Nógrád, 1987. október (43. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-26 / 252. szám

SPORT X 4 Olimpiai ötpróba Futó zápor után népes futótábor Most már utólag beval­lom, majdnem hittem az esernyőmnek. Szombaton reggel, útban a tóstrandi pálya felé, a sűrűn szemer­kélő eső és a vészesen tor­nyosuló sötét felhők láttán vízpárti útitársam kaján vihogásba kezdett a hónom alatt: „Mit izgatod magad? Majd megírod, hogy rossz idő miatt elmaradt.” Szerencsére előzetes ag­godalmam nem igazolódott. Fél órával az indulás előtt már nagy tömeg melegített be. A kezdésre lassan el­állt az égi áldás, a rajt pil­lanatában már eszményi fu­tóidővel kedveskedett a meglehetősen változékony időjárás. A 434 résztvevő pontosan kilenckor nyakába szedte a lábát, hogy szintidőn belül teljesítse a háromféle táv — 21, 10 és 5 kilométer — valamelyikét. A legnagyobb tprneget most is az általá­nos iskolák adták. A Pető­fiből például 189-en érkez­tek. De az is kiderült, hogy a főiskolások nem szeretnek futni. Egyetlen hallgató sem indult. Bár az 5 kilométeresek szintideje 30 percben lett megállapítva, az első érke­zőre negyedórát sem kel­lett várni. És nem akar­tunk hinni a szemünknek. Egy alacsony, törékeny kis­lány érkezett a célba. A 14 éves Behán Anikó, a Csíz­j j Jauict un aiiaianos JSK.oia­ból jött. önkéntelenül adó­dott a kérdés: milyen érzés a sok nagy darab legény előtt célba érkezni? A csapzott, kipirult arcú mini amazon, csak ennyit tudott kilihegni: — Hááát... na­gyon örülök! Eközben lassan megjöttek a hosszabb távok vállalko­zói is. Közöttük igazi „pro­fik” is feltűntek. Oravecz Pál, az SKSE hosszútáv­futója örömmel újságolta, hogy három hónap óta elő­ször végre úgy érzi, nem fáj a lába... Az olimpiai ötpróba ren­dezvénysorozata kiállta az újabb próbát. A futószámon eddig nem látottan, sokan vettek részt. És úgy tűnik, a szervezőknek az elkövet­kezendő időben sem kell fájlalni a fejüket. A nagyok mellett egészen aprócska lurkók is feltűntek. Méret­ben mindenkit „alulmúlt” az ötéves Kollár Balázs, aki az oviban még valószínűleg nem a kormányprogram kapcsán hallott az egészsé­ges életmód fontosságáról... Lassan szétszéledt a tár­saság. A kellemes délelőtt után fáradtan, de jókedvű­en tértek haza, elfogyaszta­ni a most igazán megérde­melt ebédet. —balás— UEFA-selejtező Kevés előny, de előny Magyarország—Csehszlovákia 1—0 (0—0) Salgótarján, 500 néző, v: A. Suchanek (lengyel), part­jelzők: Varga, Kurmai. Magyarország: Vámos — Salacz, Wendler, Bekő, Csá- nyi — Halmi, Szabó A., Ben- cze — Jezseh, Gréczi, Kasik. Szövetségi edző: Ziegler Já­nos. Csehszlovákia: Glac — Trutz, Utrata, Fizel, Kukucs — Lerch, Benetka, Sulek — Talcsi, Lebduska, Dohnál. Szövetségi edző: Szokol Ra- domil. Csere: Jezseh helyett Sza­bó M. az 50., Sulek helyett Stefanke a 64., Benetka he­lyett Túrna a 73., Bencze he­lyett Szilveszter a 77. perc­ben. Gólszerző: Kasik az 55. percben. Szögletarány: 5—1 (2—1) Magyarország javára. Nagy iramban kezdtek a csapatok. A vizes, csúszós talajra gyakran méterekről dobálták be magukat, s így folyamatos játék alig ala­kult ki. Főleg a két 16-os között folyt a játék, amiben a csehek jártak az élen. Az első játékrészben lényegé­ben igazi gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakíta­ni ellenfele kapuja előtt. Szünet után Utrata 30 mé­teres szabadrúgásából