Nógrád, 1987. május (43. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-19 / 116. szám

ODhDT C ^ ^ f | t 1 • k. vH vH I * ^i^v/n i A* ..-=...===■..iaJü=fiEMÍL; Kamionok a Hungaroringen 'Ai elmúlt hét végén kamion gyorsasági EB-futamot rendeztek a Hungaroringen. A szombati versenynap esős időjárása miatt, a vártná] kevesebben voltak a mogyoródi pályán, vasárnap viszont 65 ezren szur­kolták végig a kamionok versenyeit. FotóriporterUnk felvételei a rangos sportesemény néhány pillanatát örökítették meg. A Hungarocamion Nagydij győztese, az angol Walker, aki Lcyland gépével bizo­nyult a leggyorsabbnak A legjobb magyar, Krasz- nai János. Géposztályában negyedik, mig a nagydíjon tizenharmadik lett. — Rigó Tibor képriportja — Verebes jól váltott Ritka jól sikerült az el­múlt hét magyar érdekelt­ségű labdarúgóműsora. Szerdán az olimpiai váloga­tott aratott újabb győzel­met — ezúttal Spanyolor­szág ellen —, majd a sort szombaton a 21 évesek 3—0-s sikere követte Len­gyelország utánpótlás-együt­tese felett, a „koronát” va­sárnap este a Népstadion­ban az „A” válogatott tette fel a szintén lengyelek el­leni 5—3-as bravúrral. A Hollandiától április 29-én Rotterdamban elszenvedett vereség után Verebes József szövetségi kapitány idejeko­rán és jól váltott a jövő érdekében. Lengyelországgal szem­ben vasárnap az olimpiai együttes gerincére épített a kapitány. Olyan fiatalok játéka került előtérbe (Vin- cze, Szalai, Szekeres), akik bebizonyították, hogy meg­felelő karmesterrel (Détári, Kékesi) a hátuk mögött so­kat tehetnek még a magyar labdarúgás újbóli felvirágoz­tatásáért. A magyar együttes egy igen erős, egyénileg pompásan képzett vendég- csapatot győzött le úgy, hogy a lélektani pillanato­kat megórezve és kihasz­nálva éppen a legjobbkor lőtt gólokat. Pedig sokan a 0—1 és 1—2 után nefn bíz­tak volna akár a döntetlen kiharcolásában sem. A 90 percet követő sajtó- értekezleten a két szövetségi kapitány egybehangzóan di­csérte a játék változatossá­gát, és azt, hogy mindkét csapat nyílt sisakkal roha­mozva csakis a gólszerzés­re törekedett. Verebest sokan faggatták arról, vajon miért volt olyan jelentős a különbség a két félidőiben mutatott magyar csapatjátékban? — Pontosítsunk! — java­solta a szakvezető. — Én nem hiszem, hogy az első 45 perc csakis a vendége­inké lett volna. Az első fél óráiban több játékosunk va­lóban nem találta a helyét, és ez érthető, hiszen más az olimpiai együttesben ját­szani, mint az „A” váloga­tottban. Az első játékrész hajrájára már azt a takti­kát hajtottuk végre, amit előzetesen megbeszéltünk. Hegyei labdarúgó-bajnokság Üvegesbravúr Jobbágyiban Több mint negyven gól. és néhány meglepetés szü­letett a megyei bajnokság 25. fordulójában. Ezek kö­zül is kiemelkedik a Salgó Öblös idegenbeli győzelme, az utóbbi hetekben sikert sikerre halmozó jobbágyi katonacsapat ellen. Hason­lóan nagy