Nógrád, 1987. szeptember (43. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-28 / 228. szám

CDHDT nnrtnT -C. orUn 1 j'.\XXXXXXXXXXN'^XXXXX\XXX\\XXVvXXXXXXXXX\XXXX''XXXX\XXX\XX\X\XXXXXXXX\XXXXXXXXXXXXXX\XXXXXXXXNy\XX\XX\'.^W^^P«.C'^.W^'.^#i^X'ó.'^..\X.:-X\',X'>X HL Erős mezőnyben hazai sikerek Kerekes sí Salgó Kupa Válogatotlak egymás között: Bcreczky Brigitta és Galbács Judit beszélget a rajt előtt Szombaton délelőtt a gyü­lekező sötét felhők, az el­eleredő eső ellenére, népes mezőny sorakozott fel a ko­hászati üzemek előtt, ahon­nan elindították az I. Salgó Kupa nemzetközi kerekessí- versenyt. A szakszövetség és a Sal­gótarjáni Petőfi DSE azzal a céllal hívta életre a ver­senyt, hogy legjobbjaik le­hetőséget kapjanak erős me­zőnyben felmérni, hol tarta­nak a felkészülésben. A pénzdíjas erőpróbán rajt­hoz állt szinte a tel ies ha­zai élmezőny. Az NSZK szí­neit három felnőtt váloga­tott kerettag, valamint az el­múlt évi .juniorbajnok kép­viselte. Mivel a rendezők az utolsó pillanatig bíztak az olaszok érkezésében — saj­nos hiába —, késéssel in­dult a program. Majdnem ti­zenegy óra volt. mikor elin­dult az első versenyző. Öt még száztizenegy társa kö­vette a vizes, csúszós asz­falton. A huszonegy felnőtt férfi­induló legördült egészen Jánosaknáig, majd onnan visszafordulva teljesítették harminc kilométeres távju­kat. A várakozásnak megfe­lelően, nyugatnémet sikei született. Az erős mezőny­ben a hazai színeket kép­viselő Horváth János a 7. Céczi Tibor a 8. helyet sze­rezte meg. A felnőtt női mezőnyben mindössze négyen indultak. Ök már Mátraszelénél for­dultak, mivel húsz kilomé­ter, volt az előírt távjuk. Az St. Petőfi DSE üdvöskéje, Bereczky Brigitta hazai kör­nyezetben is bizonyította: biztosan utasította maga mögé versenyzőtársait. Az utáripótláskorúak küz­delmei érdekesen alakultak. Számos tehetséges versenyzőt fedezhettünk fel az indulók között. Az összesített pontver­senyben végül — hét győ­zelmüknek köszönhetően — a vendéglátók bizonyultak legeredményesebbnek. Eredmények: Felnőtt nők: 1. Bereczky- Brigitta (St. Pe­tőfi DSE). 2. Bozsik Anna (BKV-Előré). 3. Fazekas Mó­nika (Vasas). Felnőtt férfiak: I. Riqhard Egger Jor ,<> (NSZK). 2. Lihi József (Papp J. SE). 3. Ed öcs Tamás (Papp J. SE). A pontverseny vég­eredménye: 1. St. Petőfi DSE. 2. Gyöngyösi VSC, 3. Bp. Honvéd. (balás) Lebó Dános atlétikai emlékverseny Országos csúcsok Balassa­gyarmaton Szombaton a balassagyar­mati nagyligeti sporttelepen került sor a Lebó János or­szágos versenyre. A szerve­zők — a Bgy. HVSE és a városi tanács MEISO — jó munkát végeztek, amit a versenyre érkezett sporto­lók nagy száma is bizonyí­tott. Tizenhat egyesület kö­zel 200 atlétája mérte ösz- sze tudását a kiírt számok­ban. Délelőtt, a