Új Nógrád, 1990. augusztus (1. évfolyam, 102-127. szám)

1990-08-27 / 123. szám

1990. AUGUSZTUS 27., HÉTFŐ immmi 7 V Boreezki Brigitta: három bronz Síroller EB Pásztó utcáin Pásztó, vasárnap délelőtt, fél tíz. A nap szikrázó su­garaival kedveskedik a ver­senyzőknek, nem hiába imád­koztak hát a szervezők, ren­dezők. A rajtvonalról má­sodpercnyi pontossággal 9.30 órakor lőnek ki a III. sírol­ler Európa-bajnokság me­zőnyének versenyzői. Előt­tük az RB 04—45-ös Lada és az RB 07—87-es Niva rendőrségi autók biztosítják a versenyzők zavartalan száguldását az EB-pontokért. A hangosbemondó többször figyelmezteti a nézőket: ne lépjenek a szalagkorláton belül az úttestre, hiszen a helyenként 40—60 kilomé­teres sebességgel száguldó sírolleresek egyszerűen kép­telenek hirtelen megállni. Az ABC előtti start—cél­vonalnál zsúfolódott a né­zők tömege, hiszen itt a leg­gyorsabb a versenyzők se­bessége, és itt zajlanak a stafétaváltások, is. A ,szerelés. Mi a rollsíben a legfontosabb ruházati cikk? A cipő, a ruha és a sisak. Esetleg kesztyű. A cipők között vezet a Super Bereczki Brigitta a start előtt. Győzelmi pillanat a nyugatnémet csapatnál. Skating. a Salomon. az. Adidas, az. Artrov Skirol márka. A ruhák szorosan testhez, tapadók, a légellen­állást minimálisra csökken­tő, színesen csillogó anya­gokból készült költemények. Van. aki talptól nyakig bur- koltatja be magát, van. aki térdig érő. mások ccmbkö'.é- pig érő sídresszekben küz­denek a szűk. emelkedós, kanyargós pásztói utcákon. Brigitta start előtt. Be- recz.ki Brigittával, a Salgó­tarjáni Petőfi DSE sportoló­jával a felnőtt női kategó­ria tavalyi Európa-bajnoká- vnl a start előtt üldögéltünk a járda szélén: — Nehéz. lesz. A váltóban harmadiknak indulok. és. ha a két előttem futó tár­samnál valami gond akad. nekem kell behozni a hát­rányt. Azt a taktikát alkal­mazzuk, hogy ők ketten meg­próbálnak az élbolyban ma­radni és váltani, ott valaki­tel lépést tartani, azután majd meglátjuk, mi lesz... Brigitta a cél után: — Hát. csak harmadik­ként végeztünk. Hajszálon múlott, hogy nem kerül­tünk előbbre. Két társam­nak sikerült a taktikánk szerint 2—3. helyen váltani. Én egy nyugatnémet lány­nyal tartottam a lépést, egy­mást váltva hajtottunk A harmadik körben féltávnál az egyik emelkedőnél meg­próbáltam félrehúzódni, hogy a német előzzön meg en­gem, vezessen, én menjek mögötte. Nem jött elém. Nekem kellett tovább vezet­nem. Közben hátranéztem, és láttam, hogy egy lengyel lány a nyomomban van. így dombra felfelé, gyorsítanom kellett. Mikor fölértünk, a német kilőtt, így odalett az ezüstérem. De majd legkö­zelebb... (Brigitta egyébként mind a gyöngyösi hegyifutamon, mind az. egri országúti sza­kaszon. mind a mostani, pásztói váltóversenyen bronz­érmet szerzett. Gratulálunk!) A szervezésről. Tóth László. a Pásztó városi sportfelügyelőség vezetője: — Hónapokkal ezelőtt kezdtük a szervező munkát. Fő célunk az igényes és le­hetőleg balesetmentes EB­futam lebonyolítása volt. Az utak kátyútalanítása. vízlevezetők körülfestése. a pálya elkerítése, szponzorok szerzése, jelentette mun­kánk alapját. Igaz. hogy so­kat dolgoztunk, de. ha azl vesszük, hogy 10 ország 120 versenyzője terjeszti ezek után Nógrád megye és Pász­tó jó hírét Európában, meg­érte. Eredmények, férfi felnőt­teknél: 1. Svédország. 