár Gábor. Csere: Tóth helyett Vincze (6) a 48., Varsányi helyett Sebők (-) és Lendvai helyett Sztipánovics (-) a 67., Páling helyett Szűcs (-) a 80., Keller helyett Czéh (-) a 83. percben. Gólszerző: Kel­ler a 16., Lisztes az 50., Lipcsei a 90. percben. Sárga lap: Lend­vai (Albertet terítette le) a 24., Páling (Némethtel szemben szabálytalankodott) a 37., Sze­keres (Preisingert vitte le a földre) a 44., Albert (Baloggal szabálytalankodott) az 57., Ba­log (Kopunovicsot terítette le) a 63., Németh (Albertet vágta fel) a 81. percben. SLC - BVSC 2-1 (1-0) Sopron, 6000 néző, vezette: Stamler (8) (Molnár J., Hamar). Sopron: Milchram 7 - Németh Z. 6 - Kucselata 6, Katona 5-2=3 - Ignácz 6, Chiratcu 4, Nagy J. 5, Majoros 6, Árpási 5- Fischer 6, Korsós 6. Edző: Csemai Pál. BVSC: Tarlósi 7 - B. Szabó 6 - Zováth 4, Bonda­renko 5 - Bükszegi 6, Urbányi 6, Komódi 6-2=4, Farkas 6, Marozsán 4 - Vincze 6, Unaka 4. Edző: Egervári Sándor. Csere: Chiratcu helyett Horváth B. (-), Unaka helyett Potemkin (-), mindkettő a 74. percben, Korsós helyett Ördög (-) a 80. percben. Gólszerző: Majoros (11-esből) a 20., Bükszegi az 50., Majoros a 87. percben. Sárga lap: Unaka (Kucselatával szembeni szabálytalanságért) a 30., Katona (Vincze visszahú­zásáért) a 4L, Farkas (Ignácz elütéséért) a 48., Bondarenko (Fischer elkaszálásáért) a 65., Kucselata (Komódi akasztásá­ért) a 86. percben. Kiállítva: Katona és Komódi, mindkettő a 90. percben. DVSC - N.-KANIZSA 3-1 (1-1) Debrecen, Oláh Gábor úti sporttelep, 6000 néző, vezette: Vágner (8) (Kiss B., Varga L.). Debrecen: Horváth B. 6 - Sán­dor Cs. 5, Gojan 6, Vadicska 6, Pető 5 - Dombi 6, Arany 7, Madar 6, Szatmári 5 - Sándor T. 6, Ilea 5. Edző: Garamvölgyi Lajos. Nagykanizsa: Vlaszák 5- Kiss 5, Kepe 5, Balogh 6 - Farkas 5, Vidóczki 6, Hegedűs 5, Keszeg 5, Iványi 5 - Filipo- vics 6, Fuisz 5. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Filipovics he­lyett Szedlacsek (5) a szünet­ben, Iványi helyett Fehér (-) a 71., Ilea helyett Me'dvic (-) a 87., Vadicska helyett Nagyka- posi (-) a 90. percben. Gól­szerző: Filipovics a 8., Madar a 43., Arany a 69., Arany a 86. percben. Sárga lap: Gojan (fel­tartásért) a 12., Balogh (időhú­zásért) a 35., Filipovics (kézzel ütött a labdába) a 4L, Kiss (Vadicska ellökéséért) a 82. percben. A tavaszi első forduló két érde­kessége volt a Stadler FC új pá­lyájának az avatása, és a Vác - kispest mérkőzés elhalasztása. A résztvevő csapatok az NB II. Északi csoportjában szerepel­nek, a Putnok csapata szorosan az élmezőnyre tapadva 14 pont­tal az ötödik helyet foglalja el a tabellán. Az Ózd és Heves csa­pata a hazaiakkal egyetemben a csoport alsóházában tanyázik. A mérkőzések nagyon sport­szerű keretek között zajlottak, minden csapat a legjobb össze­állításban lépett pályára, de a színvonalon még érződött az idény eleji forma, a hosszú ki­hagyás. A torna mérkőzései: St. Glass - Ózd 16-17 (10-11) Vezette: Jerem, Nemesik. Legjobb góldobók: Tarlósiné (7), Tóthné (3), Boros M. (2), ill. Kerekesné (11), Pribék (5). Putnok - Heves 22-15 (9—6) Vezette: Babják, Kovács. Legjobb góldobók: Bellér (6) , Holló (3), Németh (3), ill. Tajtiné (5). Molnár V. (4). Ózd - Putnok 12-23 (5-11) Vezette: Jerem, Nemesik. Legjobb góldobók: Kere­kesné (4), Gedeon (2), Pribék (2), ill. Molnár V. (4), Bellér (7) , Holló (3). Heves - St. Glass 12-21 (6- 10) Vezette: Babják, Kovács. Legjobb góldobók: Vona (6), Tajtiné (3), ill. Tarlósiné (8), Tóthné (4), Czuczuné (3). Putnok - St. Glass 17-14 (11-10) Vezette: Jerem, Nemesik. Legjobb góldobók: Bellér (9), Molnár V. (2), ill. Tarló­siné (5), Czuczuné (4). Heves - Ózd 18-13 (10-8) Vezette: Babják, Kovács. Legjobb góldobók: Tajtiné (6), Vona (8), ill. Kerekesné (6), Pribék (5). A torna végeredménye: 1. Putnok 6 pont, 2. St. Glass 2 p., 3. Heves 2 p., 4. Ózd 2 p. A torna különdíjai; legjobb kapusa: Kovács Tímea (Put­nok). A torna gőlkirálynője: Bellér Emese 22 góllal (Put­nok). A torna legjobb mezőny- játékosa: Tarlósiné Gyenes