Új Nógrád, 1990. augusztus (1. évfolyam, 102-127. szám)

1990-08-21 / 118. szám

1990. AUGUSZTUS 21., KEDD LnzunzBJ 7 Labdarúgó NB III., Hátra-csoport Rangadót nyertek a kohászok Labdarúgó NB II., Keleti csoport Hatvanban az üvegesek hetvenkedtek Hatvan—St. Síküveggyár 1 — 3 (0—1) skse—Jászberény i—o (1—0). Salgótarján, Kohász­stadion, 400 néző, v.: Kóródi. SKSE: Somodi — Rigó, Ke- rényi, Mihály (Simon) — Turánvi, Bódi, Bérezi, Ka- liczka, Jambrik — Gubán, Horváth (Tőzsér Zs.). Edző: Horváth Gyula. 44. p.: Szép jobb oldali tá­madás végén Turányi tá­lalt Gubán elé, aki az ötös­ről biztosan vágta a kapu bal oldalába a labdát. 1—0. A két feljutással kacérko­dó együttes idény eleji rang­adóján küzdelmes, de meg­lehetősen színtelen, izzad­ságszagú játékot láthatott a közönség. A harcos erénye­ket csillogtató hazaiak a ta­lálkozó jelentős részében nyomás alatt tartották az ellenfél védelmét, de soká­ig kevés eredménnyel. Elég sok hiba csúszott ugyanis a kohászok összjátékába. De töretlenül mentek előre, és az eltökéltség — legalábbis egyszer — meghozta gyü­mölcsét. Összességében — an­nak ellenére, hogy a vendé­gek előtt is adódott néhány lehetőség —, a kitűnő já­tékvezetés mellett lejátszott A közelmúltban zajlottak le a bulgáriai Plovdiv- ban a 3. atlétikai ifjúsági világbajnokság küzdelmei, ahol Balázs Dénes és Ko­vács Dusán, az SKSE két fiatal versenyzője révén mi, nógrádiak is érdekel­ve voltunk. A két fiú ala­posan kitett magáért: Ba­lázs az 1500 méteres sík­futásban — a második leg­jobb európaiként — az 5., Kovács tízpróbában a 6. he­lyen végzett. Mindketten egyéni rekordot javítottak. Nehéz volt utolérni őket. hiszen a vb után alig hogy hazaértek, máris bevonul­tak a tatai edzőtáborba, a magyar telefonhelyzet pe­dig ugyebár. . . Balázs nekifekszik az angolnak? — Hogyhogy máris edző­tábor? — kérdezem Ba­lázs Dénestől, amikor szá- zadszori kísérletre sikerül telefonvégre kapnom őt. — Inkább regenerálódni jöttünk most Tatára. Ki kell pihenni a verseny fáradal­mait. Mert nem csak fizi­kailag, de idegileg is igény­be vett a világbajnokság. — Egyébként mit érez most, ezután a siker után? — Örülök, hogy sikerült feltenni a koronát az idei jó szereplésemre. — Meséljen valamit a versenyről! — Az első futam veszé­lyes volt, mert nem futot­tam elég jól, és a „soka­dik” volt az időm. Szeren­csére ezzel is sikerült be­kerülnöm a döntőbe. A fi­náléban megpróbáltam a négerekkel végig tartani a lépést. A végére nagyon elfáradtam, de mire a többiek utolértek, sikerült újra elfutnom előlük. — izgult