Nógrád Megyei Hírlap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-11 / 84. szám

10. oldal SporTTüköR 1994. április 11., hétfő LABDARÚGÓ NB III., MÁTRA-CSOPORT - GÓL NÉLKÜLI DÖNTETLENT HOZOTT A PÁSZTÓI RANGADÓ Nem éppen bagatell cselekedet a szécsényiek bagi diadala Valaki mondja meg, ki fog itt gólt rúgni! Apci TE - Salgótarjáni Barátság Torna Club 0-0 Baranyi keményen harcol, Schuchmann csak figyel Magára talált a gárda Bagi FC - Szécsényi VSE 1^4 (0-1) APC. 500 néző, v: Nagv S. SBTC: Oláh T. - Váradi, Gyetvai L., Csatolós, Hómann - Palaticzkv, Oláh B., Rósa, Stark - Kőházi (Toldi), No- vák. Edző: B. Kovács Zoltán. Az SBTC rögtön támadólag lépett fel, az Apc pedig bizton­ságos védekezésre törekedett. A 3. percben Novák 20 méte­res lövése a bal kapufát érintve hagyta el a játákteret. Tíz perc múlva Oláh B. beadását Rósa 5 méterről mellé csúsztatta, majd kisvártatva Kőházi ismételte meg ugyanazt. A 23. percben Juhász 8 méteres fejese a felső kapufáról pattant a kapu mögé. A 41. percben Rósa 20 méte­res lövését védte bravúrral Ory a bal alsó sarok elől. A félidő végét jelző sípszó előtt közvet­lenül, Palaticzky lábát húzta el az ötösön a hazaiak kapusa. A tizenegyes tipikus esete volt, ám a bíró sípja néma maradt. Szünet után még jobban fel­billent a pálya. A széllel támo­gatott SBTC teljesen kapujához szögezte ellenfelét, ám igazi helyzetet nem sikerült kialakí­tani a jól tömörülő apci védők­kel szemben. A 76. percben néző, v.: Petneházi. BLC: Szatmári - Pénzes, Szalai, Hodászi, Petrovszki - Fe- rencz, Mátyás, Balázs, Mol­nár - Szűcs, Jele. Edző: Tóth Ferenc. A 7. percben Mátyás szög­lete a kapufát érintve a gólvo­nalon gurult végig. Negyedórá­val később Jelét a büntetőterü­leten belül gólhelyzetben buk­tatták, ám a bírói síp néma ma­radt! A félidő hátralévő részében egy szolnoki és két további ha­zai lehetőség maradt kihaszná­latlanul. Szünet után az 50. percben Stark 8 méterről a jobb kapu­fára lőtte a labdát, amely onnan a mezőnybe pattant, s a védők felszabadítottak. Az erőtlen tá­madójátékot produkáló Stécé- nek a későbbiekben még lehet, Novikov a hazaiak 16-osán be­lül teljesen egyedül vehette át a labdát, és 10 méterről a jobb sa­rokba lőtt. 0-1. A 66. percben Jele hagyott ki óriási lehetősé­get, majd a Szolnok növelhette volna előnyét, ám mindkét esetben hibáztak a csatárok. Negyedórával a befejezés előtt ismét Jelét buktatták 11-es gyanús helyzetben a vendégvé­dők, de Petneházi játékvezető ezúttal sem látott okot a be­avatkozásra. Az utolsó percben Molnár már csak a kapussal állt szemben, de ez a lehetőség is kimaradt. Ezen a napon minden össze­esküdött a BLC csapata ellen. hogy hiányozni fog ez az elhul- lajtott pontocska. Ifi: 0-1. B. Kovács Zoltán: - Meddő támadójátékunk miatt ajándé­koztunk egy pontot az apciak- nak. Pilinyi László A mutatott játéknak és a hely­zetek sokasága elégnek kellett volna lenni a jó erőkből álló Szolnok legyőzésére. De ilyen a futball: a helyzeteket nem elég kidolgozni, azokat könyör­telenül értékesíteni is kell a győzelemhez. Jók: Petrovszki, Mátyás, Hodászi, Molnár. Tóth Ferenc: Bebizonyoso­dott, hogy nem mindig a jobb teljesítményt nyújtó csapat győz. A mai találkozón gólok­kal kellett volna nyernünk a bajnokságra törő Szolnok ellen. A mutatott játék a jövőre nézve biztató. Ifi: 1-1. BAG. 400 néző, v.: Jenei. Szé- csény: Kisnémet - Zsély, Ke- rényi, Juhász I., Geczkó - Zsigmond, Hodur, Végh - Varga, Kisbali (Várszögi B.) Bocsó. Edző: Sisa Tibor. 