Nógrád, 1989. április (45. évfolyam, 77-100. szám)

1989-04-10 / 83. szám

SPORT V JA SPORT 4L Megyei I. osztályú bajnokság * Egy vendéggyőzelem Szép tavaszias időben került sor a megyei bajnokság va­sárnapi fordulójára. Különösebb meglepetésről ezúttal nem számoltak be tudósítóink, ha csak az SVT SC idegenbeli győzelme és a Kisterenye szécsényi veresége nem számít annak. Ezúttal a hazai pálya előnyt jelentett. Hat találkozón a vendéglátók otthon tartották a két pontot. Csupán egy dön­tetlen és egy vendéggyőzelem született. Három játékosnak jól ment a góllövés: Ungi (Szőnyi), Szita (Szécsény) két­szer, míg Kucsera B. háromszor volt eredményes. Egy kiál­lítás történt: Nagy (őrhalom) kapott piros lapot. Labdarúgó HB IIIMátra-csoport Tarjám csapatok készítik elő a H. Köteles SE bajnoki címét? *..gí ff t '! hmnzáui « ■ '* | ' Benn van az ötödik romhány i 11-es Hiesz kapujában. Ezzel biztosította kétpontos győzelmét a Kerámia SE. wKKÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Szécsény—Kisterenye 3—1 (2—0). Szécsény, 350 néző, v: Gál. Szécsény: TRESÔ — Jambrik, KISS, Huszár, Ko­vács, Geczkó, SZITA. SÁGI (Szerémi), Sisa (Borbás) TÖTH F., VÉGH. Edző: Vi- domusz Tibor. Kisterenye: Molnár II. — Molnár I., Os- gyáni, Bazsó, Szabó Gy.. Sze- kula. Bodor, Kakuk, Barna, Szabó L. (Varga), Susán. Edző: Szilágyi Gyula. Már a 9. percben 2—0-ra vezettek a hazaiak és ezt az előnyt végig tartották. G. : Szita 2, Végh, ill. Molnár I. (Ifi: 2—0). — maslonka — Érsekvadkert—SVT SC 0—1 (0—0). Érsekvadkert, 250 néző, v: Schreng. É.-vad­kert: JAMBRIK — Szabó II., Frecska (Molnár), Keresztes (Adame), Garamvölgyi, Bal­ga, Puruczki: Paumann. SZA­BÓ I., Kónya G.. Kónya T. Edző: Adame Károly. SVT SC; BAÁR — Juhász, Nagy B.. László, Póczos, Simon, Tőre. Oszvald I., KELETI, DÉNES, Kovács (Takács), Gulyás. Edző: Nagy B. László. A győztes gól a hajrában született. G.: Dénes. (Ifi: 4—0). — boskó — Ötvözetgyár MTE—Mátra- novák 2—1 (1—0). Zagyvaró­na, 300 néző, v: Márta. Öt­vözet: Hulitka — Bogár. Sze­keres. MIKLÓS. Zabari, Já­nosi (Tari), Mag, TÓTH, Nagy, Fiikor (Imre). BIRÖ. Edző: Kriskó Lajos. Mátra- n.ovák: Rigó — Rács, Csikós G„ LAKATOS, Csikós J., TÓTH. SMELKÓ, Végh. Ser- főző (Danyi), Csikós A. (Me­zei), Vanó. Edző: Simon Gusztáv. A hazaiak jobban akarták a győzelmet. G.: Fiikor, Bi­ró, ill. Lakatos. (Ifi: 0—0). — kriskó — Pásztó—Nagylóc 2—1 (0—0). Pásztó, 500 néző. vy Káposzta. Pásztó: HALASI — Bodó, ANDÓ, Tari, Ba­logh. Alapi, GÉCZI, Nagy B. (Lászlók), GÁSPÁR, Csé- pe, Tóth. Edző: Gáspár Mi­hály. Nagvlóc : VIDAMUSZ — Oláh E. (Szabó), Oláh Sz., KOZMA. Fábián, Csik (Ko­losi), Lászlók. JUSZTIN, SZŐKE. STREHÔ. Makkai Edző: Gyebnár Gyula. Keserves hazai győzelem. G.: Géczi, Gáspár, ill. Çzôke (11-esből). (Ifi: 6—0). — bazsó — Szőnyi SE—Bércéi 2—0 (0—0). Jobbágyi, 200 néző, v: Komlósi. Szőnyi: BUUS — FÁCZÁN, Török. VASS, GA­LAMBOS, Soós (Sándor A.), Kiss, Csorba, Vincze (Kun), UNGI, Sándor I. Edző: Csor­ba Tibor. Bércéi: Kovács — Gvurcsek (Kiss L.), Szikora, Zsúfolt