Új Nógrád, 1990. szeptember (1. évfolyam, 128-152. szám)

1990-09-24 / 147. szám

1990. SZEPTEMBER 24.. HÉTFŐ 7 Labdarúgó NB III., Hátra-csoport Újra komponált a Kohász-szerzőpáros SKSE—TOROKSZENT. MIKLÓS 4—2 (2—2). Sal­gótarján, Kohász-stadion, 2000 néző, v.: Mészáros. SKSE:Somodi — Rigó (For­gács), Kerényi, Simon, Mi­hály — Turányi, Bódi, Hor­váth, (Balázs), Dóra —Gu­bán, Tőzsér F. Edző: Hor­váth Gyula. 20. perc: Két hazai át­adási hibát követően Ra­mos B. kilépett a védők közül, elhúzott Somodi mel­lett is, és a hazai kapuaa gurított. 0—1. 23. perc: Jobb oldali be­adás után a középen őrizet­lenül hagyott Ramos B. fe­jelt a hálóba. 0—2. 37. perc: Tőzsér F. jutott labdához a törökszentmik­lósi 16-os előterében, habo­zás nélkül lőtt, s a labda Németh kapujának bal ol­dalában kötött ki. 1—2. 39. perc: Ismét Tőzsér F. került volna helyzetbe, de szabálytalankodtak vele a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Bódi a bal sarokba vágta. 2—2, 67. perc: Bcdi 17 méte, rés, kapufán csattanó sza­badrúgását a játékvezető megismételtette, s a közép­pályás jól korrigált: „ki- pókhálózta” a dal felső sar­kot. 3—2. 94. perc: A sok ápolás miatti hosszabbítás utolsó percében egy „tűzijáték” vé­gén Gubán gyömöszölte a hálóba a játékszert. 4—2. A padlótól nem lehet lej­jebb esni. A felkelés vi­szont — ha nehéz is — megoldható! A huszonöt perces álmából kétgólos hátrányban ébredő lista­vezető Kohász pokollá vál­toztatta a kohója körül set­tenkedő jászságiak életét: Tőzsér F. és Bódi találatai­val egyszerűen állva hagy­ták a két pontot már „ne- gyedtávnál” bekönyvelő el­lenfelüket. Jók: Turánvi. Bódi. Gubán. Tőzsér F. Ifi: 1—1. Balázs József BORSODNADASD—SBTC 0—0. Borsodnádasd. 300 néző, v.: Tajthy. SBTC: Szén — Kiss, Gyetvai, Sági, Váradi — Gáspár, Németh, Novák (Tresó) — Kisbali, Szeles (Tolnai), Hunyás. Ed­ző: B. Kovács Zoltán. A mérkőzés egészét ha­talmas küzdelem jellemez­te. Mindkét együttes szer­vezetten védekezett, de ki­vették részüket a támadá­sokból’ is. Az iramra sem lehetett panaszuk a nézők­nek, a helyzeteket tekintve a Stécé állt közelebb a győ­zelemhez: az elején Hunyás már a kapust is kicse­lezte, de mellé lőtt, majd Németh lábában is benne volt a győztes gól. Végül azonban csak az egyik pon­tot sikerült elhozni Bor­sodból. A mérkőzésnek volt egy szomorú mozzanata is: Szeles egy összecsapásnál lábtörést szenvedett. Jók: Szén, Sági, Váradi, Németh, Kisbali. Pájer Zoltán BGY. HVSE—ROMHÁNY1 KERÁMIA 0—1 (0—0). Balassagyarmat, 400 néző, v.: Kiss Gy. Bgy. HVSE: Kovács — Szalai, Szűcs. Paumann Cs. — Ja szik, Pingitzer, Sági, Mátyás. Molnár (Palkovics) — Lad- jánszki, Kuris (Miskolczi). Edző: Vidomusz Tibor. Romhány: Szunyogh — Fi- liczki, Pintér, Kékesi, Var­ga J. — Varga F., Bera, Keresztes, Pusztai — Hajnis (Hövári), Csapó. Edző: Pit- cze László. 