Nógrád, 1986. november (42. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-24 / 276. szám

Atlétikai hírek Pasztáról Pásztori és környékén befe­jeződtek az őszi atlétikai ver­senyek. Az általános iskolás tanulók négy körzeti viadalon vetélkedtek a helyezésekért. A különböző korosztályú gye­rekek három-, négy- és öt­tusában mérték össze tudásu­kat. A körzeti versenyek ered­ményei. (Csak a győztesek.) Palotáshalom (Palotás—Héha­lom—Buják—Szirák). Három­tusa: Alapi Réka (Héhalom), Lamos Tibor (Palotás), csa­pat: Héhalom. Négytusa: Ba­konyi Tamás (Szirák), Ozi- biusz Teréz (Héhalom), csa­pat : Palotás, öttusa: Dombi Zsolt (Palotás), Madlena Haj­nal (Héhalom), csapat: Palo­tás. Vanyarc (Kálié—Erdőkürt —-Vanyarc). Háromtusa: Hrncsjár Ildikó (Vanyarc), Oláh László (Kálló), csapat: Vanyarc és Kálié. Négytusa: Ferik C-yöngyi (Vanyarc), Nagy Attila (Kálló), csapat: Vanyarc. öttusa: Táborszki Tímea. Fekete Szilveszter (Va­nyarc), csapat: Vanyarc. Jobbágyi (Mátraszőlős— Szurdokpüspöki—Tar—Job­bágyi). Háromtusa: Szilágyi Péter (Mátraszőlős). Béna Ka­talin (Jobbágyi), csapat: Job­bágyi. Négytusa: Kronvald Tamás (Mátraszőlős), Szeren­csés Dóra (Jobbágyi), csapat: Jobbágyi, öttusa: Fodor Ist­ván, Szentkút! Erzsébet (Job­bágyi), csapat: Jobbágyi. Pásztó (Ecseg—Csecse—Al­sótold—Pásztó Kun B. Ált. Isk., Pásztó, Dózsa Ált. Isk). Háromtusa: Árminiczki Ildi­kó (Kun) Pászm József (Ecseg—Csécse). Négytusa: Bognár Krisztina (Dózsa), Dobrovoczki István (Kun), 3—4 tusa csapat: Dózsa. öttusa: Reviczki Zsolt (Kun), Bagyinszki Anita (Kun), csapat: Kun és Dózsa Ált. Isk. 1987 tavaszán rendezik meg a második fordulót, melyről a győztesek bekerülnek a vonzáskörzeti döntőbe. A város vonzáskörzetének két településén nagy tömege­ket megmozgósító mezei fu­tóversenyeket rendeztek. Job­bágyiban 250, míg Vanyar­con 200 tanuló teljesítette az előirt távokat. Az első helye­zettek, Jobbágyi: Szigeti Ist­ván, Farkas Marianna, Oláh Szabolcs, Jancsó Nikoletta, Oláh Roland, Tóth Mónika, Bedő Zsolt, Bangó Anita, Berki Nándor, Pompor Zsu­zsanna. Vanyarc: Hólya Szilvia, Kukucska Csaba, Diviák Má­ria, (kállóiak), Jancsó Tamás, Vravuska Mária, Sinkó Mi­hály, Ferik Mónika, Gubó Attila, Fekete Szilveszter (va- nyarciak), Teréki Katalin (Erdőkürt). A Nógrád Megyei Atléti­kai Szövetség kihirdette az idei esztendő megyei gyer- mekcsapat-bajnokságának vég­eredményét: a verseny­sorozatot a pásztói atlétikai szakosztály nyerte. Jutalmuk 5000 forintos vásárlási utal­vány, vándorserleg és 15 da­rab érem. A verseny vég­eredménye: 1. Pásztói SE. 2. Nagybátonyi Bányász. 3. Rét- ság, 4. Saécsény, 5. St. öblös SC. labdarúgó NB (1. „Becsaptuk a szurkolókat" Salgótarjáni BTC - Keszthelyi ATE 0 — 2 (0 0) Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB I. 13. for­dulójának eredményei: Bp. Honvéd—Tatabánya 0—2, Fe­rencváros—Pécsi MSC 1—0. MTK-VM—Dunaújváros 3—1, Vasas—Eger SE 4—0, Zala­egerszegi TE—Haladás VSE 1— 1, Békéscsaba—Debrecen 2— 1, Rába ETO—Videoton 1—1, Siófok—Ü. Dózsa 1—2. 