Nógrád, 1989. április (45. évfolyam, 77-100. szám)

1989-04-17 / 89. szám

QDORT X ran „„ ODADT / orUnl \ ÖrUn I < Palóc ősz ’89 Labdarúgó NB III, Mátra-csoport Révész László: Erősebb verseny lesz a tavalyinál... Megkezdődött a Palóc ősz ’89 elnevezésű nemzetközi nyílt sakkverseny szervezése. A tor­nát, amely nemcsak Balassa­gyarmat, hanem Nógrád me­gye egyik legnagyobb sport- eseménye, az idén szeptember 14—22 között rendezik a nyír- jesi KISZ-táborban. A két csoportban sorra kerülő viadal a Magyar Sakkszövetség ki­emelt versenyei között szere­pel. Révész László, balassa­gyarmati sportfelügyelővel be­szélgettünk a rangos esemény­ről. — Három nagy esemé­nyünk közül a Lebó János atlétikai emlékverseny és a Palóc triatlon mellett a leg­nagyobb a Palóc ősz '89 nemzetközi nyílt sakkver­seny. Elkészült kétnyelvű prospektusunk, amelyet szervezőink már a tavaszi fesztiválon is terjesztettek — mondta a sportfelügyelő. — Hány támogatót sike­rült megnyerni eddig? — A nehezülő gazdasági helyzetben nehezebb tá­mogatókat találni, pála szer­vezőink jó munkájának, már eddig sikerült 300 ezer _fo- rintos alapot létrehoznunk. Meglepő, hogy nemcsak vál­lalatok, termelőegységek, hanem kisiparosok is vannak a mecénások között. Barna László, Pincze Nándor, Ko- nopás István, Zemen Fe­renc, Neumann Pál, Bállá István és fia támogatja sakk­versenyünket, fantáziát lát abban, hogy neve, tevékeny­sége ott szerepeljen a nyom­dából hó végén kikerülő prospektusban. Igaz, ez a kiadványunk is eljut az or­szág minden szövetségéhez és szerte Európában is ter­jesztik. — Mennyi a versenydíj alapja ? — A Palóc ősz ’89 az or­szág negyedik legjobban dí­jazott versenye. A tavaszi fesztivál (100 ezer forint), a balatonberénvi (60 ezer fo­rint) és a magyar nyílt baj­nokság (50 ezer forint) után mi következünk, ahol az el­ső helyezett 45 ezer forin­tot vehet át. Ezért is nagy a nemzetközi érdeklődés. Az A csoportban 130 ezer fo­rint a díjalap, amelyből az 1—19. helyezett részesül, míg a B csoportban 22 ezer fo­rint kerül kiosztásra. — Vannak már nevezések? — Jönnek a levelek, a je­lentkezések! Először is a ta­valyi 111 résztvevőnek név­re szólóan elküldtük a ver­senykiírást. A Szovjetunió­ból máris 21-en (!) jelentkez­tek, kértek meghívólevelet. Itt lesz a tavalyi győztes Nu- him Raskovszkij nagymes­ter Alma-Atából, akiről ke­vesen tudják, hogy édesany­ja magyar. Jönriek Szverd- lovszkból, Taskentből, Krasz- nojarszkból és Novoszibirszk- ből is sakkozók és mester- nők is. A Baltikumból, így Litvániából 8—10 résztvevő­vel tárgyalunk. Szó van egyébként arról, hogy a lit­vánokkal — kezdeményezé­sükre — szoros, kölcsönös kapcsolatot alakítunk ki. A napokban Londonból érkezett levél. Megkapták a kiírást, szeretnének indulni. Még messze van szeptember, de úgy érzem az idei ver­seny erősebb lesz a tavalyi­nál — mondta Révész László városi sportfelügyelő. sz. 1. Labdarúgás, megyei I. osztály Megmerevedett a tabella A megyei bajnokság 21. játéknapján a Nézsa ide- genben nyert, ezzel meg- erősítette pozícióját a ta* bella élén. KISTÉRÉN YE—MÁTRA" NOVÄK 1—2 (1—1). Kiste- renye, 300 néző, v. : Kiss Gy. Kisterenye: Molnár II. — Osgyáni, MOLNÁR I., Varga (Radies), Bazsó, SZABÓ GY., Szekula J., Ka- kuk (Szekula A.), Bodor, SUSÁN, Barna. Edző: Szilá- gvi Gyula. Mátranovák: RIGÓ — MEZEI, LAKATOS, VÉGH, RÁCS (DANYI), TÓTH, CSIKÓS G., CSIKÓS J., HÁRSI (SMELKÓ), CSI­KÓS A., VANÓ. Edző: Si­mon Gusztáv. Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat nyert. Gl.: Susán, ill. Csikós J., Csikós A. (Ifi: 8—1.) — soós — ÖRHALOM—ÖTVÖZET MTE 1—1 (0—1). Örhalom, 200 néző, v.: Berta. Örhalom: PINTÉR — KOMJÁTI. Nagy, M. , Csernyik, Csábi Cs. (An­tal), HODÁSZI J., HODÁSZI F., Stolcz, Varga Zs. (Csábi N. ), VASKOR, Varga V. Edző: Pintér László. ÖM- TE: Hulitka — BOGÁR, Szekeres, Zabari, MAG, Nagy K., Jánosi, Miklós, Bíró, Tóth, TARI. Edző: Kriskó Lajos. Az álmosan kezdő hazai­ak egy félidőnyi előnyt ad­tak ellenfelüknek, majd hi­ába támadtak végig a ta­lálkozó hátralévő részében, csak egyenlítésre futotta erejükből. Gl.: Vaskor, ill. Tari. (Ifi: 4—0.) — bozány — BALASSI SE—KARANCS- LAPUJTŐ 0—0. Nagyoroszi, 100 néző, v.: Bognár. Ba­lassi SE: Lengyel — VASS, (Jancsó), HAJDÜ, Tóth Z., Ferencsik, Pál, Hóvári, Sü­tő, KREISZ, Bódi (Lippai), Oláh. Edző: Nagy J. László. Karancslapujtő : Éhn — Földi, HORVÁTH F., Cseh, TARI, HEGEDŰS I., Rozgo- nyi (Lavaj), HEGEDŰS II., Berta (Susán). TŰZSÉR, Tóth Zs., Edző: Tóth Lász­ló. Igazságos döntetlen. — nagy — BERCEL—NÉZSA 1—3 (1—2). Bércéi, 600 néző v. : Gáspár. Bércéi: Kovács — Gyurcsek, SZIKORA, Mol­nár, Kakuk, Jele, Brányi, SÁFÁR, Matyóka, Kiss J. (Kiss L.), Széles L. Edző: Kecskés József. Nézsa: Ku- csera T. — Takács, Bera, Solti, KUCSERA B., ZATY- KÓ, Ondrik (Zoller), Gáli, ZSIRAI, Sebestvén, FENY­VESI. Edző: Polák Viktor. Küzdelmes mérkőzésen a helyzetjeit jobban kihasz­náló bajnokjelölt nyert. Gl.: Sáfár ill. Zsirai 2, Sebes­tyén. (Ifi: 0—2.) — karaba — NAGYLÓC—SZŐNYI SE 1—1 (1—0). Nagylóc: 300 néző, v.: Bárnai. Nagylóc: Vidamusz — Szabó, OLÁH E., LÁSZLÓK, Kozma, Sző­ke. CSIK, Jusztin, STREHÓ S.. Litavszki (Kovács). Mak- kai. Edző: Gvebnár Gvula. Szőnyi SE: Bús — FÁCZÁN, Török, VASS, GALAMBOS, Sándor A., Kiss (Kun), Csorba, Vincze (Petre), UNGI, Sándor I. Edző: Csor­ba Tibor. Kitűnő játékvezetés, ellen­tétes félidők, Igazságos dön­tetlen. GL: Strehó ill. Petre. — strehó — SVT SC—PÄSZTÖ 1—0 (0—0). Salgótarján, Forgách- bánvatelep, 500 néző, v.: Krivanek. SVT SC: BAÁR — JUHÁSZ, NAGY, Simon, Póczos, BALÁZS, Keleti. Oszvald I., Gulyás, Kovács (Oszvald F.), DÉNES (Tőre). Edző: Bandúr Mihály. Pász­tó: Halasi — BODÓ. AN­DO, Tari, Kelemen, Balogh, Csépe, Lászlók (Géczi). ALAPI, Gáspár, TÓTH. Edző: Gáspár Mihály. Erős színvonalú mérkő­zésen a jobban játszó csa­pat nyert. Gl.: Dénes. (Ifi: 0—6.) — gyebnár — SALGÖ ÖBLÖS SC—ÉR- SEKVADKERT 2—0 (0—0). Salgótarján, Munkás út, 150 néző, v.: Osvárt. Öblös SC: VÁRI — Kobolák, Selme- czi, JENEI, Gál, Henglár (Forgács