Nógrád, 1988. augusztus (44. évfolyam, 182-208. szám)

1988-08-15 / 194. szám

SPORT X & 4 Modellezők Hangonyi Sándor és Kolocsányi János — mindketten os Ötvözetgyári MK tagjai — a versenyre készítik (et gépüket. ■SB Bár nem az érdeklődés kö­zéppontjában álló és nagy- létszámokat mozgató sport­ág a modellezés, akik ezt űzik. azok nagy szakérte" lemmel és lelkesedéssel hó­dolnak kedvenc időtöltésük­nek. A múlt hét szombatján az SBTC tóstrandi létesít­ménye mellett, a modellező­pályán került sor a megyei körrepülő modellek bajnok­ságára. 201 magyar sportoló utazik Szöulba Az olimpiai játékok előtti legfontosabb kérdésekben döntött szombaton délelőtt a Magyar Olimpiai Bizott­ság. A Kongresszusi Köz­pont Bartók termében* tar­tott tanácskozáson hosszas vita után megszavazták, hogy a szakszövetségek korábbi javaslatai alapján 201 ma­gyar sportoló indulhat Szö­ulban, a XXIV. Nyári Játé­kokon. A magyar sport ti­zenkilenc sportágban képvi­selteti magát. A magyar küldöttséget De­ák Gábor államtitkár, az ÁISH elnöke, a MOB elnö­ke vezeti. A küldöttség ve­zetésének további tagjai: Tibor Tamás, dr. Aján Ta­más és Schmitt Pál. Számozás Bár a mérkőzés nem ejtette ámulatba a nézőket a Kohász-stadionban vívott szombati mérkőzésen, lega­lább játszhatott a nagyérdemű, illetve annak egy ré­sze. Ehhez a játékhoz nem kellett labda, inkább nagyon jó szem, egy kis megérzés és lehetett is tippelni.' A kérdés így hangzott: melyik síküveggyári labdarúgó, hányas számú mezben játszik? A népszerű Kokó, a Vasasból visszatért egykori vá­logatott mezszámát behunyott szemmel is íeltalálta mindenki. Ö „ősidők” óta csak 9-esben játszik, így volt ez most is. A többi vendégjátékos Számozásánál azonban tágra nyitott szemmel lehetett tippelni, s csak nagy figyelem árán sikerült kisilabizálni /azokat. Csakhogy! Lassan már évek /óta arról beszélünk, hogy a labdarúgásért pénzt áldozó közönséget — ha már a játékkal nem megy — legalább jól látható mezr számozással szolgáljuk ki! Nem a vita kedvéért mon­dom: egy NB 11-re készülő csapat adjon valamit ma­gára! a ff b ff S t ff a Eredmények, táblázatok ' Labdarúgó NB I.: Siófok— Ferencváros 0—1, Ü. Dózsa—Rá­ba ETO 2—4, Bp. Honvéd—Bé­késcsaba 0—0 (tizenegyesekkel 3—2), Haladás—Pécsi MSC 2—2 (tizenegyesekkel 4—3), Veszp­rém—Vasas 0—2, Dunaújváros— Tatabánya 2—2 (tizenegyesekkel 3—l),i Vác—Videoton 2—0. Lap­zárta után: MTK-VM—ZTE. Labdarúgó NB II. Keleti-cso­port: Eger—DMVSC 0—1, Jász­berény—DUSE 1—1 (tizenegye­sekkel 10—9), Baja—Hatvan 1—0, DVTK—Szeged 2—1, Metripönd— Kazincbarcika 7—2, Szarvas— Kecskemét 0—0 (tizenegyesekkel 4—3), Ózd—Szolnok 1—2, Debre­ceni Kinizsi—Nyíregyháza 4—1. Nyugati-csoport: Mohács—Ta­polca 2—0, Szekszárd—Volán SC 5—0, Kaposvár—Építők SC 4—0, Oroszlány—Nagykanizsa 1—0, Csurgó—Dorog 0—0 (tizenegye­sekkel 4—2). Csepel—III. kér. TTVE 3—1, BVSC—Sopron 1—0, Keszthely—Komló 0—0 (tizen­egyesekkel 5—4). A bajnokság állása 1. Szekszárd 2. Rákóczi FC 3. Csepel 4. Mohács 5—6. Oroszlány BVSC 7—8. Csurgó Keszthely 9—10. Komló Dorog 11—12. Nagyk. Sopron 13. III. kér. TTVE 14. Bauxitbány. 