Nógrád, 1987. augusztus (43. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-17 / 193. szám

...... ......... •••• S PORT 4 Nemzetközi Hungária Kupa Megkezdődött az ötnapos verseny Már szombaton nagy volt a sürgés-forgás a balassa­gyarmati Balassi Bálint Gimnázium épületében. Sor­ban érkeztek a versenyköz­pontba a 17. Hungária Kupa nemzetközi tájékozódási fu­tóverseny résztvevői, csa­patvezetői, edzői, a szakem­berek. A patináns középis­kola — erre az alkalomra versenyközpontnak helyt adó — falai között választ kap­hattak felmerülő kérdéseik­re. A Hungária Kupa nem­csak hazánk, hanem Közép- Európa egyik legjelentősebb tájfutóversenye, melynek rangját most az növeli, hogy a közelgő franciaországi vi­lágbajnokság előtt az utolsó nagy erőpróba a tájfutók számára. E rangos viadal­nak ezúttal Balassagyarmat és környéke ad otthont. Az augusztus 16—20. közötti via­dalra 16 országból érkeztek versenyzők. Az 1600 induló 66 magyar és 62 külföldi egyesület képviseletében állt rajthoz. A szervezőknek az előké­szítő munka során kellett a szálláshelyeket ,,előteremte­niük’. A versenyzők a helyi Geisler Eta és a Madách Im­re kollégiumokban, a hon­védkollégiumban és az Ipoly Szállóban laknak. Azaz csak egy részük, hisz az em­lített szálláshelyeket mind­össze nyolcszáz főnek ter­vezték. A többiek a város szélén létesített ideiglenes kempingben laknak. Termé­szetesen sátrakban... A via­dalra Balassagyarmat kör­nyékén kerül sor. Negvven- három kategória versenyzői mérik össze tudásukat. A versenyközpontban számí­tógépek segítségével készítik el a részeredményeket. Az első napon Nógrád- szakál térségében futottak a sportolók. A nagy szél ala­posan megnehezítette a ren­dezők dolgát. Ennek ellené­re probléma nélkül ért vé­get az első napi verseny. A kiemelt kategóriák eredmé­nyei: Női elit (G 21 E): 1. Ko­vács (PVSK) 48.80, 2. Popp A versenyzők egy része a balassagyarmati városi sport­telep melletti — ideiglenesen kialakított — kempingben foglalta el szálláshelyét. Célbaérkezés után. Beszélgetés, eszmecsere, trikócsere. (Videoton) 54,43, 3. Ferencz (Videoton) 54,91, 4. Győrfíy (G. Spartacus) 56,30, 5. Tóth (Tipográfia) 56,50 6. Ba­logh (Szeged) 57,13. Junior nők (D 19—20 A): 1. Bors (H. Schönherz) 58,66, 2. Böszörményi (Sz. Vasutas) 70,41, 3. Abelova Ivana (csehszlovák) 74,31, 4. • Emőrdi (SMAFC) 74,35, 5. Vajda (H. Schönherz) 79,18, 6. Andresová (csehszlovák) 89,56. Férfi elit (H 21 E):l,Kiss (Kabulon) 67,61, 2. Viniczai (Videoton) 68,30, 3. Honfi (Videoton) 69,32, 4. Horváth (SMAFC) 69,47, 5. Takács (Volán) 70,91, 6. Egei (H. Schönherz) 72,41. Férfi junior (H 19—20 A): 1. Paviovics (Kaposvár) 62,40, 2. Moszkowcz (lengyel) 71,12, 3. Allwinger (osztrák) 71,45, 4. Maczik (Honvéd Schön­herz) 74.23, 5. Reiterer (oszt­rák) 77,71, 6. Wallner 78,81. Ma a verseny Nógrádsza- kál térségében a második napi küzdelmekkel folytató­dik. Szilágyi Norbert Ökölvívás Nagy csatában tarjám győzelem A nemrégiben Martinban (Csehszlovákia) játszott nemzetközi