Nógrád, 1987. november (43. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-09 / 264. szám

• C £££££££ NX ^ XXXXXXXXXXNNXxXXNXXXXNNXNXvXVSSXXXXXNNNNNXXN'XNNXXXXXXXN'NXXNXXXXNXXXNNNNX'iXXX'NxxXNXNNNXNX^XNXXN'V^^kiÄW^-.Xj^x^W^.X.'Ä.XXN.X-.vXN VB Természetesen, egészségesen Bizalmat szavaztak a fiatalok Kétezer résztvevő a tömegsportnapon Szombaton a megyeszék­hely kora délelőtti ünnepi csendjét az utcákat elözön­lő melegítés fiatalok ver­ték fel. A NOSZF tisztele­tére, valamint a KISZ KB „Természetesen, egészsége­sen" elnevezésű akciója ke­retében megrendezésre ke­rülő utcai futóversenyre igyekeztek. Szépen gyülekezett a me­zőny, pedig a dér olykor alaposan meg-megcsipked- te a résztvevők orra he­gyét, akik fázósan, nyakig felhúzott cipzárjuk alá bújva gyülekeztek a rajthe­lyeken. A kezdésre azon­ban már ki-kipislogott a nap is vékony felhőtakaró­ja alól. hogy röpke pillan­tást vessen a város vala­mennyi általános és közép­iskolája képviseletében fel­vonult mintegy kétezer fia­talra. akik serényen végez­ték bemelegítő mozdulatai­kat. várva a pontosan ki­lenckor elhangzó rajtjelre. A lányok a Csizmadia-tele­pi emlékfától indultak. A fiúk ennél hosszabb távot érdemeltek ki. a Tarján vendéglőtől igyekeztek mi­nél hamarabb beérni a Le­nin téren felállított célba. Hát ami azt illeti, talán túlságosan is egyszerre si­került, hisz mindkét irány­ból szinte egyszerre érkez­tek be a leggyorsabbak, és bizony hirtelen nagy tumul­tus, kavarodás támadt. Las­san azonban sikerült ren­det teremteni. Az ered­ményhirdetés közben már mindenki jóízűen kortoly- gatta az ajándékba kapott tejet. Lassan előkerültek a győz­tesek is. Kadlót Zoltán, az SKSE országos bajnok, vá­logatott hosszútávfutója elé­gedetten méregette a győ­zelemért dukáló sulvzó- készletet. — Jó érzés volt kicsit el­vegyülni a gyerekek között! Kár, hogy nem együtt in­dították a teljes mezőnyt, mert így kicsit szétszaka- dozottnak tűnt a verseny. Ennek ellenére régen nem volt részem ilyen hangula­tos, kellemes délelőtti ed­zésben. Ezt követően a résztve­vők megkoszorúzták a szov­jet hősi emlékművet, majd a rajtcédulák bekerültek egy nagy „kalapba”, és a leg­szerencsésebbek hazavihet­tek egyet-egyet a város gazdasági egységei által fel­ajánlott értékes ajándéktár­gyakból. A tömeg lassan szétszé­ledt, de a rendezvénysoro­zat még nem ért véget. A közlekedésbiztonsági tanács ügyességi versenyén bárki kipróbálhatta kerékpározó­tudományát az úttest kö­zepén, és közben nem kel­lett tartani a mama izga­tott megnyilvánulásaitól. Ezt követően filmvetítés, majd előadás színesítette a programot. A résztvevők felfrissülve és néhány fon­tos ismerettel gazdagodva térhettek haza. Volt miről mesélni a szülőknek, akik bizony elég kis S2ámban vétették észre magukat a jól sikerült tömegsportnapon... Győztesek: Felnőtt férfi­ak: Kadlót Zoltán (SKÜ), nők: Hegyi Judit (SKÜ). Középiskolás fiúk: Balázs Dénes (Bolyai), lányok: Si­mon Lilla (Madách). Álta­lános iskolások, felső-tago­zat, fiúk: Nemes Gábor (Ga­garin), lányok: Bállá Esz­ter (Petőfi), alsó tagozat, fiúk: Jeney Gyula (Petőfi), lányok: Szabó Kinga (Pe­tőfi). (balás) Nemzetközi teremlabdarúgó-torna Örömfoci, magas színvonalon A NOSZF tiszteletére a KISZ Nógrád Megyei Bizott­sága a megyei és városi if­júsági sportosztálya szerve­zésében az idén is megren­dezték az immár hagyomá­nyos nemzetközi teremlabda­rúgó-tornát- Három kategó­riában 15 csapat vette fel a küzdelmet a salgótarjáni vá­rosi sportcsarnok parkettjén. A kétszer 20 perces időtar­tamban lejátszott mérkőzése­ken a szép számú közönség mindent láthatott, amiért szeretni lehet a teremfocit. A gyors, lüktető iram, lát­ványos technikai megoldá­sok láttán gyakran hallat­szott hangos tetszésnyilvání­tás a nézőtérről. Szerencsére volt palánk, ami biztosította a játék folyamatosságát- Lát­hattunk igazi jégkorongos megoldásokat- Volt mandi­nerjáték, palánkhoz szorítás, élesen belőtt labdák. És per­sze a bodicsetek sem hiá­nyoztak ! Feltűnt a nagy lövőkedv. A szokásosnál nagyobb mé­retű kapuk csábítgatták a lendülő lábakat. A fél pá­lyáról eleresztett bombák után olykor szinte füstölt a labda. Az első két nap cso­portmérkőzésein hamar ki­rajzolódtak az erővonalak. Érződött, hogy a csehszlová­kok. keveset fognak labdába lőni, a fővárosból érkezett toliforgatók fölénye pedig néha szinte fájóvá vált. A vasárnapi helyosztókon igazi férfias csatákban dőlt el a torna végeredménye. A Ma­gyar Mezőgazdaság csapata megérdemelten vihette haza egy évre a rendezők által felajánlott díszes vándorser­leget. Eredmények, általános is­kolások : Petőfalvi—Petőfi 2 —10, Petőfalvi—Gagarin 12— 1. Petőfi—Gagarin (Gagarin csapata' nem állt ki). Vég­eredmény: 1. Petőfi 6, 2. Pe­tőfalvi 3, 3. Gagarin 0 pont- Középiskolások: Madách— Stromfeld 6—4, Építőipari— ISZI 3—2, ISZI—Stromfeld 7—7, Építőipari—Stromfeld 7—0, Madách—Építőipari 5 —2, ISZI—Madách 3-4- Vég­eredmény: 1. Építőipari 6, 2. Madách 6, 3. 211. Sz. ISZI 5, 4. Stromfeld 1 pont. Felnőt­tek, A csoport: NOTTÉV— Tlaciárne 17—2, Mezőgazda­ság—Debrecen 10—2, Mező- gazdaság—Tlaciárne 22—0, Debrecen—NOTTÉV 8—8, Debrecen—Tlaciárne 13—0, Mezőgazdaság—NOTTÉV 8— 3. Végeredmény: 1. Mező- gazdaság 9, 2. Debrecen 5, 3. NOTTÉV 3, 4. Tlaciárne 0 pont. B csoport: Videotéka— Főiskola 6—4, Balassagyar­mat—Vendéglátó 4—2, Balas­sagyarmat—Főiskola 4—3, Vendéglátó—Videotéka 6—4, Balassagyarmat—Videotéka 7—2, Főiskola—Vendéglátó 3—2- Végeredmény: 1. Ba­lassagyarmat 9, 2- Vendéglá­tó 3, 3. Főiskola 3, 4. Video­téka 3 pont. Helyosztók, 7. helvért: Videotéka—Tlaciár­ne 10—1, 5. helyért: NOTTÉV —Főiskola 6—5, 3. helyért: Debrecen—Vendéglátó 5—4. Döntő: Mezőgazdaság—Ba­lassagyarmat 4—2, (2—2),v.: Gáspár. G.: Fazekas (2), Vaj­da, Ancs, ill. Kovács J., Ko­vács S. — balás — Elutaztak a kubai sportvezetők Befejezte látogatását az a kubai sportvezető-küldött­ség, amely Conrado Martinez Corona, a Kubai Köztársa­ság Országos Sport-, Testne­velési és Rekreációs Intézete