Nógrád Megyei Hírlap, 1995. január (6. évfolyam, 1-26. szám)

1995-01-23 / 19. szám

TEREMLABDARÚGÁS MINDEN MENNYISÉGBEN BALASSAGYARMATON, SALGÓTARJÁNBAN ÉS SZENDEHELYEN Nemzetközi torna, éles küzdelmek, nagy csaták 10. oldal ________________________________________________________SPORTTÜKÓR___________________________________________1995. január 23., hétfő Amint olvasóink beharangozónkban olvashatták, a hét végén Szendehelyen a helyi tornacsarnokban nemzetközi teremlab­darúgó-tornát rendeztek a magyarországi ifjú németek közös­sége és a helyi polgármesteri hivatal szervezésében. A tornán 12 férfi és 4 női csapat vett részt. A körmérkőzés alapján a nők között az alábbi eredmény szü­letett: 1. Berkenye, 2. Szendehely, 3. Pilisszentiván, 4. Temesvár. A férfiak 3x4-es csoportban játszották le a selejtezőket, a csoportok első helyezettjei ju­tottak tovább, hozzájuk került Petőflsek vehették át a kupát még a legjobb négy közé a két legjobb csoport második mér­kőzése alapján továbbjutó együttes. így. a legjobb, négv közé az alábbi csapatok kerültek: Opel Érd; '^Szendehely.' ’PÍTrssl^éiWi- ván, Börzsöny vidéki ' németek csapata. A legjobb négy között a csa­patok a döntőbe jutásért játszot­tak, amelyen az alábbi eredmé­nyek születtek: Pilisszentiván - Börzsönyvi­déki németek csapata 5-2. Szendehely - Opel Érd 8-0. A harmadik helyért: Opel Érd - Börzsönyvidéki néme­tek 2-6. Döntő: Szendehely - Pilisszentiván 4-0. A torna végeredménye: 1. Szendehely, 2. Pilisszentiván, 3. Börzsöny vidéki németek, 4. Opel Érd. Különdíjak: a torna gólkirá­lya Veisz László (Szendehely) 22 gól, legjobb kapus Sleng László (Mözs), legtechnikásabb csapat: Ingorstadt. A férfi és a női győztes részére az Opel Érd csapata egy-egy garnitúra mezt ajándékozott. Szlivka-emléktorna Mérkőzés a 3. helyért: CERED - ARANY J. 0-3 Vezette: Szulyovszki. Cered: Radies, Simon, Pócsa, Czene, Kovács, Nagy, Bucsok, Szurok, Bolla. Forgács. Edző: Hermann László. Arany J.: Heim, Csörgő, Soós, Tatár, Urbán, Liszkóczi, Valkai. Loch, Alt, Hupcsik, Ferencz. Edző: Pintér Zsolt. Góllövők: Liszkóczi, Valkai, Loch. Mérkőzés az I. helyért: PETŐFI II. - PETŐFI IV. 3-1 Vezette: Cséki. Petőfi II.: Petró, Vadas, Mátrai, Menczel. Be- nus, Haga, Oravecz, Aranyi, Kiss T., Némedi, Bazsó, Ga­rami, Kékesi. Edző: Sipkó Sán­dor. Petőfi IV.: Ruzsinszki, Dénes, Fülöp. Rács, Fiikor. Buda, Romhányi, Szirbusz. Kovács. Edző: Hornyák János. Góllövök: Aranyi (2), Ké­kesi, illetve Romhányi. A mérkőzés előtt Czene Gyula, a Petőfi iskola igazga­tója örömmel újságolta, nogy az SBTC részéről pozitív válto­zást tapasztalt, hiszen megláto­gatta az öltözőben a gyerekeket Kis Károly, az egyesület után­pótlás- vezetője. A döntő első félidejét úgy lehet jellemezni: meddő csata, igazi gólhelyzetek nélkül. A „testvérharc” második felében