L.), Kőházi, Sza­bó B. (Simon I.) LUKINICII, Forgács Cs., Borbély. Ed/ö: Simon Imre. Érsekvadkert: SZABÓ T. — Szabó L. I„ Adame (Kiinger), Garamvöl- gyi. Balga, Keresztes, PU- RUCZKI, Holmann, Szabó L. II., Kónya G., Kónya T. Edző: Adame András. Végig mezőnyfölényben játszó üveggyári csapat a második félidőben öt perc alatt rúgott két góljával el­döntötte a mérkőzést. Gl.: Simon I., Forgács Cs. — deák — SZÉCSÉNY—NÓGRÁD VOLÁN 2—0 (0—0). Szé­csény, 250 néző, v. : Takács. Szécsény: Tresó — Jambrich, KISS, HUSZÁR, Kovács. GECZKÓ. Szita (Géczi), Szerémi, Sági, Tóth (Boi~ bás), Végh. Elző: Vidomusz Tibor. N. Volán: Mócsánv — RUSZNYÁK, Pál (Dra.ikó), Mátrai, Mocsányi, SÁGI. Velki, Nagy (Csongrádi). Tóth, NÉMETH, KUN, Edző: Patkó József. Biztosan nyert a hazai csapat. Gl. : Huszár, Szerémi, (ifi: 6—2). — maslonka — A bajnokság állása 1. Nézsa 21 18 1 2 51-12 37 2. Kistér. 21 12 6 3 35-19 30 3. Pásztó 21 10 6 5 31-19 26 4. SVT SC 21 11 3 7 36-28 25 5. Mátranov. 21 9 6 6 42-27 24 6. ÖMTE 21 8 7 6 25-19 23 7. örhalom 21 8 7 6 29-29 23 8. Szécsény 21 10 2 9 37-29 22 9. S. öblös 21 7 7 7 23-17 21 10. Karancsl. 21 5 10 6 21-28 20 11. Szőnyi SE 21 8 3 10 26-36 19 12. Bércéi 21 4 7 10 23-32 15 13. Ersekvadk. 21 4 7 10 25-42 15 14. Nagylóc 21 4 5 12 19-45 13 15. Balassi SE 21 3 6 12 20-40 12 16. N. Volán 21 4 3 14 16-37 11 Totóeredmények 1. Leverkus.—1. FC Köln 0-0 X 2. Mönchengl.—St. Pauli 2-2 X 3. Dortmund—B. Münch. 1-1 X 4. Karlsruhe—Frankfurt "1-3 .2 5. Fortuna K.—Blau-W. 2-1 1 6. Solingen—Meppen __P'L 2 7. D'armst.—Braunschw. 1-2 2 8. Fiorentina—Napoli 1-3 2 9. Lecce—Milan l-i X 10. Róma—Sampdoria -'T-Ö 1 11. Ancona—Udinese 0-0 X 12. Avellino—Padova 1-0 l 13. Barletta—Licata 0-0 X Pótmérkőzések : 14. Taranto—Piacenza 1-0 1 15. Monza—Messina 1-0 l 16. Empoli—Bari l-i X Minden nógrádi csapat szerzett pontot ROMHÁNY—SKSE 0—0 (11-esekkel: 2—3) Romhány, 400 néző, v.: Benkő (Makovinyi, Káposzta). Romhány: Szunyogh — Józsa, Luzsák, Gál T., Fi- liczki — Sági, Bera, Benyó, Keresztes (Csapó) — Kot- tesz (Gál J.), Cseri. Edző: Pincze László. SKSE: Somodi — Rigó (Simon), Kerényi, Mihály — Tóth, Bérezi, Bódi, Né­meth, Stark — Gubán (Kis­báb), Tőzsér F. Edző: Hor­váth Gyula. Az első említésre méltó esemény a 2. percben tör­tént, amikor Sági lépett ki a leszállítással próbálkozó kohászvédők közül, de be­adását Somodi elcsípte. 5 perc múlva Luzsák fejesét védte biztosan a vendégek kapusa. Az első nagy zic­cert egy Benyó—Bera kény­szerítőzés után Benyó hagy­ta ki, amikor 10 méterről a kiinduló kapusba vágta a labdát. A 36. percben viszont Keresztes rossz hazaadását Tóth csípte el, de kivárt, így odalett a helyzet. A félidő utolsó eseménye Sági bal alsó sarokra tartó szabad­rúgása volt, amit Somodi szögletre hárított. Szünet után nagyobb se­bességre kapcsolt a Kerá­mia, de a kohászok előtt adódott az első nagy helyzet a 71. percben. Szép szabad­rúgás-kombinációt követően Bódi nagy helyzetből a kapu fölé lőtt. Ezután három ha­zai lehetőség