Nógrád, 1988. június (44. évfolyam, 130-155. szám)

1988-06-13 / 140. szám

=:..:;:zr=SB£: ODADT • C r- . • ......... ................................ S PORT brUnl "V*_ ................ f I I 1 Sorokban A nyolc versenyből álló Hungária Biztosító Kupa at­létikai sorozat második ál­lomására a Zalaegerszegen rendezett Zaüakév Kupa vi­adalára népes mezőnyök gyűltek össze. Az 5000 irres síkfutásban indult az SKSE válogatott sportolója, Kadlót Zoltán is. A hosszútávfutó ezúttal kénytelen volt meg­elégedni a harmadik hely lyél, miután igen szoros csa­tában Velcenbach (BVSC) és Kozma (Építők SC) meg­előzte őt. ☆ Amint arról beszámoltunk, megyénk több általános is­kolájában lebonyolították a Sport AID ’88 akció 1000 m-es futóversenyét. Az is­kolák az összegyűlt 10 fo­rint nevezési díjakat a Ma­gyar Vöröskereszt által nyi­tott 508-10 986-0 MVKOVB Sport AID ’88 OTP-számla- számra fizethetik be. Az indulók listáját június* 25-ig kell eljuttatni az AlSH sza­badidős- és egészségvédelmi főosztályra (1054. Budapest, Rosenberg hp. u. 1.) A ju­talmak sorsolására július 1-én kerül sor. ☆ Az oroszlányi városi sport- csarnokban rendezték meg a hét végén az ökölvívók vi­gaszági versenyét, melyen a tét az országos bajnokság paksi döntőjébe jutás. volt. A Bgy. HVSE és az SBTC öklözői közül négyen vívták ki az OB szereplési jogát. A 48 kg-os súlycsoportban Kolompár (Bgy. HVSE). 51 kg-ban Révai (SBTC), 63,5 kg-ban Oláh (Bgy. HVSE), 75 kg-ban pedig Hranek Sándor (SBTC) jutott tovább. Lépéselőnyben a spanyolok Nem hozott jó játékot az NSZK-ban zajló nyolcadik labdarúgó Európa-toajnok- ság nyitómérkőzése. A házi­gazdák és Olaszország csa­pata Mancini és Brehme góljaival megosztoztak a pontokon, a végeredmény 1—1 lett. Színvonalas, és változatos küzdelmet ho­zott viszont a csoport szom­bati rangadója, a Spanyolor­szág—Dánia összecsapás. Vb- selejtezőbeli ellenfeleink — az ibériaiak — biztosan. 3—2 arányban fektették két vállra Piontek kapitány le­génységét. A spanyolok gól­jait Michel Butragueno és Gördülő, míg a dánokét Laudrup és Povlsen szerez­ték. így az első csoportban a spanyolok máris nagy lé­pést tettek a továbbjutás fe­lé, de mindenféleképp lépés­előnybe kerültek ellenfele­ikkel szemben. A második csoport vasár­nap délutáni nyitómérkőzé­sén Anglia és Írország nem­zeti tizenegyei találkoztak. Stuttgartban, az ötvenhá­romezer néző előtt lejátszott mérkőzésen megszületett az EB első nagy meglepetése. Az esélytelennek vélt írek Houglton 7. percben szer­zett góljával 1—0 arányban legyőzték az angolokat. A csoport másik találko­zója — Hollandia—Szovjet­unió — lapzártakor még tar­tott. Újra lesz grundbajnokság Mint arról hitt adtunk, a Salgótarjáni Városi Tanács meis-osztálya az idén is megrendezi a szünidei sport­napokat. A június 20'tól augusztus 19-ig tartó sport­ági napközis táborok rész­vételi díja 150 forint szemé­lyenként. Ez magában fog­lalja a napi háromszori ét­kezést, valamint az edzések melletti egyéb kulturális és szabadidős-programokat. A tanácson azt is elmondták, hogy a turnusokra lehet még