Nógrád Megyei Hírlap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-07 / 262. szám

1994. november 7., hétfő SporTTüköR 11. oldal FÉRFI KÉZILABDA NB I.B KELETI CSOPORT Gólzápor az Ipoly-parton Kábel SE-Mizse KC 36-30 (19-13) Balasagyarmat, 250 néző, v.: Sziklai, Tóth. Kábel: Dósa-Bán (1), Kertész (5), Cseri (12/4), Tillmann (2), Cseh 10/1), Abai (1). Csere: Ocso- vai, Kürtössi (3), Kecskés (2), Kiss, Kovács. Edző: Lombos István. Mizse KC: Rabi-Szarvas (1), Józsa (5/1), Dudás, Szórád (1), Király (15), Farkas I. (4/1). Csere: Serczeg, Strubka, Vass (1), König (1), Farkas Cs. (1). Edző: Vájná István. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 55, ill. 4/2. A mérkőzés alakulása: 10. perc: 7-4, 26. perc: 17-9, 36. perc: 20-16, 43. perc: 25-17, 53. perc: 30-25. Két meccsre is elegendő gólt lőttek Gyarmaton Hatalmas iramban kezdő­dött a mérkőzés. Cseh és Cseri találatára Király vála­szolt. A védekezéssel kezdet­ben mindkét csapat hadilábon állt, így sorra rezdültek a há­lók. A vendéggárda átlövőjét Királyt, képtelen volt megfe­lelően őrizni, hiába állt ki rá követő emberfogásra Abay. Lombos edző e miatt kényte­len volt lecserélni kapusát Dósát. Ocsovai állt a gólvo­nalra, s bemelegítésként egy sistergő Király-bombát hatás­talanított. A másik oldalon Cseh, Cseri és Kertész kész­tette megadásra a nem túl jó napot kifogó Rapit, s így az Ipoly-partiak a félidő máso­dik felére már tekintélyes 8 gólos vezetést szereztek. A szünet után bekövetkezett az első holtpont. A mizseiek is­mét szorossá tették az ered­ményt, de újabb Ocsovai-bra- vúrokkal és Cseh-találatokkal visszaállt a magabiztos előny. Összességében a lelkesen ját­szó és kulcsembereinek re­mek formáját kihasználó ba­lassagyarmatiak magabizto­san szerezték meg az újabb két pontot. Az Ipoly-partiak még azt a luxust is megen­gedhették maguknak, hogy Király, a vendégek legjobbja a mérkőzés legeredménye­sebb góllövője legyen. Lombos István: Talán ed­digi legnehezebb mérkőzé­sünkön vagyunk túl, magabiz­tos győzelemmel. Kicsit fél­tem a meccs előtt, de félel­mem gyorsan elpárolgott. Hegedűs Henrik * • Nagy pofonok az Öregtől Húsz évvel azután, hogy Mu­hammad Ali letaszította őt a profi ökölvívó WBA és IBF szervezet trónjáról, George Fo­reman ismét nehézsúlyú világ­bajnoknak mondhatja magát. Az amerikai bokszoló magyar idő szerint vasárnap hajnalban legyőzte honfitársát, Michael Moorert. A 45 éves Foreman a tizedik menet harmadik percé­ben ütötte ki ellenfelét, és ezzel minden idők legidősebb nehé­zsúlyú világbajnoka lett. KOSÁRLABDA, NB I. B-CSOPORT, FÉRFIAK Nagy füst, nagy láng - elégett a Batta Salgótarjáni KK-Battai KE 92-75 (51-33) Salgótarján, városi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bukta, Vígh. SKK: SKURIN (10/6), HASZJANOV (21/3), BERKICS (23), Molnár (5), FÖLDESI (20/3), Csere: Bede (-), Selmeci (-), Fekete (7), Klug (7), Kovács (6). Edző: Farkas Attila, Laczkó Sándor. Batta: Stevanov (12), Bán­sági (7/3), FILOTÁS (24/3), Kaszás (8), Kovács (4), Csere: Borkúty (3), KULUNCSICS (17/6), Ba­log (-), Puskás (-). Edző: Tatár István. Kipontozódott: Kovács Attila a 23. percben. Kaszás Fe­renc a 36. percben. Kiállítva: Tatár István a 25. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 13-4, 10. perc: 25-15,14. perc: 38-23,25. perc: 63-42,32. perc 81-54, 36. perc: 90-64. Nagy várakozás előzte meg az igazi presztízscsatának ígér­kező összecsapást. Molnár Péter: Remélem kel­lemesen elfáradunk. Földesi Zoltán: Javuló játé­kot és biztos győzelmet várok. Tatár István: Nyerünk! A tarjániak öltözőjében nyu­godt volt a hangulat. Farkas At­tila úgy gondolta, hogy a veszp­rémi kisiklás után újra magára talál a csapat, és egy jó mérkő­zéssel kiköszörüli a csorbát. A feldobás után Földesi érte el az első kosarat. Rögtön utána Berkics és Haszjanov is bekö­szönt. Pörgősen, nagy elánnal játszott az SKK, állva hagyva a lassú, körülményes battaiakat. A hazai oldalon jól tüzeltek a dobógépek is, így hamar két­számjegyű lett a különbség. A közönség élvezte a játékot. A félidő közepén Tatár meg­próbálta rendbeszedni fiait, de nem sok sikerrel. A nagy kedv­vel, szellemesen játszó Haszja­nov remekül fogta össze a csa­patot, jól irányított. Földesi, Skurin, Berkics akadálytalanul szerezhették a kosarakat. A szünet a vendégeket meg­nyugtatta, és az első két perc­ben faragtak a hátrányból. A győzelmet ünneplő hazaiak azonban felébredtek, és ismét helyreállt a nekünk tetsző rend. Tatár folyamatosan kom­mentálta, minősítette a két já­tékvezető működését, amit a sípmesterek nem soká tűrtek. Egy technikai, aztán gyorsan még egy, és Tatusnak el kellett hagynia a pályát, amit csak hosszas unszolásra, Farkas At­tila és Saxinger Csaba közben­járásával tett meg. A megítélt hat bűntetőt, a közönség nagy ovációja köze­pette, Földesi Zoli értékesítette, majd az oldalról bedobott lab­dát Kovács Nándi helyezte a kosárba. A folytatásban a Fe- kete-Berkics-Kovács hármas szorgoskodott a palánk alatt. A találkozó utolsó nyolc per­cében jócskán kaptak bizonyí­tási lehetőséget a cserejátéko­sok is, akik sajnos, nem tudtak élni a felkínált lehetőséggel. A mérkőzés legsajnálatosabb momentuma, hogy Skurin bo­kasérülést szenvedett. Farkas Attila: Úgy gondol­tam, hogy sima lesz a meccs, mert a szerdai beszélgetésünk hatott a játékosokra. A biztos vezetés tudatában egy kissé ki­engedtek a játékosok, de tud­tuk, hogy itt nem érhet megle­petés. A cserejátékosok sajnos, nem tudták felvenni a játék ütemét. A kezdőcsapat játéko­saival viszont elégedett vagyok. Tatár István: A közönségnek köszönöm, hogy még emléke­szik rám. Nagyon szégyellem magam, hogy ma este így vi­selkedtem.-dániel­Haszjanov ismét nagy kedvvel játszott HÍREK Ngugi: nyugi! Monte-Carlo. Megerősítet­ték a kenyai hosszútávfutó John Ngugi büntetését, aki ötször nyert mezeifutó-vi- lágbajnokságot és a szöuli olimpia 5000 méteres síkfu­tásában aranyérmet szerzett. A 31 éves atlétát a Nemzet­közi Amatőr Atlétika Szö­vetség (IAAF) négy évre til­totta el a versenyzéstől, mert nem jelent meg 1993. febru­árjában doppingvizsgálaton. Capriati és Graf: ismét? Philadelphia. A jövő héten kezdődő Virginia Slims el­nevezésű, 750 ezer dolláros női tenisztorna szervezői azt állítják, hogy az amerikai Jennifer Capriati és a német Steffi Graf visszatér és részt vesz a versenyen. Rominger világcsúcsa ! Bordeaux. Újabb fantaszti- [ kus világcsúcsot ért el Tony I Rominger. A 33 éves svájci versenyző két héttel ezelőtt elért rekordját javította meg az egyórás kerékpározás­ban. Rominger egyben át­törte az 54 kilométeres „álomhatárt”, új világcsúcsa 