Nógrád, 1988. május (44. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-30 / 128. szám

CDADT ==;=:^ örUH 1­------------------------------iZ^mSÉIÜr * v*_ Détári remekelt Labdarúgó HB //. Nyugat-berlini lapvélemények Pach Ferenc, az MTI ber­lini tudósítója jelenti: Dé­tári Lajos „mindent eldöntő csodagólját” a „nemzetközi klasszisú 'magyar játékos ki­váló képességeit” méltatják a vasárnapi nyugat-berlini lapok a ^szombati NSZK-ku- padöntöről szóló beszámoló­ikban. Az Eintracht Frank­furt a szőke magyar közép­pályás szabadrúgásgóljával verte 1—0-ra a VfL Bochu- mot. „Heinemann, Détári őrző­je sokáig sikerrel kapcsolta ki a játékból a magyar já­tékost, akitől rendkívül so­kat vártak. De minden fele­désbe merült, amikor Détá­ri a kapuba helyezte a lab­dát olyan tudással és preci­zitással, amelyre csak na­gyon kevesen képesek” — állapítja meg a Tagesspiegel. Valamennyi beszámoló Détári fotójával került az olvasók kezébe, sőt a Mor­genpost című újság külön összeállításban elemzi a ma­gyar futballista Bundesliga- pályafutását. „A Frankfurt­nak kifizetődött Détári meg­vásárlása” — hangzik a cím. A lap emlékeztet rá, hogy a szezon kezdetén kifütyül­Kovács Irén magyar bajnok Vasárnap délelőtt a lo­vaglással befejeződött a III. GYÁÉV Kupa nemzet­közi női öttusaverseny Győrött, öten teljesítették hibapont nélkül, a meg­adott szintidőn belül a reggeli esőtől kissé felázott pálya akadályait. Az egyet­len nagyobb meglepetés az volt, hogy az egyéniben addig jól szerepelt nyugat­német Krapfot ki kellett zárni. Mind a csapat-, mind az egyéni versenyben ta­roltak a lengyel versenyzők, a magyar bajnokságban pedig Kovács Irén megvéd­te tavalyi elsőségét. Összetett csapat: 1. Lengyelország I. 15.644 pont, 2. Lengyelország II. 15 585, 3. GYÁÉV I. 15 335 4. Franciaország 14.577, 5. Olaszország 14.552, 6. Ma­gyar vegyes csapat 14 446. Magyar bajnok 1988-ban: 1. Kovács Irén (GYÁÉV) 5240 pont, 2. Heilig Anita (GYÁÉV) 5160, 3. Tulok Andrea 4951 (GYÁÉV). télé Détárit, és az újságok arról cikkeztek, hogy a Frankfurt rossz üzletet csi­nált megvételével. Miután megszokta a Bundesliga tempóját, több kiváló telje­sítményével Détári belopta magát a szurkolók szívébe. Mint a magyar játékos mondja, ő maga soha nem kételkedett, tisztában van azzal, hogy mit tud. S mind­végig bíztak benne honfi­társai is, akiknek televíziós közvetítést is megért a ku­padöntő — írja a lap, külön kiemelve: a döntő után Dé­tári elsőként a magyar te­levíziósok rendelkezésére állt. A Morgenpost lelkes kommentátora még azt is megdicséri, hogy a magyar játékmester már szinte fo­lyékonyan, igen jól beszél németül. A két vezető edző így nyi­latkozott a kupadöntő után: Ka ni-Heinz Feldkamp (Eintracht Frankfurt): — Az első 45 percben nem találtuk a helyes játékrit­must. Fordulás után viszont középpályásaink lényege­sen veszélyesebben játszot­tak, közelebb merészkedtek