Új Nógrád, 1991. április (2. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

1991. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ SPORT IZEFIZnU 7 LJ labdarúgó NB III., Mátra-cMoport Menekülőben a Pásztó SBTC—SZOLNOKI CU­KOR 0—0. Salgótarján, tó­strandi pálya, 300 néző, v.: Kovács L. SBTC: Szén — Kiss, Gyetvai, Sági, Váradi — Németh (Konderla), Sze­les (Sváb), Gáspár — Tresó, Berta, Novák. Edző: B. Ko­vács Zoltán. A végig áztató esőben le­játszott találkozó színvonala nem érte el az NB III-as szintet. Szánalmas és egye­nesen nevetséges látvány volt, amit a huszonkét fia­tal ember (majd később a cserékkel ennél is több) fut­ball ürügyén produkált. Minden elképzelést nélkülöz­ve szaladgáltak összevissza a játékosok, s tették sárten­gerré a tóstrandi pályát. A hazai csapat ugyan megpró­bálta bepréselni a labdát a cukorgyári kapuba, de az nem sikerült, mert az „össz- játékuk” olyan volt, mintha most látták volna egymást először. Ezek után csak re­ménykedni lehet, hátha lesz ez még jobb is — vagy ta­lán még rosszabb lesz?! Jók: Kiss, Gyetvai. Oláh Dezső PÁSZTÓ—JÁSZBERÉNY 1—0 (1—0). Pásztó, 700 né­ző, v.: Pecze. Pásztó: László — Bodó, Molnár, Tari, Holt- ner, Nagy P., Hajdara, Ala­pi (Veres L.), Strehó, Liptak (Bagyinszki), Orosz. Edző: Toldi Miklós. 18. p.: Nagy P. átadását Strehó 10 méterről biztosan lőtte a hálóba. 1—0. 70. p.: Győré leterítette Oroszt, ezért a vendégek já­tékosát a bíró kiállította. A 80. perctől 10 emberrel játszó hazaiak — egy össze­csapást követően Bodót a kórházba szállították — vé­gig jobban játszottak, s meg­érdemelten jutottak a két fontos bajnoki ponthoz. Jók: Holtner (a mezőny legjobb­ja), Strehó, Molnár. Bazsó Béla SALGÓ ÖBLÖS SC— SKSE 2—3 (0—2). Salgótar­ján. Munkás út, 800 néző, v.: Molnár L. Salgó Öblös: Vári — Kobolák, Verbói, Ta­ri, Lukinich (Jenei) — Oláh Zs., Novák, Simon I., Né­meth Cs. — Németh K., Tő- zsér Zs. Edző: Simon Attila. SKSE: Oláh T. (Somodi) — Rigó, Kerényi, Mihály — Turányi, Bódi, Kaliczka, Pal- kovics — Gubán, Smelkó (Tőzsér F.), Bartus. Edző: Horváth Gyula. 13. perc: Bartus és Novák birkózott a labdáért a bün­tetőterületen belül, mind a ketten földre huppantak, a nevető harmadik Kaliczka ott termett és 10 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 0—1. 29. perc: Turányi leshely­zetben húzott el a jobb olda­lon, a partjelző nem emelte fel zászlaját, a középpályás kapu elé játszott, nagy tö­mörülés alakult ki, melynek végén Gubán az ötösről a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 0—2. A gól után Né­meth K. reklamált, amiért kiállították. 50. perc: A vendégek vé­delme elbámészkodott, Oláh Zs. a 16-osról zavartalanul helyezhetett a bal sarokba. 