50. p.: Kovács elhúzta a kiugró Csapó lábát a 16- oson belül, a megítélt bün­tetőt Filiczki értékesítette. 0—1. A vénasszonyok nyarában kellemes napfürdőzéssel töl­tötték a játékosok az első 45 percet. A második já­tékrész elején egy hazai vé­delmi hibát követően vá­ratlanul vezetést szerzett a Kerámia, s a hazaink hiá­ba kapcsoltak nagyobb se­bességre, elképzelés nélkül és hibát hibára halmozó halványgyenge összjáté- kuknak köszönhetően nem tudtak kiegyenlíteni. Az utóbbi évek legszürkébb romhányi együttese megér­demelten győzött a csaló­dást okozó Ipoly-parti le­génység ellen, egy közepes színvonalú mérkőzésen. Szilágyi Norbert VOLÁN RÁKÓCZI— PÁSZTÓ 3—1 (2—0). Rá­kóczifalva, 250 néző, v.: Kóródi. Pásztó: Bangó — Alapi, Molnár, Tari, Holt- ner, Csépe, Szénási, Veres M., Strehó (Bagyinszki), Hajdara, Ungi. Edző: Csor­ba Tibor. 11. p.: Tóvízi beadását a védők rosszul vették ;e. Molnár lecsapott és a 11- es pontról a kapuba lőtt. 1—0. 21. p.: Vadicska elhúzott a jobb szélen, beadását Tu­bák egy testesek után a há­lóba lőtte. 2—0. 58. p.: A kilépő Molnár lábát Bangó elhúzta a 16- oson belül, a büntetőt Meny­hárt értékesítette. 3—0. 65. p.: Ungi szöglete átszállt a védők felett. Bagyinszki- hoz, aki kapásból a hosszú­sarokba emelt. 3—1. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen megédemelten győztek a hazaiak, akik. csak helyzeteik harminc százalékát értékesítették. A vendégek fiatal, rutintalan csapatának még meg kell szoknia a magasabb osz­tályban való szereplést. Jók: Alapi, Holtner. Ifi: 1—1. További eredmények: Bél* apátfalva—Szolnoki Cukor­gyár 2—3. Jászberény—Apc 2—2, Dány—Bag 0—0, Gyöngyösi SE—H. Gáspár SE 0—0. A bajnokság állása: 1. SKSE 6 5­1 13- 4 10 2. Volán R. 6 4­2 12- 9 8 3. T.-szentmikl. 6 3 1 2 17- 9 7 4. Bag 6 2 3 1 7- 2 7 5. SBTC 6 2 3 1 6- 4 7 6. Bgy. HVSE 6 3 1 2 7- 6 7 7. Borsodnádasd 6 3 1 2 7- 9 7 8. Gyöngyös 6 1 4 1 4- 3 6 9. Pásztó 6 2 2 2 5- 6 6 10. Romhány 6 3­3 4- 5 6 11. Gáspár SE 6 2 1 3 5- 6 5 12. Jászberény 6 2 1 3 10-12 5 13. Dány 6 2 1 3 8-11 5 14. Szolnoki C. 6 1 2 3 7-11 4 15. Bélapátfalva 6 1 1 4 7-14 3 Apci Vasas 6 1 1 4 7-14 3 Ipoly gyaloglógála — Lebó-emlékverseny A víz vitte el a világcsúcsot Három országos csúcs Pavel Blazek aligha szeretheti az esőt. Ha eddig ked­velte. szombaton bizonyára egy életre elment a kedve az égi áldástól. Volt rá oka a besztercebányaiak kiváló­ságának, a spliti Európa-bajnokság aranyérmesének. Pénteken éjszaka olyan felhőszakadás zúdult Balas­sagyarmatra, aminek na­gyon örültek a mezőgazda- sági szakemberek. Az ötö­dik alkalommal sorra kerülő Ipoly gyaloglógála és Lebó János atlétikai emlék- verseny rendezői viszont keveset aludtak azon az