csapatmérkő­zés visszavágójára került sor szombaton, a salgótarjáni városi sportcsarnokban. Az SBTC gárdája — néhány balassagyarmati öklözővei kiegészülve — a csehszlo­vák I. | ligás ZTS Martin legjobbjai ellen lépett kö­telek közé. A találkozó a sportág jó hírverésének bizonyult. A vendégek jó erőnlétükkel tűntek ki. Szerepelt közöt­tük idei nemzeti bajnoksá­guk győztese, Dubacs is. Ju­nior korú bokszolóik jó já­tékerőt képviseltek. Ezt mu­tatja, hogy két martini ver­senyző ellen a tarjániak nem bírták ki a három me­netet. A legszínvonalasabb összecsapás a Botos—Miko- dár találkozó volt, melyen a stécés sportoló leiskolázta az ifjú csehszlovák bajno­kot. A csapat mérkőzés jegyző­könyve: SBTC—ZTS Martin 14— 12. Salgótarján, 500 néző, A győztesek, ifjúságiak' 57 kg: Masny (cs), 60 kg: Dabics (cs). 63 kg: Vidák. Felnőttek, 51 kg: Révai, 54 ifcg: Oláh K., 57 kg: Botos T., 63 kg: Szabó S. és Na- jehuth (cs). 67 kg: Mákká. 71 kg: Huba (cs). 75 kg: Du­bacs (os) és Hlascev (cs), -f 91 kg: Szikora. Öttusa-válogatottunk világbajnok A franciaországi Moulins- ben rendezték meg a 30. öt­tusa-világbajnokságot. Ezen a Mizsér, Martinék, Fábián összetételű magyar csapat képviselte színeinket. Bár a magyarok rosszul rajtoltak, s később is aka­dozott a gépezet, a tegnapi utolsó versenynap óriási si­kert. hozott csapatunknak. Kiváló egyéni teljesítménye­ket nyújtva Magyarország válogatottja az ötödik ver­senyszám végére, minden vetélytársát megelőzte és 15 739 ponttal világbajnoki címet szerzett! Az egyéniben Fábiánnak még az aranyérem megszer­zésére is volt esélye, de ez sajnos nem sikerült öttusá­zónknak. Az egyént arany­érmeit a francia Joel Bouzou nyerte, a csehszlovák Milan Kadlec előtt. Fábián bronz­érmet szerzett. Labdarúgó NB II. Tarjáni henger a kanizsai gőzös ellen Olajbányász — SBTC 0—3 (0—1) Nagykanizsa, 2200 néző, v.: Horváth Ottó (Márton S., Kiss G.) Olajbányász: Müllner — Miklós, Kepe, Szőke, Iványi — Horváth Z., Horváth L., Vidos —, Skublics, Mózsi, Fuisz. Ed­ző: Madár Gábor. SBTC: Hiesz — (Babcsán, Fényes, Zimonyi, Kajli — Kovács, Simon, Lipták, — Kiss, Ve­res, Hunyás. Edző: Toldi Miklós. Csere: Szőke helyett Lász­ló a 46. percben, Lipták helyett Juhász az 52., Vi­dos helyett Martinkovics a 63, Hunyás helyett Sváb a 69. percben. A 6. percben egy középre adott labda a hazai védők­ről Kovács elé pattant, aki­nek lapos lövése a bal ka­pufa éléről vágódott a há­lóba. 0—1. A 20. percben Skublics jobb oldali beadá­sát Horváth L. az ötösön rosszul találta el. A kipat­tanó labdát előbb Horváth Z., majd Vidos lőtte rá, de az levágódott a tömörülő védőkről. A 39. percben Vi­dos átadásával Fuisz lépett ki, beívelését mentették a tarjáni védők. A 42. perc­ben Skublics, Szőke, Mózsi volt a labda útja, s az utób­Bár Hunyást lecserélték, ő is kivette részét az idegen, beli sikerből. bi négy lépésről elhamar­kodva mellé lőtt. A szünet után a 46. .perc. ben Kiss lesgyanús helyzet­ben -lévő Hunyás elé ját­szott, akinek 13 méteres lö­vését Müllner