Nógrád Megyei Hírlap, 1993. május (4. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-03 / 101. szám

1993. május 3., hétfő SPORTTUKÖR HÍRLAP Labdarúgó NB III., Mátra-csoport Gyarmatosított Rákóczi ST. KOHÁSZ-SZOLNOKI MÁV MTE 0-0. Salgótarján, Kohász-stadion, 300 néző, v.: Mezei. St. Kohász: Rigó - Sze­les, Kerényi, Králik, Váradi - Zsély, Fancsik, Bozó, Tóth - Sváb (Szilágyi), Oláh S. Edző: Horváth Gyula. Az egy héttel ezelőtt elszen­vedett tragikus, 8-0-ás veresé­get követően kevesen hitték, hogy talpra áll a Kohász FC, ez mégis bekövetkezett. A hét közi átigazolási hullám hátán azon­ban Zsély (SBTC-Salgglas), Sváb és Bozó (SVT-Wamsler) személyében azonnal bevethető játékosok kerültek Horváth együttesébe, s a változás azon­nal meglátszott a teljesítmé­nyen. A kohászcsapat a jó erők­ből álló szolnokiak ellen mind­végig harcos erényeket csillog­tatott. A jó iramú, küzdelmes ból megérdemelten vitte el a két pontot a nagy akarással és lel­kesedéssel játszó vendégcsapat. A PSE-ből senkit nem lehet ki­emelni. Ifi: 3-0. Vallus Ferenc RÁKÓCZIFALVA-BALAS- SAGYARMAT 0-2 (0-1). Rá­kóczifalva, 200 néző, v.: Csorba. (A balassagyarmatiak összeállítását nem kaptuk meg.) 34. perc: Tizenegyeshez ju­tott a vendégcsapat, melyet Oláh értékesített. 0-1. 35. perc: A hazaiak közül Erdei jutott a kiállítás sorsára jutott. 59. perc: A bizonytalankodó hazai védők közül Urbán gyors mozdulattal kiugrott, és 6 mé­terről a hálóba talált. 0-2. Alacsony színvonalú, és rendkívül ideges mérkőzést vív­tak a csapatok. Bérezi József A herédiek gólja a pásztói hálóban Fotó: Kun Király József mérkőzésen mind a két oldalon adódtak kisebb-nagyobb hely­zetek, de ezeket a csatároknak nem sikerült gólokra váltaniuk. A hazai csapat sokkal bátrabban játszott, mint azt az utóbbi hó­napokban megszokhattuk, a szervezett védekezés mellett a játékidő jelentős részében képes volt a szolnokiak térfelén tartani a labdát. A siker szele végre megérintette az SKFC-t, de en­nek a döntetlennek akkor lesz igazán értéke, ha az odaadó já­ték a következő fordulókban megmarad, és nagyobb ered­ményességgel társul. Jók: Kerényi, Zsély, Králik, Oláh S. Ifi: 1-2. Balás Róbert PÁSZTÓ-HERÉD 0-1 (0-1). Pásztó, 700 néző, v.; Ba­logh. Pásztó: László - Lenkei, Andó, Nagy P. (Lipták), Forgó- Tamási, Holtner, Laczkovich- Veres M., Gubán, Balog. Edző: Kis Károly. 29. perc: Szekeres bal oldal­ról érkező beadását Tóth J. köz­vetlen közelről a hálóba továb­bította. 0-1. A fegyelmezetlenül, mélyen tudása alatt játszó PSE otthoná­„fiai” két pontért mentek - meg is szerezték. A 23. forduló további eredményei: Törökszentmik- lós-Füzesabony 0-2 - félbe­szakadt a 45. percben! (amikor a félidőre vonultak a csapatok, egy hazai „szurkoló” beszaladt a pályára és megütötte Jónás partjelzőt), Szolnoki Cukor- Karcag 1-2, Dunakeszi-Gyön­gyös 1-1, Rákospalota-Monor 3-0, Jászapáti-Jászberény 1-0. A bajnokság állása 1. REAC 15 5 3 49-20 35 2. Jászberény 13 5 5 44-17 31 3. Gyöngyös 13 5 5 46-24 31 4. Füzesabony 12 7 4 28-19 31 5. Dunakeszi 11 5 7 36-20 27 6. Karcag 12 3 8 43-28 27 7. Szolnoki M. 11 5 7 36-24 27 8. Monor 10 5 8 34-28 25 9. BLC 10 4 9 30-28 24 10. Heréd 8 4 11 35-38 20 11. Pásztó 7 6 10 26-31 20 12. Sz.Cukor 6 7 10 26-26 19 13. Töröksztm. 