Nógrád, 1987. augusztus (43. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-27 / 201. szám

X Újabb rangos röplabdatorna Salgótarjánban Győzött a közvélemény csapata Négy nappal ezelőtt feje­ződött be Salgótarjánban t 19. női röplabda Ifjúság barátság Verseny. E hét vé- íén újra rangos röplabda- ornára kerül sor a megye- zékhelyen. A városi sport- sarnok és a Beszterce-lakó- elepi Általános Iskola tor- laiterme ad otthont a Ka- ancs-Barátság elnevezésű íői versenynek. A korábbi esztendőkben tülön rendezték meg a larancs, külön a Barátság Kupa viadalát. 1977-ben kezdődött a sorozat, majd 1985-től egyesítették a két tornát, s azóta Karancs-Ba- rátság néven rendezik meg. Az idei versenyre nyolc csapat nevezett. Elkészült a részletes program is, majd ezután — teljesen váratla­nul — a múlt heti IBV-n szerepelt, s még hazánkban tartózkodó kubai válogatott is jelezte indulási szándékát. Jelentkezésüket a rendező- szervek — a megyei, vala­Kobán László edző eligazítást tart az SVT SC játékosai- íak. A tarjáni csapattól tisztes helytállást vár a szurkoló- ,ábor. Fotó: Rigó Tibor ­mint a salgótarjáni városi röplabdaszövetség — elfo­gadták, így velük együtt kilenc csapat küzd majd a helyezésekért. A tornán részt vevő együt­tesek: Jászberényi Lehel SC, BHG SE, Bp. Harisnyagyár, Ganz-Villany SE, Kuba IBV-válogatottja, Nusta (csehszlovák), Slovan Ri- mavska Sobota, Rimavska Sobota ifjúsági válogatott. Természetesen indul az SVT SC, megyénk egyetlen NB Il-es női csapata is. A Karancs-Barátság tornát egyébként a megelőző két esztendőben a Ganz-Villany SE nyerte. A verseny programja a következő: augusztus 29-én, délelőtt 9-kor megnyitó a városi sportcsarnokban, fél 10-től csoportmérkőzések, várhatóan 18 óráig. A Besz­terce iskola tornatermében ugyanezen a napon 13.30- kor kezdődnek a csoport- mérkőzések. Vasárnap, augusztus 30-án, 9 órától az 1—4. helyért a sportcsarnokban, az 5—9. helyért a Beszterce iskola tornatermében mérkőznek az együttesek. Az ünnepélyes eredményhirdetésre a sport­csarnokban kerül sor. SOROKBAN A Tápióbicskei Április 4. "sz S'E augusztus 30-án. 'asárnap rendezi meg im- náír hagyományos nemzet- ;özi motorversenyét Tápió- licskén. Az ötödik alka- ommal megrendezésre ke- ülő viadal rangos esemény . hazai motorsportban. A lágy érdeklődést mutatja, logy 14 ország versenyzői élezték indulási szándékú­it. A hazai élgárda mellett , szurkolók újra láthatják - az elmúlt évek ismert zrtárjai közül — a cseh- zlovák Chárát. valamint tavalyi oldalkocsis moto- ak győztes párosát, a chwendimann—Stettler ket- 3®t. Magyar pályán először 1 motorra a brit Morrison. A rendezők meglepetéssel edveskednek a közönség­ek. Nemzetközi bemutatót zerveznek. melyen 30—40 vés motormatuzsáleme- et is láthatnak az érdek- idők. A verseny edzései lélelőtt 10, míg a verseny 3 órakor kezdődik. ☆ E hét péntekén az SKSE IB Il-es férfi -kosárlafoda- sapata Besztercebányára tazik. ahol egy nemzetközi imán vesz részt. A felké- sülési időszakban még két főpróbán szerepelnek a urjániak. A női és férfi— gyüttes indul a Dobó Ist­ván Kupán Egerben — er­re szeptember 12—13-áin ke­rül sor. majd közvetlenül a bajnoki rajt előtt a ha­gyományos Szert Sándor-ko­sárlabda-emlék versenyen vesznek réázt a tarjáni ko­sarasok. ☆ A labdarúgó Bundesliga 5. fordulójában megsza­kadt Détári Lajos csapatá­nak, az Eintracht Frank­furtnak rossz sorozata. Le- verkusenben a helyi Ba­yern ellen szerezte meg el­ső győzelmét az együttes. Igaz, a félidőiben még a ha­zaiak vezettek 1—0 arány­ban. de utána fordítottak a frankfurtiak, s végül 3—1 arányban győztek. A talál­kozó hőse a 19 éves közép­pályás. Möller volt. aki két­szer vette be a Leverkusen kapuját. A DPA-hírügynök- ség jelentésében Détári ne­vét nem említik a jók kö­zött. ☆ Balszerencse üldözi az utóbbi időben a világ leg­jobb amatőr kosárlabdázó­jának tartott szovjet Arvi- dasz Szaboniszt. A 22 esz­tendős játékos kedden egy lépcsőről leesett, és két hó­napon belül másodszor szenvedett Ach illés-ínszaka- dást a jobb lábán. Atlétáink elutaztak Rómába Szerdán reggel a MALÉV menetrendszerű római jára­tával elutazott az olasz fő­városba a szombaton kezdő­dő II. szabadtéri világbaj­nokságra a magyar atlátavá- logatott. Szabó Karolina egy hete már a vb színhe­lyén készülődik, az újonc 400-as Bátori Noémi, vala­mint a rúdugró Bagyula Ist­ván pedig előreláthatóan szerdán érkezett meg Ha­vannából, az Ifjúsági Barát­ság Versenyről. s csak né­hány napos budapesti tar­tózkodás után csatlakozik a vb-k ü ldöttség hez. Így Schulek Ágoston szö­vetségi kapitány. Oros Fe­renc edző. dr, Csépe Imre orvos, valamint Schmutz István gyúró társaságában a következők repültek el: Kovács 1Attila, Nagy István, Tatár István, Karaj fa Lász­ló. Urbanik Nándor, Bakos György, Molnár Tamás, Gé- csek Tibor, Vágó Béla, illetve Forgács Judit, Sza­bó Erzsébet, Szopori Erika, Hartai Katalin, A csapat szálláshelye Rómában a Hotel Princesse. a magyar csapat első szereplője szom­baton a 100 méter előfuta­mában rajtoló Kovács Atti­la. K • , * * " t s ‘ Bajnokságok, eredmények, versenyek TENISZ Az OB III. .,E'’ csoportjában z utolsó két forduló mérkő- ?seire került sor. A Salgótar- ini Lendület SE csapata a udakalászi Textiles SE és az *azságügy SC ellen lépett pá­cára, s mindkét találkozót —3 arányban megnyerte. Két yőzelmet szerzett: Trizna. ozgonáü és Baosa, egyszer yőzött: Kocza. Urbán. Básti, alamiiit a Básti—Bacsa. a ocza—Szaniszló és a Básti— rizna párcs. Nagyszerű sikerükkel a tar- miak pontveszleség nélkül vé­sziek csoportjuk élén. s a jö- ííben az OB II-ben folytatják bajnoki pontvadászatot. ÖKÖLVÍVÁS Egerben 24 egyesület 64 if­isági korosztályú öklözöiének iszvételével „A” kategóriájú rszágos versenyt rendeztek, otos András edző vezetésével l SBTC két fiatalja