mentette. A 62. percben növelte előnyét a tarjáni csapat. Kiss, Juhász elé tálalt, aki 16 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 0—2. Ezután Ko­vács átadását Sváb kapta, aki nagy helyzetben mellé durrantott. A 82. percben Miklós beíveléséit Martin­kovics fejelte nagy hely­zetben mellé. A 89. percben újabb tarjáni gólt láthatott a közönség. Veres jobb ol­dali szabadrúgása Sváb elé került, akinek 14 méteres lövése Miklóst érintve vá­gódott a bal sarokba. 3—0. A hazai védők első meg­ingását kihasználva a tar­jániak gyors vezetést sze. reztek. A gól után a ven­dégek játéka magabiztossá vált, míg a kanizsaiak kap­kodtak. A hazaiak ugyan mezőnyfölényben voltak, de támadásaikból hiányzott az elképzelés, az ötlet. Fordulás után a csapatok ott folytatták, ahol abba­hagyták. A piros-kékek tá­madtak, de próbálkozásaik kevés veszélyt jelentettek a Hiesz kapujára. Egy el­lentámadásból a tarjániak növelték előnyüket. A vé­gig jobban játszó, szelle­mesebben futballozó ven­dégegyüttes ilyen különb­séggel is megérdemelten nyert. Jók: Fényes. Zimonyi, Kovács, Kiss, ill.: Iványi. — bedő — NB III. Mátra-csoport Gyengén rajtoltak a nógrádi csapatok Síküveggyár SE— Sajóbábony 2—0 (1—0) Salgótarján, 400 néző, v.: Vad. Síküveggyár: Rédei — Zsély, Verbói, Gyetvai, Ri­gó — Dóra, Balga (Tóth Z.), Jaszik (Szekula) — Garai, Mohácsi, Dudás. Ed­ző: Kiss László. 32. p.: Mohácsi visszafe­jelt labdájával Dóra elhú­zott a jobl? oldalon, beadá­sát Dudás 5 méterről a ka­puba emelte. 1—0. 89. p.: Rigó 50 méteres előreívelését a vendégek kapusa elnézte. A labda át­pattant felette, s akadályta­lanul jutott a hálóba. 2—0. Az első félidő hazai fö­lénye után feljöttek a ven­dégek. A helyenként szikrá­zó küzdelemben egy óriási kapushibából biztosították győzelmüket a hazaiak. A 78. percben a pályára zúdu­ló eső miatt öt percig állt a játék. Jó: Rédei. Verbói, Rigó, Dudás. (balás) Romhányi Kerámia— H. Köteles SE 0—0 Romhány, 600 néző, v.: Darók. Kerámia: Bakó — Sági, Pingiczer, Filiczki, Bucsek — Józsa, Bera, Ke­resztes, Fenyvesi (Hajnis) — Gál J., Sebestyén. Edző: Majnik János. Az első negyvenöt perc­ben alig kerültek veszélybe a kapuk. A második félidő­re aktívabbá váltak a csa­patok, a hazaiak több nagy gólszerzési alkalmat hagytak kihasználatlanul. A 60. perc­ben a nagy eső miatt öt perc kényszerpihenőt tartot­tak. Jó: Bakó, Pingiczer, Jó­zsa. (leszák) H. Papp J. SE— Nagybátony 1—0 (0—0) Miskolc, 300 néző, v.:Ba- rankovics. Nagybátony: Re- viczki — Gubán, Orosz, Gyetvai (Szabó), Kóródi — Bertók, Utassy, Hajdara, Labdarúgó NB I.: Kapos­vár—Rába ETO 1—2, Ü. Dózsa—Zalaegerszeg 4—0, Békéscsaba—Pécsi MSC 1—0, Váci Izzó—Bp. Honvéd 1—1, Tatabánya—Siófok 3—1, Ha­ladás—Vasas 2—2. A Vide­oton—MTK-VM és a Ferenc­város—Debrecen mérkőzés lapzártakor még tartott. Labdarúgó NB II.: Volán —Diósgyőr 1—0, Eger—Du­naújváros 1—1, Ajka—Szol­nok 2—3, Szeged—Csepel 0—1, Ganz-MÁVAG—Metri- pond 4—0, Kecskemét— Veszprém 1—0, Komló— Űzd 2—2, Nyíregyháza— Szekszárd 