55,291 kilométer. Szász második lett na Kairó. Szász István szere­pelt eddig a legjobban a magyar versenyzők közül a Kairóban zajló junior csel­gáncs-világbajnokságon. A Kecskeméti JC Marina ver­senyzője a 95 kg-osok kö­zött ezüstérmet szerzett. Valderrama apasága Barranquilla. Ruge Tapia, 26 esztendős kolumbiai új­ságírónő a nemzeti labda­rúgó-válogatott s középpá­lyását, Carlos Valderramát nevezte meg 20 hónapos kisfia édesapjának. A hölgy ugyanakkor hangsúlyozta, nem támaszt semmilyen kö­vetelést az általa megjelölt édesapával szemben, csu­pán azt kéri, hogy gyermeke a Valderrama nevet vehesse fel. Az érintett játékos az üggyel kapcsolatban így nyilatkozott: - Nem volt semmiféle kapcsolatom ez­zel a nővel. A tudósítás az OPELS KENDERESI támogatásával készült LABDARÚGÓ NB I., 13. FORDULÓ: HAZAI PÁLYÁN SZENVEDETT VERESÉGET A BAJNOK VÁC ÉS A KISPEST Elgázolta a debreceni lokomotív a ferencvárosiakat Vaskos meglepetések születtek a labdarúgó NB 1.13. fordulójá­ban. Kezdődött azzal, hogy pénteken a Stadler FC pontot rabolt a Vasas otthonában. Szombaton az eleddig igencsak gyengél­kedő győri Verebes-legénység a fővárosban leckéztette meg a leverkuseni vereséget kiheverni nemigen tudó Kispestet. Tovább tart a bajnok váci együttes zuhanórepülése: a Duna-partiak ezúttal otthon kaptak ki a Békéscsabától. Egyet­len találkozó maradt vasárnapra - ezúttal sem maradt el a szenzáció. A minapi Porto-verő Ferencváros sima vereséget szenvedett Debrecenben. VASAS-STADLER FC 0-0. Fáy utca, 3000 néző. v.: Molnár (Bognár, Nyilas). Vasas: Sáfár - Galaschek - Herczeg, Juhár - Máriási, Mónos, Vincze, Si­mon, Pál - Földes, Borgulya. Edző: Tóth Bálint. Stadler FC: Babócsy - Opri- san -Makrickij, Nagy -Kecs­kés, Linnyikov, Kapics, Kanál, Kertész - Hleba, Rumán. Edző: Sándor István. Csere: Kanál helyett Cigan az 56., Pál helyett Claude a 60., Vincze helyett Gricajuk a 68., Rumán helyett Kovács a 78. percben. Sárga lap: Kertész a 44., Mónos az 52., Herczeg az 54.. Gricajuk a 83. percben. * * * VÁC FC-SAMSUNG-BÉ- KÉSCSABA 0-1 (0-0). Vác, 2000 néző, v.: Vágner (Bay, Horváth O.). Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy T. — Lévai, Pug­lits, Aranyos - Nyilas, Víg, Kriska, Romanek - Füle, He- tesi. Edző: Csank János. Békéscsaba: Baji - Usmajev - Mracskó, Zahorán - Szenti, Csató S., Csató J., Kovács - Fodor, Kulcsár, Major. Edző: Pásztor József. Csere: Víg helyett Nyikos a 61., Romanek helyett Sallai a 75., Kulcsár helyett Kiss a 80., Major helyett Horváth a 91. percben. Gólszerző: Major a 65. perc­ben. Sárga lap: Csató J. a 8., Major a 36., Füle a 64., Ara­nyos a 67. percben. * * * PMSC-FORDAN-ZALAE- GERSZEGI TE 3-0 (2-0). Pécs, 2500 néző, v.: Tóth V. (Bozóky, Nagy I.). PMSC-For- dan: Géléi - Dienes, Márton, Schneider - Ulveczki, To- locsko, Dárdai, Jäkl, Virág - Warzycha, Niederbacher. Edző: Eich László. ZTE: Vincze - Szabó I., Ha­lápi, Horváth J. - Kocsárdi, Ku- tasi, Horváth A., Lendvai, Né­meth - Szőke, Szabó II. Edző: Madár Gábor. Csere: Szőke helyett Sztipá- novics és Kocsárdi helyett Zu- gor a 65., Ulveczki helyett Pest a 71., Vincze helyett Kópicz a 80., Pest helyett Ulrich a 87. percben. Gólszerző: Márton a 37., Ul­veczki a 42., Niederbacher a 69. percben. Sárga lap: Szőke a 61., Ku- tasi a 89. p. * * * KISPEST-HFC-ETO