15. Bp. Építők 16. Bp. Volán 11--------5-0 3 1 1--------4-0 3 1 1--------3-13 1 1--------2-0 3 1 1--------1-0 3 1 1--------1-0 3 1 - 1 - - 0-0 2 1 - 1 - - 0-0 2 1-----------o-Ol 1 - - 1 - 0-0 1 1-----10-10 1-----10-10 1--------11-3 0 1-----10-2 0 1---------10-4 0 1--------10-5 0 L abdarúgó NB III. Mátra­csoport: Heves—Apc 1—1 (tizen­egyesekkel 4—5), Gyöngyös— Edelény 3—0, Mád—Bélapátfalva 3—0, Bag—Recsk 3—2.. , A bajnokság állása 1. St. Síküveg Gyöngyös MS'd 4. Bájg 5. B. , Bányász 6. ApB: 7. Romhány H. Köteles SE 1 1 - - 3-0 3 1 1 - - 3-0 3 1 1 - - 3-0 3 1 1 - - 3-2 3 1 1 - - 2-1 3 1-1-1-12 1-1-0-02 1-1-0-02 9. Heves 10. Bgy. HVSE Nagybátony 12. Recsk 13. SBTC 14. SKSE Edelény . Bélapátfalva l-l-l-ll 1 - 1 - -0-0 1 1-1-0-01 1 — 1 2-3 - 1 -- 1 1-2 • 1 - - 10-3­1 - - 1 0-3 - 1 - - 1 0-3 ­Totóeredmények A totó 3^. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Ü. Dózsa—Rába ETO 2-4 2 2. Siófok—Ferencváros 0-1 2 3. St. Pauli—Frankfurt 2-0 1 4. Stuttg. K.—Karlsruhe 1-3 2 5. Hannover—Hamburg 2-3 2 6. Bremen—Leverkusen 3-1 1 7. Uerdingen—Nürnberg 3-2 I 8. Mannheim—Mönchengl. 4-1 1 9. Freiburg—Darmstadt 2-0 1 10. Bayreuth—Hertha BSC 1-1 X 11. Mainz—Fortuna K. 2-2 X 12. Düsseldorf—Aachen 0-1 X 13. Meppen—Aschaffenb. 4-1 1 Pótmérkőzések: * 14. Veszprém—Vasas 0-2 2 15. Dunaújv.—Tatabánya 2-2 X 16. Váci Izzó—Videoton 2-0 1 Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Á tizenegyesrúgást még gyakorolni kell SKSE—Síküveggyár SE 0—3 (0—1) Salgótarján, 1300 néző, v.: Barankovics. SKSE: So- modi — Tamás, Mihály, Si­mon, Kecskés — Tóth, Bér­ezi (Nyerges) Bódi, Palko- vics (Turányi) — Tőzsér Zs., Tőzsér F. Edző: Hor­váth Gyula. Síküveggyár SE: Hiesz — Verbói, Bab­osán, Gyetvai, Szalad — Zsély, Balga, J as zik (Dóra) — Garai, Kovács, Bodor (Tolnai). Edző: Szalay Mik­lós. A salgótarjáni rangadó el­ső tíz perce a futball ellen­propagandája volt. Csupán a meleg napsütést és né­hány nézőtéri tréfát élvez­hettünk, mígnem a 11. perc­ben derült égből villámcsa­pásként megszületett a ven­dégek vezető gólja. Szöglet- rúgás után Balga fejelt a kapu közepébe. 