16. Keszthely 17. Nagykanizsa 18. Budafok 19. Szekszárd 20. Diósgyőr 459 18-23 13 459 22-32 13 5 3 10 17-31 13 5 2 11 29-40 12 288 15-28 12 A bajnokság állása 1. Ű. Dózsa 2. MTK-VM 3. Haladás 4. Ferencváros 5. Pécsi MSC 6. Bp. Honvéd 7. Tatabánya a. vasas 9. Békéscsaba J0. Videoton 11. Rába ETO 12. Debr. MVSC 13. Eger 14. Zalaegerszeg 15. Siófok 1«. Dunaújváros 13 8 4 1 13 8 2 3 13 7 3 3 13 5 6 2 13 6 4 2 13 6 3 4 13 6 2 5 13 6 2 5 13 4 5 4 13 5 2 6 13 3 5 5 13 4 3 6 13 3 4 6 133 3 7 13^1 $f7 13 1 3 9 23- 6 20 24- 10 18 17- 11 17 13- 8 16 9- 4 16 21-20 15 18- 11 14 18-16 14 16- 17 13 14- 13 12 17- 19 11 17-22 11 11- 25 10 12- 18 9 10-20 7 7-27 5 A területi labdarúgó-baj­nokság Mátra-csoportjának eredményei: Apc—Gyöngyös 1— 2, H. Papp SE—Olefin SC 2— 2, Recsk—Bélapátfalva 2—1, Kazincbarcika—Edelény 2—2. Az ó««! végeredmény SE SE BSE A labdarúgó NB II. ered­ményei : Veszprém—Metri­pond SE 1—0, Váci Izzó—Ka­posvár 1—2, Budafok—Kom­lói Bányász 2—1, Ózd—Cse­pel 0—1, Olajbányász—Nyír- égvháza I—1, Ganz-MÁVAG —Diósgyőr 1—0, SZEOL-DÉL- EP SE—Bp. Volán SC 3—0. Szarvas—Baja 4—1, Szolnok— Szekszárd 1—0. A bajnokság állása 1. H. P. J. 2. Kazincb. 3. Recsk 4 Síküveg. 5. Edelény 6. Nagybát. 7., Bélapátfalva 8. Rppnhány 9. kórsodi B. 10. Gyöngyös 11. Olefin SC 12. Hatvan 13. Saióbábony 14. SKSE 15. Bors. EVSC 16. Apc 15 8 15 8 15 7 15 8 15 7 15 6 1.5 7 15 15 15 15 15 15 4 15 3 15 3 15 2 1 26 4 27­3 27­4 23­4 28- 3 20- ÍV 26: 6 22­5 27­6 24- 6 22 6 17- 6 14- 8 14­10 16- 12 8­14 22 12 19 •19 19 ■19 19 19 18 •12 18 15 17 •18 16 •29 16 ■20 14 28 14 •15 13 18 13 26 10 30 8 ■47 3 1. Bp. Volán 18 11 2 S 37-25 24 2. Kaposvár 18 10 4 4 20-15 24 3. Veszprém 18 11 2 5 22-18 24 4. Csepel 18 8 7 3 23-11 23 5. Vác 18 10 3 5 26-18 23 6. Nyíregyháza 18 8 5 5 27-22 21 7. Salgótarján 18 7 6 5 19-18 20 8 Komló 18 9 2 7 25-25 20 9. SZEOL-D. 18 8 3 7 28-18 19 10. G.-MAVAG 18 8 3 7 25-22 19 11. Szolnok 18 8 3 7 24-22 19 12. Metrinond 18 7 3 8 27-20 17 13 Szarvas 18 7 2 9 25-26 16 14. Ózd 18 6 2 10 21-26 14 16. Baja 18 5 4 9 18-18 14 Totóeredmények A totó 47. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. FC Homburg—-Bayer L. 1-2 2 2. 1. FC Köln—Kaisers. 2-2 x 3. Düsseldorf—IVZöncheng. 1-1 x 4. Dortmund—Werder B. 2-1 1 5. Darmstadt—Osnabrück 7-1 1 6. As 2haffenburg—Stuttg. K. 2-4 2 7. Bi id ef e!d—Oberhausen 4-1 1 8. Braunschweig.—F. Köln 2-0 1 9. Brescia—Torino 2-0 1 10. Como—Internazionale 1-1 x 11. Fiorentina—Roma 2-1 1 12. lidlnese—Samndoria o-n x 13. Cesena—Danerossl 2-0 1 Pótmérkőzések: 1«. Bayer U.—Bayern. M. 15. Campobasso—Pescara 16. Lazio—Taranto 0- 0 x 1- 0 1 2-1 1 Navratilova — Graf álomdöntő New Yorkban Szombaton a két esélyes si­kerrel vette az elődöntőt a női teniszezők Mesterek Tor­náján, New Yorkban. Az amerikai Martina Navratilo­va a nyolcad- és negyeddön­tőben még játszmát sem vesz­tett, most azonban alaposan meggyűlt a baja, párospartne­rével, az ugyancsak amerikai Pam Shriverrel. 