Nógrád, 1987. szeptember (43. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-14 / 216. szám

Falusi dolgozók spartakiádja Rétság leckét adott a nagyoknak Szoros versenyek a megyei döntőn Labdarúgó NB II. Elmaradt az újabb bravúr Csepel - Salgótarján 2—t (1 - 0) Szombaton Pásztón ren­dezték meg a falusi dolgo­zók nyári spartakiádjának megyei döntőjét. Az öt sport" ágban, mintegy 500 részt­vevővel lebonyolított ver­senyen az alábbi eredmé­nyek születtek: Atlétika női: 100 m sík­futás: 1. Dákay Rita (Rét­sági. 14.0. 400 m síkfutás: 1. Lecsó Katalin (Balassa­gyarmat kürz.) 76.4. 800 m. síkfutás: 1. Ferencsik Rita (Rétsági 3:11,7. Távolugrás: 1. Oláh Henriette (Szé- csénv körz.) 446. Magasug­rás: 1. Oláh Henriette (Szé- csénv körz.) 151. Gránát­dobás: 1. Tóth Henriette (Szécsény körz.) 41,53. Súly­lökés: 1. Nagy Miklósné (Pásztó körz) 9,48. Spar- takiádvaltó: 1. Rétság 2:54.2. Férfi: 100 m síkfutás: 1. Petrovics5 László (Magyar­géc) 12,00, 400 m síkfutás: 1. Vükk László (Rétság) 54,7. 800 m síkfutás: 1. Vükk László (Rétság) 2:30,5. 1500 m síkfutáts: 1. Gáspár Pé­ter (Pásztó körz.) 4:49,6. Magasugrás: 1. Nagy End­re (Rétság) 175. Távolugrás: 1. Ozsvárt Gábor (Jobbágyi) 660. Gránátdobás: 1. Erdé­lyi Gábor (Salgótarján körz.) 64,60. Súlylökés: 1. Jancsó György (Pásztó körz.) 10,61. Spartakiádváltó: 1. Pásztó körz. 3:52,6. Kispályás labdarúgás, női: 1. Érsekvadkert, 2. Nagy- lóc, 3. Karancskeszi. Fér­fi: 1. Nagylóc, 2. Etes, 3. Bátonyterenye. Röplabda, női: 1. Bá­tonyterenye, 2. Nógrádme- gyer, 3. Felsőpetény. Férfi: 1. MAG Pásztó, 2. Bátony­terenye. 3. Szécsény körz. Kézilabda, női: 1. Érsekvad­Palóc ősz '87 Egyed (Mereszjev SE) átvette a vezetést Gallai — ezúttal a sö­tét bábokat vezetve is győzni tudott Király el­len Balassagyarmaton, a Pa­lóc ősz '87. nemzetközi FIDE- értékszámszerző versenyen, az 5. fordulóban Egyed And­rás, a Mereszjev SE mester­jelöltje remek teljesítmény­nyel rukkolt ki. A sötét bá­bokat vezetve, a tatabányai Molnárt elméleti értékű játszmában, a 17. lépésben legyőzte, ezzel átvette a ve­zetést. Folytatta jó szerep­lését Gál Gábor is, aki kö­zel állt a győzelemhez, ám időzavarba került és jobb állását döntetlenre rontotta. Kincs sem tisztelte Vadászt és tetszetős kombinációval megadásra késztette nagy­mester ellenfelét. Megkezd­te a felzárkózást Kádas is. A fordulóban egyébként jól szerepeltek a NÓGRAü Vo­lán mesterjelöltjei. A ma­gára talált Ponyi, a szege­di Dankót győzte le. Szabó is megszerezte a teljes pon­tot és Gallai is feltornázta magát az élmezőny közvet­len közelébe. A forduló egyébként ismét a sötét szí­nekkel játszók sikerét hoz­ta, ami lassan már meg­szokott a nyírjesi tornán. Az 5. forduló eredmé­nyei: Molnár—Egyed 0—1, Békefi—Gál 0,5—0,5, Kincs­vadász 