Nógrád, 1988. május (44. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-09 / 109. szám

SPORT X Szakmunkástanulók olimpiája Á salgótarjáni 2tt. sz. ISZI nyerte a pontversenyt Jelenet az atlétikai versenyről. Kellemes, napsütéses idő­ben rendezték meg szom­baton délelőtt Balassagyar­maton, a szakmunkástanulók olimpiájának Nógrád me­gyei döntőjét. A téli ver­senysorozat után, amikor asztaliteniszben, sakkban, röplabdában és női labda­rúgásban mérte össze erejét megyénk hét tanintézeté­nek csapata, most atlétiká­ban, lövészetben, kézilab­dában és fiú labdarúgásban vetélkednek a helyezésekért. A meghirdető szervek — a KISZ Nógrád Megyei Bi­zottsága, az SZMT, a Nóg­rád Megyei Tanács műve­lődési, valamint ifjúsági és sportosztálya és az MHSZ megyei vezetősége — nevében Arató János, a 217. sz. ISZI igazgatója köszön­tötte a résztvevő iskolák közel félezer megjelent di­ákját, a pedagógusokat. Az izgalmas, színvonalas küzdelmek után került sor az ünnepélyes eredményhir­detésre. Az előző évhez ha­sonlóan az összesített pont­versenyt ezúttal is a Sal­gótarjáni 211. sz. ISZI nyer­te. Eredmények, atlétika, fi­úk: 1. 211. sz. ISZI, 2. 217. sz. ISZI, 3. Kereskedelmi és Vendéglátóipari SZÍ (Bgy.). Lányok: 1. 211. sz. ISZI, 2. 217. sz. ISZI, 3. 209. sz. ISZI (Bátonyterenye). Labdarúgás, fiúk;- 1. 211. sz. ISZI, 2. 217. sz. ISZI, 3. 209. sz. ISZI. Kézilabda, fiúk: 1. 217. sz. ISZI, 2. 211. sz. ISZI, 3. 209. sz. ISZI. Lövészet, lányok: 1. 211. sz. ISZI, 2. Egészségügyi Szakiskola (Salgótarján), 3. 209. sz. ISZI. Fiúk: 1. 209. sz. ISZI, 2. 211. sz. ISZI, 3. 217. sz. ISZI. Az összesített pontver­seny végeredménye: 1. 211. sz. ISZI, (Salgótarján) 330, 2. 217. sz. ISZI (Balassa­gyarmat) 215, 3. 209. sz. ISZI (Bátonyterenye) 188 ponttal. A szakmunkástanulók olimpiája jövő évi rendez­vényének Bátonyterenye ad otthont. — p. t. — Pásztó a megyei elöntő győztese Kellemes napsütés, a sza­badtéri versenyekhez ideális idő várta vasárnap délelőtt a Szocialista hazánkért ve­télkedősorozat résztvevőit. A salgótarjáni ......ifjúsági s portcentrumban a városi és a területi döntők győztes csapatai álltak rajthoz, ákik három korosztályban — út­törők, középiskolások, fel­nőttek — mérték össze tu­dásukat. A mezőnyből azon­ban hiányzott a szécsényiek felnőtt, és a rétságiak közép- iskolás korosztálya. A versenyző csapatoknak először fizikai erőnlétüket kellett bizonyítaniuk az ösz- szetett honvédelmi akadály- versenyben, ahol az első he­lyet Bátonyterenye és Sal­gótarján előtt a balasssa- gyarmatiak szerezték meg. Rövid pihenő — ebédidő — után már az elméleti felké­szültségből kellett vizsgázni a csapatoknak; a vetélkedő kérdései s a válaszok a tör­ténelmi múlt jeles esemé­nyeit, a