Nógrád, 1987. október (43. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-19 / 246. szám

SPORT •v SPORT & SPORT jf Hubertus lovaglás Szirákon S/irukon rendezték me« «mtattn a hagyományos SzénsavHubertus iova«!ási versenyt, melyen külföldi és magyar versenyzők indultak. A Uarmatliz.be» meg­rendezett lovasverseny az újonnan épített httszonnyole kilométeres palva» zajlott. Felvételeink a megnyitó utáni pillanatukat örökítették meg. ahol a neves volt öttu­sázok is részt vettek. —-Kittit Tibor képriportja—, ...... L abdarugó NB III. Mátra-csoport Nem sok babér termett St. Síküveggyár—BVSC 3—5 (2—0) Salgótarján, 800 néző, v.: Várkonyi. Síküveggyár: Ré­tiéi — Jaszik, Taresánvi. Gyetvai, Rigó — Dóra, Bal­ga, Marcsok — Garai, Mo­hácsi, Dudás. Edző: Kiss László. 13. perc: Dóra lövése visszapattant a felső lécről és a berobbanó Mohácsi közelről a hálóba talált. 1—0. 40. perc: Rigó tört előre a bal oldalon, majd jól ját­szott a középen kitörő Ga­rai elé, aki a bal alsó sa­rokba helyezett. 2—0. 50. perc: A hazai védők nem tudtak felszabadítani és Szántó az ötösről a ka­puba lőtt. 2—1. 63. perc: Gyors ellentá­madás végén Pekker 16 méterről a léc alá emelt. 2—2. 71. perc;. Selmeczi 30 mé­teres, jól eltalált lövése bombaként vágódott a jobb felső sarokba. 2—3. 82. perc: Dudás beadását Marcsok az ötösről a jobb alsó sarokba fejelte. 3—3. 84. perc: Egy beívelés az ötösön üresen találta Pek- kert, aki nem hibázott. 3—4. 88. pere: Selmeczi 25 mé­teres lövése megpattant Ré- dei előtt és a bal sarokba vágódott. 3—5. Az első félidőben jól ját­szó hazai csapat szünet után érthetetlenül elbi­zonytalanodott. A felbáto­rodott, gőzerővel támadó vasutasokat a törékeny üvegesvédelem nem tudta feltartóztatni, így a drá­mai fordulatokban bővel­kedő csoportrangadót a ha­tározottabb vendégcsapat megérdemelten nyerte. Jók: Garai. Dudás. (balás) Romhány—Gyöngyös 0—0 Romhány, 500 néző, v.: Czirba. Romhány: Bakó — Sági, Pingiczer, Józsa (Bu- csek) — Gáli (Fenyvesi), Pincze, Bera, Keresztes — Gál, Hodur, Sebestyén. Ed­ző: Majnik János. A keményen, sokszor durván védekező gyön­gyösiek ellen a Kerámia átütő erő nélkül támadott. Jók: Bera, Pingiczer, (kaliczka) B. Bányász— Balassagyarmat 2—0 (0—0) Sajószentpéter, 800 né­ző, v.: Bodó. Bgy. HVSE: Nagy — Stark, Kaliczka, Szalánszki, Földvári (Ma­gos), Hegyi, Szalai, Sági, Vanda, Szőczei (Szűcs), Szedlák. Edző: Fidler Jó­zsef. 62. perc: Kiss szögletét Kovács fejelte tovább Haj­dúhoz, aki 5 méterről ugyancsak fejjel küldte a labdát a hálóba. 1—0. 80. perc: Palej lefordult védőjéről és 10 méterről a jobb alsó sarokba helye­zett. 2—0. A küzdelmes, jó iramú, változatos mérkőzésen a hazaiak a szünet után gól- ratörőbben futballoztak és rászolgáltak a győzelemre. Átlagon felüli teljesítmény a vendégeknél nem akadt. (kolodzey) H. Köteles SE—Nagybátony 1—0 (0—0) Külső Váci út, 150 néző. V.: Zvolenszki. Nagybá­tony: Reviczki — Bertók, Orosz, Kórodi, Mihalkó — Szabó II., Berindán, Gás­pár, Hegedűs (Kiss) — Szőke, Utasi. Edző: Kiss János. 