Anett (St. Glass). A mezőnyjátékban és a gól­gyártásban is jeleskedő hevesi Vona Krisztina és az ózdi Kere­kesné G. Marianna is különdí- jat kapott. A tornát szponzorálta: a Sal­gótarjáni Glass Faipari SC, és a Nógrád Megyei Kézilabda Szövetség. Mulicza Ferenc % N0GRAD MEGYEI REGIONÁLIS , A i VÁLLALKOZÁSFEJLESZTÉSI ALAPÍTVÁNY VÁLLALKOZÓI KÖZPONTJA 1995. ÁPRILIS 3 - 4-én kétnapos ÁLTALÁNOS ÜZLETI SZEMINÁRIUMOT SZERVEZ. A foglalkozásokat olyan kezdő vagy gyakorló KISVÁLLALKOZÓKNAK ajánljuk, akik a vállalkozáshoz vagy vállalkozás beindításához elengedhetetlenül szükséges általános jártasságra szeretnének szert tenni, annak részleteiben elmerülni. A szeminárium a következő témaköröket érinti:- Hogyan készítsünk üzleti stratégiát- Hogyan készítsünk üzleti tervet- Hogyan bánjunk a pénzzel- Hogyan mutassuk be magunkat - marketing anyagok- Választható téma: - "tanulmányi séta" - helyszíni piackutatás- bevezetés az export tudományába- Hogyan tárgyaljunk A szeminárium magyar, angol és amerikai szakemberek közreműködésével zajlik. Az angol és amerikai szakemberek többéves magyarországi tapasztalattal rendelkeznek (Magyarországon vállalkoznak). „ Részvételi díj: 1 000 Ft. § Jelentkezési határidő: március 16. Tervezett létszám: 20 fő. Jelentkezés, információ: VÁLLALKOZÓI KÖZPONT SALGÓTARJÁN, Rákóczi út 36. 6. sz. szoba. Tel./fax: 314-641 Hétköznap 9.00-12.00, 14.00-16.00 Győzött a Keszi KARANCSLAPUJTÖ - KARANCSKESZI 3-5 (0-2) Karancslapujtő, 200 néző, vezette: Zsidai. K.-lapujtő: Mócsány (Juhász) - Zsélyi, Tari, Novák, Rozgonyi T., Klimasz (Taliga), Fodor Zs., Hegedűs, Ozsgyáni, Lavaj, Rács. K.-keszi: Herczeg J. - Ákos (Szöllős), Herczeg Z., Bartha, Máté, László V., Pola- neczky, Bozó, Chovan (Oláh), Szeles, Dénes (Varga). GL: La­vaj (2), Hegedűs, ill. Szeles (2), Dénes (2), Chovan. Üveges futballhírek PALOTÁS - ST. GLASS 2-3 Góllövők: Csatlós, Balázs, ill. Tőre, Tóth, Oláh I. Határo­zott, jó játékkal, megérdemel­ten nyert az Öblös. ST. GLASS - PÁSZTÓ 0-1 Góllövő: Erhardt. Változa­tos, jó mérkőzést vívott egy­mással az egyre jobban for­mába lendülő két csapat. Edzők klubja - Március 6-án 16 órakor az Öblös-pályán tartja az Edzők klubja alakuló ülését. A szervezők számítanak a jelenleg nem működő és aktív labdarúgóedzők megjelenésére. Hi eg A it szám - iy nyeremén , rISTI NffksM By J k ávéfőző ! Kedves Olvasó! I Hétfőtől péntekig minden nap megmutatunk egy számot - I melyet közjegyző jelenlétében sorsoltunk ki -, s a hat nap ■ elteltével egy előfizetői kódot kapunk. A kód tulajdonosa, 1 ha a hét minden napján rendelkezett előfizetéssel, I megnyerte a heti nyereményt. Ha Ön nyert, akkor 1 jelentkezzen a 32/316-455-ös telefonszámon ! ? Jó játékot kíván Önnek a Nógrád Megyei Hírlap! A MAI NYERŐSZ \ ? ?J ? ? ’Át ? >At NÓGRÁDI HÍRLAP BALASSAGYARMAT, BÀTONYTERENYE, PÁSZTÓ, RÉTSÁG, SALGÓTARJÁN. SZÉCSÉNY VÁROSOK ÉS KÖRNYÉKÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kiadói Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. TANKA LÁSZLÓ. Felelős szerkesztő: Balás Róbert, dr. Csongrády Béla. Felelős kiadó: az AS-M Kft. ügyvezető igazgatója. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Salgótarján, Erzsébet tér 6. Postafiók: 96. Telefon: 32/316-455, telefax 32/312-542, 32/311-504. Főszerkesztő: 32/310-589. Irodavezető: 32/312-542. Hirdetési csoport: 32/311 -504. Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Nógrád Megyei Irodája. Árusításban terjeszti a BUVIHIR Hírlapker. Rt. (1133 Budapest, Véső u. 3., Telefon: 1203-345, Fax.: 1129-5688) Nógrád megyében működő árushálózata. Előfizethető közvetlenül a Nógrád Megyei Hírlap kiadójánál Salgótarján, Erzsébet tér 6. (Telefon: 32/316-455) és ügynökségeinél, a Nógrád Megyei Hírlap hírlapkézbesítőinél, postautalványon és átutalással a Mezőbank Rt. Salgótarjáni Fiók 379-98903 sz. számlájára. Előfizetési díj egy hóra 375 Ft, negyedévre 1125 Ft, fél évre 2250 Ft, egy évre 4140 Ft. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 1215-9042