1—2. 53. perc: Turányi lépett ki a jobb oldalon a lesre ját­szó védők közül, kicselezte a kapust, lerántani sem tud­ták, végül könnyedén helye­zett az üresen tátongó kapu­ba. 1—3. 's 55. perc: Novák hatalmas beadását Oláh T. elvétette, s a szemfüles Tari közvet­len közelről a hálóba kotorta a labdát. 2—3. A két vitatható góllal, s a kiállítással a játékvezető hamar elrendezte a találkozó kimenetelét. Egyébként az SKSE végig jobb csapat be­nyomását keltette. Szünet után tíz emberrel is feltá­madt a hazai együttes, de ez csak arra volt elég, hogy szorossá tegyék az egyébként meglehetősen alacsony szín­vonalú, bár kétségkívül küz­delmes találkozót. Jók: Kerényi, Kaliczka, Turányi, ill. Novák, Verbói, Oláh Zs. Balás Róbert NAGYRÉDE—BALASSA­GYARMAT 2—2 (0—2). Nagyréde, 500 néző, v.: Mar- kóth. Bgy. HVSE: Szunyogh — Jaszik, Pingiczer, Sági (Miskolczi), Paumann Cs. — Mátyás (Varga), Bera, Mol­nár, Szalai — Szűcs, Csapó. Edző: Vidomusz Tibor. 10. perc: Bal oldali sza­badrúgás után Labáth kö­zelről fejelt a hálóba. 1—0. 18. perc: Csábi 20 méteres szabadrúgásból a jobb felső sarokba csavarta a labdát. 2—0. 48. perc: Bera egy szép cselsorozat végén 10 méter­ről a jobb alsó sarokba gu­rított. 2—1. 93. perc: A középen kitö­rő Miskolczi 11 méterről a jobb felső sarokba lőtte a gyarmatiak egyenlítő gólját. 2—2. A két gyors hazai gól nem szegte kedvét a gyarmatiak­nak, akik végigtámadták az egész második félidőt és a találkozó lefújása előtti pil­lanatokban kiegyenlítettek. Jók: Paumann Cs., Bera, Molnár. * További eredmények: Apc —Bélapátfalva 1—3, Török- szentmiklós—Borsodnádasd 4—0, Bag—Volán Rákóczi 4—1, Dány—Gyöngyös 0—1. A bajnokság állása 1. Bag 22 13 8 11 45-15 34 2. SKSE 22 15 3 4 37-20 33 3. Gyöngyös 22 9 9 4 27-16 27 4. V. Rákóczi 22 11 3 8 41-31 25 5. T.-szentm. 22 10 3 9 43-27 23 6. SBTC 22 8 7 7 24-19 23 7. Bgy. HVSE 22 10 3 9 35-32 23 8. Szóin. Cuk. 22 7 8 7 28-28 22 9. Bélapátf. 22 9 3 110 36-41 21 10. Jászber.** 22 10 4 8 43-31 20 11. Dány 22 6 7 9 29-32 19 12. Pásztó 22 7 5 10 24-45 19 13. Apc 22 6 6 10 23-30 T8 14. B.-nádasd 22 7 4 U 22-33 1« 15. Nagyréde 22 5 5 12 19-38 15 16. Salgó öbl.* 22 4­18 17-55 6 (Jászberénytől 4, a Salgó Öblöstől 2 büntetőpont le­vonva.) Az NB l-ben történt Szökik a Honvéd Már négy pont az előnye a Bp. Honvédnak a labda­rúgó NB I. élén, miután a szombati 23. fordulóban a kispestiek legyőzték az UTE't, a Ferencváros vi­szont kikapott az örökrang­adón az MTK otthonában. Ezzel alighanem eldőlt a bajnoki cím sorsa. Az alsó­házban viszont még min­den lehetséges. A sereghajtó Volán FC pontot rabolt a Rába partjáról, a