a bochumi kapuhoz. Remek döntő volt. Mindkét csapalt az emberi teljesítőképesség határáig küzdött. Hermann Gerland (VfL Bochum): — Az első játékrészben mi irányítottunk. Ha gólt lőttünk volna, akkor nagy kérdés, hogy az Elintracht tudott volna-e váltani. A Bochum csapata büszke le­het, nemes küzdelemben ve­szített. Én személy szerint nem is vagyok csalódott, no­ha egy vereség után ez len­ne a természetes, Gratulálok a frankfurtiaknak, nagyon nagy sikereket kívánok ne­kik a KEK-ben. ☆ A szombaton negyedik ku­pagyőzelmét arató Eintracht Frankfurt július 20-án a bajnok Werder Bremennel összeméri tudását a nyugat­német Szuper Kupáért. Az Eintracht egyébként a most befejeződött kupasorozat elődöntőjében' 1—0-ra verte idegenben a brémai csapa­tot. Korábbi nyilatkozatok értelmében, várhatóan jú­lius második félében az NSZK-ban edzőtáborozó ma­gyar válogatott is találkoz­hat az Eintrachttal. Crossautó hobbiból... A Heves megyei Kápolnán Urban Tibor, a vetömagtermel- teiő és -értékesítő vállalat káli üzemének karbantartó laka­tosa, nem mindennapi hobbinak hódol: crossautót, úgyne­vezetett sárszöcskét készített. AT különleges versenyjármű 610 kilogramm súlyú, motorja pedig egy tunningolt 1600-as Lada-motor. Eredmények, táblázatok Labdarúgó NB I.: Ferencváros —Újpesti Dózsa 0—0, Haladás— Bp. Honvéd 0—0, Békéscsaba— MTK-VM 0—1, Videoton—Tata­bánya 2—0, Rába ETO—ZTE 1—3, Vasas—Pécsi MSC 1—3. A Ka­posvár—DMVSC (0—3) és a Vác —Siófok (1—1) mérkőzéseket a két pályaválasztó KK kötele­zettségei miatt korábban leját­szották. A bajnokság állása: Bp.Honvéd Tatabánya Ú. Dózsa MTK-VM Rába ETO Haladás Ferencváros PMSC Vasas Siófok Vác ZTE Videoton DMVSC B.-csaba Rákóczi FC 28 16 7 28 13 9 28 12 11 28 14 4 28 13 6 28 9 12 28 10 9 28 10 9 28 8 11 28 9 9 7 10 7 10 5 14 8 7 6 11 3 9 5 43-21 39 6 56-33 35 5 46-27 35 10 51-45 32 9 45-41 32 7 36-33 30 9 40-31 29 9 29-30 29 9 32-35 27 10 35-41 27 11 28-32 24 11 26-31 24 9 24-29 24 13 33-43 23 11 27-42 23 16 21-58 15 A bajnokság állása: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Veszprém Dunaújv. Szolnok Özd Szeged Bp. Volán Metripond Komló Csepel Nyíregyh. Kecskemét Diósgyőr Eger N.-kanizsa Ajka K.-barcika III. k. TTVE35 Salgótarján 35 Bp. Építők 35 Szekszárd 35 19 7 16 111 18 6 13 15 14 12 16 8 15 10 15 9 16 7 14 8 15 5 15 5 10 13 12 7 9 12 8 12 7 14 9 9 10 7 7 7 9 45-27 45 8 55-35 43 11 57-49 42 7 38-28 41 9 52-31 40 11 56-44 40 10 51-44 40 11 52-40 39 12 48-45 39 13 45-48 36 15 58-55 35 15 40-49 35 12 40-50 33 16 39-44 31 14 31-42 30 15 33-42 28 14 39-56 28 17 36-45 27 18 37-52 27 21 33-59 21 Nb III. Mátra-csoport: Heves —Sajóbábony 1—1«, Bélapátfalva^- Gyöngyös 2—3, Recsk—BVSC 3—0, Borsodi Bányász—H. Kö­teles SE 1—1, H. Papp J. SE— Edelény 0—1. A bajnokság állása Labdarúgó NB II.: Volán SC— Kazincbarcika 2—1, Nyíregyháza —III. kér. TTVE 3—1, Komló— Szekszárd 2—0, Kecskemét—Özd 1—0, Építők SC—Veszprém 3—1, Szeged SC—Metripond 1—1, Aj­ka—Csepel 1—0, Eger—Szolnok 3—1, Nagykanizsa—Dunaújváros 1-0. 