0—1. A vá­ratlanul érkezett találat sem változtatott a játék képén. Feljegyezni való csupán a félidő hajrájában . akadt, amikor egy cseles hazai sza­badrúgás, majd Garai lövé­se jelentett eseményt. A szünetet jelző bírói sípszó előtt egyenlíthetett volna az SKSE: Bódi fejesét azon­ban Hiesz bravúrral védte, majd szögletre tisztáztak a.z üvegesek. Valamivel élénkebb lett az iram a második játék­részben. Egy óriási helyzet és egy sárga lap csigázta fel a kedélyeket. Mindkettő Zsély nevéhez fűződik: az előbbit kihagyta, az utóbbit kapta. Nem sokkal később, négy perc alatt eldőlt a három pont sorsa. A 63. percben Kovács csúsztatása után Garai fejese a rosszul helyezkedő Somodi fölött hullott a hálóba, 0—2. A 67. percben mintaszerű üveg­gyári támadás futott a pá­lyán. Garai beadását Bodor senkitől sem zavartatva, a kapu közepébe lőtte. 0—3. Bár a három nullig sem volt sok izgulni való, utána talán annyi sem. Az üvege­sek nem erőltették a gól lö­vést. a Kohász játékosai pe­dig képtelenek voltak — még a legjobb helyzetben is — a kapuba találni. Így az eredmény nem változott. A tartalékosán fellépő, az NB III-ban való biztos bennmaradást óhajtó hazai­ak és a másodosztály felé kacsingató vendégek össze­csapásának színvonala el­maradt a várttól, összegzés­ként talán annyit: mindkét gárdának nagy erőfeszíté­sekre lesz szüksége, ha ki­tűzött céljaikat meg akar­ják valósítani... Jó: Kecskés, Bódi, ill. Ko­vács, Zsély, Balga, Garai. Vaskor István ROMHÄNY—BALASSA­GYARMATI HVSE 0—0 (Tizenegyesekkel: 4—3) Romhány, 800 néző, v.: Ágoston. Kerámia SE: Szu- nyogh — Sági, Varga Z., Jó- zsa, Filiczki — Varga F., Bér a (Benyó), Csapó, Ke­resztes — Kottesz (Gál J.), Varga S. Edző: Pincze Lász­ló. Bgy. HVSE: Halász — Paumann Zs., Schlekkmann, Kaliczka, Magos — Földvá­ri (Zsidai), Tréznik, Stark,. Szedlák. — Szűcs, Vanda. Edző: Dávid Róbert. Kemény összecsapások ve-’ zették be a megyei ranga­dót. Ezután két nagyszerű Sági-beadás jelentett izgal­mat, de a csatárok lekéstek az akciókról. Az első játék­rész legnagyobb helyzetét a hazaiak hagyták ki. A 27. percben Varga F. beívelését Varga S. 5 méterről, senki­től sem zavartatva,, fölé fejelte. A hátralevő időben mindkét oldalon egy-egy szabadrúgást végezhettek ej a csapatok, de a lövéseket a kapuvédők mentették. Balassagyarmati helyzetek vezették be a második negy­venöt percet. Szunyogh két esetben is bravúrral tisztá­zott. Először a gólra éhes Szűcs lábáról szedte le a pettyest, majd Tréznik 10 méteres lövését hárította. A 71. percben Benyó 20 méte­res lövését Halász kiütötte, a jókor érkező Sági azon­ban eliigyetlenkedte a kínál­kozó lehetőséget. Az utolsó említésre méltó eseményt Ke­resztes lövése jelentette, de az elkerülte a bal alsó sar­kot. A kilencvenedik perc után — az új versenyszabályzat értelmében — 11-es rúgások következték. 3—3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Paumann, Szűcs és Schlekk­mann a vendégektől, míg Sá­gi, Józsa és Filiczki a hazai­ak közül értékesítette a bün­tetőt. Ezután Tréznik lövé­sét Szunyogh megfogta, a romhiányi Csapó viszont be1 lőtte. 