Debrecen Siófokon hagyta mind a két pontot, a Vasas—Szeged kiesési rangadó döntetlen­re végződött. A kiesés ré­me a mezőny csapatainak több, mint harmadát fe­nyegeti. BP. HONVÉD—ÜJPESTI TE 1—0 (1—0). Kispest, 10 000 néző, v.: Roxin. Gl.: Balázs (öngól) a 14. p. VIDEOTON-W ALTHAM— VESZPRÉM FC 1—0 (0—0). Székesfehérvár, 7000 néző, v.: Bay. Gl.: Kuttor a 84. p. RÁBA ETO—VOLÁN FC 1— 1 (1—0). Győr, 5000 néző. V.: Molnár L. Gl.: Bordás (11-esből) a 29., ill. Bérczy az 59. p. VASAS—SZEGED 1—1 (1—0). Fáy u., 2500 néző, V.: Puhl. Gl.: Galaschek (11-esből) a 10., ill. Bogdán a 66. p. MTK-VM—FERENCVÁ­ROS 1—0 (0—0). Hungária krt., 4500 néző, v.: Németh L. Gl.: Balogh G. (11-esből) a 82. p. PÉCSI MSC—TATABÁ­NYA 1—0 (1—0). Pécs, 6000 néző, V.: Vágner. Gl.: Kla- usz (öngól) a 22. p. SIÓFOK—DEBRECEN 2— 1 (1—1). Siófok, 3000 né­ző, v.: Stamler. Gl.: Meksz a 7., Keszeg a 72., ill. Gra- csov a 14. p. VÁCI IZZÓ—BÉKÉSCSA­BA 0—0. Vác, 3000 néző, v.: Márton. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 23 16 5 2 42-114 37 2. FTC 23 14 5 4 40-15 33 3. Vác 23 13 5 5 33-23 31 4. Veszprém 23 10 9 4 24-15 29 5. Pécs 23 12 4 7 26-16 28 6. Tatabánya 23 9 7 7 26-25 25 7. Videoton-W. 23 8 7 8 29-29 23 8. Siófok 23 7 9 7 20-21 23 9. MTK-VM 23 8 5 10 25-30 21 10. Rába ETO 23 6 8 9 30-30 20 11. Békéscsaba 23 7 5 11 21-28 19 12. Szeged 23 6 6 11 18-29 18 13. UTE 23 7 3 13 22-34 17 14. Debrecen 23 5 6 12 19-29 16 15. Vasas 23 5 5-13 24-39 15 16. Volán FC 23 5 3 15 21-43 13 TotAeredmények 1. Bp. Honvéd—ÜTE 1-0 1 2. Pécsi MSC—Tatabánya 1-0 1 3. Gy. Rába ETO—V. FC 1-1 X 4. Videoton-W.—V. FC 1-0 1 5. Ancona—Pescara 3-2 1 6. Ascoli—Verona 1-1 X 7. Barletta—Cremonese 0-1 2 8. Brescia—Modena 0-0 X 9. Lucchese—Foggia 2-0 1 10. Padova—Messina 5-1 1 11. Reggiana—Avellino 0-0 X 12. Salernitana—Taranto 0-0 X 13. Triestina—Cosenza 2-2 X Pluszmérkőzés: _ 14. Reggina—Udinese 2-1 1 Á nők bronzérmesek Két magyar arany A kötöttfogású birkózó Euró- pa-bajnokságon a 48 kg-os Fa­ragó József aranyérmes lett, miután a döntőben 1—0 arányú pontozással győzött a szovjet Szergej Szuvoróv ellen. Ugyan­csak első lett a 82 kg-os Far­kas Péter is, aki a döntőben 5—2 arányú pontozással győzött a csehszlovák Pavel Frinta el­len. Chiba. Chibában vasárnap a női negyeddöntővel és a férfi nyolcaddöntővel, vala­mint a helyosztókkal folyta­tódtak a küzdelmek a 41. asztalitenisz-világbajnoksá­gon. A magyar női csapat a románok ellen magabiztos, szép győzelmet aratott, majd az elődöntőben óriási csa­tára késztette Korea váloga­tottját, de végül is 3—1 ará­nyú vereséget szenvedett. A szabályok értelmében mind a két elődöntőbeli vesztes bronzérmet