Magyar Honvédelmi Szövetség negyvenéves tör­ténetét idézték. Közel háromórás szelle­mi viadal zajlott a városi sportcsarnok küzdőterén — sajnos, igen kevés érdeklő­dő néző volt erre kíváncsi —, és végül eldőlt, melyik csapat képviselheti Nógrád megyét a júniusi területi döntőn. Izgalmas verseny végén az első helyet Pásztó város csapata szerezte meg, s így ők utaznak a területi döntőre. Az MHSZ megalakulásá­nak 40. évfordulójára ren­dezett Szocialista hazánkért elnevezésű vetélkedő, ugyanúgy mint ezelőtt a 35 év szabad hazában és a Ne­kem szülőhazám címmel megrendezett versengések, most is nagy tömegeket mozgatott meg. Az alapjá­tékokon a megyében több mint tízezren vettek részt, s a verseny részét képező rejtvényújságot 9160-an fej­tették meg és küldték be a helyes megfejtést. Képün­kön: Akadály vétel közben. Eredmények, táblázatok Labdarúgó NB I. Zalaeger­3. Dunaújv. 31 14 9 8 5C-33 37 szeg—Ferencváros i 0­-2, Bp. Hon­4. Özd 31 12 13 6 36-25 37 véd—Pécs 3—1 0. Videoton—Vác 5. Szolnok 31 15 6 10 50-44 36 0—0. Debrecen—Rába ETO i­-3, 6. Metripond 31 13 8 10 45-42 34 Ü, Dózsa—Rákóczi FC Ír— 1, 7. Csepel 31 14 6 11 42-39 34 MTK-VM—Vasas 1—2, Tatabá­8. Diósgyőr 31 15 4 12 39-44 34 nv a—Békéscsaba 2­-1, Siófok— 9. Kecskemét 31 14 5 12 5C-46 33 Haladás 3—3. 10. Nyiregyh. 31 13 7 11 40-37 33 11. Bp. Volán 31' 13 7 Ili 43-41 33 A bajnokság állása: 12. Komló 31 12 8 11 47-39 32 13. Eger 31 9 12 10 36-44 30 1. Bp. Honvéd 25 15 6 4 37-17 36 14. N.-kanizsa 31 11 7 13 33-38 29 2. Tatabánya 25 12 9 4 54-28 33 15. Ajka 31 9 10 12 28-36 28 3. Ü. Dózsa 25 11 10 4 44-25 32 16. III. kér. 31 6 14 11 35-47 26 4. Rába ETO 25 12 6 7 40-34 30 l7. Salgótarján 31 8 8 15 33-39 24 5. MTK-VM 25 12 4 9 46-43 28 18. Kazincb. 31 6 1'2 13 27-37 24 6. Vasas 25 8 10 7 31-29 26 19. Építők 31 7 7 17 30-49 21 7. Haladás 25 8 10 7 33-32 26 20. Szekszárd 31 6 6 19 28-52 18 8. PMSC 25 9 7 9 25-28 25 9. FTC 25 8 8 9 35-31 24 10. Váci Izzó 25 7 9 9 26-28 23 NB III. Mátra­csoport: Sajó­11. Siófok 25 8 7 10 32-39 23 bábony—Recsk 4— 1, Bélapát­12. Videoton 25 4 13 8 22-26 21 falva—H. Papp J. SE 1—1, 13. Békéscsaba 25 5 11 9 24-38 21 Mád—Heves 3­-o, Edelény—Hat­14. ZTE 25 6 8 11 22-29 20 van 0—2. 15. DMVSC 25 6 6 13 28-42 18 16. Rákóczi FC 25 3 8 14 21-51 14 Labdarúgó NB II.: Bp. Vo­lán-Komló 1—1. Kecskemét— Nyíregyháza 1—0. Építők SC— Kazincbarcika 3—1. Szeged—III. kér. TTVE 4—1. Ajka—Szek- szárd 1—0, Eger—Ózd 0—0. Nagykanizsa—Veszprém 0—0, Diósgyőr—Metripond 1—2, Duna­újváros—Szolnok 1—1. A bajnokság állása: 1. Veszprém 31 17 6 8 40-23,40 2. Szeged 31 14 9 8 50-27 37 A bajnokság állása: 1. BVSC 25 16 5 4 51-23 37 2. Hatvan 25 13 9 3 47-26 35 3. H. Köt. SE 25 11 8 6 38-28 30 4. Bélapátf. 