Új Nógrád, 1990. május (1. évfolyam, 24-49. szám)

1990-05-21 / 40. szám

8 ununzz] 1990. MÁJUS 21.. HÉTFŐ BOLDOG NÉVNAPOT! Szeretettel köszöntjük névnapju­kon KONSTANTIN nevű kedves ol­vasóinkat. Nevük a latin Constantinus rövidített változata. Jelentése: Constan­tinus családjához tartozó, onnan szár­mazó. A Constantinus a latin constans (szilárd, állhatatos, következetes) szó származéka. A XIX. század elején a Konstantin nevet magyarosan Szilárd­ra fordították és a Konstantint a leg­utóbbi időkig idegen névnek minősí­tették. Ma mindkettő önálló, beje­gyezhető utónévnek számít. Hegyei I. osztály Nőtt a Pásztó előnye Várható időjárás Délnyugat felől időnként erősen megnövekszik a fel­hőzet. Főként délnyugaton várható eső, zápor. Napsütés elsősorban keleten lesz. A keleti, délkelti szél gyakran megélénkül. A várható leg­alacsonyabb éjszakai hőmér­séklet délnyugaton 8, észak­keleti, délkeleti szél gyakran rül lesz, északkeleten he­lyenként gyenge talajmenti fagy is előfordul, a legmaga­sabb nappali hőmérséklet ma általában 19—24 fok között alakul. Salgótarján, 1500 néző, v.: dr. Szőke (Ádám, Mester). Síküveggyár: Halász — Bab­osán — Kajli, Králik, Zsély, Hómann — Balga, Juhász — Garai, Baranyi, Balogh. Ed­ző: Szalay Miklós. BVSC: Erdélyi — Kincses, Kovács, Metzger, Várhidi — Tímár, Cseke, Sugár, Selmeczi — Szőczey, Kiss L. Edző: Kis­teleki István. Csere: Timár helyett Ócsai a 71., Balogh h. Mo­hácsi a 77., Várhidi h. Ga­rai a 79. percben. Sárga lap: Metzger a 25., Králik a 45., Várhidi a 77. percben. Kiállítva: Metzger szándé­kos kezezésért a 84. perc­ben. Lagymatag iramban kezdő­dött a találkozó. Néha las­sított felvételhez hasonlított egy-egy jelenet, vagy meg­mozdulás, mígnem húszperc­nyi tapogatózás után villan­tak a vendégek és Szőczey közeli fejesével majdnem megszerezték a vezetést. Az­tán sokáig megint nem tör­tént említésre méltó ese­mény. Ügy tűnt, hogy az üvegesek túlzottan tartanak jó pozícióban levő ellenfe­lüktől, s önbizalmukat az sem növelhette, hogy erősen tartalékos összeállításban küzdöttek meg ellenfelükkel. Am a fővárosi vasutasok sem kényeztették el káprá­zatos teljesítménnyel a nagy­érdeműt, ugyanis egy újabb nagy helyzeten kívül másra nem futotta tudományukból. Jót tett a szünet a pályán levő játékosoknak, ugyanis egy teljesen más felfogás­ban játszó két gárda futott ki a gyepre a folytatásra. Megjött a hazaiak harci kedve is: Juhászék egyre jobban érezték, hogy lehet keresnivalójuk. Sorra vezet­ték akcióikat, bár sok hi­baszázalékkal. Aztán a 72. percben könnyen eldőlhetett volna a három pont sorsa: Garai ugrott ki a lesre ját­szó vendégvédők között, a labdát bevezette a tizenha­toson belülre, majd kicse­lezte a kifutó kapust is, de ekkor már annyira kisodró­dott. hogy egy gyenge lövés­Naptár 1990. május 21. Hétfő. Konstantin napja. A Nap kel 5.01 — nyug­szik 20.21 órakor. A Hold kel 2.48 — nyug­szik 16.45 