3—2, Kazincbar-- cika—III. kér. TTVE 1—1. A bajnokság állása 1. Szolnok 3 3 - - 6-2 6 2. Nyíregyháza 3 2 1-5-35 TOTÓ 3. Salgótarján 4—5. Szekszárd Eger 6. Ózd 7. Csepel 8. Kecskemét 9. Komló ](J. Bp. Volán 11. Dunaújváros 12. Ganz-MAVAG 13. III. kér. TTVE 32-17-4 32-15-4 32-15-4 312-4-3 32-13-2 32-13-3 31117-6 31114-4 31113-3 31-25-3 3-213-4 nyász 1—1, Mád—BVSC 0— 1, Gyöngyös—Edelény 1— 2. A bajnokság állása: 1. Bélapátfalva 2. Síküveggyár SE 3. Edelény 1 - - 1 - - 1 - - 1 - ­4-2 2 2-0 2 2-1 2 1-0 2 14. Veszprém 31-22-32 BVSC 1 - - 1-0 2 15. Diósgyőr 3 1-21-22 6—9. Heves- 1 - 1-1 1 16. Szeged 31-21-32 Recsk- 1 - 1-1 1 17. Nagykanizsa 31-22-52 Hatvan- 1 - 1-1 1 18. Metripond 31-25-92 B. Bányász- 1 - 1-1 1 19. Ajka 3-124-61 10—11. Romhány- 1 - 0-0 1 20. Kazincbarcika 3-122-41 H. Köteles SE- 1 - 0-0 1 12. Gyöngyös- - 1 1-2 ­13—14. Nagybátony--10-1­Labdarúgó NB III. Mátra­Mád--10-1­csoport: Hevesi SE—Recsk 15. Balassagyarmat- - 1 2-4 ­1—1, Hatvan—Borsodi Bá­16. Sajóbábony- - 1 0-2 ­A totó 33. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Leverk.—Nürnberg ve. 1-1 x 2. VfB Stuttg.—Mönch, ve. 6-0 1 3. Bochum—1. FC Köln ve. 0-0 x 4. Kaisers!.—Bremen 0-0 x 5. Karlsruhe—Schalke 04 4-1 1 6. B. München—Mannheim 2-1 1 7. Essen—Wattenscheid 2-1 1 8. Bayreuth—Blau-Weiss 90 0-0 x 9. Düsseldorf—Bielefeld 4-1 1 10. Freiburg—Solingen 4-0 1 11. Offenbach—St. Kickers 1-1 x 12. Osnabrück—Ulm 1-1 x 13. Remscheid—Meppen 6-3 1 Pótmérkőzések: 14. Leverk.—Nürnb. I. f. 0-1 2 15. VfB Stuttg.—Mönch. I. f. 2-0 1 16. Bochum—1. FC Köln I. f. 0-0 x Berindán — Petykó, Szőke. Edző: Kiss János. 73. p.: Dám szögletét a védők röviden mentették. A labda Aranyosihoz került, aki a jobb alsó sarokba helyezett. 1—0. Hiába támadtak az első félidőben többet a bátonyi- ak, igazi gólhelyzetük nem volt. Szünet után fölénybe került a vendéglátó gárda, s helyzetét kihasználva meg­szerezte a két bajnoki pon­tot. Jó: Berindán, Reviczki, Orosz, Bertók. (kolodzey) Bélapátfalva—Bgy. HVSE 4—2 (1—1) Bélapátfalva, 400 néző, v.: Molnár II. Balassagyarmat: Tresó — Paumann, Bendik, Kaliczka, Szalánszki — Földvári. Kovács (Szűcs), Tréznik, Stark (Zsidai) — Szőczey, Szedlák. Edző: Fidler József. 20. p.: Tresó elhúzta a kitörő Fenyves lábát. A büntetőt Horváth J. érté­kesítette. 1—0. 29. p.: Szalánszki saját térfeléről indulva az egész hazai védelmet kicselezte és a hálóba lőtt. 1—1. 60. p.: Horváth J. szabad­rúgását a kapus a kapufá­ra ütötte. A kipattanó lab­dát a szemfüles Fenyves rúgta a hálóba. 2—1. 64. p.: Kapui futott el a jobb oldalon. Beadására De­rne érkezett a legjobbkor, s a kapuba lőtte a pettyest. 3—1. 69. p.: Szőczey a kapus fölött emelt a hálóba. 3—2. 76. p.: Torbavecz, Kapui volt a labda útja, melynek végén Kapui állította be a végeredményt. 4—2. Végig a hazaiak kezde­ményeztek többet, de a gyarmatiak egyenlítő gólja után a vendégek a vezetést is megszerezhették volna, összességében — a látottak alapján — megérdemelt ha­zai győzelem született. Jó: Kaliczka, Kovács, Szőczey.