50. perc: Közvetett sza­badrúgást végezhetett el a hazai csapat 25 méterről. A legurított labdát Magyar a kapu közepébe lőtte. 1—0. 70. perc: A játékvezető a feleselő Berindánt kiállí­totta ! Egyenlő erők küzdelmé­ben, szerencsés góllal nyer­tek a hazaiak a helyzetei­ket elpuskázó bányászcsa­pat ellen. Jók: Orosz, Ber­tók, Mihalkó. (cséki) Labdarúgó NB II. 36 védelmek, tehetetlen csatárok Kazincbarcika—Salgótarján 0—0 Kazincbarcika, 1000 néző, v.: Mester. KVSE: Májer — Babus, Kerekes, Kondás, Buda, — Orlóczki, Balogh, Asszony (Bartuska, a 64. perc), Búza (Kalmár, a 74. p.) — Zsiga, Csipke. Edző: Balázs András. SBTC: László — Mákos, Fényes. Zimonyi, Kajli — Kovács. Simon, Liptai-: — Veres, Skoda (Sváb, a 67. p). Kiss (Juhász, a 73. p.). Edző: Toldi Miklós. A 9. percben Skoda jobb oldali beadását Kerekes csaknem saját kapujába fe­jelte. Alacsony volt az iram. és a színvonal sem elégítet" te ki a szurkolókat. A 18. percben Zsiga húzott el a jobb oldalon, beadását Fé­nyes saját kapuja fölött emelte szögletre. Két perc­cel később Kondás lövését védte László. A 23. percben majdnem gólt ért el a Salgótarján. Jobb oldali szöglet után Ko­vács 12 méterről lőtt, a léc alá tartó labdát Májer nagy bravúrral tolta . szögletre. A 32. percben Csipke 19 méter, ről lőtt fölé. A félidő hajrá­jában Budai rosszul adott hátra. Kiss lecsapott a lab­dára egyedül vezette kapura, de a lövése a vetődő Má- jerről a mezőnybe pattant. A 44. percben Kovács lövés­szerű beadását tolta szöglet­re a léc alól a barcikai ka­pus. A szünet után, a 48. perc­ben csaknem a tarjáni ka­puba került a labda. Csipke futott el a bal oldalon, be­adása a közbelépő Fényes lábáról a felső lécre, onnan pedig a mezőnybe pattant. Az 57. percben Csipke sza­badrúgása került az ötösön teljesen tisztán álló Kerekes­hez, aki egyből, magasan fölé durrantott. A másik ol­dalon Sváb húzott el, beadá­sáról azonban lekéstek a bel­sők. Ezt a 90 percet bizonyára igen gyorsan elfelejtik majd a szurkolók. Nincs rá jobb kifejezés: a két együttes rendkívül amatőr színvona­lon adta elő produkcióját. Elképzelést, tervszerűséget és ötletet egyik csapat játéká­ban sem lehetett felfedezni. Üldözték a labdát, de ha birtokba vették nem tudtak mit kezdeni vele. Az első félidőben, a vendégek előtt két gólhelyzet kínálkozott, ezeket azonban kihagyták. A barcikaiak még ezt sem mondhatták el: László kapus unatkozással töltötte az időt kapujában. A 90 perc azt igazolta, hogy nem véletlen a csapatok bajnoki helyezése. Egyik fél sem érdemelt vol­na győzelmet. Jók: Májer, Babus, Kere­kes, ill.: Mákos, Zimonyi és Kovács. Balázs András: — Idegen­ben jobban megy a játék. Idehaza viszont képtelenek vagyunk megfelelni szurko­lóink várakozásának. Leg­főbb gondunk a vészes gól­szegénység. Toldi Miklós: — 90 percig odaadóan, becsülete­sen küzdöttünk és rászolgál­tunk az egyik pont megszer­zésére. Doros László Szikora második lett A hét végén, Szikara Ist­ván, a Bgy. HVSE ökölvívó­ja az ausztriai Wiener Neus- tadtban nemzetközi tornán vett részt. AZ-erős mezőnyt felvonultató viadalon a +91 kg-osok súlycsoportjában be­került á döntőbe. Bár a harmadik menetben feladás­ra kényszerült osztrák ellen­felével szemben, a fiatal ver­senyző második helyezése sikerként könyvelhető el. Viselkedés Az edző is ember, akit olykor elragad az indulat. Ez történi a Síküveggyár—BVSC rangadón, mikor Both József, a fővárosiak szakvezetője —, aki mellesleg a nagyválogatott mellett is edzősködik — az első félidő derekán egy okkal, ok nélkül sérelmezett ítélet után becsmérlő hangnemben szidalmazta a játékvezető legközelebbi hozzátartozóit. Mi­után a sípmester „bölcsen” elengedte füle mellett a sér­téseket, a szakember haragja a méltatlankodó kpzönség felé fordult, és el kellett telni némi időnek, amíg valame­lyest lecsillapodott. Az edző is ember, de... Aki közszerepelést vállal, fele­lősséggel tartozik az általa képviselt közösség iránt. Ezért minden helyzetben tudnia kell magán uralkodni. Attól a szakvezetőtől pedig, aki röpke és feledtethető élvonalbeli múltja ellenére az a megtiszteltetés ért, hogy legjobb lab­darúgóink felkészülését segítheti — ennyit azért elvárunk! B. R. Az idei wimbledoni döntő ismétlése volt az ausztrál íedettpályás nyílt teniszbaj­nokság fináléja. Az ered­mény azonban erősen külön­bözött a júliusitól, mert ez­úttal a csehszlovák Ivan Lendl 6—4, 6—2, 6—4 arány­ban legyőzte az ausztrál Pat Casht. A 2 óra 28 perces mérkőzést 11 ezer néző fi­gyelte. s csalódottan vette tudomásul kedvence veresé­gét. A 22 éves Cash mentsé­gére szolgáljon, hogy az elő­döntőben a nyugatnémet Boris Becker elleni győztes SOROKBAN csatája szinte minden erejét felemésztette. ☆ Az osztrák labdarúgó-baj­nokság 16. fordulójának va­sárnapi mérkőzése: Austria Wien—Klagenfurt 2—1. Az első bécsi gólt Nyilasi Tibor lőtte a 16. percben. Élcsoport: 1. Rapid 29 pont, 2. Grazer AK 21, 3. FCS Tirol 20, 4. Austria Wien 19, ... 