Nógrád, 1987. november (43. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-30 / 282. szám

CDHDT ■V • k. onnoT brUH 1 * SPORT a**” *>. Bf f aoaaaaaaaiM^aM«««^ Sikeres családi tömegsportnap Igyekezz, mama! A hét végén nem pihen­tethette az egész heti meg­próbáltatásoktól sajgó „pőr­éikéit” a bátonyterenyei Kossuth Lajos Általános Is­kola tornaterme. Szomba­ton délelőtt ugyanis alapo­san végigugrálták minden négyzetcentiméterét azok a fiatalok és idősebbek, akik eljöttek a családi tömeg­sportnapra, hogy egészséges testmozgással töltsék el hét végi szabad idejüket. A Hazafias Népfront nagyközségi bizottsága, a körzeti úttörőelnökség, a Kossuth DSE, valamint az iskolai szülői munkaközös-? ség „Egészséges életmód — egészséges családok” jelszó­val lebonyolított rendezvé­nye telitalálatnak bizonyult. Erről tanúskodott a szép számmal megjelenő szülő és gyerek, tanár és diák, akik kihasználták az adódó lehe­tőséget, hogy kimozdulva otthoni „magányukból”, ki­csit közelebb kerüljenek egy­máshoz. A versenyre hat iskola küldte el tízfős csapatát. Játékos sorversenyeken, asztalitenisz-bajnokságon, vöröskeresztes próbákon és szellemi totóval lehetett gyarapítani a pontok szá­mát. Ezen a délelőttön a gye­rekek fokozott „nyomásá­nak” az anyukák sem tud­tak ellenállni. Sutba vágták a főzőkanalat és melegítőt öltöttek, hogy kicsit szaba­duljanak feles kilóiktól, ki­lépjenek konyhai magányuk­ból, a háztartási munka egy­hangúságából. Most az egy­szer a papák is elnézték a kis lazítást, hisz ezen a, na­pon ők is együtt szedték a Százakat kellett elsőse­gélyben részesíteni, 45 sze­mély pedig kórházi ápolási­ra szorult szombat este, a skóciai Edinburgh-ban, ami­kor a helyi első liga egyik mérkőzésén — a Celtic— Hiberian találkozón — va­laki szabályos gázbombát robbantott a város labdarú­gó-stadionjának nézőterén. „Enyém a vár!.. .* lábukat csemetéjükkel. Már­pedig igencsak kellett igye­kezniük, nehogy csorba es­sék a családfői tekintélyen, hisz a gyerekek a lelkes szurkolótábor biztatása kö­zepette, igencsak „felpapri­kázott” hangulatban igye­keztek megtréfálni a hét­köznapokon olykor szigorú szülőket. És ha néha besi­került egy kis ügyetlenke­dés, nem maradt el a kaca­gás, de ez most az egyszer nem sértett senkit. Nem is a klasszis teljesítmény volt a lényeg, hanem az, hogy mindenki felfrissülve, vidá­man töltse el a délelőttöt. Közben azért győzteseket is hirdettek. Az első helyen a homokterenyeiek végeztek, megelőzve a házigazdákat és a Nagybátonyból érkező ve­gyes csapatot. Jó esély van arra, hogy ez a hasznos kezdeményezés hagyománnyá válik, hisz már eldöntötték, hogy ta­vasszal Mátraterenyén foly­tatás következik. A rendőrség megállapította, hogy a szerkezet úgyneve­zett CS-gázt tartalmazott. Ez még a könnygáznál is maróbb vegyület, amely akár átmeneti vakságot is okozhat. A meccs hosszú időre félbeszakadt, miután a pánikba esett nézők ezrei elözönlötték a pályát; a tet­tes egyelőre ismeretlen. Eredmények, táblázatok Labdarúgó NB II.: Szek- szárd—Bp. Volán 0—1, III. kér. TTVE—Ózd 0—1, Ka­zincbarcika—Veszprém 2—1, Nyíregyháza—Metripond SE 0—0, Komló—Csepel 2—2, Kecskemét—Szolnok 7—5, Ganz-MÁVAG—Dunaújvá­ros 0—2, Ajka Diósgyőr 0—1, Eger­-Nagykanizsa 2—1. A bajnokság állása 1. Ózd 20 9 8 3 28-17 26 2. Veszprém 20 11 3 6 26-16 25 3. Diósgyőr 20 11 2 7 29-28 24 4. Szeged 20 9 5 6 32-18 23 5. Dunaújv. 