már az idősebbek kerültek egyértelmű fölénybe és nyerték megérdemelten az emléktomát. Sipkó Sándor: - Színvonalas mérkőzésen az egyenlítő gó­lunkat követően sikerült meg­nyugodnunk.1- A második fél­időben többször ötletes kombi­nációval jutottunk el a nagyon lelkes és jól játszó ellenfelünk kapujáig. Minden játékosom teljesítményével, amit ezen a tornán nyújtott, elégedett va­gyok. Az emléktoma legjobb me­zőnyjátékosa Csikós Adám (Kazár), legjobb kapusa Ru­zsinszki Péter (Petőfi IV.), gól­királya Romhányi Tamás (Pe­tőfi IV.) 9 góllal lett. A Szlivka család serlegét a Cered csapata, a Petőfi iskola igazgatójának különdíját Ka- rancslapujtő, az SBTC-öreg- fiúk csapatának különdíját La­katos Béla (Petőfi) kapta. Az emléktoma első három helyezett csapata az élményen, oklevélen, érmen és focilabdán kívül 14-10-7 ezer forintos vá­sárlási utalvánnyal is gazda­gabban távozhatott. Tarján! teremfoci SBTC - PÉCSKŐ 19-2 Vezette: itj. Balázs P. SBTC: Horváth, Bállá. Rusznyák, Csongrádi, Marosok, Kovács, Kőbán, Földi, Szoó, Mester. Pécskő: Bibók, farkas, Balázs, Oláh I., Radies, Berki, Oláh L, Szabó, Lakatos, Mészáros. Góllövők: Földi (6), Kovács (5), Rusznyák (2, Csongrádi (2), Marcsok (2), Mester, Kő­bán. illetve Mészáros (2). RALLYE - FŐISKOLA 2-6 Vezette: Schreng. Rallye: Adorján, Drajkó, dr. Csorba, Rigó, Takács, Szabó, Pászti. Főiskola: László, Horváth Gy., Szabó, Bodor. Takács, Girtl, Bencsok, Nagy, Tekeres. Hor­váth F., Mojzes. Góllövök: Rigó (2), illetve Bencsok (2), Horváth F. (2), Girtl. Takács. ÁFÉSZ - VÁROSHÁZA 3-4 Vezette: Balázs I. Áfész: Vá­mos. Végh. Laczkó G., Laczkó \ . ■ . íangár, Fejes, Mo­gyoro. CsuK- ;a, Huszár, Dóra, Seregi. Városháza: Lehoczki, Petrény, oeopsiyeu cis., juhász, Sándor, dr. Gaál, Rozmán, Tóthfalusi, Sebestyén Sz., dr. Csonka, Borbás. Góllövők: Dóra, Csuberda, Seregi, illetve Rozmán (3), Gaál. SKÜ - KERESZTÚRI 1-4 Vezette: Imrich. SKÜ: Balya I., Antal Zs., Angyal, Balya Cs., Pünkösdi, Csonka, Godó, Ber­kes, Antall, Sztankó, Nagy. Ke­resztúri: Szikora, Czene, Széli, Fekete M., Dudás, Fekete L., Sváb, Tóth, Dupák. Góllövök: Balya Cs., illetve Dupák (2), Sváb, Fekete M. Kiállítva: Dudás. A nap egyetlen komoly meg­lepetését az SBTC ilyen arányú győzelme okozta a szinte semmi ellenállást sem tanúsító Pécskő fölött. A csoportmérkőzések vég­eredménye; A-csoport: 1. SBTC 29-7, 7, 2. Főiskola 11- 4, 7, 3. Rallye 7-16, 1, 4. Pécskő 4-24, 1. B-csoport: 1. Keresztúri FC 6-4, 6, 2. Áfész 7-6, 4, 3. Városháza 6-6, 4, 4. SKÜ-Therwoolin 4-7, 2. Helyosztó mérkőzések; 7. helyért: PÉCSKŐ - SKÜ 1-7 Vezette: Hornyák. Pécskő: Bi­bók, Farkas, Balázs, Oláh I., Radies, Berki, Botos, Oláh L, Szabó, Mészáros. SKÜ: Balya T., Zsédely, Kazinczi, Angyal, Balya Cs., Pünkösdi, Csonka, Lengyel, Berkes, Antal, Sztankó, Nagy. Góllövök: Radies, illetve Berkes (3), Pünkösdi (2), Antal, Balya Cs. Nem igazán látványos mér­kőzésen megérdemelt SKÜ- győzelem, a Pécskő ott foly­tatta, ahol előző nap befejezte. 