nézőtér előtt feje­ződött be vasárnap Szombat­helyen a Savaria Kupa nem­zetközi női röplabdatorna ötnapos mérkőzéssorozata. A döntőt a kétszeres világ­bajnok Kína és a Savaria Kupát eddig már tízszer elnyert Kuba válogatottja játszotta. A két nagynevű ■együttes találkozója a vá­rakozásnak megfelelően ma­gyar pályákon régen látott színvonalas, változatos, a sportág minden szépségét felvonultató játékot hozott, Molnár, Kakuk (Blaskó), Je­le, Brányik, Sáfár, Matyóka, Kiss J., Széles. Edző: Kecs­kés József. A gólhelyzeteiket jobban kihasználó vendéglátók'meg­érdemelten nvertek. G.: Un­gi 2. — papp — Nézsa—Balassi SE 4—I (1—0). Nézsa, 300 néző, v: Bodor. Nézsa: Kucsera T. — Takács, Bera, Solti, KUCSE­RA B., Fenyvesi, Zatykó, Gá­li. ZSIRAI, PRONTVAI, Zol­ler (Szépvölgyi). Edző: Polák Viktor. Balassi- Lengyel — Vass, HAJDÚ, Tóth, Pintér, Ferencsik (Jancsó), HÓVÁ- RI. Sütő, Kreisz (Pál), Bódi, Oláh. Edző: Nagy J. László. Közepes iram, megérde­melt nézsai győzelem. G.: Kucsera B. 3, Zsirai, ill. Hó­vári. — tóth j. — Karancslapujtő—Örhalom I—0 (1—0). Karancslapujtő, 500 néző, v: Földi. K.-lapuj- tő: Hornyák — FÖLDI. HORVÁTH, Tóth, Rozgonvi T.. Susán CÍari), TÖZSÉR. ROZGONY1 G„ HEGEDŰS. Berta, Lavaj (Orosz). Edző: Tóth László. Örhalom: PIN­TÉR — Komjáti, Nagy M.. Csernyik, HODÁSZI F., HO- DÁSZ J., Kalmár, Vaskor. Stolcz, Varga Zs., Laczkó (Varga V.). Mb. edző: Bqsánv István, Küzdelmes mérkőzés), ne­héz hazai siker. Kiállítva: Nagy (Örhalom). G.: Hege­dűs. (Ifi: 0—2). — rusz — Nógrád Volán—Salgó öb­lös SC 1—1 (0—0). Részletes tudósítást nem kaptunk. A bajnokság állása 1. Nézsa 20 17 1 2 48-11 35 2. Kisterenye 20 12 6 2 34-17 30 3. Pásztó 20 KI 6' 4 31-18 26 4. SVT SC 20 10 3 7 35-28 23 5. MátranováK 20 8 6 6 40-26 22 6. ötvözet 20 8 6 6 24-18 22 7. örhalom 20 8 6 6 28-28 22 8. Szécsény 20 9 2 9 35-29 20 9. öblös SC 20 6 7 7 21-17 19 10. K.-lapujtő 20 5 9 6 21-28 19 11. Szőnyj SE 20 8 2 10 25-35 18 12. Berceí 20 4 7 9 22-29 15 13. Ê.-vadkert 20 4 7 9 25-40 15 14. Nagylóc 20 4 4 12 18-44 12 15. N. Volán 20 4 3 13 16-35 11 16. Balassi SE 20 3 5 12 20-40 11 Totóeredmények 1. Bayer U.—Hamburg. SV 0-2 2 2. Nürnberg—VfB Stuttg. 1-0 1 3. VfL Bochum—Karlsruh. 2-0 1 4. Stuttg. K.—Mönchen gl. 3-0 1 5. Bayern M.—Werder B. , 0-0 x 6. Pisa—Ascoli 0-0 x 7. Pescara—Atalanta 1-1 x 8. fomo-Verona 1-1 x 9. Cesena—Inter. 1-2 2 10. Torino—Roma 3-1 1 11. Milan—Napoli 0-0 x 12. Bari—Cremonese 3-0 1 13. Brescia—Genoa 0-0 x Pótmérközések : 14. Meppen—Fortuna K. 1-1 x 15. Brauns.—Asihaffenb. 1-0 l 16. Offenbach—Mainz 3-0 1 A kínai csapat mindvégig irányította a játékot és vi­lágklasszis játékosai révén egy pillanatig sem hagyott kétséget afelől, hogy vissza­vág a Kubától a tavalyi döntőben elszenvedett 3—0- ás kudarcért. Mindhárom já­tékrészben 8 pontot engedé­lyeztek a kínaiak a karib- tengeri csapatnak, és végül 61 perc alatt 3—0, (8, 8, 8) arányú győzelmet arattak. Így veretlenül, játszmát sem vesztve végeztek az első he­lyen, és vitték el Peking be a Savaria