a döntő előtt? — Igen. Az ellenfelek eredményei nagyon erősek voltak, és ez egy kicsit sokkolt. — Milyenek voltak a kö­rülmények? — Borzasztóak. .. Egy épülő szállodában laktunk, ahol, hogy mást már ne is említsek, a meleg vizet hír­ből sem ismerték. találkozón egy góllal feltét­lenül jobb volt az SKSE. Jók: Turányi, Jambrik, Ri­gó, Bódi, Gubán. Ifi: 0—1. Balás Róbert Romhány—H. GÁSPÁR SE 0—2 (0—1). Romhány, 200 néző, v.: Staller. Romhány: Szunyogh — Pintér, Kertész, Varga. Filiczki — Sági (Haj- nis). Bera, Keresztes, Nagy — Kékesi (Bóta), Csapó. Ed­ző: Pincze László. 28. p.: Sűrű egy buktatá­sért megítélt ll-esbőj szer­zett vezetést a vendégeknek, 0—1. 75. p.: Smelkó egyéni já­ték után az üres kapuba gu­rított, 0—2. A teljesen ' átalakított ha­zai csapat erejéből csak ka­pufákra tellett, míg a ven­dégek gólokat lőttek. Jók: Bera, Kertész, Nagy. Kaliczka Dániel PÁSZTÓ—SBTC 2—1 (1—0). Pásztó, 1300 néző, v.: Tóth S. Pásztó: Halasi — Bndó, Molnár, Tari, Holtner, Odler, Géczi (Szénási), Ve­res M„ Strehó (Ungi), Ba- gyinszki. Tóth. Edző: Csorba — A közelmúltban meg­hívólevelet kapott egy ame­rikai egyetemről. . . — Nem ért teljesen vá­ratlanul az invitálás, de a továbbiakról egyelőre nem sokat tudok. Mennék, men­nék szívesen. de előtte nyelvvizsgát kellene tenni. Hozzáfogok, megtanulok an­golul. biztosan nem boszor­kányság. .. Kovács az egyetemre készül — Egyéni csúcsot ért el. Elégedett p. szereplésével? — kérdeztük Kovács Du­sántól. — Ez az eredmény meg­felel az előzetes várakozás­nak, tehát nem csalód­tam. Igaz, hogy két-há- rom helyezéssel végezhet­tem volna előrébb is, de néhány számban nem a legjobb teljesítményt pro­dukáltam. — Melyek ezek a ver­senyszámok? — Nem sikerült a 100 méteres síkfutás: kétszer is kiugrottam a rajtnál, utána már „óvatosabb” voltam. A távolugrás is csak 712 centire sikerült, ugyanis két 750-es ugrás­nál beléptem. A súlylökés is halványabb volt a szo­kottnál, mert több mint há­rom órát várakoztattak a 38 fokos melegben. A rúd­ugrásnál, sajnos meghúzó­dott a bal lábam. Azonna­li orvosi segítség: jegelés, érzéstelenítés, injekció, combgumi. — Es, hogyan sikerült ez az utolsó két iszám? — A gerelyhajításban jó eredményt értem el, az 1500 méteren pedig nyolc másod­perccel megjavítottam egyé­ni csúcsomat. — ,Milyen volt a vb színvonala? — Nagyon erős mezőny, értékelhetetlen szervezés. Az 1500 métert például este fél tízkor bonyolítot­ták le, s mivel nincs vilá­gítás a stadionban, sze­mélygépkocsikkal világí­tották meg a pályát. — Mi a közeljövő prog­ramja? — Most regenerálódás Tatán, aztán kezdődik az egyetem. Tibor. SBTC: Szén — Her- czeg (Gvetvai), Kecskés, Sze­les, Sági, Váradi. Kisbali, Tresó (Tamási), Novák, Sváb, Németh. Edző: B. Ko­vács Zoltán. 