25 11 6 8 43-37 28 5. Gyöngyös 25 8 12 5 23-17 28 6. Mád 25 8 11 6 34-22 27 7. Síküv. SE 25 9 8 8 45-42 27 8. B. Bányász 25 8 10 7 28-24 96 9. Romhány 25 8 9 8 28-35 23 10. Bgy. HVSE 25 7 9 9 32-36 23 11. Recsk 25 8 7 10 33-40 23 12. Edelény 25 8 6 11 40-38 22 13. Nagybát. 25 6 10 9 22-28 22 14. H. Papp J. SE 25 3 11' 11 19-36 17 15. Heves 25 5 *7 13 19-45 17 16. Sajóbábony 25 5 4 16 23-43 14 Megyei labdarúgó-bajnokság: Nógrád Volán—Palotás 3—2, Né- zsa—örhalom 2—0, Szőnyi SE— ötvözet MTE 1—0, Kistereny«— Karancslapujtő 7—2. Szécsény— Balassi SE 1—1, Salgó öblös— Bércéi 1—l, Érsekvadkert— Pásztó 0—4, SKSE—Mátranovák 12—0. TOTÖEREDMÉNYEK A totó 19. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Siófok—Haladás 3-3 x 2. Debrecen—Rába ETO 1-3 2 3. MTK-VM—Vasas 1-2 2 4. 1. FC Köln—W. Bremen 2-0 1 5. Karlsruhe—Nürnberg 2-0 1 6. Hannover—Mönchengl. 2-4 2 7. St. iPauli—S. Kickers 0-2 2 8. B.-Weiss 90—Darmstadt 2-0 1 9. Saarbrücken—Düsseid. 1-2 2 10. Cesena—Inter. 2-2 x 11. Milan—Juventus 0-0 x 12. Torino—Roma 2-0 1 13. Cremonese—Bologna 0-0 x Pótmérkőzések: 14. Uerdingen—Bayern M. 0-0 x 15. Bp. Honvéd—Pécsi MSC 3-0 1 16. Videoton—Váci Izzó 0-0 x Labdarúgó HB II. Borús végeredmény a derűs tavaszban SBIC-Csepel 0-1 (0-0) Salgótarján, 2000 néző, v.: Varga J. (Horváth Gy., Mes­ter). SBTC: Hi esz —Mákos, Fényes, Zimonyi, Babosán — Kovács (Juhász a 72. p.), Simon, Lipták, Oláh — Ve­res, Kiss (Sváb a 46. p.). Edző: Répás Béla. Csepel: Szieben — Deutsch, Kin­cses, Nagy I. — Stefanov, Nagy II., Horváth, (Pintér a 74. p.): Gyimesii — Kéno&zt, Békési (Farkas a 46. p.). Edző: Már János. A vendégek kezdettől igyekeztek elszívni a leve­gőt a bányászok elől. Már a középpályán letámadták a labdát birtokló hazai játé­kosokat, hátul szorosan fog­tak embert. A 3. percben mégis a tarjániak előtt adó­dott lehetőség: Kovács hú­zott el a jobb oldalon, be­adását azonban Kiss az ötös­ről jócskán a bal felső sa­rok mellé fejelte. A 14. perc­ben Oláh erőszakosan ki­harcolt egy labdát a balösz- szekötő helyén, ám 10 mé­terről elhirtelenkedve a ka­pu mellé lőtt. A vendégek birtokolták többet a pettyest, a tarjániak pedig gyors megugrásokkal kísérleteztek. Összjátékuk azonban nem volt folyamatos, így a csa­tárok sokáig a kapu közelé­be se jutottak. A 30. perc­ben Stefanov távoli emelése — talán maga se így kép­zelte — ébresztette fel szen- dergéséből a hazai kapust, aki jókora nyújtózkodással a léc fölé terelte a játék­szert. Változatlanul a közép­pályára koncentrálódott a küzdelem. A szemben álló felek udvariasan átadogatták egymásnak a játékszert, a kapusok mindkét oldalon munka nélkül maradtak. A 39. percben ritkán látható gólszerzési lehetőséget hibáz­tak el a bányászok. Kovács lépett kii