7 3 12 29-50 17 14. Jászapáti 5 5 12 14-43 15 15. Kohász FC 4 5 12 26-61 13 16. Rákóczif. 1 4 18 22-67 6 (A félbeszakadt mérkőzés a szövet­ségi döntésig a pályán elért ered­ménnyel szerepel a tabellán.) Asztalitenisz NB I., férfiak Ismét az első vonalban VAC-BATONYTERE- NYEI ASK 7-11. Vác, 50 néző, V./ Halmai, Vass. Győztek: Petró 4, Salamon 3, Ivanics 3 és a Petró-lvanics pár. Gyakorlatilag bajnokként utazott a bátonyi csapat a váci mérkőzésre, hiszen hat pont az előnye a második helyezett Esz­tergommal szemben, a hazaiak számára viszont még volt esé­lyük a dobogóra kerülni. A pá­rosok nem hoztak előnyt egyik félnek se, az egyesekben is tar­totta magát egy ideig a hazai csapat (4-3). Elég volt azonban egy villanás, és máris megug­rott a vendégegyüttes (9-5). Nagy gyengébb szereplése tette szorosabbá a mérkőzést, de a bátonyi siker egy pillanatig se forgott veszélyben. Labdarúgó NB II., Keleti csoport Fel kell kötni a gatyát! Bagi FC - SBTC-Salgglas 1-0 (1-0) Bag, 800 néző. V.: Horváth O. (****) (Holczimmer, Ha- nacsek). Bagi FC: Erdélyi (6) - Rozs (5), Ecker (5), Tóth A. (5) - Mészáros (6), Soós (5), Korolovszky (5), Tamás (5), Puskás R. (4) - Szamosi (5), Szaszovszky (5). Edző: Vépi Péter. SBTC-Salgglas: Szén (0) - Kajli (6), Sándor (6), Sági (7), Homann (6-2=4) - Balázs (6), Hodur (5), Oláh (6) , Novák (5) - Kisbali (7), Horváth (5). Edző: B. Kovács Zoltán. Csere: Tamás helyett Tóth P. (4) a 60., Horváth helyett Tresó (0) a 69., Mészáros helyett Anania (0) a 79. percben. Gólszerző: Sándor (öngól) a 30. percben. Sárga lap: Tóth A. a 7., Ho­mann a 21., Hodur a 47., Sza­szovszky az 54., Sági a 73. percben. Kiállítva: Homann a 43. percben. 4. perc: Mészáros az alapvo­nal mellől jól adta középre a labdát, Tamás azonban az 5-ös sarkán elügyetlenkedte a hely­zetet. 12. perc: Ügyes hazai táma­dás végén Korolovszky távoli, erős lövését Szén a kapu köze­pén előrevetődve védte. 14. perc: Puskás ívelt szögle­tét Szén csak ujjheggyel tudta érinteni, de a befutó bagi táma­dók is lemaradtak a labdáról. 29. perc: Horváth laposan tette a labdát a jobb oldalon ér­kező Kisbali elé, Róza azonban szögletre mentett. A beadás után Horváth fejese alig kerülte el Erdélyi kapuját. 30. perc: Soós jobb oldali beadására Szaszovszky és Sán­dor egyszerre mozdult, a labda a menteni igyekvő Sándorról a Hodur Tibor (SBTC-Salgglas) jobb kapufa mellett vágódott a hálóba. Öngól! 1-0. 40. perc: Novák szöglete után óriási zavar támadt a bagi kapu előtt, végül Kisbali a kapu mellé lőtt. 43. perc: Az addig jó telje­sítményt nyújtó Homann fel­vágta a jobb oldalon elnyargaló Mészárost és mivel volt már ságra lapja, a kiállítás sorsára jutott. 52. perc: Kisbali a jobb ol­dalról adott a bagi kapu elé, de a felugró Horváth fejjel nem érte el a labdát. 62. perc: Sági egy szabadrú­gás után 8 méterről a kapu mellé fejelt. 75. perc: Tresó hanyattve­tődve, ollózó mozdulattal lőtt a kapu fölé. 80. perc: Novák szöglete után Tresó bombafejese zúgott el Erdélyi kapuja mellett. 