4—3-as Kerámia-veze­tésnél Kaliczka is hibázott, így az ötödiik romhányii já­tékos 11-esére már nem ke­rült sor. Nagy meleg, idény eleji forma és szikrázó összecsa­pások jellemezték a két nógrádi ^yüttes találkozó­ját. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt volna 3 pontot. Jó: Józsa, Szunyogh, Var­ga S., ill. Schlekkmann, Ma­gos, Stark. Kaliczka Dániel BORSODI BÁNYÁSZ— SBTC 2—1 (2—0) Sajószentpéter, 400 néző, v.: Darók. SBTC: László — G vetvai, Juhász, Sándor (Skoda), Kajli — Veres, Si­mon, Oláh B., Gáspár (Kis­báb) — Sváb, Hunyás. Ed­ző: Répás Béla. 27. p.: Hazai támadás vé­gén Palej közelről a kapu­ba fejelt. 1—0. 38. p.: Jobb oldali beadást követően, Hajdú bólintotta a pettyest a hálóba. 2—0. 55. p.: A Sváb buktatásá­ért megítélt büntetőt Oláh B. mellé lőtte. 70. p.: Hunyás szép egyé­ni akció végén szépített. 2—1. Az SBTC az első játék­részben gyenge teljesítményt nyújtott, s ezt a félidejii eredmény is mutatja. A má­sodik 45 percre feljavultak a tarjániak. A kihagyott 11- es mellett több gólszerzés] lehetőségük volt, de azokat rendre elügyetlenkedték. Hogy a bíró sem állt felada­ta magaslatán, jelzi: egy újabb jogos 11-est és egy szabályos gólt nem ítélt meg a Stécé javára. A • küzdel­mes mérkőzés első félidejé­ben nyújtott gyenge pro­dukció miatt sirathatja a bajnoki pontokat a tarján! gárda. Jó: Juhász. (O. D.) H. KÖTELES SE— NAGYBATONYI BÁNYÁSZ % 0—0 (Tizenegyesekkel: 5—4) Budapest, Külső Váci út, 800 néző, v.: Kálmán I. Nagybátony: Revicziki — Bertók, Orosz, Mákos, Kó- ródi — Hegedűs (Szabó I ), Hajdú, Szabó II., (Betes) — Szőke, Utasi, Kiss. Edző: Toldi Miklós. Az óriást melegben végig lüktető iramú, jó mérkőzést vívtak a küzdő felek. Egy- egy kapufa vezette be a mérkőzést mindkét oldalon. Több alkalommal Reviczki nagyszerű védéseinek tap­solhatott a publikum. A má­sodik félidőben tovább tar­tott a hazaiak lendülete, mégis a találkozó legna­gyobb helyzetét a vendégek hagyták ki: Szabó II. az üres kapuba sem talált be... A 11-es rúgásokban szo­ros küzdelem alakult ki. A bátonyiak közül Bertók, Szőke, Kiss és Mákos ta­lálatával 4—3-ira vezettek a vendégek. Ezután Szabó II. hibázott, a hazai játékos pedig értékesítette a bünte­tőt. 4—4-es állásnál a ha­todik ítélet-végrehajtók kö­zül a H. Köteles SE játéko­sa könyörtelennek bizo­nyult, míg Bates kihagyta a 11-est. Ezzel 5—4-re nyer­ték a büntetőpárbajt a ven­déglátók. Jó: Reviczki (a mezőny legjobbja), Kiss. (T. M.) Együtt » család. Tóth Msa06> valamint két gyermek«, Vilmos és Szilveszter a rajt előtt. Az apa egyébként állté­nak számít: szovjet öt­let alapján «—8 őrá alatt elkészíti jft mo­dellt, melynek össze­állítása a korábbi Idő­szakban í—Jtt órát is igénybe vett. Fotó: Kulcsár József '■ 'fi/' /* Jtótóss András, * magyar válogatott, keret tagja az utolsó simításokat végzi modelljén.