értékű a Nógrád Volán szécsényi eredménye, valamint a Bércéi újabb két pontja. BERCEL—ÖTVÖZET- GYAR 3—2 (2—0) Bércéi, 300 néző, v.: Bog­nár. Bércéi: Géczi — Kiss, Hellenpach, Molnár, Szalai, Brányik, KÁPLÁR, MA­TYÓKA, DALLOS, Széles, Strecho. Edző: Dobrocsi La­jos. ÖMTE: HULITKA — Szekeres, Nagy L., Szabó, Klányi, NAGY K., Oravecz, Bogár, Jánosi, Biró, Imre. Edző: Bandúr Mihály. El­lentétes félidők után nehéz, de megérdemelt hazai győze­lem született. G.: Káplár, Dallas, Matyóka, ill.: Bo­gár (2). , — molnár — PÁSZTÖ—SOMOSKÖ- ÜJFALU 8—0 (4—0) Pásztó, 400 néző, v.: Kié­rnénk Kliassziskülönbség volt a két csapat között. A Pász­tó végig egy kapura játszott. G.: Bodor (3), Nagy B. (2), Szabó T., Bodó, Halasi ill­ésből). J.: Bodó, Antal, Nagy B., Bodor, iU. Szabó B. — bodor — BGY. HVSE—KISTERÉNYE 13—0 (6—0) Balassagyarmat, 200 né­ző, v.: Marcsok. Bgy. HVSE: TRESO - PAUMANN, FÖLDVÁRI, KOVÁCS (Jambrich), SZALÁNSZKI, HARASZTI, SZALAI, HE­GYI (Baranyi), ZSIDAI, SZŰCS, SZEDLÁK. Edző: Bundzsák Dezső. Kistere- nye: Oláh — HUSZTI, Var­ga, Hegedűs, Molnár, SZE- KULA, Radics, Szomora, Patai, Barna, Osgyáni. Ez olyan mérkőzés volt, ame­lyen a hazai csapat kénye- kedve szerint érte el gólja­it, ezért a kisszámú balas­sagyarmati közönség jól szó­rakozott. G.: Szedlák (4), Szalai (2), Zsidai (2), Szűcs (2), Kovács, Szalónszki, Ba­ranyi. Kiállítva: Osgyáni. — szilágyi — BALASSI SE—KARANCS­LAPUJTÖ 2—2 (1—2) Nagyoroszi, 100 néző, v.: Szeberényi. Balassi SE: Je- szenszki — KARACS, Vass, Kiss, Balga, Kardos (NAGY), Sági, Szabó, Miklós, SE- METKE, Deák, (VELKI). Jelenet a gólzáporos hazai győzelemmel végződött Pásztó— Somos mérkőzésről. Támadnak a vendéglátók. Fotó: Bencze Edző: Nagy J. László. Ka- rancslapujtő: ZÓLYOMI — Földi, Rácz, OSGYÁN, Roz- gonyi, SZUKÁN, Juhász, HORVÁTH, Orosz (Tóth), Romhányi, Hegedűs. Edző: Tóth László. Az időnként jól játszó vendégcsapat meg­érdemelten szerezte meg az egyik bajnoki pontot. G.: Semetke (2), egyet 11-esből, ill.: Szukán (2). SZÖNYI SE—SALGÓ ÖB­LÖS 0—1 (0—0) Jobbágyi, 200 néző, v.: Bárnai. Szőnyi SE: Bús — Szrena, Török, Ungi, CSOR­BA G., Váradi A., Váradi Z., Csorba J., Petre (Ács), Jancsó, Sándor (Varga). Ed­ző: Csorba Tibor. Salgó Öb­lös: ANGYAL — Pálmai, Kaposi, GÁL, HEGEDŰS, Sütő, SIMON, Berki, Luki- nics, Dénes, Forgács. Edző: Simon Imre. Kitűnő játék- vezetés mellett a két pont sorsát egy jól eltalált távo­li lövés döntötte el. G.: Berki. — papp — SZÉCSÉNY—NÓGRÁD VOLÁN 1—2 (0—0) Szécsény, 200 néző, v.: Laczkó. Gyenge színvonalú mérkőzésen a vendégek jól használták ki a tartalékos hazaiak hibáit. G.: Kanyó, ill.: Németh, Mocsányi. J.: a hazaiak közül nem akadt kiemelkedő teljesítmény, ill.: Póczos, Tőre, Mocsányi. — szabó — MÁTRANOVÁK—ÉR- SEKVADKERT 6—1 (2—0) Mátranovák, 400 néző, v.: Gáspár. Mátranovák: Telek- di — Tóth Z., CSIKÓS G., TÓTH M., Csikós J., Béltaki, Csikós