következett. Előbb Luzsák fejese, a föl­ső kapufát érintve hagyta el a játékteret, majd Csapó fejesét és Gál J. lövését véd­te Somodi. A 86. percben szép kontratámadás végén Stark lőtt fölé, majd két perc múlva Sági beívelése után Luzsák a rosszul ki­mozduló Somodit túlugorva 'lefejelte a labdát Cseri elé, aki kapásból a hálóba lőtt, de a játékvezető érvény­telenítette a gólt és szabad­rúgást ítélt a vendégek ja­vára. A büntetőpárbajban a ha­zai csapatból Filiczki és Luzsák eredményes volt, Sági, Cseri és Bera hibázott. A kohászoknál Tőzsér F., Bérezi és Bódi belőtte, Tóth és Németh kihagyta. Változatos mérkőzésen mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de ezek sorra kimaradtak. A büntetősoro­zat, ezúttal a vendégek szá­mára hozott kétpontos sikert. Jók: Gál T., Luzsák, ill. Bérezi, Stark, Mihály. Horváth Gyula: — Küz­delmes mérkőzésen lelkese­désben felülmúltuk ellenfe­lünket, akik a második fél­időben jobban játszottak, de úgy érzem, a nagyobb hely­zeteink nekünk voltak. . Pincze László: — A lel­kesebb vendégcsapat fneg- érdemelten vitte el a két bajnoki pontot. Kaliczka Dániel HEVES—ST. SÍKÜVEG­GYÁR 1—2 (0—0) * Heves, 300 néző, v.: Mozgó. Síküveggyár SE: Hiesz — Verbói, Babcsán, Gyetvai, •Jaszik — Zsély, Dóra (Sze­kula), Balga (Bodor), Tolnai — Garai, Mohácsi. Edző: Szalay Miklós. 63. perc: Szép kényszerí­tőzés után Garai középen fa­ji épnél hagyta a védőket és a kimozduló kapus mellett a „bal sarokba gurított. 0—1. 70. perc: Mohácsi remek átadásával Garai lépett ki a balösszekötő helyén, majd magabiztosan helyezett a jobb alsó sarokba. 0—2. 73. perc: Balázs szabadrú­gását követően Borics jól adott középre és Nász 5 mé­terről szépített. 1—2. A bajnoki címért versen­gő üvegesgárda végig fö­lényben játszott. Támadói rengeteg helyzetet kidolgoz­tak, három esetben is a ka­pufát döngették, s végül sa­ját maguknak tették nehéz­zé a győzelmet. Jók: Balga, Tolnai, Garai. NAGYBÁTONY—EDELÉNY 1—1 (1—0) (11-esekkel: 3—4) Bátonyterenye, 400 néző, v. : Márta. Nagybátony: Rédei — Kiss K., Mákos, Mihalkó, Nagy P. — Hajdara, Szőke, Utasi, Kiss Gy. — Radies (Bocsi), Balogh. Edző: Toldi Miklós. 4. perc: Ragyina csúnyán felvágta Baloghot, amiért a játékvezető habozás nélkül leküldte a pályáról! 26. perc: Balogh szépen fordult le a, védőkről, s az elfekvő kapus fölött a há­lóba lőtt. 1—0. 58. perc: Jobb oldali szög­letrúgást követően Tárnái az elalvó védők között fe­jeit a kapuba. 1—1. A büntetősorozatban a ha­zaiak közül Kiss K., Szőke és Mihalkó betalált, Mákos és Utasi hibázott. A bátonvi gárda szinte végigtámadta az egész mér­kőzést, de emberelőnyét a gyámoltalan és sokat körül- ményeskedő csatárai miatt nem tudta győzelemre vál­tani. A lelkes vendégcsapat megérdemelten jutott a 2 bajnoki pont birtokába. Jók: Mákos, Balogh. (Ifi: 1—0.) (veres) APC—BALASSAGYARMAT 1—1 (0—0) (11-esekkel 2—4) Apc, 400 néző, v. : Petus. Bgy. HVSE: Halász — Je- szenszki (Gyetvai), Pingi- czer, Slechmann, Paumann Cs. — Paumann Zs., Varga, Kuris, Szalánszki — Szűcs, Miskolczi (Horváth). Edző: Dávid Róbert. 