kap, de ettől függetlenül a 3. helyért is játszanak, ma Franciaor­szág lesz az ellenfél. Labdarúgó NB II. Döntetlen a szomszédvárak csatájában Eger SE—Salgótarjáni Síküveg 2—2 (2—2) Eger, 600 néző, v.: Zvo- lenszki (Varga J., Lója). Eger SE: Bodolai — Szlifka, Csendes, Fegyverneki, Csűri — Vojtekovszki, Oláh, Hor­váth, Aranyos — Kormos, Nagy. Edző: Bánkuti Lász­ló. St. Síküveg: Halász — Babcsán, Juhász, Gyetvai, Hómann — Zsély, Balga, Baranyi, Stark — Garai, Balogh. Edző: Dávid Róbert. Csere: Horváth helyett Fo­dor az 51., Balga helyett Kajli a 84., Balogh helyett Benyó a 90. percben. Gl.: Stark a 2., Nagy a 24., Kormos a 32., Juhász a 44. percben. Sárga lap: Gyetvai a 65., Fegyverneki a 66., Szlifka a 69. percben. A második percben Csen­des buktatta Starkot, a ka­putól 19 méterre. A sza­badrúgáshoz hárman készül­tek neki, végül Stark lőtte el, s nagy erejű bal lábas bombája a sorfalat megke­rülve a bal alsó sarokban kötött ki. 0—1. A hazaiak a 24. percben egyenlítettek; Vojtekovszki jobb oldali beadásából Nagy védőktől övezve is az ötös­ről a bal sarokba fejelt. 1—1. Nyolc perccel később jobb oldali egri szöglet követke­zett, a kapu előtt tovább pattant a labda, amelyre a szemfüles Kormos mozdult leghamarább, s öt méterről a kapu jobb oldalába helye­zett. 2—1. A 34. percben Halászt meglepte Nagy 16 méteres lövése, a labda kipattant róla, de hibáját tovább te­tézte azzal, hogy miközben meg akarta szerezni a „pety- tyest”, ellökte a kisodródott helyzetben lévő Kormost. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt, itt viszont Ha­lász jóvátette korábbi vét­két, mert Horváth bal alsó sarkos büntetőjét gyors ve­tődéssel a mezőnybe öklözte! A szünet előtt közvetlenül szöglethez jutott a tarjáni gárda, a balról érkező be­ívelésre Bodolai késve moz­dult, így a felugró Juhász megelőzte, s az előre lopa­kodott söprögető fejjel a rö­vidsarokba csúsztatott. 2—2. Szünet után többször tű­zijáték alakult ki a tarjáni kapu előtt, de három nagy gólhelyzet is kimaradt. A vendégek a 76. percben el­dönthették volna a találkozó sorsát, ekkor Balogh gól­helyzetben az üres kapu jobb sarka mellé fejelt. A gyors vezető gól nyu­galmat kölcsönzött a tarjáni tizenegynek. A mezőnyben sok adogatásra épülő biz­tonsági játékra törekedtek, saját kapujuk előtt pedig a legegyszerűbb eszközökkel igyekeztek hárítani a vé­dők. A tudatos ritmuslassí­tás azonban a Síküveget „al­tatta” el, s csak mikor már vesztésre álltak, harcoltak teljes erőbedobással. Törek­vésük eredménye volt a lé­lektanilag fontos, közvetlen szünet előtti egyenlítés. A második félidőben sem mondtak le a kontraakciók­ról a vendégek, de a