20 10 3 7 32-21 23 6. Komló 20 8 6 6 32-26 22 7. Kecskemét 20 10 2 8 37-33 22 8. Szolnok^ 20 9 4 7 35-33 22 9. Nyíregyh. 20 9 4 7 30-28 22 10. Csepel 20 9 3 8 30-28 21 11. Bp. Volán 20 9 3 8 30-30 21 12. Eger 20 7 7 6 30-33 21 13. Salgótarján 20 6 6 8 25-24 18 14. Metripond 20 6 6 8 27-30 18 15. N.-kanizsa 20 7 4 9 22-28 18 16. Ajka 20 4 9 7 17-20 17 17. Kazincbarc. 20 5 7 8 16-21 17 18. III. k. TTVE 20 3 10 7 20-28 16 19. Ganz-MAV. 20 5 2 13 18-35 12 20. Szekszárd 20 4 4 12 15-34 12 NB III., Mátra-csoport: Borsodi B.­-Hatvan 1—1, Edelény—Gyöngyös 2-3, BVSC—Mád 4­-i, » Recsk— Heves 3—0. A bajnokság állása 1. BVSC 10 12 2 2 40­-16 26 2. Hatvan 16 6 7 3 40­-24 19 3. Síküveggy. 16 8 3 5 36­-26 19 4. Mád 16 6 7 3 22­-12 19 5. Edelény 16 7 4 5 32­-22 18 6. Köteles SE 16 6 6 4 19­-16 18 7. Bélapátf. 16 8 2 6 31­-29 18 8. Gyöngyös 16 5 7 4 14­-13 17 0. Romhány 16 5 6 5 20­■27 16 10. Recsk 16 5 5 6 23­■25 15 11. B. Bányász 16 4 6 6 15­-16 14 12. Bgy. HVSE 16 4 6 6 22­-26 14 13. Nagybát. 16 3 6 7 15­■20 12 14. Heves 16 4 4 8 16­■32 12 15. Papp J. SE 16 2 7 7 11­■22 11 16. Sajóbábony 16 3 2 11 14­-29 8 Megyei bajnokság: Palo­tás—Őrhalom 4—0, Salgó Öblös—Nógrád Volán 2—2, Szécsény—Nézsa 2—1, SKSE —Szőnyi SE 4—1, Balassi SE—Kisterenye 0—4, Bér­céi—Karancslapujtő 3—0, Pásztó—ÖMTE 0—2, Mát- ranovák—Érsekvadkert 2—3. Totóeredmények A totó 48. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. FC Homb.—Stuttgart 2-2 X 2. Schalke 04—Hamburg 1-0 1 3. Bielefeld—Aachen 0-0 X 4. Meppen—Offenbach 3-3 X 5. Oberhausen—Freiburg 5-0 1 6. Remscheid—Fortuna K. 2-0 1 7. Empoli—Milan 0-0 X 8. Internazionale—Napoli 1-1 X 9. Pescara—Torino 2-2 X 10. Pisa—Fiorentina 2-1 1 11. Sampdoria—Roma 0-0 X 12. Arezzo—Piacenza 3-1 1 13. Modena—Bologna . l-l X Pótmérkőzések: 14. Padova—Catanzaro 1-0 1 15. Sambenedet.—Barletta 0-0 X 16. Udinese—Atalanta 0-3 2 Sorokban A Világ Kupába számító gyorskorcsolyaverseny első napján az osztrák színekben versenyző Némethné Hunya- dy Emese 500 m-en a 18. (42.95 mp), 1500-on pedig a 6. (2:10.19 p) helyet szerez­te meg. ☆ A nemzetközi rövidpályás úszóverseny első napján va­lamennyi számban hazai si­kerek születtek. A külföldi­ek közül csupán Balajti Zoltán tudott dobogóra ke­rülni, a 200 m-es hátúszás­ban 2:01.32 perccel ezüst­érmet szerzett. Ebben a számban a győzelmet Balt- rusch (2:00,92 p) szerezte meg. ☆ A Szovjet Kupa íjászver­senyen Jelena Marfel 330 körös világcsúcsot ért el a 70 méteres távon. A koráb­bi rekordot honfitársnője, Natalja Butuzova (328 kör — 1979, Lódz) tartotta. Hol a* a labda? —fotó: Rigó— Futballhuliganizmus Labdarúgó NB II. Csípős volt a szegedi paprika Sieged SC-SBTC 2-1 (1—0) Szeged, 1500 néző, v.: Var­ga