89. perc: Legurított szabad­rúgás után Sági 18 méterről a kapu fölé bombázott. A kieséstől fenyegetett csapa­tok végig nagyiramú mérkőzést jászottak. Bagi helyzetekkel in­dult a találkozó, majd negye­dóra elteltével összeszedte ma­gát a tarjáni gárda. Ezután tíz perc mezőnyjáték következett, majd a megújuló rohamok egyikéből szerencsés öngóllal szerezte meg a vezetést a hazai csapat. A vendégek Homann kiállítása után is derekasan har­coltak. Szünet után a tíz főre ol­vadt fekete-fehérek jó teljesít­ményt nyújtottak, erőfelszítése- iket azonban ezúttal se kísérte a „jó szerencse”. A lövések, feje­sek egyre-másra elkerülték a hazaiak kapuját. így a bagiak örülhettek a győzelemnek. Vépi Péter: - Azt hiszem, ez még kevés a bennmaradáshoz. B. Kovács Zoltán: - Már az első félidőben is gólokkal kel­lett volna vezetnünk. A kiállí­tást követően tíz emberrel is vé­gig irányítottuk a játékot, de sajnos beoltottak bennünket góllövés ellen. Gál István További eredmények: Kazinc- barcika-Debrecen 0-1, Budalök- Szeged 1-0, Kger-Kiskőrös 3-1, Ti- szavasvári-Szarvas 0—1, Hatvan- Gödöllő 1-0, Baja-III. Kér. 1-1, Kaba-Hajdúnánás 0-0. 1. Debrecen 11 7 5 28-14 29 2. K.-barcika 11 5 7 30-17 27 3. Hatvan 9 9 5 23-21 27 4. Baja 11 4 8 31-24 26 5. Gödöllő 10 6 7 30-24 26 6. Kaba 9 8 6 26-18 26 7. T.-vasvári 9 7 7 32-24 25 8. H.-nánás 8 8 7 22-21 24 9. Szarvas 8 8 7 24-30 24 10. Kiskőrös 10 3 10 34-30 23 11. III. Kér. 8 7 8 28-27 23 12. Budafok 6 8 9 15-26 20 13. Szeged 7 5 10 28-33 19 14. Eger 6 5 12 23-31 17 15. Salgótarján 5 5 12 27-43 15 16. Bag 3 9 11 18-37 15 Távol az országos döntőtől Budapest adott otthont a kö­zelmúltban a megyei serdülő és ifjúsági labdarúgó-válogatottak területi döntőjének, amelyen a nógrádi fiatalok is szerepeltek. Ezen a tornán NB I-es és NB Il-es klubok játékosai nem lép­hetnek pályára. A nógrádiak az első napon Budapesttel kerültek szembe. Az ifik az első félidőben tartot­ták magukat (egy-egyes döntet­lennel fordultak), szünet után viszont kiütközött az utazás mi­atti fáradtság, és a fővárosiak végül hat-egy arányban győz­tek. Hozzátartozik az összkép­hez, hogy fiataljaink Sáfár gólja mellett négy kapufát is rúgtak. A serdülők nyolc-nulla arányban maradtak alul. A bu­dapesti csapat a Szent István Gimnáziumra épül, mely szoros kapcsolatban áll az FTC-vel. Másnap, Pest megye ellen - a javuló játék révén - az ifjúsá­giak egy-egyre végeztek - a gólt Kökény szerezte -, majd a 11-es rúgásokkal a győzelmet is megszerezték. A serdülőknél a három-hármas döntetlent - mely a nógrádmegyeri Botos Róbert mesterhármasának jó­voltából született meg - követ­ték a büntetőrúgások, s ebben a nógrádiak bizonyultak jobbnak. A harmadik napon a jól fut­ballozó ifjúságiak - Sáfár há­rom és Orosz T. egy góljával - négy-egy arányban lelépték a Fejér megyeieket. A serdülők viszont kettő-nulla arányú ve­reséget szenvedtek. Végül az ifik és a serdülők egyaránt a harmadik helyen vé­geztek csoportjukban, így nem jutottak be az országos döntőbe. A tapasztalatokról Pusnik Zoltánnal, a megyei szövetség utánpótlás-bizottságának elnö­kével beszélgettünk.