A., VÉG'H, GUBÁN, LAKATOS, BALÁZS, BA­KOS. Edző: Szoó Mik­lós. Érsekvadert: Ko­vács — Jakubecz, Balga, Hodászi, Nógrádi, Adame, Puruczki, Jónás Zs., SZA­BÓ, Hollmann, Petykó. Ed­ző: Puruczki János. A 60. percig szoros volt a mérkő­zés, majd beindult a nováki „henger”. A találkozó végé­re belelendült hazaiak lát­ványos gólókat szerezve még ilyen arányban is megérde­melten nyertek. G.: Laka­tos 2, Végh, Szabó, Csikós A., Csikós J., ill. Szabó. — farkas — NÉZSA—CERED 2—0 (0—0) Nógrádsáp, 300 néző, v.: Kriston. Amíg erővel bírták a vendégek, addig egyen­rangú ellenfelek voltak. G.: Kovács, Szabó. J.: Szépvöl­gyi, Kucsera, Kovács, Sza­bó, ill.: Bucsok, Dániel, Bó- di Gy., Kissimon. — kriskó — A bajnokság állása 1. Bgy. HVSE 2. Pásztó 3. Nézsa 4. ÖMTE 5. Ersekv. 6. Szőnyi SE 7. Mátranov. 8. N. volán 9. Balassi SE 10. Szécsény 11. S. öblös 12. Bércéi 13. K.-lapujtő 14. Cered 15. Kisterenye 16. Somos 25 19 4 2 86-18 42 25 12 10 3 33-11 34 25 14 6 5 39-21 34 25 9 8 8 44-40 26 25 10 5 10 51-45 25 25 10 5 10 36-35 25 25 9 6 10 42-24. 24 25 8 8 9 28-23 24 25 7 10 8 33-37 24 25 9 5 11 33-33 23 25 8 7 10 20-22 23 25 8 7 10 31-43 23 25 8 5 12 30-36 21 25 6 9 10 28-38 21 25 7 6 12 29-69 20 25 3 5 17 17-65 11 Bajnokságok, eredmények, versenyek ATLÉTIKA A Bgy. HVSE sportolói is reszt vettek az Építők SC bu­dapesti versenyén. Közülük a legjobban Kovács László szere­pelt, aki a serdülő ,,B” korcso­portban, a kalapácsvetés ver­seny számában 34,9 méterrel el­ső helyezést szerzett. KOSÁRLABDA 9, Gulyás, cs.: Tóth 2, Pál 4, Kiss 2, Tamás 2, Farkas 9/3. Ed­ző: Laczkó Sándor. A rutinos tarjániak magabiztos játékkal szerezték meg a két bajnoki pontot a főleg fiatalokat felvo­nultató vendégekkel szemben. Így az SKSE győzelemmel zár­ta a rájátszást. Jók: Dániel, Ju­hász, Balogh. KÉZILABDA lévő részében csak a gólkülönb­ség volt kérdéses. A remek vé­déseket bemutató Berdó erejé­ből még egy dobott gólra is tel­lett! Jók: Lambek (a mezőny legjobbja), Vass, Berdó, Kántor. SAKK OB II., Keleti csoport: Pénz­verő SE—Nógrád Volán 8,5—5,5. Nem tudta megállítani a Pénz­verő SE győzelmi sorozatát a 7. (tavaszi utolsó) fordulóban a Nógrád Volán sakkcsapata. Az első helyen álló fővárosiak tar­tottak a mérkőzéstől, ® joggal, hiszen a találkozó a „hazai pállyát” élvező tarjániaknak állt. Két taktikai döntetlen után szin­te minden táblán hatalmas küz­delem folyt. Bár a voláinosok az 1—6. táblán tartották az egyen­súlyt — nem szenvedtek vere­séget — ezúttal is az alsó táb­lák játékosai gyengélkedtek. Gallai és Kassai szépen veze­tett játszmában nyert, ám a többiek közül Klepej kihagyta a nyerést, csakúgy mint Nagy Mi­hály és Szarvas is kedvezőbb­nek tűnő állásban vétette el a folytatást. A hárompontos vere­ség helyett biztos győzelmét szalasztott el a Volán csapata. Részletes eredmények: 1. Tóth L.