Nógrád Megyei Hírlap, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-17 / 244. szám

1994. október 17., hétfő SporTTüköR 11. oldal FÉRFI KÉZILABDA NB II, ÉSZAKI CSOPORT Megyei rangadó - tarjáni siker SALGÓTARJÁNI ÉPÍTŐK-DÓZSA DSE PÁSZTÓ 29-21 (17-11). Salgótarján, Építők Stadion, 200 néző, v.: Bakos, Kanyok. Épí­tők KC: Kiss-Berta (5), Márta (5), Szabó A. (8/3), Urbán (3), Lavrincz (1). Csere: Szabó Z. (1), Vas (1), Hajdú. Edző: Szabó Attila. Dózsa DSE Pásztó: Juhász-Káposzta (2), Fekete (1), Da- ruzsi, Strok (1), Petreczky (7/1), Nagy (10/2). Csere: Molnár (kapus), Havril, Kovács, Polencsár, Kürti. Edző: Alapi László. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/3. Kiállítás: 10. perc, ill. 10. perc. Jók: Kiss J., Berta, Márta, Pádár, ill. Petreczky, Nagy, Molnár. A mérkőzés alakulása: 10. perc: 6-3, 20. perc: 12-7, 27. perc 16-10,40. perc: 21-16,50. perc: 27-16,57. perc: 29-19. Ragyogó őszi idő és szép­számú szurkolótábor fogadta az NB Il-es megyei rangadó csa­patait. Mind a két csapat bizo­nyítani akart, mert a játékosok jól ismerik egymást, a pályán kívül is jó barátok, ezért igazi szomszédvári presztízscsatát várt mindkét szurkolótábor. A hazaiak kezdtek jobban és futószalagon dolgozták ki a helyzeteket, amit rendre reme­kül kihasználtak. A pásztóiak nem találtak más eszközt mint a kemény védekezést, aminek az eredménye az első tíz percben két kiállítás lett. A félidő to­vábbi részében egyenlő erők harca folyt a pályán, de a mér­kőzés elején megszerzett előnyt a tarjániak magabiztosan tartot­ták és megnyugtató hatgólos előnnyel térhettek pihenőre. A második félidő elején a Pásztóiak nagy iramot diktálva próbáltak a hátrányból faragni, ami többé-kevésbé sikerült is de a nagy iramot nem tudták ál­landósítani mert elfáradtak. A második félidő első felében já­téklehetőséget kapott fiatal Berta Sándor, élményszámba menő átlövés góljaival hálálta meg a bizalmat, ezek a gólok a mérkőzés és a két pont sorsát végleg megpecsételték. A két­számjegyű vezetés tudatában a tarjániak érthetetlenül ritmust váltottak, elkezdtek könnyel- műsködni az adódó helyzeteket az ellenfél kapusába lövöldöz­ték, amivel naggyá tették Mol­nár Zsoltot. Végül is a megyei rangadó meghozta az igazi presztízscsa­tát. A hazaiak az utolsó tíz perc­től eltekintve jó teljesítményt nyújtva kemény de sportszerű mérkőzésen megérdemelten, magabiztosan gyűjtötték be az újabb két pontot. Az utolsó tíz percben mutatott játékük a könnyen felejthető kategóriába tartozik. Szabó Attila: Ötven percig azt játszotta a csapat amit elvártam, nagy kár, hogy az utolsó tíz percben köny- nyelmű, lezser játékunkkal a szurkolók idegeit borzoltuk. Alapi László: Gyenge, fegyel­mezetlen volt a játékunk, sok helyzetet kihagytunk emiatt a vártnál nagyobb arányú veresé­get szenvedtünk. Mulicza F. Támad az építők Agyonlőtte saját játékosát Rio de Janeiro. A CSE nevű brazil labdarúgóklub 26 éves játékosa, Cassio Barros da Silva összeszólalkozott a klub­elnök Gilson Veiga da Silvával. A labdarúgó ugyanis szerző­dése néhány pontját vitatta, és amint veszekedéssé fajult a po­lémia, a futballista megütötte a sportvezetőt. Gilson Veiga da Silva a po­font