7. p.: A védekező bagi csapat megingását Kisbali használta ki. 0-1. 57. p.: Hodur szabadrúgását Juhász a bal alsó sarokba bólin­totta. 0-2. Varga jól mutatkozott be 58. p.: A vendéglátók Csé- pány révén szépítettek. 1-2. 73. p.: Zsigmond a félpályá­ról megindult, sorra cselezte ki a védőket, majd Kisbali elé tá­lalt, aki a kapuba talált. 1-3. 83. p.: Szögletrúgás után Ju­hász fejelt a hálóba. 1-4. Két új játékos mutatkozott be a vendégeknél: a Vácról igazolt Varga Gábor és a diósgyőri Bocsó Gábor. A csúszós pályá­hoz a szécsényiek alkalmaz­kodtak jobban. Többet kezde­ményeztek, veszélyesebben támadtak, remek győzelmet arattak. Jók: Juhász, Kisbali, Varga, Bocsó, Kerényi. Sisa Tibor: - Végre ma­gunkra találtunk! Rácz András További eredmények: Du- nakeszi-Füzesabony 1-0, Sz. Cukor-Gyöngyös 1-0, Monor- Karcag 1—1, Tenk-Kartal 1-0. A bajnokság állása 1. SBTC 29 15 4 1 52-11 34 2. Sz. MÁV 20 12 5 3 29-10 29 3. J.-berény 20 13 2 5 34-18 28 4. Pásztó 20 9 8 3 23-13 26 5. Karcag 20 10 4 6 45-32 24 6. F.-abony 20 10 4 6 24-13 24 7. D.-keszi 20 6 8 6 22-20 20 8. Gyöngyös 20 9 1 10 24-30 19 9:Szécsény 20 6 5 9 23-30 17 10. BLC 20 6 4 10 24-30 16 11. Monor 20 6 4 10 19-27 16 12. Bag 20 5 6 9 18-28 16 13. Tenk 20 4 7 9 16-26 15 14. Apc 20 4 6 10 19-30 14 15. Kartal* 20 4 5 11 15-42 11 16. Sz. Cukor 20 3 3 14 12-39 9 A mezönyfölény hasztalannak bizonyult Balassagyarmati LC - Szolnoki MÁV-MTE 0-1 (0-0) BALASSAGYARMAT. 300 Helyzetek nélküli játék Pásztó-Jászberény 0-0 Pásztó, 800 néző, v: Kalicz. Pásztó: Molnár - Baranyi, Andó, Holtner, Lenkei - Schuchmann (Balog), Ta- másy, Mohácsi, Lipták (Lacz- kovich) - Gubán, Bazsó. Edző: Kis Károly. A vendégek alig-alig jutottak el a hazaiak kapujáig. Jellemző, hogy Molnárnak mindössze egyetlen lövést kellett hárítania. A pásztói támadók azonban nem tudtak mit kezdeni a fe­gyelmezetten és zártan véde­kező vendégekkel szemben. Já­tékuk meddő volt, igazi gól­helyzetet nem sikerült kialakí­taniuk. Jó: Holtner. Ifi: 2-0. Faházi még mindig A még mindig örökifjú Faházi Janikával felálló erdőkertesiek alapos „zakót” mértek a salgó­tarjáni NB Il-es pingpongo- sokra. Az ötvenedik évén túl járó Faházi a mérkőzés nagy sztárja volt. Esélyeshez méltó játékot produkálva mind a négy egyéni játékát nyerte, és még párosban is diadalmaskodott. St. Petőfi DSE-Erdőkertes 3-15. Gy.: Baráth (1), Kocsa (1), Kövendi (1). Vereség a Hajdúságban KÉZILABDA NB IL, FÉRFIAK: BALMAZÚJ­VÁROS - SALGÓTARJÁNI KC 26-20 (14-9). Balmazújváros, 300 néző, v.: Fábián, Lakatos. SKC: Ampli - Hadfi (2), Márta (6/1), Urbán (6/1), Szendrődi, Szabó A. (3), Kisbalázs (2/1). Cs.: Szabó Z., Berta, Kónya, Pádár, Lavrincz (1). Edző: Szabó