1—0, Szidon—Szől- lősi 0,5—0,5, Frink—Ko- rongh.y 0,5—0,5, Sárközi— Minnebo 0,5—0.5, Szokács— Kádas 0—1, Ponvi—Dankó 1—0, Király—Gallai 0—1, Szabó—Versitz 1—0, Szarvas —Schubert 0—1, Frank— Sztollár 0—1, Papp—Nagy 1—0. A. Frank (belga nagy­mester) „rodíni” póz­ban. avagy — mit lép-, jek? Az élmezőny állása- Egyed (Mereszjev SE) 4, •Gál (N. Volán), Kincs (BEAC) és Molnár (Tatabá­nya) 3,5—3,5, Gallai (N. Vo­lán) Kádas (Szolnok) Ko- ronghy (Művész SK), Szi­don (MÉM), Szőllősi (Csepe­li T.) Ponyi (N. Volán) 3—3 pont. A B csoportban Bellér le­győzte a szolnoki Kormost, s ezzel átvette a vezetést Az élcsoport állása: Bellér (Özd) 4,5, Banda (Szécsény), Bölcsházi (Miskolc), és Kormos (Szolnok), 3,5—3,5, Bleil (Hídépítő), Bolgár (Olefin SC), Marillái (Ti­pográfia) és Tóth P. (N. Volán) 3—3 pont. A C csoportban, az eddig 100 százalékos Fábiánt, a nagybátonyi Tódor legyőz­te, s ezzel 4,5 ponttal ő áll a 30 fős csoport élén. Ba- ranyi (Szécsény), Fábián (SÜMSE), és Papp (Rácke­ve) 4—4 ponttal követi. sz. I. kert, 2. Nagyoroszi, 3. Pa­lotáshalom. Férfi: 1. Bá­tonyterenye, 2. Nagyoroszi, 3. Ságújfalu. Lövészet, női csapat: 1. Rétság. Férficsa­pat: 1. Szécsény körzet. Női egyéni: 1. Dancsó Lí­via, (Rétság), 2. Teknős Má­ria (Rétság), 3. Hering Krisztina (Pásztó körz.) Fér­fi egyéni: 1. Takács István (Rétság), 2. id. Baksa Péter (Salgótarján körz.) 3. ifj. Baksa Péter (Salgótarján körz.) A körzetek közötti pont­verseny végeredményei: 1. Rétság 183 pont. 2. Szécsény 149 p. 3. Pásztó 141 p.: 4. Balassagyarmat 127 p., 5. Bátonyterenye 97 p., 6. Sal­gótarján 62 p. (Az eseményről szóló rész­letes beszámolót a holnapi számunkban közöljük.) Vívótoborzó Salgótarjánban A Salgótarjáni Kohász SE vívószakosztálya, tehetség­kutató akciót hirdet 10—14 éves fiúk és leányok részé­re. A vívás iránt érdeklődők mától egész hónapban je­lentkezhetnek Gasparin Já­nos és Horváth Attila edzők­nél, az SKSE Felszabadulás úti vívótermében. Az egye­sület szakemberei 16 és 19 óra között várják a sport- felszereléssel érkező fiata­lok jelentkezését. Országos teniszbajnokság Vasárnap a férfi és női egyes küzdelmeivel kezdő­dött meg az Üjpesti Dózsa margitszigeti teniszstadion­jában az idei országos baj­nokság a Senior Kupáért. A férfiaknál az eddig pályára lépő kiemeltek a papírfor­mának megfelelően sikerrel vették az első fordulót, míg a nőknél az egyetlen meg­lepetést az újpesti Csibi szolgáltatta az 5. kiemelt Hanák legyőzésével. A ver­seny hétfőn reggel nyolc órá­tól folytatódik a még hát­ralévő 1. fordulóbeli talál­kozókkal, majd délután már a legjobb 16 közé jutásért mérkőznek a játékosok. Labdarúgó NB I.: Vasas—Vi­deoton 1—0. Debrecen—MTK- VM 2—1. Rába ETO—Tatabánya 1—0. PMSC—Ü. Dózsa 0—1. Bé­késcsaba—ZTE 