- Kezdjük az ifjúságiakkal.- Az ifiktől ennél többet vár­tunk, hiszen jó néhányan már a felnőtt megyei I. osztályban ját­szanak. Sajnos magaviseleti és tanulmányi problémák miatt le kellett mondanunk két pásztói fiatalemberről. Meghatározó volt az SKFC-s Gulyka telje­sítménye, jól játszott a mátra- nováki Juhász és Nádasdi, de a nagybátonyi különítmény tagjai - Jakab, Orosz, Sáfár, Piczek - se vallottak szégyent. Kellemes meglepetést keltett a balassa­gyarmati Németh és Szlonkai.- Folytassuk a serdülőkkel.-Ők többé-kevésbé megfe­leltek az elvárásoknak. Sajnos a romhányi Homolyát és Villan- tot, valamint az érsekvadkerti Bodát szüleik nem engedték el a tornára. Végig jól védett Schott, kellemes meglepetés volt a négy kazári Kovács (Zoltán, Valter, Tamás, Gábor) és a hu- gyagi Győri szereplése. Pusnik hozzátette még, hogy csapataink szereplését a Farkas János Alapítvány támogatta. Nógrád színeiben a követ­kező játékosok szerepeltek. Ifjúságiak: Juhász és Nádasdi (Mátranovák), Szlonkai, Dom­bóvári, Németh és Tresó G. (BLC), Gulyka és Müller (St. Kohász), Jakab, Piczek, Orosz T. és Sáfár (Nagybátony), Kö­kény és Csányi (Pásztó), Ivitz és Heves (SVT-W.), Edző: Gulyka Ferenc és Simon Imre. Serdülők: Schott (Salgó Öb­lös), Kovács Z., Kovács V., Kovács T., Kovács G. és Nagy D. (Kazár), Győri (Hugyag), Fekete, Halmi, Oláh Sz. és Jár­dán (Nagybátony), Kakuk (St. Kohász), Botos _ (Nógrádme- gyer), Bozsó . (Érsekvadkert), Percze (Szécsény). Edző: Sipkó Sándor. (balás) Köszönetét mondunk mindazoknak, akik szeretett halottunk \ SZABÓ ISTVÁN temetésén részt vettek, sírjára virágot helyeztek és mély fájdalmunkban osztoztak. A GYÁSZOLÓ CSALÁD ÁRAMSZÜNET V. 3-án 8-13 óráig Salgótarján Pintér telep területén (Vízválasztó volt kisvasúti állomás környéki épületek is) V. 5-én 8-13 óráig Salgótarján Pintér telepen a Tarjáni út kivételével, (a Vízválasztó kisvasúti állomás környéki épületeknél is áramszünet lesz.) Az Önök érdekében végzendő munkálatokhoz szükséges az áram­szolgáltatás átmeneti szüneteltetése, melyért szíves elnézésüket és türelmüket kérjük. ; ÉMÁSZ Késsel támadtak Szelesre Hamburg. Késsel támadtak Szeles Mónikára, a női tenisz­világranglista éllovasára a ham­burgi Citizen Kupa negyeddön­tőjében, amikor a bolgár Mag­dalena Maleeva ellen mérkő­zött. Szelest a gémek közötti pihenőidőben érte a támadás. Az egyik néző egy-két centimé­teres sebet ejtett a jugoszláv színekben szereplő, magyar anyanyelvű játékos hátán, a ge­rincoszlop közelében. A 19 esz­tendős Szelest előbb a pályán részesítették elsősegélyben, majd kórházba szállították. Az ápolatlan külsejű táma­dót, Günther Parchét - aki 38 éves és német állampolgár - őrizetbe vették, majd letartóz­tatták. A merénylő a kihallgatá­son elmondta, hogy nem akarta megölni Szelest, csupán meg­sebesíteni, hogy kedvence, Steffi Graf\ilágelső legyen. Ä késszúrás nem sebesítette meg sem a tüdőt, sem a gerinc­oszlopot, sem a főütőeret. A támadás sokkhatást váltott ki a sportolónőnél, ezért a péntek éj­szakát kórházban kellett tölte­nie. Az elszenvedett izomsérü­lések miatt Szeles esetleg há­rom hónapig sem versenyezhet. EXPRESS UTAZÁSI RT. (Át j Salgótarján, Mérleg út 5. — Tel.: 10-757, Fax: 10-799 VISSZA NEM TÉRŐ ALKALOM! TUNÉZIA május 29-június 05. repülővel, teljes ellátással, s 3 csillagos szállodában I Részv.dfj: 38.100.