Nógrád Megyei Hírlap, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-29 / 278. szám

1993. november 29., hétfő SPORTTÜKÖR HÍRLAP 7 A labdarúgó NB III. Mátra-csoportjában a Pásztó legyőzte a balassagyarmatiakat Kemény hideget lehelt a „hűtő-Ládi 99 Biztos a PSE helye a dobogón Pásztói SE - Balassagyarmati LC1-0 (0-0) Pásztó, 400 néző, v.: Lán- czos. Pásztói SE: László - Schuchmann, Andó, Holtner, Baranyi - Veres, Tamásy, Laczkovich, Lipták - Gubán, Balog (Rizán). Edző: Kis Ká­roly. Balassagyarmati LC: Szatmári - Szalai, Bendik, Szlonkai (Ferencz), Kaliczka - Balázs, Mohácsi, Jaszik, Molnár - Gál, Jele. Edző: Bérezi József. Az elmúlt heti fordulóból el­halasztott megyei rangadót mí­nusz 8 fokos hidegben játszot­ták le a néhol jégpáncéllal borí­tott pásztói pályán. A játékosok harisnyanadrágba, kesztyűbe, sapkába vagy fejpántba öltözve próbálták nagy csúszkálások, esések közepette dűlőre vinni a két pont sorsát. A mérkőzés egyik legformá- sabb akciójára mindjárt a 10. percben sor került: Schuchmann a jobb oldalról Gubánhoz pasz- szolt, aki a vendégek 16-osa előterében félmagasan tette a pettyest a mögötte érkező Ta­másy lábára, aki azonban ka­pásból a kapu jobb oldala mellé talált. A válasz nem sokáig váratott magára. Az ellentámadásból Molnár kapott labdát a bal olda­lon, s durrantott a 16-os sarká­ról a hazai kapu jobb felső csücske fölé. Pár perccel ké­sőbb pillanatnyi áramszünet ke­letkezett a pásztói védelemben: jobb oldali gyarmati támadást követően ajtó, ablak nyitva volt Gál előtt, ő azonban a kapu tor­jából a léc fölé vágta a labdát. Szünet után azonnal roha- <ii kezdtek a hazaiak, s ez hozta az eredményt, nercben gyors pásztói 'vetően Balog a bal <?jözépen érkező Gu­ff A PSE. Áll balról: Schuchmann, Lipták, Baranyi, Andó, László, Laczkovich, Holtner, Kis Károly edző. Guggol, balról: Tamásy, Rizán, Gubán, Veres, Balog, Vallus Ferenc szakosztályvezető bán elé tálalt, aki 5 méterről védhetetlenül bombázott a léc alá. 1-0. Középkezdés után majdnem újabb gólt ért el a PSE, Balog lövését azonban a kapufa segít­ségével mentette Szatmári. A 60. perctől erősített a BLC, de hiába. A pásztói védelem ezút­tal is feladata magaslatán állt, s a lestaktika sikeres alkalmazá­sával sorra megállította a ven­dégek támadásait. A mérkőzés vége felé a köd ijesztett rá a mérkőző felekre, mielőtt azonban teljesen ellepte volna a pályát, a hazai csapat megnyerte az egyébként sport­szerű találkozót. így a PSE az őszi idényt hazai pályán pont­veszteség nélkül zárta. Jók: mindenki, ill. Molnár, Jele, Gál. Ifi: 1-0. Kis Károly: - Értékes győ­zelmet arattunk ezen a nehéz ta­lajú pályán. Köszönöm a fiúk­nak, hogy nem okoztak csaló­dást '' ~ günknek és mindazoknak, akik bíztak bennünk. Bérezi József: - Második félidei gólratörőbb játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. Vallus Tibor * * * További eredmények: Füze- sabony-Bag 0-0, Gyöngyös- Kartal 1-0, Szolnoki MÁV-MTE-Tenk 2-0. A bajnokság állása 1. SBTC 15 12 2 1 43- 9 26 2. Pásztó 15 8 5 2 19- 7 21 3. Sz. MÁV 14 8 3 3 23- 9 19 4. J.-berény 15 9 1 5 26-18 19 5. F.-abony 15 8 2 5 19-11 18 6. D.-keszi 15 5 6 4 18-13 16 7. Bag 14 5 5 4 15-33 15 8. Karcag 14 6 2 6 32-28 14 9. Gyöngyös 15 7 0 8 19-27 14 10. BLC 15 5 3 7 20-22 13 11. Monor 15 6 1 8 17-23 13 12. Apc 15 4 4 7 19-22 12 13. Tenk 14 3 6 5 13-19 12 14. Szécsény 15 3 4 8 14-35 10 15. Sz. Cukor 15 2 3 10 11-33 7 16. Kar tál* 15 2 3 10 10-39 5 '* - Kartahól ? hüntftnnnnt levonva.) Oda a veretlenség! Jászberényi SE - SBTC 3-1 (1-1) Jászberény, 400 néző, v.: Bartos. SBTC: Oláh T. (Kre- sák) - Váradi (Palaticzky), Sági, Gyetvai, Homann - Né­meth, Rósa, Stark, Novák - Horváth, Csőke. Edző: B. Ko­vács Zoltán. 