elnökének vezetésével tartóz­kodott Magyarországon. A vendégek kétoldalú megbeszélést folytattak De­ák Gábor államtitkárral, az ÁISH elnökével időszerű nemzetközi sportpolitikai és sportdiplomáciai kérdésekről, megismerkedtek magyaror­szági sportegyesületekkel, s ellátogattak Heves megyé­be, ahol többek között a Do­bó István nemzetközi ököl­vívótorna döntőit is megte­kintették­Labdarúgó NB II. Szívmelengető játék a csípős hidegben SBTC—Kecskemét 3-0 (1-0) Salgótarján, 1000 néző, v.: Divinyi (Lója, Mester). SBTC: László — Mákos, Fényes, Zimonyi, Babcsán — Kovács, Veres, Lipták — Sváb, Skoda, Kiss- Edző: Toldi Miklós. KSC: Erdei — Hoffmeister, Somogyi, Babis, Szabó — Kiss F., Do'monics, Czéh, Rácz — Freppán, Tóth. Edző:Szent- mihályi Antal. Csere: Tóth helyett Fórizs a 67., Freppán helyett Övá­ri a 72., Skoda helyett Ju­hász a 78. percben. Gólszerző: Lipták a 21., Kovács a 49., Kiss Gy. a 62. percben. Sárga lap: Czéh az 56., Zimonyi a 60. percben. Szögletarány: 5—2 (3—1) az SBTC javára. Az első 20 perc játéka nem igazán tudta felmele­gíteni a fenyvesekkel öve­zett lelátón, fázósan dider­gő kisszámú közönséget. A játékosok, főleg a mezőny­ben szorgoskodtak, sok hi­bával. A hazaiak kaptak előbb lábra, s az első va­lamirevaló támadásuk gólt eredményezett. A 21. percet mutatta az óra mutatója, amikor Skoda ment el a jobb oldalon, visszagurított labdáját Lipták éppen lőni akarta, de Babis akasztotta. A 20 méteres szabadrúgást a sértett lőtte kapura, amely egy védő közreműködésével a kapu bal sarkába vágó­dott. 1—0. A gólt követően Sváb alakítása kapott tapsot. Ve­res szögletét kapásból tűz­te rá, Erdei a gólvonalon védett. A vezetés láthatóan meg­nyugtatta a hazaiakat, pon­tosan adogatva, sok moz­gással szőtték támadásaikat, sokszor hozták zavarba a vendégek védelmét- A fél­idő hátralevő részében Kiss kétszer, majd Babcsán nö­velhette volna az előnyt, a jól záró vendégvédők azon­ban rendre felszabadítottak. Szünet után is nagy len­dülettel kezdett a Bányász. A 49. percben Svábot akasz­tották 25 méterre a vendé­gek kapujától. A szabadrú­gást most Kovács lőtte a sorfal fölött a kapu bal felső sarkába. (Erdeinek esélye sem volt a gólhárí­tásra.) 2—0. Két perccel később Ve­res 10 méteres lövése akadt el a tömörülő védőkben. A 62. percben növelte előnyét a Bányász. Veres—Sváb ve­zetett látványos akciót, a tarjáni jobbszélső belőtt lab­dáját a berobbanó Kiss Gv. 10 méterről lőtte a jobb alsó sarokba- 3—0. Gyakran csattant fel a nézők vas­tapsa. Látványosan, korsze­rűen, jól játszott a hazai gárda. A 70. percben Sváb növelhette volna az előnyt, de Skoda alapvonalról visz­HB III. Mátra-csoport: Csak a Kerámia... Nagybátonyi Bányász— Hatvan 0—4 (0—0) Bátonyterenye, 300 néző, v.: Vad. Nagybátony: Re- viczki — Bertók, Orosz (Gyetvai), B. Kovács, Mi- haikó — Gáspár, Szabó II., Berindán — Kiss, Utassy, Bodor, (Petykó). Edző: Kiss János. 60. p.: Gömöri lefejelte a labdát és Oláh az ötösről a hálóba lőtt. 0—1. 