Nógrád Megyei Hírlap, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-13 / 215. szám

1994. szeptember 13., kedd SporTTüköR 11. oldal VISSZAPILLANTÓ LABDARÚGÓCSAPATAINK HÉT VÉGI SZEREPLÉSÉRŐL A nyírségieket is meglepte a Stécé támadó szellemű, energikus játéka Nógrád megyében, de azon belül is elsősorban Salgótarján kör­nyékén megszokott, hogy a labdarúgó-szurkolók - elsősorban a Stécé idegenbeli mérkőzései alkalmával - fülükre dugják a rá­diót, hogy mielőbb meghallgassák a tarjániak eredményét. Emellett a csapatot is sokan elkísérik, mint ahogy Nyíregyházán is sok tarjáni arcot lehetett felfedezni a vasutaspálya lelátóján. S azok, akik vállalták a nem kis költséggel járó utazást a nyírségi megyeszékhelyre, is­mét nem csalódtak: jó iramú, változatos mérkőzésen, kitű­nően játszó tarjáni csapatnak tapsolhattak. Ezen a napon ki­húzhatták magukat a tarjániak, mert a lelátó nyírségi közön­sége is elismerően nyilatkozott az SBTC játékáról. Stílusos, jó csapatról beszél­tek - ez a legnagyobb elisme­rés! A csapat ismét bizonyította, hogy egységes gárdát alkot. Pedig egyik meghatározó játé­kosát most is nélkülözte. Oláh Béla - betegsége miatt -el sem utazott a csapattal. De nél-\ küle is volt tartása az együttes­nek, mert vesztett helyzetből kétszer is talpra tudott állni! De hogyan is? Mindkét egyenlítő gól büntetőből szüle­tett, ám egyetlen tiltakozó meg­jegyzést sem lehetett hallani a lelátón a befújt 11-esek után - olyan nyilvánvaló volt mindkét eset. És az ítéletvégrehajtó, a nap hőse Oláh Tibor volt! Már sok­szor tapasztaltuk, hogy átrohan a félpályán. Elsősorban akkor, ha a szerzett gól után, örömé­ben a góllövő fejét megy „megbúbolni”. Most azonban a büntetőpontra letett labdát ment „rendeltetési helyére” juttatni. Az első 11-est úgy rúgta, hogy kollégáját, Kormost előbb elküldte a „Kígyó térre”, aztán okosan a másik sarokba pasz- szolta a labdát. A másiknál az­tán nem cifrázott. Izomból be­varrta! Ennél a büntetőnél a mellettem ülő Sasán Feri elfor­dította a fejét. De kár volt, mert a tarjániak kapusa most is hatá­rozottan cselekedett. Aztán, amit a tarjániak az utolsó 20 percben produkáltak, az maga volt az élmény. Még a mérkőzés első félidejében, egy néző megjegyezte mögöttem:- Jó csapat ez a Stécé! Felve­szi a kesztyűt, de vajon bírják-e a ritmust a találkozó végén is? Nos, ugyanaz a néző a végén tárgyilagosan megállapította:- Sajnos, mi fáradtunk el. Az utolsó percekben állva hagytak bennünket a tarjániak. NB III-as csapataink találko­zói közül kiemelkedett a Pásztó - Balassagyarmat összecsapás. A mérkőzés előtt mindkét gárda szakvezetője bízott együttesében. A pásztóiak érez­ték, hogy egyre inkább összeáll a csapatuk, és a hazai pálya előnye • is mellettük szól. A gyarmatiak pedig a múlt heti pontszerzés után ezen a szom­baton is ebben reménykedtek. Nos, aztán, ahogy a mérkő­zés megkezdődött, a pásztói le­látóra visszapártoló közönség nagy örömére, végig a hazaiak vitték a prímet. Elsősorban a román ven­dégmunkások voltak az „iga­vonók”. De kiválóan játszott a fiatal Varga és a rutinos Lipták is. Végeredményben egy né­gyest rámoltak be az Ipoly-par- tiak hálójába. A