éjszakán. Sejtették, hogy a lezúduló hatalmas vízmeny- nyiség annyira elárasztja a nagvligeti sportpálya talaját, hogy veszélybe kerül a nem­zetközi viadal sikere. Sajnos, beigazolódott, amitől a Fábri Gábor ve­zette szervező- és rendező­bizottság tartott A 400 mé­teres salakpálya talaja annyira elázott, hogy a szombat reggel nyolc órakor rajtoló, 20 kilométeres fér­figyaloglás mezőnye nem tudott a belső körön, vagyis az első pályán gyalogolni, annak leginkább mocsárra hasonlító állapota miatt. Hi­ába indult neki az ötven körnek rakétasebességgel Blazek, célkitűzésének meg­felelően. A szlovákiai nem­zetközi klasszis, ugyanis vi­lágcsúcskísérletet jelentett be! Gyalogolt a derék Pavel, mint egy megszállott magá­nyos farkas, a várva várt eredmény, a világcsúcs azon­ban nem sikerült. Nem si­kerülhetett. Ilyen talajú pá­lyán lehetetlen volt világ­szintű eredményt elérni. Esőisten jóvoltából. A nők 10 kilométeres me­zőnyében Rosza Mária több, mint fél perccel javította meg a fennálló országos csúcsot, s Dudás Gyula is csúcsot javított a férfiak között. A verseny harmadik csúcsjavítása Tóth Zoltán nevéhez fűződik, aki ser­dülő országos csúcsot ért el. A délben kezdődő Lebó- emlékversenyben ugyan nem indult az előzetes részvéte­lét igazoló Géesek Tibor, Európa-ba.jnoki ezüstérmes kalapácsvetőként, a viadal ennek ellenére emlékezetes küzdelmeket hozott. Első­sorban éppen a férfi kala­pácsvetésben. ahol Sinka és Vidák vetélkedése ritka színvonalas vetélkedést eredményezett. Az ötödik alkalommal megrendezett Ipoly gyalogló­gála és Lebó János atlétikai emlékverseny hűen a ha­gyományokhoz, ezúttal is or­szágos csúcsokkal zárult. A versenyzőknek természete­sen kijáró elismerés mellett a rendezőket is gratuláció illeti. Azért, hogy gondos­kodtak róla: színvonalas at­létikai küzdelmeket láthas­sanak az érdeklődők Balas­sagyarmaton. Eredmények: Ipoly gyaloglógála: férfi 20 kilométer: 1. Pavel Bla­zek (Besztercebányai 1:20:58.0. 2 Kazlauskas Val- das (litván) 1:23:34,5. 3. Sokolovszki Alexander (SZU) 1:23:56,8. 4 Dudás Gyula (Szeged) 1:24:43,8 új országos csúcs. Ifjúságiak 10 kilométer: 1. Arbacsavskos Ritis (Vilnius) 43:03,2 2. Tóth Zoltán (Pos­tás) 44:22,3 serdülő országos csúcs. 3. Tomics István (Ha­ladás) 44:32,5. Nők: 5 km: 1. Ercingyite Rüta (SZU) 23:15,8. 2. Jana- sek Beáta (Gdansk) 24:37.9. 3. Szabó Andrea (Békéscsa­ba) 24:52,6. 10 km: 1. Rosza Mária (Békéscsaba) 45:21,8 új or­szágos csúcs. 2. Szirbin Jen- ko (Donveck) 45:59,0. 