- Ft/fő Halálos baleset • Budapest. Halálos kimene­telű baleset történt szombaton a Renault-Magyarország rali au­tósversenyen. A viadalon Pécs közelében az 51-es rajtszámú kocsi, amelyben televíziósok ül­tek, az egyik kanyarban kisod­ródott, a vezető Berkes Sándor mellett helyet foglaló Fogarasi Tamás 42 éves operatőr kizu­hant a kocsiból, és súlyos sérü­léseibe kórházba szállítás köz­ben belehalt. A szervezőbizott­ság és a versenybíróság úgy döntött, hogy befejezi a viadalt. Fegyelmi büntetések • Salgótarján. A Nógrád Me­gyei Labdarúgó Szövetség fe­gyelmi bizottsága az elmúlt hé­ten a következő határozatokat hozta: Szűcs Gábor (Nagybá­tony), Klement Tamás (Kazár), Tóth Zoltán. Kapás László, Hasznosi László (mindhárman Hasznos) 2 mérkőzésről el­tiltva; Danyi Henrik (Nagybá­tony) 1 mérkőzésről eltiltva, de a Magyar Kupa-mérkőzéssel le­töltve; Jele Csaba (Rétság) 2 mérkőzésről eltiltva, a végrehaj­tás május 31-ig felfüggesztve; Márczi József (Mihálygerge) 3 mérkőzésről eltiltva; Szabó László (Érsekvadkert) 2 mérkő­zésről eltiltva, a végrehajtás má­jus 31-ig felfüggesztve. Az érin­tettek a vasárnapi fordulóval azóta egy mérkőzést letöltőnek. Gyárfás az elnök • Budapest. A Magyar Úszó Szövetség vasárnap rendkívüli közgyűlést tartott a Testnevelési Egyetem dísztermében, ahol Gyárfás Tamás újságírót, sport­diplomatát, tv-, rádió- és laptu­lajdonost megválasztották a szövetség elnökévé. A MUSZ első elnökhelyettese Tóth Ákos, a TF tanszékvezető egyetemi docense. Széchy Tamás a férfi, Kiss László a női válogatott szövetségi vezetőedzője lett, egyúttal mindketten alelnök- ként bekerültek az elnökségbe. Meccs május 26-án • Salgótarján. A labdarúgó NB II-ben korábban elmaradt SBTC-Salgglas-Szeged baj­noki találkozót május 26-án, 17 órakor játssza le a két csapat. Orosz hokisiker • Budapest. Oroszország nyerte Münchenben az A cso­portos jégkorong-világbajnok­ságot, miután a döntőben 3-1- re legyőzte Svédországot. Döntőben a Fotex • Budapest. A férfikézilabda KEK elődöntőjének visszavá­góján, Essenben: TuSEM Essen (német)-Fotex Veszprémi SE 22-23 (10-10). A veszprémiek kettős győzelemmel, 52^10-es összesítéssel jutottak a fináléba. Ha nyerünk, felezünk • Játékunkra, melyet a Szeren­csejáték Rt.-vel közösen indítot­tunk útjára, pénteken délben 341 játékos szelvényei közül sorsoltunk. A szerencse ezúttal Havas István, Alsópetény, Béke út 9. szám alatti olvasónknak kedvezett. így az ő 0-6-7 index­számú szelvényét adtuk fel, s le­tétbe is helyeztük a salgótarjáni, Kassai sori totózóban., A szelvény száma: F.37.579.663 Havas István tippjei: 1. Veszprém-Újpest 2. Vác-Videoton 3. Diósgyör-FTC 4. Köln-Nürnberg 5. Dresden-Leverkusen 6. Hamburg-M.-gladbach 7. K.-lautern-Bochum S.lerdingen-Schalke 9.Wattenscheid-Bremen lO.Hannover-Rostock 11 .Düsseldord-Unterhach. 12. Mainz-Duisburg 13. Monza-Lecce 1 14. Pisa-Cosenza 1 1 x lx x 2 1 lx X 1 1 2 2 x lx