16. p.: Sakk-matt helyzet­ben Strehó 16 méterről lőtt a hálóba, 1—0. 60. p.: Tóth 15 méterről növelte az előnyt, 2—0. 87. p.: Szeles a 16-osról óriási erővel lőtt a jobb fel­ső sarokba, 2—1. Az első hivatalos Pásztó— SBTC mérkőzésen mind a két csapat nagy iramban kezdett. A hazaiak vették kézbe az irányítást, és meg­érdemelten tettek szert két­gólos vezetésre. A gyors pásztói támadókkal nem tu­dott mit kezdeni a vendégek védelme, s támadást is csak a találkozó utolsó szakaszá­ban tudtak vezetni a tar- jániak. A Pásztó győzelme teljesen megérdemelt. Jók: az egész hazai csapat, ill. Szén, Kecskés, Szeles. Ifi: 2— 5. Bazsó Béla BÉLAPÁTFALVA—BGY. HVSE 2—0 (2—0). Bélapát­falva, 300 néző, v.: Sulyok. Bgy. HVSE: Kovács — Ja- szik, Szűcs, Szalai, Orosz (Kuris) — Mátyás (Mészá­ros), Varga. Molnár, Palko- vics — Sági, Miskolczi. Ed­ző: Vidomusz Tibor. 9. p.: Szabó lépett ki a vendégvédők közül, s a ka­pust is kicselezve, 10 méter­ről lőtt a hálóba, 1—0. 41. p.: Szilágyi cselezge­tett a bal oldalon, majd lö­vésre szánta el magát, s lab­dája az egyik védőt érintve a bal sarokban kötött ki, 2—0. Megilletődötten kezdett a hazai csapat, de a vendégek fölényüket nem tudták gólra váltani. Az újonc együttes gyors ellentámadásai viszont eredményre vezettek. Ifi: 4—0. Jók: Szűcs, Varga, Molnár. További eredmények: Apc —Bag 0—2. Törökszent- miklós—Dány 5—1, Szolnoki Cukor—Gyöngyös 1—1, Bor- sodnádasd—Volán Rákóczi 3— 2. A bajnokság állása 1. T.-szentmiklós 1 1­­5-1 2 2. Bag 1 1­12-0 2 Bélapátfalva 1 1­­2-0 2 Gáspár SE 1 1­­2-0 2 5. Borsodnádasd 1 1­­3-2 2 6. Pásztó 1 1­­2-1 2 7. SKSE l 1­­1-0 2 8. Gyöngyös 1­1­1-1 1 Szolnoki Cukor 1­1­1-1 1 10. V. Rákóczi 1­­•1 2-^3­11. SBTC 1­­1 1-2­1 £. Jászberény 1­­1 1-2­13. Apc 1­­1 0-2 Bgy. HVSE 1­­1 0-2­Romhány 1­­1 0-2 _ 16. Dány 1­­1 1-5­Áz NB l-ben történt Ü. Dózsa—Ferencváros 0—5, Szeged—Bp. Volán 1—0, Siófok—Rába ETO 2—1, Bp. Honvéd—Vác 3—0, MTK-VM —Vasas 1—2, Pécs—Video- ton-Waltham 2—0, Tatabá­nya—Békéscsaba 2—1, Deb­recen—Veszprém 2—2. A bajnokság állása: 1, Ferencváros 1 1­­5-0 2 2. Bp. Honvéd 1 1­­3-0 2 3. Pécs 1 1­­2-0 2 4. Siófok 1 1­­2-1 2 Tatabánya 1 1­­2-1 2 Vasas 1 1­­2-1 2 7. Szeged 1 1­­1-0 2 1. Debrecen 1­1­2-2 1 Veszprém 1­1­2-2 1 10. Békéscsaba 1­­1 1-2­MTK-VM 1­­1 1-2­Rába ETO 1­­1 1-2 . 13. Bp. Volán 1 »■­1 0-1­14. Videoton-W. 1­­1 0-2­15. Vác 1­. 