5. helyért: RALLYE - VÁROSHÁZA 1-2 Vezette: Imrich. Rallye: Ador­ján, Drajkó, dr. Csorba, Kiss, Rigó, Takács, Szabó, Pászti. Városháza: Lehoczki, Petrény, Sebestyén Cs., Juhász, Sándor, dr. Gaál, Rozmán, Tóthfalusi, dr. Csonka, Sebestyén Sz. Góllövők: Rigó, illetve Sán­dor, Petrény. Álmos első félidő, a további­akban is kiegyenlített küzde­lem. A mérkőzés utolsó előtti percében született a döntő gól, pedig már a nézők a hetesekre fenték fogaikat. 3. helyért: ÁFÉSZ - FŐISKOLA 1-1 Vezette: Balázs I. Áfész: Vá­mos, Végh, Laczkó G., Laczkó L., Varga, Langár, Fejes, Mo­gyoró, Csuberda, Huszár, Dóra, Seregi. Főiskola: László, Hor­váth Gy., Szabó, Bodor, Ta­kács, Girtl, Bencsok, Tekeres, Nagy, Horváth F., Mojzes. Góllövök: Laczkó L., illetve Horváth F. Az első játékrészben tulaj­donképpen nem sok történt, csak két kemény belépő bor­zolta a kedélyeket. A második félidő már élvezetes, izgalmas volt. Igazságos döntetlen szüle­tett. A szabályok szerint 3-3 hétméteres következett. Csu­berda, Langár, illetve Girtl, Bencsok értékesítette Huszár, illetve Szabó hibázott, így ez sem hozott döntést. Az egyen­kénti rúgások következtek. Az első kör csak tovább fokozta az izgalmakat, mert sem Vámos, sem Horváth Gy. nem tudott élni a lehetőséggel. A követ­kező párosból Seregi a hálóba talált, még László kihagyta így nyert az Áfész. A mérkőzést követően a fiú­kat egy rövid időre lányok vál­tották fel a parketten, a Moz­gásstúdió utánpótlás csoportja Németh Kinga által betanított modemtánc-bemutatót tartott. 1. helyért: SBTC - KERESZTÚRI 4-5 Vezette: Schreng. SBTC: Hor­váth, Cséki, Bállá, Rusznyák, Csongrádi, Kovács, Földi, Szoó, Mester. Keresztúri: Szi­kora, Tóth, Czene, Széli, Ko­vács, Dudás, Fekete L., Sváb, Dupák. Góllövők: Földi (3), Csong­rádi, illetve Dupák (2), Sváb, Széli, Czene. Kiállítva: Mester. Pár perc óvatos játék után Dupák duplája okozott kelle­metlen meglepetést az SBTC szurkolóknak. Kínos perceik ezzel nem szűntek meg, hiszen Mestert kiállították, bár ezt a hátrányt még sikerült hárítani. Ebben nagy szerepe volt Ko­vácsnak, aki bemutatta kivéte­les fejjátékát és technikáját. Is­mét Dupák került kecsegtető helyzetbe, de Horváth leterí­tette és ezek után a Keresztúri gólgyárosa már csak külső szemlélője lehetett az esemé­nyeknek. Sváb gólját követően az első félidő vége előtt 40 másodperc­cel Széli majd 10 másodperccel Czene lőtt gólt, így az ered­mény 0-5! A jelenlévők nagy része elkönyvelte a Keresztúri biztos győzelmét, de a második játékrészben az SBTC került fölénybe. Egyesek szerint rájuk inkább volt doppingoló hatással a Klick-tánccsoport szünetben tartott páratlan bemutatója. Előbb Csongrádi, majd Földi három élményszámba menő gólja tette szorossá az eddig el­úszni látszó eredményt. 