órakor. /-------------­Ü gyeletes riporterünk: Szilágyi Norbert Tel.: 10-977 V___________________ r e maradt ereje, melyet a kétségbeesett védők, a gól­vonalon mentettek. És még nem volt vége: a csereként beállt Mohácsi két lépésről nem talált néhány perccel később ä kapuba, majd az utolsó percben egy tarjáni fejes a felső lécen csattant. összességében közepes színvonalú, változatos ki­lencven percet láthatott a közönség. Bár két ellentétes félidő tanúja lehetett a pub­likum, a helyzetek alapján a Síküveggyár SE akár több góllal is nyerhetett vol­na. Ám ezúttal is bebizonyo­sodott: az az együttes, ame­lyik képtelen a hálóba ta­lálni, sosem győzheti le el­lenfelét. .. Jók: Juhász, Babcsán, Ba­ranyi, ill. Selmeczi, Kiss, Sugár. Szalay Miklós: — Az első félidőben a vendégek, a má­sodik játékrészben pedig mi voltunk jobbak, ezért az eredményt igazságosnak tar­tom. Kisteleki István: — A já­ték képe alapján, a pontosz­tozkodás igazságos. Vaskor István * A csoport további eredmé­nyei : Mezőtúr—Szeged SC 0—4, Nyíregyháza—Szolnok 3—1, Metripond—DVTK 0—1, Kazincbarcika—Eger 4—1, Kecskemét—Szarvas 1—1, Szegedi Dózsa—Debreceni MTE 1—2, Debreceni Kini­zsi—Baja 3—3. A bajnokság állása:­1. Szegedi SC 28 17 7 4 47-21 58 2. Kazincb. 23 14 7 7 40-26 49 3. Eger 28 14 4 10 42-36 46 4. BVSC 28 12 8 8 34-27 44 5. Szarvas 28 11 9 8 34-29 42 6. DVTK 28 11 9 8 35-33 42 7. Debr. MTE 28 9 12 7 37-30 39 8. Szolnok 28 10 8 10 39-45 38 9. Nyíregyh. 28 10 7 11 25-26 37 10. Kecskemét 28 10 7 11 34-37 37 11. Salg. Sík. 26 9 8 11 39-40 35 12. Baja 28 9 8 11 31-36 35 13. Metripond 28 9 7 12 38-34 34 14. Debr. Kin. 28 8 9 11 29-33 33 15. Mezőtúr 28 5 9 14 18-39 24 16. Szegedi D. 28 3 7 18 22-52 16 Mátranovák—St. Volán 0—0 (0—0). Mátranovák, 550 néző, v.: Taskó. Mátra­novák: — MEZEI — Nagy Csikós, BAKOS, Vanó, TÖTH, Végh, Bornai, Szabó, (Rács), Lakatos, Serfőző. Edző: Simon Gusztáv. St. Volán: László — RUSZ­NYÁK, MIKLÓS, Selmeczi, Lipták, (Velki), Sági, Berki (Bodor), CSONGRÁDI, Mo- csányi, Németh, Kun. Edző: Patkó József. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen igazságos dön­tetlen született. Ifi: 0—7- Szécsény—SVT SC 1—0, (1—0). Szécsény, 200 néző, v.: Gabul. Szécsény: Miklós — Huszár, Kiss, HEIZEL, Kovács, Engelbert (Boros), Szita, Vaskor, SZABÓ, Végh, Tóth Cs., (Horváth). Edző: Bállá János. SVT SC: Baár — Gulyás, Nyerges, Berki, (Bollók), Oszvald, FANCSIK, BOZÓ. Tóth, Pál, Oláh, Manczos. Edző: Gáspár Mi­hály. Jó iramú mérkőzésen ren­geteg kihagyott helyzet volt, mindkét oldalon. A találko­zó sorsát egy kapáslövés döntötte el. Gl.: Vaskor. Ifi: 6—1. — Maslonka — Bércéi—Mohora 2—2, (2—1). Bércéi, 300 néző, v.: Krivanek. Bércéi: KOVÁCS — Torma, MATYÓKA, Mol­SBTC—GYÖNGYÖS 0—0 Salgótarján, tóstrandi pá­lya, 600 néző, v.: Balogh. SBTC: Szén — Jaszik, Sán­dor, Sági, Várad i — Tamási (Gáspár), Tolnai, Németh, Novák — Kisbali, Póczos (Sváb). Edző: Szabó Géza. A kitűnő