1. BVSC 28 17 6 5 55-29 40 2. Hatvan 27 14 10 3 54-29 38 3. H. Köt. SE 28 12 10 6 42.34 34 4. Gyöngyös 28 U0 13 5 31-21 33 5. B. Bányász 28 10 11 7 33-27 31 6. MAD 28 9 12 7 36-26 30 7. B.-apátfalV. 28 12 6 10 51-44 30 8. Rom hány 28 9 111 8 32-37 29 9. Síküveg 28 9 9 10 47-50 27 11. Recsk 12. Edelény 18. Nagybát. 14. Heves 15. H. P. J. SE l6. Sajóbábony 27 9 8 Hl 39-45 26 9 7 12 *44-44 25 6 12 10 28-35 24 6 8 14 26-52 20 3 12 13 21-40 18 5 5 17 25-46 14 Megyei I. osztályú bajnokság: SKSE—Érsekvadkert 5—0, Mát- ranovák—ötvözet MTE ii—l, Or- halom—Karancslapujtő 2—2, Pa- lotjás—Kisterenye P—0, Pásztó— Szőnyi SE 1—0, Bércéi—Nézsa félbeszakadt, Balassi SE—Nóg- rád Volán l—0, Szécsény—Salgó öblös SC 4—2. Totó A totó 22. játékheti eredmé­nyei: 1. Ferencváros.—C. Dózsa «-0 X 2. Videoton—Tatabánya 2-0 1 3. Vasas—Pécsi MSC 1-1 X 4. Haladás—Bp. Honv. 0-0 X 5. Oberhaus.—B.-Weiss 90 3-0 1 6. Solingen—Stuttg. Kick. 2-2 X 7. Osnabrück—Darmstadt 1-2 2 8. Saarbrück.—Wattensch. 1-1 X 9. Fortuna K.—Düsseldorf 0-2 2 10. Ulm—St. Pauli 0-1 2 11. Bari—Lazio 0-0 X 12. Brescia—Ataianta 1-1 X 13. Cremonese—Lecce 0-1 2 Pótmérkőzések : 14. Békéscsaba—MTK-VM 0-1 2 15. Udinese—Padova 0-1 2 1C. Parma—Barletta 0-0 X Á felszabadult játék sikere DVTK—5BTC 1-2 (1—2) Diósgyőr, 800 néző. V.: Kovács II. László. SBTC: László — Kiajli, Fé­nyes, Zimonya, Balhésán — Veres, Simon, Oláh, Lipták — Sváb, Kiss Gy. Edző: Ré­pás Béla. DVTK: Nagy — Kuttor, Leskó, Dózisa, Taíkács — Far­kas, Fükő, Kiss I. — Len­gyel, Rostás, Kölln, Edző: Száger György. Csere: Kuttor helyett Hu- szák a szünetben, Lipták h. Verebélyl az 57. percben, Lengyel h. Molnár a x 61., Kiss Gy. h. Skoda a 76. percben. Sorsdöntő mérkőzést ví­vott az egykor északi ranga­dónak nevezett találkozókét résztvevője. A tét természe­tesen nem ugyanaz volt a két gárdának. A Stéeé szá­mára valóban élet-halál kér­dése volt a vereség elkerü­lése, a házigazda diósgyőri­ek, miután elvesztették fel­jutási reményeiket, mara­dék szurkolóik szimpátiá­ját igyekeztek visszaszerezni. Diósgyőri rohamokkal kez­dődött a találkozó. Takács lövésszerű beadását László bravúrral húzta le az első percben, majd néhány pil­lanat múlva Kiss I., várat­lan lövését hárította. A ne­gyedik percben szép cselek után Kölln mintaszerűen tá­lalt balról Fükő elé, aki 15 iné térről a jobb sarokba bombázott. 1—0. Nemsokáig késett a vá­lasz. A hatodik percben Lip­ták a bal oldalon megira­modott. labdája gólhelyzet­ben találta Kiss Gyulát, aki 4 méterről higgadtan gurí­tott a jobb alsó sarokba: 1—1. Elkeseredett támadáso­kat vezettek ezután a pá­lyaválasztók. Takács, majd Kiss I. előtt adódott helyzet, de László menteni tudott. A 18. percben Kiss Gy. lövését csak üggyel-bajjal védte Nagy. A 25. percben Köss Istvánt felvágta Simon, a szabadrúgást a sértett vé­gezte el 22 méterről, a bal sarokba tartó labdát azon­ban László kibókszolta. A 80. percben Rostás a 16-oson belül, 100 százalékos gól­helyzetben is hibázni tu­dott, majd Lengyel hagyta ki az újabb ^ziccert. A 31. percben Simon— Lipták volt a labda útja, a 16-os vonalnál Sváb Ijapta a labdát, aki az elmozduló Nagy felett elegánsan emelt a bal felső sarokba. 