ts indult tornán. A 60 kg-os súlycso­portban Vidák Lajos kima­gasló teljesítménnyel, első he­lyezést ért el, míg a 67 kg-* ban Danyi Iván második lett. SIROLLER A Heves Megyei Sífutó Szö­vetségben elkészítették az Al­kotmány Kupa sírollerverseny összesített eredménylistáját. A pontversenyben a Salgótar­jáni Petőfi DSE lett az első 68 ponttal, a 49 pontos H. Zalka SE és a 31 pontos H. Papp J. SE előtt. A 13 versenyszám el­ső helyezéseinek megoszlása: St. Petőfi DSE 4. H. Zalka SE 3. H. Papp J. SE 2. Bp. Hon­véd, Vasas, Gyöngyös, BKV Előre 1—1. TÁJFUTÁS Néhány napja fejeződött be Balassagyarmat térségében a Hungária Kupa nemzetközi tájfutóverseny. Ezen megyén­ket a Balassagyarmati ME- DOSZ, a MAG SE Pásztó és a Salgótarjáni Dornyai SE ver­senyzői képviselték. Bár a végleges. egyben hivatalos eredményösszesítő még nem készült el, a nógrádi tájfutók közül néhány helyezés biztos­nak tűnik. A felnőtt nők ,,C” kategóriájában Mucsi Julianna, (St. Dornyai). míg a férfiak hasonló kategóriájában Bartha Péter (Bgy. Medosz) első he­lyezést szerzett. Az ifjúsági lányok ,.C” kategóriájában Bacskó Beáta (Bgy. Medosz) második helye kellemes meg­lepetést jelentett. • Az úttörő- és a gyermek­kategóriákban jól helytálltak megyénk fiataljai. Leány ,.C“ kategóriában Hegedűs Erika L, Décsey Emőke 2. helyezést ért el. Mindketten az St. Dor­nyai SE sportolói. A fiú gyer­mek ..C” kategóriában Baksa Zsolt (St. Dornyai) harmadik lett. (A Hungária Kupa hivatalos eredménylistájának közlése után a verseny értékelésére még visszatérünk.) i Sallai (balra) és Kiprich ezúttal nem az „A”, hanem a Kö­zönségválogatott csapatában szerepelt. Szerdán az' Üllői úti sta­dionban hatezer néző előtt kezdődött az A válogatott— Közönségválogatott labdarú­gó-mérkőzés. Garami József, az A válogatott irányítója, valamint Hidegkúti Nándor és Albert Flórián, a Közön­ségválogatott két felkért szö­vetségi kapitánya megálla­podott, hogy valamennyi játékosnak lehetőséget ad­nak. így 4—4 cserére volt mód. A találkozó előtt já­tékra jelentkezett a békés­csabai Szekeres. Közönségválogatott: Kosz- ta — Sallai, Pintér, Kardos, Kozma — Kiprich (Dajka 15. p.), Bognár, Fitos, Kin- csecs — Fischer, Kovács K. A válogatott: Gáspár — Olajos, Vörös Cs., Balog, Preszeller — Nagy T„ Ko­vács E., Rostás, Hajszán — Plotár, Vincze I. A nagyválogatott a hagyo­mányos piros-fehér-zöld sze­relésben, a közönség csapata tiszta fehérben vonult pá­lyára. Az első izgalmat Ko­vács K. és Kiprich szép cse­lei, majd lövései Okozták, de előbb Gáspár parádés védése, majd később a tata­bányai csatár pontatlan cél­zása miatt nem született gól. A jól játszó Kiprich a 15. percben cserét kért, helyé­re Dajka állt be. A jobban kezdő Közönségválogatott rohamai után fordult a helyzet. Rostás révén lőhe­tett volna az A válogatott gólt: már Kosztát is kicse­lezte, de kapura tartó íve­lését Pintér elegánsan