70. p.: Kiss hosszú kirú­gását elvétették a bátonyi védők, és Gömöri a rosszul kifutó Reviczki felett a hálóba lőtt. 0—2. 78. p.: Oláh az egész ha­zai védelmet kicselezve szerzett újabb gólt. 0—3. 88. p.: Oláh 20 m-es sza­badrúgása a jobb oldali ka­pufáról pattant a hálóba. 0—4. Alacsony színvonalú első félidő után a második já­tékrészben a Hatvan még ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzte le a szétesően játszó hazaiakat. szagurított labdáját 7 mé­terről az égbe lőtte. Tíz perccel később Veres hú­zott el az alapvonalig, be­ívelését Erdei látványos ve­tődéssel húzta le Kovács fejéről. Majd Zimonyi rö­vid hazaadása borzolta a kedélyeket. Rácz rácsapott a labdára, ám László köny- nyedén mentett. A befeje­ző percek is az SBTC is­kolajátékával teltek. Az első 20 perc tapoga- tódzó játék után, az SBTC talált előbb magára. For­más, korszerű játékot pro­dukálva leiskolázta az el­múlt Sprdulóban féltucat gólt lövő kecskeméti ven­dégcsapatot. Győzelme egy percig nem volt kérdéses. A mérkőzés végén a közön­ség vastapsa kísérte öl­tözőbe a fekete-fehér lab­darúgókat, akik ezen a dél­utánon szívefmelengető me­leget hoztak a nézőtéren di­dergő SBTC-szurkolóknak. Jók: Lipták (a mezőny legjobbja) Zimonyi, Bab­csán, Kovács, Veres, Sváb, ill. Babis, Domonics­Toldi Miklós: — Ünnepi hangulat, korrekt játékve­zetés és magabiztos győze­lem. . . Szentmihályi Antal: — Gratulálok a Salgótarján­nak, amely teljesen megér­demelt, egyértelmű győzel­met aratott. Pilinyl László Balassagyarmati HVSE— Romhányi Kerámia 0—1 (0—1) Balassagyarmat, 800 né­ző, v.: Kálmán. Bgy. HVSE: Nagy — Bendik, Földvári, Kaliczka, Szalánszki, — Szűcs, Tréznik (Zsidai), Szedlák (Stark) — Szalai, Vanda, Szőczei. Edő: Vi­domusz Tibor, 38. p.: A lesre játszó ha­zaiak közül Hodur kilépett, és a kifutó Nagy fölött a hálóba emelt 0—1. Az első húsz percben el- dönthette volna a Balassa­gyarmat a mérkőzést, 4—5 ziccert hibáztak játékosai. Mint az általában lenni- szokott a helyzetkihagyás megbosszulta magát, s mint derült égből a villámcsapás }ött a vendégek gólja, ösz- szességében a görcsös aka­rással játszó, végig támadó Ipolv-partiak ellen megér­demelten nyert az okosan és jól futballozó Kerámia. Jók: Kaliczka, Szűcs, ill. Pingiczer, Varga, Hodúr. Be- ra, Gál. Mád—Salgótarjáni Sík­üveggyár 5—2 (2—1) Mád, 1500 néző, v.: Os- váth. Síküveggyár: Kon- csik — Zsélyi, Tarcsányi, Gyetvai, Rigó (Marcsok), Balga, Tóth (Czene), Garai, Tolnai, Munkácsi, Dudás. Edző: Kiss László. 5. perc: Szatmári labdá­ját Szoták a bal felső sa­rokba továbbította. 1—•9. 22. perc: Leskók lövése kipattant, Nagy másodszor­ra nem hibázott. 2—0. 23. perc: Az elalvó védők közül Tolnai volt eredmé­nyes. 2—1. 52. perc: Kavarodás után Balga egyenlített. 2—2. 78. perc: Szoták átadását Szabó a jobb felső sarok­ba helyezte. 3—2. 81. perc: Szabó elfutott a bal oldalon, beadását Nagy lőtte a kapuba. 4—2. 89. pare: Leskó szögle­tét Ólán I. lőtte a bal sa­rokba. 