több veszélyt az egriek támadó já­téka jelentette. Végül a pontosztozkodás a látottak alapján megszolgált tarjáni siker. Jók: Vojtekovszki, Csűri, Nagy, Stark, Juhász, Hó* man. Bánkúti László: — A ll­es kihagyása hozta a mér­kőzés fordulópontját. Saj­nos rengeteg gólhelyzetet hagytunk kihasználatlanul, ezért megérdemelt a vendé­gek pontszerzése. Dávid Róbert: — Határo­zott, jó játékvezetés mel­lett, mindkét csapat akarta a győzelmet. A döntetlent reális eredménynek tartom. Budavári Sándor A Keleti csoport további eredményei: Diósgyőri VTK —Hatvan-Deko 2—0 (0—0), B VSC-MÁ VTR AN SPED— Nyíregyházi VSC 4—2 (1—1), Metripond—Szolnoki MÁV MTE 1—2 (0—0), Szarvas— Csepel 4—0 (0—0), Kecske­méti TE—Kecskeméti SC 0—0, Debreceni MTE—Ka­zincbarcikai Vegyész 0—4 (0—1), Kaba—Bajai SK 1—0 (0—0). A bajnokság állása 1. Diósgyőr 23 13 8 2 45-20 34 2. Csepel 23 15 3 5 38-24 33 3. BVSC 23 13 7 3 34-20 33 4. Níregyh. 23 11 6 6 35-15 28 5. Kaba 23 10 8 5 32-19 28 6. Baja 23 9 8 6 19-1.16 26 7. K.-barcika 23 11 10 46-36 24 8. Eger 23 8 6 9 32-30 22 9. Kecsk. SC 23 5 12 6 28-29 22 10. Szarvas 23 8 6 9 30-35 22 11. Debr. MTE 23 7 7 9 22-30 21 12. Salg. Síkü. 23 6 8 9 27-30 20 13. Kecsk. TE 23 6 5 Iß 19-44 17 14. Szolnok 23 5 5 13 20-41 15 15. Hatv.-Deko 23 5 3 15 19-33 13 16. Metripond 23 3 4 16 16-39 10 Hegyei I. o. Elvesztette veretlenségét a listavezető Nógrád Volán—SVT SC 1—0 (1—0). Baglyasalja, 300 néző, v.: Pádár. Nógrád Volán: Toldi — Rusznyák, Miklós, Mátrai (Bodor), Ju­hász, Sági, Sütő, Csongrádi (Surján), Németh, Mocsámyi, Kun. Edző: Patkó József. SVT SC: Baár — SIMON Z., Hajdú (Gulyás), Nyer­ges, Oszvald, Fancsik, BO ZÓ. TÓTH J., Radics, Oláh, Tóth Z. (Klecsány). Edző: Gáspár Mihály. Jó játékkal, megérdemelt hazai győze­lem született. Jó az egész hazai csapat. Gl.: Mocsányi. — Végh László — Mohora—Nagybátony 1—0 (0—0). Mohora, 150 néző, v.: Vámos. Mohora: Tresó — Pribeli, Robb ANTÓNX, HORNYÁK, KOPLÁNYI, Gyurovics, Nagy (Mikus). CSADÓ, SZVÁK, Zólyomi (Babinszki). Edző: Gál Ti­bor. Nagybátony: LÁSZLÓK E. — Bokor, BALOGH, Fa­zekas, GAZDAG, Fodor F., Orosz. Lászlók J. (Horváth), Verebélyi, Oláh, Danyi (Ko­vács). Edző: Dóra József. A hazai csapat a mérkőzés utolsó perceiben döntötte el a két pont sorsát. Gl.: Csa* dó. Ifi: 3—1. — Gál M. — Kisterenye—Nézsa 1—0 (1—0). Kisterenye, 400 néző, v.: Sütő. Kisterenye: Kon- csik — Hegedűs, Lenkei, Kovács J., Barna, Susán, Honti, Szekula, Kovács T., Pintér, Szeberényi. Csere: Kakuk. Edző: Szabó György: Nézsa: Kucsera T. — Pront- vai, Varjú (70. p. kiállítva), Zatykó, Kucsera B., Túri, Koszti, Gáli, Zsirai Sebes­tyén, Fenyvesi. Csere: Li- eszkoszki. Edző: Zsirai