38. perc: A jászberényi Ba­logh a kiállítás sorsára jutott. 40. perc: Németh jobb oldal­ról beívelt labdáját Horváth a kapu bal oldalába fejelte. 0-1. 42. perc: Gyetvai szabályta­lankodott, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Ládi ér­tékesítette. 1-1. 56. perc: Oláh T. a 16-oson belül összeütközött egy jászbe­rényi támadóval. A megítélt 11-est Ládi ezúttal is a hálóba lőtte. 2-1. 80. perc: Sági nagy hibája után Ládi egyedül törhetett ka­pura, és a tehetetlen kapus mel­lett belőtte a hazaiak újabb gól­ját. Mesterhármas! 3-1. Az irreális talajon lejátszott rangadó szikrázóan kemény, nagyiramú küzdelmet hozott. Bartos játékvezető a hét sárga lap mellett egy pirosat is kiosz­tott. A mérkőzés mindvégig A búcsúzó (?) Horváth Zsolt ezúttal is eredményes volt lüktető, izgalmakkal teli játék­kal telt el. A hazai csapat a 38. percben emberhátrányba került. Ettől kezdve a vendégek nyo­masztó fölényével teltek a per­cek. A gólhelyzetek azonban sorra kimaradtak. A hazai ellen- támadások viszont rendre góllal végződtek. Jók: Homann, Novák, Csőke. Ifi: 0-2. Oláh Dezső Közel a győzelemhez Karcag - Szécsényi VSE 2-2 (0-1) Karcag, 400 néző, v.: Berta. Szécsény: Hiesz - Turányi, Végh, Juhász I., Geczkó, Guti, Oláh, Bódi, Kómár, Kisbali, Várszögi (Kovács L.). Edző: Sisa Tibor. 3. perc: Bódi 20 méterről, szabadrúgásból kipókhálózta a bal felső sarkot. 0-1. 65. perc: A hazaiak Tóth T. szabadrúgásgóljával egyenlítet­tek. 1-1. 75. perc: Bódi beívelt sza­badrúgását Kisbali vágta a há­lóba. 1-2. 77. perc: Az Oláh vétlen ke- zezése miatt megítélt 11 -est Tóth T. értékesítette. 2-2. A reklamáló Geczkót kiállították. A helyzetek alapján a Szé­csény közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Bódi (a mezőny legjobbja), Turányi, Végh, Ju- -hé%zt Vó—"' v ' ’ LiHehammeri láng • MORSEDAL. Szombaton mintegy 2000 ember jelenlété­ben Atle Skaardal, vb-ezüstér- mes norvég alpesi síelő volt az első tagja annak a váltónak, amely az elkövetkezendő he­tekben az országban „körbevi- szi” azt az olimpiai lángot, ame­lyet Morsedalban lobbantottak fel. A staféta tagjai mintegy 8000 km-t tesznek meg. Olav Bekken gyújtotta meg a fáklyát, mégpedig eredeti módon: két fadarabot addig dörzsölt egy­máshoz, amíg szikrát csiholt. Holland győzelem • JOHANNESBURG. A dél-afrikai városban befejező­dött a férfiteniszezők 1,2 millió dollár összdíjazású páros ATP-világbajnoksága. A győ­zelmet háromjátszmás küzde­lemben a holland Jacco Eltingh, Paul Haarhuis kettős szerezte" meg az esélyesebbnek ítélt Todd Woodbridge, Mark Wo- odforde ausztrál duó, ellen. A döntőben: Jacco Eltingh, Paul Haarhuis (holland, 3.) - Tódéi Woodbridge, Mark Woodfordé (ausztrál, 2.) 7-6 (1-4), 7-6 (V- 5), 6-4. Orosz Forma-1 j--------------------------------------------■>­• KÖNIGSBERG. Oroszor­szág négy év múlva Forma-1-és autópályával rendelkezhet - je­lentették be Königsbergben (Kalinyingrádban). A pálya épí­tését az IABC nevű Lichtensté- inben székelő vállalat végzi. Az építés 192 millió dollárba kerül, és az első versenyre 1997-beú kerülhet sor. Bánhegyi a röplabdaelnök • BUDAPEST. Szombaton tar­totta tisztújító közgyűlését a Magyar Röplabda Szövetség. Az ülésen az elnöki posztra egyhangúlag dr. Bánhegyi Emilt, a XI. kerület polgármes­terét választották meg. A két al- elnök dr. Holvay Endre és Ga- ramvölgyi Mátyás lett. Főtit­kárrá az eddigi megbízott főtit­kárt, Mondi Józsefet választót-