4—5-ös állásnál 30 másod­perccel a vége előtt Cséki fél méterrel a kaputól hagyott ki 100 százalékos helyzetben egyenlítési lehetőséget és ez azt eredményezte, hogy a vándorserleget a Keresztúri FC kapitánya emelhette a ma­gasba. Eredményhirdetéskor külön­díjak átadására is sor került. A legsportszerűbb csapat az SKÜ-Therwoolin, a legjobb mezőnyjátékos Bencsok Vilmos (Főiskola), a legjobb kapus Le­hoczki Tibor (Városháza), a leg­jobb védőjátékos Varga Jenő (Áfész), a gólkirály 20 góllal Földi Attila (SBTC) lett. A SAL-TA Kft. különdíját Bencsok Vilmos (Főiskola) az ORISS Bt. különdíját az Áfész csapata és három játékosa, Dóra Zoltán, Vámos Zoltán, Végh Béla vehette át. Teremfoci Gyarmaton COLONIA - IPOSZ 2-0 Vezette: Szűcs. Góllövők: Mé­száros J., Mátyás Zs. A tartalékos iparosok egy félidőn át jól tartották magukat, de lelkesedésük kevés volt a jobb játékosokból álló és eddig veretlen igazi kispályások el­len. CSERHÁTP. - BRAZIL 2-1 Vezette: Szűcs. Góllövők: Cse- rődi, Bacskó, ill. Oláh T. (A mérkőzést még a nyolcadik fordulóban játszották.) Szoros mérkőzésen nyertek a nyomdászok. FAIRPLAY - MNG 0-0 Vezette: Szűcs. Hétméteresekkel nyerte meg a mérkőzést az idősebb játéko­sokból álló csapat. COMPUTER - EYSSEN 1-4 Vezette: Szűcs. Góllövők: Varga L., ill. Paumann Zs (3), Koplányi Zs. Áz eddig veretlenek ranga­dóján ragyogó focihangulat uralkodott a városi sportcsar­nokban és Paumann Zsolt re­meklésének is köszönhetően az idősebb átlagéletkorú balassa­gyarmatiak biztos győzelmet arattak a gyengélkedő szécsé- nyiek ellen. BRAZIL - ÜNITIM 2-4 Vezette: Szűcs. Góllövők: Oláh T., Strihó G., ill. Csábi S (2), Kovács, Szakács. Ismételten „elszórakoztak” egy mérkőzést a „brazilok”. MEVIZ - PETRA BT. 2-5 Vezette: Szűcs. Góllövök: Szo- lánszki, Mihály, ill. Erdélyi M. (2), Jónás, Oláh R., Strihó Zs. A nyeretlenek találkozóján az első huszonöt perc után biz­tossá vált, hogy ki nyer! OÁZIS - NAGYOROSZI 2-1 Vezette: Jónás. Góllövők Szűcs, Széles, ill. Ordasi. Kihagyott helyzetek mérkő­zése, úgy látszik az orosziak kezdeti lendülete megtört. HATÁRŐRIG. - CSER­HÁTP. 5-1 Vezette: Jónás. Góllövök: Mol­nár J.(3)k, Borkő (2), ill. Ke­resztúri. Kezdenek összeállni és for­mába lendülni a „katona” fiúk; amely most eredményességben is megmutatkozott. A bajnokság állása a kilence­dik forduló után: 1. COLONIA 27, 2. EYSSEN KFT. 26, 3. COMPUTER „M” 22, 4. OÁZIS-KONTAKT 19Í 5. MNG KFT. 17, 6. FAIR PLAY SPORT 16, 7. IPOSZ 15, 8. CSERFIÁTPRINT 11.9. HATÁRŐR-IG. 10, 10. N. -OROSZI HONVÉD 9, 11. UNITIM 6, 12. BRASIL 6. 13. PETRA BT. 3, 14. MEVIZ GMK0. Kanyó, gara, dániel Polgármester kezéből a győzteseknek Nagy küzdelmet hozott a döntő Második helyre szorultak a stécés öregfiúk