játékvezetés mel­lett lejátszott mérkőzésen a hazai együttes végig me­zőnyfölényben játszott, a vendég gyöngyösi gárda azonban remekül védekezett, s időnként veszélyes kontra- támadásokból igyekezett gólt szerezni. A góllövő cipőiket mindkét fél játékosai otthon felejtették... A látottak alapján a nagy iramú, de közepes színvona­lú mérkőzésen, a pontosztoz­kodás igazságos. Jók: Szén, Sándor, Sági. O. D. ROMHÁNYI KERÁMIA— SKSE 0—4 (0—3) Romhány, 500 néző, v.: Tóth S. Romhány: Szunyogh — Józsa, Gál T. Kaliczíka, Filiczki — Kottesz, Bera, Benyó, Sági — Hajnis (Bóta) Csapó (Zsidai). Edző: Pincze László. SKSE: Ispán — Ri­gó, Kerényi, Andó — Dóra, Bódi, Bérezi, Németh — Tő- zsér Zs., Tőzsér F. (Palko- vics), Gubán (Turányi). Ed­ző: Horváth Gyula. 32. perc: Fiíiiczki vágta fel Bódit a hazai kaputól 22 méterre. A megítélt sza­badrúgást Németh óriási nár, Kalmár, Brányik, Szi- kora. Sáfár, Gönczöl, Szé­les (Adámik), (Jele), KO- PECZKI. Edző: Kecskés Jó­zsef. Mohora, TRESÓ, — Pri- beli. Robb, Antóni, Hornyák, Kukucska, (Tomony), KOP- LÁNYI, Gyurivics, (Nagy), Csernyik, Szvák, Csadó. Ed­ző: Tományi Pál. A 60 percig tíz emberrel játszó hazaiak ellen a ven­dégek a mérkőzés befejezé­se előtt öt perccel egyenlí­tettek ki. Gl.: Kopeczki, Szikora, ill.: Szvák, Koplá- nvi, Kiállítva: Gönczöl. Ifi: 5—1. — Karaba — Szőnyi SE—örhalom 0—I, (0—1). Jobbágyi, 150 néző, v.: Szeberényi — Szőnyi SE: Bús, — Fáczán, Török, BA­LI, Péter, Kéri, Sós, (Petre), Csorba J., Sándor I-, ,(Vin- cze), Molnár L., Ungi. Edző: Sándor László, örhalom: PINTÉR, — Komjáthy, NAGY M., Csernyik, HO- DÁSZ J., Petykó, Hodá- szi F., SZERÉMI, MOLNÁR, Zsidai (Csábi), Stolcz (Nagy I.,) Edző: Bozány István. A meddő hazai támadók­kal szemben Molnár jól irányzott lövése a vendégeik sikerét hozta. Gl.: Molnár. erővel a bal felső sarokba vágta. 0—1. 37. perc: Bérezi Bódihoz játszott, aki egy átvétel után, a bal alsó sarokba he­lyezett. 0—2. 42. perc: Ezúttal Kottesz szabálytalankodott Bódival 25 méterre a kaputól. Is­mét Németh álilt a labda mögé, lövése bombaként vá­gódott a jobb felső sarokba. 0—3. 89. perc: Bódi kapott re­mek labdát Turányitól, s a középpályás, a bal sarokba helyezett. 0—4. Gólokban gazdag, jó ira­mú mérkőzés tanúja lehe­tett a kilátogató nézősereg. A bajnokaspiráns Kohászok, a széleket remekül kihasz­nálva, jó teljesítményt nyúj­tó középpályásaik révén, fel­őrölték a kerámia ellenállá­sát, és nagyarányú győzel­met arattak. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hazai­aknak is több gólszerzési le­hetőségük volt, sőt a 43. percben még 11-est is hibáz­tak. Jók: Bera, Benyó, ill.: Bérezi, Bódi, Németh, Is­pán, Tőzsér Zs. APC—NAGYBÁTONY 4—1 (3—0) Apc, 400 néző, v.: Nagy. Nagybátonv: László — Má­kos, Molnár, Mihalkó, Gaz­dag — Kiss K.. Kovács (Bo­kor), Szabó — Verebélyi, Radics. Kiss Gv. (Balogh). Edző: Toldi Miklós. 