jelentkezni. A hagyományokhoz hűen a szünidei sportnapok keretén belül megrendezik a grund- focibajnokságot. Ezen ut­cák, terek, baráti közössé­gek. iskolák csapatai vehet­nek részt az általános is­kolák felső tagozataiba járó tanulókkal. Nevezési díj nincs. Jelentkezni június 20-ig, a városi sportcsar­nok 2. sz. irodájában dél­utánonként lehet. A bajnokság június 28'én kezdődik. A mérkőzéseket minden hét' keddi napján délelőttönként a sportcent­rumban rendezik. Sátorral érkeztek az alföldi fiatalok. Tábort csendélet. Kempingezők találkoztak A hét végén Balassagyarmaton rendezték meg a dolgozó fiatalok területi kempingtalálkozóját. Három megye — Hajdú-Bihar, Heves és Nógrád — fiataljai közül mintegy százhúszan vettek részt a találkozón. A szervezők gazdag szabadidős-programokkal vár­ták az ifjúmunkásokat. Számos kulturális rendez­vényre került sor, de nem hiányoztak a sportvetélke­dők, a tábori bajnokságok sem. Felvételeink a kempingtalálkozón készüllek. Népsaerű volt a nW («ti. Fotó: Rigó Tibor , . .. , ­Labdarúgó NB II. Pótvizsgára rendelve SBTC-ljka 1-1 (1-1) Salgótarján, 1000 néző, v.: Veress (Bogyó Mester). SBTC: László — Kajli, Fé­nyes, Ziimonyi, Babcsán — Veres (Skoda a 77. p.), Si­mon, Verebélyi (Sváb az 59. p.) — Oláh, Kovács, Kiss. Edző: Répás Béla. Ajka: Szalóki — Kovács I., Kovács Il„ Nagy M., Rénes — Piri, Szarka, Belé­nyesi (Nagy T. a 79. p.). Reiner — Cserna (Kaphe- gyi a 88. p.). Dómján. Ed­ző: Szőke Miklós. A nehéz, felázott talajon nagy iramban kezdett mind a két nehéz helyzetben lévő csapat, de a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben. Említésre méltó esmény csak a 12. percben történt, amikor Zimonyinak felmutatták a sárga lapot. Az első veszé­lyes támadás a 15. percben futott a vendégek kapuja felé, melynek végén Veres át- íejelte a labdát a rossz ütem­ben kimozduló kapus felett, ám kisodródott, és beadását hárították a védők. Egy perccel később Dómján ug­rott ki a balösszekötő helyén, de László merész kivetődés­sel tisztázta a bonyolult helyzetet. A 19. percben Kovács 25 méteres szabad­rúgása a jól helyezkedő Sza­lóki ölében halt el, majcl négy perccel később egy jobb oldali beadás után Piri veszélyes labdáját tisztázta a hazai kapuvédő. Egy perc múlva megszüle­tett a Stécé vezető gólja. Kiss hagyta faképnél az aj­kai védőket a balösszekötő helyén, elment a kifutó ka­pus mellett, aki kétségbeeset­ten elhúzta a csatár lábát. 11-es! A büntetőt Oláh éle­sen a bal alsó sarokba vág­ta. 1—0. Tíz perc múlva érkezett az egyenlítés. Cserna futott le mindenkit a bal oldalon, az alapvonalról középre ívelt, és a tétovázó védők mellett Be­lényesi közvetlen közelről a kapu bal oldalába bólintott. 