0—0. Honvéd- Siófok 0—0. Szombathely—Fe­rencváros 0—0. Kaposvár—Vác 3—3. Az NB I. állása 1. Rába ETO 6 4 2­11- 6 10 2. U. Dózsa 6 4 1 1 14- 4 9 3. Vasas 6 3 3­12- 8 9 4. Haladás 6 2 4­7- 3 8 5. Bp. Honvéd 6 3 2 1 8- 5 8 6. Tatabánya 6 3 1 2 19- 9 7 7. ZTE 6 3 1 2 8- 7 7 8. Pécs 6 2 2 2 4- 4 6 9. Békéscsaba 6 2 2 2 6- 8 6 10. Siófok 6 2 1 3 8-10 5 11. Debrecen 6 2 1 3 7-14 5 12. Vác 6­4 2 5- 7 4 13. Ferencváros 6 1 2 3 5- 8 4 14. Videoton 6­3 3 3- 7 3 15. MTK-VM 6 1 1 4 6-17 3 16. Kaposvár 6 • 2 4 8-14 2 Labdarúgó NB 11 Komló Bp. Volán 0—1, Nyíregyháza— Csepel, 2000 néző, v.: Lászlók J. (Karáth, Kaibás). Csepel: Szieben — Kincses, Szabó, Deutsch, Kuczmog — Herbály, Horváth A., Ja­kab — Kénoszt, Birkás, Bé­kési. Edző: Géléi József. SBTC: Hiesz — Mákos, Zi- monyi, Fényes, Kajli —Si­mon, Juhász, Veres —Sváb, Kiss Gy., Hunyás. Edző: Tol­di Miklós. Csere: Jakab helyett Ste- fanov, a 28., Veres helyet! Kovács a 46., Simon he­lyett Lipták a 60., Birkás helyett Nagy J. a 70. perc­ben. G. (.: Birkás az 1. perc­ben; Horváth A. a 46. perc­ben; Lipták a 80. percben. Sárga lap: Herbály a 48. p. és Lipták a 75. percben. A hazai csapat már a 40. másodpercben megszerezte a vezetést, Birkás vitte el a labdát, majd mintegy 25 méterről nagy erővel a ké­sőn vetődő Hiesz alatt a jobb sarokba lőtt. 1—0. Három perccel később Sváb iramo­dott meg a jobb oldalon. Beadását Szieben elvétette és Hunyás közelről a kapu fölé emelt. A 8. percben is­mét Birkás előtt adódott helyzet. Egy csel után alig- alig 'lőtt a bal sarok mel­lé. Még ugyanebben a perc­ben Herbály lövését tenye­St. Síküveggyár- Borsodi Bányász 2—2 (1—1) Salgótarján, Sugár út, 300 néző, v.: Rideg. Síküveggyár: Koncsik — Jaszik, Verbói, Gyetvai, Ri­gó — Balga (Czene), Tóth Z., Marcsok — Garai, Mo­hácsi, Dudás (Tolnai). Edző: Kiss László. 15. perc: Egy ellentáma­dás végén Bartók jobb ol­dali beadása elcsúszott a védők lába előtt, és az érke­ző Kiss öt méterről a jobb sarokba helyezett. 0—1. 18. perc: Marcsok balról a kapu elé csavarta a labdát, és a berobbanó Garai előre­vetődve fejelt a hálóba. 1—1. 59. perc: Kiss 18 méterről bombalövést küldött a léc alá. 1—2. 75. perc: Ide-oda pattogott a labda, a vendégek kapuja előtt. A védők nem tudtak felszabadítani és Mohácsi közelről „begyötörte” a lab­dát. 2—2. A szervezetten játszó bá­nyászcsapat megérdemelten vitte el az egyik pontot a fáradtan mozgó, küszködő üvegesek otthonából. Kecskemét 4—2. Kazincbarci­ka— Ganz-MAVAG 2—0. III. kér. TTVE—Szeged SC t—0. Szék­szárd—Ajka 1—1. Ózd—Eger SE 1— 1. Veszprém—Nagykanizsa 2— 0. Metripond—DVTK 4—0. Szolnok—Dunaújváros 4—2. A bajnokság állása: 1. Szolnok' 8 6 1 1 19-10 13 2. Csepel 8 6­2 12- 6 12 3. Ózd 8 4 3 1 11- 6 11 4. Bp. Volán 8 5 1 2 10- 7 11 5. Komló 8 4 2 2 16-10 