Kupát. ST. SÍKÜVEGGYÁR— ROMHÁNY 0—0 (11-ESEKKEL: 4—5) Salgótarján, Sugár út, 500 néző, v.: Taskó (Bognár, Gabul). Síküvegyár: Hiesz — Verbói, Babcsán, Gyet- vai, Szalai, (Kovács) — Dó­ra, Balga, Jaszik — Németh K. (Bodor), Mohácsi, Ga­rai. Edző: Szalay Miklós. Romhány:'Szunyogh — Jó- zsa, Luzsák, Gál T., Fi- liczki — Sági, Bera, Benyó, Keresztes — Kottesz, Csapó (Cseri), Edző: Pincze Lász­ló. Álmos iramban, kiegyen­lített mezőnyjátékkal ked- dődött a találkozó. Mustrál" gatták egymás a csapatok, de egy jó negyedórán ke­resztül a kapuk- tájékát is módszeresen elkerülték. A 15. percben aztán egy le­gurított szabadrúgást szúrt kapura Mohácsi 20 méterről a balösszekötő helyéről. Szunyogh röviden öklözött, sokáig ott pattogott a labda az ötös tájékán, míg végül a vendégek portása elcsípte azt Németh K. feje elől. Két perc múlva átcsoportosítot­tak a hazaiak : a sérült Szá­lai helyére Kovács állt be, s Jaszik húzódott vissza a balhátvéd posztjára. A 25. percben gyors jobb oldali vendégtámadást követően Józsa játszott középre, tá­madt is egy nagy ember­halom az ötös sarkánál, de végül a hazaiak szögletre tisztáztak. Két perc múlva, Jaszik bal oldalról belőtt szabadrúgását a középen jól emelkedő Garai csúsztatta a bal sarok mellé. Ekkor már meglehetős fölényben ját­szottak az üvegesek, de kö­zépen nem tudták áttörni a védőfalat, mással pedig nemigen próbálkoztak. A 36. percben Sági 20 méteres, a balösszekötő helyéről le­adott szabadrúgása csava­rodott el a jobb felső sarok mellett. Négy perccel ké­sőbb Garai jobb oldali szög­gyüsi védő. lete átszállt a védők fölött, de Verbói az ötös sarkánál ajtó-ablak helyzetben ka­pásból rosszul találta el a pettyest, s az elcsorgott a jobb sarok mellett. A fél­idő utolsó percében Dóra próbálkozott még messziről, labdája azonban csak Szu­nyogh mellét döngette meg. Szünet után minden ott folytatódott, ahol előtte ab­bamaradt. A hazaiak gyűr­ték előre a labdát, a kerá- miások pedig kevés húzás­ból igyekeztek veszélyt te­remteni. Az 50. percben Garai lépett ki a jobbössze­kötő helyén, de 12 méter­ről a kimozduló kapust ta­lálta telibe. Hat perccel később Cseri lódult meg ha­sonló szituációban, de 10 méterről elhirtelenkedve a bal felső sarok mellé bom­bázott. Egyre többször men­tek előre a vendégek. A 61. periben Benyó lépett meg a jobb oldalon, de mikor az ötös sarkához érve lö­vésre lendítette a lábát, Hi­esz ott termett és belevető­dött a labdába. Az ellentá­madásból Kovács fejelt a jobb sarok mellé. A 68. percben Bodor beadását Szunyogh nem tudta meg­fogni, de a védők, ha ügy gyel-bajjal is, kivágták a labdát. Aztán 10 perccel, ké­sőbb Mohácsi 20 méteres bombaszabadrúgását már jó érzékkel hárította a vendé­gek kapqvédöje. A 87. perc­ben Jaszik meccslabdát hi­bázott, amikor szép szabad­rúgás-kombináció végén 12 méterről a bal felső sarok mellé bombázott. A tizengyespárbajban a hazaiak közül Balga, Bab­csán, Garai és Mohácsi be­talált, Bodor lövését „meg­csípte” Szunyogh. A rom- hányiak közül Sági, Cseri, Keresztes, Filiczki