gyarmatiak - élükön Jelen Istvánnal - tárgyilagosan elis­merték, hogy jobb csapat a Pásztó. Egyszerűen lefocizták Szalaiékat. A másik két megyei csapat megint kritikán alul szerepelt. A füzesabonyi hármas, illetve a Dunakesziben kapott ötös után mind a Palotás, mind a Szé- csény a sereghajtók között sze­repel. A tabellán az utolsó négy helyezett között három nógrádi csapat található! A megyei bajnokságban ez­úttal papírforma-eredmények születtek, de ez a hét sem múlt el botrány nélkül. Most Erdő­kürtön fejeződött be előbb a ta­lálkozó - verekedés miatt. Csak azt nem tudom: a szövetség fő­nökei meddig ülnek még nyu­godtan, mintha minden rendben volna? —pilinyi— A kevés gyarmati próbálkozás egyike (PSE-BLC 4-0) Ha nyerünk, felezünk! Játékunk továbbra is népszerű. A héten beér­kezett 377 pályázat közül Kovács László zagyvarónai és Kiss József zabari olvasónk volt az a szerencsés, akinek megjátszot­tak a tippjeit a Szerencsejáték Rt. 203. számú salgótarjáni totózójában. A felezés ezúttal elma­radt. Játákosaink közül ugyanis Kovács László kilenc és Kiss József tíz találatot ért el. Ezért ezen a héten sajnos, nincs min osztoznunk. Reméljük az elkövetkezendőkben szerencséseb­bek lesznek játékosaink. Az új játékosok kedvé­ért: játékunk lényege a következő: Minden hét keddi napján lapunkban megjelenik egy kollektív szelvény, a tárgyhét mérkőzéseinek párosításá­val. Ezt kell játékos kedvű fogadóinknak egy 0- 6-7 indexszámú variációra kitölteniük és szer­kesztőségünk címére az adott hét péntek déli 12 óráig eljuttatniuk. Az időpont fontos, ugyanis pontosan délben sorsolunk a beérkezett szelvé­nyek között. (A 0-6-7 indexszám annyit jelent, hogy a szelvényen hatot kétesélyesre - lx, vagy 12, vagy x2 —, hetet pedig fixre - 1-es, 2-es, vagy x- kell venni. A pótmérkőzésre csak egy tipp ír­ható.) Az így kitöltött és beküldött szelvények kö­zül minden héten sorsolás útján választjuk ki azt a kettőt, melyet a játékosok nevében szerkesztő­ségünk és a Szerencsejáték Rt. közösen megjátszik. À kisorsolt játékosok nevét és tipposzlopát minden héten szombati számunkban közöljük. Amennyiben a feladott szelvénnyel a pályázó nyer, abban az esetben a nyereményen felezünk. Kétezer forint alatti összegnél a játékosé marad a pénz. (A példa kedvéért: ha azon a bizonyos szel­vényen 500 ezer forint a nyeremény, abból 250 ezer illeti a játékost, aki mindössze lapunk árát fektette be.) Aki el szeretné nyerni Fortuna iste­nasszony kegyeit, játsszon velünk, és a Szerencse- játék Rt.-vei! Lapunk tippjei a 37. játékhétre: 12,12,1,12,1,12,12, x, x, x2,1,1,1,2 « fi IGAZOLÓ SZELVÉNY (A fogadónál marad) 37. hát Szerencsejáték ............ Rt. S or­szám 1 X 2 1. csapat 2. csapat í. Ferencváros Kispest-HFC nb i 2. Zalaegerszeg Békéscsaba 3. Dresden Duisburg Német i 4. Leverkusen Dortmund 5. Bayern München Hamburg 6. Schalke 04 1. FC Köln 7. Vfb Stuttgart Frankfurt 8. Uerdingen Kaiserslautern 9. Bah Reggiana oiaszA 10. Brescia Internazionale 11. Milan Lazio 12. Parma Cagliari » 13. Sampdoria Foggia +1 mérkőzés 14. Vasas Vác Fc-Samsung nb i Figyelem! Mérkőzéstörlés esetén az értékelés a megváltozott Részvételi Szabályzat alapján történik. 