6—-2, 4—6, 6—4 arányban győzött ugyan a háromszoros címvédő, de ezúttal nem sok hiányzott Shriver győzelméhez. A döntő szettben 4—4-nél kö- vefkezett be a kritikus pilla­nat. Shriver ügyesen rövidí­tett. úgy tűnt, Navratilova nem éri el a labdát. Ám va­lahogy befutotta azt, s hatal­mas kiáltástól kísérve bele­ütött. A labda a háló szegé­lyéhez vágódott, s egy hosz- ■sú másodpercnyi „tétová­zás” után átesett Shriver térfelére. A kárvallott tilta­kozott a bírónál, mondván, hogy a sikolynak Is beillő ki­áltás elvonta a figyelmét, de természetesen elutasították a reklamálást Ezután Shriver már teljesen kizökkent nyu­galmából. Navratilova köny- nyen nyerte a mérkőzést. A 17 éves nyugatnémet Steffi Gráfnak sem volt könnyű dolga a csehszlovák Helena Sukova, az Egyesült Államok idei nemzetközi baj­nokságának döntőse ellen. Az eredmény 7—6. 3—6. 6—1 volt a jelenleg legtehetségesebbnek tartott fiatal teniszezőnő ja­vára. A páros döntőt már leját­szották: Navratilova és Shriver 7—6, 6—3 arányban győzőt Sukova és a nyugat­német Kohde—Kílsch ellen. (MTI) Utolsó hely Szöulban Vasárnap befejeződött Szö­ulban az FIVB pénzdíjas nemzetközi női röplabda­tornája. A helyosztókon a ma­gyar válogatott Kanadával, a 7. helyért mérkőzött, s ebből kiderül, hogy előző nap vesz­tett Japánnal szemben. Nos, a zárás is kiábrándítóan sike­rült: a csoportmérkőzések so­rán 3—1-re legyőzött Kanada most revansot vett, 3—0 (13, 13, 11) arányban. Ezzel Ma­gyarország az utolsó nyolca­dik lett. Az első helyért a két veret­len, a Szovjetunió és Peru ta­lálkozott. Némi meglepetésre a VB-hatodik Szovjetunió 3—2, (—12, —10, 6, 3,11) arány­ban legyőzte az erősen kezdő, de aztán elfáradó világbajno­ki bronzérmes dél-amerika­iakat. A győzelemért a Szov­jetunió 30 Ö00. Peru 25 000 svájci frankot kapott. A magyar' válogatott —1 amely az utolsó helyért is ka­pott 10 000 frankot — kedden a MALÉV zürichi járatával érkezik haza. Salgótarján, 1500 néző, v: dr. Szőke (Szabó J., Halmo- si). SBTC: László — Babcsán, Fényes, Talapa, Kürtösi — Veres, Forintos, Urbányi — Kovács B. (Sváb, a 46. perc­ben), Dékóny (Juhász, a 67. percben), Vincze. Edző: Toldi Miklós. Keszthely: Németh Gy. — Kovács I. (Kocsis, az 50. percben), Németh I., Ba­gó. Nikitscher — Pál, Szalai, Cziráki, Sebestyén — Major, Gyurmánczy (Horváth Z., a 88. percben). Edző: Szőcs Já­nos. Lagymatag iramban kezdő­dött a találkozó. A Keszthely jól megszervezte védelmét, már az első percekben ki­tűnt, hogy kiválóan alkalmaz­zák a lestaktikát. Az első em­lítésre méltó eseményt egy hazai támadás jelentette: Vin­cze beadását Urbányi látvá­nyos mozdulattal küldte ka­pura, de labdája fölé szállt. Támadgatott a Stécé, de a kísérletek nem jelentettek nagy veszélyt Németh Gy. kapujára. Az eléggé szürkülő me­zőnyjátékba a sárga lapok vittek némi színt. Először Né­meth I., majd nem sokkal ké­sőbb Urbányi bűnhődött. A játékrész közepétől már a Keszthely is bátran támadott, korszerű kontratámadásaik gyakran okoztak zavart a ha­zai védelemben. A 37. percben Gyurmánczy szerezhetett volna gólt, de lövése Forintosról a mezőny­be vágódott, majd öt perccel később újra az NB I-et is megjárt csatár volt a fősze­replő. Tiszta helyzetben törhe­tett kapura, de kisodródott, így lövése szögletre pattant. Válaszként — az utolsó perc­ben — Urbányi szerezhetett volna vezetést a hazaiaknak, a középpályás azonban elha­markodottan a kapu fölé dur- rantott. A második félidőben é!