veszé­lyeztettek a vendégek. Rö­viddel ezután Bekő előtt adó­dott lehetőség, de a jól vé­dő csehszlovák kapus mentett a magyar beállós elől. A 47. percben nagy ziccer maradt kihasználatlanul. Gréczi „fo­rintos” labdáját Jezseh pus­kázta el. Aztán az 55. perc a vezetést is meghozta a formás támadásokat vezető magyarok számára. Ekkor a labdát kapura vezető Bencze 25 méterről lövésre szánta el magát, s kísérlete a jobb oldali keresztlécen csattant. A visszapattanó bőrgolyót Kasik vágta 10 méterről a hálóba. 1—0. A 65. percben Benetka egyenlíthetett volna, de 5 méteres fejesét jó érzékkel védte a csepeli Vámos. Az ellentámadásnál Halmi, majd 7 perccel a befejezés előtt Kasik hagyott ki újabb lehe­tőséget. A két nemzet 16 éven alu­li válogatottja korát meg­hazudtoló iramban kezdte a játékot. Az esős, csúszós ta­laj nehezítette ugyan a fo­lyamatos játékot, de a lelátó kis számú közönsége egy-egy látványos akció során jól szórakozott. , Szünet után fokozta a tem­pót a magyar együttes. Tá­madást támadás után veze­tett, majd a gólt is bepré­selte északi szomszédaink kapujába. A további pró­bálkozásokat már nem kísér­te szerencse. Az egvgólos győzelem ke­vésnek tűnik ugyan, de a látottak alapján a magyar gárda technikailag jobb erőkből áll, s ez biztató a ta­vaszi visszavágó előtt. Jók: Vendler, Gréczi, Csá- nvi, Szabó A, Kasik, ill: Glach, Utrata, Lerch, Leb­duska. Suchanek lengyel játék­vezető végig kézben tartotta a mérkőzést, erélyes, jó sze­mű játékvezetőnek bizonyult. Ziegler János: — A várt­nak megfelelően, küzdelmes mérkőzésen nyertünk. A lá­tottak alapján győzelmünk­höz nem férhet kétség, ám a szerencsével hadilábon álltunk. Nagy csata várható a márciusi visszavágón, de bízom a továbbjutásban. Szokol Radimir:—Ezen a mérkőzésen jobban játszott a magyar együttes, győzel­me megérdemelt. Külön örü­lök, hogy a sportszerű mér­kőzésen szorossá tudtuk ten­ni az eredményt, így meg­maradt az esélyünk a jövő évi visszavágóra. — iliász — Labdarúgó NB II. Hosszú böjt után végre jóllaktunk SBTC—Nyíregyháza 4—1 (t—t) Salgótarján, 1000 néző, v.: Ádám, (Stamler, Ring). SBTC: László — Mákos, Fényes, Zimonyi, Babcsán, — Kovács, Veres, Lipták, — Sváb, Skoda, Kiss. Edző: Toldi Miklós. Nyíregyháza: Tóth — Szo- bonya, Szikszai, Boda, Csé" ke — Kalapos (Törő a 71. p.), Gere, Drobni, Buzsik — Csehi II., (Vonyigás a 60. p.), Váczi, Edző: Tóth János. Az első kapura lövés a 6. percben Gere nevéhez fű­ződik, de László magabiz­tosan hárított a jobb sarok elől. Ezután sokáig a me­zőnyben pattagott a labda. A 23. percben Zimonyi in­dítása tiszta helyzetben ta­lálta Skodát, de a középcsa­tár elhamarkodottan a ki­induló Tóth kezébe lőtt. Nagy volt a küzdelem, de mindkét csapat játékába sok hiba csúszott. A 34. perc meghozta a vendégcsapat ve" zető gólját. Váczi jobbról az alapvonal közeléből sza­badrúgást ívelt a kapu elé, és a legmagasabbra emel­kedő Gere fejéről a labda a jobb felső sarokba hullott 0—1. Nagyobb sebességre kap­csoltak a hazaiak és két ki­hagyott helyzet után a 40. percben megszületett az egyenlítés. Skoda 16 méte­res félmagas lövése egy vé­dő lábát is érintve a jobb sarokba vágódott. 1—1. A félidő utolsó eseménye­ként Zimonyi sárga lapot kapott. Szünet, után rögtön Kala­pos is „besárgult” Veres buktatása miatt. Támadott a hazai csapat, és az 56. percben megszerezte a ve­zetést. Veres ívelt be szög­letet a jobb oldalról és a nagyszerű ütemben érkező Zimonyi 8 méterről előre­vetődve a bal alsó sarok­ba fejelt. 