Nógrád, 1989. november (45. évfolyam, 259-284. szám)

1989-11-27 / 281. szám

cnnDT QPOIIT * ■»V-.W. v's'-.' N.V. ' s v Ci s örvn 1 * .........■—.■■■■3^ sw.vv-.x-.■* v Sv' Labdarúgó NB III., Mátra-csoport Megduplázta pontjait a Nagybátony! , így született az SBTC második gólja: Tolnai (középen) abdája a hálóban. — kép: Kulcsár — BALASSAGYARMAT— SZOLNOKI YSE :i—1 (0—1) Balassagyarmat. 200 néz.ő, Márta. Bgv. HVSE:Ha- ász — Jeszenszki, Pingi- :zer, Slechmann, Paumann üs. — Földvári J., Mátyás, Drosz — Szűcs, Horváth, Zólyomi (Gáspár). Edző: Dó­rid Róbert. 39. pere: Az eLalvó hazai rédelem mellett Busi 8 mé­terről lőtt a jobb alsó sa­rokba. 0—1. 50. perc: Földvári J. egy kényszerítőzés után 7 mé­tertől talált a kapuba. 1—1. 79. pere: Az Orosz buk­tatásáért megítélt 11-est Szűcs értékesítette. 2.— 1. 86. perc: Horváth lövése először visszapattant a kapusról, de a csatár má­sodjára már közelről nem hibázott. 3—1. A záróíordulóban végre kitett magáért a hazai csü- pat. Az elmúlt hetek pro­dukcióihoz képest időnként szellemes, ötletes játékot mutattak be az Ipol.v-par- tiak, s nagyobb arányban is megnyerhették volna a találkozót. Jók: Slechmann, Jeszensz­ki, Földvári J., Orosz, Szűcs. Horváth. Szilágyi Norbert NAGYBÄTONY—SKSE 1—1 (1—1) Bátonvterenye, 300 néző, v.: Molnár L. Nagybátony: Kozma — Mákos, Molnár, Mihalkó, Ba.ran.yi — Orosz, Oláh, Verebélvi — Radies, Forgács L., Kovács. Edző: Toldi Miklós. SKSE: Oláh — Rigó, Hajdú (Mihály), An dó. Tamás — Dóra. Bér­ezi. Forgács Cs. (Németh), Pallkovics — Tőzsér Zs., Tő­zsér F. Edző: Horváth Gyu­la. 29. pere: Verebélvi húzott kapura középen. lövését Oláh még hárította, de a kipattanó labdát a második hullámban érkező Orosz a kapu közepébe továbbítot­ta. 1—0. 37. perc: Tőzsér Zs. ka­pott jó labdát a hazaiak térfélének közepén, néhány csellel tisztára játszotta magát, és a kiinduló Koz­ma fölött 16 méterről a ka­puba emelt. 1—1. Aki úgy nézte a mérkő­zést. hogy nem ismerte a két csapat tabellán elfoglalt helyét, nem hitte volna el, hogy 12 helye zésnyi különb­ség van a két együttes kö­zött. A sereghajtó hazaiak ugyanis végig egyenrangú ellenfelei voltak az élme­zőnyben tanyázó, és titok­ban a feljutással kacérkodó Kohász-legénységnek. A ki­hagyott helyzetek alapján azonban ez a találkozó sem g hazaiaknak állt: lelkes csapatjátékuknak köszönhe­tik a bravúros pontszerzést. Kiemelkedő egyéni teljesít­mény egyik csapatnál sem akadt. Balázs József VOLÁN RÁKÓCZI— ROMHÁNY 2—1 <1—1) Rákóczifalva, 100 néző, v.: Molnár. Romhány: S/.u- nyogh — Józsa, Gál., Ka- liczk'a, FilicZki (Csapó) — Sági, Bera, Benyó, Kottesz, Keresztes —■ Cseri (Kékesi). Edző: Pincze László. 33. perc: Tubák lefordult védőjéről, és az ötösről a jobb sarokba lőtt. 1—0. 35. perc: A Benyó" bukta­tásáért megítélt 11-est Sági •értékesítette. 1 — 1. 65. perc: Egv szögleitbe­adás után Menyhárt fejelt a kapuba. 2—1. Kiegyenlített, küzdelmes mérkőzésen a mindkét ol­dalon adódó helyzetekből a hazaiak gólokat, a vendégek kapufákat lőttek. A szeren­csésebb csapat nyert. Kaliczka Dániel SBTC—APCI VASAS 3—1 (2—0) Salgótarján, 400 néző, v. : Inges. SBTC: Szén — Ja- saiik, Sági. , Kaj Ili, Kecskés — Tóth, Tolnai. Lipták (Ta­mási), Novák — Kisbáb (Németh), Skoda. Edző: Sza­bó Géza. 10. perc: Tolnai jobb ol­dali beadását Tóth a hősz- szúoldalról, az ötös sarká­ról kapura továbbította, a labda felperdült a kapus lá­báról, de már gólba tar­tott, amikor Skoda ott ter­mett és közvetlen közelről a hálóba segítette a pety- tyest. 1—0. 35. perc: Tóth a bal oldal­ról ívelt középre szabadrú­gást, a labda a felső kapu­fáról Tolnai elé pattant, aki mintegy 3 méterről a kapu közepébe helyezte. 2—0. 63. perc: Farkas 25 méte­res szabadrúgása egy védőt érintve jutott a meglepett kapus mellett a jobb sarok­ba. 2—1. 66. perc: Skoda tisztán ve­zethette kapura a labdát a jobbösszekötő helyén: az ötös sarkáról leadott lövése visszapattant a kapusról, és a jókor érkező Németh ma­gabiztosan talált be a háló­ba. 3—1. Kezdődött minden azzal, hogy mind a két. mérkőző­fél kihagyott egv-egy ordító gólhelyzetet, majd csakha­mar vezetést szerzett a fia­tal hazai garda. Ezt köve­tően kiegyenlített mezőnyjá­ték következett a vendéglá­tók némi fölényével, majd, miután egyenlítési lehető­séget hagytak kihasználat­lanul a hevesiek, egy védel­mi bizonytalankodás után ismét a saját kapujukból voltaik kénytelenek fciha- lászni a labdát. Ezzel nagy­jából el is telt a didergés első félidő. Szünet uitán ve­szített színéből az addig sem éppen pompázatos játék. Jók: Sági, Jasizik, Tóth, Tolnai. Ifii: 7—1. Balás Róbert H. gáspAr se—nézsa 3—0 (1—0) Hatvan, 200 néző. v.: Ba­kos. Nézsa: Kucsera T. — . Vizler, Bera, Ambrus, Var­jú, Kucsera B., Fenyvesi, Zsirai, Bach. Túri, Pavlik (Zatykó). Edző: Polák Vik­tor. 35. perc: Bal oldali táma­dás után Szabó átívelt a jobb oldalra, ahol a jókor érkező Smelkó a léc alá fe­jelt. 1—0. 71. perc: Kapu előtti ka­varodás után a védőkről Nagyhoz került a labda, aki közelről nem hibázott. 2—0. 86. perc: Sürü 30 méteres szabadrúgása megpattant a kapus előtt és á hálóba vá­gódott. 3—0. A/, eresen csúszós talaj­hoz, a hazaiak jobban al­kalmazkodtak és nagy, aka­rásukkal nyerték meg a találkozót. A vendégek elhi­bázták helyzeteiket. Tóth József További eredmények: Tö­rökszentmiklós—Hatvan 1 — 1, Gyöngyös—Jászberény 0—0. Bag—Gödöllő 4—1. őszi végeredmény: 1. Gödöllő 15 10 3 2 35­17 33 2. Hatvan 15 10 1 4 35­18 31 3. Bag 15 9 3 3 30­13 30 4. SKSE 15 8 4 3 18­11 28 5. Jászberény 15 7 4 4 2a­16 25 6. Gyöngyös 15 6 6 3 22­12 24 7. SBTC 15 7 3 5 23­17 24 8. volán Rák. 15 6 5 4 20­12 23 9. Kerámia SE 15 6 3 6 36­26 21 10. Apc 15 6 2 7 22­25 20 11. B.-gyarmat 15 6 \ 8 12­26 19 12­T.-szentm. 15 5 3 7 23­34 18 13. Szolnok 15 4 2 9 14­33 14 14. H. Gáspár 15 4 1 10 14­23 13 15. Nézsa 15 3 3 9 17­37 12 16. Nagyb. 15­2 13 10­■39 2 Labdarúgó NB II. K. O. a szezonzárón Diósgyúr—Síküveggyár SE 4- 0 (1 - 0) Diósgyőr, 2000 néző, v.: Mester (Győr, Birincsik). DVTK: Knotz — Bém, Var­ga, Leskó, Csizi — Héjas (Kalvach. a 27. p.). Húszak, Farkas — Hanvecz (Le- hoczky. a 81. p), Csiba, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Síküveggyár SE: Hi- i '/ — Paumann Zs„ Bab- csán, Urálik, Stark — Zsélv (Mohácsi, a 64. p.), Hodúr, Juhász. Kölln — Garai (Szalai. a 70. p.), Ba­logh. Edző: Szalay Miklós. A ljideg, de napsütéses időben egymás hibáiból él­tek a játékosok, mind a kel. oldalon sok volt a pon­tatlan átadás. A 16. percben Balogh iramodott meg a jobb oldalon ígéretes hely­zetben. de végül hosszan szöktette magát. Juhász célozta meg a kaput né­hány pillanat múlva, és bombaerős lövése alig szállt filé. A 24. percben Varga bűnhődött sárga lappal Balogh feltárásáért. Egv perc múlva Garai robbant ki nagyszerűen a védők közül, de Mester játékve­zető lesállást jelzett. A 28. percben Garai tá­lalt a jobb oldalról ponto­san a 16-oson belül tanyá­zó Kölln elé. ám a közép­pályás lövése lecsúszott és nem okozott gondot Knotz- nak a hárítás, öt perc múl­va Csizi tartott rá csúnván Hodúr lábára, de á játék­vezető nem látott okot még a figyelmeztetésre sem. * A 40. percben született meg a hazaiak vezető gól­ja: Hanvecz kavargatott a jobb oldalon, beadása át­szállt a rosszul helyezkedő Hiesz felett, ígv Csiba öt méterről akadálytalanul fe­jelhetett a kapu közepébe. 1 —0. Fél perccel később ismét Csiba került az ötösön fe­jelő helyzetbe, de ezúttal mellé bólintotta a labdát. A lefújás előtt Garai ki­sodródva a bal kapufát ta­lálta telibe. Szünet után azonnal se­bességet váltottak a haza­iak: egyre-másra vezették veszélyesebbnél veszélye­sebb akcióikat. Az 52. perc­ben egy eiőrevágott lab­dára Csiba rajtolt, lefutott egészen az alapvonalig. Rosszul adta be a labdát, de a védőkről az visszapat­tant elé. Ekkor már a ka­put célozta meg a csatár, és a lövése a kapus kezéről pattant a bal alsó sarokba. 2—0. . Nem kellett sokáig várni a következő találatra sem. Az 56. percben a kitörő Há­ny eczet Stai’k vágta fel a büntetőterületen beliül. A megítélt 11-est Húszak ele­gánsan helyezte a bal alsó sarokba. 3—0. A kegyelemdöfés a 66. percben érkezett: ekkor La­katos futott el a bal , olda­lon. beadását Csiba lőtte kapura. Hieszről visszapat­tant eléje a bőrgolyó, s másodszorra a csatár a bal alsó sarokba gurított. 4—0. Röviddel később Babcsán lyukat rúgott, és csak Csi- bán múlett, hogy nem sze­rezte meg a negyedik talá­latát is: a vendégek szeren­cséjére csúnyán fölé lőtte a labdát. A 79. percben Kölln megszerezhette volna az üvegesek becsületgólját, ám a kapussal szemben állva, Knotzot találta el. A találkozó első negyvenöt peice könnyen feledhető volt. Szünet után viszont az történt a pályán, amit a vendéglátók akartak. Nem éppen kellemes leírni, de az üvegeseknek ebben a já­tékrészben már nem sok közük volt a történtekhez. Csak a hazai tánjádók gyá­moltalanságán múlott, hogy akár két számjegyű ered­mény nem született. A ven­dégek ezúttal elképzelés nélkül terelgették a labdát, fordulás után könnyen meg­adták magukat, rossz grund- locit adtak elő. Jók: Bem, Varga. Csiba, illetve a vendégek közül senki sem dicsérhető. Buzafalvi Győző A Keleti csoport további eiedményei: Szolnok—Szege­di Dózsa 3—1, Szarvas—D. Kinizsi 1—0, Kecskemét-—. Mezőtúr 1—0, Eger—Metri- pond 1—1. DMTE—BVSC ü—0, Szeged SC—Nyíregy­háza 2—0, Baja'—Kazincbar­cika ü—0. Őszi végeredmény: 1. Szeged SC 15 11 3 i 23- 5 30 2. K.-barcika 15 9 2 4 22-11 29 3. Szarvas 15 6 6 3 16-15 24 4. Kecskemét 15 7 2 6 24-23 23 5. Metripond 15 6 4 5 23-15 22 6. BVSC 15 6 4 5 18-19 22 7. DVTK 15 5 6 4 23-22 21 8. Eger 15 6 3 6 21-20 21 9. DMTE 13 4 3 3 20-16 20 10. Szolnok 15 5 5 5 19-22 20 11. D. Kinizsi 15 5 4 6 15-14 19 12. Ny.-egyháza 15 4 4 7 10-16 10 13. St. Sík. 15 4 3 8 18-25 15 H. Baja 15 2 7 6 13-18 13 15. Mezőtúr 15 2 6 7 12-25 12 16. Sz. Dózsa 15 2 5 8 13-24 11 Megyei I. osztály Nem született vendéggyőzelem Kisterenye—Pásztó 2—0 (1—0). Kisterenye, 400 néző, v.: Tóth B. Kisterenye: SUSÁN — SZEKULA A., VARGA, HEGEDŰS, SZEKULA J., SZABÓ GY„ (KASZÁS), SZABÓ L.. KA­RUK, OSGYÁNI, SZŐKE, SZOMORA (OROSZ). Edző: Szabó György. Pásztó: Ban­gó — Nagv, Csépe, Borsik. KELEMEN (Beke). Alapi, Géczi, BAGYINSZKI, Tari (Cseh), Lászlók, Tóth. Edző: Csorba Tibor. Kitűnő játékvezetés mel­lett NB III-as színvonalú és irámú mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csapat. G-: Szabó Gy., Szo- mora. — Soós — Salgó Öblös SC—Héhalom 2—0 (0—0). Salgótarján, Munkás út, 100 néző, v.: Tóth I. Öblös SC: Angyal — SÜTŐ. Selmeczi (KŐHÁZI), Tari, Novák, Gál. SIMON A.. Simon I., Acs, Jenei, Oláh. Edző: Simon Imre. Héhalom: SAMU — Farkas, Zachar, Berki L, Zsiga, Gvetvai, Horváth, Dombi, Szűcs BERKI A., Pusoma. Edző: Gyetvai Mátyás. A hazai csapat visszafo­gott játékkal is magabizto­san nyert. G.: Simon A., Gál. — Simon — Bércéi—Szőnyi SE 2—2 (0—1). Bércéi, 150 néző, v.: Kriston. Bércéi: Dallos — Dián, SZIKORA, MOLNÁR, Kiss L-, Filip, TAMÁS, TOR­MA,. Nagy T. (Márkus), NAGY Á., Kiss J. Edző: Kecskés József. Szőnyi SE: Bús — Fácán, Török, Ungi, Péter, Kéri, Kiss, Sándor A. (Soós), BORDÁN. HALAS. SÁNDOR I. Edző: Sándor László. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak két kapufát rúgtak és 11-est hibáztak. G.: Ta­más 2, ill, Bordán Kéri. — Karaba — Mátranovák—Karancsla- pujtő 1—1 (0—1). Mátrano­vák. 350 néző, v.: Gál. Mát­ranovák: Mezei J. — LA­KATOS. CSIKÓS G.. Mezei I. Danvi G., Tóth M-. VA- NÓ. Rács. Szabó, VÉGH, Serfőző. Edző: Simon Gusz­táv. Karancslapujtő: Fodor — FÖLDI. ROZGONYI T„ Cseh Horváth (Rozgonvi G.), SÖLYOM. Berta. Hege­dűs, OSGYÁNI. Tőzsér, Orosz (Jakubovics). Edző: Tóth László. Színvonalas mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. G.: Lakatos, ill.. Orosz. Ifi: 1—0. — Farkas — Szécsény—örhalom 2—0 (1—0). Szécsény, 300 néző, v.: Békési- Szécsény: Mik­lós — VERBÓI, Kiss, Hei­zer, KOVÁCS. HUSZÁR, Geczkó, Vaskor (Tóth Zs.), Pintér, TÓTH F„ VÉGH (Engelbert). Edző: Vidomusz Tibor. Őrhalom: Pintér — Komjáti, NAGY M., Katona, Lászlók, Csernyik F. (BOJ­TOS), Hodászi J., ZSIDAI, Gáspár, Kalmár, Nagy I. (Csábi). Edző: Bozány Ist­ván. A végig fölényben játszó hazai csapat biztosan nyerte a találkozót. G.: Verbói 2. Ifi: 1—0. — Maslonka — ÖMTE—Nagylóc 5—3 (2—2). Zagyvaróna, 200 né­ző. v.: Taskó. ÖMTE: Hu- litka — Szekeres, JÁNOSI, Tóth, ZABARI, Mag (Sza­bó L.), NAGY. SZABO T.. Miklós. Bíró, KIS-SIMON (Papanitz). Edző: Kriskó Lajos. Nagvlóc: Ispán — Fiikor LÁSZLÓK. Szabó, STREHÖ I., CSÍK, Fábián. Kelemen, STREHÖ S.. Sző­ke. (Kozma). Makkai. Edző: Gyebnár Gyula. A második félidőre fel­ébredtek a hazaiak... G.: Kis-Simon 3, Bíró, Szabó T., illetve Csík 2. Strehó S. — Kriskó — SVT SC—Mohora 2—2 (1—0). Salgótarján Forgách- telep, 100 néző, v.: Földi­SVT SC: Baár — Drajkó, Bozó, Berki, Oszvald I., Fancsik Bollók (Pádár). Tóth Z. (Gulyás). Diverges, Keleti. Csikós. Edző: Gás­pár Mihály. Mohora: Tresó (Bandai) — Gál. Bendik, Molnár. Hornyák, Pintér, Cserni. Tomony, Nagy Z., Szvák. Raczka. Edző: Bu­rányi Béla. A vendégcsapat megérde­melten vitte haza az egy pontot. G.: Keleti. Csikós ill., Bendik, Szvák. Ifi: 5—0. — Gyebnár — Érsekvadkert—Nógrád Vo­lán 2—2 (2—1). (A találko­zóról részletes tudósítást nem kaptunk!) Őszi végeredmény: 1. Kisterenye 15 9 4 2 24-11 31 2. Pásztó 15 8 4 3 25-15 28 3. Szécsény 15 8 3 4 33-25 27 4. Salgó öblös 15 8 3 4 21-15 27 5. N. Volá.n 15 7 4 4 37-20 25 6. K.-lapujtö 15 7 4 4 29-20 25 7. Szőnyi SE 15 7 3 5 27-17 24 8. ötvözet 15 7 2 6 33-26 23 9. örhalom 15 5 7 3 17-14 22 10. M.-novák 15 4 7 4 16-15 19 11. Mohora 15 4 5 6 18-24 17 12. Nagylóc 15 4 3 8 25-30 15 13. Bércéi 15 4 3 8 23-29 13 14. SVT SC 15 3 6 6 13-28 15 15. É.-vadkert 15 2 4 9 18-37 10 16. Héhalom 15­4 11 9-41 4 Totéeredmények Karlsruhe—VfB Stuttgart 1 Nürnberg—B. München 1 Mönchengl.—Kaiser*!. 1 Hannover—Braunschw. 1 Meppen—Osnabrück 1 Unterhaching—Freiburg x Verona—Roma x Atalanta—Internazionale 1 Cesena—Fiorentina x Licata—Torino x Catanzaro—Parma 2 Triestina—Ancona 2 Avellino—Brescia 2 Pótmérkőzés: 14. Juventus—Napoli 4»