Attila. Hétméteresek: 4/3 ill. 5/3 Kiállítások: 2 ill. 10 perc Mindkét félidő első szaka­szára jellemző, hogy megillető- dötten játszott a tarjáni csapat a bajnokságra törő hajdúságiak otthonában. Ezen megingások nélkül még szorosabb ered­ményt érhetett volna el az SKC. Jók: Mártha, Urbán. Mulicza Ferenc LABDARÓGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY - KELETEN AZ ÖBLÖS, NYUGATON AZ ÉRSEKVADKERT ÁLLT AZ ÉLRE Földi Attila ötször köszönt be a mátranovákiak kapujába A bajnokság tizennegyedik fordulójában meglepetés csu­pán a Karancslapujtő nagy- bátonyi és a Rétság őrhalmi veresége. Keleti csoport SALGÓ ÖBLÖS-N. VOLÁN KERSZTÚRI Z. FC 1-1(0 0). Salgótarján, Munkás út, 300 néző, v.: Tóth B. Salgó Öblös: Kürti - Tarlósi, Babcsán, Jenei, Bomai (Dobroka), Simon, Oláh Zs. (Tőzsér), Oláh J., Németh K., Szabó, Ács. Edző: Simon Attila. N. Volán: Toldi - Ju­hász, Sándor (Nagy T.), Carlos, Rigó, Raáb, Oláh S., Surján, Mátyus, Németh Cs., Kis-Si- mon. Edző: Gulyka Ferenc. GL: Dobroka, ill. Oláh S. Jók: Kürti, Babcsán ill. Carlos, Má­tyus, Németh Cs. A végig egyenrangú közlekedésiek, igazolva kitűnő formájukat, majdnem meglepetést szerez­tek. Összességében azonban jó játékvezetés mellett igazságos pontosztozkodás született a ta­lálkozón. Ifi.: 2-1. Németh Károly * * * KARANCSBERÉNY-MÁT- RANOVÁK 5-0 (2-0). Ka­rancsberény, 400 néző, v: Mol­nár L. Karancsberény: Tórák - Klimasz, Gyetvai, Tajti, Létrái (Vámos), Simon, Selmeczi, Földi (Juhász), Mánczos, Fodor Cs. P., Szilágyi (Zombori). Edző: Földi Attila. Mátrano- vák: Rigó - Orosz, Csikós G., Végh (Csikós A.), Tóth, Rács, Nádasdi, Mihály, Csikós J., Lakatos, Hársi. Edző: Répás Béla. Gl: Földi (5!). Jók: Földi Attila (a mezőny legjobbja), Tórák, Gyetvai, Selmeczi, ill.: Rács. Kiállítva: Mihály. Földi Attila klasszisa és a hazai kapus remek teljesítménye a nagyará­nyú győzelem következménye. Ifi: 0-6. Dubisz József * * * HASZNOS-SOMOS 4-3 (1­2). Hasznos, 300 néző, v.: Vá­mos. Hasznos: Kisbenedek - Jeremiás, Megyesi, Balga, Ri- zán, Csépe Z. I., Szőke, Csépe Z. II. (Kanyó), Órosz Z., Virá­nyi, Bognár (Maksó). Edző: Kovács István. Somos: Gáspár - Molnár (Nagy N.), Temóczki T., Szerencsi, Jakus, Majoros, Tóth, Temóczki A., Pál (Ba­lya), Angyal. Nagy I. Edző: Kaszás Attila. Gl: Virányi (2), Megyesi, Balga, ill.: Temóczki Á. (3). Jók: Jeremiás, Megyesi, Balga, Rizán, ill.: Temóczki T., Temóczki Á., Angyal O. Meg­érdemelt hazai siker. Ifi: 2-7. Tóth Sándor KISTERENYE- SVT-WAMSLER 0-3 (0-1). Kisterenye, 300 néző, v.: Schoblocher. Kisterenye: Földi tudósítást nem kaptunk. Z. - Honti, Laczkó, Kaszás, A bajnokság állása Komódi, Szomora, Danyi, 1. Öblös 14 7 5 2 26- 9 19 Zsemján, Oláh, Pintér, Griffa­2. K.-lapujtő 14 8 3 3 27-12 19 ton. Edző: Koncsik László. 3. Kohász 14 8 3 3 34-23 19 SVT-W.: Ispán - Kobolák, 4. Volán 14 6 4 4 28-20 16 Hajdú, Jánosi, Heves, Sági, 5. SVT-W. 14 7 1 6 28-22 15 Klecsány, Orosz, Berki, Sváb, 6. Hasznos 14 7 1 6 29-24 15 Szabó. Edző: Kmetty József. 7. N.-bátony 14 6 3 5 18-20 15 Gl: Jánosi (2),. Sváb. Jók: 8. K.-berény 14 6 2 6 26-25 14 Laczkó, ill.: Ispán, Hajdú, Já­9. M.