én- kebb lett a játék. Az SBTC támadásaival indult “jf"Játék­rész, a csereként beállt Sváb kissé lendületesebbé tette a hazai csatársort. A 60. perc­ben a mérkőzés addigi legna­„Padlón” az SBTC és Forintos !s. A hazaiak középpályása becsúszva szereli Majort, a keszthelyiek egyik legjobbját. Fotó: Bencze gyobb helyzete maradt kihasz­nálatlanul : Sváb beadását Dé- kány senkitől sem zavartat­va. gyengén fejelte, így Né­methinek nem okozott gondot a labda megszerzése. Az ellentámadásnál megszü­letett a vendégek vezető gól­ja. A lesre játszó tarján i vé­delem között Sebestyén kiug. rótt, s Lászlót is elfektetve, rúgta a kapuba a labdát. 0—1. A Keszthely vezetése után mindent egy lapra téve táma­dott a Stécé és bánta. A korszerű kontratámadá- sakra építő Balaton-partiak — kihasználva Fényesék újabb megingását, — a mérkőzés vé­ge előtt három perccel bebiz­tosították győzelmükét. Ma­jor ugrott ki a védők közül, elrobogott a bal oldalon, majd mintaszerű beadását a jókor érkező Gyurmánczy juttatta László kapujába. 0—2. Az utolsó eseményt Fényes sár­ga lapja jelentette. Az SBTC azzal a nem tftr költ szándékkal lépett a pá­lyára, hogy egy haza! győ­zelemmel végre megszakítja a már hét forduló óta tartó nyeretlenségi sorozatot. A vágy aztán nem vált valóság­gá. A tarján iák görcsösen akartak, de elképzelés nélkül, lélektelenül játszottak ezen a találkozón. A csatárok a leg­jobb helyzeteket is elügyet- lenikedték, a védelem pedig gyakran „kihagyott”. A Keszthely vezető gólja után már sejteni lehetett az újabb balsikert. Ráadásul ek­kor a védelemből átjáróház lett, s míg a fekete-fehérek az egyenlítő gólért küzdöttek, a vendégcsapat egy korszerű kontrával végleg bebiztosítot­ta ^győzelmét. A Keszthely győzelme teljesen megérde­melt. a Stécé pedig egy szo­morúan negatív csúcsot „könyvelhet el”: immár nyolc hete nem sikerült győztesen elhagyná a játékteret! Jó: Talapa, ill. Szalai, Ma­jor, Sebestyén, Pál. Toldi Miklós: Gratulálok a Keszthely csapatának a kor­szerű játékhoz. Szégyellem magam, hogy hazai pályán közönségünket ilyen lélekte­len játékkal becsaptuk. Szőcs János: Korrekt játék- vezetés mellett, nagy akará­sunk meghozta a nem várt sikert Vaskor István Területi bajnokság, Mátra-csoport Kevés babér termett az utolsó fordulóban SKSE — Borsodi Bányász 2-2 (1 — 2) Salgótarján, 250 néző, v: Mészáros. SKSE: Vári — Ju­hász, Gulyka, Rigó, Stark — Czékman (Oláh, a 46. perc­ben), Bérezi, Mihály, Gál — Sisa, Poór. Edző: Horváth Gyula. 15. p: A lestaiktlkát rosz- szul alkalmazó hazai védelem mellett Fekete elfutott, be­adásából Palásthy 6 méterről fejelt a hálóba. 