Jó­zsef. Gl.: Pintér. A kistere- nyei együttes mindkét fél­időben jobban játszott az idegesen futballozó nézsai- ak ellen. — Soós — • Bércéi—Szécsény 2—1 (0—0). Bércéi, 300 néző, v.: Schoblocher. Bércéi: Dallos — Jele, Sáfár (Dián), Mol­nár, Szikora, Tóth, Hóvári, Kristófik (Kiss L.), Sándor, Bóta, Kékesi. Edző: Ada­mek László. Szécsény: Ja- kubecz — Makovinyi, Stá­jer. Juhász, Várszegi, Vas­kor, Vigh, Pintér KOVÁCS, Oravecz, Kiss. Edző: Balogh Ferenc. Ragyogó játékkal győzött a hazai csapat. Gl.: Hóvári, Sáfár, ill. Juhász. Jó az egész szécsényi együt­tes. Ifi: 1—1. — Karabáné — Mátranovák—Rétsági Hon­véd 3—1 (1—0). Mátrano­vák: 300 néző, v.: Bácskái. Mátranovák: Rigó — Vanó (Almádi), CSIKÓS G., Ba­kos, TÓTH. Végh, Balogh, HÁRSI, Csikós J. Lakatos, SERFÖZÖ (Katona). Edző: Répás Béla. Rétsági Honvéd: Vastagh — Turda, PUSZ­TAI. Oláh, Zsigmond, Gecz- kó, Czinege, Berki (Mészá-, ros), Kőházi, Salgai (Vissin- ger), Géczi. Edző: Salgai György. Helyzetei alapján nagyobb arányban is győz­hettek volna a hazaiak. GL: Lakatos, Balogh, Hársi, il­letve Czinege. — Juhász — Karancslapujtő—Jobbá­gyi Honvéd 2—1 (0—0). Ka­rancslapujtő: -500 néző, v.: Szeberényi. Karancslapujtő: FODOR — JUHÁSZ. HOR­VÁTH, TÓTH, Ösgyáni (Rozgonyi G.), SÓLYOM, Botos, SUSÁN, Tőzsér, La- vaj, Rozgonyi T. (Rács). Ed­ző: Tóth László. Jobbágyi Honvéd: REVICZKI — FÁ- CZÁN, Török, Váradi, Ké­ri, Meggyesi, SOÓS, Csorba, Péter (Báli), Kocsis (Ba­logh), Sándor. Edző: Csorba Tibor. A hazai csapat 0—1- ről fordítani tudott. Gl.: Hor­váth (11-esből), Lavaj, ill. Soós. — Tóth L. — ÖMTE—Somos 1—3 (0—1). Zagyvaróna, 200 néző, v.: Huikics. ÖMTE: Hulitka — Papanitz, JÁNOSI, Miklós, ZAB ARI, Tóth (Kakuk), Mag, Nagy, Németh (Bor­bély), Kis-Simon, Bíró. Ed­ző: Kriskó Lajos. Somos: HORNYÁK — Ternóczki, Molnár, ANTAL ZS., Sze­rencsi, ANTAL T., Virágh (Klányi), Cséki, Angyal P., Angyal O., TÓTH. Edző: Csé­ki János. A hazaiak helyze­teket teremtettek, a vendé­gek gólokat lőttek. Kiállít­va: Miklós (reklamálásért). Gl.: Jánosi, ill. Tóth (2), Angyal O. Ifi: 2—3. — Kriskó — A bajnokság állása 1. SVT SC 21 15 5 1 38-11 35 2. Nógr. Volán 21 11 5 5 43-20 27 3. Nézsa 21 111 5 5 43-26 27 4. Mohora 21 11 5 5 23-20 27 5. K.-lapujtő 21 10 5 6 29-20 25 6. K.-terenve 21 9 5 7 31-25 23 7. M.-novák 20 7 8 5 30-21 22 8. Bércéi 20 8 3 9 54-28 19 9. Somos 20 7 4 9 24-38 18 T'O. Szécsény 20 5 7 8 21-31 17 11. N.-bátcny 21 4 7 10 16-22 15 12. Rétsági H. 20 6 3 11 19-32 15 13. ÖMTE 20 2 12 16-34 14 14. Örhalom 20 4 5 .11 14-29 13 15. Jobbágyi H. 21 5 1 15 2-26 11 A Salgó öblös összes eredmé­nye törölve, az örhalcm csapa­ta szbadnapos volt. összeállította: Deák István