követően két figyelmeztető lövést adott le a levegőbe, majd lábon lőtte a játékost. Miután az továbbra is fenyegetően lépett fel vele szemben, a negyedik lövés már a sportoló testébe fú­ródott, és annak azonnali halá­lát okozta. Az elnök a gyilkos­ságot követően elmenekült, de pár nap múlva önként jelentke­zett a rendőrségen. Az első három hely Szécsénybe került Csaknem 30 csapat, 350 fő részvételével rendezték meg a Kyokusminkai karate cliker magyar bajnokságot szombaton Budapesten a BMTE Törley sportcsarnokában. A Szécsényi SE karateklub héttagú csapatá­ból került ki az első három he­lyezett. A képen / balról jobbra / Mosó Miklós / 3. helyezett /, Benedek Szabolcs, Bagyal Pé­ter edző, Tolnai Dóra, Ugor Ákos, Bozó Viktor / 2. helye­zett /, Nagy Gábor, és Deák Krisztián / 1. helyezett /. KOSÁRLABDA NB I., FÉRFIAK, B-CSOPORT Az „edzőmeccs” jutalma is két bajnoki pont PÉCSI VSK-SALGÓTARJÁNI KK. 87-115 (54-56) Pécs, városi sportcsarnok, 50 néző, v.: Vasvári, Ádám. PVSK: Séra (4), Móricz (15/3), Russai (18), CSIRKE (23/12), TAHIN (19/3). Csere: Cziráky (-), Lázár (5/3), Pozonyi (3/3), Szakács (- ). Edző: Füzy Ákos. SKK: Haszjanov (12), FEKETE (21), KO­VÁCS (14), Borók (6), Molnár (8). Csere: Bede (8/6), Skurin (7), Selmeci (4), BERKICS (27), Földesi (8). Edző: Farkas Attila, Laczkó Sándor. Kipontozódott: Móricz a 35. percben és Russai a 38. percben. Az eredmény alakulása: 3. perc: 9-10, 9. perc: 16-26, 15. perc: 34-45, 19. perc: 54-54, 28. perc: 62-84 (!), 36. perc: 77-101,39. perc: 82-113. Farkas Attila úgy gondolta, hogy a két csapat tabellán el­foglalt helye feljogosítja az SKK-t arra, hogy egy kicsit kí­sérletezzen, taktikai elemeket próbáljon ki, hiszen így is si­mán kell hozni ezt a meccset. Ebből az elgondolásból faka­dóan átvariálta a kezdő ötöst, hogy olyan játékosoknak is ad­jon lehetőséget, akik ezidáig kevesebbet kerültek pályára. Az első félidőben harcba dobott tarjániak leginkább a pontszer­zésben jeleskedtek, és a tőlük megszokott kemény védekezést az első húsz percre elfelejtették. Ennek volt köszönhető az 54- 56-os eredmény. A Fekete Sasok edzői a má­sodik játékrészre a szokásos kezdő ötöst küldték a pályára. Az elképzelés be is vált, hiszen pillanatok alatt lett húsz pont a két csapat között, szinte eldőlt a pálya, annyira kiütközött a két gárda közti tudásbeli különb­ség. A biztos vezetés tudatában ismét pályára kerültek azok, aki kevesebb lehetőséget kaptak ezidáig, és ők is hozzá tudtak tenni valamit a nagyarányú, magabiztos győzelemhez. Az első félidőben pályára lépő csapatból kiemelkedett Berkics László, a me­zőny legjobbja Fekete Csaba, aki lepattanói mellé 21 pontot is összeszor­goskodott, és tette ezt úgy, hogy összes rádobása célba ta­lált, kivéve egy fránya büntetőt. Klasszis teljesítményről árul­kodik, ugyanúgy, mint Kovács Nándor mutatott produkciója. A pécsi születésű játékos szinte egyeduralkodó volt a palánkok alatt, nagyon sok lepattanót szedett. Ruszlán Haszjanovban is égett a bizonyítási vágy a régi klubja ellen, nagyon akart, de kisebb hibák csúsztak játékába. Borók Laci ezen a délutánon nem tudta hozni a tőle megszo­kott teljesítményt, fejben nem volt a pályán. Molnár