5—2. A hazaiak végig fölény­ben játszottak, ilyen arány­ban is megérdemelten nyer­tek. Jók: Tarcsányi, Bal­ga, Garai, Dudás. (kolodxey) Labdarúgó NB I.: Haladás— PMSC 4—1, Békéscsaba— DMVSC 1—1, Vasas—Rába ETO 0—1, Kaposvár—Bp. Honvéd 0—2, Videoton—Ü. Dózsa 1—1, Vác—MTK-VM 0—1, Ferencvá­ros—Siófok 1—0, Tatabánya— ZTE 0—0. 13. Nagybátony 13 2 5 6 11-18 • 14. H. P. J. SE 13 2 5 6 9-19 • 15. Heves 13 3 3 7 15-29 9 16. Sajóbábony 13 2 2 9 12-26 6 Megyei labdarúgó-bajnokság: ÖMTE—Mátranovók 1—0, Ka«* rancslapujtő—örhalom 3—2, Kisterenye—Palotás 2—1, Sző­nyi SE—Pásztó 2—1, Nézsa— 1. Bp. Honvéd 14 8 3 3 22-14 19 DVTK—Ganz-MÁVAG 5­-1, 18. Kazincb. 17 3 6 8 11-18 12 Bércéi 1—0, Nógrád Volán— 2. Ü. Dózsa 14 7 4 3 28-14 18 Nagykanizsa—Szeged 1­-1, 19. Szekszárd 17 4 4 9 12-27 12 Balassi SE 1—1, Ersekvadkert— 3. Rába ETO 14 7 4 3 20-15 18 Eger—Ajka 4— 2. 20. G.-MAVAG 17 4 2 11 17-31 10 SKSE 2—1, Salgó Oblös­-Szé­4. Haladás 14 5 7 2 21-14 17 Labdarúgó NB III. Mátra­csény 1—0. 5. Tatabánya 14 5 6 3 31-16 16 A bajnokság auasa: csoport: H. Köteles SE—Bor­Totó, 45. hét: 6. Pécs 14 5 5 4 16-13 15 1. Veszprém 17 11 2 4 23-11 24 sodi Bányász 0­—0, Sajóbábony— 1. Vasas—Rába ETO 0-1 2 7. Vác 14 4 6 4 15-11 14 2. Özd 17 6 8 3 24-17 20 Heves 2—0, Gyöngyös—Bélapát­2. Kaposvár—Bp. Honvéd 0-2 2 8. Ferencv. 14 4 6 4 19-17 14 3. Szolnok 17 8 4 5 28-23 20 falva 2—1, BVSC—Recsk 3—0, 3. Videoton—O. Dózsa 1-1 X 9. Vasas 14 5 4 5 21-22 14 4. Diósgyőr 17 9 2 6 26-24 20 Edelény—H. Papp J. SE 2—0. 4. Werden B.—1. FC Köln 2-1 1 10. MTK-VM 14 6 2 6 25-28 14 5. Szeged 17 7 5 5 26-15 19 A bajnokság állása: 5. Bayer L.—Hamb. SV 2-0 1 11. Zalaegerszeg 14 5 3 6 14-18 13 6. Dunaújv. 17 8 3 6 27-19 19 1. BVSC 13 9 2 2 32-15 20 6. St. Pauli—Blau-Weiss 90 1-0 1 12. Békéscsaba 14 3 6 5 12-24 12 7. Nyíregyh. 17 8 3 6 27-26 19 2. Mád 13 6 6 1 21- 7 18 7. Bielefeld—Osnabrück 0-0 X 13. Videoton 14 2 7 5 15-18 11 8. Csepel 17 8 2 7 27-23 18 3. Síküveg 13 7 3 3 32-21 17 8. Meppen—Saarbrücken 1-0 1 14. Siófok 14 4 3 7 16-20 11 9. Kecskemét 17 8 2 7 28-26 18 4. Hatvan 13 6 5 2 25-17 17 9. Como—Napoli 0-0 X 15. Debrecen 14 3 5 6 14-24 11 10. Komló 17 6 5 6 24-23 17 5. Edelény 13 6 4 3 26-15 16 10. Empoli—Roma 2-1 1 16. Kaposvár 14 2 3 9 13-34 7 11. Eger 17 5 7 5 27-28 17 6. Bélapátf. 13 6 2 5 26-25 14 11. Pisa—Juventus 1-2 2 Labdarúgó NB II.: Volán— 12. Bp. Volán 17 7 3 7 25-26 17 7. Gyöngyös 13 4 6 3 11-10 14 12. Piacenza—Padova 2-1 1 özd 2—2, Veszprém—Szekszárd 13. Salgótarján 17 4 6 6 23-21 16 8. H. Köteles 13 5 4 4 15-15 14 13. Modena—Lecce 0-0 X 2—0. Metripond­-III. kér. 14. Metripond 17 6 4 7 24-25 16 9. B. Bányász 13 4 5 4 14- 9 13 Pótmérkőzések: TTVE 2—0, Csepel 1—Kazincbar­15. Ajka 17 4 8 5 17-18 16 10. Romhány 13 4 5 4 18-23 13 14. Váci Izzó—MTK-VM 0-1 2 cika 4—0. Szolnok—-Nyíregyháza 16. III. k. TTVE : 17 3 9 5 18-24 15 11. Recsk 13 3 4 6 14-22 10 15. Hal. VSE—Pécsi MSC 4-1 1 2—4, Dunaújváros— Komló 3­-í. 17. Nagykanizsa 17 6 3 8 17-26 15 12. Bgy. HVSE 13 2 5 6 17-23 9 10. Békéscs.—Debrecen 1-1 X