1—2. A 35. percben Lipták jó átadásával Oláh B. ügyesen ugrott ki, és a bal alsó sa­rokba pöccintette a labdát, ám Kovács II. László játék­vezető les címén érvényte­lenítette a gólt. A 40. perc­ben Kölln átesett Kajlin, a bal oldali tizenhatos sarká­ról Kiss I. végezte el a sza­badrúgást, lövése azonban kipattant Lászlóról, Veres iramodhatott meg, de Leskó csúnyán leterítette. A sárga lap ezúttal elmaradt. Szünet után felélénkült a játék, mindkét csapat nyílt sisakkal támadott. A 64. percben Kiss I. fejelte kapu­ra a labdát, a gólvonalnál álló Zimonyi azonban ki­vágta. Az ellentámadásból ■ Veres adott mintaszerű lab­dát Kiss Gyulának, aki a jobb kapufára fejelte azt. Egy újabb akció nyomán Kiss Gy. mesterien indította a jobb oldalon, a csereként beállt Verebélyit, aki a bal kapufára lőtte a labdát. A mérkőzés legnagyobb hely­zete maradt ki. A 70. perc­ben Kiss Gy. a jobb oldalon szépen húzott el, pontos be­adását Verebélyi Nagyba lőt­te. A 77. percben Skoda 2 méterről mellé fejelte a labdát. A 83. percben egy percen belül két gólhelyzetet is kidolgoztak a bányászok, de Skoda lövése ezúttal is célt tévesztett, majd Babcsán a kapu fölé nyeste a labdát. A 86. percben nagy kavaro­dás támadt László kapuja előtt, Takács azonban gól­helyzetben mellé bombázott. A salgótarjániak átérez- ték helyzetük nehézségét és rendkívül lelkesen küzdöt­tek, sorra dolgozták ki gól­helyzeteiket, és iha jobb az összpontosítás, akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. A vasgyáriakat kri­tikán aluli álmos produkció­jukért, méltán fütyülte ki a hazai közönség. Jók: László, Zimonyi, Ve­res, Simon, Sváb. A diós­győriek közül senki sem di­csérhető. Répás Béla: Ügy játszot­tunk, ahogy a helyzetünk megkívánta. Becsülettel har­coltunk, ha ziccereinket ki­használjuk sokkal nagyobb arányban is győzhettünk volna. Száger György: Ilyen lég­körben ami a diósgyőri pá­lyán volt, még a világ leg­jobbjai sem tudnának pro­dukálni. Buzafalvi Győző Labdarúgó NB III. Mitra-csoport Döntetlenek napja Hatvan—Nagybátony 3—3 (1—0). Hatvan 1200 néző, v.: Vad. Nagybátony: Reviczki — Szabó I„ Orosz, Kiss, Szabó II., Berták, Utási, Hajdara, Bodor, Mihalkó, Szőke. Ed­ző: Kiss János. 32. perc: Lakatos labdá­ját Sima Palotai elé sarkal­ta, aki lefordult a védőkről, s mintegy 12 méterről a hosszúsarokba lőtt. 1—0. 70. perc: Palotai labdájá­val, Gömöri kirobbant a vé­dők közül és a kifutó Re­viczki mellett, mintegy 10 méterről a bal sarokba gu­rított. 2—0. 