0—1. 16. p: Mihály—Bérezi ado­gatás után a jó formában le­vő Bérezi 20 méterről bom­bagólt lőtt a bal felső sarok­ba 1—1. 24. p; Juhász saját kapujá­tól mintegy 20 méterre sza­bálytalankodott. A bal oldal­ról beívelt labdát Ágó —, Starkot megelőzve — 2 mé­terről az üresen maradt ka­puba továbbította. 1—2. 78. p: Gál bal oldalról vég­zett el szögletrúgást. Az elő­relopakodó Gulyka kitűnően emelkedett a magasba, és 6 méterről védhetetlenüi fejelt a léc alá. 2—2 Minden elismerést megér­demelnek a hazai labdarúgók, hiszen a jó erőkből álló bor­sodi gárda ellen — miközben az ellenfél, két alkalommal is vezetéshez jutott — döntetlent értek el. amely egvébként a bá- nyászcsaoatra nézve hízelgő. Jó: Bérezi (a mezőny leg­jobbja), Mihály, Oláh, Guly­ka. (Ifjúsági mérkőzésen: SKSE —B. Bányász 0—2). Borsodi EVSC — Síküveggyár SE 1-3 (1-1) Hejőcsaba, 200 néző, v: Os- várt. Síküveggyár: Koncaik — Gyetvai, Hanyecz, Czene, Vér­ből — Dóra (Zsély), Tóth, Mohácsi, Marcsok — Tolnai, Garai. Edző; Kiss László. 15. p: 18 méterre a vendé­gek kapujától szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Bodnár lövése védhetetlenüi vágódott a hálóba. 1—0. 28. p: Tarjánii szögletrúgás után Tumiik saját kapujába fejelte a labdát. (öngól!) 1—1. 71. p: A csereként beállt Zsély nagyszerű indítást ka­pott, s a kifutó kapus mellett megszerezte a vendégek ve­zető gólját. 1—2. 78. p: Ba! öl dali beadás után a védők közül magasra kiemelkedő Tóth 8 méterről fejelt a kapuba. 1—3. A jobb csapatjátékot muta­tó, erőnlétileg is fölényben le­vő Síküveggyár SE teljesen megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Jó: Marcsok, Tolnai. (Ifjúsági mérkőzésen: Bor­sodi EVSC—Síküveggyár SE 2—1). Tömeg jelenet a 2—2-re végződött SKSE—B. Bányász mér­kőzésről. A vendégvédők Poór elől szabadítanak fel Hatvan — Romhányi Kerámia 2—0 (0 — 0) Hatvan, 300 néző, v: Kur-' mai. Romhány: Balogh — Sá­gi (Kun), Pingiczer, Slezák, Kaliczka — Pincze, Lénárt (Krekó), Tréznik — Vajda, Gál T., Gál J. Edző: Kertész János. 46. p: Gömöri 30(!) méteres szabadrúgása védhetetlenüi vágódott Balogh kapujába. 1—0. 58. p: Komáromi éles, lö- vésszierű beadása egy védőn irányt változtatott. s az el­mozduló kapus mellett a jobb sarokba vágódott. 2—0. Az első negyvenöt percben a hazaiak támadtak, de két óriási helyzetet is elhibáztak. Fordulás után hamar éldőlt a két pont sorsa. A Hatvan teljesen megérdemelten sze­rezte meg a gvőzelmet, a csak védekezéssel törődő vendégek ellen. Jó: Pingitzer. Pincze. (Ifjúsági mérkőzésen: Hat­van—Romhány 6—0). Saióbábony— Nagybátony 1-0 (1—0) Sajóbábony 500 néző, v.{ Barankovics. Nagybátony: Hiesz—Tamás, Orosz, Hajdara, Németh, Bertók, Utassy, Csáki, Sza­bó, Berindán, Mihalkó. Ed­ző: Kiss János. A 12. percben Sziklai be­adását Orosz 5 méterről a kapuba lőtte. 1—0. A végig fölényben játszó és több gólhelyzetet kidolgo­zó hazaiak megérdemelten győztek. Jó: Orosz, Bertók, Béri»« dán.