1 0-3­16. tJ. Dózsa 1­­1. 0-5­Hatvan, 1000 néző, v.: Varga (Zvolenszky, Lója). Hatvan: Sipeki — Aux, Geb­hardt, Nagylaki, Füzér — Mádi, Hegedűs, Sima — Ju­hász, Gömöri, Szécsényi. Ed­ző: Csufor Sándor. Síküveg­gyár SE: Halász — Zsély, Babcsán, Gyetvai — Juhász, Kajli, Balga, Hodúr, Stark — Garai, Balogh. Edző: Dá­vid Róbert. Csere: Aux helyett Tuifel a 46., Juhász helyett Nyikos a 62. percben. Gólszerzők: Garai a 32., Hodúr az 55., Garai (11-es- ből) a 60., Gömöri a 88. perc­ben. Sárga lap: Füzér az 55., Kajli a 60., Babcsán a 75., Gebhardt a 76. percben. A találkozó első esemé­nyeként a 12. percben Gö­möri lőtt fölé. majd 10 perc múlva Sima is ugyanezt tet­te. Válaszként Balogh dur- rantott a kapu mellé, majd a 25. percben Gömöri 22 méteres szabadrúgását há­rította Halász. Az üvegesek a 32. percben szerezték meg a vezetést: Garai kapott labdát a jobb oldalon, a hazai védők kés­lekedtek, s a csapatkapitány 17 méteres, bal lábas lövése a későn vetődő hazai kapus mellett a jobb alsó sarokban kötött ki. 0—1. SVT SC—Nagybátony 1—0 (0—0). Salgótarján, Förgách- telep, 400 néző, v.: Nagy S. SVT SC: Baár — Gulyás, Hajdú, Nyerges, Oszvald, Fancsík, Pál (Tóth J.), Pét­re (Mánczos), Tóth Z., Oláh, Bozó. Edző: Gáspár Mihály. Nagybátony: Lászlók — Nagy, Varga. Gazdag, Hegedűs, Baranyi, Horváth, Kovács, Verebélyi, Oláh, Orosz. Ed­ző: Pál József. Jó iramú mérkőzésen számos gólhelyze. tét hagyott ki a hazai csa­pat. Jók: az egész SVT, ill. Varga, Baranyi, Verebélyi. Gl.: Mánczos. Ifi: 1—1. Gyebnár Szécsény—Szőnyi SE 1—0 (0—0). Salgótarján, Sugár út, 150 néző, v.: Laczkó. Szé­csény: Csampa — Makovinyi 1., Kiss, Verbói, Kovács, Geczkó (Boros), Stájer, Végh, Szita (Makovinyi R.), Vas­kor, Zsidai. Edző: Balogh Ferenc. Szőnyi SE: Bús — Fáczán, Török, Vincze, Var­ga, Kéri. Váradi, Sándor (Pucheni), Petre (Jancsó), Báli, Csemer. Edző: Sándor László. Kiegyensúlyozott el­ső félidő után, a Szécsény fölülkerekedett. Jók: Kiss, Végh, Zsidai. ill. Bús, Török. Váradi. Gl.: Vincze (öngól). Géczi Mátranovák—N. Volán 1—3 (1—1). Mátranovák, 500 néző, v.: Molnár. Mátranovák: Me­zei — Danyi, Csikós G., Tóth, Bakos, Orosz, Vanó, Bornai, Csikós A., Katona, Serfőző. Edző: Répás Béla. N. Volán: Toldi — Rusznyák, Miklós, Selmeczi, Lipták, Sági, Vel- ki, Csongrádi, Bodor, Né­meth, Kun. Edző: Patkó Jó­zsef. Megérdemelt vendégsi­ker született. Jók: Csikós G., Tóth. Orosz, ill, Rusznyák, Velki, Németh Kun. Gl.: Tóth, ill. Lipták, Velki, Né­meth. Ifi: Mátranovák— SBTC 0—4. Farkas Somoskőújfalu—Karancs- lapajtő 