0 6 7 Indexszám: 64 r)h I--------------------------------------------------------1 ^ Név:..................................................................... I CÍm:.....................................................................1 Már megint nem sikerült pontot szerezni SALGÓ ÖBLÖS FAIPARI SC - PILISSZENTIVÁN11-13 (7-9) KÉZILABDA NB II., NŐK. Salgótarján, Munkácsy út, 100 néző, v.: Dobrovits, Kerek. Salgó Öblös Faipari SC: Oláh - Smelkóné 1, Molnár 1, Moczokné 1, Tóthné 1, Szabó Piroska 6/2, Boros M. Csere: Táborhegyi (kapus), Marcsokné 1, Sza- bóné S. Éva, Berindán, Hegedűs. Edző: Szabóné Sipos Éva. Hétméteres: 3/2, ill. 5/2. Kiállítás: ó.perc, ill. ő.perc. Jók: Oláh, Táborhegyi, Szabó Piroska, ill. Póka, Kerti, Szabó. A mérkőzés alakulása: lO.perc: 3-3, 50.perc: 10-10 A hazaiak léptek fel támadó­lag, de az ellentámadások során Kertit nem tudták megakadá­lyozni a góllövésben. Szünet után mindkét csapat nagy oda­adással küzdött, de sok hiba jel­lemezte a játékot. Ez a magya­rázata, hogy ebben a játékrész­ben mindkét csapat „csak” négy-négy gólt ért el. AKAR 1600 FORINTOT KERESNI TÍZ PERC ALATT? ^ Büntetőpárbajra hívjuk! ^ Tisztelt olvasóink! Folytatjuk a múltban már megszokott, s oly népszerű 11-es-rúgó versenyt. Tehát az. SBTC NB Il-es mérkőzéseinek szünetében a Nógrád Megyei Hírlap, a Szaknévsorhoz hasonlóan - de szerényebb keretek között - pénzdíjas büntetőrúgó versenyt hirdet. A tizenegyesrúgó versenyre a mellékelt nevezési lapon jelentkezhetnek. A jelentkezések beérkezése után sorsolással döntjük el, hogy ki az a tíz szerencsés előfizetőnk, aki a tárgyhéten az SBTC-mérkőzés szünetében a büntetőpárbajban részt vehet. Hangsúlyozzuk, csak előfizetőink vehetnek részt a játékban! Hogy egyelőre még nem előfizetője lapunknak? Nos, ezen segíthetünk! Most előfizet egy hónapra (előfizetési díj: 375.- Ft), melyet a nevezéssel egyidőben szerkesztőségünkben megtehet, s ha szerencséje van, s még a büntetőket is jól rúgja, a Stécé valamennyi hazai mérkőzésén gazdagabb lehet 1600 forinttal. Ehhez azonban - mint már említettük - jól kell rúgnia a büntetőt, mert az első találat után 100, majd sorrendben 200, 400, 800 és 1600 forintot nyerhet. Ahhoz tehát, hogy megnyerje főnyereményünket, öt büntetőt kell berúgnia a Stécé tartalékkapusának. Rajta hát! Jelentkezzen! S tíz perc alatt nyerjen 1600 forintot! JELENTKEZÉSI LAP Név:. Lakcím: Beküldési határidő: 1994. szeptember 15. (csütörtök) 18 óra A nevezési lap: az 1994. szeptember 17-én megrendezésre kerülő Salgótarjáni BTC - Tiszavasvári ASE NB Il-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés szünetében lebonyolítandó büntetőpárbajra érvényes. Kézilabda-vereségek - sorozatban SZIGETSZENTMIKLÓS - SALGÓTARJÁNI ÉPÍTŐK KC 36-25 (17-13) Szigetszentmiklós 100 néző, v.: Oláh, Szelecz. St. Építők KC: Kiss - Szabó Z., Márta 8, Kisbalázs 2, Vas 5, Szabó A. 6/3, Lav- rincz 2. Csere: Ampli kapus, Rácz, Berta, Padár Z. Edző: Szabó Attila. Hétméteres: 8/6, ill. 3/3. Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc és egy kizárás. Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-3, 20. perc: 13-8, 27. perc: 17-11,40. perc: 23-17, 50.perc: 28-21,56.perc: 33-23. A két csapat először találkozott bajnoki mérkőzésen. A durvasá­gokkal tarkított mérkőzésen nyertek a hazaiak. Szabó Attila: - A játékvezetők nagyon éreztették a hazai pálya íratlan szabályait. Mulicza Ferenc DDSE (DÓZSA DSE) PÁSZTÓ - CSÖMÖR KSK 26-29 (13-12) Pásztó 250 néző, v.: Debrovits, Kerék. Pásztó: Juhász - Da- rankó (1), Bene, Kovács (1), Stork (3), Szelva (3), Petrczky (10), Nagy (6), Káposzta (2), Csontos, Molnár. Edző: Alapi László. Kiállítások: 8-szor 2 perc és 2 kizárás. A pásztói Dózsa György Általános Iskola sportudvarán zajlott le vasárnap délelőtt a férfi NB Il-es kézilabda-bajnokság 3. forduló­jának ez a mérkőzése. Ezen a délelőttön két olyan csapat találkozott, amelyek koráb­ban még bajnoki mérkőzést soha nen játszottak egymással. A Csömör gárdája ugyanis a megelőző években a legmagasabb osztá­lyokban harcolt a bajnoki pontokért. Tavaly is még az NB I/B-ben játszottak. Pásztón pedig nem régre nyúlik vissza a kézilabda-tör­ténelem. De hol van már a tavalyi hó? A hazaiak gyors és határozott játékkal kezdtek, ami kissé meg­lepte a Csömörieket. Elsősorban Petreczki irányító munkája jelen­tett színt a pásztóiak játékában. Az emberhátrányban történt kiegyenlítés viszont még jobban lázba hozta a vendégeket. Ezt követően a hazaiak irányítottak, megpróbáltak partiban lenni a jó játékerőt képviselő vendégekkel, akik nagy odafigyeléssel, ke­mény védekezéssel és lendületes játékkal 13-12-re zárták az első félidőt. A szünet után felpaprikázott vendégek bátrabban kezde­ményeztek, és 2 gólos előnyhöz is jutottak. A csömöri játékosok elsősorban azzal próbálták tartani előnyü­ket, hogy rendkívül szigorú védőfalat húztak elé. Hol Petrczky, hol Nagy J. próbálta ezt áttömi, s amikor sikerült, nem sokára megér­kezett a válasz. A hajrában a közönség fergeteges biztatása mellett az volt a nagy kérdés, vajon megússza-e a pásztói csapat vereség nélkül. A kemény és sok-sok hibával tarkított mérkőzésen vendégsze­replő csömöriek bizonyultak jobbnak, hiszen a végjátékban némi szerencsével megszerezték a 3 gólos győzelmet. (26-29). Durucz Anette Tippeljen csapataink eredményére, nyerhet! Újabb játékra hívjuk olvasóinkat! Találgató játékunkban hat labdajáték-mérkőzés végeredményére kell totószerűen tippelniük 1-es, 2-es vagy X bejegyzésével. A tárgyhéten telitalálatost elérő tíz olvasónk között sportszervásárlási utalványokat sorsolunk ki. Figyelem! A tipposzlopba csak egy tippet írhat, tehát két esélyt nem fogadunk el, azonban egy játékos több szelvényt is beküldheti A rosszul kitöltött szelvény érvénytelen, nem vehet részt a sorsoláson. A szelvények beérkezési határideje minden játékhéten: péntek, 12 óra. Sor­szám Mérkőzés A mérkőzés megnevezése 1 X 2 1. SBTC - Tiszavasvári labdarúgó NB II. 2. SKK - Szegedi Postás kosárlabda NB I/B 3. Kábel SE - Újkígyós kézilabda NB I/B 4. BLC - Recsk labdarúgó NB III 5. Karancslapujtő - SKFC labdarúgó Megyei I. o. 6. Mátranovák - N. Volán labdarúgó Megyei I. o. Név. Lakcím: Sajnos, ezen a héten nem érkezett telitalálatos szelvény. A tippszelvény beérkezési határideje 1994. szeptember 16., péntek, 12 óra.