8. Vienna 15. A góllövőlistán Knaller (Admira Wacker) áll az élen 15 góllal, Nyilasi Tibor 9 góljával a 7—10. helye­zett. ☆ A nemzetközi ritmikus sportgimnasztikai versenyen, a mezőny három szerrel mu­tatott be gyakorlatokat. A magyar csapat élen végzett két nyugatnémet tartományi válogatott előtt. Az egyéni­ben Koch (TV Schmiden) és Ziegler (TV Schmiden) mö­gött Túrák Zsuzsa harmadik lett. . lail WMIKlVlSy 1 mMIMAiMI VÍV Labdarúgó NB I.: Ferencváros— Zalaegerszeg 1—3. Vác—Videoton 0—1. Békéscsaba—Tatabánya 0—5. Kaposvár—Ü. Dózsa 0—0. Hala­dás-Siófok 1—1. Vasas—MTK- VM 1—0. Rába ETO—Debrecen 2—1. Pécs—Bp. Honvéd 3—0. A bajnokság állása 1. U. Dózsa 2. Rába ETO 3. Tatabánya 4. Haladás 5. Pécsi MSC 6. Vasas 7. Bp. Honvéd 8. Zalaegerszeg 9. Siófok 10. Békéscsaba 11. Ferencváros 12. Váci Izzó 13. Debrecen 14. Videoton 15. MTK-VM 16. Kaposvár 10 6 3 1 10 6 3 1 10 5 3 2 3 7­4 4 4 4 10 10 10 10 10 10 3 10 2 10 2 10 1 10 2 10 1 10 2 10 1 3 22- 8 15 18-12 15 29-10 13 13- 7 13 12- 6 12 16-14 12 12-12 11 13-13 10 11-14 8- 15 11-13 9- 10 11- 19 7-14 12- 26 11-22 NB II.: Szeged—Bp. Volán 1— 1. Ganz-MÁVAG—Ajka 2—1. Kecskemét—Eger 1—1. Komló— Nagykanizsa 2—3. Nyíregyháza— Diósgyőr 3—0. III. kér. TTVE— Dunaújváros 0—3. Szekszárd— Szolnok 2—0. Özd—Csepel 7—5. Veszprém—Metripond 1—0. A labdarúgó NB II. állása 3. Veszprém 14 8 2 4 17-10 18 4. Diósgyőr 14 8 1 5 19-17 17 5. Dunaújvár. 14 7 2 5 22-15 16 6. Bp. Volán 14 7 2 5 22-20 16 7. Kecskemét 14 7 2 5 21-19 16 8. Szeged 14 6 3 5 19-12 15 9. Komló 14 6 3 5 22-19 15 10. Csepel 14 7 1 6 22-20 15 11. Nyíregyháza' 14 6 3 5 20-19 15 12. Eger 14 3 7 4 21-21 13 13. Ajka 14 3 7 4 13-13 13 14. Metripond 14 5 2 7 22-25 12 15. III. k. TTVE 14 2 8 4 13-19 12 16. Nagykanizsa 14 5 2 7 13-22 12 17. Salgótarján 14 3 5 6 15-19 11 18. Szekszárd 14 4 2 8 12-25 10 19. Kazincbarc. 14 2 5 7 8-13 9 20. Ganz-MAV. 14 3 2 9 14-24 8 NB III. Mátra-csoport: H. Papp J. SE—Bélapátfalva 3—1. Heves —Mád l—l. Hatvan—Edelény 2—0. Recsk—Sajóbábony 2—1. A bajnokság állása 1. Szolnok 2. Ózd 14 8 3 3 24-15 19 14 6 6 2 22-14 18 1. BVSC 2. Síküveggy. 3. Bélapátf. 4. Mád 5. Edelény 6. B. Bányász 7. Gyöngyös 8. Hatvan 9. H. Köt. SE 10. Romhány 11. Recsk 12. Bgy. HVSE 13. Heves 10 7 10 5 10 6 2 23­2 24­3 22- 1 9­12 15 16 13 16 13 4 13 14 12 8 11 7 11 14 11 14 11 16 9 13 9 •17 8 ■22 8 14. Nagybátony 10 2 3 5 9-12 7 15. H. P. J. SE 10 2 3 5 9-17 7 16. Sajóbábony 10 - 2 8 8-22 2 Megyei bajnokság: Palotás— N. Volán 1—l. örhalom—Nézsa 0—0, ÖMTE—Szőnyi SE 1—2. Karancslapujtő—Kisterenye 1—0. Ealassi SE—Szécsény 2—1. Bér­céi—Salgó öblös 0—0. Pásztó— Érsekvadkert 5—2. Mátranovák —SKSE 0—1. Totóeredmények A totó 42. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 3. Vasas-MTK-VM 1-0 1 2. Pécsi MSC—Bp. Honv. 3-0 1 3. Békéscsaba—Tatab. 0-5 2 4. E. Frankf.—1. FC K. 1-1 X 5. Mönchengladb.—Bremen 1-2 2 6. Hamburg—VfB Stuttg. 3-0 1 7. Stuttg. K.—St. Pauli 2-1 1 8. Darmst.—B.—Weiess 90 0-2 2 9. Wattensch.—Oberh. 2-2 X 10. Remscheid—Osnabr. 0-2 2 11. Parma—Messina 0-0 X 12. Lecce—Atalanta 1-1 X 13. Genoa—Bologna 0-1 2 Pótmérkőzések: 14. Kaposvár—Ü. Dózsa 0-0 X 15. Váci Izzó—Videoton 0-1 2 16. Haladás VSE—Siófok 1-1 X