2—1. Ezután csaknem egyenlí­tett a nyírségi gárda, de Váczi nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A 66. percben nö­velte előnyét az SBTC. Gyors támadás végén Má­kos középre gurította a lab­dát és az érkező Sváb 7 méterről a hálóba talált. 3—1. A 72. percben Váczi meg­sértette a partjelzőt, ezért kiállítás sorsára jutott. Há­rom perccel később Kovács kapott sárga lapot, miután a félpályán akasztotta Ge- rét, majd Boda 10 méteres lövése kerülte el László ka­pujának jobb felső sarkát. A nagy iram sok hibához vezetett. Rengeteg „tüskét” adtak egymásnak a játéko­sok, szinte félpercenként harsant a játékvezető sípja- Ennek következménye volt a sok sárga lap is. Az apró sérülések miatt hosszabbí­tott a mérkőzés dirigense. A 91. percben Gere 25 méte­res szabadrúgása szállt ka­pu fölé. Egy perccel később Kiss verekédte be magát az alapvonalig, visszagurí­tott labdáját azonban jól záró vendégvédelem a me­zőnybe vágta. A 93. percben ismét a tarjániak üdvöskéje volt a főszereplő. Egyedül tört kapura, Boda azonban 20 méterre Tóth kapujától felvágta. Jutalma sárga kártya lett. A szabadrúgást Veres okosan átmelte a sor­fal fölött, s a védők mögé belépő Sváb a kapuba emelte az SBTC negyedik gólját 4—1. Nagy iramú mérkőzést játszott a szebb napokat is megélt két NB Il-es csapat. Mindkét együttes óriási elánnal küzdött a pályán, de játékukba sok hiba csú­szott. Sok volt a pontatlan, átadás, és az apró szabály­talanság. Ennek volt kö­szönhető, hogy Ádám játék­vezető hat sárga, egy piros lappal büntette a renitens- kedőket. Az SBTC főleg szünet után akarati tényezőkben magasan ellenfele fölé nőtt, s ez vasárnap délután eredményességben is meg­mutatkozott. Jók: Zimonyi, Veres, Lipták, Kiss, Sváb, ill.: Szikszai, Gere, Buzsik. Toldi Miklós: — A sötét­ségből már valami fény dereng, s ez biztató az ősz hátralévő mérkőzéseire. Tóth János: — Gratulá­lok a Salgótarjánnak, még ilyen arányban is megérde­melten nyert. balás—pilinyi Labdarúgó NB III. Mátra-csoport \ Gyarmaton csak az edző változott... Nagybátony—Recsk 2—2 (1—0). Bátonyterenye, 300 néző, v: Luterán. Nagybátony: Reviczki — Bertók (B. Ko­vács), Orosz, Kóródi, Mi- halkó — Szabó II., Gáspár, Berindán (Hegedűs) — Kiss, Utasi, Szőke. Edző: Kiss Já­nos. 34. perc: Mihalkó jobbol­dali szabadrúgását Szőke a kapu közepébe fejelte. 1—0. 49. perc: Mihalkó rossz hazaadását Szabó elcsípte, és a kifutó Reviczki mellett a hálóba gurított. 1—1. 51. perc: Utasi jól fordult le a tizenhatoson belül, és a jobb felső sarokba lőtt. 2—L 55. perc: Csányi a késle­kedő védők mellett a kapu bal oldalába lőtt. 2—2. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a bányászok két­szer is megszerezték a veze­tést, de a vendégcsapat jól használta ki a védelem hi­báit. A hazaiak közül sen­ki sem dicsérhető. — veres — Balassagyarmat—Hatvan 2—3 (0—2) Balassagyarmat, 300 néző, v: Nagy G. Bgy. HVSE: Nagy — Paumann, Szűcs, Hegyi (Stark), Szalánszki — Földvári, Tréznik, Szedlák — Szalai, Vanda, Szőczei. Mb. edző: Vidomusz Tibor. 14. perc: Gömöri az egész hazai védelmet kicselezte és 14 méterről a hálóba gurí­tott. 0—1. 36. perc: Oláh a kapust ki­cselezve lőtt a hálóba. 0—2. 