FC GYŐR 1-2 (1-1). Bozsik-sta- dion, 4000 néző, v.: Varga S. (Bede, Szilágyi). Kispest-Hon­véd: Brockhauser - Bánfi - Plókai, Mátyus - Stefanov, Forrai, Pisont, Illés, Duró - Orosz, Kovács. Edző: Dimitrije Davidovics. ETE FC GYŐR: Disztl - Lá­zár - Kuttor, Jagodics, Herc­zeg, Tóth, Korsós, Hajszán, Kövecses - Miriuta, Hámori. Edző: Verebes József. Csere: Kovács helyett Hamar és Herczeg helyett Radies a szünetben, Plókai helyett Csehi a 60., Miriuta helyett Mikóczi a 86. percben. Gólszerző: Miriuta a 6., Illés a 75. Miriuta a 83. percben. Sárga lap: Kövecses a 30., Hámori a 53., Lázár az 57., For­rai a 80. Miriuta a 81., Stefanov a 83., Pisont a 88. percben. Kiállítva: Lázár a 64. perc­ben. * * * NAGYKANIZSA-UTE-NO- VABAU 1-1 (1-0). Nagykani­zsa, 9000 néző, v.: Juhos (Va- vika, Varga L.). Nagykanizsa: Csáki - Szalai, Kepe, Kiss, Iványi - Farkas, Agics, Hege­dűs, Svélecz - Fehér, Fuisz. Edző: Készéi Ferenc. UTE-Novabau: Praj ­Bérczy, Füzesi, Molnár - Jenei, Kozma, Véber, Egressy, Szle- zák - Belvon, Szanyó. Edző: Garami József. Csere: Svélecz helyett Kajdy az 52. Belvon helyett Horváth az 54., Fehér helyett Vidóczi az 59., Szanyó helyett Kovács a 71. percben. Gólszerző: Fehér a 26., Hor­váth a 76. percben. Sárga lap: Fuisz a 7., Kozma a 16., Agics a 63., Bérczy a 68. percben. * * * EMDSZ-SOPRONI LC- PARMALAT FC 3-0 (1-0). Sopron, 6500 néző, v.: Gergely (Márton, Szabó A.). Soproni LC: Babos - Dragoner - Nagy, Kovács - Ignácz, Chiratcu, Ma­joros, Árpási, Korsós - Cser- venkai, Fischer. Edző: Csemai Pál. Parmalat FC: Mitring — László - Varga, Németh - Du- becz, Zimmemrmann, Keresz­túri, Bekő, Tóth - Pálfi, Hor­váth. Edző: Szabó Károly. Csere: Tóth helyett Varsányi a szünetben, Pálfi helyett Jónás a 73., Chiratcu helyett Cseh a 75. percben. Gólszerző: Majoros a 32., Majoros a 46., Korsós az 58. percben. Sárga lap: Németh a 3., Kor­sós a 8., Varsányi (Majoros le- talpalásáért) a 75. percben. Kiállítva: Korsós az 58. percben. * * * CSEPEL-KORDAX- BVSC-DREHER 2-4 (1-1). Csepel, 1000 néző, v.: Puhl (Lettrich, Hamar). Csepel-Kor- dax: Hajdú - Váczi - Tyukodi, Szalai - Süveges, Jakab, Pus­kás, Zombori, Szekeres - Azoi- tei, Pena. Edző: Varga István. BVSC-Dreher: Tarlósi - Csábi - Nagy P., Szalma - Bondarenko, Komódi, Urbányi, Bognár, Marozsán - Kovács Z., Bükszegi. Edző: Egervári Sán­dor. Csere: Bükszegi helyett Frank az 52., Kovács Z. helyett B. Szabó az 58., Zombori he­lyett Répási a 69., Süveges he­lyett Bereczki a 82. percben. Gólszerző: Pena a 15., Bük­szegi a 40., Bognár az 51., Szalma a 65., Puskás a 76., Bognár a 87. percben. Sárga lap: Marozsán a 3., Tyukodi a 48., Bondarenko a 81. percben. Kiállítva: Szalai a 87. perc­ben. * * * DEBRECENI VSC-FE- RENCVÁROSI TC 2-0 (2-0). Debrecen, 10 000 néző, V: Nagy L. Debreceni VSC: Hor­váth - Földvári, Gojan, Va- dicska, Pető - Madar, Sándor T., Arany, Szathmári - Dombi, Ilea. Edző: Garamvölgyi Lajos. Ferencváros: Balogh - Telek - Hrutka, Szekeres - Simon, Zavadszky, Lisztes, Szűcs, Czéh - Christiansen, Neagoe. Edző: Novák Dezső. Csere: Szűcs helyett Kecs­kés a 46., Czéh helyett Nagy Zs. a 66., Ilea helyett Tóth Gy. a 70., Madar helyett Dobos a 88. percben. Gólszerző: Arany az 5., Ilea a 25. percben. Sárga lap: Szath­mári a 7., Simon a 31., Hrutka a 68. percben. tr :