gyaloglógálá­ra került sor. Izgalmas ver­senyt hozott az ifjúsági fi­úk és a felnőtt nők 10 ki­lométere. Az izgalmakra el­sősorban az adott okot, hogy mind két számban orszá­gos csúcskísérletet jelentet­tek be. Nos, a bejelentést kiváló teljesítmények kö­vettek, hisz' a komlói Kirsz.t Károly- valamint a debre­ceni Szebenszki Anikó meg­javították a korábbi rekor­dokat. Érdekesebb eredmények: Nők, felnőttek, 10 km-es gyaloglás: 1. Szebenszki (DUSE) 47 :53,00 új országos csúcs, régi: Hudi- né (Bp. Postás) 49:56. Férfi­ak, kalapácsvetés: 1. Gécsek (Haladás VSE) 75,56. Diszkosz­vetés: 1. Szegletes (Építők) 60,54, 2. Holló (Postás) 5», 16. Ifjúsági fiúk, 10 km-es gyalog­lás: 1. Kirszt (Komló) 42,44 új országos csúcs, régi Kovács (DVTK) 43:19,5. Vasárnap délelőtt, mintegy százötvenen álltak rajihoz, hogy teljesítsék az olimpiai ötpróba kerékpártúráját. A jelentke­zők 50, 25 és 15 kilométeres távokon bizonyíthatták felké­szültségüket. Felvételünk a készülődés pillanatait örökítette meg. — fotó: bábéi — Asztalitenisz NB I. Biztos hazai Nagybátony—Üt-Vasút 15—10 Bátonyterenye. 50 néző, v: Bodó, Almási, Vankó. Győz­tek: Makiári. Salamon 4—4, Frei, Rubi 3—3, Ivanics 1, ill. Csarnai 5, Lakatos 3, Chi- kány, Lehoczki 1—1. Edzők: Kövendi József és Bállá Ferenc. A hazai csapat összeállí­győzelem tásának érdekessége, hogy Frank László gyenge formá­ja miatt kimaradt. Helyet­te Frei lépett asztalhoz. A vendéglátók nem bíztak semmit a véletlenre, kezdet­től fogva magabiztosan ját­szottak. A fővárosiak közül csak ketten — Lakatos és Csarnai — tudták tartani a lépést. És ez döntőnek bizo­nyult. Papanitz bronzérmes! Szöulban zajlik a sport­lövők előolimpiája, amely egyúttal a Világ Kupa utolsó diadala. Szombaton a szabadpisztoly-kategóri- ában lépett lőállásba a salgótarjáni Papanitz Zol­tán. Magabiztos, nyugodt versenyzéssel 567 kört ért el, s mindössze egyetlen ponttal szorult a harmadik helyre. Labdarúgó NB I.: Ü. Dózsa— Rába ETO 3—1. Tatabánya- Vasas 0—0. Videoton—Haladás 2—4, Vác—Békéscsaba 1—1, MTK-VM-Bp. Honvéd 4—3. Sió­fok—Pécs 1—1. Zalaegerszeg— Debrecen 2—2, Ferencváros— Kaposvár 3—0. A bajnokság állása 1. U. Dózsa 7 5 1 1 17- 5 11 2. Haladás 7 3 4­11- 5 10 3. Vasas 7 3 4­12- 8 10 4. Rába ETO 7 4 2 1 12- 9 10 5. Tatabánya 7 3 2 2 19- 9 8 6. Bp. Honvéd 7 3 2 2 11- 9 8 7. ZTE 7 3 2 2 10- 9 8 8. Pécs 7 2 3 2 5- 5 7 9. Békéscsaba 7 2 3 2 7- 9 7 10. FTC 7 2 2 3 8- 8 6 11. Siófok 7 2 2 3 9-11 6 12. Debrecen 7 2 2 3 9-16 6 13. Vác 7­5 2 6- 8 5 14. MTK-VM 7 2 1 4 10-20 5 15. Videoton 7­3 4 5-11 3 16. Kaposvár £ 7­2 5 8-17 2 Labdarúgó NB II.: Kecske­mét—Bp. Volán 5­-1, Komló — Ganz-MAVAG 1—0, Nyíregyhá­za-Szeged 0—2, Kazincbarcika— Eredmények, táblázatok Ajka 0—0. III. kér. TTVE—Eger 18. G.