2. Olaszország. 3. NSZK. Juni­or férfi: 1. NSZK. 2. Ma­gyarország. 3. Belgium. Ifi fiú: 1. Ausztria, 2. Olaszor­szág. 3. Hollandia. Felnőtt női: 1. Olaszország, 2. NSZK. 3. Magyarország. (Bereczki Brigitta, Bozsik Anna. Szemesák Éva). Ifi leány: 1. Magyarország. 2. Olaszor­szág. 3. Románia. Sólymos László A megyei I. osztály eredményei Pont nélkül a két kieső A totó 34. heti eredménye 1. Békéscsaba—Debrecen 3-0 1 2. Ferencváros—Tatabánya 1-2 2 3. Rába ETO—Pécsi 1MSC 2-1 1 4. Veszprém—Szeged 0-0 x 5. Bayern i\l.—VfB Stuttg. 2-1 l 6. Hertha BSC—Karlsruhe 1-1 x 7. 1. FC Köln—Werder B. 1-0 1 8. Nürnberg—St. Pauli 5-2 1 9. Bayer l'.—Bayer L. 1-1 x 0. Wattenscheid—Mönchgl. l-l x 1. Darmstadt—Freiburg 2-1 1 2. Braunschweig—Münster 5-0 1 ,3. Saarbrücken—Hannover 1-0 1-:-l Schweinfurt—Schalke 04 0-1 2 Salgó Öblös—Mátranovák 0— 1, Nógrád Volán—ÖMTE 1— 2. Kisterenve—Somoskő­újfalu 3—0. Karancslapujtö ■—Rétsági Honvéd 1—0, Mo­hóra—Szécsénv 2—0, Szőnyi SE—Örhalom 1—0, Nézsa— SVT SC 0—2, Nagybátonv— Bércéi 1—0. A bajnokság állása: 1. K.-lapujtŐ 2 2 - - 4-1 4 2. Mohora 2 2 - - 3-0 4 SVT SC 2 2- - .3-0 4 4. Kisterenve 2 1 1-4-13 5. ÖMTE 2 1 1 - 3-2 3 6. Nógrád V. 2 1- 1 4-3 2 7. Szőnyi SE 2 1-12-22 8. Nagvbátony 2 1-11-12 9. Mátranovák 2 1- 1 2-3 2 10. Szécsénv 2 1- 1 1-2 2 11. Bércéi 2 ­111-21 Örhalom 2 ­1 1 1-2 1‘ Salgó ö. 2 ­111-21 14. Nézsa 2 ­111-31 15. Rétsági H. 2 ­-20-2­16. Somoskőújfalu 2 ­-21-6­Labdarúgó NB II. A focit gólra játsszák... St. Síküveggyár—Bajai SK 1—1 (1—1) Salgótarján, 1500 néző, v.: Zvolenszkí (Varga J., Bán). Síküveggyár SE: Halász — Zsély, Babcsán, Gyetvai (Mo­hácsi, a 73. p.), Stark — Kajli, Juhász, Balga (Be- nyó, a 64. p.) Hodúr — Ga- rai, Balogh. Edző: Dávid Róbert. Baja: Horváth D. — Szűcs, Bene, Berényi, Ko­vács B. — Tóth (László, a 64. p.), Evanics, Kovács I. (Morvái, a 72. p.), Vén — Schneider, Horváth Á. Ed­ző: Koller Viktor. A nagy meleg ellenére élénk iramban kezdtek a csapatok. A találkozó első eseményét a 2. percben Ho­dúr 16 méteres lövése jelen­tette, de a labda fölé szállt. Két perc múlva Hodúr át­adását Garai 12 méterről kö­zépről a lécre bombázta. A vendégek lendültek ez után támadásba. A 6. perc­ben Halász hárította Tóth 22 méteres, megpattanó sza­badrúgását^ Egy perc múl­va, Schneider lépett meg a johb oldalon, éles szögből leadott erős lövését a hazai kapus bravúrral hárította a jobb sarok elől. Lüktető volt a játék, mindkét gárda gyorsan át­játszotta a félpályát. Hol az egyik, hol a másik 16- oson pattogott a labda. Ha­lász hárított egy távoli lö­vést az első negyedóra vé­gén. majd kisvártatva Hor­váth Á. labdája suhant el a gólvonal előtt. A 20. percben az agilisabb vendégek megszerezték a vezetést. Ide-oda pattogott a labda az üvegesek kapu­ja előtt, míg végül Horváth A. közvetlen közelről a há­lóba tuszkolta a játékszert. 