és Lu­zsák egyaránt eredményes volt. Néhány percnyi udvari­as tájékozódást követően, elfogatták előre megjósol­ható szerepkörüket, a szem­ben állók. A vendégek, mint mindig, ezúttal is zártan és kulturáltan védekeztek. Résmentes falat húztak ka­pujuk elé, s már a közép­pályán igyekeztek letámad­ni ellenfelüket. Helyzet persze akadt mindkét olda­lon, de a csatárok mintha azon versengtek volna, ki tudja jobban felborzolni a szurkolók idegeit... Jók : Babcsán, ill. Fi­liczki, Józsa, Luzsák. Szalay Miklós: — Gól nél­kül nem lehet győzni. Pincze László: — Meg­érdemelt két pontot szerez­tünk, de helyzeteink alap­ján, akár a harmadik is ösz- szejöhetett volna. (Ifi:. 2—0). Balás Róbert BGY. HVSE— NAGYBÁTONY 1—0 (0—0). Balassagyarmat, 500 né­ző, v.: Takács. Bgy. HVSE: Halász — Jeszenszki, Pin- giczer, Schlekmann, Pau­mann Cs. — Paumann Z*., Varga, Kuris (Jámbor) — Szűcs, Szalánszki, Miskol" czi, (Horváth). Edző: Dá­vid Róbert. Nagybátony : Ré­dei — Kiss K., Mákos, Mi- halkó, Nagy P. — Hajdara, Szőke, Radies (Ofosz Z.), Utast — Kiss Gy., Balogh. ■Edző: Toldi Miklós. A 22. percig kellett vár­ni az első említésre méltó eseményre. Ekkor Szalánszki a félpályától nagy vágtát vágott le, de beívelését há­rították a védők. Ezután sem rágták körmüket a szurko­lók, mert a játék a két 16- os között folyt, helyzete egyik csapatnak sem akadt. A félidő vége előtt 5 perc­cel Szalánszki jó labdával indította Miskolczit, aki a kifutó Rédeibe vágta a pettyest. Szünet után nagyot vál­tozott a játék képe. A haza­iak agilisán kezdtek egyre- másra vezették formás tá­madásaikat. Az 54. percben óriási gólszerzési alkalmat szalasztottak el a gyarma­tiak: a lesre játszó védők között Szűcs ugrott ki a bal oldalon. Egészen az ötö­sig vezette a labdát, ám ott ügyetlenül Rédei kezébe lőtt.1 Négy perccel később Utasi szerezhetett volna ve­zetést a vendégeknek, de 19 méteres lövése a kapu­fán csattant! Űjra a gyar­matiak következtek! Előbb Szűcs, majd Miskolczi be­adását tisztázták üggyel­bajjal a bátjonyi hátvédek. A 66. percben Szűcs a mér­kőzés talán legnagyobb helyzetét puskázta el : Kuris bal oldali beadását az ötös­ről mellé vágta! Továbbra is hazaiak ját­szottak fölényben. A 78. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Pa­umann Zs. fejesét Rédei óriási bravúrral hárította. Két perccel ezután már a bátonyi hálóőr is tehetetlen volt. Az alig 5 perce pá­lyán lévő Horváth kapott labdát a 16-osnál, majd egy védőt és a kapust is kicse­lezve higgadtan helyezett a hálóba. 1—0. Középkezdés után meg­fagyott a vér a hazai szur­kolók ereiben ! A büntető- területen belül Paumann Zs. sz a bály tálán k od o tt Ba 1 o gh - gal szemben. A bíró 11-est ítélt! Szőke futott neki a labdának, ám jobb alsó sa­rokba tartó lövését Halász gyors vetődéssel megkapa­rintotta! A hátralévő né­hány percben a hazaiak az eredmény tartására töreked­tek — sikeresen... A megyei rangadó első negyvenöt perce könnyen felejthető. A két kapu nem került veszélybe, csupán a játékvezető