62. perc: Jobb oldali hazai támadás után a középre lőtt labdát Kovács 6 mé­terről a hálóba lőtte. 1—0. 77. perc: Miskolczi bal oldali begurítására hárman is rárajtoltak. Szalánszki volt a leggyorsabb, a kapust és egy védőjátékost megelőzve becsúszva juttatta a labdát a kapuba. 1—1. A találkozót követő tizen­egyes-sorozatban a gyarma­tiak közül Pingiczer, Hor­váth, Szalánszki és Szűcs betalált, Halász három bün­tetőt hárított, ezért az ötö­dik rúgásra már nem került sor. Nagyon rossz talajú pályán jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a második játékrész­ben fölényben játszó gyar­mati gárda megérdemelten szerzett két pontot. Jók: Halász, Slechmann, Paumann Cs., Szalánszki. (Ifi: 2—7.) SBTC—BAG 3—0 (0—0) Salgótarján, tóstrandi pá­lya, 300 néző, v.: Tóth B. SBTC: László — Kecskés, Juhász, Sági — Kajli, Oláh, Paksi (Lipták), Csikós — Sváb, Kölln (Bukrán), Hu- nyás. Edző: Szabó Géza. 56. perc: Sváb lépett meg a jobb oldalon, jó ütemű be­adását a középen tisztán érkező Oláh 10 méterről a kapu közepébe bólintotta. 1—0. 65. perc: Oláh pompás szöktetésével Kölln húzott el a bal oldalon, középre játszott, Hunyás pördítése kipattant a kapusról, de Lip­ták ott termett és higgad­tan a kapu jobb oldalába helyezett. 2—0. 74. perc: Oláh legurított szabadrúgását Hunyás 18 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 3—0. Hazai támadások jegyében telt már az első játékrész is, de az ekkor még lassú iramban, kevés elgondolás­sal szőtt akciók rendre fenn­akadtak az ellenfél alaposan megszervezett védelmén. Igaz, helyzetek a félidő haj­rájában már akadtak, de a befejezéseknél elpártolt a szerencse. Szünet után is az előbbi görcsös kínlódás látszott folytatódni, ám a szép ak­cióból elért találat levette a béklyót a lábakról. Kö­zépről jobbnál jobb labdák mentek előre, gyakran fog­lalkoztatták a széleket, s a kezdettől megalkuvás nélkül küzdő Oláh Béla vezérleté­vel, gyors megugrásokkal cafatokra marcangolták a fo­kozatosan fáradni látszó ven­dégvédelmet. S, e játék lát­tán időnként már oldódni látszott a megcsappant szur­kolótábor nyomott hangula­ta. Jók: Oláh (a mezőny leg­jobbja), Sváb, Lipták, Kölln; (Ifi: 3—0.) (balás) ☆ További eredmények: Bor­sodi Bányász—Recsk 0—0 (11-esekkel 4—2), H. Köte­les SE—Bélapátfalva 5—1, Gyöngyös—Mád 0—1. A bajnokság állása 1. H. K. SE 21 12 5 2 2 51-24 48 2. St. Sík. 21 12 4 2 3 36­-18 46 3. SBTC 21 13 1 1 6 36­-20 42 4. Mád 21 13­2 6 34­•25 41 5. Romh. 21 5 8 4 4 17­-16 35 6. Gyöngy. 21 8 3 3 7 27­■23 33 7. Edelény 21 9 1 3 8 25-24 32 8. Bors. B. 21 6 6 2 7 25­-26 32 9. SKSE 21 6 6 1 8 17­-24 31 10. Bag 21 6 3 3 9 25­-28 27 11. Nagyb. 21 5 2 8 6 22­-26 27 12. B.-gy. 21 5 4 3 9 24­-33 26 13. Apc 21 5 3 4 9 23­-29 25 14. Recsk 21 4 3 4 10 23­■32 22 15. B.-falva 21 5 1 5 10 25­■40 22 16. Heves 21 2 2 5 12 14­36 15 Juhász (jobbra, fehér mezben) és Kölln a védők szorításában is megtalálták egymást a labdával. (Kép: Rigó)