tisz­tázta a gólvonalon. A 35. percben Fischer a jobb oldalról pompásan tá­lalt Dajka elé, aki kilépve őrzői mögül, egyből Gáspár hálójába lőtt — lesről. Még tartott a füttykoncert, ami­kor a 37. percben Kovács K. a bal oldalon elfutott, há­rom csel után az alapvonal­ról visszagurított, és Bognár nem kegyelmezett klubtár­sának, Gáspárnak (1—0). A félidő utolsó perceiben ismét á fehér mezesek lőttek gólt. Dajka révén ismét lesről. A szünetben az A váloga­tottban Szekeres Vinczét, Dzurják Plotárt. Rubold Rostást, Zsiborás Gáspárt váltotta le. A Közvélemény csapatában Bognár helyén Bánki, Koszta helyett Disztl P. léphetett pályára. A második félidő elején sem változott a játék; Az 57. percben előbb Kovács K, cselei ás lövése. majd Kardos fejese és 16 méter­ről megcélzott labdája ered­ményezhetett volna gólt. de Zsiborás bravúrt bravúrra halmozott. A közönség együttese rohamozott, de az A válogatott lőtt gólt a 67. percben. Hajszán cselez­getett. de Pintér megállítot­ta. A labda azonban elpat­tant Pintértől, Dzurják oda­lépett és fordulásból Disztl P. kapujába lőtt (1—1). Élónikelbb lett az iram. A 75. percben Fitos—Fischer volt a labda útja, majd a beadást Dajka szép mozdu­lattal kapásból lőtte Zsiibo- rás kapujába (2-—1). A kö- zépkezdés előtt Ruboldot Kónya, a másik oldalon Fischert P. Nagy. Pintért Schneider váltotta fel. Változó iramú mérkőzé­sen a közvélemény csapat megérdemelten győzött. Jók: Pintér, Kardos, Bog­nár, Dajka, illetve Hajszán, Szekeres, Dzurják. Végeredmény: Közönség­válogatott—A válogatott 2—1 (1-0). Üllői út, 6000 néző, v: Hu­ták, Gólszerzők: Bognár (37. p.). Dajka (75.), illetve Dzur­ják (67.) Labdarúgó NB II. Farkas harapott... Bp. Volán—SBTC t - 0 (0—0) Czabán Samu tér, 400 néző. V.: Csáki (Vukman, Kaibás). Bp. Volán: Berecz — Ha- rasztia, Tóth, Huszár —, Kertész, Orovecz, (Herczeg, 46. p.), Hídvégi, Farkas, Kiss Z. — Bácsi, (Batári, 60. p.), Kovalik. Edző: Bá­lint László. SBTC: László — Babcsán, Fényes, Zimonyi, Mákos — Simon, Juhász, Lipták (Hu­ny ás, 70. p.) — Veres, Kiss Gy., Kovács (Sváb, 54. p.). Edző: Toldi Miklós. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A má­sodik percben Farkas hosz- szú keresztlabdája után Ha- rasztia 14 méterről alig lőtt fölé. A 6. percben Farkas a bal oldalon kézzel tette maga elé a labdát, majd a tarjáni védők tizenegyes­gyanús helyzetben szerel­ték. A játékvezető továb- bot intett... Az első vendéghelyzet a 11. percben adódott, ami­kor Babcsán tizennyolc mé­terről Berecz kezébe lőtt. Ezután sokáig mezőnyjá­tékkal teltek a percek. A következő veszélyes helyzet a 37. percben adó­dott a vendégek kapuja előtt. Bácsi a kaputól nyolc méterre lekezelte a labdát, de túl sokáig kivárt, majd fölé durrantott. Szünet után megélénkült a játék. Az 51. percben Farkas huszonegy méteres lövése alig suhant el a jobb kapufa mellett. Két perccel később megszületett a ha­zaiak gólja. Kovács sza­bálytalansága miatt meg­ítélt szabadrúgást Tóth, Farkas elé gurította. A kö­zéppályás 22 méterről az álmélkodó László mellett fejmagasságban a kapu bal oldalába vágta a labdát. 