határozott és jó ténykedése vitt színt az ese­ményekbe. Bár mentek- mentek előre a mérkőző fe­lek, de rengeteg hiba csú­szott a játékba, a csapatok kevés ötlettel szőtték akció­ikat. A második félidőben bát­rabban kezdeményeztek a gyarmatiak. Mintha levet­kőzték volna megilletődött- ségüket és ötletesen, nagy kedvvel próbálták bevenni Rédei kapuját. A Nagy­bátony ezen a délutánon in* diszponáltan játszott, így az eredmény — kihagyott 11- esük ellenére — reális. Jó: Halász, Pingiczer, Var­ga, Kuris, Horváth, ill. Ré­dei, Mákos, Utasi. Dávid Róbert: — Helyze­teink is mutatják, hogy jobbak voltunk és megérde­melten győztünk. Toldi Miklós: — Elkép­zelés nélkül, lélektelenül játszani nem lehet. Gyor­san vissza kell állnunk az eddigi kerékvágásba. Gra­tulálok a gyarmatiaknak győzelmükhöz. (Ifi: 7—1.) Szilágyi Norbert SKSE—GYÖNGYÖS 0—0 (11-ESEKKEL: 4—1) Salgótarján, Kohász-sta­dion, 500 néző, v.: Molnár, II. SKSE: Somodi — Si­mon, Kerényi, Rigó, Stark — Mihály (Tóth Zs.), Bér­ezi, Bódi, Németh — Gu­bán (Kisbali), Tőzsér F. Ed­ző: Horváth Gyula. Az első félidőben szinte állandóan a gyöngyö­siek térfelén folyt a játék, ám a Kohász képtelen volt gólra váltani fölényét. Csak egy meg nem adott gólra futotta erejükből. A vendé­gek szervezetten, eseten­ként 11 emberrel védekez­tek. A második félidőre meg­változott a játék képe. Időn­ként kitámadott a Gyön­gyös, de alig jelentettek ve­szélyt Somodi kapujára. A tarjániak sokat kapkodtak, elképzelés nélkül próbálkoz- gattak. Így is történt. A büntető­párbajban a hazaiak közül Tőzsér F., Tóth Zs., Bér­ezi és Bódi betalált, míg a gyöngyösiektől csak Deme­ter volt eredményes. Jó: Tőzsér F., Bérezi, Stark. (Ifi: 0—2.) Balázs József APC—SBTC 1—0 (1—0) Apc, 1500 néző, v.: Kál­mán. SBTC: László — Sán­dor, Juhász, Sági (Skoda), Kecskés — Veres, Kajli, Si­mon, Lipták (Csikós) — Oláh, Kölln. Edző: Répás Béla. 24. p.: A leshelyzetben lé­vő Fodor kiugrott és a ka­pu bal oldalába helyezett. 1—0. A mérkőzés nagy részé­ben a Stécé játszott fölény­ben, de támadásaikból hi­ányzót az átütő erő, az el­képzelés. A vereségre az sem lehet mentség, hogy a bíró két teljesen szabályos tarjáni gólt nem adott meg! Az SBTC'ből senki sem nyújtott elfogadható teljesít­ményt. O. X). További eredmények: Bél­apátfalva—Heves 1—0, Recsk—H. Köteles SE 1—1 (11-esekkel: 3—4), Edelény— Borsodi Bányász 1—1 (11­esekkel: 5—4), Mád—Bag 3—1. A bajnokság állása 1. H. Köt. SE 20 11 5 2 2 46-23 46 2. Síküveg 20 11 4 2 3 34-17 43 3. SBTC 20 12 1 1 6 33-20 39 4. Mád 20 12-2 6 33-25 38 5. Romhány 20 5 8 3 4 17-16 34 6. Gyöngyös 20 8 3 3 6 27-22 33 7. Edelény 20 9 1 2 8 24-23 31 8. B. Bány. 20 6 4 3 7 25-26 28 9. SKSE 20 6 1 5 8 17-24 29 IQ. Bag 20 6 3 3 8 25-26 27 11. Nagybát. 20 5 2 7 6 21-25 26 12. Apc 20 5 3 3 9 22-28 24 13. B.-gyarm. 20 5 3 3 9 23-32 24 14. Bélapátfalva 20 5 1 5 9 24-35 22 15. Recsk 20 4 3 3 10 23-32 21 16. Heves 20 2 2 5 11 13-34 19 Pekingbe került a Savaria Kupa Bódit (fehér* mezben) becsúszva szereli az egyik gyón Fotó: Bábel László