25. perc: Kovács ment el Nagylóc—Pásztó 0—1 (0—1). Nagylóc, 400 néző, v.: Békési- Nagylóc: ISPÁN, — OLÁH SZ„ OLÁH E., KOZMA Gy., SZABÓ, STREHÓ I., (FÁBIÁN I.), KELEMEN, LÁSZLÓK, (KOZMA Z.,) MAKKAI, SÁ­GI, CSIK. Edző: Gyebnár Gyula. Pásztó: Halasi — Tamás, CSÉPE, Tari, HOLT- NER, Bagyinszki, VERESS L., Géczi, (Bodó), Veres M., Strehó S., (Zeke), Kiss. Ed­ző: Csorba Tibor. Minősíthetetlen játékve­zetés mellett a végig lelke­sen játszó hazaiak nem bír­tak „a túlerővel”! Kiállít­va: Kelemen, Gl.: Holtner- Ifi: 1—8, — Strehó — Kisterenye—Salgó Öblös 2—2 (0—1). Kisterenye, 300 néző, V.: Menyhért. Kiste­renye: SUSÁN, — BERTÓK, VARGA, Szekula A., SZE- KULA J., Fodor, SZABÓ, Kakuk, Szőke. Szomora, Osgyáni. Edző: Szabó György. Salgó Öblös: VÁRI, — SÜTŐ, Tari, NOVÁK, GÁL, SIMON A., Rukinicz, (Oláh), ács, Kőházi. (Jenei), A 29. forduló eredményei: Bp. Honvéd—Siófok 2—1, Békéscsaba—Ű. Dózsa 1—4, Vasas—Váci Izzó 1—4, Ha­ladás—Csepel 2—0, Rába ETO—DVSC 1—1, Veszprém —Ferencváros 1—1, Tatabá­nya—Videoton-Waltham 1—0. A bajnokság állása 1. MTK-VM 29 18 4 7 47-27 58 2. Ü. Dózsa 29 17 4 8 41-20 55 a bal oldalon, majd éles szögből a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurított. 1—0. 35. perc: Molnár húzta el Fekete lábát a 16-oson be­lül. A büntetőt a sértett, a bal sarokba lőtte. 2—0. 40. perc: Bal oldali hazai támadás után, az élesen kö­zépre lőtt labdát Fekete ér­tékesítette. 3—0. 63. perc: Mákos viharzott el a jobb oldalon, beadását Kiss Gy. fejelte a bal alsó sarokba. 3—1. 70. perc: Kapu előtti ka­varodás után, Nagyhoz ke­rült a labda, aki egy lövő­csel után lőtt a hálóba. 4—1. Az első félidő egyértelmű­en a hazaiaké volt, a máso­dik játékrészben egyenlő erők küzdöttek egymással. A bányászegyüttes kicsit több odafigyeléssel, a gólok nagy részét elkerülhette volna, de többek közt a futball is olyan játék, melyben edzés nélkül nem lehet eredményt elérni, még ezen a szinten sem. . . Jók: Mákos, Kiss Gy. Tóth László NÉZSA—VOLÁN RÁKÓCZI 5—4 (2—2) Nézsa, 200 néző, v.: Mol­nár L. Nézsa: Kucsera T. — Földvári, Bera, Ambrus, Varjú — Kucsera B., Bach, Ondrik — Zsiraif Fenyvesi, Jámbor (Varga Z.). Edző: Polák Viktor. Nagy iramú és gólokban gazdag összecsapást vívott a két gárda. A hazaiak végig Kovács, Lengyel. Edző: Si­mon Imre. Nagy iramú, változatos mérkőzésen a helyzeteit rendre kihagyó csapat újabb pontot vesztegetett el. Gl.: Bertók, (2), ill.: Simon, Ta- ri. Ifi: 6—1. Soós ÖMTE—Héhalom 4—0, (2—0). Zagyvaróna, 300 né­ző. v.: Laczkó. ÖMTE: Hu- litka, — Szekeres, JÁNOSI, ZABARI, Mag, NAGY, SZA­BÓ T., NÉMETH, Miklós, (Papanitz), Fiikor. (Vágvöl- gyi), Kiss. Edző: Kriskó Lajos. Héhalom: SAMU, — Farkas, Zachar, Berki, ZSI­GA, SZŰCS, Jambrich, Far­kas (Berki Z.) Horváth, Szita, Molnár, (Berki I.) Edző: Szilágyi Albert. Gl.: Kiss (2), Fiikor, Nagy. Megérdemelt, fölényes hazai győzelem. Ifi: 8—1. — Kriskó — Az Érsekvadkert—Ka­rancslapujtö mérkőzés tu­dósítását lapzártáig nem kaptuk meg, ezért a megyei I. osztály tabelláját csak keddi lapszámunkban kö­zöljük. 