10 6. Veszprém 8 4 2 2 10- 6 10 7. III. kér. TTVE 8 2 5 1 10- 9 9 8. Salgótarján 8 3 2 3 12-11 8 9. Nyíregyháza 8 3 2 3 12-13 8 10. Diósgyőr 8 4­4 9-11 8 11. Kecskemét 8 4­4 9-12 8 12. Metripond 8 3 1 4 14-13 7 13. Dunaújváros 8 3 1 4 10-10 7 14. Ajka 8 2 3 3 9- 9 7 15. Szeged 8 3 1 4 7- 8 7 16. Szekszárd 8 2 2 4 7-11 6 17. Eger 8 1 4 3 10-16 6 18. Kazincbarcika 8 2 1 5 5- 8 5 19. Ganz-MAVAG 8 1 2 5 8-11 4 20. Nagykanizsa 8 1 1 6 3-16 3 reite szögletre Hiesz. A 13. percben ismét a bányász előtt adódott lehetőség. Ju­hász 30 méteres nagy erejű lövését ütötte ki Szieben. A félidő utolsó negyedórája salgótarjáni helyzettel kez­dődött. Kiss Gy. forgolódott a 11-es pontnál a labdával, lövésébe azonban beleléptek a hazai védők. Hat perccel később Juhász tört ki kö­zépen. Ügyesen a felfutó Sváb elé talált, a jobbszélső lövését azonban Szieben nagy •bravúrral védte. A második félidő vendég­helyzettel kezdődött. Sváb a 16-os vonalról a kifutó Szie­ben fölött a felső léc fölé emelt. Az ellentámadásból növelte előnyét a Csepel. Fényes a 16-oson belül fe­leslegesen buktatta a kitörő Horváth Attilát. A megítélt büntetőt a sértett laposan a jobb sarokba lőtte. 2—0. Az 57. percben Hunyás 5 méte­res perdítését védte bravúr­ral Szieben. 12 perccel ké­sőbb jobb oldali szöglet után Juhász nyolcméteres fejesét védte elvetődve a csepeli kapus. 10 perccel be­fejezés előtt szépített a bá­nyász. 22 méteres legurított szabadrúgás után Lipták nagy erővel a kapu jobb ol­dalába bombázott. 2—1. A mérkőzés első negyed­órája kifejezetten élvezetes, Jók: Verbói, Rigó, Tóth Z., Garai. (balás) Romhány—Hevesi SE 4—2 (2—1) Romhány, 500 néző, v.: Vad. Romhány: Bakó — Sági. Pingitzer, Filiczki — Jó- zsa, Gáli, Bera (Varga), Ke­resztes — Sebestyén, Pincze, Gál J. Edző: Majnik János. 17. perc: Sebestyén ke­resztlabdáját Pincze visz- szafejelte, és Keresztes 8 méterről kapásból a kapu közepébe bombázott. 1—0. 4L perc: Védelmi hiba után Filiczki felszabadító rúgása a közbeugró Dudás­ról a kapuba pattant. 1 — 1. 42. perc: Sági 28 méteres szabadrúgása a kapufáról kipattant és az érkező Pin­cze az üres kapuba lőtt. 2—1. 48. perc: Pincze lövése ki­pattant a kapusról és az érkező Gál J„ a hálóba lőtt. 3—1. 71. perc: Filiczki beadását Varga a kapust megelőzve fejelte a hálóba. 4—1. 75. perc: Dománszki 11­NB III.. Málra-csoport: Bél­apátfalva—Recsk 1—0. H. Papp J. SE—Hatvan 2—2. Edelény— Sajóbábony 4—ü. Gyöngyös—H. Köteles SE 0—2. A bajnokság állása: 1. Bélapátfalva 5 4 1­13- 6 9 2. BVSC 5 4 1­1 12- 6 8 3. Borsodi B. 5 2 3­10- 4 7 4. Síküveggyár 5 3 1 1 10- 8 7 5. Edelény 5 2 2 1 11- 9 6 6. Hatvan 5 2 2 1 8- 6 6 7. Mád 5 2 2 1 3- 1 6 8. Recsk 5 2 1 2 5- 6 5 H. Köteles SE 5 2 1 2 5- 6 5 10. Nagybátony 5 1 2 2 6- 5 4 11. Romhány 5 1 2 