57. perc: Vanda visszafe­jelt labdáját az érkező Sző­czei az ötösről bevágta. 1—2. 66. perc: Oláh kilépett a lesre játszó védők közül és 12 méterről a bal sarokba bombázott. 1—3. 73. perc: Kapu előtti ka­varodás után Szőczei közel­ről lőtt a hálóba. 2—3. Az álmos hazai csapat egy órán keresztül csak lézengett a pályán. Ezután hiába kap­csoltak magasabb sebesség­fokozatra, egyenlíteni már nem maradt idő... Jók: Nagy, Paumann. — szilágyi — Bélapátfalva—St. Síküveg­gyár 0—4 (0—4). Bélapátfalva, 400 néző, v: Kálmán. Síküveg: Koncsik — Zsély, Czene, Gyetvai, Ja- szik — Balga, Tóth (Rigó), Dóra (Tolnai) — Garai, Mo­hácsi, Dudás. Edző: Kiss László. 7. perc: A védők elvétet­tek egy beadást, és Mohácsi nyugodtan lőhetett a hálóba. 0—1. 13. perc: Mohácsi lövése a kapufáról Dudás elé pat­tant, aki közelről a hálóba fejelt. 0—2. 19. perc: A hazai kapusról Dudáshoz került a labda, akinek átadását Garai a ka­pu közepébe helyezte. 0—3. 34. perc: A tétovázó védők között Tolnai nehéz szögből a jobb felső sarokba bombá­zott. 0—4. A vendégcsapat remek el­lentámadásokat vezetve, ha­mar eldöntötte a rangadó sorsát. Jók: Balga, Rigó, Tol­nai, Garai, Mohácsi, Dudás. Mád—Romhány 7—1 (4—1) Mád, 1200 néző. V., Bartus. Romhány: Bakó — Sági, Pingiczer, Pincze, Varga, Bucsek, Gáli, Bera, Keresz­tes, Hodur, Sebestyén. Ed­ző: Majnik János. 1. perc: Közvetlenül a kezdés után Leskó lőtt a hálóba. 1—0. 10. p.: Formás ellentá­madás végén Hodur a jobb alsó sarokba lőtt. 1—1. 12. p.: Szabó fejjel Nagy elé játszott, aki megszerez­te a vezetést. 2—1. 19. p.: Oláh 20 méteres szabadrúgása jobb felső sa­rokba vágódott. 3—1. 44. p.: Nagy a hosszú sa­rokba lőtt. 4—1. 71. p.: Nagy kicselezte az egész vendég védelmet, majd beadását Szabó értékesítet­te. 5—1. 80. p.: Nagy kiugrott a vé­dők közül és nem hibázott. 6—1. 89. p.: Oláh I. indította Leskót, aki a hálóba lőtt. 7—1. A hazai csapat helyen­ként sziporkázó támadó­játékot produkált. Jók: Varga, Hodur. Az NB II. Lapzártáig beérke­9. Kecskemét 15 7 2 6 22-21 16 A bajnokság állása: zett eredményei: Szolnok—III. 10. Ep. Volán 15 7 2 6 23-23 16 kér. TTVE 2—2, Dunaújváros— 11. Eger 15 4 7 4 22-21 15 1. BVSC 11 8 1 2 26-12 17 Kazincbarcika 1—1, Eger—Ganz­12. Nyiregyh. 15 6 3 6 21-23 15 2. Síküveg 11 6 3 2 28-16 15 MAVAG 1—0, Ajka—Szeged 13. Ajka 15 3 8 4 14-14 14 3. Mád 11 5 5 1 16- 5 15 1—1, Diósgyőr—Komlo 0—0. 14. Nagykanizsa 15 6 2 7 15-23 14 4. Edelény 11 5 4 2 24-14 14 15. Salgótarján 15 4 5 6 19-20 13 5. Bélapátí. 11 6 1 4 22-20 13 16. Metripond 15 5 3 7 22-25 13 6. Hatvan 11 4 5 2 17-16 13 Az NB 11. állása: 17. III. k. TTVE 15 2 9 4 15-21 13 7. Gyöngyös 11 3 6 2 9- 7 12 18. Szekszárd 15 4 3 8 12-25 11 8. Borsodi B. 11 4 3 4 14- 9 11 1. Szolnok 15 8 4 3 26-17 20 19. Kazincb. 15 2 6 7 9-14 10 9. H. Köteles 11 4 3 4 11-14 11 2. Veszprém 15 9 2 4 20-11 20 20. Ganz-M. 15 3 2 10 14-25 8 10. Recsk 11 3 4 4 13-15 10 3. Ózd 15 6 7 2 22-14 19 11. Rombány 11 2 5 4 16-23 9 4. Diósgyőr 15 8 2 5 19-17 18 NB III. Mátra-« csoport: Sa­12. Nagybátony ll 2 4 5 11-14 8 5. Dunaújv. 15 7 3 5 23-16 17 jobábony—B. Bányász 1­-0. 13. Bgy. HVSE 11 2 4 5 15-20 8 6. Szeged 15 6 4 5 20-13 16 Gyöngyös—H. Papp J. SE 0­-0. 14. H. Papp SE 11 2 4 5 9-17 8 7. Komló 15 6 4 5 22-19 16 Edelény—Heves 4­-0. BVSC— H. 15. Heves 11 3 2 6 13-26 8 8. Csepel 15 7 2 6 22-20 16 Köteles SE 3—0. 16. Sajóbábony 11 1 2 8 9-22 4