0—1. Nem sokáig váratott ma­gára a válasz sem. A kö­zépkezdés után még hárítot­ta a kapus Juhász közeli fe­jesét, de a 22. percben Ho­dúr a 16-os bal oldali csücs­kétől elemi erővel bombá­zott a bal felső sarokba. (Ritkán látható, pompás ala­kítás volt!) 1—1. Semmit sem csökkent az iram, s a hazaiak maradtak támadásban. Hodúr 18 mé­teres lövését hárította ügy- gyel-bajjal a bajai kapus. A 32. percben a kitörő Balog- hot buktatta Szűcs, amiért máris villant az orra előtt a sárga kártya. Ezután gyors egymásutánban Tóth megpattanó lövését, majd Horváth Á. távoli próbálko­zását tette ártalmatlanná az üveges hálóőr. Szünet után már a 3. perc­ben kiérdemelte Kovács B. a sárga kártyát, mert go- rombáskodott ellenfelével. Egyébként nem sokat vál­tozott a játék képe. hol az egyik, hol a másik büntető- terület környékén pattogott a labda, s a távoli próbál­kozások —• főleg a vendégek jóvoltából, továbbra sem növelték a hiánycikkek szá­mát. A 76. percben parázs je­lenet alakult ki az üveg- gyáriak kapuja előtt. Eva­nics 15 méteres lövése ki­pattant Halászról. Horváth Á. ismétlése megint elakadt a kapusban, majd Schneider harmadszori kísérlete után. Babcsán vágta ki a bőrgo- lyót a gólvonalról. Ezután fokozatosan ..alább­hagyott” a játék. Fáradni látszottak a csapatok, egyre több hiba csúszott a táma­dásszövésbe. A 82. percben meccslabdát hibáztak el a hazaiak: Benyó—Mohácsi— Garai volt a labda útja, s az utóbbi 12 méterről, a kimozduló kapusba bombá­zott. Még az utolsó pilla­natban is akadt lehetőség, de Benyó átadását Garai ka­pásból, éles szögből a háló helyett annak őrzőjét talál­ta el. így maradt a játék képe és a helyzetek alapján igazságos pontosztozkodás. Jók: Halász, Hodúr, Juhász, ül. Evanics, Vén, Horváth Á„ Schneider. Balás Róbert Keleti csoport további eredményei: Kecskeméti SC—Hatvani KVSC—Deko 1—1 (0—0) Debreceni MTE—Szarvasi Vasas Spartacus 5—0 (1—0) Eger SE—Kecskeméti TE 3—1 (0—1). Metripond—Di. ósgyőri VTK 0—1 (0—0). Szolnoki MÁV MTE—Kábái Egyetértés 0—0. Kazincbar cika—Nvíregvházi VSC 6—2 (0-1). A csoport állása: 1. Nyíregyháza 2 2- ­8-0 4 2. Debreceni MTE 2 1 1 ­7-2 3 3. Csepel 2 1 1 ­5-2 3 4. Salg. Síküveg 2 1 1 ­4-2 3 5. BVSC 2 1 1 ­3-1 7 6. Diósgyőr 2 1 1 ­3-2 7 7. Eger 2 1- 1 6-5 3 8. Kaba 2­2 ­0-0 2 9. Kazincbarcika 2 1- 1 1-2 2 10. Szarvas 2 1- 1 4-8 2 11. Baja 2 _ 1 1 1-2 1 12. Metripond 2­1 1 0-1 1 13. Hatvan-DEKO 2­1 1 2-4 1 14. Kecskeméti SC 2­1 1 2-5 1 la. Szolnoki MÁV 2­1 1 0-6 1 16. Kecskeméti TE 2­- 2 1-5 0 Labdarúgó NB ///., Mátra-csoport Kiköszörülte a csorbát az SBTC SBTC—SKSE 2—0 (2—0). Salgótarján, tóstrandi pálya. 2500 néző, v.: Mészáros. SBTC: Szén — Gyetvai. Sándor. Sági, Kecskés — Németh. Szeles, Gáspár (Kiss), Novák — Póczos (Tresó), Kisbali. Edző: B. Kovács Zoltán. SKSE: So- modi — Rigó. Keiényi, Si­mon — Turányi (Dóra), Bo­il:, Bérezi (Mihály). Ka- iczka — Tőzsér Zs., Horváth Gubán. Edző: Horváth Gyula. 32. p.: Kerényi szabályta­lankodott saját térfelének közepén, s miután volt már egv sárga lapja, a játékve­zető kiállította! 