3. Ferencváros 29 13 8 8 45-31 47 4. Pécsi MSC 29 12 9 8 33-22 45 5. Veszprém 29 10 11 8 27-23 41 6. Tatabánya 29 12 4 13 21-27 40 7. Siófok 29 10 9 10 30-31 39 8. Békéscs. 29 10 8 11 26-32 38 9. Vasas 29 10 8 11 32-39 38 10. Rába ETO 29 7 14 8 34-29 35 11. Videoton-W. 29 8 11 10 25-30 35 12. Bp. Honvéd 29 9 8 12 31-37 35 13. Váci Izzó 29 7 12 10 28-30 33 14. Haladás 29 9 6 14 32-42 33 15. Debr. VSC 29 6 14 9 19-30 32 16. Csepel 29 4 10 15 25-49 22 nagy fölényben játszottak, sok helyzetet kidolgoztak, s végül — ha szoros csatában, de — teljesen megérdemelt győzelmet arattak a remek napot kifogó Zsirai vezérle­tével. Gólszerzők: Zsirai 3,Var­jú, Bach, illetve Tubák 2, Horváth, Molnár. Jók: Zsirai (a mezőny leg­jobbja), Varjú, Kucsera B., Ondrik. Tóth József További eredmények: Szol­noki VSE—Törökszentmik­lós 1—2, Jászberény—Bag 4—0, Gödöllő—Hatvan 0—1. A bajnokság állása: 1. Hatvan 26 18 3 5 53-21 57 2. SKSE 26 15 7 4 44-25 52 3. Gödöllő 26 15 6 5 51-27 51 4. Jászberény 26 13 5 8 49-31 44 5. Bag 26 12 5 9 44-34 41 6. Töröksztm. 26 12 5 9 46-45 41 7. Gyöngyös 26 9 13 4 37-22 40 8. Volán R. 26 10 7 9 41-31 37 9. SBTC 26 11 4 11 48-40 37 10. Romhány 26 10 5 11 48-40 35 11. Apc 26 10 5 11 42-37 35 12. Bgy. HVSE 26 10 4 12 25-39 34 13. H. Gásp. SE 26 10 3 13 28-35 33 14. Nézsa 26 7 4 15 37-66 25 15. Szóin. VSE 26 4 3 19 22-65 15 16. Nagybát. 26 1 3 22 16-69 6 Totóeredmények A totó 20. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Werden B.—Kaisersl. 2-3 2 2. Békéscsaba—Ü. Dózsa 1-4 2 3. Vasas*—Váci Izzó 1-4 2 4. Ancona—Foggia 1-3 2 5. Avellino—Reggia 2-0 1 6. Brescia—Cosenza 2-1 1 7. Catanzaro—Torino 0-1 2 8. Licata—Padova 0-12 9. Messina—Parma 1-1 x 10. Monza—Barletta 2-1 1 11. Pisa—Cagliari 2-2 x 12. Reggiana—Pescara 1-0 1 13. Triestina—Como 0-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Veszprém—Ferencváros 1-1 x Labdarúgó NB II. Keleti csoport Garai lábában volta három pont. Síküveggyár SE—BVSC 0—0 w VüíV; — Papp — Labdarúgó NB IIIHátra-csoport Gólzápor Nézsán Az NB l-ben történt Fe e ós kiadó: az Axel Springer - Budapest Kiadói Kft. ügyvezető igazgatója. Főszerkesztő: Sulyok László. Fószerkesztó-helyettes: Kelemen Gábor. Szerkesztőség: Salgótarján, Palócz Imre tér 4 ,,t rn,:41 !ÍÜÜ2;!e,ex; 2J29109-FÖ8ZerkeSZtő; 10_589' SPortrova,: 14-596- Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármely hírlapkézbesítö postahivatalnál, a posta hírlapüzleteiben és a ír peö izetésl és Lapellátási Irodánál (HELIR) - Budapest XIII., Lehel út 10/a. 1900. - közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 101 forint, negyedévre 303 forint, egy évre 1212 forint. Előállítja a Nógrád Megyei Nyomdaipari Vállalat, 3101 Salgótarján, Palócz Imre tér 4 Pf.: 96. Felelős vezető: Kelemen Gábor igazgató, HU ISSN 0865-9095. Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza'