Nógrád, 1989. május (45. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-08 / 106. szám

CDDDT SPORT 4/ v.vaxsw.:.>:vK-:-ko.-:%v...^v-v or UH 1 < ..................................................................-......................»..................­v*_ Németh Miklós miniszterelnök megnyitotta a soling-világbajnokságot Labdarúgó HB ll\., Hátra-csoport Tovább tart az SKSE és a Balassagyarmat tavaszi menetelése St. Síküveggyár—Nagybátony 2—0 (0—0) Babosán (Síküveggyár SE) ment a bátonyi támadó elöl a megyei rangadón Balatonfüreden nem volt kegyes az időjárás a soling- viJágbajinokság résztvevői­hez, ugyanis a Balaton mel­lett olykor 80—90 km-es szél süvöltött. Ezért a dél­előttre tervezett próbafúta- mot sem. tudták megtarta­ni. Délutánra valamelyest javult az idő, s az öt óra­kor kezdődő ünnepélyes megnyitóra már barátságo­sabb körülmények között kerülhetett sor. Az ünnep­ségen megjelent Németh Miklós miniszterelnök, De­ák Gábor államtitkár, az ÁISH elnöke és Balogh György vezérőrnagy, a vám és pénzügyőrség or­szágos parancsnokhelyette- se, a Magyar Vitorlás1 Szö­vetség elnöke. Wossala György, a Nem­zetközi Soling Szövetség, al- etnöke köszöntötte a VB és az első ízben kiírt Vi­lág-kupa résztvevőit. Ki­örhalom—Balassi SE 2—0 (0—0). Örhalom, 150 néző, v.: Komlósi. örhalom: Pin­tér — KOMJÁTI, NAGY M., Kalmár, Csernyik, VAS­KOR, HODÁSZI F., Hodászi J., Antal (Bozány G.), Csá­bi N., Varga, (Kanyó). Edző: Pintér László. Balassi SE: LENGYEL — Sütő, Hajdú, Kreisz, PINTÉR, Pál, HÖ- VÁRI, Semetke, Kiss G., Bó- di, OLÁH. Edző: Nagy J. László. A hazaiak két jól eltalált szabadrúgásgóllal szerezték meg a bajnoki pontokat. G.: Nagy M., Vaskor. — bozány — Ötvözetgyár MTE—Nagy- lóc 1—0 (0—0). Zagyvaróna, 300 néző, v.: Fodor J. öt­vözet MTE: Hulitka — Tari, BOGÁR, MIKLÓS, Szekeres, Mag. TÓTH, Jánosi, NAGY, Bíró, Fiikor. Edző: Kriskó Lajos. Nagylóc: VIDAMUSZ — Jusztin, Oláh, Kozma, Strehó, CSIK, Fábián, Kele­men, Strehó S., Szőke,. Ko­losi (Makiári). Edző:Gyeb- nár Gyula. A hazaiak végig irányítot­tak és megérdemelt győzel­met arattak. G.: Nagy. ifi: 2—0. — kriskó — Mátranovák—Bércéi 3—1 (1—0). Mátranovák, 450 né­ző, v.: Kiss J. Mátranovák: RIGÖ — Mezei (Danyi), La­katos, Vigh, CSIKÓS G., TÖTH, Smelkó, Csikós J., Hársi, CSIKÓS A., Serfőző (Rács). Edző: Simon Gusz­táv. Bércéi: Kovács — Gyur- csek, Szikora, Molnár, Ka- kuk, Kiss L., Filip, Brányik, Széles J., Kiss J., Széles L., Edzői Kecskés József. A vendéglátók rengeteg gólhelyzetet elhibáztak, győ­zelmük nagyobb arányú le­hetett volna. G.: Tóth, Csi­kós J., Csikós A., ill. Széles L. Ifi: 8—1. — farkas — Karancslapujtő—SVT SC 1—0 (0—0). Karancslapujtő, 500 néző, v.i Dévai. Karancs­lapujtő: Éhn — Földi, TARI, CSEHY, SÓLYOM, Horváth, emelte, nagy megtisztelte­tés, hogy egy ilyen rangos világversenyt rendezhet­nek Balatonfüreden. Ez­után Balogh György mon­dott köszönetét mindazok­nak, akik segítették a két esemény megrendezését. A Magyar Vitorlás Szövet­ség elnöke az üdvözlő sza­vak után felkérte Németh Miklós miniszterelnököt a verseny megnyitására. — Ez a rangos verseny ablakot nyit hazánkról a világra — mondta Németh Miklós. — Huszonegy or­szág képviselői érkeztek Balatonfüredre, hogy össze­mérjék tudásukat. Mind­nyájuknak csak azt kíván­hatom, hogy nemes versen­gés résztvevői legyenek. A győztesnek előre is gratu­lálok. A világbajnokságot ezennel megnyitom. A soling-világbajnokság és a Világ-kupa első futa­mát hétfőn 11 órakor indít­ják. Lavaj, Hegedűs, Berta, (ROZGONYI), Tőzsér, Susán (Tóth). Edző: Tóith László. SVT SC: Baár — Juhász (Oszvald F.), Simon, NAGY, Póczos, OSZVALD I., Tőre, Oláh, Béres, Keleti, Gulyás (Fancsik). Edző: Bandúr Mi­hály. Küzdelmes összecsapáson megérdemelten nyertek a lapujtőiek. G. : Rözgonyi. — rusz — Sztmyi SE—Szécsény 2—2 (1—1). Jobbágyi, 150 néző, v.: Sehreng. Szönyi SE: Buús — FÁCZÁN, TÖRÖK, Vas, GALAMBOS, Sándor A., Kiss, CSORBA J. Petre, (Kun), Ungi, (Jancsó), Sán­dor I., Edző: Csorba Tibor. Szécsény: Tresó — Jamb" rik, Kiss, HUSZÁK, Kovács, Geczkó, Szita, SZERÉMI, Sá­gi, (Géczi), Tóth, Borbás, (Kanyó). Edző: Vidomusz Tibor. Orkánszerű szélben, a kitűnő játéktéren a já­tékvezetők fosztották meg a két ponttól a jobbágyi ka­tonacsapatot. G. : Ungi, Csorba, J., ill. Tóth, Szeré­nái. —papp b.— Pásztó—Nógrád Volán 2—1 (1—0). Pásztó, 400 né­ző, v.: Benkő. Pásztó: Hala­si — Bodó, ANDÓ, TARI, Lászlók, Bazsó, KELEMEN, GÉCZI, Nagy B., Bagyinszki, Alapi, Tóth, (Veres). Edző: Gáspár Mihály. Nógrád Vo­lán: MÓCSÁNY — Tóth, Miklós, Mátrai, RUSZNYÁK, Sági, Velki, Csongrádi, Ta­mási (Nagy T.,) Németh, KUN. Edző: Patkó József. Küzdelmes összecsapáson a vártnál nehezebb, de meg­érdemelt hazai siker szüle­tett. G.: Tóth, Alapi, ill. Kun. Ifi: 6—1. —bazsó— Érsekvadkert—Kistere- ' nye 1—1. (Részletes tudósí­tást nem kaptunk). A Nézsa—Salgó öblös SC mérkőzés eredménye és tu­dósítása nem érkezett meg. Salgótarján, Sugár út, 800 néző, v: Gál (Molnár, Hart). Síküveggyár SE: Hiesz — Zsély, Babcsán, Gyetvai, Szalai — Balga, Kovács I. (Dóra), Tolnai — Garai, Mo­hácsi (Jaszik), Bodor. Edző: Szalay Miklós. Nagybátony: Rédei — Kiss K., Mákos, Mihalkó, Nagy — Utasi (Ko­vács Zs.), Bocsi, Kiss Gy. — Radies, Szőke (Orosz Z.), Balogh Z. Edző: Toldi Mik­lós. A vendégek kezdtek né­mileg aktívabban, a 9. perc­ben mégis a hazaiak előtt adódott az első lehetőség, de Garai a jobbösszekötő he­lyéről. 15 méterről jó hely­zetből a hosszú sarok mellé durrantott. Negyedóra elteltével nyo­masztó lett a hazai fölény, szinte csak a vendégek tér­felére korlátozódott a já­ték. A 20, percben Kovács nagyszerűen fejelte le a labdát Mohácsi elé, de a lö­vés pillanatában a védők közbevetődtek. Hét perc múlva Mohácsi 30 méteres szabadrúgása csúszott el a bal alsó sarok mellett. A 33. percben ismét a középcsatár próbálkozott, de 5 méterről, szorongatott helyzetben az oldalhálót találta el. A 40. percben Mohácsi játszott Ga­rai elé, de a szélső ajtó-ab­lak helyzetben elvétette a jobb alsó sarkot. Szünet után egyre erőtel­jesebb hazai rohamok követ­keztek, s a meg-megújuló támadások az 50. percben eredményre vezettek: Garai erőszakolt középre egy lab­dát a jobb oldalról, Bodor a bámészkodó védők között az ötösön csúsztatott, és a pety- tyes a jobb sarokban lan­dolt. 1—0. Két sárga lap következett gyors egymásutánban: Má­kos az 58. percben méltat­lankodásért, három perc múlva Mihalkó kezezésért kapott figyelmeztetést. A 63. percben Garai átadása után Balga célozta meg a jobb sarkot, de Rédei hárított. A szögletet Garai ívelte közép­re. a rosszul helyezkedő ven­dégkapus csak érinteni tud­ta a labdát, s a szemfüles Mohácsi a védők statisztá- lása mellett közvetlen közel­ről a kapu közepébe emelt. 2—0. Kilenc perc múlva meg­hűlt a vér a hazaiak erei­ben. Kiss Gy. beadása után Szálairól a lécre, majd on­nan — szerencséjére — egyenest Hiesz kezébe pat­tant a labda. Az ellentáma­dás végén Garai gurított kö­zépre, ám Mohácsi 3 méter­ről, tiszta helyzetből is ké­pes volt nem eltalálni a kaput. A 86. percben Balogh kígyózott át a hazai védel­men, de az ötös bal oldali sarkáról leadott lövésének Hiesz jól állta útját. A meglehetősen mostoha időjárási körülmények között lejátszott mérkőzésen a szembenállók között jóval nagyobb volt a különbség, mint, amit a számszerű ered­mény tükröz. A bajnokesé­lyes hazai gárda hamar ta­nyát vert a bányászok tér­felén, s ettől kezdve csak az volt a kérdés, hogy a vendégek közvetlen védelme meddig tudja állni az ost­romot. Nagy volt a teher a hátsókon, mert a három csa­tár. ha kellett, ha nem, mindvégig elöl tartózkodott, s feltűnő volt, hogy a közép­pályásnak kinevezett játé­kosok mennyire hadilábon állnak a labdaszerzéssel. Ott pattogott a labda állandóan a bátonyi tizenhatoson, s a hazai támadók a két gól mellett még számtalan hely­zetet hagytak kihasználatla­nul. Jók: Babcsán, Balga, Tol­nai, Garai, ill. Kiss K., Má­kos, Mihalkó. (Ifi: 4—0). Szalay Miklós: — Az egy­re fokozódó tét miatt ide­gesen játszott a csapat, ettől a sok helyzetkihagyás. Toldi Miklós: — Gratu­lálok a Síküveggyár győzel­méhez! Balás Róbert SKSE—BORSODI BÁNYÁSZ 2—1 (0—0) Salgótarján, Kohász-stadi­on, 400 néző, v: Márta. SKSE: Somodi — Simon, Kerényi, Mihály, Stark (Sza­bó I., 17. p.) — Tóth Zs., Bérezi, Bódi, Németh — Tő­zsér Zs. (Kisbali, 73. p.), Tőzsér F. 49. p: Bukovics végezhe­tett el szabadrúgást, a hazai kaputól 17 méterre: jól el­talált lövése a felső lécet is súrolva vágódott Somodi ka­pujába. 0—1. 63. p: Simon ment el a jobbszélen, az alapvonal kö­zeléből mesterien emelte át a túloldalra Németh-hez, aki 16 méterről kapásból a bal felső sarokba bombázott. 1—1. 83. p: Németh bal oldali szögletét követően ide-oda pattogott a labda a tizenha­toson belül, a nagy tömörü­lésben Bódi 7 méterről talált a hálóba. 2—1. A hazaiak számára balsze­rencsésen indult a mérkő­zés. Biztató kezdés után a 13. percben Stark a küzde­lem hpvében orrcsonttörést szenvedett, a mentők kór­házba szállították. Az SKSE első félidei teljesítményén végig érződött, mennyire megviselte a csapatot társuk kiválása és az ebből adódó átszervezés. A második félidő elején bekapott szabadrúgásgól fel­élesztette a tüzet a kohászok kemencéjében. Egyre bizta­tóbban játszottak, egyenlítő góljuk után védelmük egy­ségének megőrzése mellett mindent megtettek a teljes sikerért. Az ügyeletes gólvá­gó Bódi, az első adandó le­hetőségéből szerezte a győz­tes találatot, meghiúsítva a vendégek pontszerzési remé­nyeit. összességében az egy­ségesebb csapatjátékot pro­dukáló hazaiak megérdemel­ten szerezték meg a három pontot, tovább folytatva dia­dalmenetüket. Jók: Mihály, Németh és Tóth Zs. (Ifi: 4—1). Balázs József RECSK—BALASSA­GYARMAT 0—X (0—1). Recsk, 200 néző, v: Per- cze. Bgy. HVSE: Halász — Jeszenszki, Pimgiczer, Slech- mann, Baumann Cs. — Pau­mann Zs., Gáspár, Horváth (Gyetvai), Szalánszky — Ladnyánszki, Szűcs. Edző: Dávid Róbert. 15. p: Ladnyánszki elcsí­pett egy hazaadást és a ka­pust kicselezve passzolt a hálóba. 0—1. Gyarmati támadásokkal in­dult a mérkőzés. Góljuk után a vendégek több óriá­si helyzetben hibáztak, míg Paumann Zs. (Bgy. HVSE) csapata legjobbja volt a hazaiak első valamire való támadásukat a 37. percben vezették. A 2. játékrész ele­jén a recskiek megpróbál­koztak az egyenlítéssel, ám lendületük gyorsan elfogyott és az utolsó fél órában újra az Ipoly-partiak játszottak fölényben. Dávid Róbert fiai több góllal nyerhettek volna a közepes iramú összecsapá­son. Jók: Halász, Pingiczer, Paumann Zs., Ladnyánszki, Szűcs. (Ifi: 1—2). Bérezés László GYÖNGYÖS—ROMHÁNY 1—0 (0—#) Gyöngyös, 300 néző, v: Kálmán. Kerámia SE: Szu­ny ogh — Józsa, Kottesz (Csapó), Filiczfci, Luzsák, Sági, Benyó (Csehi), Bera, Gál', Keresztes, Zsidai. Edző: Pincze László. 51. p: Demeter remek cse­lekkel játszotta magát tisz­tára a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját a jóikor ér­kező Patócs közelről a ka­pu közepébe bombázta. 1—0. Alacsony színvonalú ösz- szecsapáson a tavasszal gyen­gén mzsikáló hazaiak szá­mára fontos volt a három 'bajnoki pont megszerzése. Ezt a tervüket teljesítették is az idény leggyengébb já­tékát mutató romhányiak el­lenében. Jó: Luzsák. Ifi: 2—0 EDELÉNY—SBTC 1—2 (0—2) Edelény, 500 néző, v: Mol­nár L. SBTC: Trezmák — Kecskés (Paksi), Sági, Csi­kós, Lipták, Kajli, Sváb, Oláh, Kölln, Hunyás, Sko­da. Edző: Szabó Géza. 9. p: Bal oldali vendég­akció végén egy visszagurí­tott labdát Kölln három mé­terről a jobb felső sarokba lőtt. 0—1. 39. p: Oláh, gyönyörű egyéni játék után, 5 méter­ről talált a hálóba. 0—2. 88. p: A vendégvédők kéz­zel értek a labdához, a bün­tetőterületen belül. A meg­ítélt 11-est Gonda biztosan értékesítette. 1—2. A hazaiak enyhe fölény­ben játszottak, ugyanakkor a Stécé taktikusan szervez­te támadásait. A látottak alapján a szervezetten fut­ballozó vendégek megérde­melten. jutottak a két baj­noki ponthoz. Jók; Reznák, Oláh, Kölln, Ifi: 0—1. — Kolodzey — ☆ A csoport további ered­ményei : Bélapátfalva—Apc 0—0, (11-esekkel: 4—3), Mád—H. Köteles SE 2—3, Bag—Heves 2—1. A bajnokság állása: 1. Köteles SE 24 13 5 3 3 59-32 52 2. St. Siküv. 24 14 4 2 4 41-21 52 3. SBTC 24 15 1 1 7 41-23 48 4. Mád 24 14 - 3 7 38-28 43 5. SKSE 24 8 1 7 8 27-28 39 6. Romhány 24 6 8 4 6 20-20 38 7. Gyöngyös 24 9 3 3 9 28-28 38 8. Borsodi B. 24 7 6 2 9 27-29 33 9. Balassagy. 24 8 4 3 9 29-34 33 10. Bag 24 8 3 3 10 31-32 33 11. Apc 24 7 3 5 9 27-30 32 Edelény 24 9 1 3 11 27-30 32 13. Nagybát. 24 6 2 9 7 30-31 31 14. Bélapátf. 24 6 2 5 11 27-46 27 15. Recsk 24 4 4 4 12 25-37 24 16. Heves 24 2 3 6 14 15 43 17 AZ NB I-BEN TÖRTÉNT: Videoton—Rába ETO 2—2 (11-esekkel: 3—4), Siófok— Bp. Honvéd 1—1 (11-esek­kel: 3—4), Veszprém—MTK- VM 0—0 (11-esekkel: 6—5), Ferencváros—Pécsi MSC 3—3 (11-esekkel: 4—2), Vá­ci Izzó—Haladás VSE 0—0 (11-esekkel: 2—4), Tatabá­nya-Zalaegerszegi TE 1—0, Dunaújváros—Ü. Dózsa 0—0 (11-esekkel: 5—4). Totóeredmények 1. Werder B.—1. FC K. 1-2 2 2. Dortmund—St. Pauli o-o x 3. Hannover—Stuttg. K. 3-4 2 4. B. Mönch.—B. Uerding. 3-0 1 5. Solingen—Aachen 0-2 2 C. Wattens — Blau-W. 90 1-2 2 7. Mainz—Düsseld. 2-2 x ». Freinburg—FC Homburg 1-0 1 9. Bologna—Napoli 1-1 x 10. Juventus—Intern. 1-1 * 11. Lecce—Sampdoria 1-0 1 12. Genoa—Bari 0-0 X 13. Taranto—Brescia 2-1 1 Pótmérkőzések : 14. Offenbach—Meppen 2-3 2 15. Fortuna K.—Brauns. 3-2 1 IC. Aveliino—Messina 1-1 x Megyei I. osztályú bajnokság Nehezen győztek a pásztóiak