35. p.: Novák húzott el a bai oldalon, majd laposan középre játszotta a labdát, s a hosszú saroknál tisztán érkező Szeles, a kapu bal oldalába továbbított. 1—0. 45. p.: Szeles rúgta fel az égbe a labdát a 16-oson majd amikor látta, hogy So- modi nem jön ki lehúzni a játékszert, rárajtolt, s a le­hulló börgolyót 10 méterről nagv erővel vágta a hálóba 2—0. A két ősi ellenfél össze­csapásán felborult a papír- torma! Mind a két együttes vppen az ellenkezőjét mutat­ta elmúlt heti játékának. Ezúttal az SBTC játékosai nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe, egy percig meg nem álltak, s helyenként ügyes, tetszetős adogatásokkal közelítették meg az ellenfél kapuját. A kohászok viszont kényelme­sen kezdtek, s mikor látták, hogy mégsem számíthatnak sétamérkőzésre, már képte­lenek voltak ritmust váltani. Ráadásul még az ág is húz­ta őket: Kerényi kissé el­hamarkodott kiállítása után két, a csapatjátékot meg­határozó középpályástól is kénytelenek voltak korán megválni. Ezután, a kohá­szoknál végleg megbomlott a csapategység, s könnyű prédájává váltak a jól foci­zó SBTC-nek. Maga a talál­kozó közepes színvonalú já­tékot hozott, a várt nagy csata elmaradt. Jók: Sági. Gyetvai. Kecskés, Szeles Novák. ill. Simon, Kaliczka. Bódi. Ifi: 2—1. Balás Róbert H. gáspAr se—pász­tó 0—1 (0—0). Hatvan, 400 néző, v.: Földi. Pásztó: Ha­lasi — Bodó, Molnár, Tari. Holtner. Bagyinszki. Széná- si (Alapi), Csépe. Veres M. Strehó. Tóth Edző: Csorba Tibor. 78. p.: A sorozatosan sza­bálytalankodó Holtnert, a játékvezető letessékelte a pályáról! 84. p.: Veres M. tisztára játszotta magát, majd 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 0—1. A találkozóra mintegy 300 főnyi pásztói szurkolósereg kísérte el csapatát, s elége­detten távoztak a mérkőzés után. A helyenként kemény összecsapásokkal tarkított küzdelemben a vendégek vé­gig okos taktikával játszva, veszélyes ellentámadásokat vezetve, 10 emberrel is rá­szolgáltak a győzelemre, s aratták ezzel már második váratlan sikerüket! Jók: Ha­lasi. Molnár. Bodó. Tari, Veres M. Bazsó Béla BGY. HVSE—BORSOD­NÄDASD 1—0, (1—0). Ba­lassagyarmat, 200 néző. v : Molnár. Bgv. HVSE: Ko­vács — Jaszik, Szűcs. Szá­lai, Paumann Cs. (Miskolczi) — Sági. Varga (Mátyás), Molnár. Pal- kovics — Ladjánszki, Orosz. Edző: Vidomusz Tibor. 2. p.: Ladjánszki húzott el a jobb oldalon. középre adott labdáját Orosz 5 mé­terről lőtte a kapu közepé­be. 1—0. 3. p.: A Ladjánszki buk­tatásáért megítélt 11-est Varga a felső lécre lőtte! 17. p.: A vendégek jul tak büntetőhöz, amit Kovács- parádés vetődéssel hárí­tott! Három perc játék, és más semmi... A gyarmati gúrcl hazai debütálása eg< egyszerűen értékelhelri . n Jó: Kovács. Szilágyi Norbert BAG—ROMIIÁNY 1—2 (Részletes tudósítást nem kaptunk. További eredmények Jászberény—Bélapátfa I \. ■. 4—0. Gyöngyös—Török- szentmiklós 1—1, Volán Rá­kóczi—Szolnoki Cukor 3—0. Dány—Apc (eredményt nem kaptunk h Tabellánk még niri'-s • annví már harmadosztály Maira portját a dányi meccs ered­ményétől függetlenül a Pásztó (újonc létére!) ve­zeti — pontelőnnyel ’