75. perc: Utasi jobb ol­dali beadását Szőke kergette a hálóba. 2—1. 76. perc: Füzér hibájából Szőke 8 méterről egyenlí­tett. 2—2. 85. perc: Bodor lefutotta a hazai védőkét és a bal alsó sarokba helyezett. 2—3. 86. perc: Gömöri 22 mé­terről talált a kapuba. 3—3. Magabiztosan kezdett a hazai csapat és a második félidő derekára kétgólos előnyt szerzett. Ez a Zagy va­partikat elbizakodottá tet­te, és a jól játszó bányászok fordítani tudtak. Végül is a jó iramú küz­delmes találkozón igazságos pontosztozkodás történt. A nagyszerű telesítményt nyúj­tó bányászgárdából Szőke, Utasi és Orosz nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. (Szigetváry) Romhány—Balassagyarmat 1—1 (0—1). Romhány, 900 néző, v.: Orosz. Romhány: Szunyogh — Józsa, Pincze, Pingiczer, Fi- liczki, Sági, Gáli, Bera, Ke­resztes, Hodur, Gál, Edző: Majnik János. Balassagyarmat: Nagy — Kovács, Paumann Zs., Föld­vári, Stark, — Szűcs, Tréz- nik (Pauman Cs.) Vanda — Szailai, Szőczei, (Sági), Szed- lák. Edző: Vidomusz Tibor. 40. perc: Kovács egyéni játék után 6 méterről a rö­vidsarokba gurított. 0—1. 59. perc: Sági beadását Gál kapásból kapu felé lőt­te, Hodur a labda útjába tette a lábát és onnan véd- hetetlenül vágódott a bal alsó sarokba. 1—1. A megyei rangadó köze­pes iraimú küzdelmes mér­kőzést hozott. A játék képe alapján igazságos pontosz­tozkodással született. Jók: Józsa, illetve Pau­mann Zs., Szalad, Szedlák, Földvári. Kaliczka St. Síküveggyár—Mád 1—1 (0—0). Salgótarján, 200 néző, v.: Bodó. Síküveggyár: Koncsik — Zsély, Verbói, Gyetvai, Ja- szik — Tóth Z„ (Tolnai), üzene, Marcsok — Garai, Mohácsi, Dudás, (Szekula). Edző: Kiss László. 50. perc: Egy előrevágott labdát Oláh II. szelídített meg két védő között, majd a jobbösszekötő helyén ér­kező Nagy elé játszott, aki 14 méterről a kapuba helye­zett. 0—1. 80. perc: Czene szögletét Marcsok az ötösről nagy­szerű mozdulattal a kapu bal oldalába fejelte. 1—1. Hazai akciók jegyében telt el az első játékrész, ám a vendégek határozott ■védelme, valamint a csatá­rok góliszonya megakadá­lyozta, hogy előnnyel térje­nek pihenőre az üvegesek. Szünet után a gyorsan ér­kezett találatot követően magabiztosan terelgette a labdát a bányászcsapat, több abszolút gólhelyzetet elhibázott, majd a nagy hajrát nyitó hazaiak kis szerencsével a győzelmet is megszerezhették volna. Jók: Marcsok, Zsély, Gyetvai. (Balás) A Férj cin ez—Tandari kettős második Osztrák győzelemmel ért véget Jugoszláviában a 11 onszág versenyzőit felvonul­tató 11. Satumus autósral- lye. A kettes szorzójú Euró- pa-bajnoki futamon a ma­gyar Ferjáncz Attila, Tandari János kettős végzett a má­sodik helyen. Végeredmény: 1. Franz Wittmann, Jorg Pattermann (osztrák, Lan­cia Delta) 2:23:48 ára. 2. Fer­jáncz Attila, Tandari János (magyar; Audi Quaittro) 4:52 perc hátrány. 3. Franz FiJmoser, Hans Mitterbauer (osztrák, Golf GTI) 7.01 perc hátrány. j i