-MAVAG 10 2 2 6 10-12 6 0—0. Szekszárd—-Nagykanizsa 19. Kazincb. 10 2 2 6 5- 9 6 1—2, Ózd—Diósgyőr 0 i— 0, Metri­20. Szekszárd 10 2 2 6 8-18 6 pond—Dunaújváros : 3­-1. , Csepel— Labdarúgó NB III.. Málra­Szolnok 1—1. csoport: Bélapátfalva— ■Hatvan 5—1, Mád—Recsk 2 —1, Gyön­A bajnokság állása gyös—B. Bányász 1 —o, Edelény 1. Szolnok KJ 7 2 1 21-11 16 —H. Köteles SE 5­-0. BVSC — 2. Komló 10 6 2 2 19-11 14 Sajóbábony 2—0. 3. Csepel 10 6 1 3 14- 9 13 A bajnokság állása 4. Veszprém 10 5 2 3 12- 8 12 1. Bélapátfalva 7 5 1 1 18- 9 11 5. Ózd 10 4 4 2 11- 7 12 2. Síküveggyár 7 4 2 1 17-10 10 6. Szeged 10 5 1 4 10- 8 11 3. BVSC 7 5 ­2 16- 9 10 7. III. k. TTVE 10 2 7 1 10- 9 11 4. Edelény 7 3 3 1 17-10 9 8. Diósgyőr 10 5 1 4 11-12 11 5. Borsodi B. 7 3 3 1 12- 5 9 9. Bp. Volán 10 5 1 4 11-13 11 6. Mád 7 3 3 1 5- 2 9 10. Metripond 10 4 2 4 18-15 10 7. Romhány 7 2 3 2 12-12 7 11. Kecskemét 10 5­5 15-15 10 8. Gyöngyös 7 2 3 2 5- 6 7 12. Salgótarján 10 3 3 4 13-13 9 9. Hatvan 7 2 3 2 10-12 7 13. Ajka 10 2 5 3 9- 9 9 10. Recsk 7 2 2 3 6- 8 6 14. Eger 10 2 5 3 15-16 9 11. H. Köt. SE 7 2 2 3 5-11 6 15. Dunaújváros 10 4 1 5 13-14 9 12. Nagybátony 7 1 3 3 8- 9 5 16. Nyíregyháza 10 3 2 5 12-17 8 13. Bgy. HVSE 7 1 3 3 10-13 5 17. Nagykanizsa 10 3 1 6 6-17 7 14. Hevesi SE 7 2 1 4 10-18 5 Megszakadt egy hagyomány Vesíprémi SE — SBTC t — 0 (0 — 0) Veszprém, 800 néző, v.: Vankó. Veszprém: Palla — Bel­ső, Baranyi, Csik, Sánta — Csornai, Ónhausz, Kelemen, — Rugovics, Gáspár, (Mixtai), Bognár. Edző: Glá- zer Róbert. SBTC: Hiesz — Mákos, Fényes, Zimonyi, Kajli — Veres, Juhász, Simon (Lip- ták) — Sváb, Verebélyi, Kiss Gy. (Kovács). Edző: Toldi Miklós. Nagy iramban kezdett a két csapat a viharos szél­ben. esőben játszott mér­kőzésen. A veszprémiek nyomban szögletet értek el, a másik oldalon viszont Ve­rebélyi nagy lövését Palla védte. A 6. percben Kajli összefejelés után ápolásra szorult. A 14. percben On- hausz hazaadását Palla a csúszós talajon nem érte el. A tarjániak ekkor lőhették első szögletüket. Hullámzó volt a játék, a hazai támadók a magas tar­jám védőkkel szemben nem tudtak kibontakozni. Kele­men távoli lövését tette ár­talmatlanná Hiesz. A 27. percben Rugovicsot kecseg­tető helyzetben föllökték. A 18 méteres szabadrúgást há­rította a tarjáni védelem. Verebélyi szabadrúgása után Veres célozta meg a hazai­ak kapuját, a kimozduló Palla mögött Kelemen azonban a gólvonalról ki­vágta a labdát. Sok izgal­mas jelenet adódott a pá­lyán. A 32. percben Bognár a bal oldalon három védőt is kicselezett, majd Hiesszel szemben állva, az ötösről a léc fölé emelt. Alig egy perc múlva az újabb veszprémi támadásnál Hiesz az egyik védővel összefutott, mind­ketten a földre estek, Bog­nár ismét a kapu fölé emelte a labdát. A