3. Fe- senko Lidia (Moszkva) 46:31,2i 4. Illyés Ildikó (Bé­késcsaba) 46:48,8. Lebó-emlékverseny: férfi­ak: 100 m: 1 Rozmán Zol­tán (SKSE) 1Ó,9 kalapács: 1. Sinka Albert (Építők) 76,46 2. Vida József (Haladás) 75,20 diszkosz: 1. Horváth Attila (Haladás) 63,84; tá­volugrás: 1. Pogoszjan Eirak (SZU) 7,54 hármasugrás: 1 Martinosian Armen (SZU) 16,05. Nők: diszkosz: 1. Herczeg Ágnes (Vasas) 56,60; ge­rely: 1. Zsigmond Kinga (Testvériség) 53,52. — szilágyi — Labdarúgó HB II., Keleti csoport Tudnak itthon is játszani St. Síküveggyár—Szarvas 2—0 (2—0) Salgótarján, 1000 néző, v.: Lója L. (Márta, Birincsik). Síküveggyár SE: Halász L. — Zsé'ly, Babcsán, Stark — Kajli, Balga, Gyetvai, Krá- lik — Garai, Mohácsi, Ho- dúr. Edző: Dávid Róbert. Szarvas: Halász F. — Fe­kete, Luzsák, Holp, Szeme­re — Bakai, Szarvas, Nagy M., Brakszatórisz — Csa- los, Csák. Edző: Pallagi Ró­bert. Csere: Brakszatórisz he­lyett Sebők a 46., Mohácsi helyett Balogh a 69., Bakai helyett Somogyi a 69., Balga helyett Benyó a 85. perc­ben. A pompás verőfényben elkezdődött találkozón a nappal szemben játszó ha­zai csapat lépett fel táma­dólag, és egy szép össz- jálék végén a vezetést is hamar megszerezte. Tör­tént, hogy a 7. percben egy középen vezetett gyors tá­madás végén Hodúr kény­szerítőzött Garaival, majd a visszakapott labdát a ti­zenhatos vonaláról laposan a kapu bal oldalába vágta. 1—0. A túloldalon a 13- perc­ben Csák 16 méteres 'ka­páslövése zúgott le a jobb ka­pufa mellett. Kiegyenlített lett a küz­delem. Lüktető volt a já­ték. hol az egyik, hol a má­sik csapat ragadta magá­hoz ^ kezdeményezést. Sok volt a távoli próbálkozás. A 20. percben például Balga 20 méteres bombája kerül­te el kevéssel a jobb felső sarkot. Négy perc múlva pedig Csák 12 méteres Salgó öblös—Szécsény 3—0 (2—0). Salgótarján, Munkás ut, 50 néző, v.: Kaposvári. Salgó Öblös: Vári — Sütő, TARI, NOVÁK, LUKINICH, SIMON A., Oláh Zs., Simon 1. Jenei (Oláh J.), Németh (kovács). Kőházi Edző: Si­mon Imre. Szécsény: Tőzsér — Makovinyi I., kiss, Ver­ődi, KOVÁCS, Engelbrecht. Boros, Vaskor, VÉGH. ZSI- DAI, Makovinyi R. Edző: Balogh Ferenc. Jó játékkal magabiztos hazai győzelem. Gl.: Simon A., Kőházi, Oláh J. Ifi: 0—1. — Lengyel — Bércéi—Rétság 0—1 (0—0). Bércéi. 300 néző, v.: Vámos. Bércéi: DALLOS — Kosik, Matvóka, Molnár, Nándori, Tóth, Kareczki, Bránvik. Gönczöl, Szikora, Széles (Je­le). Edző: Adamek László. Rétság: Jakubecz — Ga- ramvölgyi, Szabó, Bérezi (Balogh), Zsigmond. Geczkó. Turda Kovács, Géczi (Ki­rály), Salgai, Kopeczki. Ed­ző: Salgai György A lelke­sen játszó vendégek megér­demelten nyertek a lélekte­len játékot mutató hazaiak ellen. Gl.: Kopeczki. — Karabáné — Mohora—Szőnyi SE 1—0 (0—0). Mohora, 150 néző, v.: Szeberényi. Mohora: TRESÖ — Raczka, Robb, ANTÓNI, HORNYÁK, KOPLÁNYI, Gyurovics, Nagy, SZVÁK, Totóeredmények 1. Békéscs.—Bp. Honvéd 0-2 2 2. Bp. Volán—Váci I. 0-3 2 3. Hertha BSC—Werder B. 0-0 x 4. St. Pauli—VfB Stuttgart 2-2 x 5. Bayer U.—Kaisersl. 