a jobbösszekötő he­lyén, majd a tisztán álló Si­mon elé tálalt, akinek lövé­se a bal kapufáról Veres elé gurult, a csatár azonban túl elegánsan akarta bevenni az üres kaput, és gyatra gurítá- sát beérték a védők. Szünet után folytatódott az ötlet nélküli mezőnyjá­ték. Az 50. percben Oláh próbált elhúzni a jobb olda­lon, Kincses meglehetősen drasztikus módon fejezte ki ellenvéleményét, amiért sár­ga lappal bűnhődött. Az 54. percben a vendégek időt szakítottak egy ellentáma­dásra, amelynek végén Ste­fanov kanyarította jobbról kapu elé a labdát, és a kö­zépen tanyázó Farkas arasz­nyival fejelt a jobb kapufa mellé. Az 59. percben Si­mon nem a legudvariasab­ban tessékelte tovább Ké- nosztot, amit a játékvezető sárga lappal honorált. Csend honolt a pályán — vihar előtti csend... A 67. percben Stefanov lopakodott el a jobb oldalon, majd középre lőtte a labdát, és a csalafinta játékszer három hazai védő lábát megkerül­ve az ötös sarkánál magá­nyosan ácsorgó Farkas elé került, aki nem kegyélme- zett: a jobb sarokba vágta a labdát. 0—1. A gólt követően a bányá­szok edzője szerkezetátala­kítást hajtott végre: három csatárral próbáltak roha­mozni tovább, de játékuk ezzel sem lett hatékonyabb. A vezetés tudatában meg­nyugodott vendégcsapat pe­dig nem nagyon törte magát, így szép lassan ellaposodott, kiszorító jelleget öltött a já­ték. Így — bár próbált eről­ködni a hazai gárda — szürkén fejeződött be a mérkőzés. Gyorsan egymásnak ron­tottak a küzdő felek, de az első összeaka9zkodás után hamarosan óvatosabb harc­modorra váltottak. A vendé­gek ellenőrzés alá vonták a középpályát, ám ha szűrő­jükön olykor átszivárgott a labda, hátul hamar kitört a pánik. A hazaiak ezt igye­keztek kihasználni: a labdát hátul járatták, majd gyors ritmusváltással, meredek szöktetésekkel dobták táma­dásba a csatárokat. Az el­képzelés azonban a játéko­sok pontatlansága, gyakran ügyetlensége miatt nem tu­dott gólban realizálódni. A váratlanul érkezett vendég- gól után a hazaiak pánik­szerűen erőlködtek, de játé­kuk anarchikus, ötletszerű jelleget öltött — így semmi nem sikerült... Jók: Zimonyi ill. Stefanov, Deutsch, Gyimesi. Répás Béla: — Minősíthe­tetlen helyzetkihasználásunk magyarázza mai eredmé­nyünket is... Már János: — Inkább az akarat diadala volt ez a győzelem egy szükségből át­szervezett védelemmel. Balás Róbert NB III. Mátra-csoport Vereség nélkül zárták a hét végét Bgy. HVSE—Borsodi Bányász 3—2 (2—2) Balassagyarmat, 400 néző, v.: Darók. Bgy. HVSE: Nagy — Paumann Zs., Föld­vári, Kaliczka (Antoni) — Szűcs, Tréznik, Vanda, Stark — Szalai, Szőczei, Szedlák. Edző: Vidomusz Tibor. 1. p.: A hazai kapu védő mellényúlt egy beadásnak, így Borbély senkitől sem za­vartatva, az üres kapuba helyezett. 