-novák 14 5 3 6 19-22 13 nosi. A jól kontrázó vendégek 10. Kisterenye 14 3 6 5 12-23 12 biztos győzelmét hozta a talál­11. Sosmos 14 2 7 5 14-20 11 kozó. Ifi: 4—1. Soós Károly 12. Tar 14 0 0 14 8-49 0 * * * ST. KOHÁSZ FC-TAR 6-1 (3-1). A mérkőzésről részletes Az elnyúTietetlen Földi Attila ellenállhatatlan volt Nyugati csoport ŐRHALOM-RÉTSÁG 2-1 (1-1). Őrhalom, 200 néző, v.: Pintér. Őrhalom: Pintér - Ho­dászi F., Nagy M., Pénzes, Papp, Kmetti (Tedás), Kardos (Hodászi J.), Vaskor, Zsidai, Varga (Nagy J.), Lakos. Edző: Bérezi József. Rétság: Babják - Turda, Dobrocsi, Sirkó, Ko­vács, Hajnis (Homyik), Ré- pássy, Galbács, Vincze (Szilá­gyi), Oravecz, Tőke. Edző: Kecskés Józsrf. Gl: Vaskor, Zsidai, ill. Tőke. Jók: az Őrha­lomból mindenki, ill. Babják, Dobrocsi, Sirkó, Répássy, Tőke. Küzdelmes mérkőzésen a nagy lelkesedéssel játszó hazai csapat nagyobb gólaránnyal is nyerhetett volna az egyébként végig jól játszó rétsági lövészek ellen. Az ifjúsági mérkőzés el­maradt, mert a rétságiak otthon felejtették az igazolásokat. Bozány István MOHORA-NAGYLÓC 3-0 (1-0). Mohora, 200 néző, v: Jó­nás. Mohora: Tolnai — Bendik, Robb, Antóni, Koplányi, Nagy, Raczka, Gyurovics, Zólyomi, Szvák, Takács. Edző: Gál Ti­bor. Nagylóc: Csampa - Fiikor, Kiss, Kelemen, Kanyó, Sztrehó, Stájer, Oláh T., Kolosi (Szőke), Péter, Oláh R. Edző: Gyebnár Gyula. Gl: Zólyomi (3). Jók: Mohorából mindenki, ill. Csampa, Streho, Stájer. Ne­héz talajon biztos hazai győze­lem. Gaál Miklós * * * ÉRSEKVADKERT-BUJÁK 8-1 (6-0). Érsekvadkert, 150 néző, v.: Juhász. Érsekvadkert: Szabó T. - Szabó A. (Oláh), Kaliczka, Gulyás, Balga, Ke­resztes, Puruczki (Kiinger), Benyó, Szabó L. (Valent), Ur­bán, Bozsó. Buják: Gulyás (Szabó) -Kágyor, Juhász, Varga, Sáfrány (Tóth), Mega, Kodak, Jambriska, Szegedi, Gáspár, Pásztor. Gl.: Szabó (3), Urbán (2), Kaliczka, Keresztes, Benyó, ill: Pásztor. Jók: Szabó L. (a mezőny legjobbja), Ur­bán, Kaliczka, Benyó, ill. Ko- dák, Jambriska. A hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. Soós Miklós BERCEL-PALOTAS 1-1 (0­1). Bércéi, 200 néző, v: Pind- roch. Bércéi: Boldizsár - Kar­dos (Kristofik), Osztos, Brá- nyik (Kosik), Nádasdi, Mészá­ros J., Mészáros L., Kökény (Koplányi), Gönczöl, Jele, Hó­vári. Edző: Adamek László. Palotás: Gilián - Zachar P., Kéri, Kiss, Nagy, Varga, Ko­vács, Gódor, Péter, Bohus (He­gyi), Burik (Zachar T.). Edző: ifj. Kovács József. Gl.: Mészá­ros J., ill. Péter. Kiállítva: Péter. Jók: Boldizsár, Osztos, Ná­dasdi, Mészáros J., Hóvári, ill. Zachar P., Kiss, Nagy, Varga. Ragyogó játékkal, de újra pon­tot vesztett a hazai csapat. Ifi: 4—0. Karaba Lászlóné * * * ROMHÁNY-NÉZSA 1-1 (0­1). A mérkőzésről részletes tu­dósítást nem kaptunk. RIMÓC szabadnapos. * * * A bajnokság állása 1. É.-vadkert 13 8 4 1 34-18 20 2. Palotás 13 7 6 0 23-10 20 3. Rétság 12 8 0 4 25-12 16 4. Mohora 13 5 5 3 19-10 15 5. Bércéi 13 5 4 4 20-16 14 6. Nagylóc 12 5 4 3 14-14 14 7. Romhány 13 5 3 5 13-16 13 8. Nézsa ' 13 3 6 4 13-16 12 9. Őrhalom 13 3 3 7 13-20 9 10. Rimóc 12 2 2 9 14-21 6 11. Buják 13 0 1 12 10-45 1