félidő utolsó eseményeként Cso­rnai fejese szállt a léc fölé. Fordulás után folytatódott a nagy iramú, kemény csa­ta. Széllel szemben is szin­te állandóan a hazaiak ro­hamoztak. Mégis a 49. perc­ben gyors ellentámadás vé­gén Paliénak kellett ök­löznie Verebélyi nagy erejű lövését. A többet támadó veszprémi csatárokkal szem­ben remekül helytállt a tarjáni védelem. A 60. percben Rugovics fordulás­ból lőtt a kapu fölé. A hazai nyomás a 68. percben érett góllá, a veszp­rémiek a tarjániak elleni 9. NB 11-es mérkőzésükön elő­ször találtak a Stécé kapu­jába! Kelemen iramodott meg a középpályán, átadott lab­dáját Csornai lőtte kapura, ezt a védők még mentették, majd Rugovics 12 méterről nagy erővel, védhetetlenül lőtt a hálóba. 1—0. A gól után kiegyenlítetté vált a küzdelem, bár to­vábbra is a veszprémiek voltak a kezdeményezőbbek. Az utolsó 10 percben min­den erőt a támadásra pró­báltak összpontosítani a tarjániak, de a veszprémi védelmet nem tudták za­varba hozni. Izgalmas já­tékkal ért véget a mérkő­zés. A befejezés előtt Rugo­vics csúszott el az ötösön jó helyzetben. A rossz időben mindvégig nagy iramú, küzdelmes, jó" mérkőzést vívott a két csa­pat. A több helyzetet terem­tő veszprémiek rászolgáltak a győzelemre, helyzeteik alapján akár nagyobb arány­ban is nyerhettek volna! Hosszú ideig úgy tűnt, hogy a Salgótarján elsősorban a döntetlenre törekszik, hi­szen Kelemen gólvonalról mentett labdáját leszámítva, alig közelítették meg a veszprémi kaput. Tulajdon- képpen csak 1—0-ás hazai vezetés után váltottak át tá­madóbb szellemű játékra. Ez azonban már késő volt, mert a veszprémi védelerh egy pillanatra sem ingott meg. Jók: Baranyi. Sánta. Csik, Onhausz. Kelemen, ill. Hiesz, Fényes, Kajli, Vere­bélyi. Flaskár István Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Gyarmati siker a megyei rangadón St. Síküveggyár— Hevesi SE 6—1 (3—0) Salgótarján, Sugár út, 300 néző. V.: Kálmán. St. Síküveggyár: Rédei — Jaszik, Verbói (Tóth Z.), Gyetvai, Rigó — Dóra' Bal­ga, Marcsok (Tolnai) — Garai, Mohácsi, Dudás T. Edző: Kiss László. 27. perc: Dóra jobb oldal­ról a kapu elé csavarta a labdát, és a magasra felug­ró Mohácsi a kapust meg­előzve 6 méterről a léc aló fejelt. 1—0. 33. perc: Dóra, jó labdá­val ugratta ki Garait, aki a jobbösszekötő helyéről, 8 méterről íélmagasan, a rövid­sarokba vágta a labdát. 2—0. 35. perc: Jaszik jobb ol­dali beadásánál, a védők megfeledkeztek Dudás T.- ról, és a balszélső közvet­len közelről a jobb sarokba fejelt. 3—0. 51. perc: Sas vári lövése visszapattant a kapufáról, és az érkező Dudás S. a jobb sarokba lőtt. 3—1. 