2 7- 8 4 12. Gyöngyös 5 1 2 2 4- 6 4 13. H. Papp J. SE 5 1 1 3 3- 7 3 14. Heves 5 1 1 3 5-11 3 15. Bgy. HVSE 5­2 3 5-10 2 16. Sajóbábony 5­1 4 3-11 1 Megyei labdarúgó-bajnokság: SKSE—örhalom 5—1, Nógrád Volán—Szönyl SE 4—0, Nézsa— Mátranovák (a telefonhálózat hibája miatt, eredmény nem ér­kezett), Érsekvadkert—Kistere­jó játékot hozott. Birkás gyors gólja nem zavarta meg a bányászt és elsősorban a fürge Sváb révén többször is veszélyeztették Szieben kapuját. Azonban már ekkor is látszott, hogy a helyzet- kihasználással hadilábon áll a vendégcsapat. A jó kezdés után ellaposodott a játék, mindkét együttes sok hibá­val játszott. Bár a sokat vállaló Juhász révén sokat birtokolta a labdát a Salgó­tarján. igazi helyzetet nem tudtak kialakítani Szieben kapuja előtt. Fordulás után azonnal újabb gólt ért el a Csepel, és úgy tűnt, el is dőlt a mérkőzés. Lipták gól­ját követően ugyan még volt lehetőség az egyenlítés­re, a játék képe alapján azonban megérdemelt a hazai győzelem. A bányász, bár a mezőny­ben harcosan, ügyesen ját­szott, a csatárok tehetetlen­sége eldöntötte a pontok sor­sát. Jók: Sváb. Juhász. Géléi József: Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győztük le a harcos Salgó­tarjánt. Toldi Miklós: figyelmet­lenségünkből, és rossz hely­zetkihasználásunkból nem következhetett más, mint vereség. Dénes Tamás esből a kapufát találta el! 90. perc: Szabó állította be a végeredményt. 4—2. A helyzeteinek csak kis részét értékesítő Romhány magabiztos győzelmet ara­tott az újonc ellen. Jók: Sági, Pincze. — kaliczka — Mád—Nagybátony 1—0 (0—0) Mád, 1200 néző, v.: Mol­nár. Nagybátony: Reviczki —■ B. Kovács, Orosz, Bertók, Gyetvai — Kóródi, Mihalkó, Kiss, Berindán — Utassy, Szőke. Edző: Kiss János. 48. perc: Szoták előre­ívelt labdáját Nagy 12 mé­terről a jobb felső sarokba lőtte. 1—0. Sokat támadott a hazai csapat, egymás után dol­gozta ki helyzeteit, ezért győzelme megérdemelt. Jók: Reviczki, Orosz, Be- rinád, Szőke. —Kolodzey— BVSC—Balassagyarmat 2—1 (A mérkőzésről részletes tudósítást nem kaptunk.) nye 4—1. Salgó Öblös—Ka- rancslapujtö 1—I. Szécsény— ÖMTE 2—1. Balassi SE—Palotás 2—2, Bércéi—Pásztó 1—0. Totóeredmények A totó 37. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. PMSC—Cl. Dózsa 0-1 2 2. R. ETO—Tatabánya 1-0 1 3. Schalke 04—Bayer L. 2-2 x 4. 1. FC Köln—Bayern M. 3-1 1 5. Nürnberg—Hamburg 2-2 x 6. Karlsruhe—Bayer U. 1-0 1 7. Hannover—VfB Stuttg. 3-3 x 8. Oberhausen—Essen 3-1 l 9. Solingen—Offenbach 1-0 I 10. Ulm—F. Köln 3-1 1 11. Ascoli—Roma 1-1 x 12. Avellino—Torino 2-1 1 13. Cesena—Napoli 0-1 2 Pótmérközések: 14. Haladás—Ferencváros 0-0 x 15. Mönchengl.—FC. Homb. 2-0 1 10. St. Pauli—Remscheid 0-0 x Labdarúgó NB III. Csak a Romhány... p , | r , - , | II • ■ . v ■ y