1—1. Két perc múlva Kiss ugrott meg a vendégek térfelének közepén, a védők csak kí­sérni tudták, ám a tizenha­toshoz érve elbizonytalano­dott, visszafordult cselezget­ni és elveszítette a labdát. A 42. percben Belényesi 12 mé­terről leadott lövése alig csúszott el a jobb alsó sa­rok mellett. Szünet után az első per­cekben Simon, majd Kiss előtt adódott helyzet, ám mindketten elvétették a lab­dát a csúszós talajon. Az 51. percben Nagy M. 20 mé­teres éles szabadrúgása meg­pattant a sorfalon, ám László magabiztosan hárított. Továbbra is nagy volt az iram, de mind a két oldalon sok hiba csúszott az akciók­ba, így a kapusok csak rit­kán avatkozhattak játékba. Az 57. percben Zimonyi nagyszerű szöktetésével Oláh húzott el a jobb oldalon, több csellel betört a bünte­tőterületre, lövésébe azonban a keresztező Nagy M. bele­vetődött. Egyre nagyobb me­zőnyfölényt harcolt ki a Sté­cé, a csatárok azonban to­vábbra is nehezen tudták megközelíteni a kaput. A 63. percben Veres, majd Sváb volit a labda útja, a cserecsatár a jobbösszekötő helyén őrizetlenül hagyott Kovács elé játszott, akinek futtából leadott bal sarokra tartó éles lövését jó érzék­kel hárította a vendégek ka­pusa. A 82. percben Piri és Kiss kakaskodott, mindkettő­jük sárga lapot kapott. A 85. percben gyors ellentámadást követően Cserna lövésébe az utolsó pillanatban vetődött bele Babcsán. Egy perccel a lefújás előtt még Kiss előtt adódott lehetőség, ám Ko­vács szögletét az ötösön fej­jel rosszul találta el. A két végveszélyben lévő csapat az első perctől elke­seredett harcot vívott egy­mással, amely azonban nagyrészt kimerült a két büntetőterület közötti iszap­birkózással. A tarjáni csapat küzdőszellemét ezúttal se ér­heti bírálat, ám az igyekezet most is csak meddő mezőny­fölényt eredményezett, így nincs más választás, mint reménykedni abban, hogy a pótvizsgán majd jobban si-* kerül fújni a tananyagot. Jók: Oláh, Kajli, Veres ill. Kovács I., Nagy M., Szarka. Répás Béla: — Bár sor­sunk nem csak rajtunk mú­lott, ennek ellenére ezen a mérkőzésen illett volna nyer­nünk! Szőke Miklós: — A csapat nagyszerűen küzdött, min­dent elkövetett a győzele­mért, de támadójátékunk gyengesége miatt nem sike­rült elérni célunkat... Balás Róbert KB III. Mátra-csoport .ísSH®? B 1 •T*,(rTe*i-7 ’ Csak az egyik megyei rangadó fejeződött be Romhány—Nagybátony 0—0-náI félbeszakadt Romhány, 800 néző, v.: Bartos. Kerámia: Szunyogh — Józsa, Pincze, Pingiczer, Filiczki, Sági, Bera, Gáli, Keresztes, Hodur, Gál. Edző: Majnik János. Nagybátony: Reváczki —, B. Kovács, Orosz, Kiss, Nagy, Bertók, Utasi, Szabó, Mihalkó, Gás­pár, Szőke. Edző: Kiss Já­nos. Az első játékrészben fö­lényben játszottak a hazai­ak, s kétszer is a Nagybá­tony hálójába került a lab­da, de a bíró érvénytelení­tette a találatokat. A máso­dik félidő kezdetén — a negyvenhetedik percben — olyan eső zúdult a pályára, hogy a bíró véget vetett a mérkőzésnek. —kaliczka— Síküveggyár SE—Balassa­gyarmati HVSE 3—0 (X—0) Salgótarján, 300 néző, v.: Selmeczi. Síküveggyár: Ré- dei — Rigó, Zsély, Czene, Jaszik, Gyetvai, Szalai, Czene, Marcsok, Garai, Szekula. Edző: Kiss László. Balassagyarmat: Nagy — Kovács, Paumann Zs., Stark, Paumann Cs., Föld­vári, Zsidai, Vanda, Szűcs, Szőcsei, Szedllák. Edző: Vi- domusz Tibor. Csere: Zsidai helyett Tréznik, Rigó helyett Tóth Z., Szőcsei helyett Sági, Szekula helyett Zsidai. 39. p.: Garai futott el a jobb szélen, a tizenhatoson belülre verekedte magát, s tíz méterről a kapuba lőtt. 1—0. 