J. (Mester I., Horváth Gy.) Szeged: Leboniczky — Kántor, Bogdán, Szabó, dr. Tóth, — Takó, dr. Ko­vács, Takács — Hegyeshal­mi (Pillinger a 62. percben), Varga, Deák (Major a 87. p.). Edző: Pataki Tamás, SBTC: László — Mákos, Fé­nyes, Zimonyi, Babcsán — Kovács B. (Kajli a 73. p), Veres, Simon. Lipták — Sváb, Kiss Gy. Edző: Toldi Miklós. Az első hazai támadás máris veszélyt jelentett a salgótarjáni kapura, Deák bal oldali beadását azon­ban dr. Kovács közelről mellé lőtte. A 13. percben kavarodás támadt a vendé­gek kapuja előtt, de dr. Ko­vács a 11-es pontról a kimozduló László kapust találta el. Fél órának kel­lett eltelnie, hogy a Bányász eljusson a szegedi kapu kö­zelébe, de Lipták 18 mé­terről meglőtt labdáját Le­boniczky könnyedén véd­te. Négy perccel később Bogdán jól eltalált távoli lövését hárította nagy bravúrral László. A 37. percben már a kilencedik szögletét rúgta a Szeged. A jobb oldalról Takács ível­te be a labdát, Szabó ug­rott a legmagasabbra, s a földre pattantott fejese a vetődő László fölött a ka­pu jobb oldalában kötött ki. 1—0. A félidő utolsó percében Deák a salgótarjáni kapu előtt a labda mellé rúgott, majd az üresen álló Ta­kács meglepetésében gyat­ra lövést küldött László kapujára. A második félidőt Varga jól eltalált, jobb sarokra tartó lövése vezette be, de László bravúrral mentett. A harmadik tarjáni lövést a 62. percben jegyezhettük fel, de Veres irányzékával baj volt. A kiegyenlített me­zőnyjáték után felüdülés­nek számított Takó 20 mé­teres lövése, ‘amely a jobb kapufa tövénél zúgott el. A 66. percben ritka ese­mény zajlott le a pályán. Szabó fel akart szabadíta­ni a szegedi kaputól 14 mé­terre. A labda útjába azon­ban Veres reflexszerűen közbenyúlt, így a labda a kimozduló Leboniczky mö­gött a hálóba hullott. 1—1. Nem sokáig örülhettek azon­ban a vendégek az egyen­lítő gólnak, mert a 67. percben Varga faképnél hagyta a bal oldali salgó­tarjáni védelmet, az alap­vonal közeléből középre küldte a labdát, az 5-ösön álló Pillinger kihasználta László hibáját, s a jobb sa­rokba lőtt. 2—1. Tíz perc­cel később a szegedi gól­szerző tovább növelhette volna csapata előnyét, ugyanis már az 5-ösön be­lül járt, s csak Lászlóval állt szemben, de elügyet- lenkedte a labdát. Az utol­só említésre méltó esemény a 90. percben Major nagy lövése volt, de a labda célt tévesztett. Már az első percekben látszott,, hogy a Stécé a vé­dekezésre fordítja a fő fi­gyelmet, így átengedte a te­ret a szegedieknek. A Bá­nyász az ellentámadásokra operált, azonban ezek­ben a kísérletekben nem volt átütőerő. Kissé körül­ményesen szőtték szórvá­nyos támadásaikat. Végül a két salgótarjáni védel­mi hibáit kihasználó Sze­ged SC gólratörőbb játé­kával, megérdemelten nyert a jó iramú, de sok hibá­val tarkított mérkőzésen. Sárga lap: Mákos a 17. percben, Varga a 41. és Ve­res a 70. percben. Jók: Bogdán, Szabó, Ta­kó, ill. Mákos, Veres. Pataki Tamás: — Küzdel­mes mérkőzésen többnyi­re fölényben voltunk, úgy érzem megérdemelten nyer­tünk. Toldi Miklós: — Bár ki­kaptunk, korrekt játékveze­tés mellett, de csapatom Szegeden sem keltett csa­lódást. Süli József Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Sikert hozott a november végi „tavasz" Nagybátony—H. Papp J. SE 1—1 (1—1) Bátonyterenye, 250 néző, v.: Herbály. Nagybátony: Reviczki — Mihalkó, Ber­ták, Kóródi, Bodor — Sza­bó II., Gáspár, Berindán — Utassy, Szőke, Petykó. Ed­ző: Kiss János. 