—Pásztor döntetlen, 2 Frink—Bakos döntetlen, 3. Ist- vanovszki—Monda döntetlen, 4. Kiepej—Kovács J. 'döntetlen, 5. Gál—Molnár döntetlen, 6. Szo­kács—Badacsonyi döntetlen, 7. Szabó—Herczeg 0—1, 8. Gallai— GuMer 1—0, 9. Ponyi—Wolák döntetlen, 10. Szarvas—Kardon 0—1, 11. Koltányi—Rónai 0—1, na. Kassai—Makai M. l—0, 13. Nagy M.—Vasvári 0—1, Juhász—Makai J. 0—1. A 7. forduló eredményei: Mis­kolc—Kecskeméti TE 9,5—4,5, Ganz Villany—Hajdúszoboszló 6—5 (3), MAFC—Eger 6,5—7,5, Nyíregyháza—Kecskeméti Sz. 8,5—5,5, Szeged—Vízügy SC 5,5— 8,5, Makó—Utasellátó 5,5—6,5 (2). A bajnokság szeptember­ben folytatódik. Az őszi el­ső (8.) fordulóban a Nóg­rád Volán csapata Buda­pesten mérkőzik a Vízügy SC sakkozóival. A Keleti csoport állása 1. Pénzverő SE 2. -3. Borsodi 7 7­­62,5 Távhő 7 5 1 1 58.5 MAFC 7 5­2 58,5 4. Utasellátó 7 5 1 1 56,5 (2) 5. Eger SE 7 4­3 51 6. Vízügy SC 7 5­2 50,5 7. Makói SVSE 7 3­4 47,5 (2) 8. Nógrád Volán 7 3 2 3 47.5 9. Hajdúszobosz. 7 2­5 46 (3) 10. Nyíregyháza 7 2 ,1 4 44 11. Szegedi Dózsa 7 1­6 41,5 12. Kecském. Sz. 7 2 1 4 39,5 13. Kecském. TE 7 1 1 5 39. 14. Ganz-Villany 7 1­6 38,5 (3) NB II., nők: Békési Áfész— FONTEX—SKSE 72—69 (37—32, 67—67). Békés, v.: Zékány, Far­kas. SKSE: Hegedű® 23, Angyal 14, Hóvári 12, Lukács 8, Ba- gyinszki, cs.: Sipos 7, Szert 4, Bömsödy T, Karakasev, Lövi. Edző: Szarvas József. A ráját­szó® utolsó idegenbeli találko­zóján izgalmas végjátékban, csu­pán a hosszabbításban kereke­dett felül a hazai gárda. Jó: Hegedűs. NB II., férfiak: Békési Áfész— FONTEX—SKSE 76—81 (38—39). Békés, v.: Zékány, Farkas. SKSE: Juhász 26, Balogh 19 15, Magyar iG 6, Dániel 8 3, Gulyás 8, es.: Tóth 2, Laczkó 8, Pál. Edző: Laczkó Sándor. Végig szoros küzdelemben a Kohász csak az utolsó öt percben biz­tosította győzelmét. Jók: Ba­logh, Dániel, Juhász. SKSE—Szolnoki KVFSE 99—72 (52—39). Salgótarján, v.: Bukta, Drahos. SKSE: Juhász 33 3, Dá­niel 24 18, Balogh 14/12, Magyar NB II., nők: Bp. Csavar SK— Síküveggyár SE 17—19 (12—10). Budapest, v.; Fodor, Fodorné. Síküveg: Oláh — Rákos 1, He­gedűs, Török 3, Tarjáni 8, Lu­kács 1, Csizmadia 4, cs.: Szabó (kapus), Kovács K. 1, Tóth M. I, Tóth V. Edző: Czimmer Já­nos. A küzdelmes találkozón k'ét ellentétes félidőt láthattak a nézők. A második harminc percben a tarjániak lelkes já­tékukkal biztosították győzel­müket. Jók: Szabó (kapus), Tar­jáni, Csizmadia. NB II., férfiak: Bgy. Kábel SE—Kunhegyes 30—22 (14—13) Balassagyarmat, városi sport- csarnok. v.: Szarka, Reinspach. Kábel: Berdó i (kapus) — Bán 3, Bélák 1, Kovács S. 2, Kovács J. 3, Lambek 13, Horváth, cs.: Kovács T. (kapus), Leszák 2, Vass 5, Fábri, Kántor. Edző: Lombos István. Meglepetésre a vendégek ‘-a 26. percig vezettek. A hazaiak ekkor vették át az irányítást, s a mérkőzés hátra­Bemutatkozott a Párizs—Dakar Rallye néhány résztvevője. mmm wmmmm M Verseny előtti simítások az egyik magyar kamionon. A 300 lóerős géposztály rajtja.