74. p.: hazai szögletrúgást követően Szalai csúsztatott a kapuba. 2—0. 87. p.: Marcsok szögletrú­gását a jókor érkező Tóth Z. fejelte a hálóba. 3—0. Az első játékrészben mindkét gárdának sok hely­zete volt. A kiegyenlített küzdelmet mutatja, hogy mindegyik oldalon egy-egy kapufát is rúgtak a játé­kosok. A második félidőben fö­lénybe került a hazai gár­da, s a játék képe alapján — még ilyen arányban is — megérdemelt győzelmet aratott az egyébként jól játszó vendégek ellen. Jó: Rédei. Garai, Mar­csok, Jaszik. A Balassa­gyarmatból — az edző vé­leménye alapján — senki sem dicsérhető... Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB II. utolsó lordulójának eredményei: Eger —DVTK 1—0, Csepel—Kecskemét 5—2, Metripond—Komló 0—0, III. kér TTVE—Szekszárd 1—0, Szolnok—Építők SC 0—1, Veszp­rém—Nyíregyháza 1—0, Dunaúj­város—Szeged 3—3. Kazincbar­cika—Űzd i—O, Bp. Volán— Nagykanizsa 4—3 — félbesza­kadt. 17. Kazincbarc. 38 10 12 16 47-45 32 18. Ajka 38 9 13 16 33-48 31 1«. Salgótarj. 38 9 11 18 40-51 20 20. Szekszárd 38 7 8 23 34-62 22 NB. III. Mátra-csoport: Gyön­gyösi SE—Mád 3—1, Hatvan— Recsk 3—0, Bélapátfalva—Ede- lény 5—3, Borsodi Bányász— BVSC 2—0, H. Papp J. SE—Sa- jóbábony 2—1, Heves—H. Köte­Az NB II. végeredménye A bajnokság állása 1. Veszprém 38 21 7 10 49-28 49 1. Hatvan 30 16 11 3 60-31 43 2. Dunaújv. 38 18 12 8 62-38 48 2. BVSC 30 17 6 7 55-32 40 3. Szeged 38 16 13 9 58-35 45 3. Gyöngyös 30 12 13 5 35-22 37 4. Szolnok 38 19 6 13 61-52 44 4. H. Köt. 30 12 11 7 43-36 36 5. Ózd 38 14 15 9 42-35 43 5. B.-apáti. 30 14 6 10 57-47 34 6. Komló 38 16 10 12 54-42 42 6. B. Bány. 30 111 12 7 36-28 34 7. Csepel 38 17 7 14 54-54 4.1 7. Romhány 29 10 11 8 38-39 31 8. Metripond 38 15 11 12 52-52 41 8. Mád 30 9 12 9 37-30 30 9. Bp. Volán 37 16 8 13 57-47 40 9. Síküveg 30 10 10 10 53-53 30 ló. Nyíregyh. 38 15 9 14 50-51 39 • 10. Recsk 30 9 9 12 40-49 27 11. Diósgyőr 38 16 6 16 43-52 38 it. Ed elén y 30 9 8 13 50-52 26 12. Kecskemét 38 16 5 17 63-63 37 12. Bgy. HVSE 30 8 10 12 38-47 26 13. Eger 38 12 13 13 44-54 37 13. Nagybát. 29 6 13 10 30-^7 25 14. III. ker. 38 10 14 14 44-58 34 14. Heves 30 7 9 14 29-54 23 15. Építők 38 13 7 18 48-53 33 15. H. P. SE 30 5 12 13 25-42 22 lí. N.-kanizsa 37 12 9 16 43-48 33 16. Sajóbáb. 30 5 5 20 29-56 15 Megyei bajnokság: Mátranovák —örbalom 1—1. Palotás—ötvözet MTE 2—3, Pásztó—Karancsla­pujtő 6—1, Bércéi—Kisterenye 1—1, Balassi SE—Szőnyi SE 2—2, SKSE—Nézsa 3—0, Szécsény— Nógrád Volán 1—1. Salgó öb­lös—Érsekvadkert 0—0. Totó A totó .24. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Bari—Barletta 0-0 X 2. Bologna—Arezzo 2-2 X 3. Brescia—Triestina 2-0 1 4. Catanzaro—Atalanta 2-0 1 5. Cremonese—Samben. 0-0 X 6. Genoa—Piacenza 2-1 1 7. Messina—Lecce i-i X 8. Parma—Lazio 1-1 X 9. Taranto—Padova 1-1 X 10. Udinese—Modena 1-0 I 11. Salgótarján—Ajka i-l X 12. Metripond—Komló 0-0 X 13. Szekszárd—ill. ker. 0-1 2 Pótmérkőzések: 14. Dunaújváros—Szeged 3-3 X 15. Csepel—Kecskemét 5-2 1 It. özd—Kazincbarcika 0-} 2