3-7 2 6. Oldenburg—Duisburg 1-1 x 7. FC Homburg—Schalke 04 tör. a megállapított er.: 1 8. Pisa—Genoa 0-0 x 9. Parma—SSC Napoli 1-0 1 10. Torino—Internazionale 2-0 1 11. Avellino—Barletta 3-1 1 12. Foggia—Brescia 1-0 1 13. Salernitana—Udinese 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Darmstadt—Saarbrücken 1-0 1 kapáslövését hárította jó reflexszel, lábbal a tarjáni Halász. • Ennyi előzmény után a 28. percben növelte előnyét az üvegesgárda. Hodúr lépett ki középen egyedül a vé­dők között, már kapura hú­zott volna, mikor Luzsák hátulról lerántotta. A ven­dégek középhátvédje ezért a tettéért kiérdemelte a sárga lapot. A szabadrúgást Mohácsi végezte el; Garai elé ívelte a labdát, s a csa­patkapitány egy védővel a nyakán, az öt és feles jobb oldali csücskétől félmaga- san a rövidsarokba bombá­zott. 2—0. Támadásban maradt a hazai csapat. A 34. perc­ben Králik futtából le­adott, erős lövését öklözte ki Halász Ferenc. Balga lőtt még mellé a félidő haj­rájában, majd a 45. perc­ben Stark kapott beszédért sárga lapot. Szünet után mindkét csa­pat nagy elánnal vetette magát a küzdelembe, hol az egyik, hol a másik 16-oson vándorolt a labda. Az 55. percben Mohácsi 20 méteres szabadrúgását ütötte ki a kapus a bal sarok elől. A kipattanó labdát Kajli éles szögből a kapu fölé vágta. Tíz perc múlva Hodúr lab­dája tisztán találta Garait a 16-oson, de a csatár el- hirtelenkedve a jobb alsó sarok mellé lőtte a játék­szert. A szarvasi gárda nem ad­ta meg magát, de a hazaiak nvugodtan futballoztak, s bár igyekezniük kellett, de Bendik, Babinszki (Csadó). Edző: Gál Tibor. Szőnyi SE: BUS — Fáczán, TÖ­RÖK, Vincze, Varga L., Ké­ri (Balogh), Soós, BÁLI, MEGYESI, Bangó, Jancsó (Petre). Edző: Sándor László. A több helyzetet ki­alakító hazai csapat megér­demelten győzött. Gl.: Gyu- rovics. — Gaál — Karancslapujtő—Nézsa 1—2 (1—0). Karancslapuj­tő, 400 néző, v.: Schoblocher. Karancslapujtő: Fodor P., — Földi (Orosz). ROZGONYI, KLIMASZ, Rács, SÓLYOM, Osgyáni, SUSÁN (Horváth 1), Fodor Zs., Tőzsér, La- vaj Z. Edző: Tóth László. Nézsa: Kucsera T. — Liesz- kovszkí (Felbert), Bera, Zatykó, Kucsera B., Varjú, Prontvai, Túri, Fenyvesi, Se­bestyén, Zsirai. Edző: Zsirai Józspí. Jó iramú mérkőzé­sen a mozgékonyabb ven­dégegyüttes szerencsés góllal nyert. Jó az egész nézsa: csapat. Gl.: Osgváni, ill.. Túri, Fenyvesi. Ifi: 2—0. — Lavaj — Kisterenye—SVT SC 1—2 (0—1). Kisterenye, 300 néző, v.: Pisák. Kisterenye: Koncsik — Osgváni, Len­kei, Hegedűs (Szekula A.), Molnár, Szekula J. (Barna), Honti, Kakuk, Susán, Pin­tér, SZOMORA. Edző: Sza­bó György. SVT SC: Baár — Gulyás, Hajdú, Tóth, Oszvald, Fancsik, Petre (Berki), Nyerges (Oláh Gy.), Bozó, Oláh S., Mánczos. Edző: Gáspár Mihály. Nagy iramú mérkőzésen szeren­csés öngól döntött, a dön­tetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. Gl.: Susán, ill., Petre, Szekula J. (öngól). Ifi: 9—1. — Soós — Mátranovák—Somos 5—2 (3—0). Mátranovák, 600 né­ző, v.: Mravik. Mátranovák: Kiss — Danvi, Csikós G., a labda még mindig a ven­dégek térfelén vándorolt gyakrabban. A 72. percben Garai játszotta m-agát közé­pen tisztára, majd 17 mé­terről megsuhantotta a bőr­golyót, de az elkerülte a jobb sarkot. A 84. perc­ben Hodúr lódult meg kö­zépen, majd a 16-oshoz ér­ve, szemben a kapuval, megcélozta a jobb sarkot, de labdája arasznyival mel­lé ment. A hátralévő né­hány percben mindkét ka­pu előtt adódtak melegebb pillanatok, de a hálók már nem rezdültek meg. így a jól játszó üvegesek meg­szerezték első hazai győzel­müket. Jók: Garai, Hodúr, Bal­ga, Králik, ill., Szarvas, Nagy M. Dávid Róbert: — Beiga­zolódott, hogy valamennyi­re azért itthon is tudunk játszani. Győzelmünkhöz nem férhetett kétség, mivel mindvégig jobban játszot­tunk ellenfelünknél. Po.lhgi Róbert: — Első félidei játéka alapján a ha­zai csapat rászolgált a két pontra. Balás Róbert További eredmények: Kecskeméti SC—Diósgyő­ri VTK 2—2 (2—0), Bajai SK—BVSC-MÁVTRANS- PED 2—3 (2—1), Hatvan- Deko—Nyíregyházi VSC 1—0 (0—0). Kazincbarcikai Vegyész—Kecskeméti TE 5—1 (2—1), Metripond— Debreceni MTE 0—1 (0—1). Szolnoki MÁV MTE—Eger SE 1—0 (1—0). OROSZ, Tóth, BALOGH, Végh, Bornai (Vanó), HA­LASI, LAKATOS, Serfőző (Katona), Edző: Répás Bé­la. Somos: Molnár — Tóth, Antal B., Molnár, Királv, Virág, ANGYAL, Cséki, ANTAL, GYARMATI, An­gyal O. Edző: Cséki János. Jó játékvezetés mellett megérdemelt hazai siker. Gl.: Lakatos (2), Halasi, Serfőző, Balogh, ill.: a ven­dégcsapat nem adta meg a góllövőket. Ifi: 0—0. — Szoó — ÖMTE—Nagybátony 2—1 (2—0). Zagyvaróna, 200 né­ző. v.: Pádár. ÖMTE: Len­gyel — Szekeres, JÁNOSI, Németh, Zabari, Kovács (Mag), NAGY, Szabó, MIK­LÓS, KISSIMON, Bíró, (Papanecz). Edző: Kriskó Lajos. Nagvbátony: LÁSZ­LÓK — Bakos, BALOGH, Hegedűs, Gazdag, Kovács, Orosz, HORVÁTH, Verebé- lyi, Oláh (Fazekas), Bettes. Edző: Pál József. A hazaiak gólratörőbb játékuknak kö­szönhetik a győzelmet, Gl.: Nagv, Bíró, ill., Horváth. Ifi: 0—3. — Kriskó — Nógrád Volán—örha* lom 1—1 (1—0). Sal­gótarján, 300 néző. v.: Im- rich. Nógrád Volán: LÁSZ­LÓ — Rusznvák, NÉMETH, JUHÁSZ, Lipták, Sági, Vel- ki, Csongrádi, Bodor (Ber­ki), Surján, KUN Edző: Patkó József. örhalom: Szatmári — Komjáti, Nagy M., Csernyik, Csábi N„ Varga R., (Szalánszki), Varga V., Sándor Z., (Ko- bolák), Csábi Cs., Bojtos J„ Tóth F. Edző: Pénzes Ist­ván. Helyenként sportsze­rűtlen játék. A hazai csa­patot egy jogos góltól fosz­totta meg a játékvezető. A kiállítás nagyban hozzájá­rult a végeredmény kiala­kulásához. Kiállítva: Rusz- nyák (utánrúgásért). Gl.: Surján, ill.: Nagy M. Ifi: 3—0. — Végh — Hegyei I. osztály Vendégsikerek a rangadókon