61. perc: Tóth Z. jobb ol­dali beadását Mohácsi az 15. H. P. J. SE 7 1 2 4 6-13 4 16. Sajóbábony 7 - 2 5 5-15 2 Megyei labdarúgó-bajnoksag. Szőnyi SE—Mátranovák 0—2, Nézsa—Kisterenye 2—1, Nógrád Volán—Karancslapujtö 1—1, £r- sekvadkert—OMTE 3—0, Salgó öblös—Örhalom 2—1, Szécsény— Palotás 3—1. SKSE—Pásztó 2—1. Balassi SE—Bércéi 0—2. TOTÓ 1. MTK-VM-Bp. Honvéd 4-3 1 2. Váci Izzó—Békéscsaba 1-1 x 3. Siófok—Pécsi MSC 1-1 x 4. Schalke 04—Bayern M. 1-4 2 5. E. Frankfurt—Nürnberg 3-1 1 6. B. Möncheng].—Hamburg 8-2 1 7. Bayreuth—Aachen 2-3 2 8. Ulm—Düsseldorf 0-3 2 9. Ascoli—Torino 3-0 1 10. Avellino—Roma 2-3 2 11. Pisa—Napoli 1-0 1 12. Arezzo—Triestina 0-0 x 13. Parma—Genoa 0-0 x + 1 Cesena—Milan 0-0 x Így indult a gólszüret: Mo­hácsi egy emelettel a védők felett. ötösről, a kapu jobb olda­lába bólintotta. 4—1. 70. perc: Ismét Tóth Z. lőtte középre a labdát. Ga­rai résen volt és 10 méter­ről a bal alsó sarokba fe­jelt. 5—1. 82. perc: Tóth Z. látvá­nyos szöktetésével Garai elhúzott a jobb oldalon, be- gurítását Mohácsi a jobb al­só sarokba helyezte. 6—1. A hazai csapat jól hasz­nálta ki technikai fölényét; könnyed, helyenként tetsze­tős játékkal ilyen ahányban is megérdemelten nyert. Jók: Garai (a mezőny legjobbja). Mohácsi, Tóth Z., Dudás, Rigó. — balás — H. Papp J. SE—Romhány 2—2 (1—1) Miskolc, 400 néző. V.: Molnár. Romhány: Szunyogh — Sági J., Pingiczer, Filiczki. Józsa — Pincze, Varga (Fenyvesi), Bera, Keresztes (Bucsek) — Hodur, Gál. Edző: Majnik János. 5. perc: Kapu előtti ka­varodás után, Sági L. tizen­egy méterről laposan a kapu közepébe lőtt. 1—0. 29. perc: Egv beívelt lab­dára a hazai kapus későn mozdult, és azt a szemfüles Hodur közelről a kapuba juttatta. 1—1. 60. perc: A honvéd­védők késlekedtek a felsza­badítással és Gál tizenegy méterről a jobb sarokba helyezett. 1—2. 63. perc: Hanyecz jó lab­dával indította Deszatnikot, aki beállította a végered­ményt. 2—2. A vendégek jól használ­ták ki a hazai védelem megingásait, megérdemel­ten vitték haza az egyik pontot. Jók: Pingiczer, Be­ra, Hodur, Gál. — kolodzey — Balassagyarmat— Nagybátony 3—1 (1—0) Balassagyarmat, 200 néző, V.: Pillér. Bgy. HVSE: Nagy — Pau- mann, Szűcs, Kaliczka. Szalánszki — Sági (Földvá­ri), Tréznik, Szőczei — Szalai, Kovács, Szedlák (Zsidai). Edző: Fidler Jó­zsef. Nagybátony: Reviczki — Mihalkó, Bertók, B. Kovács, Kórodi — Hegedűs, Berirt- dán, Gáspár — Kiss, Szőke, Petykó. Edző: Kiss János. 45. perc: Szalai meglépett a jobb oldalon, átívelését Szőczei közelről a hálóba fejelte. 1—0. 60. perc: Szőczei kilépett a védők közül és a kapust kicselezve a hálóba gurí­tott. 2—0. 85. perc: Egv bal oldali szabadrúgás után B. Kovács fejelt a léc alá. 2—1. 88. perc: Kovács szögle­tét Paumann csúsztatta a kapuba. 3—1. Remek mérkőzést hozott a megyei rangadó. A hazai csapat második félidei tel­jesítménye alapján megér­demelten szerezte meg első győzelmét. — szilágyi —