0—1. 28. p.: Tréznik beívelését a három védő között berob­banó Paumann Zs. vágta a bal alsó sarokba. 1—1. 37. p.: Aranyosi a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 1—2. 39. p.: Szedlák 20 méter­ről óriási gólt ragasztott a hosszú sarokba. 2—2. 89. p.: Szűcs szögletrúgás után, 5 méterről fejelte a kapuba csapata győztes gól­ját. 3—2. Ragyogó időben, jó iramú, változatos mérkőzést látott a szurkolótábor. A hazaiak határtalan lelkesedése és küzdeni akarása fontos két pontot eredményezett, a jól játszó borsodiak ellen. Jó: Tréznik, Szedlák, An­toni. (szilágyi) Nagybátony—H. Köteles SE 2—2 (I—0) Bátonyterenye, 400 néző, v.: Kálmán. Nagybátony: Reviczki — Kóródi, Orosz, Mihalkó, Bertók — Szabó II., Hajdara, Berindán, Bo­dor — Utasi, Szőke (Kiss). Edző: Kiss János. 43. p.: Hajdara beívelését Bodor Szőke elé csúsztatta, aki nem hibázott. 1—0. csapataink Paumann Zs. (Bgy. HVSE) újra eredményes volt. 51. p.: Balás szabadrúgá­sát Jakab a kapu bal olda­lába fejelte. 1—1. 70. p.: Balás kiugrott a tétovázó védők között és a kifutó Reviczki mellett gu­rított a hálóba. 1—2. 78. p.: Szőke bal oldali beadását Utasi a kapuba lőtte. 2—2. Küzdelmes, jó iramú ta­lálkozón, a hazaiak az el­ső, a vendégek a második félidőben játszottak fölény­ben. A látottak alapján, a pontosztozkodás igazságos. Jó: Bertók, Hajdara, Bo­dor. (veres) BVSC—Síküveggyár SE 2—2 (2—0) Budapest, 300 néző, v.: Ri­deg. Síküveg: Rédei —Zsély, Balga, Szalai, Jaszik — Tol­nai, Gyetvai, Marcsok (Zsi- dai), Garai, Mohácsi (Szeku- la), Dudás. Edző: Kiss Lász­ló. 25. p.: Pekker indításával Krómer lépett ki, s a kifu­tó Rédei felett a kapuba emelt. 1—0. 29. p.: Gyors hazai kont­ratámadás végén Tóth volt eredményes. 2—0. 59. p.: Zsély a jobb ol­dalon középre verekedte magát, s ballal a hosszú sa­rokba lőtt. 2—1. 76. p.: Dudás félmagas beívelésébe Garai beletette a lábát, a labda így a hálóba vágódott. 2—2. Végig jó iramú, sportsze­rű. mérkőzést játszottak a csapatok. Ezért is furcsa, hogy a játékvezető három­szor mutatott fel piros la­pot. A hatodik percben Gál- hidi (BVSC), míg a 32. perc­ben Tolnai, a lefújás előtt nyolc perccel pedig Garai jutott a kiállítás sorsára. Má­sodik félidei teljesítményük alapján a vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Zsély, Balga, Garai, Dudás. Gyöngyös—Romhány 0—0 Gyöngyös, 700 néző, v.: Pec- ze. Kerámia: Szúnyogh — Józsa, Pincze, Filiczki, Pim- giczer, Hodur, Sági, Bera, Gáli, Keresztes, Gál. Edző: Majnik János. Alacsony színvonalú, kö­zepes iramú mérkőzést vív­tak a csapatok. A Gyöngyös végig támadott, de tehetetlen csatárai nem bírtak a szervezetten védekező rom- hányiakkal szemben. Jó: Józsa, Pincze, Pingic- zer, Hodur. — buttinger — I