Péter egyre inkább megtalálja helyét a csapatban, kezd hasonlítani régi önmagára. A csereként beállt Bede Mik­lós a tavalyról megszokott megbízható, kiegyensúlyozott kosárlabdát játszotta, talán eb­ben a bajnokságban először, de reméljük nem utoljára. Dimitrij Skurin hallatlan önfegyelem­mel végezte a kuli munkát, se­gítve a társakat, háttérbe szo­rítva villogási szándékait. Sel­meci Gáborról már eddig is tud­tuk, hogy nem szívbajos, nem lámpalázas típus. Az NB I-es mérkőzés színvonalához fel­nőve, jól játszott, megszerezte ez évi első pontjait. Ráadásul ő dobta a bűvös századikat is, csak sajnos, nem eléggé ha­gyománytisztelő, mert az ilyenkor szokásos sört neki kel­lett volna fizetnie. No, de semmi baj, a fiúk megígérték, hogy úgy is rákiabálják. Földesi Zoltán a pécsi találkozón is adós maradt a pontokkal, de reméljük ismét megtalálja arany csuklóját. Berkics László csak a második félidőben ját­szott, de húsz perc is elég volt neki ahhoz, hogy a mezőny legeredményesebbje legyen. Á kezdeti kapkodása után „ki­rályhoz” méltóan játszott. A Salgótarjáni KK hozta a papírformát, mondhatnánk könnyedén, ugyanis egy hami­sítatlan edzőmeccsen gázolták le otthonában a csoport pofo­zógépét.-d.t.­_____HÍREK_____ R emekelt a Fotex A nemzetközi kézilabda­kupákban pályára léptek a magyar csapatok. A Fotex férfi, idegenben 24-21-re legyőzte a szlovén Celje Pi- vovama Laskót, így bejutott a BEK-ben a 16 közé. Az Elektromos a KEK-ben itt­hon 27-23-ra verte a romá­niai Nagybányát, így szintén továbbjutott. A női EHF Kupában a Debrecen 42- 4-re verte luxemburgi ellen­felét, s továbblépett. A férfi City Kupában a Komló ide­genben 18-14-re verte a portugál Bragát, de kiesett. Samaranch kitüntetése Juan Antonio Samaranchot, a Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság spanyol elnökét ma­gas állami kitüntetésben ré­szesítette Lech Walesa len­gyel államfő. A sportdiplo­matát a Lengyel Köztársa­ság Érdemrendjének Nagy­keresztjével tüntették ki. Polgár Judit kikapott Polgár Judit az Argentíná­ban zajló nemzetközi sakk- tornán két győzelem után a harmadik fordulóban a vilá­gos bábukat vezetve kika­pott az orosz Szalovtól. Pol­gár így is második. Ivanisevic nyert Tokióban, a 1,02 millió dol­láros férfi tenisztorna döntő­jében: Ivanisevic (horvát, l.)-Chang (amerikai— 6.) 6:4, 6:4. Párosban: Connell, Galbraith (kanadai, ameri­kai, 2.)-Black, Stark (zim­babwei, amerikai, 3.) 6:3, 3:6,6:4. Visszatér a világbajnok Újabb atléta próbálkozik azzal, hogy egy téli sportág­ban, nevezetesen a bobban is sikereket arasson. A né­met Torsten Voss, 1987 tíz- próba-világbajnoka ma ül be a négyesbobosok közé. A lillehammeri téli olimpián aranyérmet nyert honfitársa, Harald Czudaj „járművé­ben” akadt egy szabad hely, ezt próbálja meg elfoglalni. ÄJgyesen bunyóztak Bécsújhelyen, .a 8 nemzet versenyzőinek részvételével megrendeztett ökölvívó-vi­adalon a magyarok közül a döntőben hárman győztek. Pontozásos győzelmet ara­tott Szűcs László (63,5 kg), Mizsei György (71 ) és Erdei Zsolt (75), míg Maczik Ró­bert (54) vereséget szenve­dett. A torna legjobb öklö- zőjének Szűcs Lászlót vá­lasztották. A pontverseny élén Magyarország végzett' jF FÉRFI KÉZILABDA NB l/B, KELETI CSOPORT Végjáték az Ipoly partján - drámai légkörben Balassagyarmati Kábel SE-Dunakeszi 23-21 (11-10) Balassagyarmat, 300 néző, v.: Pálfi, Vákár. Kábel: Ocsovai - Bán (3), Kertész (4), Cseri (8/4), Tillmann, Cseh (5), Abay (2). Csere: Dósa (kapus), Burg (1), Koós, Kecskés, Kovács. Édző: Lombos István. A Dunakeszi legjobb dobói: Réti (8/3), Csányi (5/0). Kiállítások: 10 ill. 12 perc (plusz 1 kizárás). 