9. perc: Hanyecz lőtte be jobbról, a labdát, amelyet Sági 5 méterről fejelt kapu közepén a léc alá. 0—1. 10. perc: A gól utáni kö­zépkezdés első támadásából egyenlített a Bányász. Berin­dán 20 méterről célozta meg a kaput, amely az állva ma­radt vendégportás mellett a bal oldalon vágódott a há­lóba. 1—1. A két alsóházban szereplő csapat meglehetősen ala­csony színvonalú mérkőzé­sén csak a játékosok küz­deni akarása dicsérhető. Jók: Bertók, Bodor, Pety­kó. — pilinyi — Balassagyarmat— Bélapátfalva 2—1 (2—1) Balassagyarmat, 400 néző, V.: Czirba, Bgy. HVSE: Nagy — Paumann, Földvári, Kaliczka, Stark — Szűcs, Tréznik (Zsidai), Sági — Szalai, Vanda (Oláh), Szed- lák. Edző: Vidomusz Tibor. 10. perc: Paumann rövid hazaadását Derne elcsípte és az elfekvő Nagy hasa alatt a kapu közepébe talált. 0—1. 28. perc: Szalai jobboldali beadását Szűcs közelről a hálóba perdítette. 1—1. 38. perc: Szűcs- 18 méter­ről bombalövést küldött a bal alsó sarokba. 2—1. A hazai csapat sok hibá­val, kevés ötlettel szőtte tá­madásait, de a határtalan lelkesedés meghozta a győ­zelmet. Jók: Nagy, Kaliczka, Szűcs. — szilágyi — H. Köteles ,SE—Romhány 1-1 (1-1) Külső Váci út, 100 néző, v.: Tóth B. Romhány: Szu- nyogh — Sági, Pingiczer, Pincze, Varga Z. — Hodúr, Gáli (Varga S.), Bera, Ke­resztes — Tóth (Filiczki), Gál. Edző: Majnik János. 27. perc: A kilépő Ho- dúrt a kapus büntetőterüle­ten buktatta. A 11-est Sági biztosan értékesítette. 0—1. 37. perc: A védőkről le­pattanó labdát Gubán 6 mé­terről lőtte a hálóba. 1—1. A sokat támadó honvéd- csapat próbálkozásait bizto­san verte vissza a romhányi védelem. Jók: Szunyogh, Pingiczer, Varga Z. — kaliczka — Sajóbábony—Síküveggyár 1—2 (0—1) Sajóbábony, 700 néző, v.: Sipos. Síküveggyár:, Rédei — Zsély, Balga, Gyetvai, Ja- szik — Dóra (Tóth), Tolnai, Marcsok — Garai, Mohácsi (Szekula), Dudás. Edző: Kiss László. 15. perc: Garai a jobb­összekötő helyéről mintegy 8 méterről fejelt a hálóba. 0—1. 75. perc: Kapitány látvá- nos cselsorozottal görcsöt kötött a vendégvédőkre, majd nehéz szögből, élesen a kapuba vágta a labdát. 1—1. 89. perc: Garai jobb szél­ről belőtt labdáját a be­robbanó Tóth 8 méterről fejelte a bal felső sarokba. 1—2. Az üvegesek kitűnően al­kalmazott kontrájuknak kö­szönhetik a győzelmet. A •hazai sereghajtó együttes mezőnyfölényben játszott, de a legnagyobb helyzeteit is elpuskázta, vagy a Síküveg­gyár védelme határozottan szerelt. Jók: Rédei, Balga, Gyet­vai, Marcsok. — kolodzey — Síbörze a sport­csarnokban Közeleg a havas idény. Szombaton síbörzét rendez­tek a salgótarjáni várősi sportcsarnokban, ahol kü­lönböző téli sporteszköz leit áj gazdára. —fotó: rigó— V Hl HÍs