1—3 (1—0). Somos. Szünet után az 55. percben egy bal oldali vendégakció után újra a hatvani hálóban táncolt a labda: Hodúr szán­ta el magát lövésre a kapu­tól 18 méterre, és bombája megoldhatatlan feladat elé állította a hazai kapuvédőt, 0—2. A 70. percben jött a ke­gyelemdöfés a hazaiak szá­mára. Ekkor egy ártatlan­nak látszó helyzetben Sipeki a büntetőterületen belül el­húzta Balogh lábát. A meg­ítélt 11-est Garai értékesí­tette, 0—3. Két perccel a befejezés előtt egy jobb oldali szögle­tet követően Gömöri 8 mé­terről a jobb sarokba fejelt, 3—1. A két csapat most találko­zott először az NB II-ben. A hazai együttes mezőnyfölényt harcolt ki, de támadásait középen erőltette — mivel nem rendelkeznek gyors szélsőkkel —, s ez a taktika nem vezetett eredményre a jól záró vendégvédelemmel szemben. A Síküveg rutino­san kihasználta, hogy a ha­zaiak kitámadtak, és Garai lövéséből megszerezte a ve­zetést. A második félidőben a hazaiak futottak az ered­mény után, de újabb két gyors kontra következett, s máris 3 gó] volt a tarjániak kőújfalu, 400 néző, v.: Mako­vinyi. Somos: Kuti — Tóth, Antal B.. Antal T., Molnár P., Angyal P. (Gyarmati J.), Márkus, Klányi, Angyal O., Cséki, Princz (Póczos). Ed­ző: Csáki János. Karancsla- pujtő: Hornyák — Földi (Raes), Rozgonyi T., Klimasz, Osgyáni, Sólyom, Rozgonyi G., Susán (Lavaj), Botos, Tőzsér, Fodor. Edző: Tóth László. Az újonc kezdte job­ban a játékot, de szünet után a vendégek átvették az irá­nyítást, és a maguk javára fordították a találkozót. Jók: Cséki', ill. Rozgonyi T., Só­lyom. Osgyáni, Tőzsér. Gl.: Cséki, ill. Rozgonyi G.. Fo­dor, Lavaj. Ifi: 1—5. Balogh ÖMTE—Kisterenye 1—1 (1—1). Zagyvaróna, 300 né- ző, v.: Mohácsi. ÖMTE: Len­gyel — Szekeres, Jánosi, Za- bari. Németh, Nagy, Kovács (Mag), Miklós, Biró, Szabó (Smelkó), Kis-Simon. Edző: Kriskó Lajos. Kisterenye: Koncsik — Osgyáni, Hege­dűs, Molnár. Barna. Szekula, Honti, Kakuk, Susán, Pintér, Szomora (Varga). Edző: Sza­bó György. Az első félidő­ben a hazaiak, szünet után a vendégek voltak fölényben. Jók: Jánosi, Zabari, Biró, Miklós, ill. Molnár, Barna, Szekula. Gl.: Biró, ill. Sze­kula. Kriskó Bércéi—Salgó Öblös SC 1—1 (1—0). Bércéi, 200 né­ző, v.: Schoblocher. Bércéi: Dallos — Kosik. Matyóka, Molnár, Nándori, Brányik (Széles), Kareczki, Kiss (Kalmár), Szikora, Filip, Pincze. Edző: Adatnék László. Öblös SC: Vári — Sütő, Ta­ri, Novák, Kovács, Kőházi Oláh Zs., Simon, Lukinich, Jenei, Oláh J. (Orosz). Ed­ző: Simon Imre. Ellentétes félidők, szezon eleji játék, igazságos döntetlen. Jók: Ko­sik. Nándori, Pincze, ill. előnye. Ezután a hazaiak erőlködéséből már csak szé­pítésre tellett. Jók: Mádi, Sima, ill. Bab­csán, .Juhász, Balga, Garai, Stark. Csufor Sándor: — Kissé csalódott vagyok. Minél előbb fel kell venni az NB Il-es ritmust, mert niég nagy gondjaink lesznek. Dávid Róbert: — Ügy ér­zem, megérdemelten nyer­tünk. Játékosaimnak gra­tulálok a jó rajthoz, remé­lem, ez kellő önbizalmat ad a továbbiakban. Molnár Zsolt További eredmények: Cse­pel—Kecskeméti SC 4—1, Szarvas—Eger 4—3, Kecske­méti TE—BVSC 0—2. Diós­győr— DMTE 2—2, Kaba— Metripond 0—0, Nyíregyháza —Szolnok 6—0, Baja—Ka­zincbarcika 0—1. A bajnokság állása: 1. Nyíregyháza 1 1­­6-0 2 2. Csepel 1 1­­4-1 2 3. Sale. Síküveg 1 1­­3-1 2 4. BVSC 1 1­­2-0 2 5. Szarvas 1 1­­4-3 2 6. Kazincbarcika 1 1­­1-0 2 7. Diósgyőr 1­1­2-2 1 Debr. MTE 1­1­2-2 1 9. Kaba 1­1­0-0 1 Metripond 1­1­0-0 1 11. Eger 1­­1 3-4 0 12. Baja 1­­1 0-1 0 ]3. Hatvan-Deko 1­­1 1-3 0 14. Kecskeméti TE 1­­1 0-2 0 15. Kecskeméti SC 1­­1 1-4 0 16 Szolnoki MÁV 1­­1 0-6 0 Sütő, Tari, Oláh Zs. GL: Pincze, ill. Kőházi. Ifi: 1—2. Karabáné örhalom—Nézsa 1—1 (0—1). örhalom, 200 néző, v.: Csá­szár. örhalom: Zsíros — Komjáti. Nagy, Varga, Bo- zány, Hodászi, Antal, Csábi Cs. (Csábi N.), Petykó, Boj­tos, Csernyik. Edző: Bozány István. Nézsa: 'Kucsera T. — Zatykó, Bera. Ambrus, Varjú, Kucsera B., Papp, Gáli, Zsirai, Varga, Feny­vesi (Agócs). Edző: Zsirai József. Igazságos eldöntet­len. Kiállítva: Csernyik. Jók: Zsíros, Nagy, Varga, Hodászi, Antal, ill. Kucse­ra T., Papp, Zsirai, Feny­vesi. Gl.: Nagy (11-esből), ill. Zsirai (11-esből). Ifi: 4—1. Fábián Rétsági Honvéd—Mohora 0—1 (0—0). Rétság, 200 né­ző, v.: Sütő. Rétság: Hajnis — Turda, Szabó, Garamvöl­gyi, Zsigmond, Balogh, Ko­vács, Kirány (Dénes), Ko- peczki. Salgaii (Kántor), Bérezi. Edző: Máté Emil. Mohora: 'Tresó — Pribeli, Bendik, Antóni, Hornyák, Raczka, Gyurovics, Nagy L., Szvák. Babinszki (Bu- csánszki), Csadó (Tomony). Edző: Tományi Pál. A ru­tinosabb vendégcsapat sze­rencsés győzelmet aratott. Jók: Turda, Szabó, Balogh, Kovács, ill. Hornyák, Gyu­rovics. Nagy. Gl.: Nagy L. Benyusz A bajnokság állása 1. K.-lapujtő 1 1­­3-1 2 N. Volán 1 1­­3-1 2 3. Mohora 1 1­­1-0 2 SVT SC 1 1­­1-0 2 Szécsény 1 1­­1-0 2 6. Bércéi 1­1­1-1 1 Kisterenye 1­1­1-1 1 Nézsa 1­1­1-1 1 ÖMTE 1­1 . 1-1 1 örhalom 1­1­1-1 1 Salgó öblös 1­1­1-1 1 12. Nagybátony 1­­1 0-1­Rétság 1­­1 0-1­Szőnyi SE 1­­1 0-1­15. Mátranovák 1­­1 1-3­Somos 1­­1 1-3 — Á Balázs—Kovács duó világbajnoki villogása Hegyei I. osztály Idegenben termett több babér