7 méteresek: 4/4, ill. 9/4. Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-0, 19. perc: 9-7, 44. perc: 17-14,48. perc: 20-16,59. perc: 21-21. A listavezető ellenében a gyarmatiak gyors kétgólos előnyhöz jutottak. Ekkor azt várta a szokatlanul nagy számú nézősereg, hogy beindul a gé­pezet. De nem így történt. Ide­gesen játszottak Csehék, így az ellenfél egyenlíteni tudott. A rendkívül feszült hangulatú első félidőben számos játékve­zetői hiba is borzolta a kedé­lyeket. Fordulás után a vendégek igyekeztek ziccerig játszani a helyzeteiket, ebben partnernek bizonyult a hazai gárda, mivel a megszokott „betonvédelem” ezen a napon kissé foghíjasnak bizonyult. A kesziek sokszor játszották meg beállósukat, ami sokszor büntetőt eredménye­zett. Ocsovai azonban remek formában védett és nem tudták őt becsapni. Öt hétméterest há­rított! Ennek köszönhetően négygólos előnyre tett szert a Kábel. Bánék szinte már zseb­ben érezték a győzelmet. Ekkor újra jött a bizonytalanság, s az ellenfél ismét egyenlíteni tu­dott. Egy perc volt hátra, ami­kor kockáztatott a Lombos le­génység. Bán az un. kínai figu­rára szánta el magát és az általa feladott labdát a hihetetlenül magasra ugró Cseh szemkáp­ráztató módon vágta a hálóba. Következett az utolsó 15 má­sodperc, amely drámai momen­tumokat hozott. A gyarmati kispadról - reklamálás miatt - két, a dunakesziektől egy veze­tőt állítottak ki. Az elkeseredet­ten támadó Duna-partiaktól megszerzett labdát egy másod­perccel a befejezés előtt Bán a saját kilenceséről ívelte az el­lenfél kapujába, feltéve ezzel az i-re a pontot. Lombos István: bár nem azt játszottuk amit szoktunk, a küzdő szellem bar- vúros győzelmet hozott. H. H. Duatlon diákolimpia Balassagyarmaton Jó volt nézni a lelkes kicsiket A csípős hideg dacára 578 ne­buló vette birtokába Balassa­gyarmat főutcáját szombaton délelőtt. A duatlon diákolim­O il A pia országos döntőjén ponto­san ennyi versenyző állt rajt­hoz. Az első korcsoportosok reggel, a 8-9 évesek délelőtt 10 órától vágtak neki a szá­mukra kijelölt távnak. Egymás után előbb a 12, 14, 16, 18 évesek indultak el, s izgalmas versenyeket vívtak egymással. Főleg a két legidősebb korosz­tály küzdelmében alakult ki nagy csata. Az összesített rangsorban főleg a budapes­tiek vitték a prímet, de jól sze­repeltek megyénk versenyzői is. Ez a nagyszerű rendezvény is bebizonyította, hogy nincs hitelük azoknak a szavaknak, amelyek el akarják űzni ezeket a pompás sportrendezvénye- | két a városból. Mivel mind a tanulók, mind az őket kísérő j szülők és testnevelők jó emlé- j keket őriznek meg Balassa­gyarmatról - akár hányadik helyen is végeztek fiaik lá­nyaik, tanítványaik. A részle­tes eredményeket később kö­zöljük. Hegedűs fi J I ÍJ !( !> <