1—0. Az 54. percben egyenlítési alkalmat szalasztottak el a vendégek. Lipták tisztán állt a 16-os vonalán, de az elé pattanó labdát bal kül­sővel gyatrán, messze a kapu mellé lőtte. A 69. percben Kiss Gy. hozta ma­gát Tielyzetbe, de addig kö- rülményeskedett, míg a vé­dők beérték és szerelték. A 72. percben Batári ira­modott meg a balszélen, de túl magasan beadott labdá­ját Hídvégi elvétette. Há­rom perccel később ismét Batári húzott kapura, önzetlenül középre talált, de Herczeg tizenhat méteres lövését László bravúrral védte, majd Hídvégi ismét­lését is tisztázta. A 83. perc­ben Kovalik a jobb oldalról kapu elé verekedte magát. Éles szögből leadott lövését László bravúrral kispárgáz­ta. A 87. percben még fel­csillant az egyenlítési lehe­tőség a bányászok előtt, de Kiss Gy. kivárt az ötösön, lövésébe a védők belevetőd- •tek. Ügy kezdett a Volán mint­ha arányában is törleszteni akarna tavaszi súlyos veresé­géért. Harasztia helyzete után azonban kiegyenlített lett a játék. Ebben az idő­szakban nagyon stílusosan, szépen futballozott az SBTC. A második félidő elején lőtt gól után — amelyhez László kapus hibája is kellett — ki­támadott a tarjáni csapat, helyzetei is akadtak, de a csatárok elügyetlenkedték ezeket. Ráadásul fellazult vé­delmük mellett a gyors ha­zai csatárok több biztos gól­helyzetet is kidolgoztak. László több alkalommal is bravúrosan védett. A vendé­gek legnagyobb kritikája, Berecz kapusnak a mérkő­zésen egyetlen komoly véde- nivalója sem akadt... Jók: Huszár, Tóth, Farkas, ill. Mákos, Juhász. Bálint László: Közepes színvonalú mérkőzésen, úgy érzem, igazságos eredmény született. Sajnos a játék he­lyenként még a II. osztáüy követelményeinek sem felelt meg. Toldi Miklós: Amíg a kis­hitűségünket nem tudjuk le­vetkőzni, és ilyen arányban használjuk ki kínálkozó lehe­tőségeinket, csak ez áz ered­mény születhet,.. Dénes Tamás Az NB II. eredményei: Di­ósgyőr—Dunaújváros 1—0, Nagykanizsa—Szolnok 0—3, Eger—Csepel 0—2, Ajka— Metripond 2—0, Szeged SC— Veszprém 1—1, Ganz-MÁ- VAG—Özd 1—2, Kecskemét —Szekszárd 2—0, Komló—III. kér. TTVE 2—2, Nyíregyháza —Kazincbarcika 0—1. A bajnokság állása L Szolnok 5 4 1­12- 5 9 2. Ö2d 5 3 2­9- 4 8 3. Csepel 5 4­1 7- 3 8 4. Bp. Volán 5 3 1 1 6- 4 7 5. Komló 5 2 2 1 10- 8 6 6. Diósgyőr 5 3-< 2 6- 4 6 7. Nyíregyháza 5 2 2 1 6- 5 6 8. Kecskemét 5 3­2 5- 6 6 9. Dunaújváros 5 2 1 2 6- 4 5 10. Veszprém 5 2 1 2 6- 5 5 11. Eger 5 1 3 1 8- 9 5 12. Szeged 5 2 1 2 4- 5 5 13. Salgótarján 5 1 2 2 9- 9 4 14. III. kér. TTVE 5­4 1 6- 7 4 15. Szekszárd 5 2­3 5- 7 4 16. Ajka 5 1 1 3 7- 8 3 17. Kazinebarc. 5 1 1 3 3- 5 3 18. Ganz-MAV. 5 1 _ 4 7- 8 2 19. Metripond 5 1­4 6-13 2 20. Nagykanizsa 5 1­4 2-11 2